Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (30.Eylül.2015)

Yayın: 30.09.2015 08:41
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ “ADATEPE MAHALLESİ SAKİNLERİNE YAZILARINI GÖNDERDİK..”
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,çok önem verdiği ADATEPE Mahallesi İMARI için tapu sahiplerine gerekli yazıları gönderdiklerini söylüyor.
“İSTEKLERİNİ ALACAĞIZ..” diyor.
“NE TALEP ETTİKLERİNİ ÖĞRENECEĞİZ..” diyor..
Ayrıca “ORADA Kİ TAPU SAHİPLERİNİN,EN AZ YÜZDE 71 NASIL BİR İMAR UYGULAMASI İSTERSE,BUNA UYACAĞIZ..” gibi görüşler dile getiriyor.
Sayın RAFET VERGİLİ bu işe çok büyük önem veriyor.
“ORADA Kİ HAK SAHİPLERİNİN,BİRAZ DAHA FAZLA KAZANMALARI,BİRAZ DAHA FAZLA HAK ELDE ETMELERİ İÇİN NE GEREKİYORSA BUNU YAPACAĞIZ..” görüşlerini net bir dille ifade ediyor.
Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,ayrıca,çok önemli bir ayrıntının altını çiziyor ve “BURADA ADA BAĞLAMINDA İMAR DURUMU VAR.BİR MÜTEAHHİT FİRMAYA BAĞLI KALINMASI YANLIŞ.BAŞKA MÜTEAHHİT FİRMALAR,HAK SAHİPLERİNE DAHA FAZLA KAZANÇ SAĞLARLARSA,ONLARA DA İŞ VERİLEBİLİR..” şeklinde yaklaşımlar gösteriyor.
ADATEPE Mahallesi için uygulanacak KENTSEL DÖNÜŞÜM noktasında,çok önemli gelişmelerin olacağına kesin gözü ile bakanlar var ve bunu ilerleyen süreçte göreceğiz.
Sayın VERGİLİ hak sahiplerini düşünüyor.
Yeni müteahhit firmalar İŞ ALABİLİR diyor..
ADATEPE MAHALLESİ’NDE Kİ YÜZLERCE AİLE UMUTLA BEKLİYORLAR VE KARABÜK BELEDİYESİ’NİN YAZILARI..
ADATEPE Mahallesi,belirli bir süre sonra,KARABÜK’ÜN EN BÜYÜK SORUNLARI arasına girmeye aday gibi geldi bize ve bu anlamda KARABÜK BELEDİYESİ’NİN tapu sahiplerine yolladığı yazıların cevabı çok önemli.
TAPU SAHİPLERİ NASIL BİR UYGULAMA İSTİYORLAR..?
Karabük Belediyesi,bunu detaylı biçimde öğrenmek üzere,tapu sahiplerine gerekli soruyu/soruları içeren yazıları yolladı,şimdi cevaplarını bekliyor tapu sahiplerinden.
CEVAPLARDA YÜZDE 70 İN ÜZERİNDE AYNILIK olmazsa,aynı talepler gelmezse,Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ ortaya yeni bir konseptin çıkabileceğine işaret ediyor.
“BAŞKA MÜTEAHHİT FİRMALAR DEVREYE GİREBİLİR..” diyor.
“TAPU SAHİPLERİNE,HAK SAHİPLERİNE DAHA FAZLA KAZANÇ SAĞLAMAK,DAHA FAZLA HAK ALABİLMEK İÇİN SIKI BİR ÇALIŞMA İÇERİSİNDEYİZ..” gibi görüşler dile getiriyor.
Orada küçük bir azınlığın,daha fazla hak elde etmeye çalıştığına dikkat çekiyor Sayın RAFET VERGİLİ ve “BİZ ÇOK GENİŞ BİR KESİMİN,DAHA FAZLA HAK ELDE ETMESİNİ İSTİYORUZ..” şeklinde görüşler dile getiriyor.
ADATEPE Mahallesi gelecekte sorun çıkartabilir..
DURUM GELECEK CEVAPLARLA BELLİ OLACAK..!!
AK PARTİ İL YÖNETİM KURULLARINDA BULUNMUŞ BİR KARDEŞİMİZ ; “BUNLAR SAYIN VERGİLİ’YE SÖZ EDEMEZLER..”
Geçtiğimiz gün,bir kardeşimiz BAYRAM SONRASI ZİYARETİMİZE gelmişti,daha önce,AK Parti içinde önemli görevler üstlenmiş ve İL YÖNETİM KURULU’NDA bulunmuş bir kardeşimizdi.
Sohbet sırasında Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN,AK Parti ve özellikle Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’E yönelik eleştirilerine getirdi sözü “Sayın VERGİLİ ADETA SİLKELİYOR..” dedi.
Sonra da “BEN Sayın VERGİLİ’YE SAYGI DUYUYORUM.KENDİSİ BİR SİYASİ PARTİNİN MENSUBU VE PARTİSİ İÇİN ÖNEMLİ BİR SİYASET ADAMI.ELEŞTİRİLER YAPMAK HAKKI..” gibi sözler etti.
“Sayın VERGİLİ’YE CEVABIN AK PARTİ İL YÖNETİMİNDEN VERİLMESİ LAZIM.AMA,İL YÖNETİMİNDE 16 MÜTAHİT OLUNCA CEVAP VEREMİYORLAR ELBET.HEPSİNİN DE BELEDİYE İLE İŞLERİ VAR..” yolunda sözler etti.
“Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN KENDİSİNE YAKIŞANI YAPIYOR.VERGİLİ’YE CEVAP VERMİYOR,TANSİYONU DÜŞÜRMEK İÇİN ÇOK DOLAYLI CEVAPLAR VERİYOR.AMA İL YÖNETİMİNDEN VERİLMESİ GEREKEN CEVAPLARDA VERİLEMİYOR..” dedi.
O kardeşimiz “ KARABÜK’ÜN BİR ŞADİ PEHLİVANOĞLU HADİSESİ DAHA YAŞAMAYA TAHAMMÜLÜ YOK..” diyerek,1986 yılında TEK BAŞINA İKTİDAR olan ANAP’IN Milletvekili Adayı Rahmetli ŞADİ PEHLİVANOĞLU’NUN,TBMM’DE hiç temsilcisi olmayan DOĞRU YOL Partisi Adayı Sayın KÖKSAL TOPTAN karşısında Seçim kaybetmesini anlattı.
“O SEÇİM KAYBI KARABÜK’E NE DARBELER VURDU..” dedi.
Sonra da “KARABÜK AYNI HATAYI YAPMAMALI..” ifadelerini kullandı.
“AK PARTİ İL YÖNETİMİ MÜTEAHHİTLERLE DOLU..” sözünü tekrarladı.

