Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (21.Mayıs.2015)

Yayın: 21.05.2015 08:40
Paylaş:
A+ A-

CHP GENEL BAŞKANI SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU,“ASRIN PROJESİ ADINI VERDİĞİ..” PROJESİNİ AÇIKLAYACAK MI..?
CHP Genel Başkanı Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU bugün Karabük’e geliyor ve saat 18.00 de KARABÜKLÜLER İLE birlikte olacak düzenlenen MİTİNG DE konuşacak.
Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU NELER SÖYLEYECEK..?
EMEKLİLER İÇİN..
TAŞERON İŞÇİLERİ İÇİN..
KREDİ KARTI FAİZ BORÇLULARI İÇİN.
Velhasıl geniş bir kesim için NELER SÖYLEYECEK,bunları şimdiye kadar birçok yerde söyledi,bir de Karabük KENT MEYDANINDA söyleyecek Sayın KILIÇDAROĞLU.
ESAS MERAK EDİLEN KONU BAŞKA.
CHP’LİLERİN ve Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN Yaygın basına yansıyan “ASRIN PROJESİ..” adını verdikleri,büyük bir SIR GİBİ sakladıkları projeyi KARABÜK’TE AÇIKLAYABİLİR Mİ..?
Bunu hemen herkes merak ediyor..
“ASRIN PROJESİ NEDİR..?” acaba..?
Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU BUNU AÇIKLAYACAK MI..?
21 MAYIS GÜNÜ AÇIKLAYABİLİR denilmişti..

CHP GENEL BAŞKANI İÇİN,CHP’LİLER GERÇEKTEN GÜZEL BİR HAZIRLIK YAPTILAR VE HEMEN HER YERİ SÜSLEDİLER..
CHP Genel Başkanı Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU bugün Karabük’e gelecek ve CHP’LİLER bunu duyurmak amacı ile sıkı bir anons ekibi kurdular.
Ayrıca hemen her yeri BAYRAKLARLA DONATTILAR.
Bakalım CHP Genel Başkanı’nı dinlemeye ne kadar bir kitle gelecek ve CHP’LİLER ellerinden geleni yaptılar,katılımın fazla olması için çok sıkı bir çalışma içinde göründüler.
Biliyorsunuz bir hafta önce MHP Genel Başkanı Sayın DEVLET BAHÇELİ Karabük’e gelmişti ve MAHŞERİ BİR KALABALIK Sayın BAHÇELİ’Yİ dinlemeye gelmişti.
Gerçi,orada KENT MEYDANI AÇILIŞI vardı.
MÜZİK eğlence vardı..
AMA MAHŞERİ KALABALIK TOPLANDI ve Sayın DEVLET BAHÇELİ’Yİ dinledi o MAHŞERİ KALABALIK,daha önce yine söyledik öylesine bir organizasyon Karabük’te hiç olmamıştı.
Sayın KILIÇDAROĞLU aynı kalabalığı bulabilir mi..?
Veya cumartesi günü gelecek olan Sayın DAVUTOĞLU..
Aynı kalabalığı bulabilir mi..=

AK PARTİ GENEL BAŞKANI VE BAŞBAKAN PROF.DR.SAYIN AHMET DAVUTOĞLU CUMARTESİ GÜNÜ GELİYOR…
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof.Dr.Sayın AHMET DAVUTOĞLU cumartesi günü Karabük’e gelerek KENT MEYDANI’NDA düzenlenen MİTİNGE katılarak,bir konuşma yapacak.
AK PARTİ TEŞKİLATLARI ÇALIŞIYORLAR..
Bir yandan SEÇİM KAMPANYASINI yürütüyorlar,neredeyse ev/ev dolaşıyorlar,bir yandan da Sayın AHMET DAVUTOĞLU’NUN gelişini KARABÜKLÜLERE DUYURUYORLAR.
Sayın AHMET DAVUTOĞLU cumartesi günü saat 13.00 de Karabüklüler ile birlikte olacak ve Karabüklülere hitap edecek,Karabüklüler ile sohbette bulunacak..
Sayın DAVUTOĞLU’NUN programı çok ters bir zamana denk geldi.
Cumartesi tatil günü.
Hele saat 13.00 tam öğlenin sıcağı.
Bütün bunlara rağmen çok kalabalık bir dinleyici olacağını tahmin etmek güç değil.Başbakan Karabük’e ne mesaj verecek veya Karabük’e ne gibi müjde verecek.
Bize göre FİLYOS LİMANI için müjde verebilir..
İSMETPAŞA İHTİSAS OSB İÇİN MÜJDE VEREBİLİR..
CUMARTESİ GÜNÜ BAŞBAKAN GELİYOR..

