Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (19.Mayıs.2015)

Yayın: 19.05.2015 08:29
Paylaş:
A+ A-

CHP GENEL BAŞKANI SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU PERŞEMBE GÜNÜ KARABÜKLÜLER İLE BİRLİKTE OLACAK..
Geçtiğimiz Perşembe günü MHP Genel Başkanı Sayın DEVLET BAHÇELİ Karabük’e geldi ve burada bir MİTİNG YAPTI,müthiş bir insan topluluğu MİTİNGİ izledi,Sayın BAHÇELİ’Yİ dinledi.
ANORMAL BİR KALABALIK VARDI..
Kimi çevreler “KÖFTE/DÖNER/EKMEK..” kalabalığı diyor olsalar bile,kimi çevreler “İNSANLAR ÇALGI ÇENGİ KALABALIĞI..” diyor olsalar bile MÜTHİŞ BİR KALABALIK dinledi Sayın DEVLET BAHÇELİ’Yİ.
Bu PERŞEMBE GÜNÜ CHP Genel Başkanı Sayın KEMAL KALIÇDAROĞLU Karabük’e geliyor ve akşam saat 18.00 de Karabüklüler ile buluşacak.MİTİNG DÜZENLEYECEK Sayın KILIÇDAROĞLU.
Bakalım kalabalık nasıl olacak..
Bilindiği gibi CHP ve Genel Başkanı Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU,7 Haziran Genel Seçimlerine İNSANLARIN CEBİNE,KESESİNE EKONOMİSİNE DOKUNAN..” vaatleri sıralayarak girdi.
Örneğin EMEKLİLERE İKİ MAAŞ İKRAMİYE..
Yüzde 50 kadarı EMEKLİ olan Karabük insanı EMEKLİYE İKİ MAAŞ İKRAMİYE olayını dinlemeye,öğrenmeye gidecekler mi bakalım bu merak edilecek bir husus doğrusu
TAŞERON İŞÇİLERİNE KADRO diyor CHP..
Bakalım TAŞERON İŞÇİLERİ dinlemeye gelecekler mi..?

AK PARTİ İLE MHP ARASINDA YAŞANAN KASET KAVGASI VE İKİ TARAFIN KULLANDIĞI ARGÜMANLAR İLE SEÇMEN..
AK Parti ile MHP arasında KASETLER SAVAŞI başladı ve bu savaş SANAL ORTAMDA,FACEBOOK ekranlarında sürüyor/sürdürülüyor bakalım SEÇMEN BU SAVAŞI nasıl değerlendirecek..?
AK Parti Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN,bir Zonguldak Televizyonu’na yaptığı açıklamaları yeniden yayınlıyor ve “O ZAMAN AK PARTİLİLERİ ÖVÜYORDU.AK PARTİLİLERDEN ÇALIŞMALARA DESTEK ĞÖRDÜĞÜNÜ SÖYLÜYORDU..” diyorlar.
Sayın VERGİLİ bunu hep/her zaman söyledi gerçi.
Bunun SEÇMENE YANSIYAN tarafı ne olacak anlayamadık.
Buna karşılık Sayın RAFET VERGİLİ kaynaklı olduğunu sandığımız kasetler FACEBOOK’TA dolaşmaya başladı ve HASTANELER olayı seçmeni bire/bir etkileyen bir konu elbet.
Dönemin Başbakanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN,YEREL SEÇİMLER sırasında “HASTANELER KAPATILACAK..” diyenleri YALANCILIKLA SUÇLAMIŞTI o zamanlar..
ŞİMDİ HASTANELERİN DURUMU BELLİ.,
AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR,bu Hastanelerin ÇÜRÜK OLDUĞUNU,BETONLARININ YETERİNCE GÜVENLİ olmadığını vurgulayarak KAPATILMASI GEREKTİĞİNİ söylüyor..
HASTANELER SEÇMENİ GERÇEKTEN İLGİLENDİRİYOR..
Kasetlerle yapılan SİYASET bütün hızı ile sürüyor..

