Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (24.Nisan.2015)

Yayın: 24.04.2015 08:32
Paylaş:
A+ A-

TAŞERON İŞÇİLERİNİ “KADRO ALMAK VE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ YAPMAK HEYECANI SARDI..” BİNLERCE BEKLİYOR..
Karabük özelinde BİNLERCE TAŞERON İŞÇİSİ bulunuyor ve bunları KADROLARA GEÇMEK,TOPLU SÖZLEŞME yapmak heyecanı sarmış vaziyette.
TAŞERON İŞÇİLERİNDE HEYECAN BÜYÜK..
Kolay değil,hayatlarında yepyeni sayfalar açılacak ve KADROLARA GEÇEREK daimi işçi statüsü alacaklar,sonra TOPLU SÖZLEŞME yaparak ücretlerini arttıracaklar.
HAYATLARININ DÖNÜM NOKTASINA GELİYORLAR.
Özellikle ŞİRİNEVLER HASTANESİ’NDE çalışan TAŞERON İŞÇİLERİ bu konulara karşı çok hassas davranıyorlar ve öyle sanıyoruz ki 7 HAZİRAN SEÇİM sonrasında BİNLERCE TAŞERON İŞÇİSİ gibi bunlarda BELEDİYE-İŞ Sendikası’na üye olacaklar.
CHP BU İNSANLARA KADRO SÖZÜ VERDİ.
TAŞERON İŞÇİLERİNİN kadrolara geçmesi İŞ TARİFİNİ beraberinde getirecek,herkes yaptığı işi bilecek ve amirler,çalıştıran firmalar,sen birgün orada,birgün burada çalışacaksın gibi bir tutum içinde olamayacaklar.
İNSANCA BİR ORTAMDA ÇALIŞACAKLAR..
KAMU İŞVEREN SENDİKASI ile masaya oturulacak ve TAŞERON İŞÇİLERİ Toplu İş Sözleşmesi yapma hakkını yakalayarak,ciddi haklar alarak ÜCRETLERİNDE İYİLEŞTİRMELER yaşanacak.
TAŞERON İŞÇİLERİ HEYECANLA BUGÜNLERİ BEKLİYOR..

GAZETEMİZ İNTERNET SAYFASINA GELEN YORUMLARI “ O YORUMLARA MUHATAP OLANLAR YAKINDAN İZLİYOR…”
Gazetemiz İNTERNET Sayfası,KARABÜK’ÜN AÇIK KÜRSÜSÜ GİBİ oldu ve insanlar görüşlerini/düşüncelerini diledikleri gibi yazıyor Kamuoyu ile paylaşıyor.
SİZE BİR KONUYU AKTARALIM.
Yazılan TÜM YORUMLAR,iddialı biçimde söylüyorum,TÜM YORUMLAR MUHATAPLARINCA okunuyor,izleniyor,değerlendirmeye alınıyor,bunu çok yakından biliyoruz,haber alıyor ve öğreniyoruz.
Dün BÜLBÜL rumuzu ile yorum yazan bir okurumuz ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA Hastanesi’nden söz etmiş,söz ettiği sorunları AK Parti Milletvekili Sayın OSMAN KAHVECİ’YE DE anlattığını söylemiş.
Biliyoruz ki o yorumu HASTANE YÖNETİMİ/HASTANELER BİRLİĞİ YÖNETİMİ tarafından da,titizlikle okundu,değerlendirmeye alındı ve muhataplarınca dikkate alınarak,üzerinde durulacaktır.
BAZI YORUMLAR,BİZİ DE YAZMAYA ÇAĞIRIYOR..
KARDEMİR hakkında,KARABÜKSPOR hakkında NEDEN YAZMADIĞIMIZ sorularak,Tüm Basın/Yayın Organları gibi bizimde KARDEMİR’DEN aldığımız belirli bir abone parasının kesileceğinden korktuğumuz gibi sığ,anlamı,derinliği olmayan bir görüşle eleştiri yapılıyor.
ÖZGÜR BİR ORTAMDA BUNLARI/BU GÖRÜŞLERİNİ YAZIP/DUYURABİLME ortamı sağladığımız gerçeği göz ardı ediliyor,bizimde okurumuz gibi eleştirel bir bakış açısı ile KARDEMİR ve KARABÜKSPOR hakkında yazmamız falan isteniyor.
O okurumuzun yazdıklarını O KURUM/KURULUŞLAR izliyor..
Kendisi yazıyor,işte,zaman/zaman bizde yazıyoruz elbet.

