Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (29.Mayıs.2015)

Yayın: 29.05.2015 08:34
Paylaş:
A+ A-

MHP İÇİNDE ÇOK ÖNEMLİ BİR SİYASETÇİ “AK PARTİ İL BAŞKANI YANLIŞ BİLİYOR,KARABÜK’TE BİRİNCİ PARTİ MHP..”
MHP İçinden çok önemli bir Siyasetçi,AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR’IN tahminlerine değindi ve “TİMURÇİN BAŞKAN YANLIŞ TAHMİN EDİYOR.KARABÜK’TE BİRİNCİ PARTİ MHP OLACAKTIR..” dedi.
“BİZDE MAHALLELERDE,EVLERDE,SOKAKTA SEÇMENLE GÖRÜŞÜYORUZ.SEÇMEN NABZI MHP’DEN YANA ATIYOR..” gibi görüşler verdi.
O MHP’Lİ kardeşimiz Partisine çok güveniyor..
“KARABÜK’TE KESİN BİRİNCİ PARTİ MHP ÇIKAR..” diyor.
“O ZAMAN AK PARTİ’NİN DURUMU NEDİR..?” diye sorduk “TAHMİNİME GÖRE CHP İLE BAŞABAŞ GİDİYORLAR…” diyerek en güçlü MHP mesajını tekrarladı.
Bilindiği Gibi AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR tahminlerini aktarırken “ AK PARTİ BİRİNCİ ÇIKAR,İKİNCİ MHP OLUR ,CHP İSE ÜÇÜNCÜ SIRADA KARABÜK YARIŞINI TAMAMLAR..” gibi tahminlerde bulunmuştu.
Bu görüşe karşı MHP İçinden çok önemli bir Siyasetçi “Sayın TİMURÇİN SAYLAR’IN TAHMİNLERİ YANLIŞ,KARABÜK’TE BİRİNCİ PARTİ MHP CIKAR,MHP KARABÜK’Ü 2-0 YAPMAK İÇİN ÇALIŞIYOR..” açıklamalarını yaptı.
Ak Parti ile MHP arasında bu tartışma yaşanırken,CHP’LİLER ise “BİRİNCİLİK-İKİNCİLİK SÖZÜNÜ KULLANMIYORLAR..” ve daha mütevazi bir tavırla “BİZ BİR MİLLETVEKİLİ ÇIKARTACAĞIZ..” iddialarını dile getiriyorlar..
ÜÇ SİYASİ PARTİ HAYLİ İDDİALI GÖRÜNÜYORLAR..

ÇELİK-İŞ SENDİKASI GENEL EĞİTİM SEKRETERİ SAYIR RECEP AKYEL “BURSA İŞÇİSİ ÇELİK-İŞ’ GELEBİLİR..” DİYOR
ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Sayın RECEP AKYEL ile bir telefon görüşmemiz oldu,kendisi Sakarya’daymış ve bir dizi görüşmelerde bulunuyormuş.
“BURSA/KOCAELİ METAL İŞÇİLERİ,ÇELİK-İŞ’E GELEBİLİRLER.SENDİKAMIZI TANIMAYA ÇALIŞIYORLAR..” şeklinde bilgiler verdi Sayın AKYEL..
Özellikle TOFAŞ İŞÇİLERİNİN gelme ihtimalini anlattı..
TÜRK METAL Sendikası’ndan ayrılmak isteyen METAL İŞÇİLERİNDEN söz ederek “ 50 BİN METAL İŞÇİSİ,BAĞLI OLDUĞU,ÜYE OLDUĞU SENDİKASINDAN MEMNUN DEĞİL.BUNU AÇIKÇA SÖYLÜYORLAR..” yolunda görüşler verdi.
Daha sonra da “KENDİ SENDİKASINDAN MEMNUN OLMAYAN BU İŞÇİLER,BİZİ TANIMAYA ÇALIŞIYORLAR,ÇELİK-İŞ SENDİKASINA GELEBİLİRLER..” şeklinde görüşler açıkladı.
Sayın RECEP AKYEL, KARDEMİR Sözleşmesi ile ilgili olarak,her şeyin normal mecrasında sürdüğüne işaret ederek “TARAFSIZ ARACI RAPORUNU VERDİ.GÖRÜŞMELER DEVAM ETTİRİLİYOR..” anlamında bilgiler verdi.
Toplu İş Sözleşme görüşmeleri BUGÜN İTİBARI ile ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Merkezi’nde sürdürülecek sanıyoruz,bu yönlü bilgiler geldi ve bu anlamda bir anlaşma umudu olabilir mi dersiniz..?
KARDEMİR İŞÇİSİ İYİDEN İYİYE GERİLİYOR..
Bize gelen YORUMLARDAN bunu anlamak gayet kolay..

