Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (23.Haziran.2015)

Yayın: 23.06.2015 08:30
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR ÇALIŞANLAR VAKFI YÖNETİCİSİ SAYIN AHMET NUR “ BİR ÇIKIŞ VE ÇÖZÜM YOLU ARIYORUZ..” DİYOR..
KARDEMİR ÇALIŞANLAR Vakfı Yöneticisi Sayın AHMET NUR,ellerinde ki maddi varlıkları Üyelere dağıtabilmek için bir çözüm yolu,bir çıkış yolu aradıklarına işaret ediyor.
2ZAMANINDA ÖYLE BİR VAKIF ANA SÖZLEŞMESİ HAZIRLANMIŞ Kİ,ADETA,ÜYEYE HİÇBİR HAK VERİLMEMİŞ.VAKIF ELİNDE Kİ MADDİ VARLIKLARI NE YAZIK Kİ ÜYELERİNE DAĞITAMIYOR..” yolunda bilgiler verdi.
Bunun için çözüm yolu,bir çıkış yolu aradıklarını anlatan Sayın AHMET NUR “BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİNE GEÇEREK,VAKIF ANA SÖZLEŞMESİNİ AŞABİLİR MİYİZ DİYE FORMÜL ÜRETME GAYRETİNDEYİZ..” diyor.
Ellerinde 3 milyon 600 bin liralık nakit para ile 6 milyon lot KARDEMİR A Grubu hisse senedi olduğunu anlatan Sayın AHMET NUR “BU MADDİ VARLIKLARI TOPARLAYIP 1620 ÜYEMİZE DAĞITMAYA KALKSAK.VAKIF ANA SÖZLEŞMESİ BUNA ENGEL OLUYOR..” diyor.
Öte yandan eşinin kolundan bileziği satarak Vakıf Üyesi olanların “ASLA MAĞDUR OLMADIĞININ DA..” altını çizen Vakıf Yöneticisi Sayın AHMET NUR “BU İNSANLAR,ELİMİZDE Kİ MADDİ VARLIKLARI DAĞITABİLSEK 1 BİLEZİK YERİNE 5 BİLEZİK ALACAK..” diyor.
KARDEMİR ÇALIŞANLAR Vakfı’nın elinde ki maddi varlıkları üyelerine dağıttıktan sonra fesih edilmesi gerektiğine de işaret eden Sayın AHMET NUR “ARTIK İŞLEVİNİ KAYBETMİŞ BİR VAKIF VAR.ELİMDEKİ MADDİ VARLIKLARI ÜYEYE DAĞITMAK İÇİN FORMÜL ARADIKLARINI..” tekrarlayarak.
“VAKIF MÜTEVELLİ HEYETİNİN BÖYLE BİR GÖRÜŞÜ VAR..” dedi.
Yakında geniş bir açıklama yapacaklarına da işaret etti.

KARABÜK BÜROKRASİSİ,PÜR DİKKAT KOALİSYON HÜKÜMETİNİ VEYA 15 KASIM “ERKEN GENEL SEÇİMİNİ.” BEKLİYOR
Karabük Bürokrasisi PÜR DİKKAT bir KOALİSYON HÜKÜMETİNİN kurulmasını ve kendi İl Müdürlüklerinin HANGİ PARTİ Uhdesinde kalacağını bekliyor.
VEYA BUNLAR OLMAZSA ERKEN GENEL SEÇİM BEKLENİYOR.
Olayın bu noktasında İŞ ve İŞLEMLERİN mümkün olan EN YAVAŞ TEMPOYA alındığına ilişkin de bilgiler veriliyor,”DEVLET ÇARKI DURMA NOKTASINA GELDİ..” gibi değerlendirmeler yapılıyor.
Öte yandan FİİLİ DURUM SÜRERSE NE OLUR..?
Birçok Tören İKİ BAŞLI BİR SİSTEME bürünür ve AK Parti Milletvekili Sayın OSMAN KAHVECİ bir yandan,MHP Milletvekili Sayın DURMUŞ YALÇIN öte yandan TÖRENLERE katılarak konuşurlar veya katılım sağlarlar.
Peki bir ERKEN GENEL SEÇİM YAPILSA NE OLUR..?
Karabük’te MİLLETVEKİLİ ADAYLARI KİMLER OLUR..?
Örneğin AK Parti içinde,bu kez nasıl bir MİLLETVEKİLİ LİSTESİ çıkar ortaya,geçenlerde Sayın SEDAT NAMAL yeniden Aday olacağının sinyalini verdi ve “BİR TEK Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ADAY OLMA DERSE OLMAM..” gibi ifadeler kullandı.
Geçen sefer “LİSTE 2.NCİLİĞİNE RAZIYIM DEMİŞTİ..”
Bu defa niyeti LİSTENİN BİRİNCİ SIRASINDA OLMAK gibi geldi bize.

TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAYIN TUNCAY ÖZCAN “RESMİ GİRİŞİM BİZE NASİP OLDU..”
Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN ile uzunca bir süre sohbet ettik,çok önemli bilgiler verdi ,çok önemli görüşler açıkladı.
İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ için “YILLARDIR BU KONU ÜZERİNDE KONUŞULDU,SÜREKLİ BU KONU GÜNDEMDE OLDU..” dedi.
Daha sonra da “İSMETPAŞA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İÇİN,İLK RESMİ GİRİŞİMİ BAŞLATMAK BİZE NASİP OLDU.İLK KEZ RESMİ BAŞVURUYU BİZ YAPTIK..” bilgilerini verdi.
Sayın TUNCAY ÖZCAN geçtiğimiz günlerde yapılan ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ ÜST KURUL Genel Kurulu’na katılmış ve bu Genel Kurulu Yönetmek üzere DİVAN HEYETİNDE görev almış.
Sanayi,Teknoloji ve Bilim Bakanı Sayın FİKRİ IŞIK katılmış Genel Kurula,bu Genel Kurul vasıtası ile İSMETPAŞA noktasında da önemli bir dizi görüşme yaptığını söylüyor Sayın ÖZCAN.
Kamulaştırma noktasında Bakan Sayın FİKRİ IŞIK söz vererek “HEMEN 10 MİLYON LİRA YOLLAYABİLİRİM..” gibi sevindirici bir dizi görüş vermiş
İLGİLİ BAKANLIKLARIN RAPORLARINI BEKLİYORLARMIŞ.
İhtisas OSB için bu raporlar bekleniyormuş.
Daha sonra KAZMANIN VURULACAĞINI söylüyor Sayın ÖZCAN..

TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI SAYIN TUNCAY ÖZCAN “KRONOSPAN FİRMASI İLE TEMASLARIMIZ SÜRÜYOR…”
Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN,Karabük’e yatırım ve yatırımcı çekmek yolunda ki çabalarının sürdüğünü söyledi.
Bilindiği gibi 7 HAZİRAN Genel Seçimlerinden önce GÜNEY KORE Heyeti gelerek “OTOMOTİV SANAYİİ NOKTASINDA BİR DİZİ TEMASLARDA BULUNMUŞ VE İSMETPAŞA’DA YAPILACAK OSB YERİNİ GEZEREK BİLGİLER ALMIŞTI.
Sayın TUNCAY ÖZCAN bu defa da KRONOSPAN Firması Türkiye Ofisi ile temasa geçtiklerini,Ofis yetkililerini Karabük’e davet ederek ,kentin potansiyellerini anlattıklarını söyledi.
KRONOSPAN Firması Dünya Üzerinde birçok Ülkede SANAYİ TESİSLERİ olan,ahşap sektöründe iş,üretim yapan bir Kuruluş ve Ülkemizde 450 kişinin çalışacağı bir TESİS KURMAK istiyorlarmış.
Sayın TUNCAY ÖZCAN bu tesisin Karabük’e kurulması için çaba gösterdiklerini ve belirli bir mesafe aldıklarını söylüyor,kurulması düşünülen bu tesis için 700 dönüm arazi gerektiğini anlatıyor.
Karabük ORGANİZE SANAYİ Bölgesi’nde 470 dönüm civarın bir arsa odlunu,buna 120 dönüm bir,80 dönüm de bir parça daha ilave edebileceklerini belirterek “ÇABALARIMIZ SÜRDÜRÜLÜYOR..” şeklinde bilgiler veriyor.
Sayın TUNCAY ÖZCAN bu konudan hayli umutlu..
“KRONOSPAN KARABÜK’E TESİS KURABİLİR..” görüşünde.