MHP GENEL BAŞKANI SAYIN DEVLET BAHÇELİ’NİN GELİŞİ,MHP’LİLERİN UMUTLARINA “ADETA TAVAN..” YAPTIRDI..
Geçtiğimiz Perşembe günü Karabük’e gelerek MAHŞERİ BİR KALABALIĞA karşı KONUŞAN,MİTİNG YAPAN,MHP Genel Başkanı Sayın DEVLET BAHÇELİ,MHP’LİLERİN umutlarını adeta TAVAN YAPTIRDI.
Dün Sevgili Kardeşimiz ATİLLA KARAASLAN’IN annesinin vefatı nedeni ile ULUCAMİİ avlusunda bekliyorduk,tanıyanlar,eş/dost yanımıza gelerek MHP OLAYINI dile getirdiler..
Hatta bir ara MHP İkinci sıra Milletvekili Adayı Sayın AYHAN AKBAŞ’IN Babası dostumuz,arkadaşımız,kardeşimiz Sayın TURGUT AKBAŞ geldi yanımıza “BİZİM OĞLAN SEÇİLECEK GİBİ..” dedi.
UMUTLAR GERÇEKTEN TAVAN YAPMIŞ..
MHP Karabük’te öyle bir hale geldi ki “BİR MİLLETVEKİLİ GARANTİ,BİZ İKİNCİ MİLLETVEKİLİNİ DE SEÇTİRMEYE ÇALIŞIYOR BUNUN GAYRETİNİ GÖSTERİYORUZ..” aşamasındalar..
Şimdi eğri oturup/doğru konuşmak gerekirse,MHP’Yİ Karabük’te bu hale getiren BELEDİYE BAŞKANI Sayın RAFET VERGİLİ’NİN olduğunu herkes kabul etmeli,ediyor da zaten
Sayın VERGİLİ müthiş bir Siyasetçi,cin gibi bir Siyasetçi..
AK Parti İKTİDAR gücü ile,MİLLETVEKİLLERİ ile,BELEDİYE BAŞKANLARI ile BÜROKRATİK KESİMDEN aldıklarını çok büyük destek ile,Sayın RAFET VERGİLİ’NİN Siyasetine yetişemiyorlar..
MHP İçinde umutlar TAVAN YAPMIŞ görünüyor..

DSİ BÖLGE MÜDÜRÜ SAYIN SAİT UMUCU ,PERŞEMBE GÜNÜ,47 MİLYON LİRAYA MALOLAN 13 TESİSİ AÇACAK…
DSİ Kastamonu Bölge Müdürü Sayın SAİT UMUCU önümüzde ki Perşembe günü saat 110.. de yapımı 47 milyon liraya çıkan 13 Tesisin açılışını yapacak.
FAKS İLE BİZİDE DAVET ETTİLER..!!
13 tesisin toplam maliyeti 47 milyon lira olmuş..
Şimdi bu konu kesinlikle SİYASET MALZEMESİ yapılacaktır,AK Partililer “BAKIN BİZ NE HİZMETLER YAPTIK..” mesajı verirken ,buna karşılık,MUHALEFET Partileri “BU BİR SİYASİ İSTİSMARDIR..” diyecektir..
KESİNLİKLE BU AÇILIŞ SİYASET MALZEMESİ YAPILACAKTIR..
Bir/iki gün içinde bunu birlikte görürüz.
Örneğin BİR KÖPRÜ AÇILIŞI ve O Açılışta BÜROKRAT KADROSUNUN en üst basamaklarında yere alan isimlerle,Milletvekili Adayları aynı karede resim verince NASIL SİYASİ MALZEME yapılıyorsa,bu işte aynı şekilde olacaktır.
Haaa,bu konuları halka sorarsanız şayet..
“HALK BÖYLE YERSİZ GÖSTERİLERİ HİÇ TASVİP ETMİYOR..!!”
Perşembe günü saat 11.00 de Açılış,Karabük KÜLTER MERKEZİ Konferans Salonu’na yapılacak,bu nokta da biraz yanlış gerçi,KENT MEYDANI’NDE Kİ Salonda yapsalardı,HALKTA GELME İMKANI BULSAYDI keşki..
13 TESİS AÇILIŞI PERŞEMSE GÜNÜ YAPILIYOR..

