Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (23.Mart.2015)

Yayın: 23.03.2015 09:43
Paylaş:
A+ A-

İL EMNİYET MÜDÜRÜ SAYIN SERHAT TEZSEVER,ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRÜ/MÜDÜR YARDIMCISI VE BÜYÜK DUYARLILIK..
HER TELDEN Köşemizi yakından izleyenler hatırlarlar,YENİŞEHİR STADYUMU GÜNEY KALE ARKASININ Sokak aydınlatması olayını gündeme getirmiştik.
Orası gerçekten can ve mal emniyeti açısından çok sakıncalı bir durum arzediyordu,insanların çok kullandığı bir sokak,geceleri ZİFİRİ karanlık oluyordu.
BİZ BUNU GÜNDEME GETİRDİK.
İlk yazdığımız günü Karabük İl Emniyet Müdürü Sayın SERHAT TEZSEVER,beraberine ASAYİŞ ŞUBE Müdürü ve Müdür Yardımcısını da alarak ANILAN SOKAĞI YERİNDE GÖRMEYE gitmişler.
O civarda oturan AİLELER,İl Emniyet Müdürü’nü Asayiş Şube Müdür/Müdür Yardımcısını uzaktan da olsa gördüklerinde,nasıl sevinmişler nasıl güven duyguları gelişmiş.
Siyasetle de uğraşan bir kardeşimiz anlattı bize.
Sonra İl Emniyet Müdürlüğü kaynaklarından bu konuda bilgiler aldık ve Sayın SERHAT TEZSEVER ve beraberinde ki Emniyetçiler süratle yazışmalar yapmışlar “BU SOKAK SÜRATLE AYDINLATILMALI..” yolunda girişimler başlatmışlar.
BÜROKRATLAR HEP BÖYLE DUYARLI OLMALI İŞTE..
Sayın SERHAT TEZSEVER ve ekibi neden başarılı anlayın işte..
Sorunu anında ve yerinde görüyorlar,çözümü için girişim yapıyorlar..
Tüm bürokratlar böyle duyarlı olursa sorun mu kalır..?

KARDEMİR GENEL MÜDÜRÜ SAYIN UĞUR YILMAZ “TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ MUTLAKA ANLAŞMA İLE BİTİRİLECEK..”
KARDEMİR Genel Müdürü Sayın UĞUR YILMAZ,Genel Müdür Yardımcıları ile beraber BASINLA TANIŞMA VE BİLGİLENDİRME adı altında bir Toplantı yapmıştı.
ÇOK YARARLI BİR TOPLANTI OLMUŞTU..
O Toplantı da bir soruya cevap veren KARDEMİR Genel Müdürü Sayın UĞUR YILMAZ ve kendi görev alanına girdiği için Genel Müdür Yardımcısı Sayın HAKAN ONUR hemen/hemen aynı mesajları verdiler.
“SÖZLEŞME ANLAŞARAK BİTİRİLECEKTİR..” dediler..
Bu nokta İŞVEREN ve SENDİKA bir noktada birleşecektir mesajını verdiler ve gördük ki AKSİ BİR DURUMA KARDEMİR’İN tahammül edemeyeceği algısını veriyorlar.
HAKLI OLARAK BU ALGIYI VERİYORLAR..
Şimdi İŞVEREN teklifi ile SENDİKANIN Talebi arasında UÇURUMLAR OLDUĞUNA vurgu yapılıyor,ancak,süreç içinde UÇURUMLAR kapanacaktır sanıyoruz..
AKSİNİ DÜŞÜNMEK BİLE “KORKUTUYOR İNSANI..”..!!
“MASADA ANLAŞAMAMAK NOKTASININ DÖNÜŞÜ OLUR MU..?”
Bunu en iyi bilenler İŞVEREN ve SENDİKA kanadı elbet..

