Dursun; “Hiç Mi Vicdanınız Sızlamıyor”

Dursun; “Hiç Mi Vicdanınız Sızlamıyor”

Yayın: 14.05.2015 09:50
Paylaş:
A+ A-

Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun “ 7 Haziran tarihine kadar Ovacık Belediyesinin ihtiyacı olan itfaiye ve çöp aracının gelmemesi halinde ilçe halkı ile birlikte ya Karabük girişinde ya da Ankara’da eylem yapacağım” dedi

Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun Öğretmen Evi’nde ikinci kez basın mensupları ile bir ayara geldi. Başkan Dursun, göreve geldiği günden itibaren mevcut hükümetten Ovacık’a yapılacak olan hizmetler ile ilgili hiç destek almadığını söyledi. Muhalefet partisi belediye başkanı olduğu için Ovacık’a hizmetlerin engellendiğini belirten Dursun, “16 aydır Belediye başkanıyım. Bırakın ilçeye bir şey verilmesini, gelenleri dahi engellediler” dedi.

20’YE YAKIN CİDDİ PROJEM VARDI
Göreve geldikten sonra Ovacık için 20 ye yakın proje hazırladığını ve bu projelerin hayata geçirilmesini için mevcut hükümetten destek istediğini fakat bugün yapılacak, yarın yapılacak şeklinde ötekileştirildiğini söyleyen Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun “Seçimlere gidilirken milletvekili adayları bir çok vaat verirler ve seçimlerden sonra maalesef yerel yönetimleri büyük bir ayrıştırma ile yüz üstü bırakırlar. Milletvekili seçildikten sonra biz hizmet için varız diyorsunuz fakat siz başka bir partiden seçilmiş iseniz ötekileştiriliyorsunuz. Hizmet noktasında bırakın hizmet vermeyi elinizde olanı da almaya çalışıyorlar. Ovacık ilçemiz Türkiye genelinde çok az nüfusuna sahip olan bir ilçede olsak Karabük genelinde 30 bin üzerinde seçmeni olan Ovacığız. Bende Ovacık Belediye başkanıyım. Ovacık Belediye Başkanı olarak hakaretlerle karşı karşıya kaldık. Siz kimsiniz denildi. Ama biz Ovacık halkının oyları ile başkanlığına geldik yani Ovacık halkının belediye başkanıyız diye hizmetlerimize devam ettik. Zaman zaman horlandık, zaman zaman küçümsendik fakat duruşumuzdan ve söylemlerimizden hiç vazgeçmedik. İlçemiz Karabük’ün ilçelerine oranla en küçük ilçe. Fakat 12 yılını boşa geçirmiş bir ilçe. Ovacık’ta yaşayan insanlarımız bir oy deposu olarak görülmüş. Fakat alması gereken hizmetleri mevcut iktidarlardan alamamış. Mevcut milletvekili adaylarımız hangi siyasi partiden olursa olsun bizim için ayrı bir değerdir. Ama vaatlerle değil de ne yapacaklarına bakmamız gerekiyor. Neden böyle söylediğimi sorarsanız en fazla içi yanan belediye başkanı benim. 16 aydır Ovacık Belediye Başkanıyım bırakın ilçeye bir şeyler verilmesini gelenleri dahi durdurdular. O gün olduğu gibi şimdi de ne çöp arabamız var ne de bir itfaiye aracımız var. Seçimlere giderken şunu söylemek istiyorum 30 binde fazla seçmeni olan bir Ovacık var. Benim değerli Ovacıklı hemşerilerimden bir ricam var sizlerden oy istemeye gelen milletvekili adaylarına Ovacık için neler yapacaksınız diye sorun. Ovacık’a söz verilen yüksekokulun temelini 2014 yılında atacağız dediler, fakat hala atılmadı. 2015 yılına geldik hala temel atılmadı. Ovacık belediye başkanı olarak benim hiç görüşüm alınmadı. Sorduğumuz da sadece biz 7 Haziran tarihine kadar temel atacağız diyorlar. Ben Ovacık halkının belediye başkanıyım. Biz diyoruz ki temel atma ile ilgili tarih ve gün verildi ise, 2014 yılında temeli atılacaktı 2015 yılına geldik 7 Haziran tarihinden öncemi temel atacaksınız, yoksa 7 Haziran tarihinden sorma derme çatma bir prefabrik bir yüksek okul mu düşünüyorsunuz. Sağlık ocağımız prefabrik, hükümet konağımız depreme dayanıklı değil oturulamaz raporu var fakat kimse bu feryatlarımızı duymuyor. Ben 20’ye yakın proje ile gittim, bir yıl boyunca bugün yapılacak, yarın yapılacak diye ötekileştirildik. Makamlar gelip geçicidir, insanlar yaptıkları ile anılır” dedi.

