Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (19.Haziran.2015)

Yayın: 19.06.2015 08:33
Paylaş:
A+ A-

MHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ SAYIN DURMUŞ YALÇIN VE DANIŞMAN OLARAK YANINA ALDIĞI İSİMLERE TEPKİ..
MHP Karabük Milletvekili Sayın DURMUŞ YALÇIN,TBMM çalışmaları sırasında kendisine yardımcı olmaları amacı ile,yanına iki DANIŞMAN almış.
Bu isimler kimlerdir bilmiyoruz.
Ancak,MHP içinde ciddi bir tepki olduğunu görüyoruz ve bu iki DANIŞMAN’IN öğretmen kökenli insanlar olduğuna ilişkin bilgiler veriliyor ve bu iki isim,galiba MİLLİ EĞİTİM bünyesinde ÇOK ETKİN ROL OYNAYAN bir MEMUR SENDİKASINA üye veya yanlısı isimlermiş.
ÇOK BÜYÜK TEPKİLER GELİŞMİŞ.
Bize verilen bilgilere göre,bu sıkıntı MHP Genel Merkezi’ne kadar intikal ettirilmiş,MHP Genel Merkezinden “DANIŞMANLARIN SEÇİMİ SIRASINDA GENEL MERKEZ İLE GÖRÜŞÜLMESİ ONAYININ ALINMASI GEREKİR..” gibi cevaplar alınmış.
Sayın AHMET TURGUT KURTOĞLU’NUN Başkanlığını yaptığı Sendikanın da bu durumdan müthiş bir rahatsızlık duyduğuna dikkat çekiliyor ve Sendika bünyesinde tepkilerin oluştuğuna işaret ediliyor.
MHP İçinde büyük bir tepki olduğu,özellikle,dile getiriliyor..
Bu arada MHP Milletvekili Sayın DURMUŞ YALÇIN’IN bu Danışmanlar için MHP İl Başkanı ile,Seçilmesinde büyük pay sahibi olduğu bilinen Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ ile görüşüp/görüşmediği,fikir alıp/almadığı da tartışılıyor.
MHP Birden hareketlendi ve tartışmalar başladı..
Neredeyse Genel Seçim başarısı bu tartışmanın gölgesine düştü..
MHP Genel Merkezi’ne durum aktarılmış.

GEÇTİĞİMİZ AKŞAM BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ,SAYIN SEDAT NAMAL İLE TATLI BİR SOHBET..
Siyaset böyle yapılırsa,Ülkemizde demokrasi gelişir,güçlenir,Siyaset böyle yapılırsa kazanan Ülkemiz olur ve geçtiğimiz akşam saatlerinde AK Bankın yanında ki yerimizde Sayın SEDAT NAMAL ile sohbet ediyorduk.
Biraz sonra Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ geldi ve sohbetimize katıldı,7 Haziran Genel Seçimleri sırasında kıyasıya SİYASİ Mücadele eden bu iki isim öyle bir sohbete girdiler ki tadına doyamadık desek yeridir.
TATLI /TATLI SİTEMLER,KARŞILIKLI LAFLAR ile öylesine güzel bir sohbet ortamı oldu ki,anlatmak için kelimeler yetmez ve yanımız bir anda kalabalıklaştı,adeta,selam vermek için uğrayanlar sohbetten ayrılamadılar.
SİYASET BÖYLE YAPILMALI..
Kırıcı,örseleyici,Siyaset değil,yapıcı,esprili,ama kimsenin görüşlerinden milim geri atmadığı bir ortamda yapılan Siyaset gerçekten tadına doyulmaz özellikler veriyor..
Sayın SEDAT NAMAL,Sayın RAFET VERGİLİ’YE sitemlerde bulundu,ama,öyle kırıcı,incitici,bir üslupla değil,espri ile,zarafet dolu bir üslup ile,Sayın RAFET VERGİLİ’DE kendisine cevaplar verdi,müthiş bir şakalaşma yaşandı..
MÜTHİŞ BİR SOHBET ORTAMI YAŞANDI..
Keşke,SİYASET HEP BÖYLE yapılsa ne güzel olur..
Böyle yapılsa Ülke kazanır,O Yöre kazanır..

