DOLAR 18,8338 0.02%
EURO 20,2224 0.03%
ALTIN 1.133,640,21
BITCOIN 430861-0,01%
Karabük

HAFİF KAR YAĞIŞLI

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Her Telden (23.Şubat.2016)

ABONE OL
23 Şubat 2016 09:43
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TÜRK METAL SEMPATİZANI BİR KARDEŞİMİZ “YAKINDA 350 LİRALARDAN,KÖMÜR PARALARINDAN KAZANACAĞIZ..”
2010 Yılında yaşanan SENDİKAL MÜCADELE sırasında,TÜRK METAL Sempatizanı olarak mücadele veren bir kardeşimiz,önemli bilgiler aktardı,önemli konulara değindi.
KARDEMİR Avukatı Sayın KENAN DURSUN davalardan çekilmiş.
O Kardeşimiz “SANIYORUZ,BU DAVALARIN KAYBEDİLECEĞİNİ ANLADI O NEDENLE ÇEKİLDİ..” gibi yaklaşımlar getiriyor ve bu durumda “İŞÇİLERİN ELİNE BÜYÜK PARALAR GEÇEBİLİR..” gibi varsayımların üzerinde durdu.
O Kardeşimiz KARDEMİR Avukatı Sayın KENAN DURSUN’UN davalardan çekilmesini,böyle bir gelişme ile paralel tuttu,ancak, bir dava kazanılır/kaybedilir,bu gerekçe ile neden çekilsin ki..!
350 Liralar davası hakkında,dün kısaca bilgiler vermiştik,YARGITAY GENEL KURULU bu dava hakkında SON KARARI VERECEK ve bu anlamda KÖMÜR PARALARI için ayrı bir DAVA AÇILIR MI/AÇILMAZ MI olayı başka bir sorun.
KÖMÜR PARALARI konusu YARGITAY’IN İLGİLİ DAİRESİ tarafından “350 LİRALAR İÇİN VERİLEN,YEREL MAHKEME KARARININ REDDİNDE İFADE EDİLİYOR.BU KONUDA AÇILMIŞ BİR DAVA YOK SANIRIZ..”
Bu arada O TÜRK METAL Sempatizanı Kardeşimiz, davalardan çekilen Avukat Sayın KENAN DURSUN’UN,çekilme kararında çok ilginç bir ifadenin yer aldığını söyleyerek “ŞİMDİYE KADAR PARA ALMADIM,İSTEMİYORUM FALAN DEMİŞ GALİBA..” dedi..
BİRŞEYLER OLUYOR,AMA NE OLUYOR..?
BUNU/BUNLARI BİLMEK HAYLİ ZOR…!!
Öyle değil mi..?

2010 YILINDA “TÜRK METAL SENDİKASI’NA ÜYE OLAN..” BİRKAÇ KARDEŞİMİZ “ABİ BÜYÜK PARALAR GELEBİLİR…”
2010 Yılında yaşanan SENDİKAL MÜCADELE sırasında,TÜRK METAL Sendikası’na üye olan,daha sonra geri dönen veya dönmeyen bazı arkadaşlarla görüştük,hayli heyecanlılar..
TÜRK METAL kaynaklı haberler alıyorlarmış.
“350 LİRALAR DAVASINDAN VE KÖMÜR PARASI OLAYINDAN BÜYÜK PARALAR GELEBİLİR..” gibi bir yaklaşımın içindeler ve bu nokta da SENDİKANIN Yetkili sayılabilecek isimleri ile görüşmeler yapıyorlarmış.
ONLARDAN BİLGİLER ALIYORLARMIŞ.
Diyorlar ki “KARDEMİR’İN DAVALARINI TAKİP EDEN AVUKAT Sayın KENAN DURSUN DAVALARDAN NEDEN ÇEKİLDİ..?” bunu söylüyorlar,daha sonra da “DAVALAR BİZİM LEHİMİZE DÖNDÜĞÜ İÇİN ÇEKİLMİŞ OLABİLİR..” gibi yaklaşımlar getiriyorlar.
Bu kardeşler büyük bir umudun içine girmişler.
Biz kendilerine “GERÇEK BİR GELİŞME OLMADAN UMUTLANMAMAKTA YARAR VAR..” falan dedik,ancak,insanlar “OLMASINI İSTEDİKLERİNE İNANIYORLAR..” fazla üstelemedik.
“GÖRECEKSİN,BİZE BÜYÜK PARALAR GELECEK..” dediler..
Biz “İNŞAALLAH GELİR,YİNE DE FAZLA UMUTLANMAMAK GEREK..” şeklinde yaklaşımlar getirdik,yanlarından ayrıldık,dileriz ve umarız ki o Kardeşlerimizin umduğu gibi gelişir olaylar..
2010 YILI HALEN VE HER AŞAMADA kendisini hissettiriyor..