KARDEMİR İLE ÇELİK-İŞ SENDİKASI ARASINDA SÜREGELEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ VE ANLAŞMAZLIK HALİ SENDROMU
KARDEMİR İşvereni ile ÇELİK-İŞ Sendikası arasında süregelen TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ’NDE,esas maddeler olan ücret zamlarına yeni geçildi,ilk teklifler arasında UÇURUMLAR var.
KARDEMİR İşvereninin önerdiği zam ile ÇELİK-İŞ Sendikası’nın istediği zam arasında,gerçekten uçurumlar var,ancak,istenen ve verilen törpülenecektir mutlaka,bir nokta yakalanacaktır.
Bakıyoruz ANLAŞMAZLIK SENDROMU BAŞGÖSTERMEK üzere.
Sayın CENGİZ GÜL’ÜN Genel Başkanlık görevine geldikten sonra KARDEMİR İşvereni ile yaptığı İLK TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ’NDE zaman/zaman gelgitler yaşandı..
O ZAMAN DEVREYE GİRENLERİ HATIRLAYIN..
Sayın RAFET VERGİLİ büyük fonksiyon icra etti.
Sözleşme Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN Odasında imzalanacak ölçü de,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN işin içine girdi,ağırlığını koydu ve BU DÖNEM BUNLARIN YAŞANMASI İHTİMALİ ÇOK ZAYIF.
SEÇİM ORTAMINDA İLGİLENME İHTİMALİ HAYLİ ZAYIF.
O nedenle,tarafların “MAKUL OLANI,MANTIKLI DA ARAYARAK..” olayı karşılıklı anlaşmayla çözmek gibi bir zorunluluk içindeler ve en önemlisi,tabana bir ANLAŞMAZLIK SENDROMU yaşatmadan süreci götürmek durumundalar..
En azından,geniş bir çevre gibi,bizim düşüncemizde bu yönde..

AK PARTİ İL BAŞKANI SAYIN TİMURÇİN SAYLAR,KARABÜK-BARTIN KARAYOLU İÇİN ; “KARABÜK’E DENİZ GELİYOR..”
AK Parti Karabük İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR,Yöre ekonomisi açısından çok önemli bir konuyu anlatırken “KARABÜK’E DENİZ GETİRİYORUZ..” yolunda ifadeler kullanmış.
MECAZİ ANLAMDA KULLANILAN BU SÖZLER DOĞRU..
Karabük-Bartın Karayolu ELE ALINACAK ve yıllardır üzerinde çalışılan TÜNELLİ GEÇİŞLER olacak ve KARAYOLU böylece kısalacak ,ayrıca,rampalardan kurtarılacak.
ŞÖYLE DÜŞÜNÜN..
AHMET USTA doruğundan,OVACUMA SAPAĞINA kadar,tam 16 kilometrelik bir rampa var ve KARABÜK-BARTIN Karayolu için yeni hazırlanan projede buralar TÜNEL İLE geçiliyor,rampalar kaldırılıyor,yol kısaltılıyor..
ANCAK ; BURADA BİR HATIRLATMA YAPMAK GEREK.
Halen kullanılan yol tamamen körletilmeyip TURİZM YOLU OLARAK hizmette tutulmalı ve o VAHŞİ DOĞA İÇİNDEN seyahat etmek o VAHŞİ DOĞANIN huzurunu duyarak seyahat etmek isteyenler unutulmaları.
Sayın TİMURÇİN SAYLAR iyi söylemiş.
BU KARAYOLU,KARABÜK’E DENİZİ YAKLAŞTIRACAKTIR..
Karabük’e adeta DENİZİ GETİRMİŞ olacaktır..