“BATI KARADENİZ’İN FUTBOL KENTİ-DUMANLI ŞEHRİN PUSLU ÇOCUKLARI..” KARABÜKSPOR FUTBOL AKADEMİSİ..
Futbol seyircisi FUTBOLCU TRANSFERLERİ konusunda ahkam kesmeyi,fikir yürütmeyi nedense çok sever,bakıyoruz KARABÜKSPOR taraftarında da aynı hastalık var.
DÜN YİNE YAZDIZ..
KARABÜKSPOR FUTBOL AKADEMİSİ KURACAKTI..
Bunun için Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN çok büyük desteği ile HAMZALAR MEVKİİ’NDE 103 dönümlük bir alan bulunmuş,MİLLİ EMLAK Müdürlüğünden TAHSİSİ ÇIKARTILMIŞTI..
Dönemin KARABÜKSPOR Teknik Direktörü Sayın TOLUNAY KAFKAS “BATI KARADENİZ’İN FUTBOL KENDİ..DUMANLI ŞEHRİN PUSLU ÇOCUKLARI,KARDEMİR KARABÜKSPOR’UN FUTBOL AKADEMİSİ..” başlığı ile çok önemli bir hazırlık çalışması yapmıştı.
103 Dönüm arazi üzerinde KARABÜK BELEDİYESİ gerekli çalışmaları yapma sözü vermişti,ancak,o sırada KARABÜKSPOR Yönetiminde bir rüzgar esti ve ÇALIŞMALAR DURDURULDU..!!
KARDEMİR KARABÜKSPOR Kulübü Derneği üzerine İLK KEZ TESİS OLACAKTI,bu bilinmeyen güçlerce,anlayışla,bir anda durduruldu ve FUTBOL AKADEMİSİ öylece ve yüzüstü kaldı..
SEYİRCİ HALEN TRANSFER KONUŞUYOR..
O Tesis,olaylı KUCA TRANSFERİ kadar,maliyetli bile değildi..

