Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Her Telden (6.Ekim.2015)

Yayın: 06.10.2015 08:31
Paylaş:
A+ A-

ARAÇ ÇAYI’NDE ÖLEN BALIKLAR,KARABÜK YAŞAYANLARININ SAĞLIKLI YAŞAMALARINI GÜNDEME GETİREBİLİR..
ARAÇ ÇAYI’NDA nedeni belirsiz biçimde.! Ölen BALIKLAR,belki KARABÜK YAŞAYANLARINA büyük bir iyilikte bulunarak,ÇEVRE KİRLİLİĞİNİ iyiden/iyiye gündeme getirecektir.
SAHİPSİZ BALIKLAR,KARABÜK’E SAHİP ÇIKACAKLARDIR..!!
Böyle bir tahminimiz var.
TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ bu konuda araştırma yapıyormuş,BALIK ÖLÜMLERİNİN nedenini araştırıyormuş Müdürlük,sanırsınız ki,DAHA ÖNCE HİÇ BÖYLE BİRŞEY YAŞANMAMIŞ,ilk kez yaşanıyor..!!
DAHA ÖNCE YAŞANAN BALIK ÖLÜMLERİ ARAŞTIRILMAMIŞ MIYDI Allahaşkına,sonuç ne olmuştu o zaman,hani neredeyse balıklar suçlanıp,TOPLU HALDE İNTİHAR ETMİŞ keratalar denilecekti..
Her neyse.
BALIK ÖLÜMLERİ KİRLİLİĞİ GÜNDEME GETİRDİ..
Örneğin ŞİRİNEVLER HASTANESİ’NİN TIBBİ ATIKLARI nasıl itlaf ediliyor,TIBBİ ATIKLAR nasıl yok ediliyor ve bu atıkların bir özel durumu yok mu,ÖZEL BİÇİMDE DEPOLANMASI,İMHASI GEREKMEZ Mİ..?
Ne yapılıyor TIBBİ ATIKLAR acaba..?
Peki KATI ATIK BERTARAF TESİSİ ne oldu sizce..?
KIRSAL KESİM insanı,ZİRAAT YAPANLAR ne diyorlar..?

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA HASTANESİ,TIBBİ ATIK DEPOLANMASI VE ÇAMKENT SİTESİ
KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Şirinevler Eğitim/Araştırma Hastanesi için TIBBİ ATIK DEPOSU yapılması gerekmiş ve bunun için Karabük Belediye Meclisi bir İMAR PLANI Değişikliği yapmış.
TIBBİ ATIK DEPOSU YAPIMI İÇİN böyle bir İMAR PLANI Tadilatı yapmış Karabük Belediye Meclisi ve bu değişiklik ile ÇAMKENT Sitesi ile TIBBİ ATIK Deposu iç/içe oluyor.
ÇAMKENT SİTESİ SAKİNLERİ ATEŞ PÜSKÜRÜYORLAR..
Kimse de ÇAMKENT SİTESİ sakinlerini,ateş püskürdükleri için haksızsınız demek gibi bir şansa sahip değil,zira,TIBBİ ATIK DEPOSU çok özellikli bir konu.
TIBBİ ATIK DEPOLARININ nerelere inşa edileceği,nerelere inşa edilemeyeceği TÜRKİYE SAĞLIK YAPILARI ASGARİ KILAVUZUNA göre belirlenmiş.
ÇAMKENT Sitesi ve civarında ki KONUTLAR bu standartlara uygun uzaklıkta değiller ve TIBBİ ATIK içinde bakteri üretimi olursa ve bu bulaşıcılık gösterirse O CİVARDA Kİ İNSANLARIN sağlıkları tehlikeye düşmez mi..?
TOPLU BALIK ÖLÜMLERİ ile böyle bir konu da gündeme geldi..
KARÇEV tarafından yaptırılamayan KATI ATIK BERTARAF Tesisi,yeniden gündeme geldi,Karabük ZİRAAT KESİMİNİN yağan ASİT YAĞMURLARINDAN nasıl etkilendiği gündeme geldi..
Demek HER ŞER OLAYIN,BİR HAYIRLI YANI OLUYOR..!!

