Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (28.Eylül.2015)

Yayın: 28.09.2015 08:28
Paylaş:
A+ A-

2010 YILINDA YAŞANAN SENDİKAL MÜCADELE SIRASINDA,KARDEMİR’İN İŞ AKİTLERİNİ FESİH ETTİĞİ İŞÇİLER..
2010 Yılında yaşanan SENDİKAL MÜCADELE sırasında KARDEMİR bir bölüm işçisinin İŞ AKDİNİ FESİH etmiş ve bu işçileri işten çıkartmıştı.
O ZAMAN CİDDİ MÜCADELELER YAŞANMIŞTI..
Aradan geçen süreç içinde,bu insanların bir bölümü emekli oldu,bir bölümü kendi işini kurdu,bir bölümü başka yerlere gittiler ve bu arada da TÜRK METAL Sendikası KARABÜK TEMSİLCİLİĞİNİ KAPATTI.
Bu işçilerden 50-100 civarında mağdur olarak kalan var.
Veya KARDEMİR’E GERİ DÖNEREK ÜRETİME katılmak,o alıştığı,sevdiği tezgahlarına,işyerlerine dönmek isteyen işçi var,bunlardan bir Heyet bayram öncesi bizi ziyarete gelmişlerdi.
“BİZİ TEKRAR İŞBAŞI YAPTIRSINLAR..” şeklinde bir talepleri vardı ve geçtiğimiz günlerde Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’DE bu anlamda bir konuşma yaptı.
Sayın RAFET VERGİLİ yaşanan SENDİKAL SÜRECE dikkat çektikten sonra,BU İŞÇİLERE MAHKEMEYİ KAZANIN GELİN,YARDIM ETMEYE ÇALIŞALIM yolunda sözler verildiğine işaret etti.
“GERİ GELİN..” denilse 50 bilemediniz 60 kişi geri döner..
Sayıları o kadar kalmış ve o kadar insan işyerini,tornasını,tezgahını özlemiş,bize bu duygularını anlatırken KARDEMİR GERÇEK BİR AİLE OLMUŞ duyguları geçti içimizden,öylesine içten anlatıyorlardı..
“GİDEN VARDİYA OTOBÜSLERİNİN ARKASINDAN DUYGULANARAK BAKIYORUM..” diyenler oldu,o vardiya otobüsüne binmek işyerine gitmek için can attığını söyleyenler oldu..
BU İNSANLARA BİR HAK TANINAMAZ MI..?

TOBB TARAFINDAN ORGAZİNE SANAYİ BÖLGESİ’NE YAPTIRILAN “MESLEK LİSESİ..” FAKÜLTEYE ÇEVRİLECEK GİBİ..
Bayram öncesinde,Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN ve Başkan Yardımcısı Sayın HAKAN ŞENTÜRK ile konuşuyorduk.
TSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN,Organize Sanayi Bölgesi’nin hemen alt tarafından,TOBB tarafından inşaatına devam edilen MESLEK LİSESİ Binasının FAKÜLTE olarak kullanılma ihtimalinden söz etti.
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ile TOBB arasında bu konu üzerinde bir anlaşma yapıldığından söz etti Sayın TUNCAY ÖZCAN ve bina ÜNİVERSİTE Bünyesinde bir FAKÜLTE olarak değerlenecekmiş sanıyoruz.
ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDE Kİ Tesislerin eleman temini ve burada eğitim alan öğrencilerin SANAYİ ile iç/içe olması amaçlanıp bu yönlü bir FAKÜLTE girişimi olacakmış.
ELBET ÇOK GÜZEL BİR GELİŞME OLUR.
TOBB bu gibi konularda Karabük’e yakın davranıyor.
Organize Sanayi Bölgesi’nin hemen alt tarafında kalan ve YOLBULANLAR Haddanesinin karşısına düşen TOBB Binası inşaat halinde ve son aşamaya gelmiş bulunuyor.
TEKNİK EĞİTİM İLE İLGİLİ BİR FAKÜLTE KURULACAK.
Sayın ÖZCAN ve Sayın ŞENTÜRK bu bilgileri verdiler.