İL ÖZEL İDARESİ GENEL SEKRETERLİĞİ,KÖY YOLLARININ ASFALTI İÇİN,YAĞMURDAN GÖZÜNÜ AÇAMADI GİTTİ..
İl ÖZEL İDARESİ Genel Sekreterliği ve İL GENEL MECLİSİ bu yıl KÖY YOLLARININ asfaltı için,adeta,YAĞMURDAN GÖZÜNÜ AÇAMADI,asfalt sezonunu başlatamadı.
DİLERİZ SONBAHAR UZUN VE ELVERİŞLİ GEÇER.
İl ÖZEL İDARE Genel Sekreteri Sayın MEHMET UZUN ve İL GENEL MECLİS Başkanı Sayın HASAN YILDIRIM bütün hazırlıkları yaptılar MAKİNE PARKINI güçlendirdiler.
GEL/GELELİM YAĞMUR GÖZ AÇTIRMIYOR..
Bu yıl gerçekten yağmurlu geçti ve neredeyse haziran ayı bitecek yağmurlar durmuyor,KÖY YOLLARININ ASFALTI bir kenara ziraatle uğraşanlarda yakınıyorlar.
YAĞMUR ÜRÜNLERE ZARAR VERMEYE BAŞLAMIŞ.
İL ÖZEL İDARESİ bir yandan Köy Yollarını,su ve kanalizasyonunu yaparken,öte yandan da BİRÇOK YATIRIMIN İHALESİNİ yapıyor,hazırlıyor.
YOĞUN BİR TEMPO DA ÇALIŞIYORLAR..
Verimli bir tempo yakaladılar.

7 HAZİRAN GENEL SEÇİMLERİNDEN BİR YIL ÖNCE,AYLAR ÖNCE “SEÇİM HASTANE ÜZERİNDEN YÜRÜYECEK..” DEDİK
7 Haziran Genel Seçimlerinden bir,birbuçuk yıl önce,aylar önce “KARABÜK’TE YAPILACAK BİR GENEL SEÇİM HASTANE OLAYI ÜZERİNDEN YÜRÜYECEKTİR..” dedik.
PEK KULAK ASAN OLMADI..
SONUÇ ORTA YERDE..
AK Parti Sağlık Bürokratlarının ceremesini çekti.
Önce BAYIR MAHALLE DEVLET HASTANESİ’Nİ yangından mal kaçırır gibi apar/topar boşalttılar ve YEREL SEÇİMLERDE verilen onca sözün üzerine,adeta,tüy diktiler.
Sonra BEŞBİNEVLER HASTANESİ aynı akıbete uğradı.
Sağlık Bürokratları bunları yaparken,AK Parti Siyasetçileri de SAĞLIK NOKTASINDA YAŞANAN gelişmeleri vatandaşa iyi anlatamadılar ve böyle bir atmosferde GENEL SEÇİMLERE girdik.
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,bu hastane olayını öylesine ustalıkla kullandı ki,AK Parti sürekli savunma yapmak,cevap yetiştirmek zorunda kaldı..
PEKİ OLASI BİR ERKEN SEÇİM FARKLI MI OLUR..?
AK Parti ne yapıp/edip,yapılacağını söylediği 150 YATAKLI EK HASTANEYİ yaptıramazsa,yaptırıp hizmete açamazsa,Sayın RAFET VERGİLİ’NİN DİLENDEN yine kurtulamaz..
ÜÇ HASTANESİ OLAN KARABÜK’ÜN BİR HASTANESİ VAR.
Oraya yapılacak bir ilave,en azından,YATAK SAYISINI kurtarır..
HASTANE OLAYI BU SEÇİMİN KADERİNİ ÇİZDİ..

KARDEMİR İŞVERENİ İLE ÇELİK-İŞ SENDİKASI ARASINDA SÜREGELEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ BİR TÜRLÜ BİTİRİLEMEDİ
KARDEMİR İşvereni ile ÇELİK-İŞ Sendikası arasında süregelen Toplu İş Sözleşmesi bir türlü bitirilemedi ve dün yapılan görüşmelerden de bir sonuç çıkmadı..
YARIN YENİDEN GÖRÜŞME OLACAKMIŞ..
KARDEMİR Çalışanlarının verilecek yüzde 32-35 civarında ki bir rakama olumlu bakacağına ilişkin bilgiler veriliyor ve “İŞÇİ NABZI BU DÜZEYDE BİR ZAMMA RIZA GÖSTERİLECEĞİ YOLUNDA ATIYOR..” görüşleri dile getiriliyor.
KARDEMİR İşvereni ise yüzde 23-25 civarında zam veriyormuş..
ŞİMDİ BURADA ÇOK ÖNEMLİ BİR TESPİT YAPMAK GEREK.
Bursa’da başlayan ve OTOMOTİV İŞÇİLERİNİN yürüttüğü eylemle TÜM İŞÇİLER İÇİN ders niteliğinde oldu ve biz o zamanlar bu eylemler için GEZİ OLAYLARINDAN ÇOK DAHA ÖNEMLİ ETKİLERİ OLABİLİR gibi bir tespit yapmıştık
O eylemlerin yarattığı derin fay hatları,çeşitli depremlerle sürüp gidiyor ve biz o depremlerin İŞÇİ O SENDİKAYI BIRAKTI,BU SENDİKA ÜYESİ OLDU gibi yanına bakmıyoruz.
Bizim esas üzerinde durduğumuz “İŞVEREN BİR ARKADAŞIMIZIN İŞİNE SON VERİRSE,HİÇ BİRİMİZ İŞBAŞI YAPMAYIZ..” noktası ve işçiler bunu yapıyorlardı.
İŞ AKTİ FESİH EDİLEN OLURSA,HEP BİRDEN TEPKİ KOYUYORLAR..
Olayın bizce en önemli yanı burası..!!