ŞU GERÇEĞİ HERKES İYİ BİLSİN ; KARABÜKSPOR’UN ÜZERİNE KAYITLI HİÇBİR MENKUL/GAYRI MENKUL YOK VE 1969
Önce ki gün,çok sevdiğimiz ve önemsediğimiz bir kardeşimizin işyerinde sohbet ediyorduk,müteahhit vardı,spor adamı vardı,ticaretin içinden gelen isimler vardı.
Konu KARABÜKSPOR’A GELDİ DAYANDI..
Orada bulunanlar KARABÜKSPOR’UN MALİ DURUMUNU İYİ SANIRLARMIŞ,KARABÜKSPOR’U ZENGİN SANIRLARMIŞ,sonra KARABÜKSPOR’UN üzerinde ÇAKILI BİR ÇİVİ bile olmadığını,ciddi BORÇ STOKU olduğunu öğrendiler,şaşırdılar..
1969 YILINDA KURULAN KULÜBÜN ÇAKILI ÇİVİSİ YOK.
4 Yıl sonra 50 yılını kutlayacak olan KARABÜKSPOR,mülkiyeti KARDEMİR’İN olan TESİSLERİ,SAHALARI,OTOBÜSLERİ kullanıyor ve KARABÜKSPOR Kulübü Derneği adına KAYITLI HİÇBİR MAL VARLIĞI YOK.
HAMZALAR Mevkii’nde 103 dönüm HAZİNE ARAZİSİ TAHSİSİ halledilmişti,orada FUTBOL AKADEMİSİ Tesisleri kurulacaktı ve bir dizi,İNCİR ÇEKİRDEĞİNİ doldurmayan nedenlerle ENGELLENDİ.
Bu gerçekleri tüm KARABÜKLÜLERİN bilmesinde büyük yarar var..!!

BATI KARADENİZ GELİŞİM PROJESİ (BAKGEP) KAPSAMINDAN KARABÜK NELERİ/KİMLERLE ALABİLECEK DERSİNİZ..?
ORMAN ve SU İŞLERİ BAKANLIĞI’NIN önderliğinde oluşturulan veya oluşturulmaya çalışılan BATI KARADENİZ GELİŞİM PROJESİ isimli bir uygulama var.
Bu kapsamda DÜZCE-BOLU-ZONGULDAK-BARTIN-KARABÜK-KASTAMONU-SİNOP İlleri,kısa adı,BAKGEP olan BATI KARADENİZ GELİŞİM PROJESİ kapsamındalar..
BAKGEP kapsamından Karabük neler alabilecek..?
O NELERİ,KİM/KİMLER KARABÜK’E KANALİZE EDECEK..?
Bakın BAKGEP Kitapçığında “DEMİR/ÇELİK BAŞKENTİ KARABÜK,MUHTEŞEM TABİ GÜZELLİKLERİ İLE TURİZMİN BAŞKENTİ OLACAK..” şeklinde bir ifade kullanılmış.
Buradan yola çıkarak TURİZM ÇEŞİTLENMESİ amacı ile KELTEPE KAYAK MERKEZİ,AKKAYA TERMAL TURİZM Tesisleri veya şu gözümüzün önünden akıp giden KİRLİ ARAÇ ÇAYI çalışmaları sona erdirilebilecek mi..?
BATI KARADENİZ GELİŞİM PROJELERİ 2015-2019 yılları arasında çok önemli projelerin başlamasına yol açacak ve buradan Karabük olarak neler alabileceğiz acaba..?
ALACAKLARIMIZI,KAZANACAKLARIMIZI Karabük olarak bize kim/kimler temin edecek ve hazır SİYASETİN ŞU HIZLI günlerinde bu aydınlatılmayı hak eden bir konu olsa gerektir.
Karabük BAKGEP kapsamında,her ne kadar DEMİR/ÇELİK BAŞKENTİ KARABÜK olarak tanımlanmışsa da,bu özelliğini gün be gün yitiriyor ne yazık ki,o zaman bu açığı TURİZMİN BAŞKENTİ sloganı ile ikame edebilir miyiz..?
BÖYLE BİR ŞANSI VAR MI KARABÜK’ÜN,EVET VAR..?
Önemli olarak,dinamikleri,harekete geçirmek..

