Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (11.Mayıs.2015)

Yayın: 11.05.2015 08:43
Paylaş:
A+ A-

SİYASETİ ÇOK YAKINDAN İZLEYEN BİR DOSTUMUZ/KARDEŞİMİZ ; “SONUCU MİLLİ İTTİFAK BELİRLER,ŞANSLAR EŞİT..”
Siyaseti çok yakından izleyen ve sağlıklı analizler yapan bir kardeşimiz/dostumuz “SONUCU MİLLİ İTTİFAK ADAYLARINA VERİLEN OYLARIN BELİRLİME İHTİMALİ YÜKSEK..” dedi.
AK Parti içinde ki küskünlerin bir bölümü ile MHP içinde ki küskünlerin bir bölümü MİLLİ İTTİFAK ADAYLARINA yönelebilirlermiş ve bu durum AK Parti’nin “EKMEĞİNE YAĞ SÜRERMİŞ..”
“ŞU AN ÜÇ PARTİNİN MİLLETVEKİLİ ÇIKARTMA ŞANSI EŞİT..” diyerek “ANCAK AK PARTİ KESİN BİR MİLLETVEKİLİ ALIR İKİNCİ MİLLETVEKİLİ CHP-MHP OYLARININ EŞİT DAĞILMASINDAN ÇIKAR..” tespitlerinde bulundu.
“YEREL SEÇİMDE Kİ GİBİ OY KAYMALARI OLURSA,İKİNCİ MİLLETVEKİLLİĞİ CHP veya MHP’YE GİDER.AK PARTİ ŞU AN İTİBARI İLE YİNE BÜYÜK PARTİ OLARAK GÖRÜLÜYOR,ANCAK ESKİ HAVASINDAN HAYLİ UZAKTA..” değerlendirmelerinde bulundu.
Olayın tam bu noktasında “MHP EĞER SAYIN DURSUN ALTIPARMAK İLE SEÇMEN KARŞISINA ÇIKMIŞ OLSAYMIŞ,KESİN VE KESİN MİLLETVEKİLİ ÇIKARTIYORMUŞ..” dedi.
Bu noktada da “AK PARTİ EĞER PROF.DR.SAYIN BURHANETTİN UYSAL’IN BULUNDUĞU BİR LİSTE İLE YOLA ÇIKSAYMIŞ ÇOK YÜKSEK BİR ORANLA 2-0 YAPMAYI GARANTİ EDİYORMUŞ..” iddiasında bulundu.
“PEKİ MHP SAYIN ALTIPARMAK’LI,AK PARTİ SAYIN UYSAL’LI BİR LİSTE İLE YARIŞA GİRSEYDİ NE OLURDU..” dedik,buna cevabı da “AK PARTİ YİNE EZER GEÇERDİ..” şeklinde oldu..
Sonra da “CHP’YE ÇOK DİKKAT EDİN..” dedi.

AK PARTİ MENSUBU BELEDİYE BAŞKANLARI BÜYÜK BİR FIRSATI ISKALADILAR MI VE SAYIN RAFET VERGİLİ CİNLİĞİ
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ cin gibi bir Siyasetçi ve dikkat edin SEÇİM SÜRECİNE girildiği anda “40 AÇILIŞ VE TEMEL ATMA..” diyerek SİYASETÇİSİ ile SEÇMENİ buluşturdu..
TEMEL ATMA törenlerine,AÇILIŞ törenlerine 40 yerde ONBİNLERCE SEÇMEN geldi,o seçmenlere konuşma yaptı “HİZMETLERİMİ ENGELLEDİLER..” dedi, “HASTANELERİ KAPATTILAR..” dedi, AK Parti mensuplarını sürekli SAVUNMA YAPMAK zorunda bıraktı.
AK PARTİLİ BELEDİYELER BU FIRSATI ISKALADILAR..
Örneğin BİR PROGRAM ÇERÇEVESİNDE,önce Safranbolu,sonra Yenice,sonra Eskipazar,sonra Eflani Belediyeleri tarihleri kendi aralarında belirleyerek TEMEL ATMA-AÇILIŞ DÜZENLEYEBİLİRLERDİ.
Ne yazık ki fırsatı ıskaladılar..
Örneğin Mayıs ayının ilk beş günü Safranbolu,sonra ki beş günü Yenice gibi bir program düzenlenerek MAHALLE Sakinleri ile MİLLET VEKİLİ Adayları buluşturulabilirdi.
BU ORGANİZASYONU DÜŞÜNMEDİLER..
YAPTIKLARI/YAPACAKLARI İŞ Mİ YOKTU..?
Neden böyle bir program uygulamadılar anlayamadık doğrusu..
Hizmetleri tanıtılır,AK PARTİ İCRAATLARI gösterilirdi..
Nedense bu yola gitmediler..!!