SAYIN SEDAT NAMAL “KASIM AYINDA BİR ERKEN GENEL SEÇİM İHTİMALİ ÇOK GÜÇLÜ..” VE ADAYLIK SİNYALİ..
Geçtiğimiz akşamüzeri AK Bankın yanında Sayın SEDAT NAMAL ile uzun süre sohbet ettik,yanımıza birçok dostumuz arkadaşımız uğradı kimi oturdu,sohbete katıldı,kimi selam verdi gitti.
Sayın SEDAT NAMAL bir analizini dile getirdi “KASIM AYI İÇİNDE BİR ERKEN GENEL SEÇİM İHTİMALİ ÇOK GÜÇLÜ..” dedi ve buna ilişkin analizlerini dile getirdi.
ERKEN SEÇİM OLUR yolunda ki analizleri sırasında kullandığı argümanlar,bir kalemde ret edilecek gibi değil,hepsi de birer gerçek ve “KOALİSYON İHTİMALİ ÇOK ZOR.KURULSA BİLE SAĞLIKLI YÜRÜTÜLMESİ İHTİMALİ ÇOK KÜÇÜK..” değerlendirmelerinde bulundu.
Bu arada “BEN DÜN BURADAYDIM,BUGÜN BURADAYIM,YARIN YİNE BURADA OLACAĞIM..” gibi bir dizi görüş dile getirdi ve bir anlamda “YAPILACAK BİR ERKEN GENEL SEÇİMDE YİNE ADAY OLACAĞIM..” mesajlarını verdi.
Bilindiği gibi 7 HAZİRAN GENEL Seçimleri öncesinde ve Aday belirleme çalışmaları sırasında Sayın SEDAT NAMAL hep bir konu üzerinde durdu ve “BEN AK PARTİ İKİNCİ SIRA ADAYLIĞINA TALİBİM..” mesajını verdi.
Bu kez böyle bir mesaj vermiyor ve sanki AK Parti BİRİNCİ SIRA ADAYLIĞI için mücadele edeceği yolunda mesajlar veriyor,böyle bir niyet içinde olduğunu vurguluyor..
Sayın SEDAT NAMAL “ERKEN GENEL SEÇİM..” olacak iddiasında.
Bunun için KASIM AYI OLABİLİR gibi bir görüş belirtiyor..

SAYIN RAFET VERGİLİ’NİN “GENEL SEÇİMLER 2019 YILINA KALIRSA KARABÜK’Ü 2-0 YAPMAYA ADAYIZ..” SÖZLERİ..
Sayın RAFET VERGİLİ,Sayın SEDAT NAMAL ve kalabalık bir grup sohbet ediyorduk,Sayın RAFET VERGİLİ 7 Haziran Genel Seçimleri sırasında ki çalışmalarından söz etti ve “MÜTHİŞ BİR ÇALIŞMA YAPTIK..” dedi.
Sayın SEDAT NAMAL’DA kendisine “RAFET ABİ BÖYLE ÇALIŞACAĞINI NİYE DAHA ÖNCESİNDEN SÖYLEMEDİN,BELKİ ADAY BİLE OLMAZDIM..” şeklinde takıldı,şakalaştılar..
Sayın RAFET VERGİLİ çok ilginç bir değerlendirme yaptı ve “EĞER GENEL SEÇİM 2019 YILINDA YAPILIRSA MHP KARABÜK’TE SEÇİMİ 2-0 ALIR.O SEÇİMDE EN AZ 15 BİN GENÇ SEÇMENLİK HAKKINI KAZANACAK.ONLARDAN TEK FİREMİZ OLMAZ..” dedi.
Sonra da O GENÇLERİN örgütlenmesinde yaptığı çalışmalara ilişkin ince mesajlar verdi “BEN MAHALLELERDE,ÖZELLİKLE GENÇ VE ÇOCUKLARA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUM.ONLARLA ARKADAŞLIK KURUYORUM,DOSTLUK YAPIYORUM..” şeklinde bilgiler verdi.
7 Haziran Genel Seçimlerinde AK Partiye oy vermiş “10 BİN CİVARINDA İNSANIN BİR ŞEKİLDE 2019 GENEL SEÇİMLERİNDE OY KULLANMAYACAĞINI TAHMİN EDİYORUM.GERİDEN 15 BİN GENÇ GELİYOR,HESABI SİZ YAPIN..” gibi ifadeler kullandı.
Sayın SEDAT NAMAL bu sözlere “ABİ BENİ KORKUTMA.BU HESAPLAR BİZE HİÇ ŞANS VEREN HESAPLAR DEĞİL..” gibi espri yaparak,şaka yaparak karşılık verdi..
ÖYLE TATLI BİR SİYASİ SOHBET OLDU Kİ..
Hani derler ya,TADI DAMAKTA KALDI diye,aynen öyle.
Keşke SİYASET HEP BÖYLE yapılsa,böyle gelişse.

İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİĞİ MÜKEMMEL BİR ÇALIŞMA İÇİNDE,AMA,”HİZMET BANA OLMAYINCA..” GİBİ..
İl ÖZEL İDARE Genel Sekreterliği mükemmel bir çalışma içinde,YENİ MAKİNELER alınıyor,ARAÇ PARKI GÜÇLENDİRİLİYOR ,hizmet kalitesi,hizmet alanı genişliyor,KIRSAL KESİM hizmetlerden memnun.
O nedenle 7 Haziran Genel Seçimlerinde KIRSAL KESİM oylarının büyük bölümünü AK Parti yanında kullandı,İL ÖZEL İDARE Genel Sekreterliği müthiş bir çalışma temposu içinde..
Ama,HOŞNUT OLMAYANLAR VAR galiba ve bunlar “VATANDAŞA,KÖYLERE GELEN HİZMETTEN BANA NE,BEN ŞAHSIMA GELEN HİZMETE BAKARIM.BANA HİZMET GELMİYORSA KÖTÜ..” anlayışı içinde olan çok küçük bir grup galiba.
Bunu birçok alanda görmek mümkün “BENİM KİŞİSEL İŞİMİ YAPMADI,KİŞİSEL EGOLARIMI TATMİN EDECEK İŞLERİMİ ENGELLEDİ O ZAMAN BU BÜROKRAT,BU İNSAN KÖTÜ.PARTİMİZE ZARAR VERİYOR..” anlayışı hemen her alanda görülüyor,görmek mümkün..
Vatandaş memnun,çok geniş bir kesim memnun,ama birkaç kişi,arzuladıkları yasal olmayan işler olmayınca “BU BÜROKRAT BİZE KARŞI GİBİ BİR ALGIYI,GENİŞ BİR ÇEVREYE BENİMSETMEK İSTİYOR SANKİ..”,ne yazık ki böyle bir anlayış var.
İl ÖZEL İDARE Genel Sekreterliği mükemmel çalışıyor..
Kimbilir,çalışmalardan memnun olmayan küçük bir ekipte vardır belki..!!

“İMZASIZ MEKTUP İLE İLGİLİ PARMAK İZLERİ ALINIYOR..” SOSYAL PAYLAŞIM İÇİN İFADELERE BAŞVURULUYOR..
7 Haziran Genel Seçim sürecinde ve sonrasında yaşanan iki olay ile ilgili çok önemli gelişmeler yaşanıyor ve örneğin İMZASIZ MEKTUP dağıtılmıştı,bununla ilgili ciddi gelişmeler yaşanıyor.
PARMAK İZLERİ ALINIYOR..
KAMERA KAYITLARI NETLEŞTİRİLİYOR..
Önemli adımlar atılıyor fail veya faillerinin yakalanması için gerekli incelemeler başlatıldı,süratle sürdürülüyor,uzun olmayan bir aradan sonra bir sonuca mutlaka varılacaktır.
Bu arada , Karabük’ün başarılı ve sevilen,İl Emniyet Müdürü Sayın SERHAT TEZSEVER ile ilgili sosyal medya da yer alan bazı gelişmeler için yapılan SUÇ DUYURUSU üzerine ifadelerin alınmasına başlandığı belirtiliyor.
BU KONU İÇİNDE CİDDİ GELİŞMELER YAŞANIYOR.
DİLERİZ EN KISA SÜRE İÇİNDE BİR SONUCA VARILIR.
Bunlar hoş olmayan gelişmeler,özellikle SİYASET BU TÜR YAPILDIĞINDA irtifa kaybediyor,gerekli kıymeti,gerekli yüceliği kaybediyor bu gibi girişimler Siyasete zarar veriyor.
KİM NE BİLİYORSA AÇIKÇA SÖYLEYEBİLMELİ..
O zaman olayın bir kıymet-i harbiyesi olur,yoksa gölge boksu yapar gibi,karanlık oyunlar Siyasete zarar verir,bel altı vuruşlar Siyasetin haysiyetini zedeler..
BUNLARA HERKESİN TEPKİ GÖSTERMESİ GEREKİR..
KARANLIĞIN İÇİNDEN YAPILAN İŞİN YANLIŞ olduğu konusunda herkesin gerekli tepkileri,gerekli eleştirileri getirmesi gerekir ve bu iki olay mutlaka aydınlatılmalı ki,gelecekte yeniden tekrarlanmasın..
OLUMLU VE SÜRATLİ GELİŞMELER OLDUGUNU DUYUYORUZ.

BİR ERKEN GENEL SEÇİM İHTİMALİ VE SİYASİ PARTİLERİN “MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTELERİ..” YENİ İSİMLER OLAYI..
Dün bir ERKEN GENEL ihtimalinden söz ederek PARTİLERİN MİLLETVEKİLİ LİSTELERİ nasıl düzenlenir gibi bir soru sormuştuk,bu sorumuz hayli heyecan yaratmış.
GELEN YORUMLARDAN BUNU ANLIYORUZ.
Özellikle AK Parti içinde MİLLETVEKİLİ ADAYLIĞI konusu hayli heyecan yaratmış gibi görünüyor ve yorum gönderen okurlarımız “ŞU İSİM,ŞU İSİM OLURSA 2-0 KAZANIRIZ..” gibi görüşler dile getiriyorlar.
Buna karşılık “AK PARTİ ARTIK MÜMKÜN DEĞİL 2-0 KAZANAMAZ.O PSİKOLOJİK EŞİK AŞILDI.BUNDAN SONRA 2-0 YAPMAYA MHP DAHA YAKIN ADAYDIR..” diyen okurlarımız var..
Olayın bu noktasında,hemen her konuda sessiz kalan,sanki KARABÜK’TE YOKLARMIŞ gibi davranan CHP’DEN her hangi bir ses çıkmıyor veya diğer Partilerden ses çıkmıyor.
Sanki Karabük’te SİYASİ MÜCADELE AK Parti ile MHP arasında..
Diğer Partilerimizden bir ses çıkmıyor.
GELEN YORUMLARDAN BUNU ANLAMAK HAYLİ KOLAY.,

