Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Eflani Kaymakamından KÖYDES Değerlendirmesi

Yayın: 08.07.2015 10:11
Paylaş:
A+ A-

Kaymakam Tolga Özdemir, 2015 KÖYDES çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kaymakam Özdemir yaptığı açıklamada; “Aşırı yağış nedeniyle zarar gören köy yollarımız çok kısa bir süre içerisinde 3.000 ton malzeme ile bakım ve onarım çalışmaları yapılmıştır. 2015 KÖYDES Programı kapsamında bulunan Pınarözü- Günlüce- Çukurgelik grup yolunun 6 km kısmı ile Çal-Göller-Saraycık grup yolunun 9 km kısmında yol altyapı çalışmaları devam etmekte olup, Ağustos ayı içerisinde asfaltlanması planlanmaktadır. Köy muhtarlıklarımızın alt yapı için talep etmiş oldukları korige borular teknik personellerimizce yerinde tespit çalışmaları yapılarak yerlerine yerleştirilmeye başlanmıştır. Köylerde Beton Kilitli parke döşeme çalışmalarımız Alaçat ve Çukurören köylerinde devam etmektedir. İmkânlar çerçevesinde diğer köylerimize de yapılması planlanmaktadır. 2015 yılı içersinde ihalesi yapılan Seferler köyü Kabalar Mahallesi, Kutluören Köyü Kelekoğlu Mahallesi ve Ulugeçit- Karyağdılar Mahallesinde içme suyu şebekeleri yapım işleri devam etmektedir. Yine altyapı çalışmaları kapsamında ilçemiz köylerinden Seferler, Çengeller ve Akören Köyü Kayalar Mahallesine kanalizasyon borularının bir kısmı gelmiş olup, yapım çalışmalarına başlanılacaktır” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)