Dinçel; “Milletvekili Çıkarma Konusunda Oldukça Kararlıyız”

Dinçel; “Milletvekili Çıkarma Konusunda Oldukça Kararlıyız”

Yayın: 30.09.2015 11:20
Paylaş:
A+ A-

CHP Karabük Milletvekili adayı Erdoğan Dinçel,1 Kasım’da yapılacak olan erken seçime tam kadro ile hazır olduklarını söyledi.

Erdoğan Dinçel, 1 Ekim itibari ile seçim çalışmaların startını vereceklerini belirterek, “1 Ekim’den sonra halkla kucaklaşmak için bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Broşürlerimizi bastık, seçim bürolarımız hazır halde. Adaylığım ile ilgili öncelikle partimizdeki tepkileri dile getireyim. Uzun yıllardan sonra partinin içinden bir aday çıkarılmasına il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız bu konuda oldukça memnun. Uyumlu bir çalışma içerisindeyiz. Halkımıza da baktığımız zaman Erdoğan Dinçel uzun yıllardan beri halkımızın hafızasında olan bir isim. Ben uzun yıllardan beri siyasetin içindeyim. İl başkanlığı yaptım. CHP’nin koalisyon ortağı olduğu dönemlerde yaptığım çalışmalar halk tarafından biliniyor. Kamuoyu tarafından da biliniyor. Bunu anlatmaya çalışıyoruz. Bunları anlatmasak bile halkımız o dönemde yaptığımız çalışmaları bizlere zaten anlatıyor. Biz Karabük’te ki seçmenden göğsümüzü gere gere her platformdan oy isteyeceğimizi söylüyoruz. Bu konuda rahatız, huzurluyuz. Geçmişte yapmış olduğumuz hizmetleri biliyoruz” dedi.

Diğer yandan,Mehmet Ali Şahin’in tekrar Karabük’ten gelip tekrar aday olabildiği konusunda tepkiler oluştuğunu dile getiren Dinçel, “Ne cesaretle tekrar gelip aday olduğu konusunda tepkiler oluşuyor ama CHP’nin adaylarına böyle bir tepki yok. Karabük’ün sorununu bilen, Karabük’ün bağrından çıkan adaylar CHP’nin adayları. Bende Karabük’te yetişmiş, Karabük’te siyaseti sürdürmüş, Karabük’te siyasetten tecrübe kazanmış, geçmişte Karabük’e hizmet etmek için çaba göstermiş biri olarak gayet rahat bir şekilde halkımızla kucaklaşıyorum, sorunlarını dinliyorum, destek istiyorum ve son derece olumlu tepkiler alıyorum. CHP tarihinde görülmediği kadar halk tarafından ilgi ile karşılanıyor Karabük’te. Bizim hedefimiz 1. Parti olmak. Karabük’ten milletvekili çıkarma konusunda oldukça kararlıyız ve kesinlikle çıkaracağız ve buna olan inancımız sonsuz” şeklinde ifadelere yer verdi.

4 kişi görüş bildirdi

 1. partili

  AAAAAA Partiye küfür edip gittiğini ve oy vermediğini söylemiş tühhhhhh

 2. KÖKTEN CHP Lİ

  SÖYLEYİN ALLAHAŞKINA CHP DE CHP Lİ KALDIMI.ERDOĞAN BEY KARAYILÇINLA BİRLİKTE CHP YE NELER SÖYLEDİLER.ERDOĞAN BEY CHP YE NE HAKARETLER ETTİ ŞİMDİ CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI HANGİSİNİ YAZAYIM.GERÇEK CHP Lİ BAYRAM KARADAĞA HERKES AĞIZ DOLUSU LAF SÖYLÜYORDU ŞİMDİDEN SÖYLESELER YA

 3. Sevki elmas

  Erdogan bey seçimlerde 7 haziran seciminde aldığınız 24 bin oyu koruyabilecek misiniz.
  1 kasım seçimlerinde 24 binden aç oy alırsanız siyaseti bırakacak mısınız…

 4. Anonim

  Bayram partiye küfür etmediki

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Altınbaş Üniversitesi’nde “8. Yılında 15 Temmuz Milletin Zaferi” konferansı düzenlendi

Anadolu Ajansı
Yayın: 15.07.2024 20:15
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Altınbaş Üniversitesi tarafından, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında “8. Yılında 15 Temmuz Milletin Zaferi” konferansı gerçekleştirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 8'inci yıl dönümü dolayısıyla Altınbaş Üniversitesi özel bir konferansa ev sahipliği yaptı.