SAFRANBOLU BELEDİYE MMECLİS ESKİ ÜYESİ SAYIN SERDAR BAL’IN DÜĞÜNÜNDE,SAYIN SEDAT NAMAL İLE SOHBET
Eski Sendikacılardan Sayın OSMAN NURİ BAL’IN oğlu Sevgili Yeğenimiz Safranbolu Belediye Meclisi eski Üyesi Sayın SERDAR BAL geçtiğimiz cumartesi günü,nezih bir düğünle DÜNYAEVİNE GİRDİ.
Sevgili SERDAR BAL’IN düğünün de AK Parti Milletvekili Adayı Sayın SEDAT NAMAL ile bir süre sohbet etti,Sayın SEDAT NAMAL gönül adamı ve o yoğunlukta düğüne iştirak etmiş.
Bir süre sohbet ettik ve Sayın OSMAN NURİ BAL’DAN ve Sevgili SERDAR BAL’DAN izin isteyerek,SEÇİM ÇALIŞMALARINA katılmak üzere düğünden ayrıldı.
MÜTHİŞ BİR TEMPODA Çalışıyor Sayın SEDAT NAMAL..
HEMEN HER YERE YETİŞİYOR/YETİŞMEYE GAYRET EDİYOR.
Düğünden de BİRKAÇ EV TOPLANTISINA KATILMAM GEREK şeklinde izin istedi ve elbet ki herkes anlayışla karşıladı,gerçekten müthiş bir çalışma içinde,gerçi TÜM AK PARTİ aynı çalışmayı gösteriyor..
Sayın SEDAT NAMAL ile böyle bir kısa sohbetimiz oldu.

 

SAFRANBOLU KÜLTÜR VE TURİZM VAKFI BAŞKANI SAYIN ŞEFİK DİZDAR VE VAKFI ÇALIŞMALARI ÜZERİNE SOHBET..
Geçtiğimiz gün SAFRANBOLU KÜLTÜR ve TURİZM VAKFI Başkanı Sayın ŞEFİK DİZDAR ile uzun/uzun sohbet ettik ve Sayın DİZDAR Vakıf Çalışmalarına büyük önem veriyor.
SAFRANBOLU YER ALTI KORUDORLARI GÜNDEMLERİNDE..
Bunun için MİLLİ EMLAK Genel Müdürlüğü ile temasları devam ediyormuş ve bilindiği gibi SAFRANBOLU’NUN ALTINDA yaklaşık 370 METRE UZUNLUĞUNDA TÜNELLER/KORİDORLAR bulunuyor.
BUNLARIN GÜNYÜZÜNE ÇIKARTILMASI GEREKİYOR.
BUNLARIN SAFRANBOLU TİRİZMİNE kazandırılması gerekiyor ve Vakıf Başkanı Sayın ŞEFİK DİZDAR çok ciddi gelişmeler sağladıkları anlatıyor.
“BİRÇOK RESMİ BİRİMDEN İZİN ALMAMIZ GEREKTİ,ADIM/ADIM TAKİP EDİYORUZ..” diyor Sayın DİZDAR ve bu konularda çok büyük emeği geçmiş olan M.BAKİ DUVAN’A sık/sık teşekkür ediyor.
Sayın ŞEFİK DİZDAR tam anlamı ile bir SAFRANBOLU SEVDALISI ve espri ile karışık olarak “BÜTÜN YATIRIMLARIMI BU TARİHİ KENTE,SAFRANBOLU’YA YAPIYORUM ,ÇOCUKLARIMDA BU KENTE BAĞLANSIN,BURADAN KOPAMASIN İSTİYORUM..” diyor.
Sayın ŞEFİK DİZDAR ile çok uzun sohbet ettik..
D.ÇELİK döneminden,KARDEMİR dönemine,KARÇİMSA’NIN Kuruluşuna kadar birçok konu hakkında bilgiler verdi,sohbetimiz gerçekten keyifli bir biçimde sürdü gitti.
GÜNEŞ ENERJİSİNDEN elektrik üretimini anlattı..
ÇEVRİKKÖPRÜ Civarının KENT GİBİ OLDUĞUNU söyledi..
OTELİ Temiz ayında açacaklarını,yeni yatırımları velhasıl her şeyi konuştuk.
Allah ömrünü uzun etsin BU YÖRE SEVDALISI bir isim Sayın DİZDAR.

