DOLAR 18,8158 0.05%
EURO 20,4917 -0.03%
ALTIN 1.167,100,07
BITCOIN 4318720,08%
Karabük
11°

KAPALI

15:55

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Her Telden (28.Ekim.2015)

ABONE OL
28 Ekim 2015 07:32
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP GENEL BAŞKANI SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU KARABÜK VE İLÇELERİNİ GEZECEK,SEÇMENLE GÖRÜŞECEK…
CHP Genel Başkanı Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU bugün Karabük ve İlçelerini ziyaret ederek,SEÇMENLERLE GÖRÜŞECEK ,seçmenle sohbet edecek..
Önce ki gün Büromuza bir nezaket ziyaretinde bulunan CHP Milletvekili Adayı Sayın ERDOĞAN DİNÇEL çok ilginç bilgiler verdi ve “CHP GENEL MERKEZİ ANKETLER YAPTIRIYOR..” dedi.
“BU ANKETLERDE,BİRAZ DESTEK İLE MİLLETVEKİLİ ÇIKABİLECEK YERLERE,GENEL BAŞKAN Sayın KILIÇDAROĞLU GİDİYOR,KATKI VERİYOR VE MİLLETVEKİLİ ŞANSINI ARTTIRMAYA GAYRET EDİYOR..” dedi Sayın DİNÇEL.
Sonra da “KARABÜK’TE İKİNCİ PARTİ CHP VE CHP YA KÜÇÜK BİR OY FARKI İLE SEÇİMİ KAYBEDECEK,AKP 2-0 YAPACAK VEYA SEÇİM SONUCU AKP 1 CHP 1 OLACAK..” dedi.
İşte o nedenle Genel Başkan Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU bugün gelerek SAFRANBOLU-KARABÜK ve YENİCE’DE seçmenlerle görüşecek,sohbet edecekmiş.
Sayın ERDOĞAN DİNÇEL çok umutlu görünüyor..
“YA AKP AZ BİR OY FARKI İLE 2-0 YAPACAK.VEYA AKP 1,CHP 1 MİLLETVEKİLİ ÇIKARTACAK..” diyor,ayrıca, “MHP’LİLER BİZE BÜYÜK İLGİ GÖSTERİYORLAR.ÖZELLİKLE MHP’Lİ GENÇLER AÇIKÇA ABİ BU SEÇİM SENİNLE ÇALIŞACAĞIZ DİYORLAR..”gibi bilgiler veriyor..
Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU bugün Karabük’te..
YAYALAŞTIRILMIŞ YOLDA SEÇMENLE SOHBET EDECEK..

TOKİ BAŞKANI SAYIN MEHMET ERGÜN TURAN,BUGÜN KARABÜK’E GELECEK VE EMEKLİLER İLE SOHBET EDECEK..
TOKİ Başkanı Sayın MEHMET ERGÜN TURAN,bugün Karabük’e gelerek,EMEKLİLER ve DAR GELİRLİ vatandaşlarla bir sohbet toplantısı yapacak.
TOKİ BAŞKANI BİLGİLER VERECEK.
Ayrıca KARABÜK VALİLİĞİ önderliğinde,EMEKLİLER DERNEĞİ KARABÜK ŞUBESİ için bulunan arazileri tetkik edecek/ettirecek ve bu araziler üzerine UCUZ KONUT ÜRETİMİ için çalışmalar hız kazanacak.
EMEKLİLER Derneği Karabük Şube Başkanı Sayın CELAL BULUT,bu noktaya açıklık getirirken,TOKİ Başkanı Sayın MEHMET ERGÜN TURAN’IN bugün saat 11.00 gibi Karabük’te olacağına dikkat çekti.
Bilindiği gibi TOKİ özellikle DAR GELİRLİLER için UCUZ KONUT Üretiyor ve bu nokta da,aynı konutlardan EMEKLİLERE DE YARARLANMA imkanı sağlanıyor.
Karabük EMEKLİLER Derneği Şubesi,aylar önce bir girişim başlattı ve TOKİ’NİN KARABÜK’TE EMEKLİLER İÇİN UCUZ KONUT ÜRETMESİNİN yolunu açtı..
Bu iş daha sonra SİYASAL BİR ZEMİNE KAYDIRILDI.
Tartışmalara sebep oldu..
TOKİ Başkanı Bugün bu tartışmalara da noktayı koyacak.

CHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAYI AVUKAT SAYIN ERDOĞAN DİNÇEL “KESİN MİLLETVEKİLİ ÇIKARTACAĞIZ..”
CHP Karabük Milletvekili Adası Avukat Sayın ERDOĞAN DİNÇEL,geçtiğimiz gün, Büromuza uğradı bir süre sohbet ettik ve bu esnada Gazetelerde ki AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR’IN yaptığı açıklamalar dikkatini çekti.
Sayın TİMURÇİN SAYLAR “KARABÜK’TE AK PARTİ BİRİNCİ,CHP İKİNCİ PARTİ GÖRÜNÜYOR.ANCAK AK PARTİ BU SEÇİMİ 2-0 ALACAK..” şeklinde bir açıklama yapmış.
CHP Milletvekili Adayı Sayın ERDOĞAN DİNÇEL bu açıklamanın yüzde 5/ doğru,yüzde 50 yanlış olduğunu söyledi ve “EVET CHP KENTİN İKİNCİ PARTİSİ,BU DOĞRU,ANCAK,2-0 OLAYI YANLIŞ ZİRA SEÇİM SONUCU AKP 1,CHP 1 ÇIKACAK..”
CHP’NİN MİLLETVEKİLİ ÇIKARTACAĞINA DİKKAT ÇEKTİ.
Sayın ERDOĞAN DİNÇEL,çok iddialı sözler etti..
Ayrıca da “MHP BAŞTA OLMAK ÜZERE,DİĞER PARTİLERDEN DE ÇOK SAYIDA OY ALIYORUZ.ÖZELLİKLE GENÇ KESİM BU SEÇİM,ADETA,CHP YE AKIYOR..” ifadelerini kullandı.
Kendisinin AK Partiyi(gerçi kendisi AKP diyor ya) eleştirmediği yönünde eleştiriler getirildiğini söylüyor ve “HEM AKP’Yİ HEM MHP’Yİ ELEŞTİRİYORUZ.AYRICA BİZİM KİMSEDEN KORKMAMIZA,ÇEKİNMEMİZİ GEREK YOK..” dedi.
“BEN NE DEVLET İHALELERİ ALDIM,NE ÖZEL SEKTÖR İHALELERİ ALDIM.KİMDEN ÇEKİNECEĞİM,KORKACAĞIM.BUNU SÖYLEYENLERE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNİ HATIRLATIRIM..” şeklinde de görüşler açıkladı.
GENEL BAŞKAN KILIÇDAROĞLU’NU BEKLİYORLAR..
“GELİŞİ BİZE BÜYÜK GÜÇ KATACAK..” dedi.

AK PARTİ İLE KARDEMİR ARASINDA,GALİBA, “SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR..” VE BİR DİZİ ELEŞTİRİNİN ENGELLENMESİ
AK Parti Teşkilat mensupları ile zaman/zaman görüşüyoruz,sohbet ediyoruz ve özellikle son günlerde AK Parti ile KARDEMİR arasında çok “SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR..” gibi bir izlenim edindik.
GALİBA BÖYLE SOĞUK RÜZGARLAR ESİYOR..!!
AK Parti İl ve İlçe Yönetimlerinde görev alan birçok isim “KARDEMİR’E ÇOK CİDDİ ELEŞTİRİLER GETİRECEĞİ.ANCAK SİYASETİ İNCİNSEN DE/ İNCİTME DÜSTURU İLE YAPAN Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,BUNU KESİNLİKLE YAPMAYIN DİYOR..” görünüşü veriyor.
AK PARTİLİLER İLE KARDEMİR ARASINDA SOĞUK RÜZGARLAR VAR.
Biraz önce de,değindiğimiz gibi, bu rüzgarların fırtınaya dönüşmesine Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN engel oluyormuş ve AK Parti Teşkilatları kanadından gelecek yoğun eleştiri bombardumanına Sayın ŞAHİN’İN kesin talimatı engel oluyormuş.
BÖYLE BİR AYRIŞMANIN GEREKÇELERİ NEDİR..?
Bunu bilmek hayli zor.
Anlattıkları bir dizi gerekçeleri var elbet.
Özellikle AK Parti kanadından anlatılanlar var ve bazı Müdürlerin SİYASİ BASKI YAPTIKLARINA ilişkin bilgiler veriyorlar,bir de,bize çok enteresan gelen “PARALEL YAPI..” sözlerinin KARDEMİR için sıkça kullanılması oldu.
Siyasi baskı iddialı,paralel yapı,sözleri ile bağlantılı mı acaba..?

