Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Karayollarının Üvey Evlat Muamelesi Sürüyor

Yayın: 02.10.2015 10:31
Paylaş:
A+ A-

Üniversite mahallesine yapılan ve her gün binlerce öğrenci ve vatandaşın kullandığı üst geçidin eksikliklerinin bir türlü giderilmediği ve giderilmesi için yapılan girişimlerden de sonuç alınamadığı belirtiliyor.

Zaman zaman ölümlü yaya kazalarıyla gündeme geldikten sonra bazı basın kuruluşları ve kamuoyunun büyük çabaları sonucu yapılan Üniversite mahallesi üst geçidi için yapılması istenen yürüyen merdiven,asansör ve geçidin üstünün kapatılması gibi çalışmaların henüz yapılamamış olması büyük tepkilere neden oluyor.

Konu ile ilgili şikayetlerini dile getiren mahalle sakinleri ve öğrenciler, “Karabük’te bazı basın kuruluşları ve bizler buraya bir üst geçit yapılması için yoğun çabalar gösterdik ve uzun uğraşlar sonucu nihayet Karayolları buraya bir üst geçit yapmak zorunda kaldı.Bilindiği gibi gerek Medikar hastanesi gerek İl Emniyet Müdürlüğü ve gerekse Üniversite mahallesi için büyük önem arz eden,hatta birkaç defa ölümlü kazaya sebebiyet veren bu üst geçidin bu defa da eksiklikleri tamamlanmadı.

Maalesef ki Karayolları her zaman olduğu gibi yine Karabük’e üvey evlat muamelesi yapıyor.Muhtarımız birçok kez asansör,yürüyen merdiven ve geçidin üstünün kapatılması için her türlü girişimleri yaptığı halde bir türlü sonuç alınamadı.Hatta muhtarımızın yazdığı dilekçeye Karayolları bölge müdürlüğü tarafından verilen cevapta, “ilgili belediye başkanlıkları tarafından yapım,bakım ve işletmesinin kendileri tarafından üstlenilmesi ve kurumumuzdan talep edilmesi durumunda,kurumumuzla yapılacak protokol kapsamında mevcut yaya üst geçitlerine asansör veya yürüyen merdiven yapılması hususunda gerekli izin verilecektir” ibarelerinin yer aldığı,yani sorumluluğun tamamen Karabük belediyesine verilmek istendiği şeklinde mazeretler üretiliyormuş.Bu geçidi Karabük belediyesi yapmadı ki sorumluluğunu alsın.Bakın çok yüksek olması ve üstünün kapatılmaması sebeplerinden dolayı bu üst geçit şuan sağlıklı kullanılmıyor.Yine binlerce kişi çok kalabalık araç trafiğinin içinden geçiyor.Yarın,öbür gün burada yeniden tehlikeli sonuçlar ortaya çıkabilir.Karabük milletvekilleri ve Vali’den bu konuya duyarlı olmalarını talep ediyoruz.Karayolları Karabük’e üvey evlat muamelesi yapmaktan vazgeçsin.Özellikle Mehmet Ali Şahin beyden bu konuda yardım istiyoruz”açıklamasını yapıyorlar.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)