KARDEMİR ÇALIŞANLARI “BİLGİ ALAMAMAKTAN YAKINIYORLAR..” VE “HUZURSUZ BİR BEKLEYİŞ VAR..” DİYORLAR..
KARDEMİR Çalışanları süregelen ve tarafsız aracıya kadar giden,oradan da sonuç alınamayan Toplu İş Sözleşmesi için “ GEREKLİ BİLGİ ALAMAMAKTAN YAKINIYORLAR..” Sendikacıları,Temsilcileri bilgi vermiyorlarmış.
SÖYLEDİKLERİNİN ÖZÜ BU.
Eğer işçiye doyurucu,doğru,net bilgi verilse,İŞÇİNİN YAŞADIĞI TEDİRGİNLİK giderilecek,ancak, “TEMSİLCİLERİMİZE SORUYOR BİLGİ ALAMIYORUZ.SENDİKACILARA SORUYOR BİLGİ ALAMIYORUZ..” diyorlar.
İşçinin İKİ YIL için altı aylık/altı aylık dilimler halinde yüzde 8 ER zam verilmesinden mutlu olacağına,işaret edenler var,hatta son iki altı aylık noktasında yüzde 7 zam bile işçiyi tedirgin etmez gibi görüş veren geniş bir çevre var.
ÇELİK-İŞ Sendikası’nın 2010 yılında yaşadıkları biliniyor..
Geçtiğimiz Cuma günü Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU bizimle görüşmek istemişti,ziyaretimiz sırasında 2010 YILI OLAYLARINI kendisine anlattık,hatta o arada,Dönemin Karabük İL EMNİYET Müdürü Sayın ARİF KALELİ’NİN şansımıza yaptığı bir güzelliği de anlattık.
Vali Sayın ORHAN ALİMOĞLU “DEVLET ADAMI BÖYLE DAVRANIR İŞTE..” dedi ve 2010 yılında ki olayları büyük bir dikkatle dinledi,bilgi aldı..
O zaman ki olaylar neden çıkmıştı..
İnsanlar BAŞKA SENDİKA ÖZLEMİ neden duymuşlardı..?
Tarih bunları yazmıştır herhalde ve TEKRARI OLMAZ İnşallah..!!

YÜZ YILI AŞKIN SÜREDİR DÜŞÜNÜLEN,KONUŞULAH “FİLYOS LİMANI VE FİLYOS VADİSİ KARMA ENDÜSTRİ BÖLGESİ.”
Yüzyılı aşkın süredir düşünülen,konuşulan FİLYOS LİMANI olayı tamamen çıkmaza mı girdi,yoksa Kamu İhale Kurumu henüz bir karar veremedi mi,belli değil.
FİLYOS LİMANI ENDERESAN AŞAMAYA GELDİ.
Daha önce KARDEMİR biz bu limanı yaparız gibi bir görüşü yüksek sesle dillendiriyordu,şimdi dillendiren başka ve en az KARDEMİR kadar dikkate,ciddiye alınacak konsorsiyumlardan söz ediliyor.
O zaman KARDEMİR’E orada ki İSKELE Mİ KALACAK..?
Elbet henüz bir karar verilmiş değil,KARDEMİR FİLYOS LİMANI noktasında en akılcı seçenek,ancak,bir diğer konsorsiyumun devreye girmesi bütün hesapların yeniden yapılması gibi bir sonucu getirebilir..
KARABÜK ADINA SİYASETEN BU İŞİ KİM İZLEYECEK..?
KİM BU KONUDA KARABÜK’E,KARDEMİR’E MÜZAHİR OLACAK..?
İşte tam bu nedenle Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN gelecekte bir başka yerden MİLLETVEKİLİ ADAYI olması Karabük için en büyük SİYASE KAYIPTIR diyoruz.
Tepki gösterenler boşuna yırtınıyorlar..
En yalın,en gerçekçi tepti budur işte..

