Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Genç Yeniceliler Derneği dev organizasyona hazırlanıyor

Yayın: 06.11.2023 14:28
Paylaş:
A+ A-

Karabük’te yaklaşık 2 yıl önce çalışmalarına başlanılan ve 3 ay önce Sivil Toplum Kuruluşu (STK) hüviyeti kazanan Genç Yeniceliler Derneği büyük bir organizasyona hazırlanıyor.

Soner Turgut başkanlığında oluşan Genç Yeniceliler Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimi kısa sürede kısa sürede 500 üye rakamını geçerek önemli bir başarıya imza attı.

Tüccarlar Kooperatifi iş merkezi 2. Katta faaliyetlerini sürdüren Genç Yeniceliler Derneği yaptığı faaliyetler ile dikkat çekerken siyasi partiler başta olmak üzere birçok kesimin de ilgi odağı haline geldi.

Dernek Başkanı Soner Turgut, 30 yeni üye kaydının gerçekleştiği son yönetim kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, “Yaklaşık 3 ayda 550 Yeniceli hemşerimizin üyeliğini gerçekleştirdik. Yakın zamanda Karabük’te Yeniceli hemşerilerimizi bir araya getireceğimiz büyük bir organizasyon hedefliyoruz, birlik ve beraberlik içinde her geçen gün daha fazla büyüyoruz” dedi.

Sırasıyla, MHP İl Başkanlığı, AK Parti Gençlik Kolları ve Yeniden Refah Partisi İl Teşkilatı tarafından derneğe ziyaret gerçekleştirildiğini hatırlatan Genç Yeniceliler Derneği Başkanı Turgut, “Tüccarlar Kooperatifi 2. Katındaki dernek lokalimizin kapısı siyasi partilerimize, tüm STK’lara ve tüm vatandaşlarımıza her gün açıktır” diye konuştu.

Kaynak:Bölgenin Sesi Gazetesi

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”