SİYASETİN EN DORUK NOKTASINDA OLDUĞUMUZ ŞU GÜNLER “ÇEVRE KİRLİLİĞİ NEDEN KONUŞULMUYOR..” ACABA..?
SİYASETİN en doruk noktalarında olduğumuz şu günler,Karabük’ü ÇEVRE KİRLİLİĞİ neden konuşulmuyor acaba,bunu bir mana vermek mümkün mü,ÇEVRE KİRLİLİĞİ neden konuşulmuyor.
TOPLU BALIK ÖLÜMLERİ OLUYOR..
TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ araştırıyormuş bu konuyu.
SANKİ ARAÇ ÇAYI’NDA İLK TOPLU ÖLÜMLER BUNLAR..!!
Dönemin Valisinin Başkanlık ettiği KARÇEV yıllardır KATI ATIK BERTARAF TESİSİ’Nİ yaptırıp hizmete alamadı,örneğin SİYASET Kurumu bu konuyu hiç konuşmuyor..
AK Parti bu konuyu pek konuşamaz,MHP bu konuyu pek konuşamaz,zira,KARÇEV Başkanı Dönemin Valisi,ancak,Yönetiminde AK Partili ve MHP’Lİ Belediye Başkanı var..
BAŞARISIZLIĞA AK PARTİ ve MHP ORTAK SAYILIR.
KARABÜK İLİ ÇEVRE HİZMETLERİ BİRLİĞİ (KARÇEV) 16.08.2006 yılında RESMİ Gazetede yayınlanarak KAMU TÜZEL Kişiliği kazanmış ve o zamandan/bu zamana DÖNEMİN KARABÜK VALİSİ KARÇEV Başkanlığını yürütmüş.
Yönetiminde BELEDİYE BAŞKANLARI yer alıyor..
Ancak,KATI ATIK BERTARAF TESİSİ YAPILAMADI/YAPILAMIYOR..!!
Örneğin CHP’NİN bu konu için KONUŞMA HAKKI VAR..

ÖRNEĞİN KARDEMİR VE MARZİNC KARABÜK’TE HAVAYI VE SUYU KİRLETİCİ BİRER TESİS OLARAK GÖRÜLEBİLİR Mİ.?
Karabük ZİRAAT KESİMİ çok büyük bir yakınma içinde görülüyor ve “KARABÜK’E YAĞMUR DEĞİL,ADETA,ASİT YAĞIYOR..” gibi görüşler dile getiriyorlar.
KARABÜK HAVASINDA BULUNAN partikül maddeler/tozlar,yağan yağmurlar ile birleşerek ZİRAİ ÜRÜNLERİN üzerine ASİT GİBİ düşüyor ve ürünleri mahvediyormuş.
Peki KARABÜK HAVASININ KİRLETİCİLERİ NELER..?
BİR ; EGZOS GAZLARI..
İKİ ;KARDEMİR’DEN ÇIKAN GAZLAR.
ÜÇ ; MARZİNC’İN POZİSYONU.
Örneğin MARZİNC 9.07.2013 Tarihinde Dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından “SÜRE KAYDI OLMAKSIZIN..” kapatılmıştı ve daha sonra GEREKLİ DÜZENLEMELERİ YAPTIKLARI göz önüne alınarak açılmasına karar verildi..
KARDEMİR ÇEVRE noktasında ÇOK CİDDİ YATIRIMLAR yapıyor.
Peki,önemli bir kirletici olan EGZOS GAZLARI ne olacak..?
Üç yılda bir ARAÇ MUAYENELERİ bu konuda yeterli mi sizce..?
EGZOS GAZLARI çok önemli bir kirletici elbet..