AK PARTİ TEŞKİLATLARI,CUMARTESİ GÜNÜ,AĞIRLAYACAKLARI GENEL BAŞKAN AHMET DAVUTOĞLU HAZIRLANIYOR
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Sayın AHMET DAVUTOĞLU,24 Mayıs cumartesi günü saat 13.00 de Karabüklülerle buluşuyor ve bu anlamda bir MİTİNG DÜZENLİYOR.
KARABÜK KENT MEYDANI’NDA KONUŞACAK..
Başbakan Sayın AHMET DAVUTOĞLU’NUN gelişi ile ilgili olarak AK Partililer harıl/harıl çalışma yapıyorlar ve MİTİNGİN ÇOK BÜYÜK BİR KALABALIK toplamasını sağlamaya çalışıyorlar.
AK Partililer,kendi MİTİNGLERİNİN DE,en az MHP Genel Başkanı Sayın DEVLET BAHÇELİ’NİN düzenlediği Miting kadar kalabalık ve coşkulu olmasını arzu ediyorlar elbet.
HATTA DAHA COŞKULU,DAHA KALABALİK OLACAĞINI DA ileri sürüyorlar ve o nedenle çalışmalar yapıyorlar,cumartesi günü saat 13.00 itibarı ile KARABÜK MİTİNG MEYDANINDA olsun istiyorlar.
Başbakan Sayın AHMET DAVUTOĞLU,Dış İşleri Bakanlığı sırasında Karabük’e gelmişti ve bir kahvaltı da Sayın MEHMET CEYLAN ve birçok AK Partili ile birlikte olmuştu.
CUMARTESİ GÜNÜ YİNE KARABÜK’E GELİYOR..
AK PARTİLİLER müthiş bir hazırlık içindeler..
MİTİNGİN KALABALIK olması için ellerinden gelen her türlü imkanı kullanıyorlar ve sanıyoruz cumartesi gün için İlçelerden de büyük bir kalabalık gelecek..
AK PARTİLİLER BÜYÜK BİR HAZIRLIK İÇİNDELER..

“İYİ İZLEMENİZ,KARAYOLLARI HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLMANIZ İÇİN YAZIYORUZ…” SAFRANBOLU-KASTAMONU…
SAFRANBOLU-KASTAMONU Karayolu’nun,SAFRANBOLU Mezarlığının çıkışından sonra ki bölümünde YOL TAMİRATI VAR ve yol AYGAZ DOLUM TESİSİNİN arkasından açılan bir yolla temin ediliyor.
ÇALIŞMA BAŞLAYALI İKİ AYA YAKLAŞTI..
ŞİMDİ İYİ İZLEYİN,BAKALIM NE KADAR SÜRECEK..?
Yapılacak bölüm,her halde 150/200 metre civarındadır..
İYİ İZLEYİN BAKALIM NE KADAR SÜRECEK..?
Karayolları elbet bu işi KENDİSİ YAPMIYORDUR ve büyük bir olasılıkla ihale ile yüklenici bir Firmaya vermiştir,izleyelim bakalım ne kadar süre sonra bitirilecek..
SAFRANBOLU’YU GÖRMEK İSTEYENLER,yemek için ÇEVRİKKÖPRÜ civarında ki tesislere gelmek isterlerse veya alış/veriş için ÇEVRİKKÖPRÜ Civarına gelirlerse,O ÇALIŞMALARI GÖRÜYORLAR.
İsterseniz sizde görün bakın nasıl SÜRATLE DEVAM EDİYOR..!!
Bakalım KAÇ AY SONRA BİTİRİLECEK..?
Birlikte görürüz İnşallah…!!

