Kartaltepe ve Yenişehir Yaya Köprüsü Temeli Atıldı

Kartaltepe ve Yenişehir Yaya Köprüsü Temeli Atıldı

Yayın: 02.05.2015 13:04
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediyesi, Kartaltepe ve Yenişehir Mahallelerini birbirine bağlayacak modern ve güvenli bir köprünün temelini attı.

Temel Atma Törenine, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, MHP İl Başkanı Burhanettin Arslan, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun, MHP Safranbolu İlçe Başkanı Muharrem Asker, MHP Milletvekili adayları Durmuş Yalçın, Ayhan Akbaş, Mahalle Muhtarları, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldılar.

Temel atma töreni öncesi ilk konuşmayı yapan Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Kaya: “Kartaltepe ve Yenişehir mahallemizi birleştirecek olan köprümüzün temelini atmak üzere biraraya gelmiş bulunuyoruz. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere, emeği geçen tüm Belediye personeline sizlerin huzurunda teşekkür eder, mahallemiz ve şehrimiz adına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Şuan da Cevizkent içinde yol genişletme çalışmaları var. Buranın bitiminde Cevizkent içinin komple asfaltlanacağını biliyoruz. Kartaltepe’ye de acil asfalt ihtiyacımız var. Buraya asfalt geleceğini sizden aldığımız söz üzerine mahalle halkıma asfalt geleceğini söylüyorum. Mahallemize Salı pazarından ücretsiz otobüs aldık. Otobüs duraklarımız tamamlandı. Yakın zaman içinde, içerisinde Aile hekimliği bulunan Sosyal Yaşam Merkezinin de inşaallah temelini atarız sayın Başkanım. Yapılan hizmetlerden dolayı mahallem adına teşekkür ediyorum. Bulunduğumuz bu alanda okulumuz, iş merkezimiz, düğün salonumuz var. 7.000 nüfusun üzerinde bir mahalleyiz. Çarşı otoparkı da bu cadde üzerine yükleniyor. Üstte köprü güzel olacak. Bu caddenin altına, köprüye yakışacak şekilde bulvar yapılmasını rica ederim” dedi.

AK PARTİ’YE TEŞEKKÜR EDERİM

Mahalle muhtarının konuşmasından sonra söz alan Başkan Vergili: “Bildiğiniz gibi 2009 senesinde Belediye Başkanlığı seçiminden sonra görev bize verildi. O tarihte ki seçimleri bizim kazanıp kazanmayacağımız dahi belli değildi. Cenab-ı Allah bize nasip etti. Bize kendimizi gecemizi gündüzümüze vererek çalışmalarımıza devam ettik. Bu çalışmalarımızı yaparken Karabük’te, defalarca saydığım halde hiçbir arkadaşımız benden dahil tamamını sayamam. Bu yapılanların içerisinde biz devletten de çok iyi destek aldık, mevcut hükümettenten de destek aldığımız işlerimiz oldu, Devlet Su İşleri ile çok iyi çalışmalarımız oldu. Onların problemlerini biz çözdük, onlar 2-3 tane dere ıslahımızı yaptı, Karabük’e çok güzel bir arıtma yaptı. Bugüne kadar şöyle bir baktığımız zaman mevcut milletvekillerimiz bizim bu yaptığımız işlerin hiçbirini takdir etmediği gibi her zaman kamuoyundan, hatta buraya gelen Bakanlardan, Ankara’nın temsilcilerinden mevcut yapmış olduğumuz işleri sürekli saklamaya başladı. Bakıyoruz şuanda seçimler yine başladı, umut tacirleri yola çıktı. Umut tacirlerinin programları içinde yine insanların gururuyla oynamak, insanların onuruyla oynayarak oy toplamaktan başka hiçbir program yok. Sürekli olarak işsize iş vaadi, yoksula yardım vaatleriyle bugüne kadar mevcut milletvekilleri olsun, idari temsilciler olsun siyasetlerini bu program üzerinden yürüttüler. Dün yine milletvekillerimizden bir tanesi şunu söylüyor; Rafet Vergili bir defa dahi Ak Parti’ye teşekkür ederim diye söylemedi diye. Şimdi buradan bunu da söyleyeyim, kendisi de duysun, diğer milletvekilleri de duysun, digger milletvekilleri adayları da duysun. Ak Parti’ye teşekkür ediyorum. Buraya Demir Çelik fabrikası kuran Cumhuriyet Halk Partisi’ne teşekkür ediyorum. Demir Çeliği bugünlere getiren, bugünlere büyüten 5000 Evler’in 5000 Evler olmasını sağlayan Adalet Partisi’ne teşekkür ediyorum. Demir Çelik ekonomik krizde iken bir akşamda almış olduğu karardan dolayı Demir Çeliğin tüm borçlarını ödeyen Bülent Ecevit’e teşekkür ediyorum” dedi.