SAYIN SEDAT NAMAL “HAKLI OLARAK,SEÇİMLERİ İLE UĞRAŞIYOR.” FİLYOS LİMANI’NIN TAKİBİ,BİLGİLENDİRME…
Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı döneminde,Sayın SEDAT NAMAL,hemen her konuyu olduğu gibi,FİLYOS LİMANI olayını da adım/adım izler ve bilgilendirme yapardı.
Sayın SEDAT NAMAL,şimdi KENDİ SEÇİMİ İÇİN UĞRAŞIYOR.
Çok haklı olarak SEÇİMİ/SEÇİMLERİ İÇİN UĞRAŞIYOR..
FİLYOS LİMANI olayını izleyen kimse var mı,FİLYOS LİMANI hakkında Kamuoyu’na herhangi bir açıklama yapan var mı,en azından bize bilgi akışı gelmiyor.
GELEN BİLGİ AKIŞI İSE, ÇOK DOLAYLI YOLLARDAN oluyor.
FİLYOS LİMANI’NA yeniden itirazlar yapılmış ve bu kez yapılan itiraz sonucu ÇOK ÖNEMLİ GELİŞMELERİN olabileceği üzerinde durularak “YENİ BİR İHALE AŞAMASINA GEÇİLEBİLİR..” görüşleri dile getiriliyor.
FİLYOS LİMANI YENİDEN ERTELENDİ..
Sayın OSMAN KAHVECİ Kamuoyu’na bilgi verir mi acaba..?
KARABÜK YAŞAYANLARI BUNU BEKLİYORLAR..

YARGITAY 11.HUKUK DAİRESİ’NİN 05.05.2014 VE 04.12.2014 TARİHLİ “ÖNCE ONAMA..” ,DAHA, “SONRA BOZMA..” KARARI
YARGITAY 11.HUKUK DAİRESİ,05.05.2014 tarihinde,Karabük 2.Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından,12.08.2011 Tarihli KARDEMİR Olağanüstü Genel Kurulu için verilen kararı ONAYLIYOR..
“ONAYLAYARAK,DOĞRU KARAR VERMİŞSİNİZ..” diyor..
YARGITAY 11.HUKUK DAİRESİ’NİN ,Evet doğru karar vermişsiniz “BU KARARINIZI ONAYLIYORUM..” dediği tarih 05.05.2014 ve YARGITAY 11.HUKUK DAİRESİ’NİN bu kararına karşı,muhatapları KARAR DÜZELTME talebinde bulunuyorlar.
YARGITAY 11.HUKUK DAİRESİ,bu karar düzeltme talebini inceliyor,yeniden ele alıyor ve 04.12.2014 Tarihinde,Karabük 2.Asliye Hukuk Mahkemesi’ne,bu kez “HAYIR YANLIŞ KARAR VERMİŞSİNİZ,KARARINIZI BOZUYORUM..” diyor.
“ONAYLIYORUM DİYEN YARGITAY 11.HUKUK DAİRESİ..”
“ONAYLAMIYORUM,BOZUYORUM DİYEN AYNI DAİRE..”
Şimdi bunun içinden nasıl çıkacaksınız..?
BU KARARLARIN YASAL DAYANAKLARI NEDİR..?
Şimdi konu YARGITAY GENEL KURULU’NA GİDECEK..
YARGITAY GENEL KURULU,vereceği kararla olayı sonlandıracak ve eğer YARGITAY GENEL KURULU,BOZMA KARARINI onaylar ,bu yönde bir karar alırsa TÜM A.Ş.LERİN yönetim sistemleri değişebilir/değişir..
TÜRK TİCARET YASALARININ bazı maddeleri MÜLGA hale gelebilir mi..?
Vallahi biz YARGITAY GENEL KURUL kararını heyecanla bekliyoruz..!!
Büyük bir heyecanla bekliyoruz..

