Her Telden (15.Ekim.2015)

Her Telden (15.Ekim.2015)

Yayın: 15.10.2015 08:32
Paylaş:
A+ A-

EFLANİ HAYVANSAL ÜRETİM VE YÖNETİM MESLEK YÜKSEK OKULU AÇILIŞINDA “SİYASİ ZARAFET..” SERGİLENDİ..
Geçtiğimiz gün,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ,EFLANİ HAYVANSAL ÜRETİM ve YÖNETİM MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN açılışı vardı,kalabalık bir katılımla bu açılış gerçekleştirildi.
ÇOK KALABALIK BİR KATILIM VARDI..
YAĞMURLU ve SOĞUK BİR HAVAYA RAĞMEN kalabalık bir katılım vardı ve EFLANİ sakinleri MESLEK YÜKSEKOKULU açılışına gönülden sahip çıktılar..
PROTOKOL KONUŞMALARINDA bize göre,çok zarif bir “SİYASİ NEZAKET YAŞANDI..” ve CHP Milletvekili Adayı Avukat Sayın ERDOĞAN DİNÇEL mikrofona davet edilerek bir SELAMLAMA KONUŞMASI yaptı.
Bize göre zarafet dolu bir tutum sergilendi..
Keşke SİYASET HEP BÖYLE YAPILSA,Siyasi ilişkiler HEP BÖYLE karşılıklı zarafet,nezaket dolu yapılsa,Siyasetin çerçevesi böyle zarif bir biçimde çizilerek tecelli ettirildi.
EFLANİ HAYVANSAL ÜRETİM ve YÖNETİM MESLEK YÜKSEKOKULU,bu İlçemizin geleceğine damgasını vuracaktır,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN konuşmasında buna atıf yaptı.
“ESKİPAZAR MESLEK YÜKSEKOKULU DA 100 CİVARINDA ÖĞRENCİ İLE AÇILMIŞTI.SÜREÇ İÇİNDE ÖĞRENCİ SAYISI ÇOK ARTTI VE BİLEBİLDİĞİM KADAR 1200-1300 ÖĞRENCİSİ VAR ŞU AN İTİBARI İLE..” şeklinde bilgiler verdi.
Eflani geleceğinde bu Okul önemli roller oynayacaktır..
HAYVANCILIK bu Ülkenin geleceğinde mutlaka etkin olacaktır zira..

EFLANİ HAYVANSAL ÜRETİM VE YÖNETİM MESLEK YÜKSEKOKULU AÇILIŞI VE PROF.DR.SAYIN BURHANETTİN UYSAL
EFLANİ HAYVANSAL ÜRETİM ve YÖNETİM MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN açılışında Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL konuşmasını yapmak üzere mikrofona davet edildi..
TOPLANTI SALONU BİRDEN HAREKETLENDİ..
MÜTHİŞ BİR ALKIŞ TUFANI KOPTU..
Eflani sakinleri Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’A müthiş bir sevgi gösterisinde bulundular,zaten Sayın UYSAL’DA mikrofonda çok heyecanlı olduğunu açık bir dille söyledi.
KONUŞMASINA BAŞLARKEN TEKLEDİ,HEYECANLANDI..
EFLANİ Sakinleri,Eski Rektör Sayın UYSAL’A müthiş sevgi gösterdiler.
Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN açılış serüvenini anlatırken,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN katkılarını,desteklerini şükranla yad etti.
“YÖK, İZİN VERMİYORDU..” dedi “NÜFUSU BU KADAR AZ BİR İLÇEYE MESLEK YÜKSEKOKULU AÇILMASINA YÖK İZİN VERMİYORDU,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN BU İZİNLERİ ÇIKARTTI..” dedi.
Sonra da “BU KADAR KÜÇÜK BİR BAŞKA İLÇEDE YÜKSEKOKUL YOKTUR..” diyerek bir gerçeğin altını çizdi Sayın UYSAL ve duygusal bir ortamda kısa bir konuşma yaptı..
EFLANİ YAŞAYANLARI Sayın UYSAL’I bağırlarına basmışlar..