EMEKLİLERE UCUZ KONUT YAPIMI VE BU KONU ÜZERİNDE YAPILAN SPEKÜLASYONLAR,YAPILAN YORUMLAR..!!
Bir süre önce gündeme gelen EMEKLİLERE UCUZ KONUT yapılması olayı,Karabük’te çok ciddi bir dalgalanma yaratmıştı ve konut sahibi olabilirim umudu ile binlerce kişi Derneğe gitmişti.
Kimi çevreler 5 bin kişi talepte bulundu derken,kimi çevreler ise başvuru sayısını 7 bin olarak deklare ediyor,sayı o kadardır,bu kadardır bunu tartışmak yersiz,binlerce başvuru olduğu kesin.
PEKİ BU İŞ GERÇEKLEŞECEK Mİ..?
Yani başvuran kadar olmasa bile,başvuranların yarısı kadar EMEKLİYE KONUT YAPMAK mümkün olacak mı,bu kadar EMEKLİ KONUT sahibi yapılarak sevindirilecek mi..?
ESAS SORUN ARAZİ BULMAKTA..
Emekliler Derneği Başkanı Sayın CELAL BULUT,bu iş için yola çıktığında,AK Parti Karabük Milletvekili Sayın OSMAN KAHVECİ ve İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR ile birlikte TOKİ Başkanı’na gittiklerini açıklamıştı.
Buradan yola çıkınca işin içine SİYASET GİRMİŞTİR demek mümkün mü,böyle bir yaftalama yapmak mümkün mü ve olaya böyle bir gölge düşürülmesi halinde hiç hoş bir gelişme olmaz elbet.
Sanki bu yönlü bir çalışma var gibi gözüküyor ya..

“KARABÜK BELEDİYESİ GEZİCİ BAŞKANLIK TOPLANTILARINA VE AÇILIŞLARINA BİZDE KATILMAYI DÜŞÜNÜYORUZ..”
Dün akşam üzeri bir grup arkadaşla karşılaştık,BİR SİYASİ PARTİNİN Yönetim kadrosunda ki insanlar ve 1 KASIM ERKEN GENEL Seçimi için çalışmalar yapıyorlardı..
AYAK ÜZERİ SOHBET ETTİK.
Bize hiç mi hiç düşünmediğimiz bir konuyu açtılar.
“BELEDİYE BAŞKANI Sayın RAFET VERGİLİ,MAHALLELERDE GEZİCİ BAŞKANLIK OFİSİ KURUYOR YA,BİZDE KATILMAYI DÜŞÜNÜYORUZ.MAHALLE TEMSİLCİLERİMİZ VE PARTİLİLERLE BİZDE KATILMAYI DÜŞÜNÜYORUZ..” dediler.
Biz kendilerine “ÇOK YANLIŞ OLUR.HUZUR KENTİ KARABÜK’E CİDDİ BİR KÖTÜLÜK ETMİŞ OLURSUNUZ..” dedik,ama,bize pek kulak asmaya niyetleri yoktu.
“BİZDE GİDİP O MAHALLENİN SORUNLARINI DİLE GETİRECEĞİZ..” gibi yarı şaka/yarı ciddi görüşler dile getirdiler ve biz kendilerine “BÖYLE İŞLERİ ORGANİZE ETMEK KARABÜK’E İHANET DEMEKTİR..” gibi şeyler söyledik.
“O ZAMAN AÇILIŞ VE TEMEL ATMALARADA MI KATILMAYALIM YANİ..” diyenler oldu “BUNU BİR ORGANİZASYON ŞEKLİNDE YAPARSANIZ ELBET YANLIŞ OLUR..” dedik.
KARABÜK GERÇEKTEN BİR HUZUR KENTİ..
Siyaset için bu huzurun bozulması çok ama çok yanlış olur..
SİYASET durulur,DOSTLUK çağlaya/çağlayan sürer gider..
Bunlar yanlış düşünceler..