BESLENME UZMANI PROF.DR.CANAN EFENDİGİL KARATAY “PAÇA ÇORBASININ YARARLARI..” DERYA RESTAURANT
Ünlü Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Prof.Dr.CANAN EFENDİGİL KARATAY’IN çok önemli bir tespiti var ve buna göre PAÇA çorbası müthiş yararlı bir yiyecek.
Prof.Dr.Sayın KARATAY ısrarla PAÇA ÇORBASI tavsiye ediyor.
Karabük’ün en Ünlü Lokantası DERYA RESTAURANT son zamanlarda PAÇA ÇORBASI ÇIKARTMAYA başladı ve gördük ki Prof.Dr.Sayın CANAN KARATAY’IN çağrılarına kulak veren çok sayıda insan var.
DERYA RESTAURANT Sahibi Sevgili Kardeşim Sayın RASİM ERTAŞ’A sorduk olayı “HOCA ISRARLA PAÇA ÇORBASI TAVSİYE EDİNCE,BİZDE BU ÜRÜNE ÇIKARTMAYA BAŞLADIK.MÜTHİŞ İLGİ GÖRDÜ..” şeklinde bilgiler verdi.
Bu nokta da bilgi veren Sayın RASİM ERTAŞ “TEK SIKINTIYI PAÇA BULMAKTA ÇEKİYORUZ.ANKARA VE DİĞER YERLERDEN KARABÜK’TEN TEMİN ETMEYE ÇALIŞIYORUZ..” dedi.
Prof.Dr.Sayın CANAN EFENDİĞİL KARATAY’IN ısrarla içilmesini önerdiği PAÇA ÇORBASINI hizmete sunduklarını anlatan Sayın RASİM ERTAŞ,bu ürünün çok ilgi gördüğünü söylüyor ve “DOĞRUSU BU KADAR İLGİ BEKLEMİYORDUK..” ifadelerini de kullanıyor.
Özellikle TIP DÜNYASINDAN çok müşterileri oluşmuş..
Tutulunca,kaliteyi daha da arıtmaya çalıştıklarını anlatan Sayın RASİM ERTAŞ “BU ÇORBANIN HİJYENİK OLARAK YAPILMASI OLDUKÇA MEŞAKKATLİ,AMA,BUNA KATLANIYORUZ.HAZIRLANMASI HAYLİ UZUN VE ZOR BİR ÇORBA..” bilgilerini de verdi.
PAÇA ÇORBASI en fazla tüketilen gıda ürünü olmak yolunda..

KARDEMİR PERSONEL REJİMİ,HALEN BELİRLİ BİR PLATFORMA OTURTULAMADI GALİBA VE GELEN YORUMLAR..
KARDEMİR Genel Müdürü Sayın FADIL DEMİREL döneminde,KARDEMİR personel rejimi çok önemli ölçü de karışmıştı ve FORMEN kadroları,2010 Girişliler,ESKİ İşçiler bölük/bölük olmuştu.
Şimdi bunların belirli bir platforma oturtulması için çalışmalar var.
KARDEMİR İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Sayın HAKAN ONUR ve İnsan Kaynakları Müdürü Sayın YUSUF GÜRSOY bu konuda önemli çalışmalar yapıyorlar,belirli mesafelerde alındı sanıyoruz.
Örneğin 2010 Girişli işçilerin kademe sorunları çözümlendi ve bu nokta da hayli huzursuz olan bu 1070 insan şu an büyük bir huzur içinde işlerine gidip geliyorlar.
FORMENLİK noktasında sıkıntılar var galiba.
İNTERNET Sitemize gelen yorumlardan bunları anlamak,bu konularda anlam çıkartmak hayli kolay,bu nokta da ÇOK DÜZEYLİ YORUM ve DEĞERLENDİRMELER geliyor,sanıyoruz bunlar ilgili/yetkili insanlara sunuluyor.
Şimdi TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ zamanı..
O konuda halledildikten sonra,daha düzgün bir personel rejimi çıkacaktır,söylendiğine göre İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sayın HAKAN ONUR bu konularda işinin ehli,uzman bir Yönetici.
Her konu rayına oturacaktır elbet.

MHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ LİSTESİ NASIL OLUR ACABA VE LİSTENİN BİRİNCİ SIRASI ÇOK/ÇOK ÖNEMLİ..
MHP Karabük Milletvekili Listesini çok merak ettiğimizi peşin/peşin söylememiz gerek,LİSTENİN BİRİNCİ SIRASINDA KİM OLUR acaba ve bu sorunun cevabı çok/çok önemli.
KARABÜK’ÜN SİYASİ GELECEĞİ AÇISINDAN ÖNEMLİ.
MHP İÇİNDE Kİ DENGELER AÇISINDAN ÖNEMLİ.
Örneğin listenin birinci sırasında Sayın DURSUN ALTIPARMAK’IN olduğunu düşünün,bunun MHP İÇİNDE Kİ YANSIMALARI NASIL OLUR ve Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ nasıl bir tutum alır.
Aslında bize göre MHP Listesinin birinci sırasında Avukat Sayın YAŞAR KILIÇ veya EMNİYET Müdürlüğü görevinden ayrılarak Aday/Adayı olan Sayın YUNUS YAZAR’IN yer alması beklenen en normal sonuç.
BU İKİ İSİM bir çekişmenin ortasında yer alan değil..
Bir geleneğin,bir Parti İdeolojisinin isimleri..
Bu nokta da MHP Karabük Milletvekili Listesini gerçekten çok ama çok merak ediyoruz ve listenin ikinci sırasında yer alanın hiçbir şansı olmayacağına göre BİRİNCİ SIRADA KİM YER ALIR ACABA..?
7 NİSAN GÜNÜN BU ANLAMDA MERAKLA BEKLİYORUZ..
Karabük’te SİYASET YENİDEN HARMANLANABİLİR..
Merakla bekliyoruz doğrusu

5 kişi görüş bildirdi

 1. ÜLKÜCÜ REİS

  MHP KARABÜKTE PARAMPARÇA BENDEN BAŞKA KİMSE BİŞEY BİLMEZ HAVASINDA Kİ ADAM MAHİYETİNDE ÜÇ TANE KARABÜK İNSANININ ÇOK İYİ TANIDIĞI PREEESÇİ MHP Yİ BU HALE GETİRDİLER.MHP Yİ BU HALE GETİRDİLER.ANKARADAKİ HIRS KÜPÜDE BUNNARI YIPRATICAM DİYE KENDİNE YAKIŞMAYAN İŞLER YAPINCA TAMAMEN SAP SAMAN KARIŞTI.
  YILLARINI BU UGURDA VERMİŞ BİR ÜLKÜCÜ OLARAK EYER YAŞAR KILIÇ LİSTENİN BAŞINDA OLMAZSA MHP YE OY VERMİCEMİ ŞİMDİDEN İLAN EDİYORUM.HDP YE VERİRİM MHP YE VERMEM.
  BİZ CEZAEVLERİNDE ÇİLE ÇEKERKEN BUNNARIN HANGİSİ YANIMIZDAYDI ALLAŞKINA.

 2. O KADAR BASİT DEGİL

  NEYMİŞ DURSUN ALTIPARMAK,NEYMİŞ DURMUŞ YALÇIN,ALLAHAŞKINA BIRAKIN BU SAÇMALIKLARI RAFET BAŞKAN AYRI ÇEKERSE,YANINA ALDIĞI İKİ ÜÇ KİŞİYLE ADAMI YIPRATMA KAMPANYASI DÜZENLERSE,İLHAMİ YILMAZ ANKARADAN DURSUN ALTIPARMAĞI POMPALARSA NE OLACAK BU PARTİNİN HALİ.
  YAŞAR KILIÇ ÖMRÜNÜN TAMAMINI,GÖVDESİNİN YARISINI BU UĞURDA VERMEDİMİ..?
  HİÇMİ AHTE VEFA YOK BU PARTİDE.
  AMMA YAŞAR ABİ LİSTE BAŞI OLMAZSA TEPKİSİ BÜYÜK OLACAK VE KONGRELERDE TOPLANTILARDA ONU KİM SUSTURACAK BAKALIM