AK PARTİ İL / İLÇE TEŞKİLATARI,AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI DUR/DURAK BİLMEDEN ÇALIŞIYORLAR..
AK Parti İL/ İLÇE Teşkilatları,Milletvekili Adayları Sayın OSMAN KAHVECİ ve Sayın SEDAT NAMAL dur/durak bilmeden/tanımadan çok müthiş bir çalışma temposu içindeler.
GERÇEKTEN MÜTHİŞ ÇALIŞIYORLAR.
AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR Partinin Genel Anlamda kullandığı “ONLAR YALNIZCA KONUŞUR,AK PARTİ YAPAR..” sözünü çok sık kullanıyor.
YAPTIKLARI İCRAATLARI ANLATIYOR..
Örneğin BİR ZAMANLAR SAFRANBOLU İlçemizde 7-8 gün süre ile SULAR KESİLİRDİ ve insanlar banyo için,çamaşır yıkamak için Karabük’e gelirlerdi..
AK PARTİ O GÜNLERİ HAKLI OLARAK HATIRLATIYOR..
Şimdi SULAR ŞAKIR/ŞAKIR AKIYOR ve aktığı gibi MUSLUKLARDAN çok kaliteli,şişe suyu kalitesinde su akıyor,bunu hatırlatıyor AK Parti mensupları..
“VERDİĞİMİZ HER SÖZÜ TUTTUK…” diyorlar.
“İKTİDARA GELDİĞİMİZDE KARABÜK GÖÇÜYORDU..” diyorlar..
Özetlersek şayet GERÇEKTEN MÜTHİŞ ÇALIŞIYORLAR..
2-0 Hedefine ulaşmak için dur/durak bilmiyorlar..

KARABÜKLÜLER İYİ İZLESİNLER..KARABÜKLÜLER DİKKATLE İZLESİNLER..KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’Nİ İZLESİNLER..!!
Karabüklüler iyi izlesinler..
Karabüklüler dikkatle izlesinler..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’Nİ İZLESİNLER..
Çok geniş bir çevre gibi,bizde Rektör Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL çalışmaları,çalışmalarında ki verimliliği,çalışmalarının hep ama hep DAHA BAŞKA ÇALIŞMALARI tetikleyecek biçimde planlanmasını övüyor,alkışlıyor,takdire değer buluyorduk.
Hemen “İKTİDARIMIZ PARAYI VERİYOR,REKTÖR HOCA DA ÜNİVERSİTEYİ BÜYÜTÜYOR..” diyerek başarının REKTÖR Hocanın özelliğinden kaynaklanmadığı,İKTİDARIN verdiği destekten kaynaklandığı iddialarını dile getiriyorlardı..
ŞİMDİ İYİ İZLEYİN LÜTFEN..
Eğer,geniş bir çevrenin söylediği/beklediği gibi bir sonuç tecelli edip,KOALİSYONLAR DÖNEMİNE girmez,AK Parti’nin TEK BAŞINA İKTİDARI sürerse,lütfen KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NDE Kİ büyümeyi,gelişmeyi,Karabük’e öncülük etmek fonksiyonunu İYİ İZLEYİN lütfen..!!
HORMONLU BÜYÜME Mİ GERÇEKLEŞMİŞ..
ORGANİK KÜÇÜLME Mİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK..
Bu ayırım KARABÜK’ÜN GELECEĞİ,İYİ İZLEMEKTE yarar var..
LÜTFEN KARABÜKLÜLER İYİ İZLESİNLER..!!