EFLANİ İLÇEMİZDE KIRGIZİSTAN’LI BİR ÖĞRENCİ VE GÜZEL TÜRKÇESİ İLE “BEN HAYVANCILIK OKUMAYA GELDİM..”
EFLANİ Hayvancılık Üretim ve Yönetim Meslek Yüksekokulu açılışını AK Parti İl Yönetim Kurulu’ndan Sayın SERDAR DERELİ ve Sayın HAKAN ŞENTÜRK ile birlikte izliyorduk.
Sayın SERDAR DERELİ, BİR ARA,YANIMIZDAN UZAKLAŞTI.
Sayın HAKAN ŞENTÜRK ile töreni izlerken,önümüzden genç bir kardeş geçti,Sevgili HAKAN ŞENTÜRK çocuğun kolundan tutarak “DELİKANLI SEN NERELİSİN..” dedi.
Çocuk temiz bir Türkçe ile “ABİ BEN KIRGIZİSTAN’LIYIM VE BURAYA HAYVANCILIK OKUMAYA GELDİM..” diye cevap verdi ,şu işe bakın,KIRGIZ KÖKENLİ çocuk EFLANİ’YE okumaya gelmiş.
BU İLÇENİN GELECEĞİ İÇİN BİR IŞIK DEĞİL Mİ..?
Sayın HAKAN ŞENTÜRK Eflani’yi nasıl bulduğunu,alışmakta zorlanıp/zorlanmadığını sordu “ALIŞIYORUM ABİ,ELBET BİRAZ ZOR OLACAK AMA ALIŞACAĞIZ..” falan dedi.
KIRGIZİSTAN NERESİ,EFLANİ NERESİ,DÜŞÜNÜN..
O genç EFLANİ’YE okumaya,hayata hazırlanmaya gelmiş.
EFLANİ AÇISINDAN MÜTHİŞ BİR GELİŞME DEĞİL Mİ..?

KARDEMİR “BORÇLARINI,YENİDEN BORÇLANARAK KAPATMA SÜRECİNE GİRERSE..” NELER OLABİLİR VE SİYASET..
KARDEMİR üzerinde çok etkili bir isim ile görüşüyorduk,şu an itibarı ile durumun pek iyi olmadığını anlattı ve borç stokundan söz etti,bu arada 2015 yılının ZARAR İLE GEÇİLECEĞİ ihtimalini anlattı.
BORÇ STOKU OLDUKÇA FAZLA KARDEMİR’DE..
“PEKİ NE OLACAK BU DURUM..” diye sorduk “YILBAŞINDAN SONRA BORÇLARI,YENİDEN BORÇLANARAK, KAPATMA DÖNEMİNE GİREBİLİRİZ..” dedi..
Bu gerçekten çok sıkıntılı,çok tehlikeli bir süreç olur..
“NEDEN BÖYLE OLDU/OLUYOR..” diye sorduk “ÇİN HALK CUMHURİYETİ DÜNYA PİYASALARINI DA,ÜLKEMİZ PİYASASINI DA, ÇOK FECİ VURDU..” şeklinde cevaplar verdi.
ÇİN ÜLKESİNDEN GELEN DEMİR ÜRÜNLERİNDEN yüzde 22.5 civarında bir GÜMRÜK VERGİSİ alınıyormuş,bunun en azından yüzde 50 civarına yükseltilmesi gerektiğine işaret etti.
BUNU YAPACAK OLAN SİYASET ve SİYASETİN BÜROKRATLARI ve şu an itibarı ile SİYASETİN PİK YAPTIĞI bir noktadayız,bu konu KARABÜK SİYASETİNİN GÜNDEMİNE MUTLAKA GİRMELİ,SOKULMALI..
KARDEMİR ile BAĞLANTILI BİNLERCE ÇALIŞAN VAR..
Sorun o çalışanların sorunudur,sorunu olacaktır..
KRİZ ÖNCE ONLARIN MAAŞLARINI VURUYOR ZİRA..