HER MAHALLE’YE EŞİT ŞEKİLDE HİZMET GÖTÜRMEYE ÇALIŞTIK
Vergili sözlerine şöyle devam etti: “Biz bugüne kadar Karabük’te yapılanların hepsini biliyoruz. İnkarcı değiliz. Karabük’e kim bir çivi çakmışsa onlar bizim baştacımız, onlar bizim büyüklerimizdir. Kendileri sıkıştıkça Ak Parti’ye teşekkür etmiyor diyor. Her zaman teşekkür ettim, neden etmeyeyim. İller Bankasından dağıtılan pay için teşekkür ettim ama kendi Belediye’lerine ne kadar fazladan veriliyor, verilmiyor diye de sorgulamadım. Çünkü şükürler olsun biz almış olduğumuz paraları idareli bir şekilde, hakkıyla, hukukuyla harcadık. İşçimizi mağdur etmedik. Mümkün olduğu kadar mahallelerimizi mağdur etmedik. Bir şehirde mutlaka eksiklikler olur. Her mahalleye eşit şekilde hizmet götürmeye çalıştık. Şimdi bu arkadaşlarımız yine sıkıldılar, 4 sene bitti, vermiş oldukları sözlerden hiçbirisi yerine gelmedi. 15 gün sonra da temel atmalara başlayacak. Benim nasıl çöp toplamak, size su götürmek, mahallelerin yolunu yapmak, istinat duvarlarını yapmak benim görevimse mevcut hükümetinde burada kurum binalarını yapmak, yollarını yapmak, ana yollarını yapmak ve diğer işlerini yapmak görevleri içerisinde. Ekstra yapılacak bir işe her zaman teşekkür ederiz” dedi.

DEMİR YOLLARI PROTOKOLÜNÜ MEVCUT MİLLETVEKİLLERİ DURDURDU
“Biz Devlet Demir Yolları ile bir protokol imzaladık, bu protokol milletvekillerinin haberi olduktan sonra durduruldu. Şimdi ben ne diye teşekkür edeyim? Hangisine teşekkür edeyim? Tıp fakültesini üniversite’ye devrettik, bir milletvekilimiz seçimlerin sonuna kadar tıp fakültesi binasının kullanılmasını istemiyorum dedi. Ben bu milletvekiline ne diye teşekkür edeyim. İki dönemdir Keltepe Kayak Merkezi’nin temelini atıyorlar. Daha ortada hiçbirşey yok, ne diye teşekkür edeyim? Safranbolu’ya ne yaptınız? Eflani’ye ne yaptınız? Eskipazar’a ne yaptınız? Yenice’ye ne yaptınız? Ben size ne diye teşekkür edeyim. Biz inkarcı değiliz. Yapılan işlere, Karabük’e verilen hizmetlere teşekkür ederiz. Ben her konuşmamda Devlet Su İşlerine teşekkür ettim. Bunların farkında değilmiş gibi davranmaları da hoş değil. Çünkü yapacakları hiçbir siyaset kalmadı. Yapacakları, üretecekleri hiçbir politika kalmadı”.