KBÜ ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA HASTANESİ,SORUNLAR,MÜDÜRLÜK GÖREVİNE SAYIN MUHARREM SAYIN İSMİ…
KBÜ ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA Hastanesi Müdürlük görevine,daha önce,Karabük Devlet Hastanesi’nde Müdür olarak başarılı hizmetler vermiş olan Sayın MUHARREM SAYIN’IN atanacağı yolunda haberler çıktı.
BU HABERLER BASINDA YER ALDI..
Şu an itibarı ile Müdürlük görevi boş mudur,atanmış ve çalışmalarını sürdüren bir Hastane Müdürü var mıdır net olarak bilmiyoruz ,ancak Sayın MUHARREM SAYIN’IN atanacağına yönelik haberler çıktı.
Hani derler ya “ATEŞ OMAYAN YERDEN..” diye.
Aynen o hesap..
Sayın MUHARREM SAYIN’IN Hastane Müdürlüğü görevine getirilmesi yolunda bir eğilimin olduğu haberi bizim Gazetemizde de çıktı ve bu haber Gazetemiz İnternet Sitesinde de yayınlandı.
BU HABERE BİRÇOK YORUM GÖNDERİLDİ..
Yorumların büyükçe bölümü “HASTANE PERSONELİNİN HUZURSUZ OLDUĞUNA YÖNELİK..” ve personel arasında ciddi bir sıkıntı var gibi görünüyor..
Daha öncesinde de “TORPİLLİ İŞE GİRENLERDEN..” yakınma vardı…
HASTANE bir türlü gereken platforma oturmadı/oturamadı..!!

KARDEMİR HAKKINDA KİMLER BİLGİ VERİYOR,KİMLER KÖTÜ BİR ALGI YARATIYOR ACABA,BİR FİKRİNİZ VAR MI..?
KARDEMİR Hakkında ANKARA’NIN DORUKLARINDA pek olumlu rüzgarların esmediği söyleniyor,hayli SERT,hayli SOĞUK rüzgarlar esiyormuş,estiriliyormuş.
HATIRLAYIN,LÜTFEN İYİ HATIRLAYIN..
Cumhurbaşkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN,gerek Başbakan olarak,gerekse Cumhurbaşkanı olarak Karabük’e her geldiğinde,çok olumlu sözler ederdi ve KARDEMİR Yönetimini YERE/GÖĞE SIĞDIRAMAYACAK kadar övgü dolu ifadeler kullanırdı.
YİNE GELSE,YİNE AYNI İFADELERİ KULLANIR MI..?
Diyoruz ki ;Ankara’nın,özellikle,Bazı BAKANLIKLARINDA esen bu rüzgarlar nereden kaynaklanıyor KİM/KİMLER bu olumsuz rüzgarları estirecek bilgileri veriyorlar..
ESKİ ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER Mİ YAPIYORLAR BUNU.
Yoksa O TAM SAYFA GAZETE İLANLARI MI bu algıyı yarattı..
Bakın KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanvekili Sayın KAMİL GÜLEÇ 1 Milyar 350 Milyon dolar yatırım yaptıklarını söylüyor,sonra bir konuya daha dikkat çekiyor “EĞER BU YATIRIMLARI ANAHTAR TESLİMİ YAPSAYDIK 2.5-3 MİLYAR DOLAR HARCAMAMIZ GEREKİRDİ..”
1 Milyar 350 milyon dolar yatırım yapmış KARDEMİR..
750 Milyon dolar borcu kalmış..
Ama,yaratılan algının çok iyi olmadığı,biliniyor,söyleniyor..!!

