DOLAR 18,8338 0.02%
EURO 20,2224 0.03%
ALTIN 1.133,640,21
BITCOIN 430861-0,01%
Karabük

HAFİF KAR YAĞIŞLI

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Her Telden (26.Nisan.2016)

ABONE OL
26 Nisan 2016 10:09
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KENT KONSEYİ BAŞKANI SAYIN YALÇIN KILINÇ, DİLERİZ SÖYLEDİKLERİNİ GERÇEKLEŞTİRİR, DENETİMLERİ ÜSTLENİR..
KENT KONSEYİ Başkanı Sayın YALÇIN KILINÇ,CHP İl Başkanı ile Karabük Belediye Başkanı arasında yaşanan ATATÜRK ANITI yaptırma noktasında ki tartışma konusuna değinerek görüşlerini açıkladı.
ÇOKTA İYİ YAPTI.
O tartışma da Sayın YALÇIN KILINÇ’IN aldığı pozisyondan çok,Sayın KILINÇ’IN bir cümlesi dikkatimizi çekti ve diyor ki “BİR SÜRE DAHA BEKLEYECEĞİM.ANCAK,SANIYORUM İCRA YETKİSİNİ KULLANAN SEÇİLMİŞ SORUMLU MAKAMLARA,MUHALEFET ve SİYASİ PARTİLERDEN BEKLEDİĞİMİZ SİVİL DENETİM,BASKI GÖREVİNİ KENT KONSEYİ OLARAK BİZ ÜSTLENMEK ZORUNDA KALACAĞIZ..”
Sayın YALÇIN KILINÇ dileriz bu denetimler noktasında adımlar atar ve örneğin CHP İl Başkanı’nın ATATÜRK ANITI noktasında takındığı tutum gibi KATI ATIK BERTARAF TESİSİ için takındığı tutum içinde tavır alır.
CHP İl Başkanı Sayın ERDOĞAN DİNÇEL,KATI ATIK BERTARAF TESİSİ için şimdiye kadar 1.2 milyon lira harcama yapıldığını söylüyor ve BU PARANIN bir anlamda hesabını soruyor..
Sayın YALÇIN KILINÇ bu görüşe destek verir mi acaba..?
Söylediklerinde vereceği izlenimini alıyoruz ve diyoruz ki DİLERİZ VERİR ve bu Ülkenin 1.2 milyon lirasını çarçur edenlere hesap sorun CHP İl Başkanı’na bu noktada hak verir,destek verir,O HESABI KENT KONSEYİ Başkanı olarak KENDİSİ DE SORAR.
Hatta bir adım,birkaç adım ileri giderek KATI ATIK BERTARAF TESİSİ konusunda başka gerçekleri de ortaya koyar,olayı daha geniş bir zemine taşır..
KATI ATIK BERTARAF Tesisini kim yapacak KARÇEV elbet ki,KARÇEV Başkanı Dönemin Karabük Valisi,KARÇEV Encümeninde veya Yönetiminde kimler var Dönemin Belediye Başkanları..
2006 Ağustos ayında kurulmuş,yan gelmiş uyumuş,KARÇEV..

KARDEMİR KANGAL HADDANESİ,KARABÜK’TE YENİ SANAYİLERİ TETİKLEYECEK Mİ, ÖRNEĞİN SAVUNMA SANAYİ..
KARDEMİR KANGAL HADDANESİ,Karabük’te otomotiv yan sanayi ile Savunma Sanayi başta olmak üzere,bazı sanayileri tetikleyebileceği üzerinde bilgiler veriliyor.
Sayın KAMİL GÜLEÇ BİR YIL KADAR ÖNCE bir konuşmasında “KARDEMİR KANGAL HADDANESİ KURULUNCA,KARABÜKLÜ SANAYİCİLERİN BOL/BOL CNC TEZGAHI ALMALARI EDİNMELERİ GEREK..” şeklinde görüşler açıklamıştı.
Sayın GÜLEÇ o açıklamasında “CNC TEZGAHLARINA ÇOK İŞ ÇIKACAK..” şeklinde bilgiler vermiş ve Karabüklüleri bu yöne sevk etmeye çalışmıştı.
Şimdi bakıyoruz MÜSİAD çok önemli bir girişim yaparak “SAVUNMA SANAYİ MÜSTEŞARLIĞI,KARDEMİR’İN BU ÜRÜNLERİNİ SİLAH SANAYİNDE KULLANABİLİR..” görüşlerini dile getiriyor.
Hatta MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Sayın AHMET NUR,bu konuyu önemli makamlarda dile getirdiklerine işaret ederek “SAVUNMA SANAYİ MÜSTEŞARLIĞI NEZDİNDE GİRİŞİMLERİMİZ DEVAM EDECEK..” anlamında ifadeler kullanmıştı.
Dileriz bunlar sözde kalmaz,girişimler sürdürülür.
KARDEMİR 170 milyon dolar para harcayarak önemli bir YATIRIM YAPTI ve bu yatırımın üreteceği çelik,daha önce YURT DIŞINDAN ithal ediliyordu,şimdi ÜLKE DÖVİZİ ÜLKEDE KALACAK.
Karabük ÇOK ÖNEMLİ GELİŞİM SAĞLAYABİLİR..
Yeter ki ELİNİ ÇABUK TUTSUN..

