Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (29.Haziran.2015)

Yayın: 29.06.2015 08:15
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR YÖNETİMİNDE “YOL AYIRIMI BEKLEYENLER..” GALİBA YANILIYORLAR VE BİRLİK/BÜTÜNLÜK SÜRÜYOR..
KARDEMİR Yönetim Kurulu Üyeleri arasında “YOL AYIRIMI BEKLEYENLER..” galiba yanılıyorlar ve en azından uzunca bir süre daha bu yapı aynen korunacak.
AÇILMIŞ BİR YIĞIN MAHKEMELER VAR.
YARGITAY GENEL KURULU’NDA HHENÜZ SONUÇLARMAMIŞ ve Genel Kurul iptaline varacak,alınan kararların geçersizliğine hüküm verecek veya vermeyecek dava var.
AYRILIK BÜYÜK BİR ZAAFİYET GETİRİR.
KARDEMİR Yönetim Kurulu Üyeleri bunu/bunları bilmezler mi,elbet bilirler ve buna göre bir vaziyet,buna göre bir tutum alırlar,YOL AYIRIMI için önemli kilometre taşlarından birisi bu Mahkemeler olsa gerektir.
KARDEMİR Yönetiminde Üyelerin fikirlerini söylemek gibi,görüşlerini açıklamak gibi bir pozisyon,özellikle 2002/2003 Yıllarından bu yana vardır,olmuştur.
FİKİR AYRILIKLARI DA VARDIR VE OLMUŞTUR.
Karşılıklı müzakerelerle bunların çözüldüğü bilinir.
Bizim bildiğimiz KARDEMİR Yönetimi birlik/bütünlük içinde çalışmalarına devam edecek/etmektedir,ancak,burada bir konuyu çıtlatmak isteriz ve bunun da bizim hakkımız olduğuna inanırız..
Dedik ki “SOSYAL BARIŞ ZARAR GÖRECEK..”
Gelişmeleri “BU GÖRÜŞÜMÜZDEN,AYRI DEĞERLENDİRMEYİN..”

KARDEMİR KARABÜKSPOR’UN ANONİM ŞİRKET OLMASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLATILACAK MI VE ŞİRKET YÖNETİMİ
KARDEMİR KARABÜKSPOR’UN Anonim Şirket haline getirilmesi için uzunca süre fikir üretenler var ve bu noktayı gündeme taşıyan çevreler var.
BİR ANONİM ŞİRKET KURULACAK MI..?
Kurulursa çok yararlı olacağına kesin gözü ile bakan kesimler var ve doğrusunu isterseniz bu konu hakkında hiçbir bilgimiz yok,o nedenle ne gibi avantajları olur bilmiyoruz.
ÇOK YARARLI OLACAĞINI İDDİA EDENLER VAR.
Mutlaka yararları olur/olacaktır,ancak,bir ANONİM ŞİRKETİN sevk ve idaresi çok önemli,diyelim ki KARDEMİR ARABÜKSPOR A.Ş. kuruldu YÖNETİMİNİ ince eleyip/sık dokunmazsa tamamen batması da olası.
Diyelim ki KARDEMİR KARABÜKSPOR A.Ş.kuruldu ve Yönetim Kurulu’na Sayın MUSTAFA YOLBULAN,Sayın ÇAĞRI GÜLEÇ gibi bir Anonim Şirketin sevk ve idaresini bilen isimler gelirlerse başarı olur..
Yoksa iş tam anlamı ile ekonomik batağa gidebilir.
Sanıyoruz böyle bir çalışma başlatılacak..
KARDEMİR KARABÜKSPOR ekonomik açıdan ayakları üzerinde durabilirse,sportif anlamda her zaman başarıyı yakalar,başarılı olur,bu amaçlar ANONİM ŞİRKET gündem de galiba.
Dileriz ; SPOR AKADEMİSİ olayına dönmez,sonuçlanır.

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE Kİ İŞÇİLER “METAL İŞÇİ BİRLİĞİ ÇAĞRISINA UYMADILAR..” VE İŞÇİ ATMALAR SÜRÜYOR..
Bursa civarında kurulu ve OTOMOTİV Sektöründe ki işçiler,geçtiğimiz aylarda çok önemli eylemler yaptılar ve OTOMOBİL Fabrikaları bu eylemler nedeni ile günlerce üretim yapamadılar.
EYLEMLER SONLANDIRILDI.
O eylemler sırasında METAL İŞÇİ BİRLİĞİ adı altında bir örgütlenme yaptılar ve yine o eylemler sırasında “BİR ARKADAŞIMIZ İŞTEN ATILIRSA,HEPİMİ İŞİ BIRAKIRIZ,ŞALTERLERİ İNDİRİRİZ..” gibi dayanışma örneği sergilediler.
Şimdi sergilenen o tavır gitmiş..
OTOMOTİV Sektöründen patır/patır işçi çıkartılıyor ve METAL İŞÇİ BİRLİĞİ buna karşı geçtiğimiz Cuma günü için GENEL GREV çağrısı yapmıştı,İŞÇİ BU ÇAĞRIYA İTİBAR ETMEMİŞ..
Durum böyle olunca da OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE Kİ İşverenler patır/patır işçi çıkartmaya devam ediyorlarmış,işçi kendi içinde üretimden gelen gücünü terk ettiği an yaşayacakları bunlar işte.
METAL İŞÇİ BİRLİĞİ çağrısına itibar etmemişler..
İŞVEREN DE bunu fırsat bilerek vuruyormuş tırpanı..
İŞÇİ DAYANIŞMASI YOKSA,işçi çıkartmalar var ve sürüyor.
Hemen her olayda başarıyı/birlik getirir,bunu unutan yanıyor işte.

