Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (01.Ekim.2015)

Yayın: 01.10.2015 08:35
Paylaş:
A+ A-

MHP “ADAY TANITIM TÖRENİ..” HAYLİ KALABALIK VE HAYLİ COŞKULU GEÇTİ..” KONUŞMACILARDA GÖREV DAĞILIMI
MHP Geçtiğimiz akşam Yenişehir Büyük Kulüp’te ADAY TANITIM TÖRENİ yaptı ve ALT SALON,ÜST SALON tıklım/tıklım doluydu ,tanıtım töreni YEMEKLİ TOPLANTI halinde gerçekleştirildi..
HAYLİ KALABALIK,HAYLİ COŞKULU bir toplantı yaptı MHP.
Bir konu dikkatimizi çekiyor.
MHP Milletvekili ADAYLARI,rakip Milletvekili ADAYLARINA yönelik hiçbir eleştiri getirmiyorlar demek mümkün,ara/sıra eleştiri getirseler bile,dozajı çok hafif oluyor.
Daha çok kendilerine oy verilmesi için GENEL ŞARTLARDAN yola çıkıyorlar,kendilerini tanıtıyorlar ve rakip ADAYLAR hakkında hemen /hemen hiçbir eleştiri getirmiyorlar.
RAKİP MİLLETVEKİLİ ADAYLARINA karşı,özellikle,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’E karşı tüm eleştiriler Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’DEN geliyor ve dozajı çok şiddetli eleştiriler de bulunuyor Sayın VERGİLİ.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’E yükleniyor da/yükleniyor..
MHP İçinde,sanki bir görev dağılımı yapılmış.
Rakip Siyasi Partileri ve Milletvekili ADAYLARINI eleştirmek görevi Sayın RAFET VERGİLİ’YE verilmiş,Milletvekili Adayları Sayın ADEM KAR ile Sayın OSMAN AYDIN Partilerini ve kendilerini anlatıyorlar..
MHP’DE sanki böyle bir görev dağılımı var…