“KÖYLERDE,AK PARTİ ÇOK GÜÇLÜYDÜ,ANCAK,CHP’NİN İKİ DİNİ BAYRAMDA İKRAMİYE SÖZÜ,BU GÜCÜ HIRPALADI..”
Siyaset Üzerine çok sağlıklı analizler/değerlendirmeler yapan bir kardeşimiz/dostumuz “GEÇENLERDE SİZDE YAZDINIZ.AK PARTİ KIRSAL KESİMDE ÇOK GÜÇLÜ DİYE..” dedi.
Sonra da “GERÇEKTEN AK PARTİ KIRSAL KESİMDE ÇOK GÜÇLÜ.ANCAK CHP’NİN İKİ DİNİ BAYRAMDA EMEKLİLERE BİR MAAŞ TUTARINDA,İKİ İKRAMİYE VERECEĞİNİ SÖYLEMESİ.KIRSAL KESİMİ ÇOK SARSTI..” dedi.
“NE İLGİSİ VAR..?” diye sorduk “BAK CHP MAZOT FİYATI FALAN DİYOR YA,BUNLAR KARABÜK’TE ETKİLİ OLMUYOR,ZİRA KARABÜK KIRSALINDA ARTIK ÜRETİCİ KÖYLÜ DEĞİL,ZAMANINI GEÇİRMEYE ÇALIŞAN EMEKLİLER YAŞIYOR..” dedi..
O zaman anladık durumu..
Gerçektende öyle,örneğin ŞİMDİ KARABÜK’ÜN BİR MAHALLESİ olan,bir Köyümüzün UZUN YILLAR SAĞ SİYASETTE etkin rol oynamış,çok değerli bir BÜYÜĞÜ/EŞRAFININ –ki bu büyüğümüz 90 yaşının üzerindedir – torunu “DEDEM CHP’YE OY VERECEĞİM DİYOR..” demişti..
“O CHP’YE VERİNCE BİZDE CHP’YE VERİRİZ..” dedi
İKİ DİNİ BAYRAM İKRAMİYESİ paranın ötesinde EMEKLİLERE HATIRLANMIŞLIK DUYGUSU DA veriyor galiba,para ve bu duygu.
İki maaş ikramiye hayli etkili olmuş..

CHP’LİLER KARABÜK MERKEZİNDE “SOKAĞA İNMİŞLER..” VE CUMARTESİ GÜNÜ KARANFİL DAĞITTILAR,ZİYARETLER
CHP’LİLER Karabük Merkezinde kendilerini iyiden/iyiye hissettirmeye başladılar,geçtiğimiz cumartesi günü İŞYERLERİNİ TEK/TEK ziyaret ettiler,Milletvekili Adayı Sayın CEVDET AKAY dükkanlara tek/tek uğradı.
BU ZİYARETLER HAYLİ ETKİLİ OLUYOR..
Daha sonra,kalabalık bir CHP’Lİ GRUP,Partinin bu Genel Seçimlerde en fazla dikkati çeken “ALKIŞLIYORUM..” konusuna uygun olarak ALKIŞLARLA KARANFİL DAĞITTILAR.
“ANNELER GÜNÜ KARANFİLİNİ DAĞITTILAR..”
CHP Önce İLÇELERDEN başladığı SEÇİM KAMPANYASINI,oraları bitirdikten sonra,KARABÜK MERKEZİNE YIKTI ve gerçekten etkili bir çalışma yapıyorlar kapı/kapı dolaşıyorlar.
Geçtiğimiz cumartesi günü,bir Kardeşimizi ziyaret etmek için BEDESTEN İŞ MERKEZİNE gitmiştik,girişte CHP Karabük İl Sekreteri Sayın ABDULLAH ÇAKIR ile İl Yönetiminden Sayın MEHMET ÖZCAN’I gördük.
“HAYIRDIR..” diye sorduk “MİLLETVEKİLİ ADAYIMIZ Sayın CEVDET AKAY VE DİĞER ARKADAŞLAR EN ÜST KATTAN GEZMEYE BAŞLADILAR,İŞYERLERİNİ ZİYARET EDİYORLAR,ONLARI BEKLİYORUZ..” gibi bilgiler verdiler..
CHP KARABÜK MERKEZE İYİ YÜKLENİYOR..
Öyle görünüyor ki,CHP Tempoyu arttırarak çalışmalarını sürdürecek ve Karabük Merkezinden başladığı çalışmalarını MAHALLELERE yönlendirecek,orta,kenar,kıyı demeden her yerde gözükmeye gayret edecek.
CUMARTESİ GÜNÜ MÜTHİŞ BİR TEMPOLARI VARDI.
Bir ara bizim klasik yerimiz olan AKBANK BİKİŞİĞİNE DE geldiler,soluklandılar,8-10 arkadaş oturuyor,sohbet ediyorduk,onlarla tanışıp selam verdiler..
CHP KARABÜK’TE SOKAĞA İNDİ,ÇALIŞIYOR..