TÜRK METAL SENDİKASI “İSDEMİR İŞYERİNDE ÖRGÜTLENMEYE ÇALIŞIRKEN..” ÇELİK-İŞ SENDİKASI TOFAŞ’I KAPTI MI..
TÜRK METAL Sendikası İSDEMİR İşyerinde ÖRGÜTLENMEK için büyük bir mücadele içinde ve anlaşıldığı kadarı ile ciddi bir mesafe de aldılar YETKİ BAŞVURUSU yaptıklarına göre,bir mesafe aldılar.
Ancak,son günlerde TÜRK METAL büyük bir zaaf yaşıyor..
Ülkenin birçok yerinde TÜRK METAL Sendikası’nın YETKİLİ OLDUĞU İŞYERLERİ birer/birer eyleme çıktılar,bu bağlamda ilk eyleme çıkan İŞYERİ konumunda ki TOFAŞ’TA işçiler ÇELİK-İŞ Sendikası’nı tercih etmenin eşiğindeler.
Dün ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı ALİ CENGİZ GÜL ve Genel Eğitim Sekreteri Sayın RECEP AKYEL Bursa’da TOFAŞ İŞÇİLERİ ile görüşmeler yaptılar.
İŞÇİLER DAVET ETMİŞLER..Bilindiği gibi BURSA/KOCAELİ/ANKARA/KONYA/ESKİŞEHİR İllerinde ki,TÜRK METAL Sendikası Üyesi METAL İŞÇİLERİ eyleme çıkmışlardı,eylem yapıyorlardı..
Bunların başlangıcı olarak TOFAŞ İŞYERİ olarak gösterildi..
İşte o TOFAŞ İŞÇİLERİ’NİN Temsilcileri veya kurdukları Komite Üyeleri ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı ile görüşmek istemişler ve Sayın ALİ CENGİZ GÜL,Bursa’ya giderek işçilerle görüşmeler gerçekleştirdi.
TOFAŞ İŞÇİLERİ ÇELİK-İŞ’E GELECEKLER GİBİ..
O nedenle ÇELİK-İŞ yetkililerini BURSA’YA davet etmişlerdir.

İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ İLE KARABÜK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NE YABANCI FİRMALAR
Biliyorsunuz,Sayın SEDAT NAMAL’IN Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı döneminde gündeme getirilen ve çalışmaları başlatılan İSMETPAŞA İhtisas Organize Sanayi Bölgesi,hayli büyük ilgi görüyor.
YURT DIŞINDAN YABANCI YATIRIMCILARIN Temsilcileri geliyorlar ve bilgiler almak için bir dizi ziyaretler yapıyorlar,bu arada mevcut Organize Sanayi Bölgesi de dikkat çekiyor elbet.
ORASI DA GEZİLİYOR,BİLGİLER ALINIYOR.
Ancak,İSMETPAŞA İhtisas Sanayi Bölgesi daha fazla ilgi topluyor ve özellikle OTOMOTİV SANAYİ noktasında bir dizi ilgilenen FİRMA olduğu biliniyor.
BUNLARIN TEMSİLCİLERİ GELİYORLAR.
İSMETPAŞA İhtisas Organize Sanayi Bölgesi noktasında yoğun bir çalışma olduğu biliniyor,11-12 civarında BAKANLIĞIN İLGİLİ birimi ile yazmalar yapılıyor..
KAMULAŞTIRMA ÇOK AZ,TAMAMLANIYOR..
Ve,İSMETPAŞA İhtisas Organize Sanayi Bölgesi etap/etap yapılıyor ilk etap için bütün hazırlıklar hemen/hemen tamamlandı ve kazmanın vurulması aşamasına gelinmesi an meselesi.
YABANCI YATIRIMCILARIN İLGİSİNİ ÇEKİYOR BURASI.
Sık/sık FİRMA TEMSİLCİLERİ geliyorlar.