EMEKLİLER DERNEĞİ ŞUBE BAŞKANI SAYIN CELAL BULUT VE BAŞKAN YARDIMCISI SAYIN CELAL KARAKUŞ…
Karabük EMEKLİLER DERNEĞİ ŞUBE Başkanı Sayın CELAL BULUT ve Başkan Yardımcısı Sayın CELAL KARAKUŞ ile dün uzun / uzun sohbet ettik.
“KONUT PROJESİ ÜZERİNE KONUŞTUK..”
Bu projenin gündeme gelişi sırasında,Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU ile yapılan görüşmeleri anlattılar.
GÖRDÜKLERİ DESTEKLERDEN SÖZ ETTİLER.
Şu ana kadar 7 binin üzerinde talep gelmiş ve talepte bulunanlara “ÜZERİNDE KAYITLI EV OLANLARIN BU HAKLARDAN KESİN OLARAK YARARLANAMAYACAĞI..” net bir dille anlatılıyormuş.
Bu arada bir para alındığına ilişkin gelen soruya “GELEN 7 BİNİ AŞKIN TALEBİN,BÜYÜK BÖLÜMÜ DERNEK ÜYESİ,DERNEK ÜYESİ OLMAYANLARI DERNEĞE KAYIT YAPMAK ZORUNDAYDIK,KAYIT OLANLARDAN 18 LİRA AİDAT ALIYORUZ..” cevabını verdiler.
EMEKLİLERE KONUT BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.
ŞU AN İTİBARI İLE 7 BİNİ AŞKIN TALEP GELMİŞ ve yeni/yeni TALEPLERİN geldiğine de işaret ediyorlar “ÇOK DUYGUSAL OLAYLAR YAŞIYORUZ..” diyorlar..
GEREKLİ YER ARAYIŞLARI SÜRDÜRÜLÜYORMUŞ..
“UCUZ KONUT PROJESİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ GERÇEKTEN..
“EMEKLİLERE UCUZ KONUT OLAYI..” SİYASETE DÖNERSE,BUNDAN HANGİ SİYASİ PARTİ YARARLANIR DERSİNİZ..?
EMEKLİLER DERNEĞİ Karabük Şubesi tarafından gündeme taşınan EMEKLİLERE UCUZ KONUT PROJESİ son günlerde SİYASETE dönecek gibi görünüyor.
Şimdi Allah için ve dosdoğru konuşmak gerekirse EMEKLİLER İÇİN UCUZ KONUT Projesi gündeme geldiğinde,orta yerde,NE ERKEN GENEL SEÇİM,ne de SEÇİM vardı.
SEÇİM OLAYI DAHA SONRA ÇIKTI..
O nedenle,olayın başlangıcında SİYASET HİÇ YOKTU,OLMAMIŞTI,ancak,son günlerde olay süratle SİYASİ bir platforma doğru sürüklenme istidadı gösteriyor.
BUNDAN HANGİ SİYASİ PARTİ YARARLANIR..?
Biz Sayın CELAL BULUT ve Sayın CELAL KARAKUŞ ile sohbet ederken,en az 20-25 kişi yanımıza uğrayarak “BİZE KONUT DÜŞER Mİ,BİZDE BAŞVURU YAPALIM MI..” diye sordular..
Şimdi KONUT BEKLENTİSİ,UMUDU içinde olan 7 bini aşkın insan var,diyelim ki yarın/birgün TOKİ BAŞKANI/ve/veya/ BİR TOKİ HEYETİ Karabük’e gelse/getirilse bunu HANGİ SİYASİ İRADE yapar/yapabilir..?
Olayın başlangıcında HİÇ SİYASET YOKTU,ancak,gelişmeler EMEKLİYE UCUZ KONUT projesini süratle SİYASİ BİR PLATFORMA sürükleyecek gibi görülüyor..
BÖYLE BİR PLATFORMA SÜRÜKLENECEK GİBİ GÖRÜNÜYOR..
İYİ İZLEYİN,DİKKATLE İZLEYİN “ADATEPE MAHALLESİ KARABÜK’ÜN CİDDİ BİR SORUNU HALİNE GELECEKTİR..”..
Dün yine yazdık ADATEPE Mahallesi,süratle,Karabük’ün sorunu olacaktır,bu nokta da Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ net bir açıklama yapıyor ve “TAPU SAHİPLERİNİN DAHA FAZLA HAK ELDE ETMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUM..” diyor.
BUNUN İÇİN TAPU SAHİPLERİNE YAZI YOLLAMIŞLAR.
Belediye,tapu sahiplerine birer yazı yollayarak NASIL BİR UYGULAMA İSTİYORSUNUZ diye sormuş ve gelecek cevaba göre Karabük Belediyesi uygulama yapacak.
YENİ MÜTEAHHİTLER DEVREYE GİREBİLİR görüşünde Sayın RAFET VERGİLİ,yeni ve tapu sahiplerine daha fazla hak verebilecek YENİ MÜTEAHHİT Firmaları devreye girebilir gibi bir görüşü var.
TAPU SAHİPLERİNİN CEVAPLARI GELSİN BAKALIM.
Bu cevaplarda da,bir incelik aranacak sanıyoruz..
HAK SAHİPLERİNİN yüzde 71/72 AYNI TALEPTE BULUNMAZ,değişik değişik taleplerde bulunurlarsa,işe yeni bir perspektiften bakılacağını söylüyor Sayın RAFET VERGİLİ.
Bu nokta da TEMEL DÜŞÜNCESİ belli Sayın VERGİLİ’NİN..
Hak sahipleri daha fazla kazansınlar istiyor..
Bunun için çaba harcıyor..
ÖĞLEBELİ SAKİNLERİ “TAPULAR BİZİM ÜZERİMİZE,VERGİYİ BİZ VERİYORUZ,YERLERİMİZE BİRŞEY YAPAMIYORUZ..”
Dün ÖĞLEBELİ Mahallesi sakini bir/iki kardeşimizle karşılaştık “BİZİM MAHALLENİN TAMAMI MAĞDUR..” dediler,anlattıklarına göre ÖĞLEBELİ’NİN BÜYÜK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE ALANI OLARAK GÖSTERİLMİŞ.
ÜNİVERSİTE,BURALARI KAMULAŞTIRAMIYOR..
ÇOK BÜYÜK PARA GEREKİYOR KAMULAŞTIRMA İÇİN.
O zaman YERLER TAPU SAHİBİNİN üzerinde gözüküyor,ancak,TAPU SAHİBİ YERİNİN ÜZERİNDE hiçbir tasarrufta bulunamıyor ve hiç ama hiç bir şey yapamıyor..
ÖĞLEBELİ SAKİNLERİ çok dertli ve orta yerde TRAJİ/KOMİK BİR DURUM var,atıyoruz TAPU ABDULLAH Beyin üzerinde,ama bu hiçbir işe yaramıyor,ABDULLAH Bey o yere çivi çakamıyor..
Zira,yeri KARABÜK ÜNİVERSİTESİ GENİŞLEME ALANI içinde..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ buraları Kamulaştıramıyor,zira ÇOK BÜYÜK PARALAR gerekiyor ve KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN yeni genişleme alanı ihtiyacı var mı/yok mu net bilinmiyor..
ÖĞLEBELİ SAKİNLERİ BÜYÜK SIKINTI YAŞIYORLAR.