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI SAYIN DURMUŞ YALÇIN’IN “BİZİM İKTİDARIMIZDA MİLLETVEKİLİ SAYISI ARTAR..” SÖZÜ
MHP Karabük Milletvekili Adayı Sayın DURMUŞ YALÇIN Siyasete gerçekten ısındı ve yaptığı konuşmalar,çalışmalar KIRK YILLIK BİR SİYASETÇİNİN tipolojisini veriyor.
İŞİ ÇOK İYİ GÖTÜRÜYOR.
MHP İçinde konuştuğumuz,görüştüğümüz kardeşlerimiz Sayın DURMUŞ YILMAZ’I bu performansa gösterebileceğine pek ihtimal vermiyorlardı ve işi şu ana kadar hayli iyi götürdü.
Sayın DURMUŞ YALÇIN çok önemli bir konuya değinerek “MHP İKTİDARINDA VEYA TBMM’NE GİRERSEK BİZİM YAPACAK OLDUĞUMUZ ÇALIŞMALARLA KARABÜK’ÜN ÖNÜ AÇILACAK,MİLLETVEKİLİ SAYISI ARTACAK..” diyor.
KARABÜK’ÜN 3 MİLLETVEKİLİ VARDI BİLİYORSUNUZ..
ŞU AN BU SAYI İKİ MİLLETVEKİLLİĞİNE İNDİRİLDİ.
Karabük bugün ki nüfus yapısı ile İL OLDUĞU 6 HAZİRAN 1995 TARİHİNDE Kİ NÜFUSUNU HENÜZ YAKALAYAMADI,o tarihte bu Kentin 247 bin olan nüfusu şu an 230-235 bin civarında..
Düşünün ki TAM 20 YILIMIZ KAYBOLMUŞ..!!

20 YIL ÖNCE 247 BİN OLAN KARABÜK NÜFUSU,ŞU AN İTİBARI İLE 230-235 BİN,YA KARABÜK ÜNİVERSİTESİ OLMASAYDI
Karabük 6 HAZİRAN 1995 Tarihinde İL OLDUĞU zaman 247 BİN NÜFUSU vardı ve şu an itibarı ile Karabük’ün nüfusu 230-235 bin civarında geziniyor galiba.
Eğer AK Parti İktidarı KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’Nİ kurmasaydı,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektörlüğüne Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’I getirmeseydi,NE OLURDU KARABÜK’ÜN HALİ.
Sayın BURHANETTİN UYSAL müthiş işler yaptı.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’Nİ BÜYÜTTÜ,KARABÜK’Ü TOPARLADI VE bir aralar nüfusu 205 binlere kadar gerileyen Karabük ciddi bir toparlanma sürecine girdi.
YA KARABÜK ÜNİVERSİTESİ KURULMASAYDI..
YA REKTÖRLÜK GÖREVİNE Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL gibi vizyonu geniş,ufku geniş,verimli çalışan bir isim getirilmemiş olsaydı,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Öğrenci sayısı 15-20 binlerde kalmış olsaydı..!!
NE OLURDU BU KARABÜK’ÜN HALİ..?
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Öğrenci sayısı 42-43 binlerde,Karabük yine 20 yıl önce ki İL OLUŞ NÜFUSUNU YAKALAYAMADI,şimdi HORMONLU BÜYÜDÜ diyenlerin istikametinde düşünüp,15-20 bin nüfuslu bir Karabük düşünürseniz ne olurdu BU KENTİN hali..!!
HORMONLU BÜYÜMÜŞ-ORGANİK KÜÇÜLECEKMİŞ..!!
Karabüklüler halen TEHLİKENİN FARKINDA değiller..!!