İL GENEL MECLİS BAŞKANI SAYIN HASAN YILDIRIM VE “GELEN 8 MİLYON LİRANIN BÜTÇELEŞTİRİLMESİ..” OLAYI..
Karabük İl Genel Meclis Başkanı Sayın HASAN YILDIRIM ile geçtiğimiz gün bir süre sohbet ettik “8 MİLYON LİRA EKSTRA BİR PARAMIZ GELDİ.SAĞOLSUN Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ve Sayın OSMAN KAHVECİ VASITASI İLE BÖYLE BİR PARA GELDİ..” dedi.
Bu paranın bir milyon lirasını KARABÜK İL EMNİYET Müdürlüğü başta olmak üzere,birkaç Müdürlüğe taksim etmişler ve oralarda ortaya çıkan sıkıntıların giderilmesine katkı yapmışlar.
“DİĞER BÖLÜMÜNÜ BÜTÇELEŞTİRDİK..” dedi.
Yani BÜTÇEYE BAĞLAYARAK paranın disipline edilmesini sağlamışlar ve böylece KIRSAL KESİM ile KENT HUDUTLARI içinde ki eksik/gedik ne varsa BU BÜTÇE ÇERÇEVESİNDE paraları oraya harcamayı garantiye almışlar.
ELEMAN İHTİYACINDAN SÖZ EDİYOR Sayın YILDIRIM.
Geçtiğimiz süreçte ÖZELLİKLE TEKNİK ELEMAN alımı yapmışlardı ve “BİRAZ NEFES ALMA İMKANI BULDUK..” diyor,sonra da “YİNE TEKNİK ELEMAN İHTİYACIMIZ VAR.ALIM YAPMAK ZORUNDAYIZ..” görüşlerini dile getiriyor.
Bünye de “İŞE YARAMAZ ELEMAN ÇOK..” galiba..
Bunları “EMEKLİ OLMAYA,AYRILMAYA ZORLAMAK..” gerekmez mi..?

OVACIK BELEDİYE BAŞKANI SAYIN MUSTAFA DURSUN,İLÇEYE ATILAN VE YAPILAN AÇILIŞ,KONUŞMA VERİLMESİ..
OVACIK Belediye Başkanı Sayın MUSTAFA DURSUN,geçtiğimiz günlerde yapılan TEMEL ATMA ve AÇILIŞ Törenleri sırasında konuşma yapmak üzere mikrofona davet edildi.
DAHA ÖNCE TATSIZ BİR OLAY YAŞANMIŞTI.
Allah biliyor ya,aynı olay yaşanır mı diye içimiz kıpır/kıpır ediyordu,zira,bu tür olaylarda arada kalan genellikle BASIN/YAYIN Organları oluyor.
GEÇEN SEFER ÖYLE OLMUŞTU..
Her ne hal ise artık,doğrusu içimiz kıpır/kıpır ediyordu.
OVACIK Belediye Başkanı Sayın MUSTAFA DURSUN mikrofona davet edildi,geldi DERLİ/TOPLU ve KISA bir selamlama konuşması yaparak “İLÇEMİZE HİZMET EDENLERE MİNNETTARIM/MİNNETTARIZ..” gibi mesajlar verdi.
Sayın MUSTAFA DURSUN İlçeye gelen konuklarla elinden geldiğince ilgilenmeye çalıştı ve adeta konuklara pervane oldu,yardımcı olmaya çalıştı.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN çok önemli mesajlar verdi ve OVACIK’IN KALKINMASI,GELİŞİP/BÜYÜMESİ İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAKLARINI anlattı.
AÇIK CEZAEVİ OLAYINA DEĞİNDİ..
OVACIK Şu gün ki hali ile içler acısı durumda,dün yine yazdık TABELA NÜFUSU 600 ve toplam 456 seçmeni olan bir İlçe,adeta lime/lime dökülüyor bu İlçemiz..
MESLEK YÜKSEKOKULU açılabilirse toparlanır mı..?
OVACIK mutlaka silkinmeli ve süratle toparlanmalı..