ÇELİK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI SAYIN CENGİZ GÜL’ÜN GELİŞİ,PAZARTESİ’DEN PERŞEMBE GÜNÜNE GERTELENDİ
KARDEMİR İşvereni ile ÇELİK-İŞ Sendikası arasında süregelen ve yılbaşından bu yana uzlaşmaya varılamayan TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ tıkanma noktasına geldi.
TARAFSIZ ARACI RAKAMLARINDA DA UZLAŞMA OLMADI.
Her hangi bir uzlaşma olmayışının yanı sıra,İŞVEREN tarafı ilk altı aylık dilim için yüzde 4.33 zam verirken,ÇELİK-İŞ Sendikası’nın ilk altı aylık dilim için yüzde 11 zam istemesi,TARAFLAR ARASINDA YAŞANAN UÇURUMUN GÖSTERGESİ olarak kabul ediliyor.
ÇELİK-İŞ Sendikasının total olarak iki yıllık yüzde 32 civarında zam isteğine karşılık İŞVEREN tarafının ilk altı ay için yüzde 4.33 diğer üç altı aylık dilim için ise ENFLASYON oranında zam önerdiği biliniyor.
Bu nedenle ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Sayın CENGİZ GÜL’ÜN ÇELİK İŞÇİSİNE detaylı bilgiler vermek üzere pazartesi günü Karabük’e geleceği haber verilmişti.
Sayın CENGİZ GÜL’ÜN pazartesi günü yapacağı KARABÜK ZİYARETİNİN,ertelendiği ve PERŞEMBE GÜNÜNE ertelendiği haber veriliyor.
Sayın CENGİZ GÜL PERŞEMBE GÜNÜ GELİYOR..
KARDEMİR İŞÇİSİ GENEL BAŞKANI’NI heyecanla bekliyor.

FİLYOS LİMANI KONUSUNDA YAŞANAN BELİRSİZLİK VE ÇOK GENİŞ BİR BÖLGENİN SOSYO/EKONOMİK KADERİ..
BATI KARADENEZ,daha doğrusu ÜLKENİN TAMAMININ sosyo/ekonomik kaderini BİRE/BİR ETKİLEYECEK olan,yüz yılı aşkın bir rüya olarak bilinen FİLYOS LİMANI tam anlamı ile belirsizliğe girdi.
FİLYOS LİMANI ALT YAPI İHALESİ YAPILDI.
Daha sonra KAMU İHALE KURUMU’NA,bu Kurumdan önce İLGİLİ BAKANLIĞI şikayet edildi ve FİLYOS LİMANI tam anlamı ile belirsiz bir aşamaya geldi.
KARDEMİR,FİLYOS LİMANI’NI sıfırdan alarak YAPMAYA talip ancak,bunun yolu açılmış değil,o nedenle KARDEMİR Yönetimi Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN kanalı ile CUMHURBAŞKANI Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN randevu talep etti.
ŞU ANA KADAR BİR SES ÇIKMADI.
Hammadde tedariki nedeni ile KARDEMİR üretimini 2 milyon ton civarında tutuyor ve eğer FİLYOS LİMANI için KARDEMİR’E geçit verilirse,bu arada Mülkiyetine sahip olduğu İSKELE ÇALIŞIR hale getirttirilirse üretim 3 milyon tona çıkartılacak.
FİLYOS LİMANI HANGİ AŞAMADA ACABA..?
CUMHURBAŞKANI,KARDEMİR Yönetimi’ne randevu verecek mi..?

PİYASALAR ANORMAL DURGUN VE ÖZELLİKLE ESNAFLAR,UMUTLARINI BAYRAM ALIŞVERİŞİNE BAĞLAMIŞ GİBİ,,
Piyasalar anormal durgun ve TÜCCARLAR/ESNAFLAR bütün umutlarını BAYRAM ALIŞVERİŞİNE bağlamış durumdalar,piyasalar bütün umutlarını KOALİSYON HÜKÜMETİNİN kurulmasına bağlamış durumdalar.
ESNAF İŞLERİN DURDUĞUNDAN YAKKINIYOR.
MÜTEAHHİTLER KONUT SATIŞLARI DİBE VURDU görüşlerini dile getiriyorlar,DEMİR PİYASALARI ise 200 lirayı bulan fiyat indirimleri olduğunu anlatıyorlar.
ÇİN PİYASAYA BOL MİKTARDA DEMİR SÜRMÜŞ.
KONUTLARDA DURUNCA fiyatlar tepetaklak olmuş adeta.
Öte yandan BÜROKRASİ DURMA NOKTASINA GELMİŞ.
Kimse herhangi bir konu da imza atmıyor yakınmaları var.
Bu nedenle KOALİSYON HÜKÜMETİ biran önce kurulsun beklentisi çığ gibi büyüyor ve bu noktada AYAK SÜRÜYEN Partiler çok ciddi,çok önemli tepkiler alıyorlar.
DOLAR DÜŞÜYOR,PİYASALAR KARIŞIYOR.
DOLAR YÜKSELİYOR PİYASALAR KARIŞIYOR..
Her ne ise artık,hangi İŞYERİ SAHİBİNİN yanına giderseniz gidin,İŞLERİN ANORMAL DURGUN OLDUĞUNDAN yakınma ile karşı /karşıya kalıyorsunuz.
ŞU BAYRAM BİR GELSE diyen çok esnaf var..
ŞU KOALİSYON BİR KURUSA diyen çok tüccar var.