YENİŞEHİR ÇAMLIK BÖLGESİ’NE YAPILACAK OLAN “İMAM HATİP OKULU/KÜLLİYESİ..” VE MİLLİ EĞİTİM İL MÜDÜRÜ..
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN DE desteği ile AK Parti Karabük Milletvekili Sayın OSMAN KAHVECİ’NİN gündeme taşıyıp,adeta,ete/kemiğe büründürdüğü bir konu çözüm için büyük aşama kaydetti.
KARDEMİR’İN verdiği Yenişehir ÇAMLIK Bölgesi’nde ki bir alana,yine KARDEMİR tarafından yaptırılacak olan İMAM/HATİP OKULU ve KÜLLİYESİ için aylarca belirli bir ilerleme yaşanmamıştı.
Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Sayın ALİ KÖSE’NİN gelişi ile birlikte çalışmalar hız kazandı ve gerek Karabük Belediyesi’nde ki,gerekse ANKARA Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu’nda ki birçok konu elden takip edildi.
KARDEMİR İdarecilerinin de büyük destek ve çabası ile,konu çok ileri bir aşamaya taşınarak,çözüm için,adeta SON RAUNDA kadar getirildi ve TAPUNUN alınması ile birlikte İNŞAAT İÇİN tekrar KARABÜK BELEDİYESİ’NE başvuru yapılacak.
AYLARDIR KONU RAFLARDA DURUP/UDURUYORDU.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine Sayın ALİ KÖSE’NİN atanması ile birlikte,gerek ilgili Şube Müdürleri,gerekse diğer yetkililer olaya dört elle sarılarak ÇOK SIKINTILI BİRÇOK İŞLEMİ kısa süre içinde tamamladılar.
BÜROKRAT İŞE SARILIRSA,SORUNLAR HEMEN ÇÖZÜLÜYOR.
İşte size en basit ve çarpıcı örneği olarak bu konuyu verelim.
AYLARDIR DURUP/DURAN KONU KISA SÜRE İÇİNDE ÇÖZÜLDÜ.

BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ “BEN MARZİNC ŞİRKETİNE ORTAK DEĞİLİM,HİÇBİR İLİŞKİM YOK..” DİYOR..
Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,Kuruluşundan bugün kadar sürekli gündemde olan,üzerinde olumlu/olumsuz birçok tartışma yapılan MARZİNC Şirketi ile “ORTAKLIĞI veya İŞ İLİŞKİSİ OLMADIĞINI..” açıkladı.
Sayın RAFET VERGİLİ bu olayı SİYASET SAHNESİNE getirerek,Siyasi rakiplerini zor durumda bırakmaya çalışıyor,bu konu besbelli ve böyle yaparak MARZİNC olayına şiddetle karşı olan vatandaşın desteğini almaya çalışıyor.
BU KONU Karabük gündemine tam oturursa,özellikle AK Parti kanadı gerçekten sıkıntı yaşar,bu konuyu vatandaşa anlatmakta,anlatsa bile vatandaşı ikna etmekte büyük zorluk çeker.
Zira Olayın 9 TEMMUZ 2013 TARİHLİ BİR GEÇMİŞİ var ve o zaman MARZİNC Tesislerin “SÜRE KAYDI OLMAKSIZIN..” kapatılmış ve kapatma gerekçesi olarak da ÇEVREYE ve İNSANLARA ZARAR VERMESİ gösterilmişti.
O SÜREÇ İÇİNDE YAŞANANLAR BİLİNİYOR.
Şimdi Sayın RAFET VERGİLİ bu konuyu gündeme getirerek,AK Partililerin cevaplamakta zorluk çekecekleri bir tartışma ortamını gıdıklıyor /kaşıyor ve biliyor ki BU KONU VATANDAŞIN ÇOK İLGİSİNİ ÇEKER..
Gelişmeleri bizde merakla bekliyoruz.
MARZİRC Tartışması büyüyebilir,genişleyebilir..
Kaldı ki MARZİNC’İN açtığı bir davayı kaybettiği de biliniyor.