“BİZ KARDEMİR PROFESYONEL KADROSUNA,BUGÜN YAŞANANLARI SORMUŞTUK..” VE ÖNLEMLERİNDEN SÖZ ETTİLER
KARDEMİR Genel Müdürü Sayın UĞUR YILMAZ ve Yardımcıları ilk geldikleri süreçte,KARABÜK BASINI ile bir tanışma toplantısı düzenlemişlerdi,sorular alıyorlardı..
Biz kendilerine “1999-2002 YILLARI ARASINDA KARDEMİR’İ ÇOK KÖTÜ VURAN ASYA/RUSYA KRİZİNDEN YOLA ÇIKARAK YAŞANABİLECEK OLUMSUZLUKLARA DİKKAT ÇEKMİŞ,GELECEKTE BÖYLE OLUMSUZLUKLAR OLURSA ÖNLEMLERİNİ SORMUŞTUK..”
“GEREKLİ ÖNLEMLERİ OLDUĞUNU ANLATMIŞLARDI..” o toplantı tutanakları sayılabilecek CD veya BANTLARDA vardır bu konu ,şimdi önlemlerini merakla bekliyoruz elbet..
KARDEMİR HER ZAMAN BİZİM HASSAS OLDUĞUMUZ bir konu olmuştur,hayatın her aşamasında destek vermeye çalıştığımız bir konu olmuştur ve hayatın her aşamasında vefasızlık gördüğümüz bir tutumla karşılaşmışızdır.
ŞİMDİ ÖNLEMLERİ MERAK EDİYORUZ,bakalım ne yapılacak..
“BORÇLARIN,BORÇLA KAPATILMASININ..” piyasalarda,en azından KREDİ KULLANICILARININ tıkandığı dönemlerde “TAKLA ATTIRMAK..” olarak tanımlandığı bilinir..
O ise geçerli bir pozisyon,geçerli bir önlem asla sayılmaz..!!

MHP MİLLETVEKİLİ BİRİNCİ SIRA ADAYI DR.SAYIN ADEM KAR “BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIMIZI GÖRÜYORUZ..” DİYOR..
MHP Milletvekili Birinci sıra Adayı Dahiliye Uzman Hekimi Sayın ADEM KAR geçtiğimiz gün Büromuza bir nezaket ziyaretinde bulundu ve uzunca bir süre sohbet ettik.
“SEÇİM ÇALIŞMALARIMIZDA BÜYÜK İLGİ GÖRÜYORUZ..” diyor,seçmenin kendilerine çok sıcak,çok yakın bir ilgi gösterdiğini dile getiriyor Sayın ADEM KAR.
Buradan yola çıkarak “KARABÜK SEÇMENİ,BİZİ BU SEÇİMDEN BİRİNCİ PARTİ OLARAK ÇIKARTACAK.BUNU GÖRÜYORUZ..” şeklinde iddialar dile getiriyor.
Sayın ADEM KAR “13 YILLIK AKP DÖNEMİNDE,KARABÜK ÇOK ŞEY KAYBETMİŞ.GEÇMİŞ YILLARIN KÜÇÜK ALMANYASI OLARAK TANIMLANAN KARABÜK,ARTIK İŞSİZLİĞİN KOL GEZDİĞİ,GELİRLERİN DİBE VURDUĞU BİR KENT OLMUŞ..” diyor..
Bu sözlerine “54 BİN CİVARINDA EMEKLİMİZ VAR.BUNLARIN GELİRİ BELLİ.EŞLERİ İLE BİRLİKTE BUNLARIN AYLIK GELİRİ 500-600 LİRA SAYILIR.EĞER BİRDE İŞSİZ ÇOCUKLARI VARSA YANDILAR..” ifadelerini kullanıyor..
“ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞAN ÇOK GENÇ VAR BU KENTTE.BUNLARIN EŞLERİ İLE BİRLİKTE AYLIK GELİRLERİ NE KADAR TUTAR.ASFARİ ÜCRETİ İKİYE BÖLÜN,EĞER BİRDE ÇOCUKLARI VARSA,EV KİRA İSE..” diyor Sayın ADEM KAR..
Kendi deyimi ile,AKP İktidarının,13 yıldır “KARABÜK’ÜN İHMAL EDİLDİĞİNİ..” anlatıyor Sayın ADEM KAR ve “BUNLAR NE YAZIK KARABÜK’E ETMİŞLER..” görüşlerinde ısrarcı davranıyor..
“SEÇMEN,KARABÜK’TE,BİRİNCİ PARTİ ÇIKACAK..” dedi.
“ŞU ANA KADAR 40 BİN SEÇMEN İLE YÜZ/YÜZE GÖRÜŞTÜK..” dedi.
1 Kasım Erken Genel Seçiminden çok/çok umutlu Sayın KAR..