ALLAH KORUSUN,KARDEMİR ÇOK CİDDİ BİR SIKINTIYA DÜŞER VEYA SIKINTIYI AŞAMAZSA,ÇALIŞANLAR NE YAPAR..?
KARDEMİR çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor,Allah Korusun yaşanan sıkıntı bir şekilde aşılamazsa,çalışanların ücretlerinde sıkıntılar yaşanır ve Karabük ciddi bir kaosa girerse neler olur..?
ÇİN HALK CUMHURİYETİ’NDEN gelen ucuz ürünlere önlem alınmıyor ve bu yönde RESMİ BİR ÇALIŞMA yapılmadığına ilişkin çok ciddi bilgiler var.
FİLYOS LİMANI yıllardır konuşuluyor,ilerleme yavaş.
Böyle bir tabloda,KARDEMİR sıkıntıları büyür,sıkıntılar aşılamazsa,ÇALIŞANLAR hesap sormaya nereye giderler,YÖNETİM KURULU Üyelerinin kapısının önüne mi,yoksa SİYASİ PARTİLERİN önlerine mi giderler..?
TOPLUMSAL OLAYLAR ŞAKAYA GELMEZ,BUNU BİLİN..
2010 Yılında yaşanan SENDİKAL MÜCADELE sırasında neler/neler yaşandı,tamamen yanlış anlaşılmamız veya hakkımızda yaratılan algı nedeni ile BİZ DAHİL-KİMLER NE BASKILAR YAŞADI,KİMLER EVİNDE YATAMAZ OLDU..?
İNŞAALLAH KARDEMİR BU SIKINTILARI AŞAR/AŞACAKTIR..

“MÜSİAD KENDİ YÖNETİMİNDE BULUNAN İNSANLARIN HADDİNİ AŞAN KONUŞMALARI İLE KAN KAYBEDEBİLİR..”
Dün bazı çevrelerin MÜSİAD ile AK Parti İl Yönetimi arasında mücadele olduğu,gerginlik olduğu yolunda bir görüş dile getirdiklerinden söz etmiştik,böyle bir söylenti çıktığını yazmıştık.
ÇOK SEVDİĞİMİZ,ÇOK ÖNEMSEDİĞİMİZ bir Kardeşimiz aradı dün “ABİ EĞER BU KONUYU YAZMASAYDIN,KESİNLİKLE DİLE GETİRMEZDİM..” DEDİ.
Sonra da “BENİM AK PARTİ’DEN GELEN BASKI İLE MÜSİAD’DAN İSTİFA ETTİĞİM VEYA İSTİFA ETMEM İÇİN BANA BASKI YAPILDIĞINA İLİŞKİN DEDİKODULAR YAPMIŞLAR/YAPILMIŞ.. dedi.
Böyle bir şeyin kesinlikle olmadığını söyledi..
“İLK SÖYLEYEN ARKADAŞI TANIRIM.KENDİSİNE SORDUM VE BÖYLE BİRŞEY KATİYYEN YOK NEREDEN ÇIKARTTIN DİYE ISRARLA SORDUM..” gibi bilgiler verdi.
“BİR SONUÇ ALAMADIM.BİR KARDEŞİM VASITASI İLE,KENDİM TANIMADIĞIN İÇİN BAŞKANA SORDURDUM.ORADAN DA BİR SONUÇ ÇIKMADI..” DEDİ.
“BU ŞEKİLDE HADDİNİ AŞAN LAFLAR NEDENİ İLE,KAMUOYU’NA PARTİ İLE DERNEK ARASINDA GERGİNLİK VAR VEYA SÜRTÜŞME VAR ŞEKLİNDE BİLGİLER SIZIYOR.BU SÖYLENTİLER YAYILIYOR..” dedi o Kardeşimiz.
Başta da söyledik,çok sevdiğimiz,Karabük’te tertemiz bir ismi olan,Cemiyetçilik yapmış bir Kardeşimiz anlattı bunları ve “ABİ ÇOK ÜZÜLDÜM,KIRILDIM,MÜSİAD ÜYELİĞİNDEN AYRILACAĞIM..” dedi.
Anlattıklarına doğrusu bizde çok ama çok üzüldük..