KARABÜK-BARTIN ARASINDA KARAYOLU,TÜNELLİ GEÇİŞLERLE BUGÜN Kİ GÜZERGAH MI,KOZCAGIZ GÜZERGAHI MI.?
KARABÜK-BARTIN arasında 80-85 kilometre civarında bir Karayolu var ve yol rampalarla,virajlarla dolu,AK Parti 1 KASIM GENEL Seçimi için hazırladığı YATIRIMLAR Beyannamesinde,bu Karayolu için 6 TÜNEL geçişli olarak yeniden yapılacak vaadini verdi.
MEVCUT GÜZERGAH YENİDEN YAPILACAKTI..
6 TÜNEL İLE RAMPALARDAN KURTARILACAKTI..
AK Parti böyle bir vaade KARABÜK SEÇMENİNE verdi,ancak,şimdi ortaya enteresan durumlar çıktı galiba,biliyorsunuz BARTIN’A BİR BARAJ yapılıyor ve Karayolu bu nedenle YUKARI KESİMLERE ALINIYOR.
Hatta KARAYOLU İYİDEN İYİYE AÇILMIŞTI.
ÇOK ÖNEMLİ TOPRAK KAYMALARI OLMUŞ BURADA.
Şimdi Karayolları KARABÜK-BARTIN Karayolu güzergahı için KARABÜK-YORTAN-HASANKADI-KOZCAĞIZ güzergahını ele alıp o güzergahı açacak galiba.
HATIRLAYIN,YILLAR ÖNCE BU GÜZERGAHI YAZMIŞTIK.
Bu güzergahı yazmıştık biz.
FİLYOS LİMANI vesilesi ile böyle bir güzergahın değerlendirilmesi gerektiği üzerinde fikir üretmeye çalışmıştık ve galiba döndük/dolaştık o noktaya geldik.
HANGİ GÜZERGAH OLARSA OLSUN,yeter ki bu Karayolu standartlarına uygun hale gelsin/getirilsin,bunu turizm noktasından olduğu kadar LİMANA ULAŞMA noktasından da ele alıp gerçekleştirmek gerek.
YENİ BİR GÜZERGAH ÜZERİNDE ÇALIŞ VAR MI..?

FİLYOS LİMANI KONUSUNDA OLUMLU BİR GELİŞME GÖRÜLMÜYOR VE ALT YAPI İHALESİ,MAHKEME KARARI,YAPIM
Bu Bölgenin kaderine çok olumlu etkiler yapması beklenen FİLYOS LİMANI konusunda yeni bir sessiz döneme girdik,kimseden ÇIT ÇIKMIYOR,herhangi bir açıklama yok.
DAHA ÖNCE YAPILAN AÇIKLAMALAR VARDI..
Aslında YAPILAN AÇIKLAMALARIN İNANDIRICI yanı da kalmadı,ALT YAPI İHALESİNE YARGI NEZDİNDE YAPILAN İTİRAZ SONUÇLANDI,ÇALIŞMALAR YAKINDA BAŞLAYACAK denilmişti..
BEKLE Kİ ÇALIŞMALAR BAŞLATILSIN..
Büyük bir ihtimalle bugün ULAŞTIRMA ve DENİZCİLİK/HABERLEŞME Bakanı Sayın BİNALİ YILDIRIM Karabük’e gelecek ve eğer gelirse,öyle sanıyoruz ki GAZETECİ KARDEŞLERİMİZ BU KONUYU SORARLAR..
FİLYOS LİMANI bu Ülke açısından çok/çok önemli.
FİLYOS LİMANI Karabük,KARDEMİR açısından çok/çok önemli ve biliyorsunuz İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ bile bu Liman yapılır umudundan yola çıkarak gündeme taşındı..
FİLYOS LİMANINDAN HABER VAR MI..?