SAYIN RAFET VERGİLİ “HİZMETLERİ SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN ENGELLİYOR..” AK PARTİLİLER “YAPAMADIKLARINI..”
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,özellikle AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Adayı Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’E çok ağır eleştiriler getiriyor.
“BİRÇOK HİZMETİMİZİ ENGELLEDİ..” diyor.
“HABERİ OLAN HİZMETLERİMİZİ ENGELLİYOR..” diyor.
Buna karşılık ise AK Parti kanadından “Sayın RAFET VERGİLİ,YAPADIĞI BİRÇOK HİZMETİN HESABINI VERECEĞİNE,BUNLARI BİZİM ENGELLEDİĞİMİZİ SÖYLEYEREK BİR ALGI YARATMAYA ÇALIŞIYOR..” diyorlar.
“Sayın VERGİLİ,ORTAYA ÇIKIPTA,KARABÜK’ÜN BU SORUNLARINI ÇÖZEMEDİM.KARABÜKLÜLERDEN ÖZÜR DİLERİM DİYECEĞİ YERDE,TOPU BAŞKA YERLERE ATMAYA ÇALIŞIYOR..”gibi bir yaklaşım sergiliyorlar.
Ancak,bir olay dikkatimizi çekiyor..
AK Parti adına bize Sayın RAFET VERGİLİ’DEN dert yanan,bu tutumu ile yanlış yaptığını öne süren insanlar “NEDEN BUNU KAMUOYU ÖNÜNDE YÜKSEK SESLE DİLE GETİRMİYORSUNUZ ..” denildiğinde doyurucu bir cevap veremiyorlar.
Örneğin bizimde konuşurken “Sayın VERGİLİ YAPAMADIĞI HİZMETLERİN,BAŞARISIZLIĞININ FATURASINI AK PARTİYE VE Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’E FATURA ETMEK İSTİYOR..” şeklinde görüş veren bir kardeşe “BUNU SENİN GÖRÜŞÜN OLARAK YAZABİLİR MİYİM..” diye sorduk
“YOK İSMİMİ VERME,PARTİ İÇİNDE DE SIKINTI OLUR.SEN NİYE AÇIKLAMA YAPIYORSUN DİYENLER OLUR..” falan gibi yaklaşımlar gösterdi..
Sayın RAFET VERGİLİ çok sıkı eleştiriler getiriyor doğrusu.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI PROF.DR.SAYIN BURHANETTİN UYSAL,VATANDAŞTANÇOK BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ eski Rektörü ve AK Parti Karabük Milletvekili Adayı Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL,vatandaştan çok büyük bir ilgi görüyor.
Sayın UYSAL’I iki sabahtır izliyoruz.
AK Parti önüne geliyor ve oradan Partili geniş bir ekiple birlikte ESNAF ZİYARETLERİNE gidiyor,emin olun yoldan gelip/geçenler önünü kesiyorlar kucaklıyorlar,tokalaşıyorlar ve kendisine sevgi gösterisi yapıyorlar.
VATANDAŞTAN BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR Sayın UYSAL.
Dün sabah AKBANK’IN köşesinde otururken,kalabalık bir grupla birlikte Balıkpazarı istikametine yöneldi Sayın BURHANETTİN UYSAL ve o arada IRAK Kökenli bir mülteci YARIM Türkçesi ile “BU KİM..” diye sordu..
“NEDEN BÖYLE HERKES ÖNÜNÜ KESİYOR..?” diye sordu.
Sayın BURHANETTİN UYSAL gittiği her yerde,büyük bir dalgalanma yaratıyor ve vatandaşlar/seçmenler kendisine büyük ilgi gösteriyorlar çok sıcak bir ilgi ile adeta,bağırlarına basıyorlar..
BU İLGİYİ HAK ETTİ ELBET.
Bakın komşu ÜNİVERSİTELERE,Zonguldak,Bartın,Kastamonu,Sinop ÜNİVERSİTELERİ ile KARABÜK arasında dağlar kadar fark var ve bu fark yalnızca ÖĞRENCİ SAYISI olarak değil,her alanda çok büyük fark var.
BU FARKA YARATAN Sayın UYSAL ve MESAİ ARKADAŞLARI oldu.
Sayın UYSAL o performansı göstermesi KARABÜK KASABA OLURDU..
Emin olun kasaba gibi bir yer olurdu..