TOKİ,KARABÜK’E YAKINDA BİR HEYET GÖNDEREREK,TESPİT EDİLEN “HAZİNE ARAZİLERİNİ..” YERİNDE GÖRECEK..
EMEKLİLERE UCUZ EV noktasında başlayan gelişmeler hızla sürüyor/sürdürülüyor ve Karabük Valisi Sayın ORHAN ALİMOĞLU’NUN çok önemli katkıları,Karabük Defterdarı Sayın OSMAN KOÇAŞ’IN ve Milli Emlak İl Müdürlüğü elemanlarının çabaları ile bulunan araziler tetkik edilecek.
SANIYORUZ,BİRKAÇ ARAZİ BULUNMUŞ..
Olayın en iyi yanı TOPLU BİR ARAZİNİN bulunamaması ve Karabük’te böyle büyüklükte bir arazinin olmaması galiba,30-40-50 Dönümlük BİRKAÇ ARAZİ BULUNMUŞ ve gelecek TOKİ HEYETİ bu arazileri yerinde görecekmiş.
BÖYLECE KAÇ BİN EV YAPILACAKSA,AYNI YERE DEĞİL,Karabük’ün birkaç yerine yapılacak ve ortaya “VAY EFENDİM RANT VEYA BURAYI KALKINDIRMAK İÇİN..” gibi çıkmayacak.
Karabük EMEKLİLER DERNİĞİ uyanık davrandı ve böyle bir niyet ortaya çıkar/çıkmaz harekete geçerek KARABÜK EMEKLİSİNE EV olayına girişti.
BİNLERCE EMEKLİ EV SAHİBİ OLACAK,UCUZA EV SAHİBİ OLACAK..
Bu iyi bir gelişme değil mi,alkışlanacak bir olay değil mi..?
Bakıyoruz,bu işe bile karşı çıkanlar var..!!

AK PARTİ 2015 GENEL SEÇİMİNDE KAYBETTİĞİ OYLARI GERİ ALABİLECEK Mİ VE ÇALIŞMALARI BU YÖNDE…
AK Parti 7 Haziran 2015 Genel Seçiminde SEÇMEN SAYISI artmış olmasına rağmen,2011 Genel Seçimine göre 15 BİN civarında oy kaybetti,15 bin civarında oyu eksildi.
Şimdi AK PARTİ çalışmaları bu oyları geri kazanmaya yönelik.
GERİ KAZANABİLECEKLER Mİ..?
Buna karşılık MHP Karabük Merkez ve Safranbolu İlçemizde,2011 Genel Seçimine göre,7 Haziran 2015 Genel Seçiminde,oylarını neredeyse yüzde yüz arttırmış 2011 Yılında 5 civarında oy aldığı Karabük Merkez ve Safranbolu’dan 2015 Seçiminde 10 bin 11 bin oy almış.
Adeta OY PATLAMASI YAPMIŞ MHP.
Daha önce ki GENEL SEÇİMLERDE,örneğin CHP Karabük’te, hep İKİNCİ PARTİ çıkarken,2015 Genel Seçimi ile ÜÇÜNCÜ PARTİ sırasına indi.
CHP SÜRATLE TOPARLANMAYA ÇALIŞIYOR.
CHP’NİN HEDEFİ “MİLLETVEKİLİ ÇIKARTACAK..” İKİNCİLİK gibi geliyor bize,CHP Milletvekili çıkartacak bir İKİNCİ PARTİ olmaya çalışıyor sanki.
AK Parti hedef olarak 2-0 kazanmayı koymuş.
MHP EN AZINDAN BİRİNCİ PARTİ OLARAK bir Milletvekili çıkartmayı hedeflerken,MHP içinden 2-0 hedefini dile getirenleri görmek mümkün,birinciliği kafi görmeyerek 2-0 kazanacaklarını söyleyenler var.
1 KASIM SEÇİM SONUCU NE OLUR SİZE GÖRE..?
AK Parti 2-0 yapabilir mi..?
MHP ve CHP Umdukları sonuçları alabilirler mi..?