13 kişi görüş bildirdi

 1. Hayırlı Uğurlu olsun

  Sayın Gölbek Tuncay Özcanı parlatıyorsunuz hayırlı olsun,uğurlu olsun.Bak Sayın Gölbek seni severim,takdir ederim ama Tuncayla bir yere varılmaz.Boşuna parlatmaya çalışma.Ondan bir cacık olmaz kardeşim mümkün deyil olmaz.Boşuna uğraşıp kendini yorma.Selamlar

 2. KARDEMİR ÇALIŞANI

  İŞÇİLERİNE YÜZDE 15-20 ZAMMI ÇOK GÖREN KARDEMİR YÖNETİMİ KARABÜKSPORUN 20 MİLYON BORCUNU ÖDER FERİDUN TANKUTUN ÖNÜNÜ AÇARSA BURADA NE HUZUR OLUR NE İŞBARIŞI.VERİN O 20 MİLYONU İŞÇİNİZE HEPİMİZE HUZUR GELSİN.CENGİZ BAŞKANDA NE YAZIKKİ UYUYOR.KARABÜKSPORA 20 MİLYON LİRA VERİP BORCUNU ÖDEMEK NE DEMEK CENGİZ BAŞKAN.BUNNAR FERİDUN TANKUTA SENDİKA BİLE KURDURURLAR

 3. tonyukuk

  Ahmet Bey, kardemirde cuma gününden itibaren yaşanan gelişmeler konusunda tek satır etmemişsiniz. derya pidenin paça çorbası kadar değeri yok mu bu haberin. Yoksa detaylı bilgi sahibi olmadan yazmayayım diye mi düşündünüz ki bence öyle ve doğrusu bu.Diğer yerel internet sitelerine bakıyorum, demediklerini bırakmamışlar bu arkadaşlara.Biz 5 senedir bu şirketin soyulduğunu, birilerine sınırsız alım yetkisi verilerek yaratılan ranta,yanlış yatırımlara,yanlış atamalara,yanlış alımlara,iftiralara,yalanlara,dolanlara,üretim kayıplarına,verim kayıplarına özetle kardemirin başına getirilmekle en büyük hatanın yapıldığı şahsın kırdığı cevizlere değinirken kimse arkamızdan gelmiyordu.Şimdi 3 tane karabük çocuğu aslanların önüne atıldı. Suçları varsa tabiki çekecekler,ancak büyük çelikçinin çalışma stratejisinin içinde tehdit,iftira,karalama olduğundan dolayı bu arkadaşlar istemeden, onun zoruyla bazı yanlışlara düşmüş olabilirler. Eğer öyleyse çıkacak konuşacaklar.kardemirin son 5 senesi masaya yatacak,bundan sonra yoldan geçeni kardemir gibi bir dünya şirketinin başına getiremeyecekler. Ayrıca; karabükten,kardemirden kaçmakla bu işten sıyrılmak yok; umreye gidip aklandığını zanneden büyük çelikçinin fitil fitil burnundan getirilecek.içerde de bir tane yakını,akrabası,yandaşı bırakılmayacak.Virüs kazınacak,tekrar hayat bulamayacak. Karabük bu son olaydan sonraki gelişmeleri iyi takip etsin.yalnız burada anlaşılamayan şu; 5-6 sene bir koltukta iki karpuz taşıyan, her devrin vazgeçilmez adamı,kardemirin olmazsa olmazı, kardemirden omuzlarda çıkacak olan ezik nasıl bu işten de sıyrılmayı başardı,neler söyledi de kendini bu işten sıyırdı,kankasını ateşe attı. bakalım zaman gösterecek ama en az 2 yıl karabükün ana gündemi kardemir olacak,iyi takip edin.

 4. Mehmet Özcan

  “Hayırlı olsun rumuzlu ” öncelikle Tuncay Özcan ile ilgili hakaretlerini delikanlı gibi adını soyadını yaz da biz de bilelim….Öyle klavye kahramanlığı ,klavye tetikçiliği yapmana gerek yok…..Bizler, Karabük’ün asıl yerlisi bir aileyiz herkes bilir bizleri….Çok şey söylerim buradan, ancak sizin seviyenize inmek bizlere yakışmaz…….Asil azmaz bal kokmaz….