VERDİĞİM SÖZLERİ 4 YILDA TAMAMLAYACAĞIM
Basın toplantısında seçim zamanında vermiş olduğu sözlerin tamamını yapacağını belirten Başkan Dursun “Bana siz ne yaptınız diye sorabilirsiniz. Ben Ovacık’a seçim zamanında ne vaat vermiş isem, birkaç tanesi hariç onları yapmak içinde iktidar olmanız gerekiyor ama diğer vaatlerimi görev sürem boyunca yerine getireceğim. Benim seçilmiş olduğum bir siyasi parti var şundan emin olun ki, benim partim iktidarda olsun Ovacık’a yapılacak olan tüm hizmetleri kolaylıkları alırım. Ankara’ya gidiyorum randevu olmak istiyorum randevu verilmiyor, telefon açıyorum telefonlarım engelleniyor. Karabük sokaklarında milletvekili adayları ile birlikte bir sürü vaatler veriliyor. Ama yaşadığı ilçesine hizmet etmeyen arkadaşlarımız, büyüklerimiz, ağabeylerimiz bu Karabük’e ne verebilir. Allah aşkına. Önce adama sormazlar mı ? Sen hiç ilçenden geçmiyor musun ? İlçene hiç uğramıyor musun diye. Ovacık belediyesi olarak ne bir çöp aracı, ne de bir itfaiye aracı alamadık” dedi.

OVACIK SADECE OY OLARAK GÖRÜLÜYOR
Siyasi partilerin Ovacık’ı oy deposu olarak görmemelerini isteyen Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun “Ben buradan ülkemizin değerli Cumhurbaşkanından Başbakanına kadar, ben Ovacığım sahibiyim diyen herkese gittim, ver dedim vermedi. Buradan tekrar sesleniyorum, kimse Ovacığı oy deposu olarak kullanmamalı. Ovacıklı hemşehrilerim 7 Haziran’a kadar kendilerine gelen siyasilere Ovacık’a ne yapacaksınız diye sorsunlar istiyorum. Ovacık’ı küçüksememek lazım. Çünkü bugün Ovacıklılar il genelinde bir vekil çıkaracak sayıdadır. Biz göreve geldiğimizde, tabelada 700 olan Ovacık nüfusunu, 600’e düşürdüler. İlçeden büyük tabela yaptılar. Valla kimse kusura bakmasın, bu nüfusu bir yılda ben düşürmedim. Ovacık, siyasi oyunlar üzerine ilçede görev yapan memurların gönderildiği, taşeron işçilerin çıkarıldığı bir ilçe. Ben kimsenin işine son vermedim. Belediyede çalışan ve benim partimden olmayanları ben işten çıkarmadım. O yüzdendir ki; o tabeladaki 700’ü, 600’e düşürenler utansın. Bu işler böyle olmuyor. Karabük sokaklarında adamın yüzüne tükürürler. Biz görevimizi yapmazsak bize de yapacaklardır. Ama biz diyoruz ki, abi abiliğini yapacak, büyük büyüklüğünü yapacak. Ondan sonra anamın söylediği gibi eli öpülesi olun. Biz el öpmeyi bir taşeron firmaya girmek için değil, biz Karabük’e ve ilçelerine yapılan hizmetlerin karşılığında önümüzü de ilikleriz, el de öperiz. Ama hizmet yapmayana da hiç eyvallahımız yok. Hiç mi eliniz vicdanınız sızlamıyor. Koskoca oniki yıl heba oldu gitti. Ben diğer ilçe belediyelerimizi görüyorum, çok iyi hizmetler aldığını biliyorum. Bırakın o ilçeleri, köylerine bile çöp arabası veriliyor. Ovacık’a geldim mi sıkıntı, ama diğer ilçelere var. Ben mevcut iktidardan hiçbir yardım alamıyorum. Ben belediye imkanlarımla birşeyler yapmaya çalışıyorum, ama muhakkak iktidarın, devletin arkamızda olması lazım” dedi.