EMEKLİLER İÇİN “UCUZ KONUT ÜRETİMİ,ELBET TEK BİR YERDE/MAHALLEDE OLMAZ..” BEŞBİNEVLERİ DÜŞÜNÜN..
TOKİ EMEKLİLER İÇİN UCUZ KONUT ÜRETİMİ yapacak ve bu anlamda 7 bini aşkın başvuru olmuş,başvuruların sürdüğüne de işaret ediliyor elbet.
EMEKLİLER Dernek Başkanı Sayın CELAL BULUT ile Başkan Yardımcısı Sayın CELAL KARAKUŞ’A sorduk olayı “KENDİ VE EŞİ ÜZERİNE KAYITLI KONUT OLANLAR,BU HAKTAN YARARLANAMIYOR..” dediler.
Ayrıca,bu kadar çok sayıda konutun yapımı için,GEREKLİ BÜYÜKLÜKTÜ hazine arazisi BULUNMADIĞINDAN SÖZ EDEREK,gerekli çalışmaların sürdüğüne dikkat çektiler.
Örneğin 40 dönüm,50 dönüm veya daha büyük ARAZİLERİN bulunduğuna dikkat çekerek KONUTLARI BULUNAN BU YERLERDE ve DEĞİŞİK MAHALLELERDE yapmanın mümkün olduğuna dikkat çektiler.
Bu konuşmalar sırasında DEMİR/ÇELİK Genel Müdürlüğü tarafından Müteahhitliğinin yapıldığı BEŞBİNEVLER Bölgesi geldi gündeme ve Demir/Çelik adına orada Şantiye Şefliği yapan,D.Çelik eski Genel Müdürlerinden Sayın ERSİN ÖZTÜRK7TE vardı yanımızda.
Sayın ERSİN ÖZTÜRK Beşbinevler Bölgesi için “HATIRLADIĞIM KADARI İLE BİN DÖNÜM CİVARINDA BİR ARAZİ ÜZERİNE KURULMUŞTU..” gibi bilgiler verdi.
Parça/parça ve değişik yerlerde bulunacak HAZİNE ARAZİLERİNE konut yapılması daha yerinde olur elbet,söylenti olmaz,spekülasyonlar yapılmaz..
ARAZİ ARAYIŞLARI SÜRATLE DEVAM EDİYOR..