OKUR YORUMLARI VE ŞAHSIMIZA GETİRİLEN ELEŞTİRİLER,ANCAK,BİR OLAYIN GÖZDEN KAÇIRILMAMASI NOKTASI
Okurlarımızdan yorumlar geliyor ve bu yorumları aynen yayınlıyoruz,yeter ki Okurumuza hukuki sorumluluk getirecek bir konu olmasın aynen yayınlıyoruz.
BİZİ ELEŞTİREN YORUMLARI DA YAYINLIYORUZ.
Örneğin bazı Okurlarımız bize ÇALIŞANLAR Vakfı konusunda eleştiriyorlar,kendi açılarından haklı olabilir,o zaman ki tavrımız,tutumumuz noktasında bizde haksız olabilir,bu görüşlere saygı duyarız.
Ancak,bir konuyu kimse gözden kaçırmasın.
YORUM GÖNDERENLERİN VİRGÜLÜNE DOKUNMADAN yayınlıyoruz ve bu arkadaşlar,bizi eleştirmemek,o konuları yazmamakla suçlarken,kendilerine BU KONULARDA SONSUZ/SINIRSIZ BİR ALAN AÇTIĞIMIZI DA takdir etmeliler herhalde.
Biz olayın üzerine gitmiyoruz belki,ama,o okurlarımıza olayı irdelemeleri,olayın eleştirel boyutunu gündeme taşımak adına sınırsız,sonsuz bir alan açtığımızı gözden kaçırmamalılar.
Olayın bu noktasında hakkımızı teslim etmeleri gerekir..
Örneğin önyargılı bir 300 İŞÇİ ÇIKARTILIRKEN SESİNİZ ÇIKMADI gibi bir eleştiriyi asla kabul etmeyiz ve “BU TUTUM KARABÜK’E ve KARABÜK’TE SOSYAL BARIŞA DİNAMİT KOYMAKTIR..” anlamında çok yazımız vardır..
Bakın eleştirel yorumlara alan açmakta bir olay değil midir..?

“AK PARTİ KARABÜK ÖZELİNDE,ÜLKE GENELİNDE ALINAN OY ORANINDAN FAZLASINI ALDI VE BAŞARILI OLDU…”
AK Parti Karabük Teşkilatları konusunda birçok iddiayı gündeme getirmek isteyen çevreler var,bunlar kendi pencerelerinden baktıklarında haklı olabilirler elbet.
DÜŞÜNCELERİNİ GENEL MERKEZE İLETİYORLAR SANIRIZ..
Bu yönde duyumlar var,bu yönde iddialar var.
AK Parti Karabük Teşkilatlarını BAŞARISIZ GÖSTERMEK eğiliminde olan bu çevrelere karşı “AK PARTİ İÇİNDE ETKİN SİYASİ KİŞİ VE ÇEVRELER,KARABÜK’TE BAŞARILI OLDUK GÖRÜŞÜNÜ DİLE GETİREN ÇEVRELER VAR..”
“AK PARTİ KARABÜK’TE ÜLKE GENELİNDE ALINAN YÜZDE 41 OYUN ÇOK DAHA ÜZERİNDE OY ALMIŞTIR..” diyor bu çevreler.
Buradan yola çıkarak,Teşkilatların iyi çalıştığına,Milletvekili Adaylarının SEÇMEN DESTEĞİ aldığına işaret ederek “AK PARTİ KARABÜK’TE BAŞARILI OLMUŞTUR..” görüşünü dile getiriyorlar.
Kaybedilen bir Milletvekilliğini ise konjonktürel gelişmenin bir sonucu olarak görüyorlar ve “ OY ORANIMIZ YÜZDE 41 ORANININ ALTINDA KALSAYDI BAŞARISIZ SAYILIRDIK..” gibi yaklaşımlar getiriyorlar.
AK Parti Teşkilatları SEÇİM SÜRECİNDE gerçekten sıkı bir çalışma temposu içinde görüldüler,gerçekten çok sıkı çalıştılar ve o nokta da heç bir sorun yok demek gerçekçilik olur..
ÜLKE ORTALAMASININ ÜZERİNDE OY ALDILAR..