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ ; “AÇILIŞ VE TEMEL ATMA TÖRENLERİNİ SÜRDÜRÜYOR..”
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,AÇILIŞ ve TEMEL ATMA törenlerini sürdürüyor,bu arada,MHP Adına Siyaset yapmayı ihmal etmiyor.
Sayın VERGİLİ,özellikle Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’E eleştiriler getiriyor,AK Parti ile ilgili çok önemli eleştiriler dile getiriyor,bunların yanı/sıra açılışlara,temel atma törenlerine devam ediyor.
Sayın RAFET VERGİLİ eleştirilerini sürdürüyor.
Bir yandan Belediye Hizmetlerine,öte yandan da,Siyasi Çalışmalara devam ediyor Sayın RAFET VERGİLİ,7 Haziran 2015 Genel Seçiminde MHP Adına çok önemli çalışmalara imza atmıştı Sayın VERGİLİ.
Bu dönem aynı ağırlıkta asılıyor seçime.
Özellikle dün atılan KANYON KÖPRÜSÜ TEMELİ hem Karabük için,hem Safranbolu için çok ama çok önemli bir HİZMET OLACAK,bu nokta da orada ki SPOR KOMPLEKSİ devreye girince,o civarın çehresi değişecek demektir.
Mülkiyeti KARABÜK BELEDİYESİ’NİN olan ÜÇ BELEDİYE BİNASI var ve bunların değerlendirilmesi sürecine giriliyor artık,örneğin YEŞİL MAHALLEDE Kİ Bina ne olacak..?
MEVCUT KARABÜK BELEDİYE BİNASI NE OLACAK..?
Bu sorunlar önümüzde ki dönem kendisini hissettirecektir mutlaka.
Sayın VERGİLİ müthiş bir performansla çalışıyor..

1 KASIM ERKEN GENEL SEÇİMİNE “EN İDDİALI GİREN PARTİLERİN BAŞINDA CHP GELİYOR..” KARABÜK ÇALIŞMALARI
1 Kasım Erken Genel Seçiminde CHP ÇOK İDDİALI bir konuma geldi ve özellikle Karabük’te CHP OYLARININ YÜKSELDİĞİ besbelli, Ülke genelinde de CHP oylarının yükseldiğini anketler söylüyor.
CHP KARABÜK’TE ÖNEMLİ ATAK YAPTI.
Önce ki gün bir işyerinde sohbet ediyorduk,MHP’Lİ olduğunu bildiğimiz “İYİ BİR CEMİYET ADAMI..” vardı sohbetimizde ve “BU SEÇİM MHP’YE OY VERMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM..” dedi.
BİZ HAYRET ETTİĞİMİZİ GİZLEMEDİK..
Gerekçelerini izah etti,GENEL ve YEREL GEREKÇELERİNİ söyledi,daha sonra da “BİRLİKTE ÇALIŞTIĞIMIZ ÜÇ/DÖRT ARKADAŞ AYNI KARARDAYIZ.HEPİMİZDE CHP’YE OY VERECEĞİZ..” dedi.
Gerekçelerini izah etti o arkadaşımız.
GENEL ve YEREL anlamda,MHP adına sakıncalı gördüğü hususları anlattı “KİMSE TEK ADAMLIĞI SAVUNAMAZ,MHP’DE NE YAZIK BÖYLE BİR SÜREÇ YAŞANIYOR..” gibi görüşler dile getirdi.
Doğrusu biz hayret ettik.
O kardeşimizi uzun yıllardır tanırız,ideolojik yaklaşımlarını iyi biliriz..
Böyle bir görüş verdi bize.