KARDEMİR “YÜKSEK MAAŞ VEREREK..” ALDIĞI “SÖZLEŞMELİ PERSONELLERİ İLE YOLLARINI AYIRACAK MI..?”
KARDEMİR bir aralar YÜKSEK MAAŞLAR vererek SÖZLEŞMELİ Personel alımı yapmıştı ve bunların çoğu da EREĞLİ7DEN gelen elemanlardı.
ŞİMDİ BU ELEMANLARLA YOLLAR AYRILACAK MI..?
BUNA İLİŞKİN HABERLER DOLAŞMAYA BAŞLADI.
KARDEMİR personel politikası noktasında,ciddi eleştirilerin olduğu meydanda,örneğin MÜDÜRLERE HAYLİ YÜKSEK MAAŞLAR verildiğini ileri süren çevreler var.
AYRICA ÇOK FAZLA MÜDÜR istihdam edildiğini söyleyen çevreler var ve bir standardizasyonun henüz yakalanamadığı görüşünde olan çevreler var.
3 MİLYON TON/YIL HEDEFİNE GÖRE YAPILANMA.
Personel politikasında ki temel düşüncenin bu olduğunu ileri sürenler,aynı zamanda LOJİSTİK DESTEĞİN olmadığı gerekçesi ile 3 MİLYON TON/YIL hedefinin gecikeceğine dikkat çekiyorlar.
ŞİMDİDEN,buna uygun personel politikasının uygulanmasını SAVURGANLIK OLARAK gören/gösteren çevreler var ve 750 milyon DOLAR borçlu,yılın ilk altı aylık zararı 94 milyon lira olan bir ŞİRKET için şimdiden MÜDÜR SAYISINI çoğaltmanın yanlışlığını vurgulayanlar var.
O nokta tartışmaya açık elbet.
Ancak YÜKSEK ÜCRET ALAN SÖZLEŞMELİLER olayı ciddi gibi.
Öyle bir hazırlıktan söz edenler var.

1 KASIM GENEL SEÇİMİNDEN “TEK BAŞINA İKTİDAR ÇIKMAZSA..” NASIL BİR KOALİSYON KURULUR ACABA..?
1 Kasım Genel Seçimleri için yapılan anketler sonucu,kimi çevreler AK Parti’nin ucu/ucuna TEK BAŞINA İKTİDAR olabileceğinden söz ederken,kimi çevreler ise BİR KOALİSYON HÜKÜMETİNE işaret ediyorlar.
EĞER BİR KOALİSYON OLURSA,HANGİ PARTİLER KURAR..?
Yurt dışı ve Yurt için,çok geniş bir çevre AK Parti ile CHP Koalisyon Hükümeti üzerinde fikir yürütüyorlar ve bu nokta da EN BÜYÜK GÜVENCELERİ veya REFERANSLARI CHP’NİN aldığı tutum.
ŞU AN SEÇİM BARAJINI GEÇME İHTİMALİ OLAN 4 PARTİ VAR.
CHP BU 4 PARTİ İLE DE GÖRÜŞEBİLİYOR..
AK Parti bütün gücü ile HDP’Yİ baraf altında tutmaya odaklanmış görünüyor,MHP ise zaten HDP’Yİ yok saydığını açık/seçik söylüyor,bunu deklare ediyor,CHP ise diğer Partilerle olduğu gibi HDP ile de görüşme imkanına sahip.
O nedenle bir AK Parti CHP Koalisyon Hükümeti üzerinde duruluyor.
Geniş bir çevre KOALİSYON HÜKÜMETİ olacaksa,bu AK Parti ile CHP arasında olmalı gibi bir anlayışın,bir fikrin sahibi olarak görülüyor ve hele/hele iş Dünyası başta bunu dile getiren çok geniş bir çevre var.
1 KASIM sonucu TEK BAŞINA İKTİDAR MI,KOALİSYON MU..?