SİYASAL ANLAMDA ; “SİYASETTEN BEKLENTİSİ OLANLARIN GÖZÜ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI MI OLMALI..”
Bugün ki konjonktür sürdüğü müddetçe AK Parti KARABÜK’Ü yine/yeniden 2-0 yapar ve bunu yaparken de OYLARINI BİRKAÇ PUAN daha arttırarak yapar.
İLERLEYEN SÜREÇTE KONJONKTÜR DEĞİŞİR,O BAŞKA.
Biz bugünden söz ediyoruz.
İyi de,yüreğinde VATANA/MİLLETE/YÖREYE HİZMET AMACI BURAM/BURAM YANAN İNSANLAR ne yapacaklar o zaman,AK Parti Karabük’ü YATA/KALKA 2-0 yapar mutlaka.
DİĞER PARTİLER ve AK Parti içinde HİZMET AŞKI İLE YANAN insanlar ne yapacaklar bu durumda,AK Parti ,İKİ MİLLETVEKİLİNİ koruyarak SEÇİME GİDER,bir değişiklik ihtimali YOK DENİLECEK ölçü de sıfır.
O zaman SİYASETİ DÜŞÜNENLER gelecek için dümenlerini BELEDİYE BAŞKANLIĞI noktasına kıracaklardır,örneğin AK Parti Karabük ve Safranbolu’da KİMLERİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI yapar acaba.?
Safranbolu Belediye Başkanı Sayın NECDET AKSOY yine/yeniden AK Parti Belediye Başkan Adayı yapılır mı,Teşkilatı ile geçinemedi  ve Teşkilatı görevden alındı..
AK Parti bunu pek içselleştirebilecek bir Parti değil bize göre.
Karabük Belediye Başkanlığı AK Parti için zaten boş.
Örneğin Sayın RAFET VERGİLİ yeniden Aday olmayacağını kesin bil dille söylediğine göre MHP Belediye Başkan Adayı kim olur,CHP Belediye Başkan Adayı kim olur..?
Vakit henüz erken gibi görünebilir..
Ancak,şimdiden hazırlananlar mutlaka vardır,değil mi..?

KBÜ ŞİRİNEVLER HASTANESİ PERSONELİ “YEMEKLER ANORMAL DERECE DE BOZUK ÇIKIYOR..” YAKINMASINDALAR..
KBÜ Şirinevler Eğitim/Araştırma Hastanesi personeli YEMEKLERDEN yakınıyorlar ve “YEMEKLER ZAMAN/ZAMAN ANORMAL DERECE BOZUK ÇIKIYOR..” şeklinde yakınmalar dile getiriyorlar.
Hatta “O NEDENLE,YEMEKLER BOZUK ÇIKINCA,DIŞARIYA SİPARİŞ VERMEK ZORUNDA BİLE KALIYORUZ..” diyenler var,bu durumu da “DIŞARIDAN YEMEK BÜTÇEMİZİ SARSIYOR..” yorumları yapılıyor.
Bu konu BASIN/YAYIN ORGANLARINDA dile getirildiği zaman “HASTANE YÖNETİMİNİN OLAYIN ÜZERİNE GİTTİĞİNİ..” ifade eden bazı çalışanlar “ O ZAMAN BİRKAÇ GÜN YEMEKLER DÜZELİYOR..” gibi yaklaşımlarda dile getiriyorlar.
Aslında HASTANE TAM BİR SORUNLAR YUMAĞI.
Gün geçtikçe güçlü hale gelen HEKİM KADROSUNA rağmen İŞLETME NOKTASINDA yaşandığı ileri sürülen sorunlar,HEKİM Kadrosunun başarılarını da gölgeliyor sanki.
DİLERİZ İYİ GELİŞMELER OLACAKTIR..
Olayın temeline inersek şayet DEVLET HASTANESİ ŞART noktasına varmamızda mümkün,eğer KARABÜK DEVLET HASTANESİ olsa Şirinevler Hastanesi tamamen ÜNİVERSİTEYE KALACAK ve sorunlar büyük ölçü de azalacak elbet.
O ihtimal şu aşamada pek mümkün görülmüyor.