HEMEN HERKESİN SEMPATİ İLE BAKTIĞI,KONUŞMALARINI,RÖPORTAJLARINI SONUNA KADAR DİNLEDİĞİ SİYASETÇİ
Dikkat ediyoruz,nerede konuşulursa/konuşulsun,hemen herkes HDP Genel Başkanı Sayın SELAHATTİN DEMİRTAŞ ismine sempati ile bakıyor,isminden sempati ile söz ediyor.
“OY VERMEYECEĞİM,AMA,ÇOK HOŞUMA GİDİYOR..”
Sayın SELAHATTİN DEMİRTAŞ hakkında genel konuşmalar bu çerçeve içinde oluyor,çok geniş bir kesim Sayın SELAHATTİN DEMİRTAŞ isminden sempati ile söz ediyor.
DÜN KAÇ KİŞİDEN DİNLEDİK..
“AKŞAM Sayın SELAHATTİN DEMİRTAŞ’I TELEVİZYONDA İZLEDİN Mİ.BAĞLAMA ÇALDI,İKİ TÜRKÜ SÖYLEDİ.BU KADAR SEMPATİK,BU KADAR DÜZGÜN KONUŞAN BİR SİYASETÇİ GÖRMEDİK..” sözlerini en az 5 kişiden duyduk.
Hatta “ANNEM,BEN OYUMU BU ÇOCUĞA VERECEĞİM DİYOR.VAZGEÇİREMİYORUM..” diyenler bile oldu,bu nokta da çok önemsediğimiz bir kardeşimiz enteresan bir söz etti..
“ABİ KARABÜK’TEN 5 BİN CİVARINDA OY ALACAK..” dedi,sonra da bunun açıklaması olarak GENÇLERİ gösterdi,Karabük dışından gelen İNŞAAT İŞÇİLERİNİ gösterdi..
HALKLARIN DEMOKRASİ PARTİSİ’NİN baraj sorunu var mı..?
Eğer Sayın SELAHATTİN DEMİRTAŞ’A gösterilen sempatiden/beğenilmeden yola çıkarsanız,bırakın baraj konusunu bir yana İKTİDARI zorlayacaklar neredeyse..
BEĞENEN GERÇEKTEN ÇOK,ama,OY VERECEK NE KADAR..?

7 HAZİRAN TARİHİNDEN SONRA,BAZI SİYASİ PARTİLERİN İL/İLÇE TEŞKALITLARI/ÖRGÜTLERİ TASFİYE OLUR MU..?
Siyasi Partiler SEÇİM KAMPANYALARINI hızlı bir biçimde sürdürüyorlar ve Partilerine verilecek oyları arttırmak için ellerinden gelen çabayı gösteriyorlar..
Beklenen SONUÇLARI ALAMAYAN SİYASİ PARTİLER olacaktır.
Hal böyle olunca da PARTİ GENEL MERKEZLERİ kendilerince bir dizi operasyon başlatabilir ve yine BAZI PARTİLER İL/İLÇE TEŞKİLATLARINI/ÖRGÜTLERİNİ görevden alabilirler.
BUNLARIN BEKLENMESİ GEREK.
Siyasi Partiler,bekledikleri alamayan İL/İLÇE YÖNETİCİLERİNE fazla tahammüllü olamıyorlar,fazla tahammül gösteremiyorlar ve görevden alıyorlar..
Bunu HANGİ PARTİLERİN BÜNYESİNDE BEKLİYORSUNUZ..?
Siyasi Parti bünyelerinde DEĞİŞMELER OLUR MU/OLABİLİR Mİ..?
Genel Merkezler BEKLENEN OYU ALAMAYANLARI tutar mı..?
Böyle bir gelişme için KOLLARI SIVAYANLAR VARDIR..
MUTLAKA vardır..!!