110 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA “GRUP KÖY YOLLARI..” VE KARABÜK ÖZEL İDARE ÇALIŞMALARINDA Kİ BAŞARI..
Karabük İl ÖZEL İDARESİ Genel Sekreterliği ile İL GENEL Meclisi çalışmalarının ürünü olarak,110 kilometre uzunluğunda GRUP KÖY YOLLARI ASFALTLANDI ve standardı hayli yüksek bir asfaltlama oldu.
110 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA YOL ASFALTI,yüzlerce Köyün sıkıntısını tamamen giderdi ve KÖY YOLLARI noktasında Karabük’ün sorunu kalmadı sayılır.
İL ÖZEL İDARESİ Makine parkını güçlendirdi.
O nedenle süratli,verimli bir çalışma yapıldı bu yıl.
Ayrıca da HAYLİ AZ PARA HARCANARAK,yani tasarruf yapılarak,bu çalışmalar gerçekleştirildi,İl ÖZEL İDARE Genel Sekreteri Sayın MUHMET UZUN ve İl GENEL MECLİS Başkanı Sayın HASAN YILDIRIM iyi işler çıkartıyorlar.
MAKİNE PARKININ GÜÇLENDİRİLMESİ..
YENİ KAYNAKLARIN TEMİNİ.
Bunlar gibi bir dizi işlerin üstesinden gelince ortaya 110 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA bir asfalt yol ağı çıktı,hem de standardı hayli yüksek bir asfaltlama yapıldı..
KARABÜK KIRSAL KESİMİ AK PARTİ’YE OY VERİYOR.
Nedeni bu çalışmalar olsa gerektir değil mi..?

HACI ADAYLARININ UĞRADIĞI KAZA VE KAZA İLE İLGİLİ GÖRÜŞ AYRILIKLARI,SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN’İN ÖNERİSİ.
HACI ADAYLARI çok büyük bir kazaya maruz kaldılar ve 740 civarında insan öldü,bunun tek nedeni SUUDİ Yönetiminin işbilmezliği,işi ciddiye almaması olsa gerektir.
KALDI Kİ,BU KAZA İLK DEĞİL..
İNŞAALLAH SON OLUR.
Böyle bir kazanın olması tüm Dünya gibi Ülkemizde de ciddi yankı yaptı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı,Karabük Milletvekili Adayı Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ortaya çok ciddi,çok tutarlı bir öneri getirdi.
“ORGANİZASYONU VERSİNLER ÜLKEMİZE,HİÇBİR KAZA YAŞANMAZ..” anlamında cümleler kullandı Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,bunu inanarak,bu Ülke insanına,bu insanların Organizasyon yeteneğine güvenerek söyledi elbet.
OLACAK ŞEY Mİ BU KAZA,BUNU NASIL İZAH EDERSİNİZ..?
Dünya da İSLAM ÜLKELERİNİN en küçük bir hatasını bekleyen,uman çevreler var ve BU KAZA onların eline büyük bir koz verdi,madem ki yapamıyorlar VERSİNLER TÜRKİYE’YE işler tıkır/tıkır yürüsün..
BU KAZA ÜLKEMİZDE DE GÖRÜŞ AYRILIĞI YAŞATTI..
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN en doğru,en tutarlı öneriyi yaptı..
Kardeşim YAPAMIYORSAN/YAPANA VERECEKSİN..
Bunun bir başka izahı,izah tarzı var mı yani..

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAYI SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN’İN TUTUMU..
Demek ki uzun yılların Siyasi deneyimi böyle bir şey,AK Parti Genel Başkan Yardımcısı VE Karabük Milletvekili Adayı Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,ortamı germiyor,germek isteyenlere,bunun için çaba harcayanlara rağmen germiyor.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN bu tutumunu çok veciz açıkladı..
“İNCİNSEN DE,İNCİTME..”
Hazreti Mevlana’nın bu sözüne sadık bir tutum izleyeceğini söyledi ve “İNCİNSEKTE İNCİTMEYECEĞİZ..” diyerek Siyasete devam edeceği mesajını verdi.
Özellikle Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN her görüşmelerinde kendisine “ABİ..” kendisinin de Sayın VERGİLİ’YE hitaben “KARDEŞİM..” dediğini anlatması gerçekten,çok ama çok manidar..
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN tansiyonu düşürüyor.
Siyaseten tansiyonu çok düşük tutuyor.
O nedenle diyoruz ki,SİYASİ DENEYİM BÖYLE BİR ŞEY demek.
Zira,vatandaş nezdinde prim yapan üslup Sayın ŞAHİN’İN üslubu.
Net biçimde görünen o.
İnsanlar,çok ağır bir üslupla dile getirilen eleştirilerden hoşlanmıyorlar,daha yumuşak bir Siyaset tarzı üzerinde duruyorlar ve Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN öyle bir üslup ile KARABÜK SİYASETİNİ yürütüyor..
Vatandaş o üslubu daha çok benimsiyor.