MHP GENEL BAŞKANI SAYIN DEVLET BAHÇELİ 14,CHP GENEL BAŞKANI SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU 25 MAYIS GÜNÜ
Henüz resmen açıklanmamakla birlikte MHP Genel Başkanı Sayın DEVLET BAHÇELİ 14 Mayıs günü,CHP Genel Başkanı Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU ise 25 mayıs günü KARABÜK’E GELECEKLER.
HER İKİ GENEL BAŞKAN DA MİTİNG YAPACAKLAR.
MHP Genel Başkanı Sayın DEVLET BAHÇELİ hem MİTİNG yapacak,hem de KENT MEYDANI’N AÇILIŞINI gerçekleştirecek,böyle bir programı olacağı söyleniyor.
KENT MEYDANI açılışı için MÜZİK PROGRAMI düzenlendi ve tanınmış birçok SES SANATÇISI programda sahne alacaklar,daha sonra Sayın DEVLET BAHÇELİ Karabüklülere hitap edecek.
CHP Genel Başkanı Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU ise 25 mayıs günü Karabük’e gelecek ve KENT MEYDANI’N DA MİTİNG yaparak Karabüklülere bir dizi mesajlar verecek.
Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN özellikle EMEKLİLER ve TAŞERON İŞÇİLERİ için çok önemli açıklamalar yapacağı ifade ediliyor ve CHP’LİLER bu kesimlerden meydana çok sayıda dinleyici getirmek için çaba gösterecekler.
Bu arada AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Sayın AHMET DAVUTOĞLU’NUN Karabük’e gelip/gelmeyeceği noktasında henüz net bir bilgil verilmiyor.
Bilindiği gibi Sayın DAVUTOĞLU İL KONGRESİ’NE katılacaktı,hastalanması nedeni ile katılamamıştı ve kendisinin Karabük’ü programına alması için ısrarlı taleplerin yapıldığı da AK Partililerce belirtiliyor.
İKİ GENEL BAŞKANIN GELİŞİ KESİNLEŞTİ.

6 kişi görüş bildirdi

 1. Adnan

  Karabük Üniversitesinin nüfusu acaba Karabüke sayısal olarak ne kadar yansıyor bunun belirlenmesi gerekir.Yurtlarda kalan öğrenciler belki belli oranda yansıyabilir.Ancak bir o kadar öğrenci de evlerde ikamet ediyor.Ama bunlardan sadece bir öğrenci resmi prosedürleri yerine getirmek zorunluluğu olduğu için kaydını Karabük nüfusuna aktarıyor.
  Bu potansiyelin Karabükte gösterilmesi için muhtarlıklarca ciddi bir çalışma yürütülmesi gerekir.Yani kayıt dışı bir nüfus var.Ne zaman bu nüfus kayıt altına alınırsa bu şehre yeni kaynak aktarılmasını da sağlar.
  Durmuş bey bunu mu kasdediyor bilinmez.Belki Cumhurbaşkanı en az 3 çocuk diyordu.O 5 çocuk mu diyerek vekil sayısını artıracak.Rafet bey de bu arkadaşları var gücüyle desteklemek adına partisi gibi ret ve inkar politikasına yönelmiş.Hatta kendi duruşunu bozarak siyasetin söz şehvetine kapılıp yapılanların tümünü görmezden gelip yok sayma anlayışına yönelip sadece ben yaptım demeye getiriyor.Zaman zaman bel altı vuruşlara yöneliyor.Bugüne kadar kazandığı itibarı yıkmaya yönelebiliyor.Dürüst siyaset yapacaklara bu yakışmaz.