SES GETİRECEK NİTELİKTE EYLEM YAPACAĞIZ

7 Haziran tarihine kadar Ovacık Belediyesinin ihtiyacı olan itfaiye ve çöp arabasının gelmemesi halinde eylem yapacaklarını belirten Başkan Dursun “Ben Ovacık’ın Belediye Başkanıyım. Eğer 7 Haziran’a kadar Ovacık’a itfaiye aracı ve çöp aracı gelmez ise, ben Ovacıklı hemşehrilerimi de alarak Karabük’ün girişinde veya Ankara’da eylem yapacağım. Bunu açık ve net söylüyorum. Ben bunu kendim için değil, temsil ettiğim ilçem için istiyorum” ifadelerine yer verdi.

SAYIN VERGİ’Lİ SÖZLERİNİ YERİNE GETİRECEKTİR
Basın toplantısının sonunda bir basın mensubunun Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Ovacık’a gerekli hizmetleri yapacağını söylemişti Başkan Vergili şimdiye kadar Ovacık’a neler yaptı şeklinde ki soruya Başkan Dursun “Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ile benim aramın açık olduğu yazıldı. Asla böyle bir şey olmadı, olması da söz konusu değil. İlçemize iki defa geldi, biz Ovacık ile ilgili planlamalarımızı açıklamıştık ve bunları yapacağız. Bizim amacımız mevcut iktidar tarafından yapılması gerekenler. Şunu belirtmek istiyorum, Karabük Belediye Başkanımız Rafet Vergili’den Ovacık ile ilgili ne söz almış isem onları yapacağına adım gibi eminim. Bundan herkes emin olsun” dedi.

Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun’un yapmış olduğu basın toplantısına MHP Karabük Milletvekili adayları Durmuş Yalçın ve Ayhan Akbaş’ta katılarak kendilerine sorulan bir dizi soruları yanıtladılar.