KARDEMİR HAKKINDA,ULUSAL ÇAPTA YAYIN YAPAN BİR TELEVİZYON KANALI YAYINI VE SAYIN MURAT ORHAN..
Karabük Özel Sektör Haddeciler Derneği eski Başkanı Sayın MURAT ORHAN,KARDEMİR hakkında Ulusal genişlikte yayın yapan bir televizyon kanalına çıkarak,görüşlerini açıklamış.
KARABÜK YEREL GAZETELERİNDEN ÖĞRENDİK.
Yayını izlemedik,izleyemedik.
Sayın MURAT ORHAN,anladığımız kadarı ile ULUSAL ve YEREL Gazetelere verilen ilanları anlatmış ve KARDEMİR Yönetim Kurulu hakkında,yıllardır bilinen olumsuz görüşlerini dile getirmiş.
Son olarak KARABÜK 2.ASLİYE HUİKUK MAHKEMESİ (TİCARET MAHKEMESİ SIFATIYLA) bir ara karar vermiş ve KARDEMİR Yönetim Kurulu Üyeleri’nin KARDEMİR ile ticaret yapmasını yasaklamıştı.
Bu BİR ARA KARAR ve elbet KARDEMİR bu karara itiraz etmiştir.
NIHAİ KARAR NASIL ÇIKAR ACABA..?
Bunu KARDEMİR üzerinde çok etkili olan isimlere sorduk “HİSSE SENETLERİNİN ÇOĞUNLUĞU BİZİM ELİMİZDE.YETERLİ HİSSE SENEDİ ALIP YÖNETİMDE HAK İDDİA ETMEDEN,BU GİBİ İŞLERLE SONUCA VARILMAZ..” gibi özetlenecek cevaplar verdiler..
KARDEMİR Yönetimi pek kendini savunmuyor,belki gerek görmüyor.
Orası Yönetim Kurulu Üyelerinin bileceği bir iş elbet.

10 kişi görüş bildirdi

 1. tonyukuk

  Ahmet Bey; kardemir yöneticilerinin ağzından yapılmış olan “hisse senetlerinin çoğu bizim elimizde,o yüzden bir sonuç çıkmaz” şeklindeki ifade hakikaten söylendi ise yazık. Bu adamlarda o zaman cahil cesareti var. Bu ifadenin Türkçe meali ” hisse çoğunluğu bizde; istediğimizi yaparız,çalarız,çırparız,ucuz mal alır-pahalıya satarız,istediğimiz ihaleyi kendi yakınlarımıza veririz v.s.”. Bunların Ticaret kanunundan haberi yok herhalde, 100 % halka açık bir şirketin tüm hisselerini de elinde bulundursan keyfi hareket edemezsin.Belirli kurallar dahilinde hareket etmek zorundasın,ağzından çıkanı kulağının duyması, konuşmadan önce 3 kere düşünmen lazım.Anlaşılan Murat Orhan bunların dengesini iyi bozmuş.Muhakeme,düşünme yetilerini kaybetmişler.frenleri boşalmış,bakalım nereye çarpacaklar.

 2. kardemirli

  O Kardemir yetkilisi haklı konuşmuş.Hisse senedi olmadan,elinde hisse senedi olmadan konuşmak hariçten gazel okumaya benzer.Onlar alsınlar onbeş yirmi milyonluk hisse senedi gelsinler konuşsunlar.Yok öyle hariçten gazel okur gibi maval atmak.Ayrıcanada onların ağası Kardemir yönetimindeyken bu Şirket batmadımı.Bunları bilmeyen varmı.Ahmet abi bişey dikkatimi çekiyor.Kardemiri yönetimini sende eskisi gibi savunmaz oldun.Nedir bi sıkıntımı var Allaşkına.Bazen arkadaşlarla yemekhanede falan konuşuyoruzda senin savunmadaki ilgisiz tutumun hepimizin dikkatini çekiyor.Abi bir reklamda harmanda izi olmayanan hasatta yüzü olmaz diyor ya.Aynen öyle bu Kaptan grubunun elinde hisse senedi yok hasattan hak istiyor olurmu böyle şey

 3. MHP ve KENT TİMLERİ...

  MHP ,”KENT TİMLERİ” kuracakmış….Sokaktaki asayişi sağlayacaklarmış……Polise bağlı olarak çalışacakmış……Adama sormazlar mı????Polis jandarma ne iş yapacak….?????Düzeni sağlamada eksiklik varsa bu, hukuk düzeni içinde kalınarak bu unsurlar güçlendirilerek yapılmalıdır….Her önüne gelen kendi kolluk gücünü kurarsa vay ülkenin haline…. 12 Eylül öncesine özlem mi ???Bu kaosa davetiye çıkarmak olacaktır….