 2. AKPLİLERE SORUN

  KARABÜK 20 YIL ÖNCEKİ NÜFUSUNDAN ÇOK GERİDE.BUNUN 13 YILI AKP İKTİDARDI.AKP İKTİDARI .3 MİLLETVEKİLİ ÇIKARTIYORDUK NE OLDU 2 YE DÜŞTÜK KARABÜK NÜFUSU NİYE GERİLEDİ.
  CEVABINI AKP LİLERE SORUN ALLAŞKINA

 3. Cumali poyraz

  SAYIN AHBET ABİ, KARABÜK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTENESİ İLE İLGİLİ NİYE HABER YAPMIYORSUNUZ. BUGÜN SABAHTAN NUMARA ALMAK İÇİN ERKENDEN HASTANEYE GİTTİM. ATM’LERDE AYRI BİR KUYRUK, MEMURLARIN ORADA AYRI BİR KUYRUK. 15 DAKİKA OLMADAN MEMUR BAĞIRIYOR, KADIN DOĞUM DOKTORU İÇİN BEKLEYENLER BEKLEMESİN, NUMARA BİTTİ DEDİ. BU NASIL SAĞLIK HİZMETİ ANLAMADIM. 70 BİN NÜFUSLU BARTIN İLİNDE 2-3 HASTANE VAR. BİZİM BURDA HERKES EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNE HÜCUM EDİYOR. BURANIN BÖYLE YOĞUN OLACAĞI DÜŞÜNÜLMEDİMİ HİÇ ANLAMADIM. SABAH KARABÜK BASINI ALSIN KEMARAYI BİR ŞÖYLE BİR ÇEKİM YAPSIN. VATANDAŞIN SORUNLARINI YERİNDE GÖRSELER OLMAZ MI? GERÇİ BİZ KONUŞURUZ, ONLAR YAPIYOR. NE DESEN BOŞ !!!!!!!!

 4. Evren Paşa

  51 yaşındayım, çok tarihi olaylara tanıklık ettim ve yaşadım. En ilginci ise 12 Eylül 1980 tarihinde yapılan Askeri harekattır. Harekat diyorum çünkü Evren Paşa “Kaybolan Demokrasiyi tekrar yerine oturtmak için Askeri harekat yapılmıştır” dedi. İki yıl Devlet Başkanlığından sonra da Halk yüzde 92 ile hem Anayasa, hem de Cumhurbaşkanına EVET dedi.

  Madem bu darbeci ve hain gibi gördüğünüz Devlet Adamını bu halk niye bağrına bastı. Halk sizi seçince her türlü yönlendirmelere rağmen Milli irade oluyor da sizin istemediğiniz Muhalefet de dahil, seçilince Halk kandırıldı oluyor. Bakın o döneme, Siyasi partiler, gazeteciler, sendikalar yani Memleketi yönlendirenler, Cumhurbaşkanını dahi seçemeyen O Yüce Meclisin Demokrasi şarlatanları o dönem cezalandırıldı, rantları kesildi. Memleketi bu hale getirenler şimdi Kahraman, Evren Paşa Hain.

  Yarın Tarih kimi kahraman, kimi hain yazacak merak ediyorum. Dedemin, babamın, amcamın kahraman gördüğü Evren şimdi Hain olmuş, o dönem bugünleri göreceğim aklıma bile gelmezdi. İktidar da, Muhalefet ilk defa ağız birliği yapıyor. Çünkü seni savunacak ne bir siyaset adamı, ne bir gazeteci yok, hepsi de ucundan da olsa nasibini aldı.
  O günleri yaşayan ben diyorum ki, yine de Evren Paşa Ruhun Şad olsun, Günahlarınla, sevaplarınla Allah Rahmet Eylesin.

