Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Göktepe Göleti Ekoturizmle Canlanacak

Yayın: 11.06.2018 00:49
Paylaş:
A+ A-

Kanyon yürüyüşü, dağcılık, izcilik, günübirlik turlar, piknik gibi etkinlikler için oldukça uygun fırsatlar sunan Karabük İli Yenice ilçesinde yer alan Göktepe Göleti, Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, Bölge Müdür Yardımcısı Gültekin Aksan, Yenice Orman İşletme Müdürü Erdinç Kurt, işletme şefleri ve Çeltik Köyü Muhtarı tarafından ziyaret edildi. Ziyarette, bölgedeki hem doğal güzellikler gezildi hem de orman içi mesire yerinin potansiyel geleceği değerlendirildi.

Göktepe göleti ve çevresinde incelemelerde bulunan Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel yaptığı açıklamada “2015 yılında yapılan orman yangın göleti ile birlikte orman yangınlarıyla mücadelenin yanı sıra Göktepe yaylasının ağaç türleri ve doğal güzellikleriyle sahip olduğu farklı kaynak değerleri dikkate alınarak tabiat turizmine kazandırılması, önemli ekoturizm potansiyeli olan bu alanın çevrede yaşayan insanların sosyo-ekonomik gelişmesi için kaynak yaratabilen bir araç olarak öne çıkan bir alan olarak değer kazanması hedeflemekteyiz. Bu kapsamda Göktepe mesire yerine kaptaj su hattı ve içme suyu getiriyoruz. Göktepe yangın kulesinin enerji nakil hattı ihalesini geçtiğimiz ay yaptık. Haziran ayı sonuna kadar tamamlanacak. Göktepe göleti ve mesire yeri Yenice’ye ve çevresine bir sinerji katacaktır. Bölge Müdürlüğü olarak üzerimize düşen ve planlanan tüm işleri zamanında yapacağız. Ekoturizm amacına uygun şekilde gerçekleşmesi halinde ekosistemlerin korunması ve çevrede yaşayan insanların sosyo-ekonomik gelişmesi için kaynak yaratabilen bir araçtır. Ben yöre insanımızın “Göktepe Ekoturizm Geliştirme Projesi” kapsamında maddi manevi daha refah seviyelere ulaşabilmesini temenni ediyorum.Yenice ilçesinin muhteşem güzellikteki doğal yapısı, yaz-kış turizm potansiyelini artırmaktadır. Göktepe göleti ve mesire yeri, Göktepe için ekoturizmi başlatacak bir tesis olarak görülüyor. Yapılan peyzaj çalışmaları ile Göktepe’ye yakışan bir hal alan tesis, sessiz, sakin ve huzur veren doğasıyla özellikle hafta sonları misafirlerini bekliyor” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”