23 kişi görüş bildirdi

 1. tonyukuk

  sedat namal gönlünden geçeni söylemiş, onun umrundamı ülkenin hükümet kurulamamasından dolayı kaybedecekleri. Başbakan çıkıp uyumlu bir koalisyon için her yolu deneyeceğiz, Türkiyeye vakit kaybettirmeyeceğiz diyor. Sedat namal çıkıp erken seçim kaçınılmaz diyor. Yenilen pehlivan güreşe doymaz misali, utanmadan yeniden aday olacağının alt yapısını oluşturmaya çalışıyor. Senin birkere bu sonuçlardan sonra 3 ay sokağa çıkmaman,siyasi görüş bildirmemen lazım. AKP niye 1 milletvekilinde kaldı; rektör hocanın yerine, rektör hocayla yan yana bile koyulamayacak senin gibi birinin aday gösterilmesi değilmiydi sebep. Birilerine yanaşman fayda etmedi,o yanaştıklarında mağlubiyetlere doyamadı harhalde.hata üstüne hata yapıyor.Sen erken seçim rüyaları görmeye devam et,tatlı rüyalar.

 2. TÜRK METALCİ

  FERUDUN TANKUT-RUHİ AYHAN KARDEMİRE KAÇ MİLYONA MALOLDU MUTULLAH AMCA KAMİL BEY HİÇ HESAPLADILARMI.2010 YILINDA YAŞANAN SENDİKAL MÜCADELE SIRASINDA ÇELİK İŞİ AYAKTA TUTMAK İÇİN 60-70 MİLYON HARCADILAR.İŞÇİ FERİDUN TANKUTLA RUHİ AYHANA KARŞIYDI ONLARI KURTARMAK İÇİN 60-70 MİLYON HARCADI KARDEMİR,DAHA 350 LİRALARIN KÖMÜR PARALARININ NE OLACAĞI BELLİ DEYİL.ŞİMDİDE İŞÇİYE VERMEDİKLERİ 20 MİLYON LİRAYI KARABÜKSPORUN BORCU İÇİN VERİCEKLERMİŞ.
  SÖYLE BAKALIM YİYİT SENDİKACI CENGİZ GÜL BU PARA KARABÜKSPORUN HAKKIMI İŞÇİNİN HAKKIMI.BU FERİDUNLA RUHİ İKİLİSİNİN BU İŞÇİYE VERDİYİ ZARAR NE ZAMAN BİTİCEK ALLAŞKINA.
  İNSAN EFENDİLER İNSAN.
  İŞÇİ AYLARDIR SÖZLEŞME BEKLİYOR İNSAF.İŞÇİYE VERME KARABÜKSPORA 20 MİLYON VER ALLAHTAN REVAMI BU

 3. SAYIN VAKIF YÖNETİCİLERİNE

  kardemir çalışanlar vakfının artık bir karar alması lazım. üyelerin çoğu paralarını kullanamadan vefat etmeye başladılar.üyeler bu paraları öbür dünyada mı harcayacaklar anlayamadım. vatandaş kız evlendirecek, oğlana düğün yapacak parası yok. ama vakıftaki parasını da çekemiyor. şayet çekmek isterse o güne kadar ne yatırmışsa onu çekebiliyor. SAYIN VAKIF YÖNETİCİLERİ ARTIK BU KONUYU VATANDAŞIN YARARINA OLAN Bİ KARARA BAĞLAYALIM.BİZ BU PARAYI AHİRETEMİ KULLANACAĞIZ. sayın gölbek sizdende ricamız bir basın olarak bu konuyu devamlı gündemde tutmanız olacaktır teşekkürlerimizi sunarız.

 4. KOALİSYON....

  Nasıl bir koalisyon kurulacak ya da erken seçim olur mu?
  Büyük kesim erken seçim istemiyor, koalisyon beklentisi yüksek.
  Kim kiminle uzlaşacak, peki?
  Birincisi AKP’nin yer alacağı ortaklığın, ülke için çözüm olmayacağı açık.
  AKP’nin yarattığı ağır tahribatı giderecek bir yöntem kesinlikle bulunmalı.
  Zaten seçim sonuçları da bunu gösteriyor.
  Seçimden önce muhalefet partilerinin üçü de “iktidardan hesap sorulacağı” sözüyle oy istemişti.
  Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve Demirtaş meydan meydan haykırmıştı.
  Seçmen gereğini yaptı, şimdi sıra partilerde.
  AKP’yle bir ortaklıkta hesap sorulamayacağına göre verilen sözlerin tutulmaması, seçmene ihanet olacaktır…
  Aslında kim ortaklığa yönelirse kendi ayağına kurşun sıkar, kendi sonunu hazırlar.
  Özellikle küresel güçlerin, sermaye çevrelerinin beklentisi doğrultusunda oluşacak Davutoğlu- Kılıçdaroğlu koalisyonu CHP’yi bitirir.