 4. 307 liler NERDE

  Geçen birileri 350 alacaklar hakkında birşeyler yazdı, bu konuda bilgisi olan varmı?, birde işten atılanların geri dönme işinde bir gelişme varmı? bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

 5. Gönderen

  Benim anlayamadığım şey Kardemir yöneticileri Kardemir’den diğerlerine göre daha ucuza mı kütük alıyor?

  Eğer böyle birşey varsa, dava niye “Yöneticiler Kardemir’den piyasa fiyatı altına kütük alıp, halka açık olan Kardemir, dolayısı ile de diğer ortakları zarara uğratılıyor” diye açılmıyor? Davacıların hiç ellerinde senet yoksa, sembolik olarak 1 lot alsınlar ve şirket ortağı olarak piyasa fiyatı altında kütük satılıp, zarara uğratıldıkları gerekçesi ile şirket yöneticilerini dava etsinler….
  Dava bu şekilde değil de, demir piyasasında haksız rekabet oluşuyor diye açılıyor. Kardemir’den bazılarına piyasa fiyatlarından düşük fiyata kütük satışı yapılmıyorsa, nasıl haksız rekabet oluşur?

  Şirket zarar uğratılmıyorsa kanunlar çerçevesinde istediği gibi ticaret yapamaz mı? Kardemir özel bir şirket. Kanunlar çerçevesinde kaldıktan, şirket (diğer ortaklar) zarara uğratılmadıktan sonra Kardemir’in kiminle nasıl ticaret yapacağına kim karışabilir.

  Bu işin aslı nedir?

 6. Ak Karabük

  Kardemir işvereni Karabük’te ve Ulusalda bozulan ve günden güne kötüye giden imajını kurtarmak için bazı hamleler yapması kaçınılmaz hale geldi diye düşünüyorum, bu gidiş hayra alamet değil, yönetim kurulunda değişikliğe gidip Karabük’ün sevdiği 1-2 kişi yönetime alınabilinir, 2010 da atılanlardan emekli olmamış, üzerine iş kurmamışlardan 50- 100 işçinin geri dönmesi sağlanarak sosyal barış tesis edilebilinir, Karabük sanayicileri ile bir araya gelinip bunlar detaylı bir şekilde konuşulunup bir orta yol bulunlabilinir, yarın işler daha kötüye gittiyinde burda işveren 1000 işçi atsa bu esamesi okunmayan varlığı yokluğu belli olmaya sesdika kimseye sahip çıkmaz, o zaman çok büyük toplumsal olaylar olur, 2010 dakinden çok daha fazla olaylar olabilir, KARABÜK bizim KARDEMİR bizim her ne kadar karabükün büyükleri kendi fabrikalarına kendi atılan çocuklarına sahip çıkmamış olsada……..

 7. Ben "hizmet nasıl yapılır göstermek için" seçildim siyasi Rozeti bırakdım

  Belediye başkanı sayın vergili Karabük e hizmet nasıl yapılır göstermek ve hizmet yapmak için seçildiğini söylemişti, sahici ve samimi söylemlerden ötürü her partiden kesimden oy , itibar aldı, gecikmeli ve eksik de olsa yaptığı hizmetler oldu, ne zaman ki başkaları adına siyaset yapmaya başladı o kazandığı itibarını kaybetmeye başladı. seçim zamanlarında bu baaris ortada şimdi de aynı ama o taktik bu sefer tutmaz.
  CHP Mv. adayı Erdoğan bey adayı bile buna tepki gösterdi.
  Sonuç olarak siyaset uğruna asıl kaybeden, ve boşa giden zaman içinde Karabük şehridir ve yaşayanlardır.