MHP MİLLETVEKİLİ LİSTESİ BİRİNCİ SIRA ADAYI SAYIN ADEM KAR İLE KARŞILAŞTIK,KUCAKLAŞTIK “ÇALIŞIYORUZ..”
Birkaç gün önce MHP Milletvekili Listesi Birinci sıra adayı Doktor Sayın ADEM KAR ve MHP Safranbolu İlçe Başkanı Sayın MUHARREM ASKER ile karşılaştık.
BAYIR MAHALLE DE SEÇİM ÇALIŞMASINA GELMİŞLER.
Sayın ADEM KAR ile kucaklaştık,kendisine başarılar diledik ve Sayın KAR,MHP İlçe Başkanı Sevgili Kardeşim MUHARREM ASKER’E dönerek “AHMET ABİ SİYASETE GİRMEMİN EN BÜYÜK SEBEPLERİNDEN BİRİSİDİR..” dedi.
Yıllar önce yazdığımız bir veya birkaç yazıya atıf yaparak “SİYASETİ AKLIMA DÜŞÜREN İSİMLERDEN BİRİSİDİR AHMET ABİ..” gibi sözler etti.
BAYIR MAHALLE seçmenleri ile buluşacaklarmış ve Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN kendilerini beklediğini söyleyerek ayrıldılar.
Sayın ADEM KAR Karabük Devlet Hastanesi’nde çalıştığını dönemlerden tanıdığımız,bildiğimiz bir kardeşimiz ve hastalarına karşı olan ilgisi,sıcak muhabbeti hep dikkatimizi çekmiştir.
Bu muhabbet ve sıcak ilişkilerin,kendisini eninde/sonunda Siyasete taşıyacağını düşünmüş ve bunu da bir veya birkaç kez yazmıştık,bu sıcak ortamın Siyasetçilerin gözünden kaçmayacağını düşünmüş ve yazmıştık.
Bir süre sohbet ettik ve ayrıldık,başarılar diledik..

PROF.DR.SAYIN BURHANETTİN UYSAL,MİLLETVEKİLİ ADAYI OLARAK,AK PARTİ’YE ÖNEMLİ KATKILAR VERİYOR..
Bayram süresince birçok insan ile konuştuk,sohbet ettik ve bu insanların çeşitli Siyasi görüşleri olduğunu da,açık yüreklilikle paylaşmamız gerek,çok çeşitli Partilere sempati duyan insanlardı görüştüklerimiz.
Bir tek ortak noktaları PROF.DR.Sayın BURHANETTİN UYSAL.
Çok takdir ettiklerini söylediler,Karabük’e çok büyük katkılar verdiğine işaret ettiler ve ortak kanaat KARABÜK’ÜN BÜYÜMESİNE,Kentin gelişmesine BÜYÜK KATKI VERDİĞİ noktasında düğümleniyor.
Birçok insan “BU KEZ Sayın BURHANETTİN UYSAL İÇİN AK PARTİYE OY VERECEĞİM..” sözünü açık,net bir biçimde söyledi,buna karşılık “BİLİRSİN BEN FALAN PARTİLİYİMDİR,PARTİME OY VERECEĞİM AMA ÜZÜNTÜYLE OY VERECEĞİM..” diyenlerde oldu.
Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL’A oy vermeyecek kadar Parti bağnazı olduğunu,bundan dolayı üzüntü duyduğunu söyleyen insanlar da oldu elbet.
Sayın BURHANETTİN UYSAL büyük sempati kazanmış.
Bunu daha öncelerinden de biliyorduk,tanık oluyorduk,ancak içimizde “İNSAN SİYASETE GİRİNCE SEMPATİSİ DE SORGULANMAYA VE YENİDEN DEĞERLENDİRİLMEYE BAŞLAR MI..?” bir soru vardı..
Bu soru Allah için,içimizde hep vardı..
Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL sempatisinden hiç kaybetmemiş.
Hatta kendisine duyulan sempati daha bir kristalize olmuş.