KARABÜK MİLLİ EĞİTİM İL MÜDÜRÜ SAYIN ALİ KÖSE “SINIFLARIMIZDA 18-20 ÖĞRENCİ BULUNUYOR,ÇOK İYİYİZ..”
Geçtiğimiz hafta içinde,Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Sayın ALİ KÖSE Gazetemiz Bürosuna bir nezaket ziyaretinde bulundu,uzunca bir süre sohbet ettik,bilgiler aldık kendisinden.
Karabük’e geldiği gündem bu yana,parolası hizmet,çalışmak,vatandaşla iyi ilişkiler içinde Karabük Milli Eğitimini en yükseğe çıkartmak olan Sayın ALİ KÖSE,bunu başardı da.
İl Milli Eğitim Müdürü Sayın ALİ KÖSE,Karabük’te SINIFLARIN 18-20 ÖĞRENCİ MEVCUDU ile eğitim gördüğüne dikkat çekti ve bu anlamda ÜLKE ORTALAMASININ çok altında olduklarını anlattı.
“KOLEJ DÜZEYİNDE SINIF MEVCUTLARIMIZ VAR..” diyor Sayın ALİ KÖSE,sınıf düzeyinde,derslik düzeyinde bir sıkıntı yaşamadıklarının altını çizdi.
KARABÜK ADINA SEVİNDİRİCİ BİR GELİŞME..
Sayın ALİ KÖSE’YE,Yenişehir ÇAMLIK Bölgesi’ne yapılacak olan İMAM/HATİP OKULU ve KÜLLİYESİNİ sorduk,bilindiği gibi göreve geldiğinden bu yana,bu işi adım/adım izliyordu Sayın KÖSE..
“ÇOK CİDDİ TEKNİK SIKINTILAR ÇIKTI.ÇÖZÜMÜ İÇİN MÜTHİŞ BİR ÇABA İÇERİSİNDEYİZ.YAKINDA ÇÖZÜLÜR..” gibi bilgiler verdi..
Bu konuyu Sayın OSMAN KAHVECİ’DE takip ediyordur mutlaka.
İlk gündeme getiren isimlerden birisidir Sayın KAHVECİ..

KARABÜK İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN ALİ KÖSE “HİZMET BİNASININ YAPIMI SÜRATLE DEVAM EDİYOR..”
Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Sayın ALİ KÖSE ile uzunca bir süre sohbet ettik “KARABÜK VALİLİĞİ’NİN HEMEN KARŞISINDA YER ALAN HİZMET BİNASI İNŞAATI SÜRATLE DEVAM EDİYOR..” dedi.
“BİLİNDİĞİ GİBİ YAPIMCI FİRMA SIKINTIYA DÜŞÜNCE,İNŞAATLAR BİR SÜRE DURDU.SONRA YENİDEN İHALE EDİLDİ VE ÖYLE SANIYORUM Kİ,AĞUSTOS/EYLÜL AYLARI GİBİ,BİZE TESLİMİ YAPILIR..” şeklinde bilgiler verdi.
Bu hizmet binasının hizmete alınması ile daha verimli bir çalışma ortamına geçileceğine işaret eden Sayın ALİ KÖSE,”ŞU AN İTİBARI İLE SIKIŞIK BİR ORTAMDA HİZMET VERMEYE ÇALIŞIYORUZ..” bilgilerini verdi.
Birimlerin böyle bir ortamda hizmet vermesi ile daha geniş,daha elverişli ortamlarda hizmet vermesi arasında mutlaka olumluya giden bir verimlilik olacağına da işaret etti Sayın ALİ KÖSE.
Kendisini hizmete adamış,vakfetmiş bir bürokrat,Sayın ALİ KÖSE ve bu pozisyonu da beraberinde başarıyı getiriyor,huzuru getiriyor, Karabük o nedenle Milli Eğitim de yakaladığı başarı çizgisini bozmadan sürdürüyor.
HİZMET BİNASI SONBAHAR AYLARINDA DEVREYE GİRİYOR.
Yıllardır dar ve son saniye de bulunabilen,alanlarda hizmet vermeye çalışan Karabük Milli Eğitim bürokratları,ağustos/eylül aylarında yeni ve geniş,ferah mekanlarda çalışma ortamı yakalayacaklar.
Sayın ALİ KÖSE hayli mutluluk duyuyor bu gelişmelerden..