  Bakın araç çayı projesi 1 kuruş paraya ihtiyaç yoktur iyi bir proje ve ticari bina ve alan yapılarak yap işlet veya yap,sat ile finanse edilebilinir
  hadi onu bırakın yapmayı dere kenarlarının şimdiki halini iç ve çevresini basit çalışmayla düzenlenebilir, şehir imajı sıfır, koskaca üniversitemizden yararlanılmıyor oradaki okuyan öğrencilerden ve hocalardan, basit örnek bir demir korkuluk imaj tasarımı konusunda ve diğerleri için sanat estetik için… neden belediyenin kendi kurumsal imajını yansıtan simgeleri olmasın Demir (korkuluk) köprü kenarları, kaldırım taşı, farklı asfaltlar farklı kaldırım taşları, demir korkulukları v.b … siyaset böle işte adamı ilk amaçlarından çıkartır virüs gibi girer ve değiştirir, değişmeye zorunlu hale getirir.

 8. recai veriyormuş

  recai 350 değilde 307 verecekmiş 307 tane sazanı bekliyormuş ankaraya recai disk geçiyormuş birleşik metali getirecekmiş akp nin yıkılmasını bekliyormuş chp hükümet olursa ne yol bulan kalır nede kamil güleç kalır diyormuş adam akıllı kandırmasını ikna etmesini biliyor cıngıllı bile köşeyi döndü

 9. Cevap Hakkı

  Ben “hizmet nasıl yapılır göstermek için” seçildim siyasi Rozeti bırakdım RUMUZLU ARKADAŞ,

  Bu şehir neden kaybediyor biliyormusun? Herkes herşeyi çok biliyor ya ondan. Sizin gibi…. Neymiş araç çayı projesi 1 kuruş masrafsız yapılırmış, neymiş ticari bina, alan yapılarak yap işlet devretmiş. Yahu ne çok biliyorsunuz bu imar işlerini be kardeşim. Dere yatakları belirli metreye kadar DSİ nin sorumluluğundadır. Çivi bile çaktırmaz. Taşkın sorunları vardır belli bir noktaya kadar yaklaşamazsınız. Ticari alan mı? Adamı oyarlar valla.

  Son olarak, kardeşim sen Belediye Başkanlığına aday ol, bu dediklerini yap ikinci döneminde bende sana oy vereyim.:)

 10. karabük

  Kardemir hissedarları hisse senetlerinin çoğunluğu bizde derken çoğunluktan kasıtları ne acaba? Üç ortağın toplam hisselerini toplasan toplam hisse adetinin %10 unu ya bulur ya bulmaz. Peki bu çoğunluk bizde hikayesi nereden çıkıyor? Ellerindeki az miktardaki hisse senetlerinin ait olduğu gruplar(A ve B Grubu) nedeniyle yönetim kurulu üye seçiminde aday gösterme imtiyazına sahip oldukları için yönetim kurulunu kendi istedikleri gibi şekillendirme imtiyazları var. Aslında hisselerin çoğunluğu ellerinde filan değil. Toplam hisseleri bırakın çoğunluğu azınlık bile değil. Ancak, buradan muhalif haddecilere sesleniyorum. Genel Kurulda imtiyazlı hisse senetleri ile sadece aday gösterebiliyorlar. Bu imtiyaz sadece aday göstermede geçerli. Seçim aşamasında böyle bir imtiyaz yok. Tüm gruplar eşit . Bu noktayı değerlendirsinler. Genel Kurulda mevcut yönetimin adaylarını seçmezler ise seçim sonuçlanabilir mi? Hukukçularınız danışmanlarınız bir incelesin.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

CANLI YAYIN-BEŞBİNEVLER KANYON PARK DÜĞÜN SALONU AÇILIŞ TÖRENİ

Yayın: 21.09.2023 17:16
Paylaş:
A+ A-