CHP SEÇİM ÇALIŞMALARINA HIZLI BİÇİMDE DEVAM EDİYOR VE BİR YANDAN DA 2019 YEREL SEÇİMLERİ İÇİN FİKİR..
CHP Bir yandan 1 Kasım Genel Seçimleri için hızlı biçimde çalışmalarını sürdürüyor,şu an itibarı ile çalışmalar CHP’NİN daha önce ki yıllarda gördüğümüz performansının çok/çok üzerine çıkmış durumda.
BİR KONU DİKKATİMİZİ ÇEKİYOR.
CHP Bir yandan 1 Kasım Genel Seçimleri için sıkı biçimde çalışırken,öte yandan da,DAHA UZUN VADELİ bir konu üzerinde ciddi/ciddi FİKİR JİMNASTİKLERİ yapılıyor.
2019 YEREL SEÇİMLERİ İÇİN FİKİR JİMNASTİKLERİ VAR.
Bilindiği gibi KARABÜK MERKEZİNDE,CHP Karabük BELEDİYE MECLİSİ’NE,İL GENEL MECLİSİ’NE Üye bile sokamıyor,bu kadar bile oy alamıyor.
BU ŞANSI KIRMAZ İÇİN FİKİR JİMNASTİKLERİ VAR.
Hatta ve hatta KARABÜK MERKEZ,başta olmak üzere, Belediye Başkanlıklarını almak için ciddi FİKİR JİMNASTİKLERİ yapılıyor CHP bünyesinde.
“EĞER TRANSFERLE OLACAKSA,TRANSFERLE.BÜNYEDEN OLACAKSA,BÜNYEDEN,ÖYLE İSİMLERİ VE DAHA ŞİMDİDEN HAZIRLAYACAĞIZ Kİ,2019 RÜZGARI BİZDEN YANA ESECEK..” diyen,etkili/yetki CHP’LİLER ile konuştuk.
Transfer olacaksa ŞİMDİDEN OLMALI bile diyorlar..

7 HAZİRAN GENEL SEÇİM SONUÇLARINI “SANDIK/SANDIK ANALİZ ETMİŞ BİR KARDEŞİMİZİN..” VERDİĞİ SONUÇLAR..
7 Haziran 2015 Genel Seçim sonuçlarını “SANDIK/SANDIK ANALİZ ETMİŞ..” bir kardeşimiz bize “AK PARTİ,BU SEÇİMDE MHP YE 14 BİN,CHP İSE 2 BİN OY KAYBETMİŞ..” demişti.
MHP,7 Haziran Genel Seçiminde AK Partiden 14 bin,CHP’DEN 2 bin civarında oy almış ve bu oylar Sayın DURMUŞ YALÇIN’I Milletvekili seçtirmiş.
AK Parti bu 14 bin oyunu GERİ ALABİLECEK Mİ..?
CHP Bu 2 bin oyu gere alabilecek mi..?
Veya bu oylar MHP’LİLEŞTİ Mİ,MHP sempatizanlığı sürecek mi..?
CHP’NİN,7 Haziran günü MHP’YE kaptırdığı 2 bin oy,geri gelse bile,CHP’NİN yeni oylar kazanması gerekiyor,ancak,AK Parti 7 Haziran Seçiminde,MHP’YE kaptırdığı 14 bin oyun yarısını bile geri alsa,sonuç 2-0 oluyor,Seçimi 2-0 kazanıyor.
AK Parti en büyük oy kaybını SAFRANBOLU’DA yaşamış ve o nedenle SAFRANBOLU’YA anormal yüklenecektir AK Parti,bütün gücü ile oylarını GERİ İSTEYECEKTİR,bunun SİYASETİNİ yürütecektir..
ÇOK SIKI BİR SEÇİM ORTAMI YAŞIYORUZ,BU KESİN..

13 kişi görüş bildirdi

 1. Ovacıta şantaj

  Mehmet Ali Şahin köyü Ovacıkta halktan şantajla oy istiyor….O bilindik 3. dünya ülkeleri siyasetçileri gibi…..Eğer,oy vermezseniz kültür merkezi ve meslek yüksek okulu inşaatları durur……….Ovacıklılar bu tehdite pabuç bırakırlarsa yazıklar olsun……….Adama sormazlar mı 13 yıllık iktidarınızda oraya hangi hizmeti götürdünüz????Şehir merkezinde nüfus 600…kişi,gerçekte yaşayan ise 400 imiş….Köy nüfusundan bile küçük bir duruma düşürülmüş hizmete aç bir belde……..Havaalanı projesini durduran yine bu Mehmet Ali Şahindir….Filyos ve Eskipazar serbest Bölge projelerini yine ısıtacaj mısınız??????? çözüm süreci diye yürüttüğünüz kandırmacalarla ülkeyi tekrar seçime taşıdınız,nice ana kuzuları toprağın kara bağrına düşüyor ne uğruna????400 milletvekilini alamadığınız için…..AKP defol bu memleket bizim…