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN TIP MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ KAPATILMIŞTI,YENİDEN AÇILACAK MI,GELİŞME VAR MI..?
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ TIP MÜHENDİSLİĞİ Bölümü YÖK Genel Kurulu tarafından kapatılmıştı ve o habere biz de dahil olmak üzere çok geniş bir kesim tepki göstermişti.
Başbakan Sayın AHMET DAVUTOĞLU bu bölümün yeniden açılacağı yolunda söz verdi ve YÖK Genel Kurulu’nun aldığı kararın değişmesi ve TIP MÜHENDİSLİĞİ bölümünün sürdürülmesi gerçek olacak mı..?
BU YÖNDE SÖZ VERİLDİ.
ŞİMDİ VERİLEN SÖZÜN YERİNE GETİRİLMESİ BEKLENİYOR.
Bilindiği gibi TIP MÜHENDİSLİĞİ bir İLK OLARAK açılmıştı ve YÖK GENEL KURULU karşılığı olmadığı gibi bir gerekçeden yola çıkarak bu BÖLÜMÜ KAPATTI yolunda bilgiler veriliyordu.
Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN ne kadar övmüştü bu bölümü.
Şimdi Sayın AHMET DAVUTOĞLU AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan olarak “TIP MÜHENDİSLİĞİ AÇILACAK..” sözünü verdi ve Karabük,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ,o Bölümde okuyan gençler UMUTLA bekliyorlar/bekliyoruz.
KISA SÜRE İÇİNDE YÖK BİR KARAR ALIR MI..?
Alırsa tercih kitapçıklarına süratle alınabilir..
Çok tercih edilen bir bölüm olacaktır.

16 kişi görüş bildirdi

 1. sendikacımı

  Recep Akyel hangi kısmın delegesidir allaşkına bu bi söylesinde bilelim.Çelik-İş Genel Başkanı Cengiz Gül eyer ekibini tabana dayalı hale getiremezse Feridun Başkandan beter olur.Yeni Ruhilere gerek yok.Bunnar dar çevreci tabana dayanmayan bir cemiyetçilik hayatı olan dar kadrocu adamlar.Recep Akyel hangi kısımdan delege çıkmıştır bi söylesinde öğrenelim arkadaş.Kendileri eskiden Feridun Tankutun yagdanlığıydı şimdide Cengiz Başkanın hık deyicisi

 2. KAPULLU

  RUHİ KARABÜKSPORA BAŞKAN OLMASI İÇİN FERİDUN TANKUTA DESTEK VERİYORMUŞ.İLAHİ RUHİ SEN TAM BİR ÖMÜR SÜN.

 3. ERCEBİM

  ÇELİK İŞ SENDİKASININ LEVHADAN BAŞKA HİÇ BİE ŞEYİ YOK. A BENİM AHMET ABİM İSKENDERUN İŞÇİSİNİ ELİNDE TUTAMAYANLAR TOFAŞ İŞÇİSİNİ Mİ ALACAKMIŞ. RECEBİ SENDİKACI DİYE TANITIRSAN ADAMLAR KAFAYI YER. ALLAH AŞKINA BU İŞLER ÇOK AYAK ALTINA DÜŞTÜ. BEN SENDİKA FALAN İSTEMİYORUM. RECEBİM BENİM PARAMLA AUİDİYLE GEZMESİN DİYE SENDİKAYA KESİLEN BİR YEVMİYE NİN PEŞİNDEYİM.

 4. Mehmet Özcan

  Türkiye’nin merkez projesi ile bütünleşen bir Filyos projesi bölgeyi uçurur….Deniz,kara, hava ve demir yolu ulaşımı ile entegre olduğunda bir ekonomik çekim alanı olacaktır…..İç Anadolu’ya bağlantı yolunda bulunan KARABÜK sanayisinin yakalayacağı sektörel avantajları teşvikleri ,düşündüğümüzde CHP’sinin ekonomik proğramına destek verilmelidir…..

 5. GÜLDÜRMEYİN

  SAYIN GÖLBEK RECEP ÖNCE KARDEMİR İŞCİSİNİN DURUMUNU DÜZELTSİN ONDAN SONRA TOFAŞA EL ATSIN KARDEMİR KAYNIYOR BAŞ TEMSİLCİLİKTE KAVGALAR BAŞLADI BİRBİRLERİNE VURUYORLAR RECEP YENİ GİREN İŞÇİLERİ ÇOK SEVMİŞ ONLARA TAPIYOR ESKİ İŞÇİLER KAZAN KALDIRMAYA BAŞLADI YAKINDA HAREKETLENECEK ORTALIK TÜRK METAL GELECEK ISINSIN ORTALIK

 6. GÜLMEK SANA YAKIŞIYOR

  KARDEŞ GÜL GÜL GÜLMEK SANA YAKIŞIYOR.GÜLMEK KARDEMİR İŞÇİSİNE YAKIŞIYOR.YORUMUNA TAMAMEN KATILDIM.YALNIZCA TÜRK METAL TARAFI HİÇ GERÇEKÇİ DEYİL.İŞÇİ KESİMİ TÜRK METALİ LANETLERKEN ORDAN KAÇARKEN BİZ NİYE TÜRK METALE PİRİM VERELİM.ORASI SENDİKA FİLAN DEYİL TAM BİR HİSSELİ HARİKALAR KUMPANYASI.DİKKAT ET BÜYÜT ÜYELERİ AYAKTA.EYER ÇELİK-İŞ KENDİ İÇİNDE DEMOKRASİYİ TESİS EDEMEZSE BİRLEŞİK METAL VAR.ORASI NE GÜNE DURUYOR.