FİLYOS BELEDİYESİ İLE KARDEMİR YÖNETİMİ ARASINDA “MEVCUT İSKELENİN DÜZENLENMESİ YOLUNDA ANLAŞMA.”
FİLYOS LİMANI Alt Yapı ihalesi gündemden kalktı ve yeni bir ihale ne zaman yapılır noktasında da bir belirginlik,bir netlik yok,durum öyle olunca KARDEMİR için tek seçenek mevcut İSKELENİN REHABİLİTASYONU galiba.
FİLYOS Beldesi’nde,MÜLKİYETİ KARDEMİR’E ait bir İSKELE ve arkasında HAYLİ GENİŞ BİR ARAZİ var,FİLYOS LİMANI yapılmazsa KARDEMİR bu iskeleyi rehabilite ederek kullanmayı düşüyor.
Bununla ilgili KARDEMİR genel Müdürü ve yetkililer,bir süre önce FİLYOS BELEDİYE BAŞKANI ile makamında görüşerek,belirli noktalarda,bir anlaşma temin etmişler.
O arada KARDEMİR Çatalağzı’nda ki EREN HOLDİNG Limanı ile yeni bin anlaşma yapmış sanıyoruz ve resmi olmayan bilgilere göre BİR TON YÜKÜN O Limandan KARDEMİR’E gelişi için 18 dolara yakın para harcanıyormuş.
KARDEMİR,FİLYOS’TA BULUNAN İSKELEYİ NE YAPACAK..?
Filyos sakinleri bunu merak ediyorlar doğrusu.
KARDEMİR şu gün yaşanan ekonomik gerçeklikle,Filyos Beldesinde bulunan O İSKELEYİ REHABİLİTE eder mi/edebilir mi ve bunun mali getirisi/götürüsü ne olur dersiniz..?
FİLYOS LİMANI şu an itibarı ile gündemden kalkmış görünüyor.
EREN HOLDİNG ile yeni bir Liman anlaşması yapılmış..
FİLYOS İSKELESİ İÇİN MALİ TABLOLAR ELVERİŞLİ Mİ..?

8 kişi görüş bildirdi

 1. Celal Bulut Heykeli

  Celal Bulut bak turnayı gözünden vurdu İddiayı şimdiden kazanmışa benziyor……700 konut yap haykelini dikeceğim senin(VERGİLİ BAŞKAN)dedi……….Toplu konut İdaresi heyet gönderiyormuş…..Ne zaman gelir bu heyet??????Var mı bilen,açıklasın ….Hele bir seçim öncesi gelsin inandırıcılığı da yükselir projenin….Benim gibi inanmayanlara da bir kapak olur……Seçim öncesi ,Şu projeyi,yerini ve şartlarını göreyim Celal Bulut heykeli önünde selfi yapacağım….Oy bile veririm….Sözüm söz…..Seçimden sonra açıklanırsa bu sözüm geçerli değil…..

 2. Gönderen

  Sayın yazar, çevreye oldukça hassassınız. Benim merak ettiğim bir husus var;
  Malum Karabük ve Safranbolu atık sularının Araç Çayı’na karışmadan Prinçlik mevkisinde yapılan arıtma tesisine ileten bir kolektör sistemi inşaa edilmişti. O kollektör inşaa edilirken gördüğüm kadarı ile Araç Çayı’nın sağ sahilinde (yüzme havuzu tarafındaki yaka) inşaa edilmişti. Bu durumda Üniversitenin atıkları kollektöre bağlanabildi mi? Arada çay var da. Kot açısından sormuştum, çay tabanına gömseler atık olduğu için belli eğimi vermek için kot kurtarmaz sanırım, gömmeseler askıda geçmesi lazım….
  Eğer bağlanmadıysa o atık sular ne oluyor? Foseptik kuyu ile mi idare ediliyor? Yurtlar da yapıldı. O tarafın nüfusu oldukça kalabalıklaştı. Siz biliyor musunuz üniversite yakasının atık sularının durumunu? Yada bilen okuyucular var mı?