“KASET-CV-İMZASIZ MEKTUP-FACEBOOK YAZILARI..” ÜZERİNDEN SİYASET DÖNEMİNE GİRİLİYOR VE ÇOK ÇİRKİN İŞ
Dün yine yazdık KASET-CV-İMZASIZ MEKTUP üzerinde Siyaset üretmeye meraklı insanlar var dedik ve biz bunları söylerken bu kez de Facebook denilen sanal alemden yazılanlar gündeme geldi.
FACEBOOK ÜZERİNDEN YIPRATMA KAMPANYASI..
Hiç mi hiç doğru olmayan yöntemler bunlar..
OLACAK İŞ DEĞİL DOĞRUSU..
7 HAZİRAN tarihi yaklaşırken,bakalım daha neler çıkacak ortaya,daha neler,ne saçmalıklar,ne iftiralar,aramızda gizli kalacaktı ama ben çok sinirlendim şimdi açıklıyorum gibi,tutarsızlık manzumesi neler dökülecek ortalığa.
SİYASET ÜRETKEN OLMAKTAN ÇIKTI..
SİYASET, İFTİRA/DEDİKODU/DEDİM Kİ/DEDİ Kİ noktasına geldi,insanların refahı,mutluluğu,barışı,geleceği için, fikir üretmek bir kenara atıldı, çirkin bir aşamaya geldi/getirildi..
Dün yine yazdık bunları..
Kim/kimin için ne biliyorsa YA ZAMANINDA HAREKETE GEÇİP gereğini yapacaktı veya yapacak veya SİYASETİN belirli ölçü de duraklayacağı bir döneme kadar susup,daha sonra İLGİLİ BİRİMLER,HUKUK nezdinde harekete geçecekti..
İNSANLAR,GALİBA,BÖYLE SİYASET YÜZÜNDEN KARARSIZ.
Geleceğine ilişkin işaret alamadığı için insanlar kararsız..

KARABÜK’TE “BİRİNCİ PARTİ ÇIKMAK AK PARTİ İLE MHP ARASINDA,ADETA, BÖLÜŞÜLEMİYOR..” MÜTEVAZİ OLMAK..
Aralarında Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN DE bulunduğu bir grup MHP’Lİ ile sohbet ediyorduk “BU SEÇİMDEN KESİN BİRİNCİ PARTİ OLARAK ÇIKACAĞIZ..” dediler..
Sayın RAFET VERGİLİ’YE döndük “BAŞKAN SİZ NE DİYORSUNUZ..” diye sorduk “OLABİLİR,NEDEN OLMASIN,SONUÇTA SEÇMEN SIKINTILI,İÇ VE DIŞ GELİŞMELERDEN KAYGILI,MHP’Yİ KARABÜK’TE BİRİNCİ PARTİ OLARAK NEDEN ÇIKARTMASIN..” dedi.
Bu yönde değerlendirmeler yaptı.
Hatta MHP’LİLER “BİZ 2-0 YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ..” dediler.
Daha sonra AK Partililer ile sohbet ediyorduk,onlar BİRİNCİ PARTİ OLMAK noktasında hiç mi hiç tereddüt taşımıyorlar “BİZİM BİRİNCİ PARTİ ÇIKMAKTAN YANA HİÇ TEREDDÜDÜMÜZ YOK..” diyorlar.
AK Partili kardeşler “BİRİNCİ PARTİ OLMAKTAN YANA HİÇ TEREDDÜDÜMÜZ YOK.BİZİM NİYETİMİZ ÇOK YÜKSEK BİR OY ORANI İLE SEÇİMİ KARABÜK’TE 2-0 KAZANMAK..” ifadelerini kullanıyorlar.
CHP’LİLER çok mütevaziler “MİLLETVEKİLİ ÇIKARTACAĞIZ..” diyorlar..
Böyle bir atmosferde 7 hazirana hazırlanıyoruz.