  Çünkü Darbeci olsaydın Yönetimi bırakmaz Devlet Başkanı olarak ölürdün.

 5. tonyukuk

  Evren Paşa rumuzlu arkadaşım,sapına kadar,köküne kadar haklısın.Ben de 50li yaşlara yakın biri olarak çocukluktan çağlarımda pencerenin önünde oturamadığımızı, sokağa çıkamadığımızı,silah seslerinin ölüm haberlerinin artık normal sayıldığı,her gün şu kahvehane tarandı,bu kahvehane tarandı haberlerini artık ezberler olduğumuzu hatırlıyorum.Hatta ortaokula giderken havuzlubahçenin arayolunda genç bir delikanlının yine genç birinin yere yatırıp kafasına sıkarken benle göz göze geldiğini hala unutamam.O günleri,o günlerin şartlarıyla değerlendirmek lazım.Basiretsiz siyasetçilerin yüzünden ve ilave olarak herzaman her taşın altından muhakkak çıkan ABD nin kışkırtmasıyla binlerce insanımızı,ülkenin onlarca yılını,ülkenin enerjisini boşa harcadık.Şimdi ne oldu; sağcı solcuyla kanka oldu. İlim irfan yuvası üniversiteler eğitim veremez hale gelmişti. Çoğu eğitimlerine ara verdi.Kim kazandı,kim kaybetti. sağcısı,solcusu hepimiz kaybettik. Kenan Evren salakmıydı, dertsiz başına dert alacak.Neden askeri harekata başvurdu,başka çare varmıydı. Bugün bakıyorum; o zamanlar askerin postalını yalayanlar,Kenan Evren’in arkasından sövüyor. Hepsini anlarımda; o zaman işkencelerden,ölümlerden en çok zarar gören ülkücü ve devrimci kesim olmasına rağmen, o zaman hiçbir şekilde bu işten zarar görmeyen yobaz takımı bugün daha çok veryansın ediyor, mağdur pozlarına bürünüyor.Bırakın kardeşim bu ucuz işleri, her zaman korkaktınız,her zaman sinsiydiniz. Ülkücüsü devrimcisi en azından doğru veya yanlış idealleri uğruna birbirine kurşun sıktı. tabiki tasvip etmek mümkün değil. Sizin mağduriyetiniz nerden geliyor.Kaçınız işkence gördü,kaçınız öldü. Kenan Evren doğrularıyla,yanlışlarıyla hesabını yüce Allah katında verecektir. Bize düşen ölmüş insanın arkasından rahmeti esirgememektir.

 6. hoca

  Karabük Üniversitesi kanımca önümüzdeki yıllarda kademeli olarak öğrenci sayısı bakımından küçülmeye gidecek. Bunun ilk örneği tıp mühendisliği alanında oldu. Neden küçülme yolu seçilecek derseniz, Karabük Üniversitesinin mevcut öğrenci sayısı ile mevcut idari ve akademik kadro sayılarındaki orantısızlık denilebilir. Ayrıca şu anda 40 bin olan öğrenci sayısının artması artı yük ve maliyet demek. Bunun en basit örneği ise yanı başımızdaki Zonguldak ve Bartın üniversiteleri gösterilebilir. Zonguldak ve Bartın üniversitelerindeki öğrenci sayıları ile idari personel sayıları arasındaki oranı karşılaştırdığınızda Karabük’ün çok dezavantajlı olduğu görülecektir. Bu konuda bana göre en büyük görev devlet büyüklerimize düşmekte idari kadro yönünden üniversitemiz desteklenir ve sayısı arttırılabilirse küçülme durumu durdurulabilir aksi halde bu kadar büyük bir öğrenci kalabalığı için ve büyümeye devam ederse artacak öğrenci hizmetleri için işler çıkmaza girebilir.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

CANLI YAYIN-BEŞBİNEVLER KANYON PARK DÜĞÜN SALONU AÇILIŞ TÖRENİ

Yayın: 21.09.2023 17:16
Paylaş:
A+ A-