“İNŞAAT SEKTÖRÜ TAM ANLAMI İLE DİBE VURDU..” YOLUNDA Kİ İNŞAAT FİRMASI SAHİBİ/YÖNETİCİSİ KARDEŞİMİZ
Dün yolda karşılaştığımız bir İnşaat Firması Sahibi ve Yöneticisi kardeşimiz “ABİ BİZİM SEKTÖR TAM ANLAMI İLE DİBE VURDU..” dedi ve bunun yalnızca Karabük’te yaşanan bir gerçek olduğunu söyledi..
“BAŞKA KENTLER BÖYLE DEĞİL..” dedi.
“KARABÜK NEDEN BÖYLE..” diye sorduk,en can alıcı nokta olarak KREDİ YURTLAR KURUMU tarafından yaptırılan/kredileri verilen YÜKSEK ÖĞRETİM ÖĞRENCİ YURTLARINI gösterdi.
“KARABÜK’TE ÇOK ÖĞRENCİ YURDU VAR..” dedi.
Öğrencilerin yeni açılan YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ YURTLARINI TERCİH ETTİĞİNE..” dikkat çekti ve “SON DÖNEMDE 2-3 BİN YATAKLIK ÖĞRENCİ YURDU AÇILDI.BURAYA GİDEN ÖĞRENCİLER KİRALADIKLARI EVLERİ TEK/TEK BOŞALTIYORLAR..” dedi.
Sonra da “SÜREÇ İLERİ DE DAHA BETER OLACAK..” dedi.
Yeni YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ YURTLARININ devreye gireceğinden söz ederek “BÖYLE OLUNCA ÖĞRENCİLER KİRALIK EV İSTEMİYORLAR.KİRALAR DÜŞÜYOR.KİMSE DE YATIRIM YAPMIYOR..” falan gibi bilgiler verdi.
İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN DURUMU HAYLİ SIKINTILIYMIŞ..
O Kardeşimizin iddiası bu yönde.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (12)
 • madur

  çalışanlar sizler öncekilerdenmisiniz yoksa ynlden misiniz bilmiyorum ama 2çift lafım var siz o zaman sendikal mücadeleyi sonuna kadar götüren işcilerin sayesinde o paraları aldınız o paraların her kuruşunda hakları var işe bile sizler giremezdiniz eger yeni girdiyseniz onlara saygı duyun eger sendika degiştirip geri dönenlerdenseniz sizlerle başka türlü konuşurum.bunu bilesiniz senkimsin diyen varsa istedigi zaman istediginiz yere gelebilecek bi kişiyim sendika degiştiren biriyim.

 • Talat

  Ahmet amca Metal sempatizanı demen çok abes olmuş, Kardemrde gönlünde metal yatan içerde dışarda en az 1500 kişi var, sana Çelikiş sempatizanı demek ne kadar yanlışsa insanlara Metal sempatizanı demekte o kadar yanlış, yiğidi öldür hakkını yeme demişler, Burda herkes bal gibi biliyor Metalın hakkının yendiğini ve Çelkşin işi işi patakülle ile aldığını, Kapıları kıranlara dönmeleri karşılığında formenlik, kademe, akraba işe koyma, yenişehirde lojman dağıtıldığını, parelel A. Bakan paralel G.Müd. paslşmalarını vs.