OLASI BİR “ERKEN GENEL SEÇİM KONUSU..” ÖZELLİKLE SİYASET KURUMUNU CANLI/DİRİ TUTUYOR VE KONGRELER
7 Haziran Genel Seçimleri,öyle bir TBMM yapısı çıkarttı ki UZUN VADELİ KOALİSYON olmayacak gibi görünüyor ve o nedenle hemen herkes ERKEN GENEL SEÇİMİ konuşuyor.
ERKEN GENEL SEÇİM KAÇINMASI ZOR BİR İHTİMAL.
Ne olur EN FAZLA İKİ YIL SONRAYA SARKAR..
AK Parti’nin EYLÜL veya EKİM AYI içinde BÜYÜK KONGRESİ yapılacak ve eğer,bazı çevrelerin ileri sürdüğü gibi Sayın ABDULLAH GÜL Parti Genel Başkanlığı’na getirilirse 2016 MAYIS ayı ERKEN SEÇİM için kaçınılmaz ay diyenler var.
Öte yandan CHP İlçe ve İl Kongreleri sürecine girdi..
Bu süreç neler getirecek ve bilindiği gibi CHP Tarihinin hiçbir döneminde ÇEKİŞMESİZ/TARTIŞMASIK bir KURULTAY yapamamıştır ve 7 HAZİRAN GENEL SEÇİMLERİ bu KURULTAYDA mutlaka masaya yatırılır..
BÜTÜN BUNLAR OLURKEN PARTİ TEŞKİLATLARI neler yapacaklar,onlarında yeni duruma göre hazırlıklar yapmaları gerekecek elbet ve bir ERKEN GENEL SEÇİME hazır durumda olacaklar..
MİLLETVEKİLİ ADAYLARI halka yakın duracaklar..
Partililere yakın duracaklar falan..
SİYASET BİR TÜRLÜ DİNLENEMEYECEK demektir..

MHP MİLLETVEKİLİ SAYIN DURMUŞ YALÇIN VE BASIN İLE İLİŞKİLERİ NOKTASINDA YAŞANAN SIKINTILAR,SORUNLAR
MHP Milletvekili Sayın DURMUŞ YALÇIN Basın ile sorunlar yaşıyor ve bu konuda 7 HAZİRAN ÖNCESİNDEN başlayan yakınmalar vardı,bazı arkadaşlarımız bu konudan yakınıyorlardı.
Sayın DURMUŞ YALÇIN öz itibarı ile sakin yapılı,centilmen ve tam bir Osmanlı beyefendisi portresi veriyor,ancak,Basın ile olan ilişkileri bir parça sorunlu gidiyor galiba.
Son olarak Sevgili YASİN ERDEM kardeşimizle sorun yaşamış.
Aslında BASIN İLE OLAN İLİŞKİLERİNDE fikir danışabileceği,neler yapması noktasında kendisine iyi niyetle yardımcı olacak kardeşler var,demek ki buna gerek duymuyor.
Bakın Sayın DURMUŞ YALÇIN haksız,BASIN MENSUBU arkadaşlar haklı veya BASIN MENSUBU arkadaşlar haksız,Sayın DURMUŞ YALÇIN haklı gibi bir yaklaşım içinde değiliz.
Basın Mensuplarının Sayın DURMUŞ YALÇIN ile sürekli işleri olur,bilgi almaları gerekir,Sayın DURMUŞ YALÇIN’IN DA yaptığı veya yapacağı hizmetleri duyurabilmek,geniş kitlelere yansıtabilmek açısından BASIN MENSUPLARI ile iyi ilişkiler içinde olması gerekir.
KARŞILIKLI ve SAĞLIKLI BİR İLİŞKİ KURULMASI GEREK.
Bu nokta da,uzun yıllar ve Sayın DURMUŞ YALÇIN henüz Milletvekili olmadığı dönemlerde beraber çalışmış arkadaşlarımız var,kendisine bu nokta da yardımcı olabilirler..
Tabi Sayın DURMUŞ YALÇIN böyle bir talepte bulunursa..