AK PARTİ’NİN 2015-2019 YILLARI ARASINDA Kİ ÇALIŞMA PROGRAMINDA VALİLİK VE ÖZEL İDARE BİNASI VE YERİ…
AK Parti,2015-2019 Yılları arasında,yeniden İktidar olarsa,neler yapacağını 62 maddelik bir ÇALIŞMA PROGRAMI halinde Kamuoyu ile paylaşmayı düşünüyor.
“YENİDEN İKTİDAR OLURSAK BUNLARI YAPACAĞIZ..” diyerek 62 maddelik bir YATIRIMLAR MANZUMESİ açıklayacak AK Parti ve çokta iyi yapar doğrusu.
Örneğin KARABÜK VALİLİĞİ’NİN olduğu bina DEPREME DAYANIKLI DEĞİL raporu almış bir yapı,BİRİNCİ DERECE DEPREM kuşağında olan Karabük’te GÜNDÜZ MESAİ SAATLERİ içinde Allah Korusun bir deprem olsa ne yaparız.
YIKICI BİR DEPREM OLSA NE YAPARIZ..?
O nedenle KARABÜK’E BİR VALİLİK BİNASI kazandırılacak,bununla birlikte İL ÖZEL İDARE Binası kazandırılacak,bu iki bina birlekte ele alınacak diye biliyoruz.
PEKİ NEREYE YAPILACAK VALİLİK BİNASI..?
En ideal yer,YENİŞEHİR ATATÜRK ANITI’NIN bulunduğu alan ve oraya VALİLİK BİNASI,İL ÖZEL İDARE yapılırsa,ATATÜRK ANITI,KENT MEYDANI’NA yapılacak.
Bugün ki VALİLİK BİNASI ise ÇELİK CAMİ için düşünülüyor.
Böyle bir planlama vardı.
Ve en ideali de bu planlama elbet ki,VALİLİK BİNASI yüksekçe bir yerde KARTAL YUVASI gibi durur,hemen yanıbaşında İL ÖZEL İdare binası ve KARDEMİR’İN girişine ise ÇELİK CAMİ mükemmel olmaz mı..?
Valilik binası depreme dayanıklı değil..
Allah Korusun..

KARTALTEPE MAHALLESİ İLE YENİŞEHİR,ÇOK SÜRMEZ,ÜÇ/DÖRT AY İÇİNDE YAPILAN KÖPRÜ İLE BİRLEŞİR DEĞİL Mİ..?
Geçtiğimiz gün AKBANK’IN yanında bir grup arkadaş oturuyorduk,Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’DE geldi,birlikte sohbet ederken,Sayın VERGİLİ’NİN yanına bir bayan yanaştı.
Önce çok nazik bir biçimde TEŞEKKÜR ETTİ.
Hayırdır ne TEŞEKKÜRÜ demeye fırsat kalmadı “EFENDİM BEN KARTALTEPE’DE OTURUYORUM.KÖPRÜ YAPIMI İÇİN BİZİM GEÇİŞ YOLUMUZA TOPRAK DÖKÜLDÜ.İŞE GİDERKEN ÇOK ZORLUK ÇEKİYORUZ..” dedi.,
ŞİRİNEVLER HASTANESİ’NDE çalışıyormuş.,
KÖPRÜ YAPILDIKTAN SONRA,birkaç dakika içinde İŞYERİNDE OLACAĞINA işaret ederek,Sayın RAFET VERGİLİ’YE teşekkürler yağdırdı adeta.
O TOPRAĞIN KALDIRILMASI TALİMATI VERİLDİ..
O bayan işinin anında görülmesinden dolayı da teşekkürün binini bir paraya yaparken,yanında ki öteki bayan arkadaşlarına “İŞTE BAŞKANIM BÖYLE BİR İNSAN..” falan diye yanımızdan ayrıldı.
Sayın VERGİLİ’YE köprü ne zaman biter diye sorduk..
“ALLAH KISMET EDERSE ÜÇ/DÖRT AY İÇİNDE..” dedi.
O bayanın söylediklerini düşündük..
Demek ki insanlara büyük kolaylık sağlayacak o köprü..