“150 YATAKLI REVİZE HASTANE İÇİN YER SONURU NE ZAMAN ÇÖZÜLÜR..?” VEYA BÖYLE BİR YER ARAYIŞI VAR MI..?
Karabük insanı HASTANE/HASTANELER konusunda ÇOK DERTLİ ve kimi BAZI ÇEKİMLER için AYLARCA SONRAYA GÜN verildiğinden yakınıyor,kimileri YATAK BULAMAMAKTAN dertli..
FATURA SÜREKLİ SİYASETÇİLERE KESİLİYOR..
Örneğin KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ Genel Sekreterliği yetkililerine “KARDEŞİM BU HASTANELERİ NEDEN DOĞRU/DÜRÜST İŞLETEMİYOR SUNUZ..” diye sormuyor,hiçbirimiz bunu sormuyoruz.
Örneğin,biz soruyoruz kimse cevap vermiyor,diyoruz ki “150 YATAKLI REVİZE HASTANE İÇİN YER SORUNU HAKKINDA NELER YAPILIYOR.YER BULMAK İÇİN BİR GİRİŞİM VAR MI,BİR ARAYIŞ VAR MI..”
Olayın tam bu noktasında “YENİ GÜÇLENDİRİLMİŞ,ELDEN GEÇİRİLMİŞ,MİLYONLARCA LİRA PARA HARCANIP CİLLOP GİBİ BİR HALE GETİRİLİP,DÜZENLENMİŞ,HASTANE BİNALARI YIKTIRDILAR,YERİNE YENİ HASTANE YAPTIRDILAR..” öyle olmadı mı..?
Bunun adı “KARABÜK TİPİ SAĞLIKTA REFORM..” şeklinde konuldu..
HASTANE YIK,YERİNE HASTANE YAP..!!
Bunun mantıklı,akılcı bir izahı var mıdır acaba…?

BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ,SEÇİM STRATEJİSİNİ DAHA CİDDİ HEDEFLERE YÖNELEREK SÜRDÜRECEK..
7 HAZİRAN Genel Seçimi için,MHP’NİN tüm etkinliklerine katılan ve adeta SEÇİMİ SÜRÜKLEYEN Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ çok enteresan mesajlar vermeye başladı..
HASTANELERİ GÜNDEME GETİRDİ,bu yolla seçmeni sarstı ve bugün Karabük’te nereye gitseniz HASTANE/HASTANELER konusu var,insanlar bunu konuşuyorlar.
Sayın RAFET VERGİLİ,bu defa da MARZİNC olayını gündeme getirdi ve Karabük’te yaşanan MARZİNC duyarlılığını TEMMUZ 2013 tarihlerinde YAŞANAN GELİŞMELERİ gündeme getiriyor,hassasiyetleri gıdıklıyor.
Sayın VERGİLİ ile sohbet ediyorduk “DAHA BÜYÜK HEDEFLERE YÖNELECEĞİZ..” dedi,fazla renk vermedi,ancak “DAHA CİDDİ VE DAHA BÜYÜK İSİMLERE,HEDEFLERE YÖNELECEĞİZ..” gibi görüşler dile getirdi.
“NASIL YANİ ANLAMADIM..” dediğimizde ise “ SEÇİMLERE 25-30 GÜN KALA KARABÜK GÜNDEMİNİ SARSACAK KONULARI GÜNDEME GETİRECEGİZ..” yolunda görüş açıkladı,ancak,fazla detay vermedi.
Anladığımız kadarı ile böyle yaparak MHP’LİLERİ kilitlemeyi düşünüyor,AK Parti içinde ki küskünleri/kırgınları MHP’YE çekmek gibi bir niyeti var..
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’Yİ çok hırslı ve kararlı gördük “GÖRECEKSİNİZ,ÖYLE HEDEFLERE YÖNELİP ÖYLE KONULARI DİLE GETİRECEĞİM Kİ HERKES/HERKESİN GERÇEK DURUMUNU GÖRECEK..” gibi sözler etti.
Sayın RAFET VERGİLİ MHP Adına Seçime müthiş asılıyor..
Kitleleri ajite edecek öyle konular bulup/seçiyor ki hayret..
Gündemi bu şekilde rahatlıkla belirliyor..