BAZI SAĞLIK SORUNLARIMIZ NEDENİ İLE GALİBA BİRKAÇ GÜN BİRLİKTE OLAMAYACAĞIZ,HEPİNİZE İYİ GÜNLER..
Geçtiğimiz günlerde Karabük Emekliler Derneği eski Başkanlarından Sayın CELAL ÇETİN’İ gördük,bir süre sohbet ettik ve VÜCUDUNUN ÇEŞİTLİ YERLERİNE GİREN KRAMPLARDAN SÖZ ETTİ.
Gerçekten müthiş acı veren bir olay.
Aynısının bizde de olduğunu anlattık,dertleştik.
Böyle bir sıkıntımız var ve kramplar hayli sıklaştı..
Ramazan nedeni ile gündüz ilaç almamız mümkün değil ve alınan ilaçlardan ziyade daha köklü bir çözüm üretmemiz gerekiyor,o nedenle birkaç gün birlikte olamayacağız galiba.
OKURLARIMIZA SAĞLIKLI GÜNLER DİLİYORUZ.
Sağlık ve afiyet içinde günler.

27 kişi görüş bildirdi

 1. Halis demirtaş

  sayın gölbek sitenizdeki gazete manşetleri bölümü 3 haziranın manşetlerini gösteriyor eğer ilgilenmeyecekseniz kaldırın bilginize

 2. Hüseyin ertuğral

  Sayın gölbek istasyon caddesi esnafları bir komisyon oluşturmuşlardı cadde ile ilgili ne oldu sürüncemede mi kaldı karara mı bağlayamadılar ?

 3. Cemil Demir

  Sayın gölbek geçen sene bu zamanlarda rafet vergili size 2 seneye kalmaz karabük’ün çehresinin değişeceğini kimsenin tanıyamayacağını söylüyordu. 1 Sene geçti daha merkezde çalışma yok. Nasıl değiştirecek bu başkan karabük’ü ?

 4. ŞEYHÜLİSLAM

  Fazla yalakalıktan ve istemsiz parlatmalardan olmuştur ahmet bey kramplar. Siz en iyisi karşıya geçip iftarda canan karatay’ın önerdiği kelle paça’dan için.

 5. KARABÜKLÜ

  SAYIN GÖLBEK KENDİ GAZETENİZİN BULUNDUĞU CADDENİZİN HALİ İÇLER ACISI. KALDIRIM TAŞLARINDAN TUTUN DA CADDENİN DÜZENSİZLİĞİNE KADAR HER ŞEY MEVCUT. CADDE KAN AĞLIYOR VE SİZ HALA BUNU SÖYLEMİYORSUNUZ.

 6. simerazzi

  Meydanda her akşam granit taşlarına yanan led lambalar,ışıklı su oyunları fiskiyeler var sayın gölbek neden bunları söylemiyorsun ? Neden granit taşlarının çabuk leke tuttuğundan tutta hemen kirlenmesinin meydanı kötü gösterdiğini ve büyük mimarlık hatasını dillendirmiyorsun ? Hani kardeşim bu meydanın giriş kapısı ? Hani nerde kardeşim bu meydanın atatürk anıtı ? Hani nerde kardeşim projede sürekli videolarda paylaştığınız sosyal donatı alanları ? Tekrar bakıma girdi dediler yerdeki granit taşlar tekrar kırılmış. Oraya granit olur mu ey rafet vergili kardeşim ? Koysana oraya parlak taşlar hem meydan güzel gözükürdü hem 2 2 uğraşmazdın. Meydanın battı çıktıya bakan tarafındaki kaldırımı 2 duble yol genişliğinde maşallah. Millet de karabükte trafik sıkıntısı baş gösterdi diyor. Kardeşim ilave et orayı yola işte neyi bekliyorsun ya. Çarşı merkezinde allah rızası için 6 senedir 1 tane sinyalizasyon sistemi yaptıramadın sen ey rafet vergili kardeşim. Hani ya noldu baba bu tcdd arazisi ? Yaptığın işlerde allah rızası için biraz estetik ya. Kapalı caddedeki çöp kovaları kırılmış sen sarı lanet olası dandik kovalarını koymuşsun. Koysana meydana koyduğun kovalardan oraya da. Hani ya nerde bu estetik komisyonu falan ? 4 senesi kaldı daha merkezde kıpırdanma yok. Sonumuz hayrolsun valla.

 7. hadi beee sendeeeeee

  Ne dıyorsun arkadasım sen?Bu soyledıklerın dogru olamaz!Daha dune kadar cok borcum var nasıl kurtulabılırım dıye aglayan bırı nasıl oluyorda kısa surede dedıgın duruma gelebılırkı.Borcları ıcın arabasını ve ınternet cafesını satmıstı.Nasıl oluyorda buyucu gıbı bu hale gelıyo.Ben kac senedır bır tane kartımın borcunu kapatamazken TEMSILCIMIZ Dıye pesınden gıttıgımız sahıs nasıl bahsettıgın hale gelıyor ınanmıyorum sana.

