Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Kardemir A.Ş’ye Verimlilik Ödülü

Yayın: 02.05.2015 13:14
Paylaş:
A+ A-

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, ülkenin rekabet gücünün artırılmasına yönelik işletmelerdeki verimlilik çalışmalarını desteklemek ve bu alanda gerçekleştirilen projeleri teşvik etmek amacıyla düzenlenen 2015 Yılı Verimlilik Proje Ödülleri’nde KARDEMİR, “Büyük Ölçekli İşletme Süreç İyileştirme” kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldü.

İşletmelerde verimlilik artışını desteklemeyi, verimlilik bilincinin ve iyi uygulama örneklerinin yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı amaçlayan 2015 Verimlilik Proje Ödülleri, Ankara Ticaret Odası Congresium Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen törenle sahiplerine dağıtıldı. KARDEMİR’in ödülünü, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, KARDEMİR Genel Müdürü Uğur Yılmaz’a takdim etti.

Kardemir’e Büyük Ölçekli İşletmeler arasında “Süreç İyileştirme” kategorisinde ikincilik ödülü getiren proje “Kontinü Haddehane İşletme Etkinliğinin Artırılması Projesi” oldu.

Kontinü Haddehane İşletme Etkinliği’nin yüzde 81’e yükseltmesinin hedeflendiği proje doğrultusunda 47 adet alt proje hayata geçirildi. Kardemir Öneri Sistemi (KARÖS) kaynaklı olan ve takım çalışması felsefesiyle geliştirilen her bir proje için Kardemir Sürekli İyileştirme Sisteminde (KARSİS) ayrı ayrı kurulan ve 80 personelin görev aldığı proje ekiplerince yürütülen çalışmalar sonucunda Kontinü Haddehane İşletme Etkinliği değeri yüzde 84’e yükseltildi. Toplam 188 bin 80 TL harcama ile hayata geçirilen projeler ile KARDEMİR 4 milyon 112 bin 514 TL/yıl seviyesinde tasarruf sağladı.
Projeye katkı veren tüm personelini kutlayan Kardemir AŞ Genel Müdürü Uğur Yılmaz, küresel rekabette en önemli performans göstergelerinden birinin de verimlilik olduğuna dikkat çekti.

Yılmaz “Kontinü Haddehane İşletme Etkinliğinin Artırılması Projesi”nin Bakanlığımızca ödüllendirilmesinden mutlu olduk. Ancak bunu bir başlangıç olarak değerlendiriyor ve yeni projelerle hem verimliliklerimizi artırmayı hem de bu çalışmalarımızı yeni ödüller ile taçlandırmayı hedefliyoruz. Bu konuda çalışanlarımıza güveniyorum. Onların, tüm süreçlerimizin iyileştirilmesine ve verimliliklerimizin artırılmasına yönelik vereceği önerileri heyecanla beklediğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

Yılmaz, gerçekleştirdikleri projelerle verimlilik ödüllerine layık görülen tüm firmaları da kutladı.
Ankara Ticaret Odası Congresium Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen törende, ödül alan projelerin sunumları da gerçekleştirildi. KARDEMİR’e ikincilik ödülünü getiren Kontinü Haddehane İşletme Etkinliğinin Artırılması Projesinin sunumu, Endüstri Mühendisliği Müdürlüğü İşletme Teknolojileri Başmühendisi Ali Sezai Demirel tarafından yapıldı.

Yorumlar

  1. demiryolu

    Bırakın bu masa başı projelerini, ağzı laf yapan boş adamların projelerini. % 70 lerde sürünen ray verimleri ne oldu. Hani bunun için projeniz. HH de hurda ray kesmekten arkadaşların anası ağladı. 4 trilyon getiri sağlanmışmış. Raydaki % 30 verim kaybı yılda kaç yüz milyon tl. ediyor.Yakında bir ödül de hissedarlar size verecek, süper ray üretiminiz için. Kontinü haddehane zaten verimin en yüksek olduğu yer, proje üretsen ne olur,üretmesen ne olur. Ray üretimine proje üretin kardeşim, Ray daki verimsizliğe giden paraları, toplu sözleşmede işçinin sırtına yüklersiniz olur biter.Müdüre,baş mühendise dokunmayın aman,onların ihtiyacı var.onlar proje üretsin, sararan çimler nasıl yeşillenir projesi yapsın mesela, koltuk nasıl sürekli popoma temas eder,nasıl korurum,kimlere yakın olursam ömrüm uzun olur,komşuma nasıl sözleşme uzatırım,herakşam yüzyüze bakıyoruz ayıp olur,bunlar da proje konuları olabilir,çünkü kapasite ancak bukadar.4 trilyon getiriye ödül alıp,sevinen zihniyet; 60 tl.lik kendi skalımıza 240 tl ödeyip, 1,5 senede 60 trilyon para ödeyen zatlara nasıl bir ödül düşünüyor acaba. Bu sözleşmeye imza atan, 60 TL fiyat veren karabük firmasını devre dışı bırakıp,240 TL lik firmaya veren kardemirin değerli çalışanları hala koltuk ısıtmaya devam ediyorlar.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)