 2. 307 liler

  Ahmet abi, bizler Kardemir mağdurları olarak siz büyüklerimize bu dostani eli uzattığınız için çok çok teşekkür ediyoruz, inşallah sizlerin bu iyi niyetinizle çıktığınız yolda Karabük ileri gelenlerinden kim olursa parti makam ayrımı yapmadan bize yardımcı olacak Hepsinden ALLAH razı olsun, Bizler o dönem yanlış yaptık, bazılarımız hiç yanlış yapmadan gitti, nasip böyleymiş, bizler sendikalardan nefret ettik hepsini gördük kendi çıkarları için kardeşine bile acımazlar, ben şahsi fikrim bu iş olursa sözleşmeli olmasını isterim, adam gibi çalışana kimse bir şey yapmaz bu sendika belası olmasa idi atılanlardan çok kişi atılmamış olurdu ve 5 yılda her ay en az 2500 tl maddi sarar manevi zarar ölçmek mümkün değil olmazdı, sizler bu yazıları yazdıktan sonra Çalışan bir çok arkadaş beni aradı ve bir çok temennilerde bulundu inşallah gelirsiniz diye, siz gelin geleceğiniz günü 4 gözle bekliyoruz, sizi çarşıda görünce kendimi suçlu hissediyorum size hal hatır sormaya utanıyorum diyenler oldu, Hayırlısı olsun ben umutluyum M.Ali şahin abimiz, Buranettin uysal hocamız Belediye başkanımız, valimiz ve diyer büyüklerimizin iyi niyetli çabası ile işverenimizin uygun görmesi ile bu iş olabilir, bu konuda çaba sarfeden büyük küçük herkese teşekkürler.

 3. mert can

  Karabük ten başka bir memlekette sayın MEHMET ALİ ŞAHİN gibi bir devlet adamı siyasi büyük sayın cumhurbaşkanının ve başbakanın sağ kolu Türkiye nin üçüncü adamı cıksa el üstünde tutarlar biz Karabük olarak ne kadar nankör bir memleketiz ne cabuk unuttuk 2002 yılında kardemir kapanırken dönemin başbakan yardımcısı sayın MEHMET ALİ ŞAHİN Bizzat sayın ALİ BABACANI yanına çağırarak kardemir demek ben demek Karabük demek ben demek burası benim memleketim benim boğazımda kardemir inde ekmeği vardır derhal kıredi çıkacak kardemir çalışacak dediğini ne cabuk unutuyoruz Karabük üniversitesi kurulma aşamasında ve devamındaki bölümlerin açılması konusunda üniversitemisin başarılı rektörü Sayın BURHANETTİN UYSAL hocamızla beraber sayın cumhurbaşkanından ve yök başkanından Karabük le ilgili ne varsa koparıp aldığını sorarım sizlere ALLAH aşkına Sayın Mehmet Ali Şahin in ağırlığı olmasaydı YENİCEYE EFLANİYE OVACIĞA VE EFLANİYE MESLEK YÜKSEK OKULU ONAYINI YÖK VERECEKMİYDİ Karabük te sayın PROF DR BURHANETTİN UYSAL hocamızın üstün gayreti Ankara da sayın MEHMET ALİ ŞAHİN beyin ağırlığı ve devlet büyüğü olarak bir ağbeyimizin olması Karabük üniversitesini bu hale getirdi bugün şehrin tamamı bu nimetten faydalanıyor gidin bakın BARTIN a gidin bakın Zonguldak a gidin bakın Kastamonu ya gidin bakın çankırı ya ltf nankörlük etmeyelim. MEHMET ALİ ŞAHİN asla oy karşılığı memleketini satacak kendi hemşerilerine tehdit ve şantaş yapacak vicdansız karektersiz bir insan değildir nankörlük yapmayalım