 8. ÇARŞI ESNAFI

  FERİDUN TANKUT KARABÜKE GİRDİĞİ ANDA SOSYAL BARIŞ BOZULACAK.BUNA İNANMAYANLAR BİZ NE YAPTIK DİYE DİZLERİNİ DÖVECEK AMA İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLACAK.FERİDUN TANKUTUN KARABÜKSPORA BAŞKAN OLMASI SENDİKAL ANLAMDADA BAZI HAREKETLERİN OLMASINA SEBEP OLACAK.BU GURUPLARIN BİR ARAYA GELEREK TEKRAR BÜTÜNLEŞİP KARABÜKSPOR SAYESİNDE ESKİ KALABALIĞI TOPLAYARAK HAMLE YAPMA ÖRGÜTLENME FALİYETLERİNİDE GÜNDEME GETİRECEK.KÜLLENEN YARALAR AÇILACAK,BALTALAR TOPRAKTAN ÇIKACAK VE TEKRAR KANATILAN YARANIN ACISIYLA OLAYLAR KARABÜKSPOR DIŞINA ÇIKARAK KARABÜKTEKİ HUZUR ORTAMI BOZULACAK.ÖNÜMÜZDE ZAMAN VARKEN BU İŞİ ÇÖZMELİYİZ.KARABÜKTEN BİR KİŞİ ÜZERİNDE ANLAŞARAK KARABÜKSPORU O KİŞİ VE EKİBİNE TESLİM ETMELİYİZ.ADIYAMANDAN GELECEK KARABÜKTE OTURACAK BİR EVİ DAHİ OLMAYAN BAŞKANDAN DAHA BAŞARILI OLACAKTIR.KARABÜKTE DAHA ÖNCE YÖNETİMLERDE YER ALMIŞ İNSANLARDAN YARDIM İSTENMELİDİR.HALKLA TARAFTARLA İŞÇİYLE BÜTÜNLEŞECEK BİR YÖNETİM KURULMALIDIR.AMA BU YÖNETİMDE NE FERİDUN NE RUHİ NEDE TANER CANYURT OLMAMALIDIR.BU İNATLA DEVAM EDİLİR FERİDUN GETİRİLİRSE HELE YANINDA KİMSENİN TAHAMÜL EDEMECEĞİ RUHİ DE OLURSA BU SEZON KARABÜKTE BİTMEZ.SOKAKLAR TRİBÜNLER HERYERDE KARMAŞA VE ŞİDDET BAŞ GÖSTERİR.SAYIN GÖLBEK İSTİHBARATINIZA VE DİYOLOGLARINIZA GÜVENEREK GEÇEN HAFTADAN BERİ KARABÜKTE FERİDUNA KARŞI NASIL BİR ÖRGÜTLENME YAPILDIĞINI BELKİ DUYMUŞSUNUZDUR.BU KALABALIK GÜN GEÇTİKÇE BÜYÜYOR.SİZDE FARKINDASINIZDIR.BU KONUYA SİZİN SAĞ DUYULU BİR ŞEKİLDE YAKLAŞIP İLGİLENMENİZİ RİCA EDİYORUM.KARABÜKSPORUMUZUN TRİBÜNLERİN VE KARABÜKÜMÜZÜN HUZURU BOZULMASIN.FERİDUN VE RUHİYİ KARABÜKTE KİMDİR BUNLAR DİYE 10 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUĞA SORSANIZ KARDEMİRDEN 400 İŞÇİYİ İŞTEN ATAN ADAMLAR DİYE CEVAP ALIRSINIZ.LÜTFEN KENDİMİZİ KANDIRMAYALIM GERÇEĞİ GİZLEYEMEYİZ.BU ADAMLARIN İSMİ DUYULUNCA KARABÜKTE BÜYÜK BİR KESİMİN SİNİRLERİ HOPLUYOR VE DİREK REFLEKS VERİYORLAR.SAYIN GÖLBEK LÜTFEN BU KONUYA BİRAZCIK DUYARLI KALIN VE SONUÇLARINDA NELER OLABİLECEĞİNİ ISRAR EDENLERE ANLATIN.BİZ ARTIK ÇARŞIDA VE CADDEDE HUZUR İSTİYORUZ.

 9. 400 kişinin vebali

  Feridun tankut yalancıdır 400 kişinin vebali günahı sırtındadır.Şimdide Kardemirin yöneticilerine Çelik-İş Sözleşmesiylen ilgili danımanlık filan yapıp yüzde 4.33 verilmesini o söylemiş olabilirmi.Bunlar işçi düşmanı olmasa 400 kişiyi işten attırırmı.Feridun tankut Ruhinide al çek git aslanım Karabükte huzuru bozma

 10. mavi ateş

  Bu kulüp bizimdir bizim kalacak mavi ateş 11 temmuzda kendi adayını çıkaracak Kulüp başkanı bizden olacak.Yok öyle Adıyamandan gelip karabükspora başkan olmak Başkan Beşbinevlerden olacak mavi ateşten olacak İTİRAZI OLAN VARMI

