Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Dinçel; “Milletvekili Çıkarma Konusunda Oldukça Kararlıyız”

Yayın: 30.09.2015 11:20
Paylaş:
A+ A-

CHP Karabük Milletvekili adayı Erdoğan Dinçel,1 Kasım’da yapılacak olan erken seçime tam kadro ile hazır olduklarını söyledi.

Erdoğan Dinçel, 1 Ekim itibari ile seçim çalışmaların startını vereceklerini belirterek, “1 Ekim’den sonra halkla kucaklaşmak için bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Broşürlerimizi bastık, seçim bürolarımız hazır halde. Adaylığım ile ilgili öncelikle partimizdeki tepkileri dile getireyim. Uzun yıllardan sonra partinin içinden bir aday çıkarılmasına il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız bu konuda oldukça memnun. Uyumlu bir çalışma içerisindeyiz. Halkımıza da baktığımız zaman Erdoğan Dinçel uzun yıllardan beri halkımızın hafızasında olan bir isim. Ben uzun yıllardan beri siyasetin içindeyim. İl başkanlığı yaptım. CHP’nin koalisyon ortağı olduğu dönemlerde yaptığım çalışmalar halk tarafından biliniyor. Kamuoyu tarafından da biliniyor. Bunu anlatmaya çalışıyoruz. Bunları anlatmasak bile halkımız o dönemde yaptığımız çalışmaları bizlere zaten anlatıyor. Biz Karabük’te ki seçmenden göğsümüzü gere gere her platformdan oy isteyeceğimizi söylüyoruz. Bu konuda rahatız, huzurluyuz. Geçmişte yapmış olduğumuz hizmetleri biliyoruz” dedi.

Diğer yandan,Mehmet Ali Şahin’in tekrar Karabük’ten gelip tekrar aday olabildiği konusunda tepkiler oluştuğunu dile getiren Dinçel, “Ne cesaretle tekrar gelip aday olduğu konusunda tepkiler oluşuyor ama CHP’nin adaylarına böyle bir tepki yok. Karabük’ün sorununu bilen, Karabük’ün bağrından çıkan adaylar CHP’nin adayları. Bende Karabük’te yetişmiş, Karabük’te siyaseti sürdürmüş, Karabük’te siyasetten tecrübe kazanmış, geçmişte Karabük’e hizmet etmek için çaba göstermiş biri olarak gayet rahat bir şekilde halkımızla kucaklaşıyorum, sorunlarını dinliyorum, destek istiyorum ve son derece olumlu tepkiler alıyorum. CHP tarihinde görülmediği kadar halk tarafından ilgi ile karşılanıyor Karabük’te. Bizim hedefimiz 1. Parti olmak. Karabük’ten milletvekili çıkarma konusunda oldukça kararlıyız ve kesinlikle çıkaracağız ve buna olan inancımız sonsuz” şeklinde ifadelere yer verdi.

4 kişi görüş bildirdi

 1. partili

  AAAAAA Partiye küfür edip gittiğini ve oy vermediğini söylemiş tühhhhhh

 2. KÖKTEN CHP Lİ

  SÖYLEYİN ALLAHAŞKINA CHP DE CHP Lİ KALDIMI.ERDOĞAN BEY KARAYILÇINLA BİRLİKTE CHP YE NELER SÖYLEDİLER.ERDOĞAN BEY CHP YE NE HAKARETLER ETTİ ŞİMDİ CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI HANGİSİNİ YAZAYIM.GERÇEK CHP Lİ BAYRAM KARADAĞA HERKES AĞIZ DOLUSU LAF SÖYLÜYORDU ŞİMDİDEN SÖYLESELER YA

 3. Sevki elmas

  Erdogan bey seçimlerde 7 haziran seciminde aldığınız 24 bin oyu koruyabilecek misiniz.
  1 kasım seçimlerinde 24 binden aç oy alırsanız siyaseti bırakacak mısınız…

 4. Anonim

  Bayram partiye küfür etmediki

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Otizmli radyo programcısı engelli bireylere yönelik farkındalık oluşturuyor

Yayın: 23.09.2023 04:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – ŞULE ÖZKAN – Türkiye'nin birinci ve tek otizmli radyo programcısı Muhammed Emirhan Güngör, “İnsanlar bizi fark etsin ve fırsat versin. Fırsat verildikçe neler yapabildiğimizi görecekler. Engelliler ve otizmliler bir gün değil her gün hatırlanmalı.” dedi.