 5. OHOOO İYİ İŞ DOĞRUSU

  BİRİSİ CHP İÇİNDE,BİRİSİ AKP İÇİNDE SİYASET YAPANLARI GÖRMEK GÖZEL.DÜN DYP BUGÜN AKP VE SAVUNMA MAKAMINDA CHP Lİ BİRİSİ İYİ GÜZEL VALLAHA.KİMSE KİMSEYE HAKARET FİLAN ETMİYOR BU TOSUN NİYE BÖYLE KIZMIŞ ANLAMADIM.ELEŞTİRİYLE HAKARETİ KARIŞTIRINCA ORTAYA BÖYLE YANLIŞLAR ÇIKIYOR DEMEK..KARABÜKÜN YERLİSİ OLMAK ELBET GÜZEL BİRŞEY AMMA KİMSEYE BİR ASALET ÜNVANI SAĞLAMAZ BU İŞ.HABER VEREYİM İSTEDİM

 6. pala

  sen bosver onu bunu Ahmet abi, derya pidenin kelle paca corbasi nasil ondan haber ver, lezzetlimi hergun varmi, varsa bizde bi gidek yiyek, ha bu arada Namal ne diyor, Musrafa Akay yeniden aday olacakmi, erken secim olursa kim ne vaadedecek falan, SARI cizmeli memed agadanda habar VAMI

 7. Gönderen

  Vakıf ana sözleşmesini değiştirmek çok mu zor?

 8. Seyfi ünvören

  Gölbek yazdıgını bi daha yazmıyosun hani güney kale arkasındaki sokak aydınlatılıyordu dün geçtim yine karanlık ne nisanlar ne mayıslar eskidi hani yazışma falan yapıyolardı ? Sonuç : Kelle paça şahane,tuncay özcan bitane.

 9. siyaset te kural

  Siyasette kural aday kaybederken adayın ekibide kaybeder.Sedat Namal aday olmak için son 3-4 yıldır bir ekip kurdu.Bu ekibin tso ayağı,Timuçin Saylar,Tuncay Özcan,Hakan Eren, Serdar Dereli ve parti ayağında da yine bu ekipteki elemanlar vardır.Bu ekibin ticari ve ekonomik ilişkileride bir sistem üzerine işlemiştir.Bu sistemin yerel yönetim,basın ayağıda vardır.Bu ekip eğer seçim kazanılsaydı Karabük’ün 2019 siyasi hesaplarıda çizilmişti.Ancak seçim kaybı ile birlikte bu ekip hep beraber kaybetmiştir.
  Erken veya 1-2 yıl içinde yapılacak bir seçimde bu ekibin AK Parti ye kazandıracağı hiç bir şey yoktur.Bu ekipten herhangi biriyle veya ikisiyle girilecek bir seçimde AK Parti 1 milletvekilini ancak çıkarır
  Birde bu seçimde eski ekip diyebileceğimiz Mehmet Ceylan,Ömer Ayar,Cumhur Ünal gibi kişilerede tasfiye olmuştur.Bu kişilerle girilecek seçimlerde Ak Parti için hüsran olur.
  Karabük’te AK Partinin canlanması yıpranmamış toplumda karşılığı olan yeni isimler olmalıdır.Bu yeni isimler eski ve yeni ekibi kucakla-yacak kişiler olmalıdır.
  Burhanettin Uysal,,Muzaffer Atılkan,Necdet Aksoy gibi toplumda karşılığı olan adaylar bu kötü tabloyu değiştireceğini düşünüyorum

 10. Anonim

  ohoooo iyi iş” rumuzlu….İnsanların şahsiyetlerini ortaya koymak başka bir şey siyasi düşüncelerini ortaya koymak başka…Eğer birazcık onurun varsa insanlara gerçek anlamda savunma hakkı,söz hakkı verirsiniz….Benim yeğenimin adamlığına kimse laf edemez….Ancak siyasal alanda verdiği çalışmalarına eleştiri getirebilirsiniz…Benim düşüncelerime de….Farklı dünya düşünce yapısında olsam da. her zemin ve şartta sahip çıkarım…Bir takım soytarılara da malzeme etmeyiz….Oh ne güzel ya,yaz bir rumuz…İstediğin düşmanlığı yap..Mangalda kül bırakma…Adamlığa yakışmaz bu…Çık er meydanına görelim boyunu bosunu…..