 • Çalışanlar_Tebrikler

  ÇALIŞANLAR GÜZEL SÖYLEMİŞ AĞA.SENDİKACILAR KENDİLERİNE SENDİKAYA KÜFÜR EDENLERİ KARABÜKÜ HUZURSUZ EDENLERİ KENDİ ÇIKARLARI İÇİN YANLARINA ALDILAR İMDİ.GENEL MERKEZDEKİ BEYEFENDİ SOKAĞA ÇIKAMAZKEN İMDİ METALCİLERLE KARDEŞ.SÜREÇTE KANDIRILIP MASUM OLUP ATILANLARLA ÇELİKTE DİMDİK DURANLAR KAYBETTİ.SENDİKA İŞLERİ BOŞŞŞ BOŞŞ.MENFEATİ BULAN SENDİKACILAR AHMET GÖLBEĞE KARABÜKE KÖTÜ SÖZ SÖYLEYENLERLE DOST OLDU BEEEE..

 • Çalışanlar

  Bu ne bitmez 350 davalarıymış ya. İşinize gücünüze bakacağınıza Recai Başkan’ın arkasından gidip, Kardemir kapılarını kırıp, Kardemir’e zarar verirken aklınız neredeydi? Size cesaret vererek, size gövdesini, kellesini siper edenler nerede? Gidin hakkınızı onlardan alın!
  Sayın Gölbek, siz bunlara o zaman devam eden süreçte, adeta yalvarmadınız mı? Size hakareti bunlar etmedi mi? Gidenlere defalarca çağrı yapılmadı mı? Şimdi de dönmenin, hak aramanın peşindesiniz. Kaç yıl bu işçiler yetkisizlikten zarara uğramadı mı? Gidenlere lafım yok uyanan döndü zaten. Ama oyuna geldiklerini anlayamayan, içlerini ihtiras bürümüş, şimdi ise masum durumda gibi gösterilmek istenen insanlar. Yeter artık….!

 • KARDEMİRİ SEVEN

  sayın gölbek kamil güleç in ağzından kardemirin büyük zararının kimden kaynaklandığını yazıyorsun müsadenle bir kaç soru soralım…
  1-kardemir yatırımlarını planlandığı tarihlerde bitirmiş midir?
  2-gecikmelerden kaynaklanan zarar nedir?
  3- 3 milyon tona 2 sene önce ulaşması gerekiyordu neden olmadı? bundan dolayı zarar nedir?
  4-ray üretimine geçince kardemiri kimse tutamaz diyorlardı.. ne oldu?
  5-rayda verim ne durumdadır? ray sertleştirmeyi neden başaramadılar?
  6-kardemir de ray çekmiş müdür var mıdır? buranın başına tecrübeli birini neden getirmiyorlar? deneme yanılma yöntemiyle ray çekilmez…
  7- 5.yüksek fırında başarı oranı nedir? planlanan tarihte bitmiş midir?
  8-tekerlek fabrikası ne oldu? bunu da kardemirin kurtuluşu olarak göstermiştiniz…
  9-kardemir dünyada çok ucuzlayan cevheri kaç liradan almaktadır? pahalı bağlantı yapmış mıdır?
  10-kardemir deki ihaleler neden hep tartışılıyor? ve hep aynı yönetim kurulu üyesinin ismi olumsuz geçiyor?
  11-sizin ankara ya kim bilgi veriyor sorusu boş bir sorudur…. o insanlar aptal değiller herhalde….

 • yiğit

  biz iş akti fesihleri unutmadığınız için ALLAH razı olsun ALLAH ne isteğin varsa versin bizim bu 350 davalarını daha içerikli yazılarınızla aydınlatırsanız çoooook seviniriz iş akti fesihler adına teşekkür eder saygılar sunarız sağolun………………..