 7. karabüksporperver

  İçinde Kardemir Karabükspor olmayan bir yazının altına yine Kardemir Karabükspor seçimleriyle ilgili bir yorum gelmiş. Şaşırtıcı değil aslında. Ferudun Tankut’ta bu güç, sizde bu korku oldukça daha çok yorum yaparsınız.

  Madem lafı açıldı. Çok basit 1-2 soru sormak isterim:
  1-Çelik-İş Sendikası ile Kardemir Karabükspor birbiriyle ilintilidir. Sendika başkanları yahut şube başkanları zor dönemlerde kulübün de başkanlığını sürdürmüşlerdir. Buna rahmetli Metin Türker’den başlayarak, Ferudun Tankut’a, Recai Başkan’a ve Taner Canyurt’a kadar örnekler verebiliriz. Peki sizin o çok beğendiğiniz Cengiz Gül neden kulübe başkan olmadı? Acaba olmadı mı yoksa olAmadı mı? Cengiz Gül’ün başkanlığını yaptığı İskenderun DÇ şu an nerede? İskenderun’da Cengiz Gül dönemi nasıl geçti? Süper Lig’e falan mı çıktılar yoksa küme mi düştüler? Bir bilen ve cevaplayacak olan vardır elbet…

  2-Sayın Ahmet Gölbek, burandan ince ince Ferudun Tankut’un gelmemesi için uğraş verdiğinizin farkındayız. Geçtiğimiz günlerde Cengiz Gül’le bir görüşme yaptınız. Bu görüşmenin içeriği hakkında bizi de bilgilendirirsiniz herhalde? Eminim bilgilendirirsiniz 🙂

  Unutmayın, güneş balçıkla sıvanmaz. Karabükspor’a değer katanların sırtı yere gelmez…

 8. MEMUR

  AK PARTİ SÖZÜNÜ TUTSUN TIP MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ TEKRARDAN AÇILSIN.BU BÖLÜM ÇOK ÖNEMLİ BİR BÖLÜM.BU BÖLÜMÜN KAPATILMASI KARABÜKE İHANET OLUR.SAYIN KAHVECİ SN M ALİ ŞAHİN VE SEDAT NAMAL BU KONUDA BİR AÇIKLAMA YAPMASI GEREKİR.

 9. TÜRK METAL MAĞDURU

  BEN AHMET ABİNİN YANINA GİTTİM.FERİDUN BAŞKANLA ARANIZDA BİŞEYMİ VAR DİYE SORDUM.FERİDUN BEYİ SEVDİĞİNİ,SAYGI DUYDUGUNU SÖYLEDİ.ANCAK KARDEMİR KARABÜKSPOR KULÜP BAŞŞKANLIĞINA SICAK BAKMADINI ANLATTI.KİMSE BARIŞIN SAGLANMAYA BAŞLADIĞI ŞU YILLARDA KARABÜKE 2010 YILINI HATIRLATAN İŞLERİN İÇİNDE OLMAMALI FİLAN DEDİ.BÖYLE BİR GELİŞME KARABÜKE ÇOK BÜYÜK ZARAR VERİR DEDİ.GALİBA ÇELİK-İŞ GENEL BAŞKANI CENGİZ GÜLDE FERİDUN BAŞKANA KARŞIYMIŞ.AHMET ABİ BAK KENDİ SENDİKASI KARŞI 2200 TÜRK METAL YANLISI İŞÇİ EMEKLİ KARŞI DEDİ.HEM KARABÜKE HEM FERİDUN BAŞKANA YAZIK OLMASINI İSTEMEM ONUN İÇİN FERİDUN BAŞKANA İŞİNE SICAK BAKMIYORUM DEDİ.
  BANA GÖRE AHMET ABİ HAKLI.
  BENİM KİM OLDUMU MERAK EDERSENİZ 307 LERDEN BİRİYİM.ADIMI YAZSAM BAZI ZAVALLILAR BENİ YAĞCILIKLA FİLANDA SUÇLARLAR.BEN AHMET ABİDEN BUNLARI DUYUNCA DOSTLUĞUNUN SAMİMİ OLDUNU ANLADIM.FERİDUN BAŞKAN KONUSUNDADA TAM MANASIYLA HAKLI MESELEYE BÖYLE GENİŞ YAKLAŞIYOR AHMET ABİ.HERKEZ BİLSİN BU DURUMU DİYE YAZDIM