 4. Köy yolları

  Sayın Gölbek, köy yollarında sorun kalmadığını nasıl söylersiniz. Meclis Başkanlığı yapmış M. A. Şahin’in memleketi Ovacık’ın pek çok köyüne hala daha yürüyerek ancak gidilecek yollar var. Boyalı köyüne (AKP İl Başkan Yardımcısının ve bir milletvekili aday adayının da köyüdür) çıkan Dede yokuşu isimli yolu 45 yıldır (daha eskisini yaşım müsait olmadığından bilmiyorum) sadece bir kez Sayın İlhami Bey zamanında, yüzeysel de olsa asfaltladırlar. O da zamanla dağıldı gitti. Yine de idare ediliyordu. O yoldan, ileride yer alan yaklaşık 30 kadar köye gidiliyor (du!). Bu bayramda ise herkesin burnundan geldi. O yolu ıslah edecekmiş gibi yapıp tümden kullanılmaz hale getirmişler. Bunun yerine 800 m kadar ileriden verdikleri yol ise çok daha kötü. Allah aşkına bahsettiğim yolları birileri gidip görsün ve tarafsızca değerlendirsin. M. A. Şahin bu yollara, tadilatı yaptırılmayan tarihi camilere rağmen hala bu memleketin insanından hangi yüzle oy istiyor anlayamıyorum. Bu tür yollar güneydoğu anadoluda veya başka hiçbir bölgede kalmadı. Ovacık’a has! Bu çileyi milletine reva görüp hala oyları çantada keklik olarak değerlendirenlere ve onları destekleyenlere hayret ediyoruz. Yazıklar olsun! Bir de siz asfalt yolsuz köy kalmadı yalanına ortak olmayın Sayın Gölbek. Söylediğimi gidip yerine görün lütfen, tabi lastiğiniz patlamadan çıkabilirseniz o rampaları!

 5. BRTV ekranları yalan mı ??

  Mertcan rumuzlu arkadaş….Dün akşam BRTV’de ekranlarda konuşulanları izleseydiniz şantajla nasıl oy istediğini görürdünüz……Şimdilerde de emekliler cemiyetinin konut projesini kullanmaya çalışacaklar…7000 talep toplayan emekliler cemiyetinde konuşulanları bir bilebilseydiniz….Olayın tam bir kandırmaca olduğunu görürdünüz….Bayram ziyaretleri için CHP heyeti ve MHP heyeti aynı anda bayramlaşma için tesadüfen emekliler cemiyetindelerdi……Belediye başkanı Vergilinin açıklamalarına Cemiyet başkanı cevap veremediler,orası buz gibi kesti….yansımaları basına düşer yakında….Karabükte sağlık altyapısı çökmüş,siz hiç hastaneye falan gitmiyorsunuz galiba,hava kirliliğnden bunalmış bir kent…Çevre yolu olmaması ve şehirin içinden geçen şehirlerarası yollar nedeniyle şehiriçi tarafiği alarm veriyor….Sizler şimdi 7 haziran kandırmacalarına devam…Yok filyos,eskipazar serbest bölgesi,havaalanı yalanları…….YEMEZLERRRRRRRRRRRRRRRRRRR.

 6. Ya Yazıköy!!!

  Köy yollarında sorun kalmadığını söyleyen arkadaşlar;

  Karabük’ün en büyük köyleri olan Bulak ve Zopran köylerine bir bakın,
  Safranbolu’nun en büyük köyleri olan Yazıköy, Konarı, Yörük köyüne bir bakın.

  Hele hele Yazıköy’ün o yolu. Birde toki yapıldı ki yol içler acısı. Eğer o yol yapılmadan özel idare genel sekreterinin köyünün yolları yapılıyorsa vahhhhh benim memleketim vahhhhhhhhhh. Demekki yazıköy sahipsiz. Seçimlerde yazıköye ne anlatacaksınız?

 7. Emekliye Konut Fiyaskosu

  BELEDİYE BAŞKANI VERGİLİ,EMEKLİLER CEMİYETİ BAŞKANINA “BIRAK 7000 KONUTU,SİZ, SADECE 700(YEDİYÜZ) KONUT YAPIN SİZİN HEYKELİNİZİ DİKECEĞİMİN SÖZÜNÜ VERİYORUM…”.DEDİ. AKABİNDE BUNUN BİR KANDIRMACA OLDUĞUNU YERİNİN OLMADIĞINI,HALKIN KANDIRILDIĞINI SÖYLEDİ….EMEKLİLER CEMİYETİ BAŞKANI “BEN TAPU MEMURUMUYUM,KİMİ EMEKLİLER EVİ OLDUĞU HALDE BAŞVURUYORLAR,TOPLANAN TALEP ŞİŞİRİLMİŞ DURUMDA DEDİ,YERİ FALAN BELLİ DEĞİL ŞEKLİNDE AÇIKLAMADA BULUNDU…ORTAM BUZ KESTİ…..( Bu açıklamaları gazeteci Hakan Tucel’den doğrulayabilirsiniz,çekimlerini o yaptı)…

