Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Doktora Yapılan Saldırıya Kınama

Yayın: 06.04.2015 09:45
Paylaş:
A+ A-

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli sağlık çalışanları Uzm. Dr. Şenol Kadir Köstekçi’ye yapılan bıçaklı saldırıyı kınadı.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan sağlık çalışanları adına konuşan Türk Sağlık – Sen Karabük Şube Başkan Yardımcısı Ali Ünal, Türkiye’de sağlıkçılara uygulanan şiddetin günden güne artış gösterdiğini söyledi. Her zaman sorunlarını dile getirdiklerini ifade eden Ünal, “Daha önce benzer durumlar ile karşılaşıyoruz. Arkadaşımız komşusuna yardımcı olmasına rağmen yakınları tarafından şiddete maruz kalıyor. Hastanın arkasından mesleğin verdiği tepki ile eşi ile birlikte hastanın peşinden gidiyor. Burada hastanın kurtulması için elinden geleni yapmasına rağmen hasta yakınlarından birisi tarafından sırtından bıçaklanıyor. Olayın failleri de serbest bırakıldı. Birçok sağlıkçı her gün şiddete maruz kalıyor. Bunlara çare bulunmalı. Biz ‘yeter artık’ diyoruz. Sağlıkçıya yapılan şiddetin son bulmasını istiyoruz” dedi.

Türk Tabipleri Birliği Karabük Tabip Odası Başkanı Dr. Gökhan Aksakal ise, bu tür saldırıların yıllardır siyasetçilerin topluma ekmiş olduğu nifakların bir ürünü olarak gerçekleştiğini söyleyerek, “Artık bizler bütün sağlık çalışanları olarak bu tür olaylarla karşılaşmak istemiyoruz. Daha kalıcı adımların atılmasını istiyoruz. Arkadaşımızın ölmesi mi gerekiyordu acaba kendisini bıçaklayanların tutuklanması için. Şimdi ellerini sallaya sallaya, aramızda geziyorlar” dedi.

Basın açıklaması sırasında kalabalığın yanına gelen bir kişi ise daha önce bir doktorun saldırısına uğradığını iddia ederek sağlık çalışanlarına tepki gösterdi. Sağlık çalışanlarının karşılık vermesi üzerine tartışma çıktı. Tepkili vatandaş, yanındaki eşi tarafından uzaklaştırıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Kahramanmaraş’ta 4 büyüklüğünde deprem

Yayın: 28.09.2023 11:08
Paylaş:
A+ A-

Kahramanmaraş’ta saat 09.18’de 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Ankara

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığının sosyal medya hesabından yayınlanan bilgiye göre, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi olan 4 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Depremin 14,37 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.(AA)