BİR KENTİN SANAYİ ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK OLAN 170 MİLYON DOLARLIK BİR YATIRIM VE KARABÜK’ÜN DURUMU
LÜTFEN BİR DÜŞÜNÜN,bir Kentin geleceğine damga vuracak,bir Kentin sosyo/ekonomik açıdan önünü açacak,bir Kentin kısa süre içinde SANAYİ GELİŞİMİNE ÇEHRE DEĞİŞTİRTECEK,170 milyon dolar tutarında yatırım yapılsa O KENTTE NELER OLUR..?
HER HALDE O KENT BAYRAM EDER..!!
KARDEMİR bünyesine 170 milyon dolar harcanarak KANGAL HADDANESİ kuruldu ve deneme üretimi yapıldı,çok verimli sonuçlar alındı ,öyle sanıyoruz ki,BU KENT ADINA heyecan duyan iki isim vardı.
20 YILLIK HAYALLERİ GERÇEKLEŞEN İKİ İSİM..
Sayın MUTULLAH YOLBULAN,Sayın KAMİL GÜLEÇ..
Geri kalan insanımızın UMURUNDA BİLE OLMADI..
Her neyse artık..
DENEME ÜRETİMİ BAŞARILI BİÇİMDE YAPILDI..
KANGAL FABRİKASI’NIN Resmi açılışı ilerleyen süreçte yapılacak ve ÜST DÜZEY SİYASETÇİLER bu açılışa katılacaklardır,o zaman Karabük olayın farkına varır belki.
Karabük’te yan sanayi gelişecek artık..
BİRÇOK SANAYİ DALI BOY VERİR BU KENTTE.
Öylesine bir YATIRIM HİZMETE ALINDI artık.

2 AY ÖNCESİNE KADAR “SONU KARANLIK GÖRÜLEN KARDEMİR..” YENİ HEDEFLERE YÖNELDİ VE HUZUR ORTAMI..
Bundan iki ay öncesini bir düşünün “HERKES/HEPİMİZ KARDEMİR’İN SONUNU KARANLIK GÖRÜYORDUK..” bu süre içinde 750 milyon dolar borç stoku nasıl ödenir diye düşünülüyordu.
BORCU/BORÇLA ÖDEMEK DURUMU ÇIKMIŞTI ORTAYA..!!
Fiyatlar birden 500-550 lira dolayında yükseldi..
KARDEMİR,bu süreçte rahat nefes almaya,geleceğine umutla bakmaya başlamıştı ki,KANGAL HADDANESİ devreye alındı ve yıllık 700 bin ton civarında KALİTELİ ÇELİK üretimi yapılarak yüksek fiyattan satılacak.
BU ÜRÜN DIŞ ÜLKELERDEN GETİRİLİYORDU.
KARDEMİR ÜLKE DÖVİZİNİ,ÜLKEMİZDE TUTACAK..
Döviz ödenerek temin edilen 700 bin ton KALİTELİ ÇELİK normal çelik fiyatından çok daha yüksek satılarak,çok önemli bir ekonomik rahatlama getirecek..
Allah ömürlerini uzun etsin..
Sayın MUTULLAH YOLBULAN ile Sayın KAMİL GÜLEÇ’İN 20 yıllık hayalleridir,rüyalarıdır,hülyalarıdır BU KANGAL HADDANESİ ve sonuçta HAYALLERİ GERÇEK oldu.
Biz HAKİM HİSSEDARLAR arasında sıkıntı olmasın,ayrılık olmasın,huzur ortamı sürsün derken,bu iki değerli insanın hayallerini yakından bilmemizden kaynaklanan bir temenniyi dile getiriyorduk.
Fikri ortaklık semerelerini bir/bir veriyor işte..