KARDEMİR NOKTASINDA GAZETEMİZ İNTERNET SİTESİNE YORUM GÖNDEREN REMİNGTON VE TONYUKUK RUMUZLU..
KARDEMİR noktasında Gazetemiz internet sitesine yorum gönderen REMİNGTON ve TONYUKUK rumuzu kullanan Okurlarımız gerçekten çok içerikli görüşler yazıyorlar.
İÇERİKLİ,BİLGİLİ,DONANIMLI RUMUZLAR YOLLUYORLAR..
Belli ki bu Okurlarımız KARDEMİR’DE çalışıyorlar.
Ola ki KARDEMİR’İN kendisine destek olan,olmaya çalışan birçok insana gösterdiği VEFASIZ TUTUM bu insanlara da gösterilmiştir,ya SENDİKAL HAREKETTE çizgileri istenenden yana olmuştur veya ERDEMİR mütekaitleri bir biçimde önlerine geçmiştir.
BİZ BUNU ÇOK GÖRDÜK,ÇOK YAŞADIK.
HALEN DE YAŞIYORUZ..!!
Çok içerikli yorumlar yolluyorlar,dileriz bunları okuduklarını yüzde/yüz bildiğimiz etkili/yetkili isimler,bu görüşlere yeterince önem verirler ve değerlendirirler..
KARDEMİR önümüzde ki süreçte “BORCUNU,BORÇ İLE KAPATMAYA BAŞLAYABİLİR..” görüşleri var,o zaman SÜREKLİ YENİ MÜDÜRLÜKLERİN AÇILMASI ne ile izah edilebilir..?
Her ne hal ise artık..
Dileriz herşey iyi gider,KARDEMİR ilelebet payidar olur..
REMİNGTON ve TONYUKUK kardeşlerimize ellerinize sağlık diyoruz,zaman/zaman bizi de eleştiriyorlar ve kendilerinden ders çıkartmaya çalışıyoruz.
Emin olun ders çıkartmaya,iyi şeyler öğrenmeye çalışıyoruz.

5 kişi görüş bildirdi

 1. CHP ÜÇÜNCÜ PARTİ

  CHP İSTEDİYİ KADAR ÇALIŞSIN KARABÜKTE ÜÇÜNCÜ PARTİLİYİ GARANTİ,HDP BİRAZ BASTIRSA CHP BURDA 4 NCÜ PARTİ BİLE OLUR YANİ BU KADROYLA CHP NEREYE GİDERKİ.ANCAK MEYHANEYE GİDER CHP KARABÜKTE MİLLETVEKİLİ FİLAN ÇIKARAMAZ.BOŞUNA GAZ VERMEYİN BU CHP LİLERE BELKİ İNANIRLAR FİLAN 1 KASIM AKŞAMI UYANINCA FENA OLURLAR GAZ VERMEYİN

 2. güner

  Ahmet ağabey selam ,

  İstanbul dan her gün yazılarını zevkle okuyorum , bura da Karabüklü arkadaşlar la sık sık bir araya geliyoruz Karabüklü arkadaşlarla özellikle iki konuyu her zaman konuşuyoruz birincisi hal içi ikincisi yüz evler bunları yapanların kulaklarını çınlatıyoruz , Karabük ün tam ortasına beton yığını yapılırmı , yüz evler kısmı hiç olmaz ise bun dan kurtulsun bır an önce yeşil alan olsun çoçukluğumuzun gençliğimizin geçtiği Karabük ü bu durumda görmek üzüntü verici saygılar..