 • personel

  Sayın Ahmet Abi Eğiti araştırma hastanesine değinen en çok sizsiniz tşk ederiz. Dediğiniz gibi huzur yok idare dersen aciz yönetimde değişiklik olması şart herkes burda idareci gibi, Muharrem Sayın müdürümü çalışan personel ister yatanları bilemeyeceğim bence onlar şu anki durumdan memnundur

 • Yorumcu

  Demek ki Ankaranin artik laf ebeligine ihtiyaci yok ki yuzunuzu bile gormek sizden bi sey duymak istemiyor. Tebrikler. O tamamen duygusal stratejileriniz de bi yere kadar demek ki

 • KARDEMİR MENSUBU

  EGER KARDEMİRİN YAŞADIĞI SIKINTI BÜYÜRSE VE MENSUPLAR MAAŞ ALAMAZ HALE GELİRSE BENİM GİDECEGİM YER AKP’NİN CHP’NİN MHP’NİN MÜSİADIN EMEKLİ DERNEYİNİN TSO NUN ESNAF ODALARININ ÖNÜ OLUR.BU NE İLGİSİZLİK YA BU NE VURDUMDUYMAZLIK.PEKİ BİZİM ANLI ŞANLI ÇELİK-İŞ SENDİKASININ ÖNÜNÜ İHMAL EDERMİYİZ YANİ

 • şafak

  MEDİKAR HASTANESİ YÖNETİMİNİN ACIMASIZ VE HAKSIZ YERE ÇALIŞANLARIN İŞTEN ÇIKARTILMASI SONUCUNDA MAHKEMEYE İNTİKAL ETMİŞ BİR SÜRÜ DAVALIK DOSYALAR.
  SAYIN YÖNETİCİLERİN BU YANLIŞ UYGULAMALARDAN BİR AN ÖNCE DÖNMELERİNİ DİLERİM.
  ÇOK GURME AHI ALMAYINIZ SAYIN YÖNETİCİLER. KARABÜKTE DAHA İYİ LEZZETLER VARKEN.

 • karabük düşmanı

  NE GÜZEL YAZMIŞSINIZ ADNAN BEY.
  16 ŞUBAT TARİHLİ AHMET GÖLBEK BEYİN YAZISINA YAPTIĞIM YORUMA HAKARET EDEREK ELEŞTİREN ARKADAŞ NERELERDESİN.
  hakkaten doğru RUMUZLU ARKADAŞ BENİ 3 SENE ÖNCE KARABÜK ÜNİVERSİTESİNDEKİ ÖĞRENCİ SAYISI İLE YURT KAPASİTESİ DOĞRU ORANDA DEĞİL GARİBANLAR, ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞANLAR ARTAN KONUT FİYATLARI VE VE KİRALAR NEDENİ İLE ÇOK ZOR DURUMDA KALIYOR DEDİĞİM İÇİN MÜTEAHHİT BİR ARKADAŞ TARAFINDAN KARABÜK DÜŞMANI İLAN EDİLMİŞTİM.SEN ELEŞTİRİMİ YA DOĞRU ANLAMAMIŞSIN YA DA TARAF TUTUYORSUN VEYA YALAKALIK YAPIYORSUN.BEN STAD YAPILMASIN DEMEDİM ÖNCELİKLE YURT SORUNU HALLEDİLMELİYDİ DEDİM.YAŞIM 40 ŞİRİNEVLER BU HALE GETİRİLİRKEN ÇOCUKTUM ELİMDEN BİR ŞEY GELMEZDİ ŞU AN YAPILANLARA DA ANCAK ELEŞTİRİ YAPMAK GELİYOR ELİMDEN.SEN MEMNUNSUN DEMEK Kİ HER YERE ÇARPIK BİNALAR YAPILMASINDAN.OTOPARKSIZ YEŞİL ALANSIZ SIĞINAKSIZ ŞEKİLSİZ GÜNEŞ ALMAYAN EVLER YAPILMASINDAN.HİÇ BİR MÜTEAHHİTİN KARABÜK Ü YENİLEMEK GİBİ BİR DERDİ OLMAZ SADECE KAZANACAĞI PARAYA BAKAR.O TÜR İŞLER KURUMSAL YAPILARIN GÖREVİDİR.BEN KİMSEYE SALDIRMAM AHMET GÖLBEK İ DE YILLARDIR TANIRIM GAZETECİLİK HAKİM GÜÇLERLE İYİ GEÇİNMEK DEĞİLDİR YAPILAN YANLIŞLARLA İLGİLİ HERHANGİ BİR ŞEY YAPTINIZ MI DİYE SORDUM.HAKARET İÇEREN CÜMLENDE Kİ NESNENİN İÇİNDE KALMAN DİLEĞİ İLE SEN YALAKALIK YAPMAYA DEVAM ET.