GENÇ BİR İNSANA YAPILACAK EN KÖTÜ,EN ÇİRKİN BEDDUA İNŞAALLAH SEN İHTİYARLAMAZSIN,YAŞLANMAZSINDIR
Zaman/zaman KARABÜKSPOR ile ilgili çıkan yazıları,yorumları okuyoruz ve KARABÜKSPOR taraftarlarının büyük çoğunluğu TEKNİK DİREKTÖRÜ yaşından yola çıkarak eleştiriyorlar.
YAŞLANDI,İHTİYARLADI GİBİ ELEŞTİRİLER VAR.
Bunları okurken,GENÇ BİR İNSANA YAPILABİLECEK EN KÖTÜ,EN ÇİRKİN BEDDUANIN,o insana “İNŞAALLAH SEN İHTİYARLAMAZSIN/YAŞLANMAZSIN..” şeklinde olacağını düşündük.
Bunun karşılığı nedir bir düşünün..
“İNŞAALLAH SEN GENCECİK ÖLÜRSÜN,YAŞLILIĞI GÖREMEZSİN..” değil midir,o nedenle eleştirileri yaş üzerinden yapmamakta büyük yarar var diye düşünüyoruz.
KARDEMİR KARABÜKSPOR Teknik Direktörü yeterlidir/yetersizdir,olayın bu yönü apayrı bir konu,yaşlı oluşu,ihtiyar oluşu apayrı bir konu ve bunlara dikkat etmek gerektiği inancındayız.
Bu yönlü yorum yazanlarda yaşlanırlar inşallah.
Onlarda ihtiyarladıklarını görürler inşallah..
En azından Teknik Direktör kadar,hatta çok daha uzun yaşarlar..
Eleştirileri meslek üzerinden yapmak gerek,yaş üzerinden değil.

7 kişi görüş bildirdi

 1. Öğlebeli'nde Mağduriyet..

  Karabük’ü bağrından çıkarmış üvey evlat Öğlebeli hizmet bekliyor….Karabük’ün tam da merkezinde bir köy,imara açılmasını talep ettik belediye başkanından….VERGİLİ,”buranın imara açılması için belediye 60 tirilyon harcama yapması gerekiyor “diyor….Bu saçmalığa bakarmısınız…60 tirilyona 1200 adet daire yapılır ve Öğlebelini yeniden kurarsınız….Bu yetmezmiş gibi üstelik arazilerimizi üniversite alanı içine alıyorlar….Yeni rektöre gittik bizim böyle bir talebimiz olmadı belediyeden diyor…..Biz üniversite olarak daha fazla fiziki bir büyümeye artık gitmeyeceğiz sadece kongre binası yapacağız o kadar….4 milyon metre kare alan üniversite alanı ilan edildi….Önceden tarla statüsünden vergilendirilen tarlalar artık arsa olarak vergilendirildiği gibi arazilerimizi ne alıp satabiliyoruz ne de hiç bir tasarrufumuz olabiliyor…Sadece tapusu bizim…Şu keyfiyete bakın…..Kamulaştırın o zaman yerleri dediğimizde Rektör:Üniversitenin bu kadar bütçesi yok bütçenin hepsini buralara ayırsak yetmez “diyor.Tam bir hizmet gaspı….Başkan Vergili Öğlebelini imara açmaması ve arazilerini üniversite alanı olarak ilan etmesi insanları mağdur etmektedir…..İnsanlar ateş püskürüyor Öğlebelinde…Biz de bunun hesabını sormasını biliriz hem de her türlü……

 2. hayırlısı

  emekliye yapılacak konut projesi vali beyin , rafet beyin ,iktidar milletvekilinin bilgisi ve desteği olmadan başlamaz ve bu aşamaya kadar gelemezdi.Bu proje gündeme geldiği zaman seçim kararı alınmamıştı dolayısıyla tüm kesimler destek veriyordu.Seçim kararı alındıktan sonra bu aşamada bu proje için olumsuz konuşmalar yapmak ,politik malzeme haline getirmek emeklimize yapılan haksızlıktır.
  Bence Karabükteki sözü geçen herkesin buna destek olması gerekmektedir.Karabük olarak bu projeyi siyasallaştırmaya çalışanlara izin vermemeliyiz.SAYGILAR…..