CHP KARABÜK İL BAŞKANI SAYIN ERDOĞAN DİNÇEL “GÖRKEMLİ BİR ATATÜRK ANITI YAPTIRACAĞIZ,YER VERİLSİN..”
CHP Karabük İl Başkanı Sayın ERDOĞAN DİNÇEL ile Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ arasında başlayan ATATÜRK-İSMET İNÖNÜ-FEVZİ ÇAKMAK’LI bir ANIT tartışması yavaş/yavaş ETE/KEMİĞİ bürünmeye başladı.
BU İŞ GERÇEKLEŞECEK AŞAMAYA GELİYOR.
CHP Karabük İl Başkanı Avukat Sayın ERDOĞAN DİNÇEL,Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN “GELİN SİZ YAPIN..” şeklinde ki çağrısına olumlu yanıt verdi ve “YER GÖSTERİN YAPALIM..” dedi.
CHP’Lİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ bu olaya talip olacakları yolunda CHP Genel Merkezi’ne beyanda bulunmuşlar ve “ BÖYLE BİR ANITI YAPMAK,BU FABRİKALARI KURAN CHP’LİLERE YAKIŞIR.BİZ HAZIRIZ..” mesajını vermişler..
KONU OLUMLU BİR AŞAMAYA DOĞRU GİDİYOR..
Dileriz bu sorun çözümlenir ve Karabük şık bir Anıta kavuşur..
CHP Biraz sesini yükseltti sorun çözüm aşamasına geldi..
Keşke diğer konulara da aynı ilgili gösterip,ses verseler..

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (11)
 • M.Ünver

  Bildiğim kadarı ile Karabük her yıl Üniversite yerleştirme sınavlarında başarılı bir il. Bu da veli, öğretmen, öğrenci ilişkisinin başarılı olduğunu gösteriyor. Karabük üniversitesine gelince alt yapı imkanlarını tamamlamış bir üniversite öğrenci sayısını artırması kadar doğal bir neden olamaz. Öğrencinin barınma imkanı da bir alt yapıdır. Ama büyük şehirlerde iyi tabir edilen üniversitelerde okuyan öğrenci velilerinin bu konuda daha sıkıntılı olduğunu görebilirsiniz. Zaten ülkemizde bir kaç üniversite dışında ki üniversite de iyi değil ve uluslararası dereceleri ortada. Kardemir konusuna hiç değinmiyorum ki burası daha düne kadar 500000 ton çelik üreten küçük bir entegre tesis idi. Bu günkü durumunu siz düşünün. Sonuçta şunu demek istiyorum ki Karabük açısından fazla karamsar olmaya gerek yok. Çünkü diğer yerlerde durum daha da berbat .

 • KARABÜKLÜ

  200 MİLYAR SERMAYESİ OLAN BİR ŞİRKET 300MİLYAR ZARAR AÇIKLIYOR.KARDEMİRDE HALA TOZPEMBE VE MUTLULUK TABLOLARI SERGİLENİYOR.BU TEZATIN NASIL OLDUĞUNU ÇÖZEMEDİK…?

 • Hissedar

  Filmaşin Haddehanesi yatırımı başarılı bir şekilde tamamlandı diye bakılıyor. İnşallah beklentiler yönünde kısa süre içinde test üretimlerinden seri üretime de geçer. Buna inancımız tam. Şimdi ise öncelik kalite standartları ve satış politikasına verilmeli. Yöneticiler de farkındadır zaten bu durumun. Bu Haddehanenin pazarlamasını da malum büyük ortaklar üstlenmeye kalkıp yanlış üstüne yanlış yapıp şu anda düştükleri durumu içinden çıkılmaz bir hale sokmazlar inşallah. Geriye dönük Genel Kurul Kararları filan nereye kadar. Umuyoruz ki artık bu Haddehaneyle birlikte tiyatro misali satış sistemi terk edilip gerçek bir satış ve pazarlama yapılsın.

 • hisse sahibi 307

  Ahmet abim iyi hoşta, bu adamlar 4-4 lük gibi anlatıyorsun, hiçmi hataları yok, Kardemirde hissesi olan fedakar kaç tane adamın ekmeği ile oynandı sende biliyorsunki bunları şimdi Kardemire mütahite bile almıyorlar, HUZUR tek taraflı olmaz, bizim fedakarlığımızla biz ceza alalım, çile çekelim, senin övdüklerinde imtiyazlı satışlarla hem alırken hem satarken köşeyi dönsün, dünyanın sayılı zenginlerinden olsun ohhh ne iyiii, ben şahsen bizim bu fedakarlıklarımıza karşı bize bunu reva gören başta yöntm, iktidardaki mensubu olduğum parti yetkilileri ve bunları böyle överek hatalarını örtmeye çalışan kim varsa şahsım adına hakkımı helal etmiyorum, başarılarınıda başımın üzerinde yeri vardır, ama bu başarı fedakar insanlara acı çektiriyorsa çok yazık, bunun bir çaresi bulunmalı, bu durum böyle iken alkışlamak bizim için hiçte hoş bir durum değil, ama Gönül isterdiki bizlerde alkışlayalım, ve HELALLEŞELİM.