 5. ENERJİ

  Ahmet ağabey, Karabük’ün en popüler ve takip edilen gazetesi olması, yorum sayfasına yazılanlara müdahale edilmeyişindendir. Şahsım hergün takip ediyorum. Yalnız güncel kalması yönünde biraz sıkıntılar var. Son dakika gelişmelerini alamıyoruz, o da muhtemelen günün belli zamanlarında gazete formatına bağlı güncelleme yapıldığından. Ancak yorumların fazla bekletilmeden yayınlanması ve elenmemesi çok güzel, bu da itibarınızı artıyor. Siz bakmayın diğer internet sitelerinin okuma sayılarına, sanal olarak takviye müdahalelerle artırılıyor. Zaten çoğu da Ulusal yayın yapan internet gazatesi yerel haberlerinin ajanslarından geçilen haberler. Sizi zirvede tutan yorum sayfasının paylaşım sitesi gibi kullanılması. Zaten sizin söyleyemediklerinizi biz söylüyoruz.
  Saygılar ve sevgiler Ahmet Ağabey.

 6. Huzursuz

  Kardemirde toplu sözleşme halen imzalanmadı..korkuyorum geçmişte olduğu gibi sendikaya karşı eylemler başlayacak.otobüslere binilmemesi yemeğe gidilmemesi gibi.lütfen biran önce bitirin artık şu sözleşmeyi

 7. ENERJİ

  Koalisyon rumuzlu arkadaşa katılmıyorum. Eğer AKP’nin dışında bir koalisyon aranacaksa her türlü HDP’ye ihtiyaç var. HDP bu ülkenin de bir partisi sonuç olarak ama reel olarak inanmıyorum. Güney Doğu Anadolu’da önce özerklik, sonra devlet kurma hesapları var. Binlerce şehidin kanı var ellerinde. AKP tokadı yedi, eğer bu tokatı anladıysa, kesinlikle AKP’siz bir hükümet kaostur. MHP’nin kırmızı çizgilerine itiraz eden halk olarak var mı? Nesi yanlış? 13 yıldır yaptığı yanlışları yapma diyor özetle MHP. Eğer mesele milletvekili dağılımında olursa lafım yok derim ama kırmızı çizgilere yok derseniz de “orada durun” derim. Gelin uzlaşın, yoksa bu halk size daha çook tokat atar. Benim gönlüm dizginleri kontrol altında tutulacak bir AKP-MHP hükümetidir.

 8. VATANDAŞ

  Sayın Gölbek,çoktandır yazılarınız takip eden biri olarak, şunu belirtmek isterim:neden acaba kazanan birilerin iç işlerine karışıyorsunuz?.
  Mhp KAZANMIŞ ŞİMDİ karıştırayım da nasıl oluyor göreyim mantığı hakim, millet vekili danışman alırken sizlere soracak değil, siz beğenmeye bilirsiniz ama saygı duymak zorundasınız. lütfen her zaman kazananın yanında değilde, kaybedenin yanında olun.

 9. Gönderen

  MHP – CHP – HDP koalisyonunun kurulması imkansız. Zorlama ile kurulsa bile hem memlkete faydası olmaz hem de ömrü çok kısa olur.
  CHP ile Ak partinin koalisyon kurması, olabilir belki ama, çok zor. İşadamlarının dediği gibi memlekete de birşey kazandırmaz bu koalisyon. Kiraz ağacına üzüm aşılamak gibi birşey. Koalisyon uzun ömürlü olmaz.

  En kuvvetli ihtimal MHP ile Ak partinin koalisyon kurması. Bu koalisyonda uyum sağlanabilirse memlekete faydalı olur. Ama MHP genel başkanı daha ilk günden kapıyı kapattı ve muhalefet olacağız dedi….
  Bu duruma göre Sedat Namal’ın belirttiği gibi seçimlerin yenilenmesi söz konusu galiba….

 10. DOGRUCU DAVUT

  KARDEMİR KARABÜKSPORUN BORCUNU ÖDİCENİZE, İŞÇİNE PARA VERİN BEYLER.SÖZLEŞME BİTMEDİ SİZ O 20 MİLYONU İŞÇİYE ZAM VERSENİZ DAHA İYİ OLMAZMI.BU FERİDUN TANKUT HALEN SIRTIMIZDAN İNMİCEKMİ YA

 11. Yorumcu

  Adam kendine danışman alacak birileri hoplayıp zıplıyor. Sana ne kardeşim, sana mı danışman alıyor, kendine alıyor. Danışman kardeşim bu.. En rahat çalışacağı, anlaşabileceği birini seçmek en doğal hakkı. Buna ne il başkanının, ne belediye başkanının, ne de teşkilatların söz söyleme hakkı olamaz. Hele hele 3. şahıslara burada ne düşer bilmem.

  Yok o sendika yok bu sendika.. Daha düne kadar filan sendika milli eğitimde şunu yaptı bunu yapıyor diyenlere de sanırım bu konu kapak olur. Adamlar daha şimdiden vekilin danışmanına müdahale edip tahammülsüzlük gösterdiğine göre yarın bir gün MHP koalisyonda olsa Allah muhafaza bunlar ne yapmaz.