 3. YALANA TALANA SON...

  BU KONUT PROJESİ NEREYE,NE ZAMAN.HANGİ ŞARTLARDA YAPILACAK???????PROJE Mİ DEDİK?????PROJEYİ GÖREN VAR MI????? 7000 BİN TALEP TOPLANIYOR……ARAÇ ÇAYININ YANINA YAPILIYOR GALİBA ORADA SAZANLAR ÇOKTUR……..SEÇİMDEN ÖNCE 7000 KONUTLUK HAZİNE ARAZİSİNİ GÖSTERSİNLER İNANALIM……İNSANLARIN HAYALLERİYLE OYNAMAYIN…..İKTİDARA RANT SAĞLAMA ADINA DÜZENLENMİŞ BU AFAKİ SÖYLEMLERİ HALKIMIZA DAHA FAZLA YUTTURAMAYACAKSINIZ…..EMEKLİYE SAHİP ÇIKAN GERÇEK PROJELERİ CHP.’DE GÖREBİLİRSİNİZ….YALANA TALANA SON…ÖNCE TÜRKİYE,ÖNCE KARABÜK….HER ŞEY YAŞANACAK BİR TÜRKİYE İÇİN…..

 4. ????

  chp karabükte ne varlık gösterdi yada en son ne zaman milletvekili çıkardı bi söyleyinde bilelim.genel merkez politikalarını bile karabükte halka anlatamıyorsunuz.yapamıyorsanız bari engel olmayın

 5. cahillik

  ya arkadasş kim diyor 7000 konutluk proje yapılacak diye. Sadece yapılan talep toplamak. Ne yani toplanmasın mı talep. Toki ona göre kararını verir.Ki bu 7000 talebin içinde evi olan da bir sürü emekli var.Neydi ilk şart, evi olmayacak idi.
  Dolayısıyla hep dediğimiz gibi 1000 konut bile yapılsa bu Karabuk tarihinin en buyuk hizmeti olarak anılmalıdır.Bırakalım siyaseti kim yaptırırsa Allah ondan razı olsunİster CHP ister MHP.YEterki ihtiyaç sahibi emeklimizin evi olsun.

 6. GENÇLERE ADIYORUZ...

  ÖNCE TÜRKİYE DİYEREK öğrenci, memur, işçi, işsiz, çiftçi. Bütün gençlere. Taşeron işçisi olan gençlere, merdiven altı atölyelerde çalışmak zorunda olan gençlere, asgari ücrete mahkûm gençlere, mevsimlik işçi gençlere adıyoruz bu seçim bildirgesini. Soma’da yaşamını yitiren genç maden işçilere adıyoruz bu seçim bildirgesini. Üniversitelerimizde okuyan 6 milyon üniversite öğrencisine adıyoruz bu seçim bildirgesini. TOMA’lara biber gazlarına karşın polis barikatlarının önünde elinde karanfille bekleyen kitap okuyan yarattığı mizahla bir diktatöre diz çöktüren gençlere adıyoruz bu seçim bildirgesini… ..YAŞANACAK BİR TÜRKİYE İÇİN,CHP İKTİDARINDA BULUŞMAK DİLEĞİYLE…..

 7. Emeklilere Dar gelirlere Konut arazi

  Bi arkadaşım istanbul da 12 katlı bir apartmanda ve bir kaç apartaman bulunduğu siteyi özel sektöre verdik tekrar değerlendirerek birebi geniş daire ve bir alış veriş merkezi gelirinden % kar olarak anlaştığını söylemişti.
  Şimdi arazi konusuna gelelim Karabük te Soğuksu, Yenimahalle, Karabük köyü,fevziçakmak, Kemiklidere, öğlebeli Yeşilmahalle kurtuluş mahallelerinde bir imar planı yapılsa ve profesyonel kentsel dönüşüm ile arazi de elde edilir oradaki mülk sahipleride 1 bir ev veya daha fazlasını alır. 7000 değil 15 bin konut, yeşil alan ve ticari alanlarda elde edilir. Karabük şehir merkezininde çarpık yapılaşma görüntüsünden kurtulur. şehir yeniden kurulmuş olur.
  Tabi ufku geniş özel sektör kafası yada bir girişimci ile başarabilirsin. projeni yapar elde ettiğin araziyi hesaplar ticari mülkleri hesaplar v.b ve bunlkarın gelirleri ile oradaki insanlara daha karlı bir teklif ile gidersen onlarıda ikna edersin… Bizim belediye bunu ancak bir özel söktör ar.ge. araştırma danışman inşaat firmalarıyla başarır

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Beşiktaş, Süper Lig’de beklentilerin uzağında kaldı

Yayın: 28.09.2023 11:55
Paylaş:
A+ A-

Beşiktaş Futbol Takımı, Trendyol Süper Lig’de bu sezon sergilediği performansla hayal kırıklığı yaşatıyor.