 • Gönderen

  Eğer yeni yatırım fiyasko olsaydı kimse çalışanlara, emeği geçenlere çatmazdı. Varsa yoksa şirket yöneticileri dövülürdü. Başarısızlık onların üzerine yüklenilirdi. 🙂

  O yüzden şirket yöneticilerinin sevincinin katlamalı olması gayet normal karşılanmalı. Kolay değil yüzmilyonlarca dolarlık yatırımın sorumluluğu var.
  Fiyasko ile sonuçlansaydı Kardemir yönetimi çok zor duruma düşerdi. Ayrıca yöneticilerin on milyonlarca lirası (belki de yüzmilyonlarca) Kardemir hisselerine bağlı. Hsse değer yitirince milyon milyon kaybederler. Kardemir batarsa on milyonlarca liraları buharlaşır. Ne kadar sorumluluk o kadar sevinç! Ne kadar pay o kadar sevinç!…

  Başarıda emeği geçenlerin, alın teri dökenlerin çok büyük payı var. Bunu kimse inkar edemez ama, olayın yukarıda bahsettiğim boyutu da var….

 • karabük düşmanı

  SAYIN GALİP NE GÜZEL YAZMIŞ.BIRAKIN YOLBULAN GÜLEÇ HAYRANLIĞINI SAYIN GÖLBEK.HALKA AÇIK BİR ŞİRKET DE İMTİYAZLI ALIŞ MI OLUR ARKADAŞ . TON BAŞINA 20 DOLAR İNDİRİM YAPILIYORSA DEMEK Kİ 1 HİSSESİ BİLE OLSA HİSSEDARLAR ZARA EDİYOR BU ANLAŞMA NEDENİ İLE. KARDEMİR MALINI SATAMIYOR MU YOLBULANIN YADA GÜLEÇ İN SATTIĞI FİYATA. BU DAHA SATIŞ İŞİN BİR DE ALIŞ TARAFI VAR.KARDEMİR CEVHERİ DE BUNLARDAN ALIYOR KÖMÜRÜ DEBUNLARDAN ALIYOR, NAKLİYESİNİ DE BUNLARA YAPTIRIYOR.VARSA GÜÇLERİ TOPLASINLAR HALKIN ELİNDE OLAN HİSSELERİ ÇIKARSINLAR BORSADAN O ZAMAN NE YAPARLARSA YAPSINLAR . AMA ŞU HALİ İLE YAPILAN EN BASİT DEYİMİ İLE KUL HAKKI YEMEKTİR.

 • Hava alanı sözü……..

  Ulaştırma bakanı Karabük’ümüze geliyor ancak en önemli konu olan “HAVA ALANI” konusunda açıklama bekliyoruz……Her türlü fizibilitesinin hazır olduğu açıklamasında bulunan eski rektörden bu konuda hiç bir açıklama gelmemesi ise bir o kadar düşündürücü……….Seçim vaadlerinin en önemli konusuydu hava alanı……Karabük sonuna kadar hak ediyor hava alanını…Tarihi turistik yerleriyle 50 bin öğrencisiyle,Kardemiriyle bölgemizin yükselen bir değeridir…..Bugün verilen sözlerin yerine getirileceği müjdeyi duymak istiyoruz……….Söz vermek bu başka bir şeye benzemez……

 • karabük düşmanı

  BU ARADA KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞI NEDİR NELER YAPAR SAYIN BAŞKAN ÖNCE BUNLARDAN BAHSETSEYDİ.SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ MÜ BAŞKA GÖREVİ YA DA SORUMLULUKLARI VAR MI.VARSA BİR YETKİSİ KULLANMASI İÇİN NEDEN BİRİLERİNİ BEKLER.SADECE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ BİLE OLSA KARABÜK İLE İLGİLİ BİR AKSAKLIK TESPİT ETTİ İSE BUNU DİLE GETİRMEK ZORUNDA DEĞİL Mİ. YOKSA BÖYLE KONUŞARAK BİRİLERİNE MESAJ MI VERİYOR, SİYASİ BEKLENTİ İÇİNDE FALAN MI KENDİSİ.