ÜNLÜ SANAYİCİ/İŞADAMI SAYIN ŞEFİK DİZDAR “GÜNEŞ ENERJİSİNDEN ELEKTRİK ÜRETİYOR,FAZLASINI SATIYORUZ..”
Karabük’ün önde gelen Sanayici/İşadamı ve Cemiyetçilerinden Sayın ŞEFİK DİZDAR ile uzunca bir süre sohbet ettik,Sayın DİZDAR üretken bir isim,yatırımcı bir isim.
ÇEVRİKKÖPRÜ SAFRAN ALIŞ/VERİŞ MERKEZİ’NDE Kİ işyerlerinin üzerlerine “GÜNEŞ PANELLERİ KOYDUKLARINI..” anlattı ve buradan CİDDİ BİR ELEKTRİK ÜRETİMİ elde ettiklerini söyledi.
“İŞYERLERİNİN ELEKTRİĞİNİ BURADAN ÜRETİYORUZ..” dedi.
İŞYERLERİNİN ihtiyacından fazla üretilen elektriği de ULUSAL ŞEBEKEYE veriyor ve buradan da önemli bir gelir elde ediyormuş Sayın ŞEFİK DİZDAR..
Daha sonra merak ettik ve YAZIKÖY İstikametinden gelerek yüksekçe bir yerden işyerlerinin tavanlarına baktık,sıra/sıra GÜNEŞ PANELLERİ ve buralardan elektrik elde ediliyor.
Ayrıca kendisine bir dinlenme evi yapmış Sayın DİZDAR..
ORANIN ÖNÜNE DE rüzgar gülü koymuş ve oradan da küçükte olsa bir elektrik üretimi yapıyormuş,eğer bir RÜZGAR KORİDORU tespit edebilirse,O İŞİ GELİŞTİREBİLECEĞİNİ DE anlattı.
Müthiş üretken bir yatırımcı Sayın DİZDAR..

YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ YURDU VE BU YÖNDE HİZMET VERECEK PANSİYONLARIN TEDİRGİN BEKLEYİŞİ..
Karabük’te YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ YURDU İnşaatları peşi/peşine başlıyor ve devam ediyor,ancak BU YATIRIMA yönelenlerde bir tedirginlik başladı..
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ BÜYÜYECEK Mİ..?
Herkes bu soruya cevap arıyor..
Ortalıkta “KARABÜK ÜNİVERSİTESİ HORMONLU BÜYÜDÜ,ORGANİK BİÇİMDE KÜÇÜLECEK..” yolunda sözler dolaşıyor ve bu sözlerin İLGİLİ MAHFİLLERDE edildiğine ilişkin kanaatler var.
YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ Yurdu yatırımı yapanlar veya yapmak isteyenler bu nokta da tedirgin oluyorlar ve “EĞER KÜÇÜLME OLACAKSA veya ÖĞRENCİ SAYILARI BU DÜZEYDE SABİTLENECEKSE YATIRIM GEREKSİZ OLUR..” görüşlerini dile getirenler çok.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ artık mezun vermeye başlayacak..
KONTENJANLAR aynı düzeyde arttırılmazsa ne olacak..?
YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ Yurdu veya pansiyonu için yatırım yapmayı düşünenlerin gözünü TIP MÜHENDİSLİĞİ olayı hayli korkutmuş,bir başka bölümde bu çocukların okuması mümkün olsa bile BİR İLK TÖRPÜLENDİ gibi bir halet-i ruhiye hakim sanki.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ YATIRIMCIYI KORKUTUYOR.
Böyle bir ortam yaşanıyor sanki.