 11. Mehmet Özcan

  ohoooo iyi iş” rumuzlu….İnsanların şahsiyetlerini ortaya koymak başka bir şey siyasi düşüncelerini ortaya koymak başka…Eğer birazcık onurun varsa insanlara gerçek anlamda savunma hakkı,söz hakkı verirsiniz….Benim yeğenimin adamlığına kimse laf edemez….Ancak siyasal alanda verdiği çalışmalarına eleştiri getirebilirsiniz…Benim düşüncelerime de….Farklı dünya düşünce yapısında olsam da. her zemin ve şartta sahip çıkarım…Bir takım soytarılara da malzeme etmeyiz….Oh ne güzel ya,yaz bir rumuz…İstediğin düşmanlığı yap..Mangalda kül bırakma…Adamlığa yakışmaz bu…Çık er meydanına görelim boyunu bosunu…..

 12. REMINGTON

  SAYIN GÖLBEK YARIN Kİ TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMESİNDEN DE BİR ŞEY ÇIKMAZ SİZ BİZİ TEMSİL EDİN DERKEN YANILMAMIŞIZ BU ATAMACI TEMSİLCİLER DAHA ÜCRET MADDELERİNE GELİNMEDİ DİYE YAYGARA KOPARTIYORLAR ZAMAN KAZANMAK İÇİN İŞVEREN %23 -25 TEKLİF ETTİ DİYE YAZMIŞSINIZ İNANIN BUNDAN DAHİ HABERLERİ YOK ŞUBE DAHİL BUNLAR NE İŞ YAPAR BİLİNMEZ ADAMLAR YOKLARI OYNUYOR BİR TEK GENEL BAŞKANA GÜVEN VAR GERİSİ İŞÇİ NEZHİNDE BİTMİŞDİR YÜZLERİNİ GÖREMİYORUZ AMA GÖRMEKDE İSTEMİYORUZ BU İNSANLAR BU KADAR MI İTİCİ OLUR GENEL BAŞKANIN YAPACAGI BİR MİTİNG YARALARI SIKNTILARI GİDEREBİLİR SÖZLEŞME MUTLAK BİR ANLAŞMA YOLU BULUNUR %30 VE ÜSTÜ MUTLAK BAŞARIDIR GENEL BAŞKANA BU KONUDA GÜVENİYORUZ VAKIFA GELİNCE MÜDÜR BEY DE AÇIKLAMIŞ BİREYSEL EMEKLİLİK FONU NA GEÇİÇ YOLU BULUNURSA FAYDALI OLUR FAKAT BU YAPIYLA SIKINTI DEVAM EDER BU GÜNLERDE VAKIF GENEL KURULU OLMASI LAZIM GEREKLİ AÇIKLAMAYI YAPARLAR DUYDUGUMUZA GÖRE MÜTEVELLİ HEYETİN BAŞKANI ESKİ SENDİKACI HACI RUHİ KARŞI GELİYORMUŞ SENDİKANIN ELİ ZAYIFLAR VAKFI FESH EDERSEK DİYE İŞÇİDE KATILA KATILA GÜLDÜ HACI EFENDİYE KENDİ ELİ ZAYIFLIYOR ONUN DERDİNDE HACI EFENDİ AMA YİNE YOLU BULDU KARABÜKSPOR YÖNETİMİNE GİRECEK GİBİ AMAN İŞÇİDEN UZAK DURSUNDA NEREYE SEÇİLİRSE SEÇİLSİN ADAM YAPIŞKAN GİBİ YAPIŞDIMMI BIRAKMIYOR VAKFI YILLARCA 1 TL AİDATLA YERLERDE SÜRÜNDÜRDÜLER İŞÇİYE SENETLERİ ALDIRMAK İÇİN 40 TAKLA ATTIRDILAR İŞVEREN PAYINI SEMBOLİK ÜCRETE DÜŞÜRDÜLER NEYMİŞ SENDİKANIN ELİ ZAYIFLARMIŞ HACI EFENDİ YILLAR ÖNCE SEN VE SENİN GENEL BAŞKANIN ZAYIFLATTI SENDİKANIN ELİNİ ŞİMDİ Mİ
  AKLIN BAŞINA GELDİ SİZ GİDİN KARABÜKSPORU DÜŞÜNÜN NASIL SÜPER LİGE ÇIKARTIRIZ DİYE BİTTİ O GÜNLER ARTIK DÜŞÜN İŞÇİNİN YAKASINDAN GENEL BAŞKANIMIZIN KARARI BİZİM İÇİN GEÇERLİDİR SANKİ YÖNETİM KURULU ÜYESİ Mİ OLACAKSIN VAKFIN SENETLERİYLE OLDUN DA NE OLDU İŞÇİYİ MAHVETTİNİZ BAŞARISIZ SENDİKACILIGINIZLA VAKIF O KADAR DERİN BİR KONU Kİ SADECE EŞİNİN KOLUNDAKİ BİLEZİK DEGİL GELECEGİMİZİ MAHVETTİLER İYİ YÖNETİLEN BİR VAKIF İŞÇİNİN İKİNCİ EMEKLİLİGİ İDİ AMA BU ZİHNİYET ONUDA İŞÇİNİN ELİNDEN ALIP İŞVERENE TESLİM ETTİ MALİSEF KISACA AHMET BEY İŞÇİNİN DERMANI CENGİZ BEYDİR VE VERECEGİ MÜJDELİ HABERLERDEDİR İYİ BİR TOPLU SÖZLEŞME VE SENDİKAL DEMOKRASİ GENEL BAŞKANI BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE TEKRAR TAÇ YAPAR ALACAGIMIZ %30-35 ORANLARINDA BİR ZAM İŞÇİYE RAHAT BİR NEFES ALDIRIR İNŞALLAH ÇİFTE BAYRAM YAPARIZ TEMENLİSİYLE BİRDE ŞU KONU VAR 20 MİLYON TL Yİ SPOR KULÜBÜNE VERENLER İŞÇİYE BU ZAMMI ÇOK GÖRMEZ KANISINDAYIZ YANILMAYIZ İNŞALLAH…