Güngör, AA muhabirine, otizmli birey olarak radyo programcılığı hayalini gerçekleştirmesini ve engelli bireylere yönelik farkındalık oluşturma gayretini anlattı.

Kocaeli'de dünyaya gelip büyüdüğünü belirten Güngör, küçüklüğünden bu yana basın bölümünü yakından takip ettiğini söyledi.

Güngör, “çok yaramaz ve hiperaktif” bir çocuk olduğunu aktararak, “Otizmli olduğumu, küçük yaşlarda evrakları karıştırırken sıhhat raporuma denk gelince öğrendim. Daha evvel ailem bana söylememişti. Herhalde söylemek istemiyorlardı. Çocukken çok yaramazdım lakin televizyon ve gazeteye ilgim vardı. Beş yaşından beri radyo dinliyorum. Çocukluğumdan lise dönemime kadar her hafta sonu koşa koşa gazete almaya giderdim.” diye konuştu.

– “Programda engelli bireylerin sıkıntılarına tahlil aramaya çalışıyorum”

Bazılarının otizmli olduğu için kendisini dışlayıp ötekileştirdiğini lisana getiren Güngör, “Sadece 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü'nde ve 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde değil, her gün anlaşılmalı ve ötekileştirilmemeliyiz. Bunu insanlara anlatmaya çalışıyorum.” sözünü kullandı.

Güngör, Kocaeli'deki bir radyoda yaklaşık 2 yıldır “Engelsiz Yaşam” isminde program sunduğundan bahsederek, şöyle devam etti:

“Bu programda engelli bireylerin sıkıntılarına tahlil aramaya çalışıyorum. Sıhhat dalından yahut sivil toplum kuruluşlarından uzman isimlerle engelli yaşama dair konuşuyoruz. Çok olumlu reaksiyonlar aldım. Beşerler programımı severek dinliyor. Hedeflerim ortasında ulusal radyo ve televizyon kurumlarında çalışmak var. Staj yaparak deneyim kazanmak istiyorum ve bir müzik programı yapmak istiyorum.”

– “Otizmli olduğum için geçiştirdiklerini düşündüm”

Özellikle lise devrinden sonra ayrımcılık ve ötekileştirme yaşadığının altını çizen Güngör, “Ayrımcılığa çok uğradım, hala daha uğramaya devam ediyorum. Otizm denilince insanların aklına 'Bize ziyan verebilir' niyeti geliyor. Bize farklı bakılıyor.” biçiminde konuştu.

Güngör, ailesinin radyocu olmasını gelir elde etmekte zorlanabileceği niyetiyle istemediğini anlatarak şunları kaydetti:

“Radyoculuktan evvel 2 sene öbür işlerde çalıştım. Bir lokantada garsonluk tecrübem oldu. Daha sonra pişmaniye fabrikasında çalıştım. İşten çok sıkılmıştım, 'artık hayatımın işini yapmalıyım' diye düşünüyordum. Radyocu olabilmek için pişmaniye fabrikasından kaçtım. İzmit'teki radyolara gittim lakin programcı almadıklarını söylediler lakin otizmli olduğum için geçiştirdiklerini düşündüm. Sonunda Türk halk müziği çalan bir radyo beni kabul etti. Orada radyo programlarının nasıl yapıldığını öğrendim. 25 Mayıs 2019'da Türkiye'nin birinci ve tek otizmli radyo programcısı oldum.”

– “Otizmli bireyler beni örnek alıyor”

Çevresinin geniş olduğunu lakin yeni bir beşerle tanıştığında kendisine karşı ön yargı hissettiğini belirten Güngör, “İnsanlar bizi fark etsin ve fırsat versin. Fırsat verildikçe neler yapabildiğimizi görecekler. Engelliler ve otizmliler bir gün değil her gün hatırlanmalı.” değerlendirmesinde bulundu.

Radyo ve televizyon alanında çalışmak isteyen otizmli bireylere örnek olan Güngör, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Engellilerle ilgili farkındalık oluşturmak için programlar yapıyoruz. Özel ihtiyaçlı bireylerin aileleri bana yazıyor. 'Bizim oğlumuz da otizmli, sizi görünce gururlanıyoruz.' diyorlar. Benden teklifler almaya çalışıyorlar, onların sayesinde bu kadar faal bir biçimde çalışıyorum. Otizmli bireyler beni örnek alıyor. Bu hususta birinci ve tekim lakin inşallah her alanda çalışan otizmli bireylerin sayısı artar.”