 3. ÖLDÜRÜLÜYORUZ

  Yaşadığımız yer kürenin tüm canlılara ev sahipliği yaptığı bir yaşam alanıdır…..Tüm canlı ailesinin ortaklaştığı bir besin zincirinin devamı,dayanışmasıdır da…..Şehrimizde var olan su kirliliği,sanayi atıkları,hava kirliliği tüm canlıları,doğayı öldüren çok önemli bir tehdittir….Nasıl orman yangınlarının,tarfik kazalarının nükleer sızıntıların,savaşların sonucu ortaya çıkan felaket tablosu insan eliyle çıkıyorsa,şehrimizde meydana gelen balık ölümleri de,hava kirliliği de marzing,KARDEMİR,vERGİLİ HADDEHANESİ,EGZOZLAR da yine bizim ne yazıkki seyrettiğimiz bir aymazlıktır…..Bu kadar somut bulguları olan bu kirleticilere karşı tek ama tek çözüm ÇEVRE BİLİNCİDİR,DEVLET OTORİTESİNİN HAREKETE GEÇMESİDİR….NEREDE BU DEVLET?????? ÖLDÜRÜLÜYORUZ…….

 4. AKP'Lİ ADAY MHP'DEN ADAY....

  SİYASAL PARTİLERDE DEVŞİRMELER YENİ TABİRLE TRANSFER ATAKLARI DURMAK BİLMİYOR…….TUĞRUL TÜRKEŞ ,BABA OCAĞINDAN AKP’YE SEÇİME 45 GÜN KALA GEÇİVERDİ……BİR İDEOLOJİ PARTİSİNDEN NASIL OLDU DA BÖYLE BİR EROZYON YAŞANDI????????? TUĞRUL TÜRKEŞ DİYOR Kİ ŞİMDİLİK AKP’DEYİM BENİ BABA OCAĞIMDAN KİMSE ATAMAZ DİYE FERYAT EDİYOR……KARABÜK’TE DE DURUM FARKLI DEĞİLMİŞ ….MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI ADEM KAR ASLINDA AKP’LİYMİŞ……..KİMSE OSMAN AYDINA TOZ KONDURMUYOR TABİKİ DE ANCAK 1. SIRA ADAYI NASIL OLUYORDA AKP’Lİ OLUYOR???????????? BİR BİLEN VARSA DURUMU AÇIKLASIN……….FUTBOL PİYASASINI GEÇTİ BU İŞLER……MHP’DEN SEÇİLİP HEMEN AKP’YE GEÇECEĞİ SÖYLENTİLERİ VE İHTİMALİ ÇOKÇA KONUŞULUR OLDU……