BURSA’DA KURULU OTOMOBİL FABRİKALARINDA YAŞANAN İŞÇİ HAREKETLERİ VE “İŞVERENİN YASAL HAKLARI..!!”
Bursa İlinde kurulu İKİ OTOMOBİL Fabrikası’nda başlayan İŞÇİ HAREKETİ Ülke genelinde ses getirdiği görülüyor,aynı Sendika bir Fabrika da ayrı,diğer fabrikalarda ayrı Sözleşme yapmış.
Olayın bu noktasını geçelim.
2010 Yılında KARABÜK’TE BAŞLAYAN SENDİKAL MÜCADELE sırasında,biz işçilere “AMAN DİKKAT EDİN,YASALAR ÖNÜNDE İŞVEREN ÇOK GÜÇLÜ.AMAN DİKKAT EDİN,AMAN DİKKAT EDİN..” şeklinde mesajlar vermeye çalıştık.
Buna karşılık,birçok abuk/subuk değerlendirmelerle karşılaştık.
Baskılar,tehditler oldu falan.
Şimdi işçilerin aleyhine gösteri yaptığı SENDİKANIN GENEL BAŞKANI,2010 Yılında bizim işçiye söylediklerimizi söylüyormuş ve “İŞÇİ DİKKAT ETSİN İŞVEREN HESAPLARINI KESEBİLİR..” falan diyormuş.
Demek AKLIN YOLU BİR..
Biz 2010 yılında böyle yazarken,söylerken KALEMİNİ SATAN GAZETECİLER falan diye DEVRE MÜLK VİCDANLI insanlar vardı ve Allahın işine bakın ki,şimdi bizim o tarihte söylediklerimizi aleyhinde gösteri yapılan Sendikanın GENEL BAŞKANI söylüyormuş.
Basına düşün haberler böyle..
İŞÇİLER ÜRETİMDEN GELEN GÜÇLERİNİN FARKINDA OLSUNLAR,hayal ticareti yapan,yalanı SALATA niyetine yiyen SENDİKA AĞALARINA fazla inanmasınlar.
Bu olay,bunun kesin göstergesi olarak kabul edilmeli

8 kişi görüş bildirdi

 1. SENİ DİNLEMEDİK

  EVET AHMET ABİ O ZAMAN SENİ DİNLEMEDİK SENİ BİZE DÜŞMAN GÖSTERDİLER.KİMLERİN GÖSTERDİNİ SEN İYİ BİLİRSİN.İŞİMİZDEN OLDUK AŞIMIZDAN OLDUK İNTİHAR EDEN AİLE YUVASI DAGILAN ARKADAŞLARIMIZ OLDU HEPİMİZ BİRER YERE SAVRULDUK ANLIYACAGIN.NEYSE SEN HAKKINI HELAL ET.
  BURSADAKİ ARKADAŞLAR UYANIK OLSUNLAR,AYNI OYUN İSDEMİRDEDE OYNANIYOR VE İSDEMİRDE 850 İŞÇİYİ SENDİKANIN BİLGİSİ İSTEYİ DOĞRULTUSUNDA KAPININ ÖNÜNE KOYMUŞLAR.KARDEMİRDE O SAYI 350 KADARDI.İŞÇİ UYANIK OLSUN EKMEYİNDEN AŞINDAN OLMASIN ÜRETİMDEN GELEN GÜCÜNE GÜVENSİZ ŞEREF HAYSİYET ONUR GİBİ MANEVİ DUYGULARI RENDELENMİŞ İNSANLARA İNANMASIN.SELAMLAR ABİ

 2. KARABÜKSPORLU

  MURAT YOLBULAN GÖZÜN AYDIN KARABÜKSPORU NE TEMİZ DÜŞÜRDÜN BE,SANA HELAL OLSUN KUCANIDA AL ÇEK GİT PARANIN ŞIMARIĞI RAHMETLİ ANNENDEN KALAN PARALARI YE KARABÜKSPORUN YAKASINDAN DÜŞ AŞÇILARINI ÇİMCİLERİNİ KUMCULARINI KİMLERİ GETİRDİYSEN HEPSİNİDE TOPLA GİT.KARABÜKSPORU DÜŞÜRDÜN GÖZÜN AYDIN

 3. DAHA DÜŞECEK LİG VAR

  MURAT YOLBULANIN DAHA DÜŞÜRECEĞİ LİGLER VAR.YÖNETİME DEVAM EDER İKİNCİ LİGE,ORDAN ÜÇÜNCÜ LİGE,ORDAN BAL LİGİNE DAHA ALACAK ÇOK YOL VAR.MURAT YOLBULAN YÖNETİME DEVAM İSTİKRAR İÇİNDE LİGLERİ BİR BİR DÜŞELİM.