DÜN,KALABALIK BİR GRUP SOHBET EDİYORDUK,SİYASETÇİLER,GAZETECİLER VARDI VE “CHP MAĞDURU OYNUYOR..”
Dün kalabalık bir grup sohbet ediyorduk,içimizde Gazeteci kardeşler vardı,önde gelen Siyasetçiler vardı ve Genel Seçimlerden söz edilirken “CHP HİÇ ORTALIKTA GÖRÜNMÜYOR..” konusu ortaya atıldı.
CHP HİÇ ORTALIKTA GÖRÜNMÜYOR denildi.
Gerçekten Küçük bazı etkinliklerin dışında CHP PEK FAZLA ORTALIKTA görünmüyor,CHP’LİLER pek aktif bir çalışma içinde değil gibi bir görüntü var orta yerde.
OYSA,CHP ÇOK AVANTAJLI BİR KONUMA SAHİP.
Tüm Siyasi Partilerin içinde ki kırgınlar/küskünler grubunun KESİŞME NOKTASINDA CHP var,ayrıca,EMEKLİYE İKİ MAAŞ ikramiye gibi TAŞERON İŞÇİLERİNE KADRO gibi,Karabük’te onbinlerce kişiyi yakından ilgilendiren vaatleri var CHP’NİN.
ANCAK,CHP’LİLER ORTALIKTA YOKLAR..
Gazeteci bir kardeşimiz “CHP BU SEÇİMDE GALİBA MAĞDURLARI OYNAYACAK.HARCAYACAK FAZLA PARAMIZ YOK,BİZ DİĞER PARTİLER GİBİ ZENGİN DEĞİLİZ MESAJINI VERMEYE ÇALIŞACAK..” dedi.
Elbet bu bir seçim stratejisi olabilir,tutarda..
Eğer böyle bir SEÇİM STRATEJİSİ uygulanacaksa,hiç değilse,PARASIZ YAPILABİLECEK gezilere,ziyaretlere önem verseler,kapıları çalsalar,el sıksalar..
Galiba SÜREÇ İÇİNDE BU NOKTAYA ağırlık verecekler..

AK PARTİLİLER “EN YÜKSEK OY ORANI İLE 2-0 HEDEFİNDEN MİLİM ŞAŞMAMIŞLAR..” VE EV TOPLANTILARINA AĞIRLIK
Dün AK Parti içinde etkin isimlerle görüşüyorduk “HEDEFİMİZ ÜLKE GENELİNDE EN YÜKSEK OYU ALARAK,SEÇİMİ 2-0 GALİP BİTİRMEK..” şeklinde görüşler verdiler.
“NE OLDU YÜZDE 78 HEDEFİNDEN VAZ MI GEÇTİNİZ..?” diye sorduk “KESİNLİKLE VAZGEÇMEDİK,ANCAK,HEDEFİMİZİ BİR PARÇA REVİZE EDEREK,EN YÜKSEK OY ORANI İLE 2-0 OLARAK DEĞİXŞTİRDİK,,” dediler.
YÜZDE 78 OY ORANI için biraz fantastik bir sözdü,Siyasette bunlar olur ve “ÇOK İDDİALIYIZ MESAJINI İLETMEK İÇİN SÖYLENEN BİR SÖZDÜR..” bilgilerini verdiler.
Kendilerine “SANKİ AK PARTİ ESKİ HEYECANINI KAYBETMİŞ GİBİ..” dedik “KESİNLİKLE ÖYLE DEĞİL.BİZ HENÜZ HAVAYI TAM ISITMADIK.ÇALIŞMALARIMIZI DÜŞÜK PROFİLLİ BİR BİÇİMDE GÖTÜRÜYORUZ.SON 15 GÜN İÇİNDE GÖRÜN SİZ..” sözlerini ettiler.
AK Parti şu an ev toplantıları ile çalışmaları yürütüyorlarmış.
Hemen her akşam birkaç ev toplantısı yapıldığına işaret edilerek “HER TOPLANTIMIZA,O ÇEVREDEN 40-50 AİLE REİSİ KATILIYOR VE ÇOK SAMİMİ SOHBETLER ÇERÇEVESİNDİ SİYASETİ YÜRÜTÜYORUZ..” görüşleri veriliyor..
OY ORANI 2011 GENEL SEÇİMİNDEN AŞAĞI DÜŞMEZ iddiası var.
2011 Genel Seçiminde Karabük yüzde 58 oy vermişti.
“BU ORANIN ALTINA DÜŞMEYİZ..” görüşleri var..

BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ “MARZİNC TESİSİ DÜZGÜN YAPILSA AN KÜÇÜK BİR TAHRİBATI OLMAZ..”
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,MARZİNC olayının üzerinde duracak gibi görünüyor ve kendisi hakkında çıkan veya özellikle çıkartılan “VERGİLİ MARZİNC’İN ORTAĞI..” şeklinde ki söylentilerden fevkalade rahatsız.
“BENİM KESİNLİKLE BİR ORTAKLIĞIM VEYA MARZİNC İLE İŞ İLİŞKİM YOK..” diyor ve bu Tesis hakkında “GEREKLİ ÖNLEMLER ALINSAYDI,HİÇ SIKINTILAR YAŞANMAZDI..” görüşlerini dile getiriyor.
“GEREKLİ ÖNLEMLER,GEREKLİ YATIRIMLAR YAPILMADIĞI İÇİN ÇEVRE KİRLİLİĞİNE YOL AÇTIĞI GEREKÇESİ İLE ÇEVRE BAKANLIĞI TEMMUZ 2013 TARİHİNDE BURAYI KAPATMIŞTI..” görüşlerini dile getiriyor.
Halen alınmamış önlemlerden söz ediyor.
Bakın sanayi tesislerini KURMAK/ÇALIŞTIRMAK Sayın RAFET VERGİLİ’NİN uzmanlık alanı ve eğer bu noktalarda bir şey söylüyorsa bu ciddiye alınmalı elbet.
“GELSİNLER SORSUNLAR,NERELERDE EKSİK/GEDİK YÖNLERİ VAR ANLATAYIM.AYRICA BENİM BU VE BUNUN GİBİ TESİSLERİ BELEDİYE OLARAK KAPATMI YETKİM YOL..” görüşlerini de dile getiriyor Sayın VERGİLİ.
“KAPATMA YETKİNİZ OLSA,KAPATIR MISINIZ..?” sorusuna ise “ZATEN EKSİĞİNİ/GEDİĞİNİ TAMAMLAMADAN AÇILMAZDI Kİ,BÖYLE BİR İZİNİ VERMEZDİM Kİ..” diyor Sayın VERGİLİ.
Temmuz 2013 kapatmasından sonra ne yapıldığı sorusuna ise “DEDİM YA,BELEDİYE OLARAK YETKİMİZ OLMADIĞI İÇİN FAZLA İLGİLENEMİYORUM.BİR AYLIK SÜRE İÇİNDE HER HALDE BİRŞEYLER YAPMIŞLAR Kİ AÇILMI..” diyor.
MARZİNC TESİSİ “ATIŞ MENZİLİ İÇİNDE..” izleyelim bakalım.

13 kişi görüş bildirdi

 1. konuşan kadın

  Milletin ağzını açtığında övünerek anlatip akepeye malettiği Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi gerçeğine bir bakış ta benden olsun istedim.. çünkü biliyorum ki siz sessiz kalıp,bişey istemeyi bilmezseniz..hep karşı tarafın istediği olur. Şimdi gelelim konumuza: 3 Mart 2015 de malum hastanenin beyin cerrahi polikliniğinde muayene oldum. doktor MR istedi.. bende MR servisine gün almak için gittim.
  19 Nisan 2015 PAZAR günü akşamına gün aldım.. oradaki memura da ölmez sağ kalırsak geliriz dedim :))) böyle bir saçmaliğa ilk kez tanık oluyordum..traji komik bir durum değil mi sizce de? Neyse efendim geldi çattı 19Nisan ve ben tuttum hastane yolunu. Bilin bakalım neyle karşılaştım..Hiç bir şey ve hiç kimseyle :)) duvara asılmış bir yazı: MR cihazında ki arıza nedeniyle çalışma yoktur..aşağıdaki telefon numarasını arayarak cihazın çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. Bismillah dedim çıktım hastaneden..eve dönerkende öldürmeyen Allah öldürmez diye dua ediyordum.Sizin anlayacağınız..yere göğe sığdıramadıkları Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi tam bir rezalet. Şöyle ki; Dıştan baktım yeşil türbe..içine girdim estagfur tövbe..

 2. Gönderen

  CHP’nin, HDP’nin vaadleri üzerine yok mu artıran demiştim!
  Prof. Dr. Haydar Baş artırmış…

  Asgari ücreti 5 bin i,ra yapacakmış. Her vatandaşa 500 lira vatandaşlık maaşı verecekmiş. Ev hanımlarına 1.500 lira maaş verecekmiş. Doğum parası 15.000 lira olacakmış. 250 lira da çocuk parası ödenecekmiş…

  Vaadler işe yararsa, Prof. Dr. Haydar Baş seçimlerde barajları patlatır herhalde…

 3. bülbül

  eyyy akp milletvekilleri şu Karabük eğitim araştırma hastahanesinde emekliden kesilen KATKI payını bi açıklarmısınız. devlet hastanesi olmayan belkide türkiyedeki tek il KARABÜK de emekliden kesilen KATKI PAYI NEDİR? sayın gölbek gazetenizi her gün takip ediyorum. önemli konulara değiniyorsunuz. sizide ayrıca tebrik ederim. sizden bir gazeteci olarak Karabük eğitim araştırma hastanesinden emekliden kesilen katkı payının ne olduğunu milletvekiline sorup bizleri aydınlatmanızı özellikle rica ediyorum. bu KATKI PAYI KARABÜKDE EMEKLİLERİN BELİNİ BÜKMEKTEDİR. karabükde emeklinin desteğini alamayanlar bu seçimde gidici olacaklardır.