 5. REMİNGTON

  SAYIN GÖLBEK MÜDÜRLÜK SAYISINININ VE EMEKLİ OLMUŞ SÖZLEŞMELİ FORMENLERİN SAYISI OLDUKCA FAZLA OLMASI BİR DÜNYA ŞİRKETİNDE OLMAMASI GEREKEN BİR PERSONEL REJİMİ POLİTİKASI BU SANKİ YILLAR ÖNCE HATIRLARSANIZ KARLİMAN MÜDÜRLÜGÜ KADROSU AÇMAK GİBİ OLMUŞDU LİMANI YOK MÜDÜRLÜGÜ VARDI ERDEMİRİN LİMANI VARDI MÜDÜRÜ YOKDU SADECE ŞEFLİK DÜZEYİNDE İŞLERİNE DEVAM EDİYORDU BU HAYALİ YAPILANMA İNŞALLAH BAŞIMIZA TEKRAR BİR SORUN GETİRMEZ 3 MİLYON TON ÜRETİME ULAŞMAYAN YAPININ ÖNCEDEN PERSONELİNİ DİZAYN EDİP ÜRETİMİ 2.2 MİLYON TONDA HEDEFLEMEK HESAPLARI TERS KÖŞEYE YATIRDI MALİSEF VE ÖNEMLİ SORUN İSE ÇİN ODAKLI YAŞANIYOR ÇELİK PİYASASI ADETA TEPETAKLAK BİR DURUMDA YİNE DÜN 30 DOLAR GİBİ BİR İNDİRİM YAŞANDI. YIL BAŞINDAN BU YANA YAKLAŞIK 110 DOLAR GİBİ BİR DÜŞÜŞ YAŞANDI ÇELİK PİYASALARINDA KUR ARTIŞI TL OLARAK ARTMIŞ GİBİ DÜŞÜNÜLEBİLİR FAKAT DÜŞÜŞ DAHADA FAZLA ÇELİK PİYASALARINDA VE TABİKİ SİYASİ KRİZ İSE ÇABASI ÇELİK PİYASALARININ DÜŞÜŞÜNDE BU DURUMDA YAPILMASI GEREKENLERİ MUTLAK PROFESYONEL KADRONUN TEDBİRİ VE TASARRUFU VARDIR ÖNCELİK TABİKİ FAZLA ŞİŞİRİLMİŞ KADROLAR OLMALIDIR MÜDÜRLÜK VE EMEKLİ OLMUŞ SÖZLEŞMELİ FORMENLİKLERDİR HEM EREGLİ HEM DE İÇ BÜNYEDEN EMEKLİ OLMUŞLARLA YOLLAR AYRILMALIDIR BU TÜR YAPILANMA ARTIK ÇOK LÜKS BİR DURUM ALDI ŞİRKET POLİTİKASI GEREGİ YOLLAR 2015 YILININ SONUNDA SÖZLEŞMELİ LERLE YOLLARIN AYRILACAGI YÖNÜNDE VE BU DUYUM BİLE ÇALIŞANLAR ARASINDA SEVİNÇLE KARŞILANDI. 750 MİLYON DOLAR BORÇ VE 94 MİLYON TL 6 AYLIK ZARAR ÜZÜCÜ DURUMLAR AMA ANA SERMAYE YAPISININ GÜÇLÜ OLMASI VE ALINACAK VE YAPILACAK OLAN PERSONEL TASARRUFU İLE ÜSTESİNDEN GELİNECEK GİBİ GÖRÜNÜYOR BORÇLAR KISA VADELİ DEGİL BİLONÇOLARDA BU GÖRÜNÜYOR BU KRİZ DE UZUN SÜRELİ GİTMEZ ÇÜNKÜ ÇİN YİNE İÇ DİNAMİKLERİNE DÖNMEK ZORUNDA ÜRETTİGİNİ TÜKETECEK KONUMA GELMEK ZORUNDA YOKSA DAHA FAZLA KÜÇÜLME ONLARIN SONUNU HAZIRLAR GENEL MÜDÜRÜMÜZÜN DEDİGİ GİBİ ÇİN ASLINDA DÜNYANIN SORUNU NE BİZİM NEDE ÜLKEMİZİN SORUNU DEGİL. PROFESYONEL KADRO ALACAGI TEDBİRLERLE GEMİYİ GÜVENLİ LİMANLARA TAŞIYACAKDIR ÇALIŞANLAR OLARAK BİZLER BUNA İNANIYORUZ YANLIŞLAR YAPILABİLİR AMA SÜRDÜRÜLEMEZ VE PROFESYONEL KADRODA GEREKLİ KARARLARI UYGULAR TEMENNİSİYLE…

 6. KÜSKÜN MHP Lİ

  YUKARIDA DEVLET BAHÇELİ,AŞAĞIDA RAFET VERGİLİ MHPYİ TEK ADAM PARTİSİNE GÖTÜRÜYOLAR.MERAL AKŞENER,SİNAN OĞAN,TUĞRUL TÜRKEŞ GİBİ KÖKLÜ MHP LİLER TEKER TEKER TASFİYE EDİLİYOR.BUNU DEVLET BEY YUKARIDA YAPIYOR.AŞAGIDAYSA RAFET VERGİLİ MHP NİN EMEKTARLARINI TEKER TEKER TASFİYE EDİYOR.4 AY ÖNCE ELİNDEN TUTUP ADAY YAPTIGI ADAMI 4 AY SONRA TASFİYEYE TABİ TUTUYOR.BU DÖNEM KİMSE KUSURA BAKMASIN BU KADAR ENANİYET SAHİBİ İNSANIN YUKARIDAN AŞAĞIDAN TEK SESLİ HALE GETİRDİYİ MHP BENDEN OY ALAMAZ.