9 kişi görüş bildirdi

 1. karabükspor

  Şefik dizdar başkan- İsmail sürmen- Ahmet gölbek-Osman nuri Bal-İsmail durak- Yönetimde Kardemir karabükspor gine süper ligde.Varmısınız abiler, beyler

 2. Ramazan AYDEMİR

  GÜNEŞ ENERJİSİ: Şefik DİZDAR a örnek davranışından dolayı teşekkür ederim. Almanya Türkiye ye göre % 70 az güneş aldığı söyleniyor. Buna rağmen nükler santrallarını kapatarak güneş enerjisine geçiyor. Almanyanın sanayiisi bizden az mı da güneş enerjisi ile yetinecek, biz nükleer santral kuruyoruz. İki ülke kıyaslandığında bunda bir çelişki ortaya çıkıyor.

 3. KARABÜK SPORLU

  karabük spor son maçta yenilip küme düştüğünde bütün türkiye ağlamıştı.
  karabük sporun küme düşmesi kimsenin umrunda değil, spor sevgimizi de bitirdiler.
  basın sözcüsü bu konularla ilgili bi açıklama yapacak mı? yoksa ben futboldan anlamam arkadaş mı diyecek?
  karabüklüye kim hesap verecek??

 4. SALLAYIN BAKALIM

  KARABÜKSPORA YOL GÖSTERENLER ŞEFİK DİZDAR KESİNLİKLE ADAY MADAY OLMAZ.O İŞ GEÇTİ.İSMAİL SÜRMEN-AHMET GÖLBEK ARTIK YÖNETİME FALAN GİRMEZLER,KENDİ İSTEKLERİ İLE GİRMEZLER.OSMAN NURİ BAL SENDİKAL NEDENLERLE YÖNETİME ALINMAZBKALDI İSMAİL DURAK ONU BİLEMEM YÖNETİME ALINIRMI ALINMAZMI.
  KULÜP BAŞKANI MUSTAFA YOLBULAN OLUR DEVAM EDER.
  AKILLI OLUN SALLAMAYLA Bİ YERE VARILMAZ

 5. esnaf

  önümüzdeki yıl açılacak olacak yurtların tamamı batar.zaten şu anda mevcut olanların çoğu %50 kapasiteyle çalışıyor.şu anda bile yurt ve pansiyon fazlalığı var.bu yıl nasıl onlarca yurt pansiyon iflas edip kaçıp gittiyse aynı senaryoyu önümüzdeki yılda izleriz.karabük halkının en büyük özelliği birisi bir iş yaptımı aynısını yapar.bu işte para var lafıda ağızlardaki klasiklerdendir.öğrenciden fazla 1+1 yaparsan yurt pansiyon açarsan ağzını açar öğrenci gelecek diye beklersin.karabüklü artık farklı şeyler üretmeli öğrenciye yönelik farklı kaliteli değişik hizmetlerin peşinde koşmalı.siz ne derseniz deyin Ahmet bey önümüzdeki senede batan Yurtçuları izleriz üzülürüz.

 6. karabüklü

  Siyaset cevval, tuttuğunu koparan , becerikli insanların işidir, bir şehre siyaset aracılığıyla bir hizmet gelecekse sünepe, mızmız, süt dökmüş kedi kılıklı insanlar vasıtasıyla gelmez, ister şu partiden ister bu partiden olsun farketmez, önemli şey siyasetçinin atılgan ve becerikli olmasıdır. Şimdi düşünün şu geçen 13 sene zarfında bu şehre hangi hizmet gelmiş yada gelmemiş, mesela hastane sayısı geçmişte neymiş şimdi ne, yeni yatırımlarmı gelmiş ? teşvik kapsamınamı alınmış ? diğer vilayetlerle karşılaştırın. Üniversiteden dem vurmaya gerek yok, zaten 81 vilayetin hepsine üniversite kuruldu, bu yerel siyasetçilerin başarısı değildir. Saygılarımla.