3 kişi görüş bildirdi

 1. ovacıklı

  Bu nasıl bir zihniyet nasılbir blediycilik. Siz bir yıldır kin ne angel çıkardı da byle konuşuyorsunuz arkadaş kendi bceriksizligginizi iktidar partisin ve birilerine yıkmaya çalışıyorsunuz. Ovacık ta bir bldiye başkanlıgı var bird ebaşkanın adı var . ara sıra çöp almaktan ve birde sadece aybaşında maaş almaktan başka ne iş yaparsınız başkan. Rafet vergili il birlikte şov yapmak için her gün karabükte gezecegine ilçen için bişeyler ypmaya çalış. 1 yıldan fazla zaman geçti. bir tek kaldırım taşına el attın mı bir taş döşedin mi .. medyayı aglama duvarı mı sandın . çıkıp feryat diyorsun aklınız sıra. Rafet başkan ın 2009 da verdiği vavatleri gibi sende sallayıp durdun seçimlerde. hani vergilinin o meşhurrr projelerinin videolarını sende bi izlesen de biraz projeler uretsen.. Belediye olarak siz degilmiydiniz vavdlerinizde herşeyi kendi imkanlarınızla yapaacaktınız.. alsanıza arabalarınızı. sadece maaaş almakla belediyecilik yapılmıyor. rafet başkan şimdiye kadar kaç tane araba almış. ak parti belediye başkanının aldıgı iş makinaları ve araçlarla hizmet ediyor. Seçimler geldi yaaa atıp tutunuz herşeye bir eylm yapınız. yaptırınız daha öncki gün orman işçilrine eylmi yaptıranda sizingibi düşünnlerdir..
  Vergili önce karabük halkına verdigi sözleri tutsun. Karabük halkını güzl güzel videolarla gz boyoyıp kandırdı Ovacık halkına da sözler verdi Ovacıka daha 2 defa geldiğini söylüyorsunuz. Ovacıkta kopru yapılacak dere merdiven yapılacak yokuş yok. ne yapacaksa arazi düz gelsin yapsın . Ne güzel söylüyorsun baakk . benim partim iktidar olsun her yerden randevu alırım her hizmeti alırım diyee.. O zaman çıkıp meydanlara biz karabükte 2. 0 seçimleri alacagız. Türkiye de de iktidar olacagız diye bagırın. Bagıra mazsınızz çünkü ne sizin nede vergilinin ne de aylarınızın nede Genel başkanınızın byle bir iddiası yok. bugün görecegiz bakalım genel başkanınızın agzından bir tek BİZ İKTİDAR OLACAGIZ sözü çıkacak mı sadece oyunuzu arttırma peşindesiniz.. Toplayın butün ovacıklıları yapınız eyleminizii. alışıksınız nasıl olsa chp gibi eylemler destk vermeye. Vergili de siz de daha dune kadar abi diye teşkkur ediyordunuz. iktidardan ne istedikse alıyoruz diye tv lerde bangır bangır bagırıyordunuz… Bir başkan 2 Rafet vergili şovları internette dolaşıyor açın gözlerinizi d izleyin.. seçim zamanı herşey mübah yalan dolan serbest diye atıp tutmayın.. biraz akıllı atın da bari millt inansınnn.. UFAK ATINDA CİVCİVLER YESİN derler bir söz vardır.

 2. MUHALEFET

  Ovacıklı kardeşim, belli ki rutin siyasi düşüncede hareket eden birisisin. Allah aşkına birlik olun, beraber olun birbirinizi yemeyin. Mustafa Dursun niye seçildi? Ovacık halkına yapılan belli hegomanyanın yıkılması için seçildi.
  Yerel yönetimlerin yapacağı işle, Devletin yapacağı iş belli. Siyasi çıkar uğruna kişisel hesaplaşma yapan Devlet Büyüğümüze şakşakçılık yapacağınıza, iktidardan seçilmezse böyle olur mantığına destek vereceğinize onurlu mücadelenizle Mevcut Belediye başkanınıza sahip çıksanız, kimse bu cüreti tekrarlayamaz, siyasi tokadı hisseder.
  Ne olursa olsun orası Ovacık. Atası, babası ve nesli orada olan Devlet Büyüğümüz, Belediye Başkanını bal gibi de yola getirir ve kazanır. Sırf muhalefet diye, kin ve nefret duygularıyla farkında olmadan Ovacık ve yöresinden hınç alıyor. Sizin gibi destekçileri oldukça da almaya devam edecek.
  Bu memleket de herkes onlardan olmak zorunda değil, MHP de, CHP de bu ülkenin hizmeti için ayrı ideolojide de olsa partisidir.

 3. takipçi

  millet olarak görüyoruz kimin ne olduğunu.arkanızdayız karabük olarak

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sinop’ta 15 Temmuz şehidi Açıkgöz, kabri başında anıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 15.07.2024 20:52
Paylaş:
A+ A-

SİNOP (AA) – FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'da şehit düşen üniversite öğrencisi Ömer Can Açıkgöz, memleketi Sinop'un Ayancık ilçesindeki kabri başında anıldı.

Açıkgöz için ilçeye bağlı Büyükdüz köyündeki kabri başında anma programı düzenlendi.

Programda Açıkgöz'ün öz geçmişi okundu, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için dua edildi.

Daha sonra Sinop Valisi Mustafa Özarslan ile diğer katılımcılar, Açıkgöz'ün kabrine karanfil bıraktı.

Vali Özarslan ve beraberindekiler, buradaki programın ardından Açıkgöz'ün ailesini evinde de ziyaret etti.

Programa Açıkgöz'ün ailesinin yanı sıra Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, Ayancık Kaymakamı Ahmed Çelik ile şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.