 • galip

  Ahmet Bey, filmaşin haddenin sadece yönetim kurulu başkanı ve başkan yardımcısını heyecanlandırdığı,bu arkadaşların yıllardır hayali olduğu,bunlar dışında kimsenin pek umurunda olmadığı popülist ifadeler emin ol senin gibi yılların gazetecisine yakışmıyor.Sen bu insanları ne kadar allayıp pullasan da,ne kadar algı operasyonlarına son sürat devam etsen de,ne kadar 2 ay önce battık bittik diyen şirketi bir anda düzlüğe çıkarsan da karabük,karabüklü herşeyin farkında,boşa uğraşma.Bu haddede emeği olan diğer onlarca insana da haksızlık etme. Filmaşin hadde de deneme üretimi yapıldı diye karabük halkının sokaklara çıkıp bayram etmesini mi bekliyorsun.Nihayetinde bir yatırımdır, etüd edilir,finansmanı sağlanır,satınalması yapılır,montaj,devreye alma v.s. bir süreçtir.2 kişiye paye vermek için bu kadar abartıya gerek yok. kardemir bir dünya şirketi ise,bu yatırımları zaten yapmak zorundadır.Oralarda bulunan insanların görevi budur.O yüzden emeği geçen herkesin eline sağlık,sadece hayalini kuran bu iki kişinin değil.onlar öncelikli aldıkları kütükleri tonda 20 dolar karla satarken, filmaşin haddeden çıkan ürünleri tonda kaç dolar karla satarımın sevincini yaşıyorlar bence.O yüzden bırak bu algı operasyonlarını,kimse yemiyor. Ayrıca, iş deneme üretimiyle bitmiyor,kalite,verim ve ingilizce olarak ancak 1den 5e kadar sayabilen satış grubuyla mı bu ürünler pazarlanacak birde o aşamaları görüp ondan sonra hep beraber sevinelim.

 • karabük düşmanı

  MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HANGİ OKULLARDAN BAHSEDİYOR BİLMİYORUM AMA BENİM 2 ÇOCUĞUM YENİŞEHİR KARABÜK ATATÜRK ORTAOKULUNDA OKUYOR BİRİNİN SINIFINDA 29 ÖĞRENCİ DİĞERİNİN SINIFINDA 31 ÖĞRENCİ VAR.YAPILAN AÇIKLAMAYA YER VERMEDEN ÖNCE KEŞKE BİRAZ ARAŞTIRMA YAPILSA.

  KONU ÖĞRENCİ SAYILARINDAN AÇILMIŞKEN KARABÜK ÜNİVERSİTESİ VE BÖLGEMİZDEKİ DİĞER ÜNİVERSİTELERİN ÖĞRENCİ SAYILARINA VE İLLERİN NÜFUSLARINA DA BİR GÖZ ATALIM NE DERSİNİZ. RAKAMLAR 2016 YILI RAKAMLARIDIR.

  ÜNİVERSİTE ADI KURULUŞ YILI ÖĞRENCİ SAYISI İLİN NÜFUSU ÖĞR.SAY/NÜFUSA ORANI

  KARABÜK ÜNİVERSİTESİ 2007 50.216 236.978 % 21
  KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ 2006 24.260 372.633 % 7
  BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2008 12.839 190.708 % 7
  BOLU İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ 1992 22.000 291.095 % 8
  ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜN. 1992 32.000 595.097 % 5
  ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ 2007 6.991 180.945 % 4
  SİNOP ÜNİVERSİTERSİ 2007 7.552 204.133