 4. KARABÜK SPOR

  DÜN HABERTÜRK ÜN SPOR SAYFASINDA KARABÜK SPORLA İLGİLİ DEVRE ARASINDA ALINAN BİR FUTBOLCUNUN ALINIŞ HİKAYESİNİ OKUDUK.KULÜP BUNUNLA İLGİLİ Bİ AÇIKLAMA YAPMIŞ. VERDİKLERİ RAKAMLARLA O YAZIYI DOĞRULUYOLAR. KARABÜK SPORA KARABÜKLÜLER SAHİP ÇIKMALI VE BU REZİLLİKLER DE BİTMELİ. UZUN Bİ SÜRE DE MENEJER BAYRAM DAN SÖZ EDİLMİŞTİ. KARABÜK SPOR DAN PARAYI ALAN ORTADAN KAYBOLUYOR. BUNLARA KİM DUR DİYECEK.

 5. SOSYAL DEMOKRAT

  KESK NE HALDEDİR.CHP İL ÖRGÜTÜNDEN MEMNUNMUDUR.YOKSA YENİ BİR OPERASYON İÇİN TOPLANTILARA BAŞLAYACAKMIDIR.CHP Yİ İYİ DİZAYN ETTİ KESK.ŞİMDİDE HDP İÇİN ÇALIŞIYOLAR GALİBA.
  NABER DEVRİMCİ KESK
  CHP YE YENİ BİR AYAR VERİCEKMİSİNİZ.

 6. Karabüksporlu

  karabükspor daki KUCA transferinin kaça bittiği dün habertürkteki bir yazıyla ortaya dökükdü.Yönetim yazıyı adeta doğrularcasına kulüb adına açıklama yapmış rakamlar öyle söylendiği gibi değil diyor.biz 1.625 000 Euro kulübüne verdik topçuda 400 Euro alacak diyor.zaten yazyı yalanlıyoruz derken onaylamışlar.bonservisi zaten 4,5 trilyon yapıyor,topçuda yarım sezonda 1,1 trilyon alıyor etti 5,6 trilyon.adamla 3 yıllık anlaşmışsın yarım sezonu 400euro ise sezonu 800 Euro dur.hadi 400 Euro olsun 1.1 den 3.3 trilyon eder.yani toplamda bir adamın maliyeti neredeyse 3 yıl için 10 trilyon oluyor. karabüke bu yapılırmı.u-21 de neden oynatıyorlarmış maç eksiği gitsin diye.devre arası hazır adam alınır maç eksiği varsa niye aldın.devre arasında aldığın adam sana katkı verecek seni sırtlayacak.seneye küme düşünce ne işime yarar bu adam benim.karabükspor babanızın çiftliği değil derhal istifa edin.bu adamın parasınıda babanıza ödettirin.BURASI YOL BULMA YERİ DEĞİL.KARABÜKSPOR TÜM KARABÜKLÜLERİNDİR….YÖNETİM DERHAL İSTİFA…

 7. MAVİ-ATEŞ YAKAR

  MURAT YOLBULAN AŞÇIYLA ÇİMCİYLE KUMCUYLA ALT YAPI HOCALARIYLA UĞRAŞICANA KULÜPTEN BİLGİ SIZDIRANLARLA UGRAŞSIN.BU KULÜP KEVGİRE DÖNDÜ.İSTANBULDAN KULÜP YÖNETİLİRMİ ,KULÜPTEKİ HERŞEY SOKAKTA.MİRANDA KONUSU DETAYINA KADAR SOKAKTA KONUŞULUYOR.KONUŞANLAR KULÜP ÇALIŞANLARI.
  YOLBULAN MURAT EFENDİ KAPILARI KAPATIYORUM DERKEN DUARLARI YIKMIŞ KULÜP NASRETTİN HOCA TÜRBESİNE DÖNMÜŞ.YÖNETİMİN İSE HİÇBİŞEYDEN HABERİ YOK.İŞİ BİLENLER ÇALIŞAN BİRKAÇ İNSAN DEDİKODUYU ÇIKARTANLAR ONLAR.YÖNETİMDEN KİMSE BİŞEY BİLMİYORKİ

 8. yazık

  bu adamlar yönetime gelirken ne bekliyordunuz.Ceplerinden transfer falan yapacaklar diye mi düşündünüz.Bunlar karabükün nefret edilen insanları, hangisi çarşıya inipte bir hürriyet caddesinde yürüyebilir sorarım size. O zaman bu adamlar taraftarla takımı nasıl birleştirecekler. Bu adamlar yüzünden,bunlara olan nefret yüzünden insanlar karabükspordan da soğudu.Takım düşüyor,tepki yok. karabüksporlu rumuzuyla yazan arakadaş kelimesi kelimesine haklı.bu karabüke ihanettir. Takım küme düşsün düşmesin bu yönetim derhal defolup gitmelidir. taraftarın benimseyeceği,seveceği,taraftarın arasına girebilecek yüzü olan insanlar yönetime gelmelidir. YÖNETİM İSTİFA..