“BU SEÇİM SONUCU 7 HAZİRAN SONUCU GİBİ VEYA BENZERİ ÇIKARSA,KISA SÜRE İÇİNDE BİR SEÇİM DAHA OLUR MU.”
Önümüzde ki Pazar günü SANDIK BAŞINA gideceğiz ve oylarımızı kullanacağız,sonuç,7 HAZİRAN gibi çıkarsa veya 7 HAZİRAN benzeri çıkarsa KISA SÜRE İÇİNDE BİR GENEL SEÇİM DAHA OLUR MU..?
OLACAĞINI İDDİA EDEN ÇEVRELER VAR.
Daha doğrusu,1 Kasım Erken Genel Seçim sonucu da KOALİSYON çıkarsa,bir KOALİSYON HÜKÜMETİ kurulsa bile,EN GEÇ BİR YIL içinde yeni bir GENEL SEÇİM yapılabilir gibi bir görüşü dile getirenler var.
“EVET BİR KOALİSYON HÜKÜMETİ KURULABİLİR..”
“ANCAK,EN GEÇ BİR YIL İÇİNDE GENEL SEÇİME GİDİLİR..”
Bunları söyleyen,bunları yazan,çizen,Kamuoyu ile paylaşan çevreler var,bu söylentileri piyasaya süren çevreler var,acaba olur mu,olabilir mi ve Ülke yeni Genel Seçimlere gebe mi..?
ÇOK GENİŞ BİR KESİMİN İDDİASI,BU YÖNDE.
Olayın bu noktasında,bir Partinin TEK BAŞINA İKTİDAR olması halinde bile,kılı/kılına bir çoğunlukla ÜLKE YÖNETİMİNİN çok zor olabileceği üzerinde duruluyor ve o noktada da bir Seçim olabilir görüşüne gidiliyor.
DAHA SEÇİMİN BİRİNİ YAPMADIK,YENİSİ KONUŞULUYOR..
1 KASIM ERKEN GENEL SEÇİM NE SONUÇ VERECEK..?
Haftaya bugün hep birlikte göreceğiz bunu.

“VEFA İSTANBUL’DA BİR SEMT ADI..” NOKTASI VE EMEKLİLER DERNEĞİ BAŞKANI SAYIN CELAL BULUT’UN TAVRI..
TOKİ Tarafından EMEKLİLERE UCUZ KONUT YAPILACAĞI haberleri Karabük’te çok büyük tartışmalara yol açtı,SİYASİ Tartışmalara yol açtı.
Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,bu konuya Siyaset bulaştırıldığını iddia etti,halen aynı iddiasını sürdürüyor ve temelinde olaya karşı çıkmamasına rağmen,olaya Siyaset bulaştırılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirince,KARŞI ÇIKIYOR gibi bir algı oluşuyor.
Sayın RAFET VERGİLİ’NİN bu tutumuna karşı,AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN bu konuya TAM DESTEK VERİYOR.
HER AŞAMADA YARDIMCI OLACAĞINA İŞARET EDİYOR..
Şimdi böyle bir ortamda GENEL SEÇİME gidiliyor,PAZAR GÜNÜ seçmen SANDIK BAŞINA gidecek ve oylarını kullanarak gelecekte ÜLKEYİ YÖNETECEK SİYASİ İRADEYİ belirleyecek.
ESAS İŞ PAZAR GÜNDEN SONRA..
Eğer,BUGÜN Karabük’te olması beklenen TOKİ Başkanı Sayın MEHMET ERGÜN TURAN,1 Kasım Erken Genel Seçiminden sonra bu işi sonuçlandırmazsa,BÜYÜK KAOS OLUR.
Gerçekten büyük KAOS OLUR.
En azından EMEKLİLER DERNEĞİ Karabük Şube Başkanı ve Şube Yöneticileri büyük sıkıntı içinde kalırlar,çok önemli eleştiriler alırlar ve işte o zaman Sayın RAFET VERGİLİ bütün söylediklerinde haklılık kazanır.
Olayın esası 1 KASIM GÜNÜNDEN SONRA..
İşte o zaman sıkıntı olmamalı,.!!