 12. Ekrem K

  Ne bulunmaz hint kumaşıymış bu Namal arkadaş anlamıyorum. Geçenlerde yok yedi kişi istifa edecekmiş de yok yetmiş kişi istifa edecekmiş, tekrar TSO başkanı olsun diye. Bırakın kardeşim artık Karabükün yakasını. Şimdi tekrar aday olacakmış filan. Nedir bu anlamıyorum. Her abuk subuk olayın altından bu arkadaş çıkıyor. Yine emniyet müdürü konusu ile ilgili söyledikleri de hiç inandırıcı değildi. Başarısızlığını başka mecralara taşımak isterken onda da başarısız oldu. Emniyete gidip bazı memurları tehdit eden de bu arkadaş değil mi?

  Ayrıca şu akparti il yönetiminin söylemleri de CHP gibi olmuş. Maşallah hiç seçim kaybetmiyorlar. Hep biz kazandık havasındalar. Başarısızsınız kardeşim başarısız işte. Tayyipin oylarıyla hava atmayı biliyordunuz, şimdi neden genel oyların arkasına sığınıyorsunuz. Yok neymiş ülke genelinin üstündeymiş. Allahını seversen güneydoğudaki kayıplara rağmen ülke genelinde akpati yüzde kaç kaybetmiş, karabükte yüzde kaç kaybetmiş. Ne kendinizi ne de başkasını kandırmayın. Utanmadan hala orada oturuyorlar. yetmediği gibi bir de başarı edebiyatı yapıyorlar. Bırakıp gitmiyorsunuz, bari sesinizi çıkarmayın…..

 13. yiğit

  350 davaları ve anayasa yetki davası ne durumda biz iş akti türk metal üyelerine bilgilerinizi yazarsanız çok seviniriz Ahmet abi bu arada ramazanı şerifin mübarek olsun herkesin ramazanı şerifini kutlarım. saygılar teşekkürler NOT.en kısa zamanda yazınızı bekleriz TÜRK METAL İŞ AKTİ FESİHLER A.

 14. HALKIN ADAMI

  Arkadaşlar ben halkın adamıyım beni yine gebilirsem seçin emi

 15. KOALİSYON

  AKP ile kurulacak bir koalisyonun uyumlu olabileceğini düşünmek olsa olsa safdillik olur…..Hem yolsuzluklarla mücadele edeceğim diyeceksin, hem de Tayyibin ihanetini sorgulamayacaksın…Tapelerin doğruluğu kanıtlanmışken yok soymak,ayakkabı kutularını,kol saatlerini,para kasalarını,para sayma makinelerini,isviçredeki,kuvveytte ki hesapları,Rıza Zarrafın üzerinden dağıtılan rüşvetleri,kısacası 4 bakanı yok mu sayacaksınız???????Evet,AKP ile hükümeti kurarsanız yok sayacaksınız…….Kim kurarsa elleri,yedi sülalesi kirlenir….Zemzem suyu bile bu kirden kimseyi temizleyemez…..

 16. İşÇi

  SAYIN GÖLBEK KARDEMİRSPORA BORÇLARI İÇİN YİRMİ MİLYON VERENLER ELİNDEN ÇIKARDIKLARI FUTBOLCULARDAN BORÇLARINI ÖDESİNLER.ÇALIŞANLAR OLARAK ÇOK HUZURSUSUZ.BUSEFER SENDİKA DEİŞTİRMEK YERİNE SENDİKACILARA KARŞI BÜYÜK BİR EYLEM HAZIRLIĞINDAYIZ.ÖZELLİKLE SIFIRLARA İMZA ATAN ESKİLER KILINI KIPIRDATAMAZ DİYE DÜŞÜNENLER YANILGIYA DÜŞER.2010 YILINDA YAŞANANLAR ÇEREZ KALIR.İŞÇİ TOPLUMSAL TEPKİLERDE BİRLİĞİNİ SAĞLAR.ZANNETMESİNLERKİ İŞÇİYİ BÖLDÜLER PARÇALADILAR.BU İŞÇİ YERİ VE ZAMANI GELDİĞİNDE BİRER MAYIN OLUVERİR.CENGİZ BAŞKAN YOLA ÇIKTIĞIN EKİBİN SENDİKAL HAYATINA MAL OLABİLİR.TEK ŞANSIN BU SÖZLEŞME.MAYIN TARLASI PATLAMAK ÜZERE HABERİN OLSUN.