 9. YALANCI

  MARZİNG E ORTAK DEĞİLSİN AMA ORAYA GETİRMEK KURDURMAK İÇİN NE TAKLALAR ATTIN BİLMİYORUZ Dİ Mİ. GERÇİ O SEDAT NAMAL O ŞİRKETİN TAŞIMACILIĞINI YAPMAK İÇİN SANA NE YALAKALIKLAR YAPTI ONU DA BİR TEK BEN BİLİRİM. YA RAFET VERGİLİ BIRAK ARTIK ŞU MASUM GÜNAHSIZ AYAKLARINI EVET ÇOK HİZMET ETTİN ÇOK ÇALIŞTIN YEMEDİN AMMA ADAM OLAMADIN SEN ADAM EN YAKIN ADAMLARINI AİLELERİ İLE VURDUN YANINDA GEZDİRDİĞİN ADAMLARA Bİ BAK ALLAHAŞKINA . ASLINDA SANA ACIYORUM BEN ZAVALLISIN SEN BEN SENDEN EĞER İNANCIN VARSA TABİ ESAS DÜNYADA İMANINI İSTİYECEM İMANINI TABİ BANA KALIRSA . MARZİNG İÇİN YAZI YAZMASINLAR DİYE KİMLERE PARA DAĞITTIN YAZAYIM İSTERSEN.

 10. ahmet tesir

  Marzich Aleyhine CHP nin niye bir eleştirisi olmuyor.
  yoksa CHP nin MARZİCH İle bir bağı mı var..
  Erdoğan Bey Bu Konuda bir Eleştiri getirir herhalde…
  yada neden Eleştirmediğini Yönetim kurulu üyelerine açıklar..

 11. BAYRAM

  CHP İl yönetimi çok kaliteli insanlardan oluştu ve güven verici haliyle çalışmalarını sürdürüyor. Sahte sosyal demokrat arkadaş ve ekibi neredeler? Partiyi bu hale getirdiklerine üzüleceklerine oraya buraya çamur atıp duruyorlar. Parti gayet iyi gidiyor.

 12. UNUTULAN 307 LER

  KARDEMİR İŞTEN ATTIĞI 307 İNSAN UNUTULDU GİTTİ.UNUTULDUK EY 307 ARKADAŞ.BİZİ HATIRLAYAN VARMI.2011 GENEL SEÇİMİNDE SÖZ VERDİLER TUTMADILAR.TÜRK METALCİLER ZATEN BİZE DİBİNE KADAR KAZIĞI YERLEŞTİRDİ,VERDİYİ HİÇBİR SÖZÜ TUTMADI.2011 SEÇİMİNDE VERİLEN SÖZLER TUTULMADI.
  307 İNSAN BİR SÖYLEYİN BAKALIM NEREYE OY VERİCEZ.
  BENİM GÖNLÜM CHP DEN YANA,SİZLER KİME VERİCEKSİNİZ.

 13. Nedim YILMAZ

  Geçtiğimiz günlerde Karabük’ün simgelerinden biri sayılacak yapılardan biri daha sessiz sedasız tarihin sarı sayfalarındaki yerini aldı. Ne acıdır ki; Kimse duymadı, görmedi, konuşmadı.

  Tarihi yapı deyince siz sadece surları, kaleleri yada belki şehrimiz için özel yeri olan Safranbolu evlerini anlıyorsunuz. Oysa tarihi yapı: bir dönemin yaşamından kesitleri bize aktaran yapıdır. Bu kimi zaman bir ev, bir mağara, bir spor alanı, bir idari saray, kimi zaman da bir endüstri tesisidir.

  Geçen gün evimin penceresinden baktığımda teknoloji canavarı vinçlerin şehrimizin simgesi sayılabilecek yapılardan biri olan “Yenişehir Bacası”nı yutmaya devirmeye çalıştığını gördüm. Bakınca içim sızladı. Kırmızı beyaz şeritli baca yerinde sökülürken adeta Karabük’ten bir dönem sökülüyor gibi geldi bana.

  Bu yapı güzelliği ile, çirkinliği ile, şekli ne olursa olsun Karabük’te simge, tarif noktası olmuş bir yapı değil midir? Hepimizin çocukluğundan beri hayretle seyrettiğimiz bir yapı değil midir? Şehre gelenlerin merakla sorduğunda; “Şehirde merkezi ısıtmanın bacası” diye biraz da övünerek anlattığımız bir sistemin simgesi değil midir?