 10. karabüksporperver

  Sayın TÜRK METAL MAĞDURU; iyi niyetinizden şüphem yok. Sayın Gölbek’e Ferudun Tankut’la bir problemi olup olmadığını sormuş olmanız bazı şeylere çok net bir şekilde uyandığınızın işaretidir. Sayın Gölbek de bu sorunuza gayet yuvarlak ve politik bir cevap vermiş her zamanki tavrıyla. Zaten beklenen de budur. Sayın Ahmet Gölbek’in köşeleri yoktur. Her cümlesi yuvarlaktır. Yine de Ferudun Tankut’un başkanlığına karşı olduğunu itiraf edişi dürüstçe bir hareket olmuş. Bir an boş bulunup bunu itiraf etti herhalde 🙂

  Lakin gösterdiği gerekçe beni ikna etmedi. Sendika başkanı Cengiz Gül konusunda gerekeni bir önceki yorumumda söyledim. Kişisel düşünüyor ve onun kişisel fikirleri İskenderun DÇ’i olduğu gibi Karabüksporu da uçuruma sürükler. Toplumsal barış, sayın Tankutun Karabükspora başkan olmasıyla bozulmaz. Aksine, Karabükspor başarılı oldukça bu memleketin insanı da mutlu olur. Başarı sayın Tankutla gelir, çapsızlarla değil…

 11. ercep efendi

  ERCEP BEY SEN BIRAK BURSADAKİ İŞÇİNİN RAHATSIZLIĞINI SEN ÖNCE KARABÜK E BAK EYYYYYYY ERCEP EFENDİ BU SEFER GİDECEK YER DE BULAMABİLİRSİN. 6. AY GELMİŞ DAHA SÖZLEŞMEDEN HABER YOK ADAM BURSA İŞÇİLERİNİ ÇELİK İŞ E GETİRECEKMİŞ KELİN MERHEMİ OLSA BAŞINA SÜRER SEN ŞU KARABÜKLE Bİ İLGİLEN ERCEP DAYIIII

 12. İSYANKAR

  GÜLDÜRMEYİN RUMUZLU KARDEŞİM DOĞRU SÖYLEMİŞSİNNN BAŞTEMSİLCİLİKTE KAVGALAR BAŞLADI RECEBİN KORUMASI OLAN KENAN YILMAZ ŞARLATAN DENENALİ LEVENTİ İYİ HALLETMİŞLER NEYİ PAYLAŞAMADILARSA MUSTAFAVE GÜRCANI SAF DIŞI ETMEYE ÇALIŞIYORLAR BİR TANESİNİ BAŞARDILAR GÜRCAN KARDEŞİMİZİ SAF DIŞI YAPMAYI BAŞARDILAR KENAN YILMAZ RECEBİN KORUMASI ORTALIĞI KARIŞTIRIYORLAR YENİ BİTMELER SENDİKACILIĞIN NE OLDUĞUNU BİLMEZLER BUNLAR RECEP BUNLARA FAZLA YÜZ VERİRSEN OLACAĞI BUYDU İŞTE ÇELİK İŞ KAYNNNNIYOR

 13. AK Yürüyüş

  Yeni mahalle AK yürüyüşünde SEDAT NAMAL konuşuyor,7 Haziran seçimleri aynı zamanda haç ile hilalin ve yahudiliğin savaşıdır diyor…..o zaman eski başkanlarının anası gürcü yahudisi babası rum hıristiyan,,,,,Onlarla mı savaşacak?????Savaş söylemleriyle yerel bazda seçim stratejileri yapmaya başladılar….Karabük’ün sorunlarına çözüm üretecek politika üretemeyen kafalar savaş tamtamlığına soyunmuşlar…..Dağ gibi birikmiş sağlık sorunları,hastane yetersizliği,hava kirliliği,işsizlik,çevre yolu,hava limanı V:B çözüm beklemektedir….

