İŞ-KUR e Posta Kodu Oluşturdu

İŞ-KUR e Posta Kodu Oluşturdu

Yayın: 11.06.2015 09:50
Paylaş:
A+ A-

Karabük Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce işverenleri kapsayacak, kurumsal bilgilendirmeler yapabilmek amacı ile e posta grubu oluşturulduğu haber verilirken, bu gelişme ile birlikte e posta grubu üzerinden çalışma mevzuatı ile işverenlere yönelik teşvik ve düzenlemelerin duyurulması amaçlanmakta olduğu haber verildi.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Bu kapsamda ilk olarak, İŞKUR tarafından, işgücü ihtiyacının karşılanmasına yönelik İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI hakkında sizlerle e posta ekinde bilgi notu paylaşılmıştır.2 ve üzeri işçi çalıştıran işverenlerimizin yararlanabileceği bu uygulamada, sizlere kendi işçinizi kendiniz yetiştirme imkanı sağlanmakta ve bu süreçte en fazla 6 ay olmak üzere, işçiye aylık 950-TL ücret ve yine program boyunca işçinin İş Kazası Primleri ile GSS primleri İŞKUR tarafından karşılanmaktadır. Program sonunda katılımcılara 6331 sayılı İSG Kanunu kapsamında mesleki eğitim belgesi de verilmektedir. Ayrıca yetiştirilen bu kişilerin program sonunda işe alınmaları halinde 30 aydan 42 aya kadar da sigorta priminin işveren hissesi işsizlik sigortası fonundan karşılanmaktadır. Daha detaylı bilgi için İş ve Meslek Danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır, 444 75 87 & 412 38 29 – Dahili 134, 133, 135, 142, 116, 117” bilgilerine yer verildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sinop’ta 15 Temmuz şehidi Açıkgöz, kabri başında anıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 15.07.2024 20:52
Paylaş:
A+ A-

SİNOP (AA) – FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'da şehit düşen üniversite öğrencisi Ömer Can Açıkgöz, memleketi Sinop'un Ayancık ilçesindeki kabri başında anıldı.

Açıkgöz için ilçeye bağlı Büyükdüz köyündeki kabri başında anma programı düzenlendi.

Programda Açıkgöz'ün öz geçmişi okundu, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için dua edildi.

Daha sonra Sinop Valisi Mustafa Özarslan ile diğer katılımcılar, Açıkgöz'ün kabrine karanfil bıraktı.

Vali Özarslan ve beraberindekiler, buradaki programın ardından Açıkgöz'ün ailesini evinde de ziyaret etti.

Programa Açıkgöz'ün ailesinin yanı sıra Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, Ayancık Kaymakamı Ahmed Çelik ile şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.