 8. mert can

  MEHMET ALİ ŞAHİN OY KARŞILIĞI TEHDİT ETSEYDİ YALANLARLA SAHTE VAADLERLE HALKI KANDIRARAK ALINMIŞ BİR OVACIK BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN SONRA TÜM İLÇELERİMİZDEN SONRA OVACIĞA NİYE MESLEK YÜKSEK OKULU BAŞLADI BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DURSUN MHP GENEL MERKEZİNDEN KESİNLİKLE ADAY YAPILMAYACAĞI SÖYLENMESİNE RAĞMEN NİYE KAÇTI GİTTİ SAYIN RAFET VERGİLİ OVACIĞA GELİP KARABÜK BELEDİYESİ OLARAK VERDİĞİ VAADLERİ BELEDİYE BAŞKANI KAÇASAYA KADAR ÜÇTE BİRİNİ NİYE YAPMADI KARABÜK ÇEVRE YOLU DENMİŞ EVET ÖNEMLİ BİR PROŞE KATILIYORUM ŞU AN BU ÇEVRE YOLUYLA İLGİLİ KARAYOLLARI KOORDİNAT ÇALIŞMALARINI TAMAMLIYOR AKABİNDE İSTİMLAK VE İHALE İŞLEMİ BAŞLAYACAK KARABÜK BELEDİYESİ OLARAK YAPTIĞI TEK İÇRAAT OLAN BATTI ÇIKTI SAYESİNDE KARABÜK MERKEZDEN DEMİRÇELİK KAVŞAĞINA VEYA TERMİNALDEN İSTASYONA NASIL ÇİLECEKİLEREK GİDİLDİĞİNİ MAHALLE ARALARINDAKİ YOLLARDA ARAÇ SAHİPLERİNİN KITKANAAT PARA BİRİKTİREREK ALDIKLARI TAŞITLARININ NASIL HURDAYA DÖNDÜĞÜNÜ HALKIMIZ BİLİYOR EMEKLİLER CEMİYETİ SİVİL TOPLUM ÖRKÜTÜ OLARAK KARABÜK TEKİ EMEKLİLERDEN TOKİ İÇİN ÖN KAYITLARI TOPLADI İLK ADIMI ATTI BUNDAN SONRA GEREK TOKİ BAŞKANLIĞI İLE GEREKSE MERKEZİ HÜKÜMETLE YÜRÜTÜLECEK İŞLERDE KARABÜK ÜN SEÇECEĞİ MİLLETVEKİLLERİ YÜRÜTECEK VE SONUÇLANDIRACAK HERKEZ TARAFINDAN AŞİKAR AKPARTİ TEK BAŞINA İKDİDAR KARABÜK E YATIRIM GELMESİ KONUSUNDA SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN VE SAYIN PROF BURHANETTİN UYSAL MI BAŞARILI OLUR YOKSA MUHALEFET PARTİSİNİN MİLLET VEKİLİ ADAYLARIMI

 9. bitti

  350 davaları bitti 12 brüt maaştan kelle başı mahkemeye verilerek alınacak

 10. iktidar sorumlu

  Filyos projesi aldatmacası fiyaskoyla sonuçlanmadı mı? Avrupa birliği fonlarından hibe proğramlarından 263 milyon lira getirilemeyince KİK(kamu ihale kurumu)projeyi rafa kaldırıverdi…Çünki kaynağı yoktu,Kuzey kıbrıs ve Yunanistan bu ödeneğe bloke koymuştu…./ haziran seçimlerine bu projeyle giren AKP milletvekili adayı Sedat namal sandığa çakıldı….7 Haziran seçiminden hemen sonra Kalkınma Bakan yardımcısı Mehmet Ceylan bu proje yapılmayacak açıklamalarını yapmadı mı????Öte yandan Eskipazar serbest bölge,ihtisas organize sanayi 30 milyon metrekare bir projeydi….Ne oldu??????Yalandan koreli işadamları falan getirildi,proje onayına sadece gele gele 2 milyon metrekarelik KASABA ORGANİZE SANAYİ olarak kabul edildi…Dağ fare doğurdu……Hastaneler cevap veremiyor,Sağlık ocakları var üniversite hastanesi var ancak DEVLET HASTANESİ yok….12000bin poliklinik yapılıyor..Kuyruklar uzadı,randevu için sabah saat 5 lerde sırada hastalar…Hava kirliliğinden şehir zehirleniyor…Kirleticiler siyasi irade sahipleri değil mi???? AKP İKTİDARI BU SORUNLARIN ASIL SORUMLULARIDIR……YAŞANACAK BİR KARABÜK İÇİN,YAŞANACAK BİR TÜRKİYE İÇİN,önce Türkiye,önce Karabük diyoruz…..Selam olsun,cumhuriyeti ve cumhuriyet kentini kuran kurucu iradeye…..Bilmeyenler ne bilsin bizi bilenlere selam olsun….