  NE DERSİNİZ SAYIN KARABÜKLÜLER.2007 DE KURULAN ÜNİVERSİTEMİZİN SAYIN REKTÖRÜ PROF.REFİK POLAT BİZİM ÜNİVERSİTE OLARAK ÖĞRENCİ SAYIMIZ YETERLİ EĞİTİM KALİTEMİZİ ARTTIRMALIYIZ DERKEN HAKLIMIYMIŞ.SAYIN REKTÖRE BU KÖŞEDE BİLE SÖYLENMEYEN KALMAMIŞTI.YA DA BEN BUNLARI DİLE GETİRİRKEN KARABÜK DE MÜTEAHHİTLİK YAPAN VE TEK DERTLERİ İLERİDE BAŞIMIZA BELA OLACAK OLAN 1+1 DAİRE YAPIP FAHİŞ FİYATLARA SATMAK OLAN KARABÜK SİYASETİNDE DE SÖZ SAHİBİ SÖZÜM ONA KARABÜK İLERİ GELENLERİ Mİ HAKLI.
  GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ ARKADAŞ SORARIM SİZE KARABÜK DE ÖĞRENCİ SAYISININ BU KADAR ARTMASI KARABÜK DE YAŞAYAN KARDEMİR İŞÇİSİNİN , EMEKLİNİN , MEMURUN MU İŞİNE GELİR YOKSA HEMEN HEMEN HEPSİ MÜTEAHHİTLİK YAPAN SİYASİ PARTİLERDE SÖZÜ GEÇEN KARABÜK ZENGİNLERİNİN Mİ İŞİNE GELİR. EĞER KİRAYA VERİLECEK EVİM YOKSA YURT İŞLETMECİSİ DEĞİLSEM METREKARESİ 500 TL YE EV YAPIP 2.000-3000 TL YE SATMIYORSAM BANANE ÖĞRENCİ SAYISINDAN. KİMSE YANLIŞ ANLAMASIN SERMAYE DÜŞMANI DEĞİLİM FAKAT ÜNİVERSİTEYİ BU KADAR HIZLI BÜYÜTEN KARABÜK ÜN SAYIN İLERİ GELENLERİ KEŞKE YURTKUR KAPASİTESİNİN ARTTIRILMASI İÇİN BU KADAR BEKLEMESELERDİ DE DAR GELİRLİ VATANDAŞ MAAŞININ YARISINI VEYA ÜÇTE BİRİNİ KİRAYA AYIRMASAYDI.KEŞKE BU KÖŞENİN SAHİBİ GİBİ SAYIN BASIN MENSUPLARI BİRAZ DA BUNLARI HABER YAPSAYDI YADA BUNLARI TAŞISAYDI KÖŞELERİNE .
  KARABÜK DE MAALESEF BİRİLERİ YILLARDIR KENDİ ÇIKARLARI İÇİN KAMU OYUNU YANILTTI . BU SAYEDE ESKİ REKTÖR SAYIN UYSAL VEKİL SEÇİLDİ . KARABÜK İLERİ GELENLERİ ZENGİNLİKLERİNE ZENGİNLİK KATTI. GARİBANIN CANI ÇIKMIŞ KİMİN UMURUNDA.BASIN MENSUPLARI VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI DA ÜÇ MAYMUNU OYNADI HER ZAMANKİ GİBİ. DEMEDİLER Kİ İYİ HOŞ ARKADAŞ ÜNİVERSİTEMİZ BÜYÜYOR NE GÜZEL FAKAT KİRA VE KONUT FİYATLARI AŞIRI YÜKSELDİ YURT KAPASİTEMİZİ ARTTIRALIM GELEN ÖĞRENCİLERİN KARABÜK HAKKINDAKİ FİKİRLERİ KÖTÜ VE DAR GELİRLİ KARABÜKLÜLER NE YAPACAK .. … NEYSE YAZACAK ŞEY ÇOK DAHA SONRA İNŞALLAH.

 • Gönderen

  Bartın – Kozcağzı – Hasankadı – Yortan – Karabük güzergahı Yenice yolunun yükünü artırmayacak mı? Karabük – Bartın trafiği de bu güzergaha yüklenirse Karabük’ün şehir içi trafiği iyice kilitlenir. Zonguldak caddesi bu trafiğe cevap verebilir mi?


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  22 +30 54
 2. Fenerbahçe

  21 +28 45
 3. Başakşehir

  21 +11 40
 4. Beşiktaş

  21 +15 39
 5. Adana Demir

  21 +18 38
 6. Genişlet
 7. Trabzonspor

  22 +5 38
 8. Kayserispor

  21 +4 32
 9. Konyaspor

  21 +2 27
 10. Karagümrük

  21 +3 26
 11. Gaziantep FK

  22 +1 25
 12. Alanyaspor

  22 -8 25
 13. Sivasspor

  22 -5 24
 14. Antalyaspor

  21 -8 24
 15. Hatayspor

  21 -19 23
 16. MKE Ankaragücü

  21 -9 22
 17. Kasımpaşa

  22 -14 22
 18. Giresunspor

  21 -18 21
 19. İstanbulspor

  22 -22 21
 20. Ümraniyespor

  21 -14 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.