 11. kardemir içisi hemide çelikişçi

  Karabükspora Feridun Tankut ,Ruhi Ayhan ve Taner Canyurt dışında başkan kim olursa kabulümüzdür.Ama bu üç ismin yer alacağı bir yönetimi asla kabul etmiyoruz.Kalabalığımız çığ gibi büyüyor.Siz hala biz yaptık oldu kafasıyla düşünüyorsanız sonunda hiç ağlamaya sızlanmaya hakkınız yok.Feridun Karabükte maç dahi izleyemeyemez.Sokağa çıkamaz kaçak gibi başkanlık yapar 3 ay sonrada transferlerden vurduğu parayla ben yapamıyorum diyerek kaçar gider.bırakın bu inadı adam gibi bir başkan seçin şuraya herkes sahip çıksın.Karabükün huzurunu bozmayın.Sıkıldık artık bu adamlardan,Cengiz Başkan sen ne iş yaparsın sözleşme bitmiyor,sendikadan kovduğunuz adamları arkasında çelikiş yazan takımın başına başkan yapıyorlar senden tık yok.Sendemi kartondan başkan çıktın hayret birşey.Biraz dik durda işçine güven ver.selametle kalın

 12. beton rafete oy verdiğim için çok pişmanım

  rafet vergili sana oy verdiğim için çok pişmanım nedeni ise anguta destek olduğun için sermaye değilmisiniz hepiniz aynısınız artık sana oy yok senin seçilme hakkın olmayacak sen artık oy yerine üçün birini alacaksın bir battı çıktı yaptı sıçtın batırdın ortalığı sen siyasi olarak bittin senin gibi ülkücülerden türkücülerden ne hayır gelir ne oldu beton rafet çelik cami projesi battı çıktımı üst geçitmi belli değil hangi köpekçi müteahhite para kazandırdın hüseyin ererin şımarık hareketleri yüzünden akp yerelde bitmiştir seni çalışanların sevmiyor yine gemilerin battımı

 13. haklısınız diyorki

  helal olsun arkadaşlar adammı yokta allahın adıyamanlısı işçi düşmanı çekip gitsin burdan

 14. baybora

  sahi su cevre yolu projesi vardı ne oldu ne durumda bilen varmı.bıktık artık trafik işkencesinden.tekrar dilegetiriverin sayın gölbek.

 15. KARABÜKSPORLU

  Karabükte adammı kalmadıda elin Adıyamanlısını ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorsunuz.Bu adam Karabükten kovularak gönderilmedimi.Giderken Karabük halkına ve işçiye nankörler diyerek ayrıca hakaret ederek gitmedimi.Bir daha Karabüke girmem dönüp arkama bakmam demedimi.Siz böyle bir adamı Karabüksporun başına Başkan yapamazsınız.Karabükspor tüm yörenin takımıdır.Kardemirde at oynattığınız gibi bu kulüpte at oynatamazsınız.Burası kamuya açık 10 binlerce seveni olan bir spor kulübüdür.Kardemire kimseyi almayabilirsiniz ama Karabükspora herkes üye olabilir maçına gidebilir,üyelik şartlarını doldurduğunda hatta yönetici ve başkan dahi olabilir.Burada şu başkan olacak diye dayatma yapamazsınız.Karabük halkı,esnafı,taraftarı,işçisi ile bir bütündür,bunların hiçbirisi Feridunu başkan olarak görmek istemiyor.Siz hala neyin inadındasınız.Yoksa Karademirdeki gibi Karabükspordadamı yolsuzluk kol geziyor.Ortaya çıkmasın diyemi kimseyi yanaştırmıyorsunuz.Yakında oda ortaya çıkar.Yaptığınız hiçbir şey artık gizli kalmıyor.Feridunu getirerek bazı şeylerin üstünü örtmeye çalışıyorsanız,Feridun 3 ay sonra kaçar gider.Sonrasını taraftarla halkla işçiyle çözersiniz.Yol yakınken bu kararınızdan dönün yoksa bu işin sonu kemreye saracak.KARABÜKSPORA KARABÜKTE YAŞAYAN BİR BAŞKAN İSTİYORUZ.GEÇMİŞİ ŞAİBELERLE DOLU,KARABÜKSPORUN ADINI ŞİKEYE KARIŞTIRMIŞ BAŞKAN İSTEMİYORUZ.

 16. DELİ DUMRUL

  FERİDUNUN ADAMI BAYRAM 30 YAŞINDAN AŞAĞIDA FUTBOLCU YOKMU ELİNDE.NEDİR BU YA KARABÜKSPOR EMEKLİLER CEMİYETİ GİBİ OLUYOR CELAL BULUT YAKINDA HEPSİNİ ÜYE YAPAR.DİKKAT EDİN KARABÜKSPOR BU YIL 2.LİĞE DÜŞECEKTİR GİDİŞ ÖYLE