KARDEMİR “İLERLEYEN SÜREÇTE,BORÇLARINI,YENİ BORÇLARLA KAPATMA SÜRECİNE GİRERSE..” EROL BOZBEYOĞLU
KARDEMİR’İN 750 milyon dolar civarında,döviz borcu olduğunu,bir süredir yazıyoruz,hatta geçtiğimiz RAMAZAN AYINDAN bu yana yazıyoruz,bunu Okurlarımıza,Kamuoyu’na duyuruyoruz.
Geçtiğimiz Ramazan Ayı içinde KARDEMİR Genel Müdürü Sayın UĞUR YILMAZ ve Genel Müdür Yardımcıları BASINA BİR İFTAR yemeği vermişlerdi.
O iftar yemeğinden Genel Müdür Sayın UĞUR YILMAZ böyle bir borcu telaffuz etmişti,o zaman bizde bunu,Okurlarımızla,Kamuoyu ile paylaşmıştık.
ŞİMDİ DÖVİZ FİYATLARI KARIŞTI.
ÇİN HALK CUMHURİYETİ piyasalara girdi ve UCUZ FİYATLARLA ortalığı hallaç pamuğu gibi atıyor,ÜLKE DEMİR/ÇELİK Sektörünü çok zor durumlara soktu ÇİN,elbet KARDEMİR’DE BUNDAN NASİBİNİ ALDI/ALIYOR.
İlerleyen süreçte KARDEMİR vadesi gelen döviz borçlarını,yeni döviz borcu bularak kapatmak gibi bir yola gider mi,eğer o yola giderse,yine ortaya 1999-2002 yıllarında olduğu gibi yeni EROL BOZBEYOĞLU türü işadamları çıkar mı..?
HATIRLAYANLAR VARDIR,bir Devlet Bankası teminatı ile DIŞ ÜLKELERDEN KARDEMİR’E kredi bulunması gerekince,devreye ABD ve Türk Vatandaşı da olan EROL BOZBEYOĞLU girmiş ve KARDEMİR’İN 1 MİLYON DOLARI o şahısta kalmıştı.
Eğer BORÇ/BORÇLA KAPATILACAKSA,bu tür insanlar ortaya çıkar ve KARDEMİR’İN 1 milyon doları O TÜR İNSANLARIN üzerinde kalır mı acaba..?
O ZAMAN KARDEMİR YÖNETİM KURULU ÜYELERİ KİMLERDİ..?
Şimdi esip/üfürenler BUNA BİR CEVAP VEREBİLİRLER Mİ..?

KARABÜK 2.ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ KARDEMİR İÇİN “TİCARET YAPAMAZLAR ARA KARARINI..” KALDIRDI..
Bilindiği gibi,KARABÜK 2.ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ (TİCARET MAHKEMESİ SIFATIYLA..) 18.08.2015 tarihinde bir ARA KARAR vererek,KARDEMİR YÖNETİMİNDE BULUNAN HAKİM ORTAKLARIN KARDEMİR İLE TİCARET YAPAMAYACAKLARINI duyurdu.
Bu karara göre KARDEMİR YÖNETİM KURULU ÜYELERİ,özellikle,HAKİM HİSSEDAR durumunda bulunan YOLBULAN,GÜLEÇ ve YÜCEL Aileleri KARDEMİR ile TİCARET YAPAMAYACAKLARDI.
KARDEMİR BU KARARA İTİRAZ ETMİŞTİ.
Konu BİLİRKİŞİYE intikal etti.
BİLİRKİŞİ olarak tayin edilen DOÇ.DR.İSMET SAYHAN,verilen ARA KARARI doğru bulmadığı yolunda bir RAPOR VERDİ ve Karabük 2 Asliye Hukuk Mahkemesi (Ticaret Mahkemesi Sıfatıyla..) verdiği ARA KARARI dün kaldırdı.
Peki şimdi ne olacak..?
KAMUOYU’NA ARA KARARI duyurmak için verilen GAZETE İLANLARI,bu ilanların yarattığı algı,ne kadar değişecek,olayın en önemli yanı burası elbet..?
KARDEMİR sürekli makineye,teknolojiye,büyümeye yatırım yapıyor,OYSA GÜNÜMÜZ SANAYİ TESİSLERİNİN ve bu TESİSLERİ YÖNETİM ŞİRKETLERİN algı yönetimine de yatırım yapması temel koşul oldu.
KARDEMİR BUNU HEP ISKALADI,HEP GÖRMEZDEN GELDİ..
Sonuç ise,olumsuz algının yerleşmesi denebilir mi..?

