Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Kardemir’de İş Sağlığı Ve Güvenliği Haftası Etkinliği

Yayın: 07.05.2015 10:08
Paylaş:
A+ A-

4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası, KARDEMİR’de tüm çalışanlar arasında farkındalık oluşturacak etkin programlara sahne oldu.

Çalışanlarını en değerli varlığı olarak gören KARDEMİR, İş Salığı ve Güvenliği konusunda daha yüksek bilinç oluşturmak ve bu konudaki duyarlılıkları artırmak amacıyla İSG Haftasını anlamlı etkinliklerle kutladı.

KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanvekili Kamil Güleç’in de katıldığı etkinlikler, Kok bataryaları önünde kurban kesimi ile başladı. KARDEMİR Eğitim Kültür Merkezinde devam eden kutlamalarda, İSG haftası nedeniyle hazırlanan “ Önce Sen” isimli kısa filmin izlenmesi ile devam etti. KARDEMİR Genel Müdürü Uğur Yılmaz ve Genel Müdür Yardımcıları başta olmak üzere Başmüdür ve Ünite Müdürleri’ nin de rol üstlendiği “ Önce Sen” isimli kısa filmde, KARDEMİR çalışanlarının çocukları da rol aldılar. İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda 10 Altın Kuralın anlatıldığı kısa filmde, İSG’nin önemine dikkat çektiler. Film gösteriminin ardından İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürlüğü’nün KARDEMİR’in 2014 yılı İş Sağlığı ve Güvenliğine ilişkin faaliyet sonuçlarını içeren sunumu gerçekleştirildi.

‘GENEL MÜDÜR YILMAZ’DAN ANLAMLI MESAJLAR’

KARDEMİR Genel Müdürü Uğur Yılmaz KARDEMİR’in misyon ve vizyonu ile başladığı konuşmasında, Dünya Çelik Birliği ve Dünya Çelikçilerinin İSG yaklaşımına, prensiplerine ve taahhütlerine dikkat çekerek, sıfır kazalanma için neler yapılması gerektiği ve Kardemir yönetici ve çalışanları için İSG hedefleri konularında çalışanlarına önemli mesajlar verdi.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

KARDEMİR’de İSG haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklerden bir diğeri ise düzenlenen yarışmalardı. Çalışanları arasında “ İSG” konulu slogan yarışması düzenleyen KARDEMİR, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile de Karabük İl Genelindeki İlk ve Ortaöğretim Okulları arasında yine konusu İSG olan şiir, resim ve kompozisyon yarışmaları düzenledi. Düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Kardemir’de 2014 yılında İş Kazası yaşamayan ünite başmühendisliklerinin de plaketle ödüllendirildiği etkinliklerde, Kardemir Öneri Sistemine ( KARÖS ) en fazla İSG önerisi veren Ünite de ayrıca ödüllendirildi.

Kardemir’de düzenlenen İSG etkinliklerine Karabük’te faaliyet gösteren Şafak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri de katıldı. Merkez bünyesinde eğitim gören çocuklar tarafından gerçekleştirilen müzik ve sahne gösterileri büyük beğeni topladı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da tarlaya devrilen otomobildeki 1 kişi yaralandı

Yayın: 07.12.2023 04:12
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun'un Havza ilçesinde tarlaya devrilen otomobilin sürücüsü yaralandı.

Vezirköprü'den Havza'ya giden Süleyman Akyüz (37) idaresindeki 57 ABS 620 plakalı otomobil, Güvenbeli mevkisinde kontrolden çıkarak tarlaya devrildi.

Takla atan otomobil yol kenarındaki beton duvara çarparak durabildi.

İhbar üzerine olay yerine jandarma, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

Otomobilde sıkışan sürücü, itfaiye ekibinin çalışması sonucu araçtan çıkarıldı. Yaralı sağlık ekibi tarafından Havza Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.