  Dünyanın neredeyse çok az yerinde rastlanacak belki de bir örneği olmayan şehir modelinin endüstriyel bir eklentisi değil midir? Cumhuriyet kenti Karabük’te, Genç Cumhuriyete yakışır nasıl bir yapılaşma yapıldığının yıldız örneklerinden biri, bir Cumhuriyet Dönemi yapısı değil midir?

  Şimdi bunun kaldırılmasının gerekçesini kim bana izah edebilir ki? Toplam kapladığı alan ne kadar ki? Duyduğuma göre o bölgede işlevselliğinin çok tartışılacağını düşündüğüm bir köprü yapılacakmış. Umuyorum kaldırılma nedeni bu değildir. Eğer öyleyse beni bir kez daha yaralar.

  Şimdi bakıyorum o yapı yerinde yok. Birileri sanki benim çocukluğumun üzerine sünger çekti. Daha da acısı bir kaç gündür basını, kamuoyunu takip ediyorum bununla ilgili bir tek yorum, yazı, haber, bir kötü fotoğraf karesi bile geçmiyor. Yoksa bacamızı seçim havasına kurban mı verdik. Bu yapıyla ilgili istenirse bir sürü proje üretilebilirdi pekala… Hani asansörleri seviyoruz ya, yanına bir asansör üstüne bir platformla basbayağı bir seyir terası yapılabilirdi örneğin. Yada ne bileyim, biz yükseklere bayrağımızı dikmeyi severiz; bir bayrak kulesi, yada ışık oyunları kulesi vs..

  Anlaşılan onu ortadan kaldırmak en kolay ve garanti yol olarak tercih edilmiş. Sonunda hep ayak bağı olacaktı sanırım. Ama üzülüyor insan. Üzülüyor işte.. Geçmişe ait izlerimizi bu kadar kolay kaybetmemeliyiz diye düşünüyorum. Şimdi bir çok insan (hele bir tarafgirlik düşüncesi içinde olanlar) “ya bir baca için amma ağıt yakmış” diyecekler. Aslında hiç statükocu biri değilimdir. Hep değişimden yana olmuşumdur. Ama geçmişle gelecek arasına “köprü” kurarken bu tür bağların koparılmaması gerektiğini, şehirlerin hafızalarını muhafaza etmek gerektiğini ifade etmek isterim. Karabük’te gözünü açmış biri olarak o bacanın benim yaşam kesitimde yeri var elbet. Eğer kimse rahatsız olmadıysa ben rahatsızlığın kendimde olduğunu peşinen kabul ediyor herkesten özür diliyorum. Biraz daha duyarlı olmamız gerektiğini düşünüyor, gözümü o tepeye çevirdiğimde gördüğüm boşluk ve bacayı görememenin eksikliği belki burkuyor yüreğimi… Sevgilerimle. . (Ekteki facebook adresinde artık yerinde olmayan bacanın fotoğraflarını görebilirsiniz) https://www.facebook.com/nedim.yilmaz.94

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

MHP Ladik İlçe Başkanlığına Gülyokuş atandı

Yayın: 22.09.2023 20:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – MHP Ladik İlçe Başkanlığına Sinan Gülyokuş getirildi.

Ladik İlçe Seçim Heyeti, bir müddet evvel gerçekleştirilen ve Nurol Albayrak'ın tek liste ile girip kazandığı MHP Ladik İlçe Kongresi'ni, delegeler ortasında üyeliğini tamamlamamış bireylerin bulunduğu itirazı üzerine iptal etmişti.

Bunun üzerine MHP Genel Merkezi tarafından ilçe başkanlığına Sinan Gülyokuş atandı.

Gülyokuş, genel merkezlerinin tensipleriyle ilçe başkanlığına getirildiğini belirterek, “Bu kutsal vazifeye layık görüldüğüm için teşekkür ediyorum. Vazifesi bildirim alır almaz idare şuramızı toplayarak misyon dağılımı yaptık.” dedi.

Yönetim konseyi ise Yunus Emre Kanoğlu, Kemal Sukas, Hüseyin İğci, Mehdi Çetiner, Selçuk Koşar, Mustafa Demirel, Recep Karamustafaoğlu, Mehmet Yetik, Zeki Akyel, Naci Süer, Lütfü Değirmenci, Emrah Kanoğlu, Cengiz Çobanbaşı ve Ayşe Kanoğlu'ndan oluştu.