Etkinlik kapsamında, 7 yıl önce şehitler adına üniversite bünyesinde oluşturulan “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Ormanı”na fidan dikimi gerçekleştirildi.

Törene Altınbaş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çağrı Erhan, akademisyenler ve çok sayıda personel katılırken, Gayrettepe Kampüsü 100. Yıl Konferans Salonu'nda da “8. Yılında 15 Temmuz Milletin Zaferi” adlı konferans düzenlendi.

Açıklamada etkinlikteki konuşmasına yer verilen Altınbaş Üniversitesi Ortak Dersler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ufuk Adak, Türkiye tarihindeki darbelerle 15 Temmuz arasındaki farkın ayırt edilmesi gerektiğini belirtti.

Özellikle 15 Temmuz'un halkın iradesi ile durdurulmasının en önemli özelliği olduğunu aktaran Adak, “FETÖ her şeyden önce uluslararası bir örgüt ve uzun yıllar boyunca bu uluslararası istihbarat teşkilatları ile çalışıyordu. Dijital çağda yaşadığımız bir olay sonucunda, halkın bu teşkilatlar vasıtasıyla nasıl yanlış yönlendirildiğini gördük. Diğer önemli fark, bu darbenin halkın iradesi ile durdurulmasıdır. 12 saat içinde binlerce vatandaş sokağa döküldü. Tarihteki darbelerle hep benzerlikler kuruluyor fakat 15 Temmuz'u ayrı bir yerde konumlandırmak zorundayız.” değerlendirmelerinde bulundu.

– “Türkün sosyo-genetik kodlarını gerçekten hesaba katamadılar”

Altınbaş Üniversitesi Ortak Dersler Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer de 15 Temmuz gecesinde yaşananların 55 yıllık bir sürecin sonucu olduğunu, uzun yıllardır devletin her bir noktasına sessizce sızıldığını aktardı.

15 Temmuz'da, sınır hatlarındaki FETÖ'cü generallerin, askerleri Suriye ve Irak sınırından çektiğini ifade eden Güçlüer, şunları kaydetti:

“Sınırları boşalttılar çünkü helikopterlerle Irak'ta toplanan DEAŞ'lılar ABD'ye bağlı helikopterlerle Türkiye'ye girecekti. PKK da DEAŞ ile mücadele bahanesiyle Türkiye'ye girecekti ve PKK kahramanlaştırılacaktı. Bunu yapamadılar ama Türkiye'nin birçok yerinde iç savaş çıkacaktı. Elebaşı Gülen, Türkiye'ye getirilip İstanbul'da bir Vatikan kuracaktı ve Türkiye 22 eyalete bölünecekti. Bu şekilde, sürekli Batı'ya ve Amerika'ya bağımlı, Türkiye Cumhuriyeti'nin olmadığı bir düzen kurulacaktı. Ama olmadı, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere güçlü bir irade ortaya konuldu. Bu durumda Türkün sosyo-genetik kodlarını gerçekten hesaba katamadılar.”

Altınbaş Üniversitesi Ortak Dersler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kenan Özkan ise 15 Temmuz'da halkın iradesinin sosyo-genetik kodlar vasıtasıyla ortaya çıktığını belirterek, geçmiş yaşantılar sonucunda oluşan kitle psikolojisinde Türkler için vatan, millet ve bağımsızlık duygularının son derece yüksek ve önemli olduğunu ifade etti.

Sosyo-genetik kodlardaki bu ifadelere insanlar her zaman kendi namusları gibi sahip çıktıklarını ifade eden Özkan, “Türk siyasi tarihinde vatan kavramı Namık Kemal ile siyasi literatürü girmiş bir kavramdır. İşte bu yüzden 15 Temmuz gecesi halk sokaklara dökülerek Saraçhane Meydanı'ndan tutun da Hakkari'ye Kars'a kadar yurdun dört bir köşesinde halk vatanına ve toprağına sahip çıkmıştır.” açıklamasında bulundu.