 3. toplu sözleşme

  sayın gölbek kardemir ile çelik iş sendikası arasında devam eden toplu sözleşme görüşmesi konusunda ki yorumunuz oldukca olumlu mutlaka orta yol bulunacakdır.personel rejimi konusundaki yazınız ise tek kelimeyle mükemmel konuyu sayfanıza taşıdıgınız için çok teşekkür ediyoruz kardemir çalışanları olarak yalnız şunu belirtmek istiyorum emekliligi gelmemiş formenlerle ilgili bir sıkıntı yok EMEKLİ OLMUŞ 6AYLIK 1 YILLIK SÖZLEŞME İMZALAYARAK KALAN MEVCUT ÇALIŞANIN STANDART KADROSUNU KAPATMIŞ SÖZLEŞMELİ FORMEN LİK KONUSUNDA SIKINTI VAR .ALT KADROLARDA MÜKEMMEL KENDİNİ YETİŞTİRMİŞ PERSONEL DURURKEN BU ARKADAŞLAR MALİSEF ÇAG DIŞI SÖZLEŞMELİ FORMENLİK GİBİ BİR PERSONEL REJİMİ İLE ÖNLERİ KAPATILIP MALİSEF ADETA KÜSTÜRÜLMÜŞDÜR.HER BAŞARILI İŞİ KENDİLERİNE MALEDEN BAŞARISZLIKLARINI ALT KADROLARA YIKMAK İSTEYEN BU PERSONEL REJİMİNDEN BİR AN ÖNCE KURTULUP LAYIK OLDUGUMUZ KADROLARDA ÇALIŞARAK DAHA VERİMLİ ÜRETİM YAPARAK DÜNYA ŞİRKETİ OLAN MÜESSESEMİZİ DAHA ÜST DÜZEYE TAŞIMAK İSTİYORUZ .YALNIZ DEGERLERİMİZE SAYGI LI OLUNMASINI TALEP EDİYORUZ YAPTIGIMIZ İŞİN KADROSU NEYSE O KADRO İLE ÜRETİME KATKI SAGLAMAK İSTİYORUZ VEKALETEN BAKILAN KADROLARLA YAPILAN İŞLER MALİSEF SANCILI OLUYOR SIKINTILI OLUYOR BUNU SÜREKLİ YAŞIYORUZ 19- 20 SENELİK ÇALIŞANLAR OLARAK VE 2010 YILINDA İŞE GİREN ARKADAŞLARLA ŞİRKETİ HEDEFLEDİGİ NOKTALARA TAŞIMAK İSTİYORUZ YETERKİ ÖNÜMÜZ KESİLMESİN SAYIN YÖNETİCİLERİMİZDEN BU SORUNLARI BİR AN ÖNCE GÜNDEMLERİNE ALIP BİR SONUCA BAGLAMALARINI TALEP EDİYORUZ.BU SORUNLAR ÇALIŞANLAR İÇİN TOPLU SÖZLEŞME KADAR ÖNEMLİ BİR KONU ÖZÜNE DÖNEN BİR PERSONEL REJİMİ ÇALIŞANLARIN MORAL VE MOTİVASYONUNU, ÜRETİMİ TAVAN YAPTIRIR. SAYGILARIMLA…

 4. Rezaletin daniskası !

  sayın gölbek allah rızası için şu terminalden karşıdaki su akan şelalenin pisliğini orda durakta otobüs bekleyen insanların terminal önünde nasıl tozu dumanı yuttuklarını,yeşilmahallenin zaten toz toprak yuvası olduğunu lütfen yaz.Her gün bu eziyeti çekmekten artık yıldık. Atatürk bulvarına 1 tane mi yıkama aracı girmez ya. ? İflahımız kurudu ahmet abi allah rızası için yarın terminalden başlayarak bi yeşil mahalleye yürümeye çalış yürünüyor mu ?

 5. Karabük-Bartın yolu

  Bu yolun yapılması iki şehir için önemli gelişme, fakat yapım aşamasında geç kalmışlığı gidermek de o kadar önemlidir. tünel için iki taraflı ihale ile yol yapımı hızlandırılıp giderilebilir.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)