 17. yazmaz oldunuz

  Ahmet bey yorum yazmaz oldunuz hayırdır diyelim sağlığınız da yerinde geçen gün istasyon caddesinde gördüm cekette faça maşallah yakışmış yorumlarınızı bekliyoruz özellikle toplu sözleşme ile ilgili yarın mutlak iyi bir sonuç çıkar kanısındayız bu sefer çelik işçisinin memnun olacağı içi dolu bir akit imzalanır iyi bir ücret- kıdem zammı -kadro yapılanması-sözleşmeli personel yapısı da dahil bir çok soruna çözüm bulunursa beklenen beklenti karşılanır ve birde sendikal demokrasi bu kanayan bir yara dır teşkilat içinde bursa da demokrasi yi bol keseden dağıtanlar karabükdede bir kaç kelam eder herhalde ve olağanüstü seçimin müjdesini verir diye tahmin ediyoruz.atama yeri değil seçilenin görev yaptıdgı teşkilat yapısı daha sağlıklı olur şu an işçi ile teşkilat arasında bir uçurum var ve giderek büyüyor temsilciler şube yönetimi seçilebilmek için medeti başka mecralarda arıyorlar işçide malisef ortada çaresizce kalıyor yarın bir miting olsun bir selfi çektirmek için birbirlerini çiğnerler bu kadar bayatlamış yapı nasıl yol kateder karar çelik işçisinin bunların kılavuzu danışmanıda sözleşmeli formenler sendika ile alakası olmayan emekli çalışanlar bu yapı bir an önce değişmeli yoksa sıkıntı büyür saygılarımla…

 18. Gerçekler

  Yazamaz oldunuz rumuzlu arkadaş güzel yazmışsınız ama siz de biliyorsunuz ki, demokrasinin temsilcisi olan sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler sadece dışarıya karşı demokrasi nutuku atarlar, kendi içlerinde söz edeni linç ederler. Bunun en belirgini günümüz Sendikalarıdır. Kurumsal olarak gerekli, icraat yönünden gereksiz durumdalar. Bu A sendikası veya B sendikası hiç fark etmez. Çünkü Patron zaten şartları ve bilançoyu sunuyor, onlar da vurduk, kırdık ayaklarıyla şov peşindeler. Onun için onların şovlarına şak şak tutmadan tepkinizi kullanın ama kurumsal yapıyı da bozmayın derim. O zaman sizi sömürenlerin cesaretini kırarsınız. Kardemir’deki ucuz Sözleşmeli politikası sadece burada yok. Devlet kurumları bile Sözleşmeli Personellerle dolu, Emekli olmuş, olmamış neticede Sözleşmeli ve Kapsam içi direncini kırmak için çok iyi bir yöntem. Bu da İşveren için fırsattır, En güzel örneği Devletin uygulamış olduğu Sözleşmeli politikasına senin mi gücün yetecek? Artık 70-80 ve 90 yıllarının Sendikal mücadeleleri hatıralarda kaldı. Sendikal yapılanmanın bürokrasi zorunluluğundan öte işlevliği kalmamıştır. En azından sizler sizi temsil edecek kültür ve eğitim seviyesi yüksek insanları seçin de bari aldığı ücretleri hak etsinler. En azından zorunuza gitmez.

 19. sözleşmeli memur

  birde gercek var sözleşmeli memur çalıştırması yazık değilmi insanlar işe girdim diye sevin sonra sözleşmeli olarak işe başla çalış öğren fabrıkayı işi
  sonrada acaba sözleşmem devam edecekmi işten cıkarılacakmıyım korkusu
  cüzzi rakamlara çalış aynı zamandada sözleşmeli memur ol

 20. sözleşmeli memur

  inşalah yeni yönetim sözleşmeli memuru kadroya geçirir onlarada değer verir

 21. KARABÜKLÜ

  BİZİM TOPLU SÖZLEŞME SUYA DÜŞTÜ HERALDE AHMET ABİ BU CENGİZDENDE Bİ CACIK OLMAYACAK HERALDE İSDEMİR CENGİZİN KARİZMASINI ÇİZMİŞ DURUM ONU GÖSTERİYO.VAY HALIMIZA VAY………….

 22. kardemr işçisi

  arkadaşım sözleşme suya düşmedi en babası imzalandı.Cengiz başkan en baba sözleşmeyi yaptı.Bayrama bir çufal parayla giricez.Sağolasın Cengiz Başkan

 23. yeni işçilere

  toplu sözleşme nin bitmesi bayram arefesinde tüm çalışanlara hayırlı olsun yalnız bazı yeni işçilerin triplerini anlamak mümkün değil adamlar eksiye imza atılmış gibi bir hissiyata girmeleri hiç hoş olmadı sizlerin kısa sürede geldiğiniz ücretlere bizler 16 yılda gelemedik beyzadeler aklınızı başınıza alın 3 dönem toplu sözleşmede eski işçilerin önünü tıkadınız %4.5 fazla zam aldı diye miting den dahi kaçanlarınız oldu daha önceden öğrenenler özellikle neymiş eski işçi fazla aldı diye en azından şu teyit edildi eski yeni işçinin olduğu beyzadeler farkı kapatmak için kademe derdine düşmüşler durun bakalım ustalarınız bir alsın ondan sonra size yok öyle 3 kuruşa 5 köfte eski işçiler birlik olunca demekki alınabiliniyormuş kıdem zammı buda bizim dayanışmamızın daha bir başlangıcı sırada kademe ler ve demokratik sendikal seçim var bu konulardan genel başkanımız bahsetmedi ama bunlarda olmazsa olmazlarımız her şeyin bedeli var kaliteli işçiliğin ve sendikacılığın bedeli de bunlar olmalı güvendiğiniz yeniler sizi daha fazla taşıyamaz özünüze dönüp sandığı işçinin önüne koymalısınız genel başkanın katıldığı sahur programı hiç şık olmadı en azından işçiyle yapıp dertleşebilirdi angaralımı kaplan mı bunu engelledi bilinmez ama angaralı çok yemiş göbek yapmış zaten yanındakilere bir şey demeye gerek yok kabadayı takımı diye geçinen temsilci delege tabanı olmayan grup kısaca isdemir adına sevindik yargıtayda onaylarsa yetki çelik iş de genel başkanımız da gerçekden de sendikal yorgunluk var bunu bakınca anladık inşallah yolu açık olur yanındakilerde pek yorgunluk göremedik hepsi göbek yapmış neşeleri yerinde çok teşekkürler genel başkanım yılın sözleşmesini yaptığın için yolun bahtın açık olsun..