 3. Muhalefet

  Karabük bir seçime daha giriyor. Herkesin merak ettiği AKP tek başına iktidar olabilecek mi? Ama görünen o ki HDP barajı geçmesi halinde mucizeye bağlı. Kamuoyu yoklamaları yine koalisyon diyor. AKP her zaman olduğu gibi cinlik peşinde. CHP ile koalisyonun AKP’yi bitireceğini AKP kurmayları bal gibi farkında kaçak güreş yapıyorlar, ama CHP uyanık şartsız Evet diyor. MHP 4 temel ilkeden taviz vermiyor. Bu ilkeler yanlış ilkeler mi? Asla Hayır.
  Eğer MHP bunu iyi anlatırsa AKP erimeye gider mecburen MHP ile koalisyon kurar. HDP zaten sözde siyasi parti maalesef AKP iktidar olamasın diye CHP oylarını alan parti. Bayrak, Vatan tanımayan bir parti.
  En güçlü ortaklık ne olursa olsun AKP-MHP ortaklığıdır ki, Karabük’ün de 1-1 olma ihtimali le Karabük kazanacaktır.
  Bütün bunlar Ülke genelinde sorunlar olurken, Karabük’te iki potansiyel mücadelesi var. M.Ali Şahin ve Rafet Vergili.
  Şimdi sormak lazım; kim övgüyü hak ediyor.
  13 yıldır iktidarda olan büyük güç, hükümetin 2. adamı dediğimiz M.Ali Şahin yerinde Rafet Vergili olsaydı Karabük’e hizmet nasıl olurdu?
  Bana bu sorunun cevabını verin ey Karabük Halkı!

 4. Geleceyin 4.Partisi

  MHP 2 Kasımın 4ncü parti olacak.TBMM de 4ncü parti olacağı kesin.Herşeye hayır,kimseyle görüşmem diyen bir partiye seçmen niye oy versin.Koalisyona gireceklermiş amma zatenkimsenin deyiştirmek istemiceyi Anayasanın 4 maddesini deyiştirmemek sözünü verenle koalisyon olurmuş.Vay anam vay.Şu işe bakın MHP ye hayır,MHP ye hayır hayır lafını en iyi MHP bilir AK Parti sıkışınca stepne olurlar Tugrul Türkeşin iddalarına cevap bile veremedi Devlet bay

 5. Geleceyin 4.Partisi'ne cevap

  Arkadaşım, Mhp 4. parti olarak çıkarsa sende kına yakarsın. Kınaların benden. Haa 4. parti olabilmesi için senin zihniyetindeki insanların biraz daha hdpkk ya destek vermesi gerekiyor. Ha gayretttt..!!!

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sinop’ta 15 Temmuz şehidi Açıkgöz, kabri başında anıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 15.07.2024 20:52
Paylaş:
A+ A-

SİNOP (AA) – FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'da şehit düşen üniversite öğrencisi Ömer Can Açıkgöz, memleketi Sinop'un Ayancık ilçesindeki kabri başında anıldı.

Açıkgöz için ilçeye bağlı Büyükdüz köyündeki kabri başında anma programı düzenlendi.

Programda Açıkgöz'ün öz geçmişi okundu, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için dua edildi.

Daha sonra Sinop Valisi Mustafa Özarslan ile diğer katılımcılar, Açıkgöz'ün kabrine karanfil bıraktı.

Vali Özarslan ve beraberindekiler, buradaki programın ardından Açıkgöz'ün ailesini evinde de ziyaret etti.

Programa Açıkgöz'ün ailesinin yanı sıra Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, Ayancık Kaymakamı Ahmed Çelik ile şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.