 4. KARABÜKSPORLU ADNAN

  ARKADAŞLAR NİYE HEP MURAT YOLBULAN YÖNETİM 7 KİŞİ DEYİLMİ.SİZE KARABÜKSPORU DÜŞÜREN İSİMLERİ GURUR TABLOSUNA ASMAK ÜZERE AŞAGIYA YAZIYORUM
  MUSTAFA YOLBULAN (Başkan)
  MURAT YOLBULAN (Asbaşkan)
  ZİYA ÜNSAL “Asbaşkan-Basın Sözcüsü)
  EMRAH YOLBULAN (Tesisler Sorumlusu )
  VOLKAN TÜRKER (Alt yapı sorumlusu)
  İHSAN MUTLU (mUHASEBE sORUMLUSU)
  HAKAN BEY CEO
  NURHAN BARIŞKAN NE MÜDÜRÜYSE O

 5. hıncal

  karabüksporu bile bile düşürdüler gayserili köstükler en büyük kötülüğü akp yapmıştır mustafa yolunu bulanları başkan yapmakla beraber cukkaları indirdiler ptt liginde deplasmana gidecek otobüse mazot alacak durumları olmayacak pehlivan baylandan mazot dilenirler bu yönetim hemen gitsin yoka ptt ligindende takımı düşürürler şefik dizdar yönetimi hemen gelsin allahın gayserililerinden hayır gelmez

 6. tonyukuk

  karabükspor resmi olarak düştü gözün aydın karabük.Gözün aydın karabüklü.Gözün aydın ensesine vurmaya bile gerek olmadan lokmasını veren karabük insanı.bu şehrin kişilik analizini yapsalar raporu açıklamaya utanırlar.yalakalık kültürünün iliklere kadar işlediği bir şehir daha yoktur.Bu takım 15 hafta önce ben düşüyorum dedi. Kim ne tepki koydu,koyamazlar,koyamadılar.Çünkü gazetecisi yolbulanla kötü olmak istemez işi düşer,şehrin ileri geleni daha doğrusu koyunun olmadığı yerde abdurrahman çelebi olan keçiler kötü olmak istemez çünkü bunlarla işi olur, sivil toplum örgütleri kötü olmaz çünkü oğlunu kızını kardemire sokmak için adres onlardır,esnaf tüccar kötü olmak istemez çünkü kardemire mal satar-mal alır.o halde neyinize sizin süper ligde takım,ptt ligi bile çok size.sene başında bir gecede şefik dizdar yönetimini alaşağı ettiler. akp il başkanı,büyük çelikçi fadıl demirel,siyasetçiler,kardemirciler v.s. beraber çay içtiler ve şefik dizdarı vazgeçirdiler ve spor dehası yolbulan kuzenleri işin başına getirdiler.mali disiplin,CEO lar,daha ucuza geldiği için istanbuldan getirilen sandwicler v.s. v.s. boş işlerle uğraşırken sportif başarıyı unuttular. Hala utanmadan sırıtarak poz veriyorlar.Yakışır karabüküme,çok bile.Kıymetini bilin bu adamların. gelelim kardemire. osman kılavuz gibi kardemirin bir kuruşunu namus gören bir adamın bıraktığı mirası, fadıl demirel gibi bir şirketten iki kere kovulma onuruna nail olmuş bir adamı getirerek 5 yılda tükettiler.osman kılavuz kompleksiyle yapılmış bütün yatırımlar fiyaskoyla sonuçlandı ve kardemir yatırım enkazına döndü.çimle otla ağaçla beş sene karabükü uyutan,oyalayan,yandaşlarına peşkeş çeken bu adama kim ses çıkardı. yarın birgün kardemirden omuzlarda çıkacak olan, genel müdürden sonraki en güçlü isim olması gereken zavallı şahsiyet büyük çelikçi demirele ses çıkarabildimi, sınırsız alım yetkisi olan kendi yanmaz ama kardemiri yakan, projesiz,hesapsız kitapsız, bir an evvel bitsin mantığında,erdemirden aşırma yatırımlarla ,ben yaptım oldu şımarıklığındaki elamana kim sesini çıkardı.karabük gibi ödlek bir yerde genel müdürle aynı soyadı taşıma lüksüne sahip elemanın yaptığı ihalesiz,komisyona girmeden,teknik raporu düzenlenmeden yapılan alımlara kim söz söyleyebildi.95 müteahhidin 85 i ereğliden,üstelik daha yüksek fiyattan kardemirden iş aldığında kim sesini çıkardı.ereğliden kovulan kim varsa kardemire alındığında kim sesini çıkarabildi.Ha Allahı var ses çıkaran müdürler,başmüh.ler,müh.ler oldu.Çünkü onlar şeref,haysiyet sahibiydiler.Doğru bildiklerini çekinmeden söyleyecek yürekleri vardı. Hepsini Allah kurtardı,şimdi çok daha kurumsal şirketlerde çalışıyorlar.Şimdi yeni genel müdür bu enkazla uğraşıyor.Üstelik seçim atmosferine girmiş,seçim sonrası da çok parlak görünmeyen,ekonomik istikrardan söz edilemeyen,günlük olaylara göre dövizin,borsanın,faizin yol aldığı,üstelik kardemirin saçma sapan yatırımlarla yakalandığı,çelik fiyatlarının bir sene öncesine göre %40 aşağı geldiği,toplu sözleşmedeki gecikmenin çalışanları gerdiği,eski-yeni işçi ayrımının dillendirildiği, fadıl demirelin kazıklarından biri olan sözleşmeli formenlik gibi iş barışını zedeleyen uygulamaların olduğu bir kardemiri zor günler bekliyor. Yeni genel müdür çok doğru bir tercih ancak onun da ekibinde yaprak dökümü erken başladı. Velhasıl kardemir,karabük,karabükspor bunlar ayrılmaz değerlerimiz. ancak; tepkisiz,ödlek,yalakalık kültürünü hayat tarzı olarak benimsemiş insanlar yüzünden değerlerimizi bir bir kaybediyoruz. Bir üniversitemiz var,sağolsunlar onun da bazı bölümlerini budamaya başladılar yine ses yok,tepki yok.Ne diyelim demekki karabüklü hayatından memnun. kafasını tünelden öteye çıkaramadığı sürece de memnun olmaya devam edecektir.