  HATIRLAYIN BAKALIM ÜNİVERSİTENİN İLK YILLARINI KİRA VE KONUT FİYATLARI NERELERDEYDİ NERELERE ÇIKTI.EV SAHİPLERİ ÜN.ÖĞR. LERİNE EVLERİNİ KİRAYA VEREBİLMEK İÇİN ESKİ KİRACILARINI NASIL ÇIKARTTILAR.PASTADAN PAY ALABİLMEK İÇİN NE KADAR ZENGİN VARSA MÜTEAHHİT VE YURT İŞLETMECİSİ OLMADI MI ? KALEMLER TEKSTİL KALEMLER YURT OLMADI MI ? YAHU KREDİ YURTLAR MÜDÜRÜ BİLE ÖZEL YURT AÇMADI MI ? KARABÜK HALKININ KANINI EMENLERE HARAM OLSUN İNŞALLAH .

 • ADNAN

  Karabükün çok ciddi problemleri varken birkaç problem sanki en önemli problemmiş gibi değerlendiriliyor.Herkes kendi sınırlı problemini merkeze koyuyor.Kardemir gibi devasa ve binlerce insanın ekmek yediği bir şirket hala kendi ayağı üzerinde durma zorluğu çekiyor.Gözünü hükümetten alamıyor.Bana bir destek daha olur mu diye.
  Karabükte devasa bir çirkin şehirleşme var.Kimsenin umurunda değil.Belediyeler daha fazla gelir müteahhitler daha fazla beton gayreti içinde.Bu ülkenin çocuklarını gavur gibi görüp bin lira bin ikiyüz lira kira isterken hiç vicdan yapmadınız şimdi devlet yurt yaptırıyor diye sıkıntıya düştük feryatları.Türkiyenin hiç bir şehrinde maliyet fiyatlarının katlarca üstünde kar marjıyla daire satılmamakta.Ancak Karabük bu konuda sınırları çok zorladı.Er geç bunun makul seviyeye gelmesi gerekecekti.Olan budur.Şuan emsali şehirlere göre hala yüksek.Ama oraya yani olması gereken yere dönecektir.Şehir öğrenciye hizmet sunarken elbette para kazanacak ama bunu asla sömürüye dönüştürmemeli.
  Sağlık alanı değince tek problemi hastane personelinin yemek kalitesine indirgemek aymazlıktır.Ortada yemek firmasıyla yapılan bir sözleşme vardır.Şartnameye uymuyorsa gereği yapılır.Bunu beceremeyen hastane sorumlukları orada hiç durmasın.Ama başka problem söylemeyip sadece bunu gündemde tutanlar için iyi niyet aranmaz.Ozaman birileri oraya yönetici olmak için üfürüyordur.Sakın bugünlerde ismi müdürlükte anılan vatandaş olmasın üfüren.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  22 +30 54
 2. Fenerbahçe

  21 +28 45
 3. Başakşehir

  21 +11 40
 4. Beşiktaş

  21 +15 39
 5. Adana Demir

  21 +18 38
 6. Genişlet
 7. Trabzonspor

  22 +5 38
 8. Kayserispor

  21 +4 32
 9. Konyaspor

  21 +2 27
 10. Karagümrük

  21 +3 26
 11. Gaziantep FK

  22 +1 25
 12. Alanyaspor

  22 -8 25
 13. Sivasspor

  22 -5 24
 14. Antalyaspor

  21 -8 24
 15. Hatayspor

  21 -19 23
 16. MKE Ankaragücü

  21 -9 22
 17. Kasımpaşa

  22 -14 22
 18. Giresunspor

  21 -18 21
 19. İstanbulspor

  22 -22 21
 20. Ümraniyespor

  21 -14 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.