 7. toplu sözleşme

  Ahmet abi dün toplu sözleşme görüşmesi var diye yazmışdınız her hangi bir bilgilendirme olmadı yetkili sendika tarafından sizin bir bilginiz varmı varsa seviniriz yayınlarsanız ne şube ne genel merkez nede temsilciliğin umrunda değil işçi ve sorunları geçenlerde temsilcilerden biri başbakan karabüke geliyor diye sosyal medyada yayın yapıyor beyefendi sanki başka işi yok da siyaset kalmışdı yapmadıkları nasıl olsa abileri onları tekrar göreve getirir işçinin sorunlarından onlara ne adamlar vakit geçirecek kendilerini gösterecek mecra arıyor işçide kim oluyor onları meşkul edecek işçiyi ikiye çokdan böldüler bir kısmına yüksek zam al diğer kısmını hiç gündemine alma ilerki günlerde bunların umursamamazlıgı açık seçik meydana çıkacak çünkü teşkilat içi çok karışık ve bulanık görevden alma atama yapma gibi onun adamı bunun köylüsü akrabası gibi abisi gibi nedenler teşkilatı fena yıprattı sahada çalışan işçi işinide yapıyor ama bu kısır çekişmeleride yakından takip ediyor demokratik seçim gelmedikçe bilinizki kesilen her aidat haram dır sizlere işçiye rağmen sendikacılık yapılmaz yok öyle bir dünya artık Tofaş reno yu gördünüz siz ordaki teşkilatlardan inanın bir farkınız yok onlarda atamacı darbeci sizlerde onlarında işçi umrunda değil sizlerinde ordada sözleşme kötü burdada birilerine iyi birilerine çok kötü son olarak işçi amcaya gidipde bize sendika bul derse ve yürürse hiç şaşırmayın iş ve işçi dünyası çok karışık çok bulanık çok ama sizler bu hale getirdiniz bu iş dünyasını ona takla at buna takla at tekrar göreve gelebilmek ve dolgun ücretleri alabilmek için olacağı buydu aklınızı başınıza alın sandık işçinin önüne gelsin kendini yönetecekleri demokratik olarak seçsin aslında konu bu kadar basit ama koltukmu müsaade etmiyor ne çok tatlı değil mi.

 8. Karabükspor

  Kardemir Karabükspor sadece Kardemir’in malı değil. Kardemir Aş, Karabükspor ve Karabük Üniversitesi Karabük’ün ve Karabük’lünün üç önemli değeridir. Kardemir Aş kafasına göre bu kulübü yönetti ve küme düşürdü. Rektör bey istifa etti, yeni rektör bey ile Tıp mühendisliği bölümü kapandı? Kardemir Aş de toplu sözleşme görüşmeleri hala tamamlanmadı. Üç değerimiz de maalesef geri vitese takmış gidiyorlar. Karabükspor için yeni yönetim şart. Bu şehrin ticaret odasından bir kişi, Belediyesinden bir kişi, KardemirAş den bir kişi, Basın’dan bir kişi, Esnaf odalarından ve Şöförler odasından 1’er kişi ile yeni bir yönetim oluşturulmalı. Ve hedef kesinlikle tekrar Süper Lig olmalı. Aksi takdirde bu takım 2.lige düşer Allah korusun

 9. BİRLEŞME ZAMANI

  Bu günkü mitingtende anlaşılacağı gibi maalesef CHP Karabük te milletvekili çıkaracak bir durumu yok.AK PARTİ Yİ istemeyen sağduyulu hemşehrilerime sesleniyorum
  Karabük te AK PARTİ YE DERS VERMEK İSTİYORSAN
  KARABÜK HALKINI BİLİNÇLİ OLDUĞUNU BİRDEFA DAHA TÜRKİYEYE İSPAT ETMEK İSTİYORSAN
  MEHMET ALİ ŞAHİN İN SEÇTİĞİ BU İŞE YARAMAZ AK PARTİ ADAYLARINDAN VE
  MEHMET ALİ ŞAHİN DEN KURTULMAK İSYİYORSAN
  OYLARIMIZI MHP DE BİRLEŞTİRELİM..

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)