 11. köy yolları rezalet

  özel idare hangi yolları asfaltlamış cidden merak ettim. yukarıdaki yorumda söylendiği gibi genel sekreterin köyünün yolunu mu? eğer öyleyse, helal olsun o genel sekretere. bu memlekette tbmm başkanlığı yapmış adam kendi ilçesine bağlı köylerin yollarını 40 yıla yakın siyaset hayatında hiç umursamadı. yukarda bir arkadaş boyalıya çıkan rampanın durmunu özetlemiş. o bölge köylerinden tbmm başkanı, ankara il özel idare su ve kanal müdürü, kaymakam (çankırı vali yardımcısı), 3 tane akp milletvekili çıktı. oyların ezici çoğunluğu hep akp’ye gitti. gelen hizmet nedir? lütfen birileri elini vicdanına koyarak söylesin. şu anda dede yokuşunda -kısmen- başlatılmış çalışma, zemini hepten rezil etmiş, ne zaman biteceği de belli değil. muhtemelen seçime kadar bitirmeyip, sonrasında o rezil haliyle bırakacaklar. nasılsa milletin oyu her halükarda cepte! yazık değil o memleketin insanına. güneydoğuda dağ başları asfaltlanıyor, ankaraya 300 km mesafesi olmayan ve akp genel başkan yardımcısının memleketi olan ovacık’ın yolları facia! tüm bunlar ortadayken, il özel idare gs’i eğer kendi köyünün yollarını asfaltlıyorsa, ona sadece “helel olsun” derim. adam “isteyince” iş yapıyor demekki, en azından kendi memleketine sahip çıkıyor, çıkmayanlar utansın! nasılsa biz merkep oldukça semer vuranımız çok olur.

 12. tarihi eser

  Dede yokuşuyla ilgili yorumlara bir ekleme yapmak istiyorum. Doğru, Ovacık’ın o bölgedeki köylerinin yüzü özellikle Akp döneminde hiç gülmedi. Kışın ulaşım çok zaman sağlanamıyor. Şimdi kısmı olarak başlattıkları çalışmayla mevcut yolu da kullanılamaz hale getirdiler. Ben bayram tatilinde kapalı olmasına rağmen özellikle bir sefer gidip gördüm, çok az bir bölgede bir çalışma var. Gerisinin zeminini rezil edip bırakmışlar. Oraları düzelteceklerini, en azından yakın vadede hiç zannetmiyorum. Yapılan çalışmanın sadece belli bölgede neden yoğunlaştığını merak edip soruşturduğumda, yöre halkından bazılarının; “o bölgede 2 tane tarihi mezar tesbit edilmiş, onları açmak için bu yol çalışması uydurulmuş” şeklinde bir söylemini duydum. Önce şaşırdım, ama sonra hak verdim. Zira dediğim gibi, çalışma çok az bir bölgede yürütülüyor ama yol tümden kapatılmış ve hatta büyük bölümü kullanılamaz hale getirilmiş. Böylece kimse gidip de orda ne yapıldığını anlayamıyor. Bu şayia haksız bile olsa, o bölge insanının yolsuzluğa mahkum edildiği gerçeği gün gibi ortadayken önüne geçilemez. Ayrıca, özel idarenin köy yollarının hepsini asfaltladığı yönündeki iddiasına da millet bir tarafıyla güler!

 13. sözleşmeli

  ahmet bey fabrika içinde çalışan biz sözleşmeliler ne olacak.fadıl bey bizleri mühendis tekniker memur olarak sözleşmeli aldı.şimdiki yönetim kadrolu alıyor bizler ne olacaz

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)