 13. Ali Haydar AKIN

  Sayın Ahmet Gölbek, Karabük il özel idaresi o kadar da iyi degildir belkide,
  asfalt sezonu açılmadan birdünya makina alıp paraları harcadılar. Bu paralar hepimizin parası. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı var… Bu paralarla araç parkurunu genişletmenin anlamı ne… 8.5 milyon TL lik araç almışlar… Bu parayı yatırıma yönlendirmiyorlar da araç alıyorlar. Bu araçların arızası olur, parçası düşer, vatandaş gene mağdur olur… Ama kimin umurunda,
  bakın sakaryaya, zonguldağa köylerinde asfaltsız yol kalmadı. Bizim %35 mi neydi. Yazık günah… Bu paralarla yol yapmayıp makina almak niye, Genel Sekreter isveçe bilmem nerelere gezmeye gitsin diye, devletin parasıynan boyna makina al… Güya makina bakmaya gitmişmiş…
  Sayın Valiyardımcısı Mustafa Tapsız, sert ve aksi biriydi ama, yine böyle bir mübarek Ramazan ayında Vagon dril nerde diye sormuştu.Mehmet uzuna. Eflani de müteahitte kaya deliyor dedi, Peki ihaleyle mi kiraladınız, yok… Eee mazotu bizden, mütahite peşkeş mi çektiniz demedi mi. O zamanki makina işllerine bakan müdürün çebinden nakit paralar çıkmadımı… Bunlar yalanmı… Soruşturma açıldı, sonucu ne çıktı, siz araştırın ama ben özetini söyliim. Mehmet uzun idarecilik yapamıyor, yapmıyor. PErsonelini ve makinalarını takip etmiyor… Belki olmuştur 10 sene.
  Bunları neden yazıyorum. Belki yeniler bilmez, Timucin baskan ismail altınöz ve hasan yıldırım dan bu bilgileri alamaz. Ama bunlar doğrudur. Hak hukuk adalet, 10 sene önceyi bırak, ahrette bunların hepsinin hesabı tek tek sorulup, cezalar da 75milyon ile çarpılıp hanenize işlenecektir… ismail altınöz bey, mehmet uzun un git gel döneminde ücretsiz avukatlığını yapmadımı… Tabiki savunacak.. Avukatı sonuçta 🙂

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da kamyon ile öğrenci servisinin çarpıştığı kazada 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı

Yayın: 27.09.2023 16:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun'un Atakum ilçesinde kamyon ile öğrenci servisinin çarpışması sonucu ilk belirlemelere göre 1 kişi öldü, 6 öğrenci yaralandı.

Alınan bilgiye göre, sürücüleri henüz öğrenilemeyen 55 ALK 35 plakalı kamyon ile 55 C 0995 plakalı öğrenci servis minibüsü, Samsun-Sinop kara yolu polis okulu kavşağında çarpıştı.

Kazada ilk belirlemelere göre minibüs sürücüsü yaşamını yitirdi, 6 öğrenci ise yaralandı.

Yaralılar, sağlık ekiplerince kentteki hastanelere kaldırıldı.