 24. has çelik işçisi

  toplu sözleşmenin imzalanması özellikle eski işçilerde mutluluk yaratmışdır emeği geçenlere özellikle mutullah amcaya kamil amcaya ve genel müdürümüz ugur beye yardımcısı hakan beye genel başkanımız sendikal hareketin parlayan değil altın yıldızı ali cengiz gül beye çok teşekkür ederiz mutullah amcaya geçmiş olsun allah daha uzun ömürler versin başımızdan eksik etmesin onun gibisi zor gelir dualarımız seninle amca en kısa sürede aramızda olman temennisiyle…

 25. Kardemirli

  KARDEMİR İŞÇİSİ kardeşim ya çuvalı bilmiyorsun ya da parayı

 26. GILGAMIŞ

  KONFİNYÜS ARKADAŞ ÇOK DOĞRU DEMİŞSİN FERİDUN İŞÇİLERİ İŞTEN ATTIRMANIN DIŞINDA FUTBOL FİLAN BİLMEZ.EMENİKE BİZİ LİĞE ÇIKARDI O KENDİ YÖNETİMİNDEN SANDI.FERİDUNUN TEK BİLDİYİ AMCASININ ELİNİ ÖPPÜP İŞÇİLERİ İŞTEN ATTIRMAKTIR,BU TAKIM BU YOL İKİNCİ LİĞİN YOLCUSUDUR O ZAMAN GÖRİCEZ FERİDUN EFENDİ MAVİ ATEŞİ SENMİ BİTİRCEN MAVİ ATEŞMİ SENİ BİTİRCEK

 27. orhan gürbüz

  merhaba kardemir aş çalışanları hani bir söz vardır yemek yediği kabın içine pisleyen kediyi kimse evinde tutmaz diye …he işte o kedilerin arkasından gidenlerde onlar gibi hürana uğradılar dükkan sahibinin habei olmadan işci işciyi işten atamaz ağır taş olun ki sele kapılmayın tüm mesai arkadaşlarıma hayırlı kazançlar dilerim.Doğal Afet RÜYA Yorumları

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

19 Mayıs’ta kahverengi kokarca böceği zararlısı ile ilgili bilgilendirme toplantısı

Yayın: 07.12.2023 04:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – 19 Mayıs ilçesinde kahverengi kokarca böceğinin zararları ve alınacak önlemlerle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Demet Aynan Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli ziraat mühendisi Dilber Sağlam, kahverengi kokarca böceğinin bitkilere verdiği zarar ve alınabilecek önlemler ile ilgili sunum yaptı.

19 Mayıs Kaymakamı İbrahim Civelek, zararlı böcekle mücadele konusunda ilçede yapılan geniş çaplı bilgilendirme toplantıları ve ilaçlama çalışmaları sayesinde zararın en aza indiğini, mücadeleye devam edileceğini belirtti.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Galip Baykal da kahverengi kokarca zararlısına karşı yürütülen çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş ise İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile koordineli şekilde zararlı ile mücadele ettiklerini, üreticilere destek olduklarını anlattı.

Sağlam da kahverengi kokarcanın bitkilere sokucu emici ağız yapısıyla zarar verdiğine işaret ederek, “Bu zarar, meyvelerde ve yapraklarda sarı lekeler, meyvelerde çukurlaşma, yaprakların kıvrılması ve dökülmesine neden olabilir. Özellikle meyvelerin olgunlaşma dönemindeki zararı daha fazladır. Bu dönemde meyvelerde kedi yüzüne benzer, meyvenin içine doğru genişleyen zedelenme çürük benzeri doku kayıpları oluşur. Kahverengi kokarcanın zararları sadece bitkisel üretime değil, nadir de olsa insan sağlığına da zarar verebilir. Yaz mevsimi sonunda kışlamak için ev, depo gibi korunaklı alanlara girerler. Bu alanlara girerken üzerlerinde hastalık ve zararlıları taşıyabilirler. Ayrıca kışlama sırasında salgıladıkları kimyasallar, alerjik reaksiyonlara neden olabilir.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan Kalınbacak, 19 Mayıs Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mahmut Bilgen, 19 Mayıs Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Karakartal ile üreticiler katıldı.