İKİNCİ MİLLETVEKİLİ SİZCE SAYIN BURHANETTİN UYSAL MI,SAYIN ERDOĞAN DİNÇEL Mİ,SAYIN ADEM KAR MI…?
Karabük’ün İKİNCİ MİLLETVEKİLİ sizce kim olur,AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Birinci sıra Milletvekili Adayı Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN seçilmesi garanti.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,yine/yeniden KARABÜK MİLLETVEKİLİ.
Peki İKİNCİ MİLLETVEKİLİ KİM SEÇİLİR..?
AK Parti İKİNCİ SIRA Adayı Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL MI olur..?
CHP Birinci sıra Adayı Sayın ERDOĞAN DİNCEL Mİ olur..?
MHP Birinci sıra Adayı Dr.Sayın ADEM KAR MI olur..?
Bugün Karabük’e gelecek olan CHP Genel Başkanı Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU BU NOKTA DA hayli etkili,hayli belirleyici olacak gibi bir hava estiriliyor.
İşin en enteresan tarafı AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR bile dolaylı biçimde de olsa “KARABÜK’TE BİZ BİRİNCİ,CHP İKİNCİ PARTİ GÖRÜNÜYOR..” diyerek dolaylı biçimde BİRŞEYLERE İŞARET EDİYOR..
PAZARTESİ İKİNCİ MİLLETVEKİLİMİZ KİM OLACAK..?
BU konuda sizin fikriniz nedir..?

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (4)
 • MUHALEFET

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız, en değerli Ulusal Bayramımız. Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk. Türk Bayraklarıyla ve Atatürk posterleriyle donatmamız gereken bir bayram. Kardemir için de iki anlamı olan bir bayram. Ayrıca Karabük Demir Çelik Fabrikasının kurulma talimatını veren imzası olan Önderimiz.
  Bugün Kardemir girişi ve içi bayraklarla donatılmış ve süslenmiş ama neden Kapı girişinde bile kurucumuzun Posteri yok?
  Nedir bu vefasızlık? Aklımıza gelen soru işaretleri bir şey mi ima ediyor?
  Atatürk bir siyasi lider değil, Türk Milletinin kahramanıdır.
  Sizleri duyarlı olmaya, Türk Milletinin bir evladı olarak, özellikle gündem oluşturmaya davet ediyorum. Belki gözden kaçan, Ulusal bütünlüğümüzün sembolü Atatürk’e saygımızı belirtmiş oluruz.

 • AK PARTİ 2-0 ALIR

  AK PARTİ SEÇİMİ 2-0 YAPAR DOLAYSIYLA BURHANETTİN UYSAL MECLİSE GİDER.OLMAZSA AK PARTİ 1 CHP 1 OLUR

 • KARABÜKLÜ

  KARABÜKTE İKİNCİ MİLLETVEKİLİ ADEM KAR OLACAKTIR.BAŞKA ALTERNATİF YOKTUR…..

 • sosyal demokrat

  ERDOĞAN DİNÇEL ÖZEL SEKTÖRDEN İHALE ALMADIM DERKEN KİM İHALE ALMIŞ ONUDA SÖYLESEYDİ YA.KARABÜKTE HİÇBİ ŞEY GİZLİ KAPAKLI KALMAZ DOĞRUSU MEVCUTLARI İÇİNDE EN TEMİZ SİYASETÇİ ERDOĞAN DİNÇEL O KESİN.İHALE ALANLAR KİM ACABA BUNUDA AÇIKLASA DÜRÜSTLÜYÜ DAHA PERÇİNLENİR


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  19 +24 45
 2. Fenerbahçe

  19 +24 41
 3. Başakşehir

  19 +10 37
 4. Beşiktaş

  18 +13 35
 5. Trabzonspor

  19 +5 35
 6. Genişlet
 7. Adana Demir

  19 +17 34
 8. Konyaspor

  19 +5 27
 9. Kayserispor

  19 +1 26
 10. Alanyaspor

  19 -1 25
 11. Karagümrük

  19 +1 22
 12. MKE Ankaragücü

  19 -5 22
 13. Giresunspor

  19 -10 21
 14. Gaziantep FK

  19 -3 19
 15. Kasımpaşa

  19 -13 19
 16. Antalyaspor

  18 -8 18
 17. Sivasspor

  19 -8 18
 18. Hatayspor

  18 -18 17
 19. İstanbulspor

  19 -22 15
 20. Ümraniyespor

  19 -12 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.