İstanbul

Şenol Güneş yönetiminde 2023-2024 sezonuna şampiyonluk parolasıyla başlayan siyah-beyazlı ekip, Süper Lig’deki ilk 6 maçında oynadığı futbol ve aldığı sonuçlarla beklentilerin oldukça uzağında kaldı.

UEFA Avrupa Konferans Ligi elemelerinde 6’da 6 yaparak başarılı bir grafik çizen ve adını gruplara yazdıran Beşiktaş, bu performansını lige taşımayı başaramadı.

Trendyol Süper Lig’in geride kalan 6 haftasında 3 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 mağlubiyet yaşayan siyah-beyazlılar, hanesine 10 puan yazdırabildi. Bu maçlarda 8 kez fileleri havalandıran Beşiktaş, kalesinde ise 9 gole engel olamadı.

2019-2020’den sonra en kötü performanslardan biri

Beşiktaş, Trendyol Süper Lig’de ilk 6 maç itibarıyla 4 sezon sonra en kötü performanslardan birini ortaya koydu.

Süper Lig’de bu sezon çıktığı müsabakaların 3’ünü kazanan, 1’inde berabere kalan ve 2’sinden mağlup ayrılan siyah-beyazlı takım, 10 puan topladı. Beşiktaş, 2019-2020’de ise Abdullah Avcı yönetiminde oynadığı ilk 6 mücadelede 1 galibiyet, 2 beraberlik ve 3 yenilgi sonucunda hanesine sadece 5 puan yazdırabilmişti.

Siyah-beyazlılar, şampiyonluk ipini göğüslediği 2020-2021’de 10, 2021-2022’de 14, 2022-2023’te ise 13 puan elde etmişti.

Şenol Güneş döneminin en kötü başlangıcı

Siyah-beyazlı ekip, Şenol Güneş yönetiminde Süper Lig’deki ilk 6 maçında en az puan topladığı dönemi yaşadı.

Beşiktaş, ilk 6 müsabaka dikkate alındığında deneyimli teknik adam yönetiminde 2015-2016’da 13, 2016-2017’de 14, 2017-2018’de 13 ve 2018-2019’da ise 11 puan elde etmişti.

Yeni transferlerden verim alınamadı

Beşiktaş, yeni sezon öncesinde kadrosuna kattığı oyunculardan ilk 6 karşılaşmada beklenen katkıyı alamadı.

Bu futbolculardan Milot Rashica, görev yaptığı 5 maçta toplam 222 dakika süre aldı. Dörder müsabakaya çıkan oyunculardan Alex-Oxlade Chamberlain 211 dakika, Ante Rebic 107 dakika, Bakhtiyor Zaynutdinov ise 53 dakika forma giydi.

Daniel Amartey 2 maçta 92 dakika sahada kalırken, Jean Onana ise ligin ilk 2 haftasında sadece 2 dakika süre alabildi. Kadroya en son dahil edilen Eric Bailly ise bir karşılaşmada görev yaptı.

Siyah-beyazlı ekipte yeni transferlerinden Rashica 2, Chamberlain ise bir gol kaydetti.

Kadro istikrarı sağlanamadı

Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş, Süper Lig’de oynadıkları 6 maçta da farklı ilk 11 tercihinde bulundu.

Siyah-beyazlıların ligde son oynadığı müsabakaların ilk 11’leri dikkate alındığında 2’nci haftada tek değişikliğe giden Güneş, 4’üncü ve 5’inci haftalarda 3’er, 6’ncı haftada ise 5 değişiklik yaptı.

Deneyimli teknik adam, son olarak Adana Demirspor’a 4-2 mağlup oldukları 3. hafta erteleme mücadelesinde ise 2 farklı oyuncuyu ilk 11’de tercih etti.

Bu karşılaşmalarda 4 farklı savunma dörtlüsüyle takımını sahaya süren Şenol Güneş, orta sahada 3 kez, hücumda da 4 defa farklı 3’lülerle sahaya çıktı.(AA)