 7. Düştük Aferim!!!

  Elbirliği ile düşürdünüz aferim size.. Birisi de yazmış. Neden sadece Yolbulanlara yükleniyorsunuz yönetim 7 kişi değilmi demiş. Ya boşversenize. Yolbulanlar ne derse o. Birisi yolbulanların muhasebecisi, birisi İst.dan getirdikleri kişi, diğerlerini yazmaya gerek bile yok. Kim oldukları belli değilmi? Bunlar da futboldan anlıyorsa bende Pele’yim…

 8. torr

  Sayın TOKYUKUK, yine çok doğru şeyler yazmışsınız, özellikle KARDEMİR ve yalakalık konularında. İnsanların çok büyük bir bölümü belki bir gün işimiz düşebilir diye büyük-küçük demeden yapabildiği herkese yalakalık ediyor, tabiri caizse ekmek paralarını yalakalık ederek kazanma noktasına gelmişler. Yalakalık etmeyenleri bu toplum dışlıyor, kötü adam-istenmeyen adam ilan ediyor. Makam, mevki, puan vs. her şey yalakalığa endekslenmiş vaziyette. Yalaka olmayanlar bir şekilde sistem dışına itiliyor, yalakalar ise doğal seleksiyona uğrayıp yükseliyor, hal böyle oluncada toplum giderek dahada yalakalaşıyor. Üstelik herkes kimin ne derece yalaka olduğunu apaçık biliyor, pişkin sırıtışlar, herkese mavi boncuklu laflar, sahte hal hatır sormalar, sahte samimiyet gösterişleri… Böyle bir kentin/şirketin geleceği olabilir mi ?

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

CANLI YAYIN-BEŞBİNEVLER KANYON PARK DÜĞÜN SALONU AÇILIŞ TÖRENİ

Yayın: 21.09.2023 17:16
Paylaş:
A+ A-