 7. küskün mhp liymiş

  Senin Mhp liliğin falan yok arkadaş. Burada trolcülük yapıyorsun. Algı oluşturmaya çalışıyorsun. Kimse yemiyor bu işleri. Sen önünden yemeye bak. Akp den aday yapılmayanlara bak? Ne kadar Mehmet Metiner gibilerin olduğu partilere oy vermeye devam et sen. Devlet bey de, Rafet bey de 10 numara güzel işler yapıyor. Sen beğenmeyebilirsin çünkü akepelisin. Biz beğeniyoruz. Oyumuz MHP’YE

 8. M.ALİ Şahin büyüğümüze

  Kardemirden 2010 yılında sendikal faliyetler bahane edilerek atılan 307 Karabükün çocuğuna Sn M.Ali Şahin mahkemelerinizi kazanın gelin demişti ve atılanlar aileleri sevenleri buna inandılar ve çokta sevindiler nede olsa koskoca Tayyip Erdoğanın sağ kolu idi, ve buranın Karabük olduğunu Koskoca M.Ali Şahin in memleketi olduğunu M.Ali beyin memleketinin çocuğunun hakkını bir hiç uğruna yedirmeyeceğini düşündüler ve aslında öyle idi de ama o ara bir rüzgar esti ve iş tersine döndü, koskoca M.Ali bey yardımcı olmak şurda dursun tuttu işverenin ekmeğine yağ sürercesine orası özel şirket ben oraya karışamam deyiverdi insanlarda inandı sanki, İnsanlar sanki istese bu insanları oraya koyamayacak sandı, herkes şunu bilmiyor sanmasın eğer istese bu memleketinin çocuğunun hepsini oraya geri aldırır, Eyer bir belediye başkanı Rafet vergili atılan 3 adamını geri aldırabiliyorda koskoca M.Ali Şahin 50 kişiyi aldıramıyorsa çok yazık, memleketinin zalmlerine söz geçiremiyor onların rüzgarına gidiyorsa mağdurların hakkını savunamıyorsa şimdikten çok yazık, Aradan 5 yıl geçti Kardemr önümüzdeki dönemde ve hatta halen gizliden sözleşmeli adam aldığını herkes biliyor bu 307 kişiden yarısından fazlası emekli oldu, il dışına çıkanlar, kendi işini kuranlar oldu kalan muhtemelen 50 civarında mağdur arkadaşın sözleşmelide olsa geri dönmesi için birşeyler yapmak lazım geldiğini düşünüyorum herhesin bu işe kimin gücünün yeteceğini çok iyi biliyor, bu iş Sn M.ALİ beyin boynunun borcu olduğunu düşünüyorum, Manevi olarak kazancı çok büyük olacaktır, Herşeyden önce nasip olacaksa Allahtan olur yolunda bulunan bizlere bu iş için yardımcı olursa şimdiden teşekkür ederiz.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te otobüs yola çıkan domuza çarptı

Yayın: 23.09.2023 00:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'ün Eflani ilçesinde otobüsün çarptığı domuz telef oldu.

İstanbul'dan Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesine cenazeye gidenleri taşıyan M.Ö. yönetimindeki 34 ZC 8219 plakalı İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilişkin otobüs Akören köyü Kayalar Mahallesi yakınlarında yola çıkan domuza çarptı.

Çarpmanın tesiriyle otobüsün ön tamponuna sıkışan domuz telef oldu.

İhbar üzerine olay yerine jandarma ve itfaiye grupları sevk edildi.

Kazada yaralanan olmazken domuz takımlarca bulunduğu yerden çıkarıldı.