 17. yolbulan bağlar

  asalaklar yolbulan türk metal sendikasını üye fazlalığı olmasına rağmen kapıdan içeriye sokmadı 350 davasınımı sizlere verecek türk metal sendikası kime bakıyor bekçi ahmetle galaksi şahine çadırlarda yatan adamları adam yerine koyan varmı recai 5milyar maaş alıyor hesabı kesilenler umurundamı

 18. REMINGTON

  SAYIN GÖLBEK GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN CENGİZ BEY İLE TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPTIGINIZI VE KARABÜKE GELİP İŞÇİYİ BİLGİLENDİRECEGİ HAKKINDA YAZINIZI OKUMUŞDUK HALA GELMEDİ SİZİN YAZINIZDA BOŞLUGA DÜŞMÜŞ OLDU BİR TELEFON EDİP NELER OLDUGU HAKKINDA BİR BİLGİ ALSANIZDA ÇELİK İŞÇİSİNİ BİLGİLENDİRSENİZ ARTIK DEDİ KODU HABERLERİ SIKDI ARTIK İŞÇİYİ ŞUBE VE TEMSİLCİLERİN DE UMRUNDA DEGİL TOPLU SÖZLEŞME FALAN BİR BİLGİLERİDE YOK ONLARIN ANGARALI NE DİYORSA ONLARI EZBERLEYİP SERVİS EDİYORLAR İŞÇİYE ANGARALI BURSADA DEMOKRASİ DAGITIYOR BOL KEPCEDEN ONUN DA ALAKASI KALMADI ARTIK SÖZLEŞMEDEN UMUDUMUZ BİR TEK SİZSİNİZ BİZİM SANAL TEMSİLCİLERDEN DAHA AKTİF YER ALIYORSUNUZ İŞÇİNİN GÖNLÜNDE ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA MÜJDELİ YAZILARINIZI BEKLİYORUZ..

 19. TEK YOL KALDI

  KARDEMİR İŞÇİSİNİN TEK YOLU KALDI. SENDİKASINA KARŞI YÜRÜYÜŞ, YÜRÜYÜŞÜN ARDINDA KAPIDA BİLEŞİK METAL SENDİKASINA TOPLU GEÇİŞ.

 20. MÜELLİF

  KARDEMİR İŞÇİSİNE PARA VERMEYEN İŞVEREN EYER KARABÜKSPORUN BORÇLARINI ÖDEYECEKSE BUNUN ANLAMI NEDİR.CENGİZ GÜL SEN BİZİM NAZARIMIZDA FAZLA ÖNEMLİ DEYİLSİN FERİDUN TANKUTA DAHA ÖNEM VERİYORUZ ONUN BORÇSUZ ŞEKİLDE KULÜP BAŞKANI OLMASINI ARZU EDİYORUZ.İŞÇİYE VERMEYİP KARABÜKSPORUN BORÇLARINA VERİYORUZ DEMEKTİR.
  CENGİZ BAŞKAN BU NUMARALARI YEME İŞÇİ ARKANDA DURUR HİÇ MERAK ETME.DİK DUR DİREN SEVGİLİ GENEL BAŞKAN.İŞÇİYİ BU KADAR BASİT GÖRENLERE DERSİNİ BİRLİKTE VERELİM.

 21. İŞÇİ

  İŞÇİNİN EMEĞİYLE EKMEĞİYLE OYNAMAYIN. 6 AYDIR BİR SÖZLEŞME BİTMEZ Mİ? BU KADAR MI ZALİMSİNİZ. ALLAH SİZLERİ İYİ YAPSIN. AHKAM KESMEKLE OLMUYOR. İŞÇİDEN HER GÜN KÜFÜR YEMEK HOŞUNUZA MI GİDİYOR. HOP OTUR HOP KALK HER SÖZLEŞMEDE AYNI ŞEYLER. İŞÇİ SİZİ HER DEFASINDA 6 AY BEKLEMEK ZORUNDA DEĞİL. YOKSA MENFAATLARINIZI HENÜZ ELDE EDEMEDİNİZMİ. YAZ YAZ BİTMİYOR. YAZACAK OKADAR ÇOK ŞEY VAR Kİ……………………….

 22. Danış-MA-n

  Durmuş Yalçın ilk icraatı ile küme düştü. Kendisini şapkadan çıkartan Rafet Vergili için ağza alınmadık yazılar yazan kişiye danışmak için yanına aldı. Kılavuz-Karga olayı yani. Hayırlı olsun!!! Kimsenin danışmanına kimsenin karışma hakkı tabiki yok. Ama seni şapkadan çıkartan kişi hakkında olur olmaz yazılar yazan kişiyi yanına alırsan orada bir durrrrrrrrrrrrr…. O yolları sen kimlerle yürüdün iyi bak edrafına..

 23. yetkisi kalmadı

  çelik işsendikasının kardemir üzerinde sözleşme yapacak yetkiside kalmadı 6 aydır sizleri kandırıyorlar isdemiride kaybettiler burada karlı çıkan 2010 yılında işe aldıkları oğlan çoçukları onlar onların evlatları analarının hatırları için onlara iyi ücret verdiler çelik iş ilk darbeyi size oğlan çoçukları vuracak yukarıdaki birisi tek yol yürümek diyor iyi gaz veriyor çelik işin yalakası olabilir yine oğlan çoçuğu yazmış birleşik metale geçelim diye yok harb iş sendikasına geçin biz bu çelik iş sendikasını yok etmiştik akp ve abdullah gül kurtardı şimdi akp de yok kim kurtaracak gayseri gayseri gayseri

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)