 14. TOFAŞ CI

  SAYIN AHMET BEY HAKYER BEY LE BAŞKA NE KONUŞDUNUZ MERAK ETTİK BU KADAR KISA SÜRMEMİŞDİR TELEFON KONUŞMASI SENDİKA ALEYHİNE YAZI YAZMA FALAN DEDİ Mİ ŞU KRİTİK GÜNLERDE YORUM LARI YAYINLAMA FALAN DİYE KONUŞMA GEÇDİMİ DARBECİYİM BEN İŞÇİNİN SEÇDİGİ TEMSİLCİYİ GÖREVDEN ALDIM DEDİMİ İŞÇİNİN SEÇMEDİGİ ADAMI ATADIM İŞÇİYE RAGMEN DEDİMİ ŞUBE YÖNETİCİSİNİ DÖVDÜRTÜM DEDİMİ ŞUBE YÖNETİCİSİNE BUNLAR BENİM ADAMIM KARŞI GELME BİR DAHA DEDİMİ AUDİ Yİ SIFIRLAYACAM DEDİMİ İŞÇİ UMRUMDA DEGİL DEDİMİ DEMOKRATİK SEÇİM DE NEYMİŞ SANKİ BEN BÖYLEMİ GELDİM GÖREVLERE HEP ATANDIM HEP ATADIM KISMIM DA OLMASA FARKETMEZ DEDİMİ ŞUBE Yİ İKİYE HATTA ÜÇE BÖLDÜM DEDİMİ MHP Yİ BIRAKDIM AKP YE GEÇDİM DEDİMİ ORDA ÇOK EKMEK VAR DEDİMİ DAHA NELER DEDİ GERÇEKDEN MERAK ETTİK TEK SERMAYESİ ALIN TERİ OLAN GEÇİM SIKINTISI İÇİNDE YAŞAYAN ÇELİK İŞLERİ OLARAK SAYGILAR AHMET AMCA

 15. cikko mehmet

  evet arkadaşlar türk metal seçimlerden sonra kardemirde olacak dün itibari ile genel merkez yöneticileriyl görüştük tiyoyu aldılar akp nin gideceğini anladılar akp gidincek her şey güzel olacak kim kurtaracak çelik iş sizi akp gidincek kim kurtaracak yolbulanlar sizi türk metal kardemire girsin enaz 1000 kişinin hesabı kesilecek 2010 yılında aldıklar işçileri askeri ücretten çalıştıracaklar ulan var ya içeriye kardemire girelim neler olacak neler

 16. Marzinc

  Marzinc, hastaneler, karabükspor = ? kim akla geliyor hemen???????

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

MHP Ladik İlçe Başkanlığına Gülyokuş atandı

Yayın: 22.09.2023 20:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – MHP Ladik İlçe Başkanlığına Sinan Gülyokuş getirildi.

Ladik İlçe Seçim Heyeti, bir müddet evvel gerçekleştirilen ve Nurol Albayrak'ın tek liste ile girip kazandığı MHP Ladik İlçe Kongresi'ni, delegeler ortasında üyeliğini tamamlamamış bireylerin bulunduğu itirazı üzerine iptal etmişti.

Bunun üzerine MHP Genel Merkezi tarafından ilçe başkanlığına Sinan Gülyokuş atandı.

Gülyokuş, genel merkezlerinin tensipleriyle ilçe başkanlığına getirildiğini belirterek, “Bu kutsal vazifeye layık görüldüğüm için teşekkür ediyorum. Vazifesi bildirim alır almaz idare şuramızı toplayarak misyon dağılımı yaptık.” dedi.

Yönetim konseyi ise Yunus Emre Kanoğlu, Kemal Sukas, Hüseyin İğci, Mehdi Çetiner, Selçuk Koşar, Mustafa Demirel, Recep Karamustafaoğlu, Mehmet Yetik, Zeki Akyel, Naci Süer, Lütfü Değirmenci, Emrah Kanoğlu, Cengiz Çobanbaşı ve Ayşe Kanoğlu'ndan oluştu.