SEÇİM BİTTİ, HASTANELER KAPATILDI
“6 yıl’dan bu tarafa hergün söylediğim, Karabük’ün büyümesi, Karabük’ün geleceği, Eskipazar’ın geleceği, Eskipazar’a yapılacak Organize Sanayisinden geçer dedik anca yeni yeni ikna oldular. Hastane konularında hergün Rafet Vergili yalancı diye çıktılar sokaklara, hergün oy toplama peşine düştüler, seçim bitti, hastaneler kapatıldı. Bu milletvekili arkadaşlarımız söz vermediler mi sizlere bu hastaneler kapatılmayacak diye. Biz diyor çok güzel hastane yaptık diye. Evet devlet çok güzel bir hastane yaptı ama siz 3 yıl sonrasını göremediniz. Şimdi diyorsunuz ki 150 yatak ilave edecek yerimiz yok. Nasıl ilave edecekler ben size söyleyeyim. Yaşar Kaptan Spor Tesislerini hastaneye katmak mecburiyetinde. İmam Hatip Lisesi’ni hastaneye katmak mecburiyetinde. Biz size dedik ki gelin kardeşim 150-200 dönüm yer verelim, Öğlebeli bahçelerine yapın, bu hastaneyi de üniversite’ye verin. Sen 3 yıl sonrasını görememişsin, memlekette milletvekilliliği yapıyorsun. Bunu hükümet ayarlamaz, bunu Ak Parti’nin genel merkezi ayarlamaz. Bunu, basiretli idareciler gider der ki, Karabük’ün ihtiyacı şu şu şudur der”.
İKTİDARIN DÜŞÜNCESİNDE OLSAYDIM, AK PARTİ’Lİ OLURDUM
“Bizim hükümetin icraatlerini eleştireceğimiz noktaları var, eleştirmeyeceğimiz noktaları var. Şuan ki mevcut iktidarın düşüncesinde olsaydım Ak Parti’li olurdum. Demek ki aynı görüşte değiliz. Aynı görüşte değiliz diye Karabük halkı bizi tercih etmedi mi? Bizim neyimizi tercih etti, yapmış olduğumuz hizmetlerimizi tercih etti, fikirlerimizi değil. Bizde Karabük’lülere yapacağımız hizmete göre hiçkimseyi birbirinden ayırmadık. Ne sen Ak Parti’lisin dedik, ne sen Cumhuriyet Halk Partilisin dedik, ne sen Saaadet Partilisin dedik. Kapımıza gelen herkese eşit davrandık. İşe alırken hangi partlisin diye sormadık. Yardım ederken sen hangi partilsin, Milliyetçi Hareket Partisi’ne kayıt şartı koymadık. Burs verirken hiçbirisine torpille, kartla burs vermedik. Bizim yapmış olduğumuz adil bir hizmetti. Karabüklülere hizmetti. Çünkü Karabüklüler bizi tercih etti, bizi bağrına bastı. Bizde bunun karşılığını vermemiz gerekiyordu, bizde verdik. Şimdi ne yapıyorlar, yaptıkları hiçbirşey yok. Yaptıkları şu, Kardemir’den işçi çıkartıldığı zaman hemen oraya işçi listeleri yollamak. Sizin vazifeniz uzlaştırmak, büyüklük yapmak, her tarafı sakinleştirmek. 500 kişi daha işten atılacaktı. Bizim o zaman sarfettiğimiz eforu, o dönem ki Vali bey, Emniyet Müdürü biliyor”.

KARDEMİR KARABÜKSPOR’U SİYASETİN İÇİNE SOKTULAR
Şimdi bakıyoruz bunların üstünden yapacakları hiçbir siyaset kalmamış, siyasetin içine Karabükspor’u sokmuşlar, bir akşamda yönetim yapılırken. İşçi alırken siyaset sok, kumanya alırken siyaset sok içerisine, şuanda da yapacak hiçbir şey yok, hastaneleri kapat, gel şimdi temel atma törenleri hazırla kendine. Hoş geldin, sefa geldin”.

BİZİM ADAYLARIMIZ KARABÜK’ÜN SESİ OLACAK
“Ben inanıyorum ki bizim adaylarımız, bizim arkadaşlarımız Karabük’ün sesi olacak ve Karabük’ün şekli bir kere daha değişecek. Karabük Belediyesi farklı bir Belediye’ye geçerek Safranbolu’da, Eskipazar’da, Yenice’de, Eflani’de bir hizmet yarışı başladı. Bu Belediyelere iş yaptırmak için bir taraftan para buluyorlar, bir taraftan kaynak buluyorlar. Ben de şunu söylüyorum, bir milletvekili değiştiği zaman Karabük’te herşey değişecektir. Karabük’ün kaderi değişecektir. Şuna inanıyorum, Karabük belki 2019’da tüm işlerini tamamlamış, değişmiş bir Karabük olarak inşaallah hizmetimizi noktalayacağız. 2019’da da çağ atlamış olacak. Tekrar göç geri gelmeye başlayacak, gelişme başlayacak, aileler tekrar birbiriyle birleşmeye başlayacak ve Karabük için çok güzel günlerin yakın olduğuna inanıyorum. Buradan tekrar diyorum, tüm dostlarımla, Ak Parti’li kardeşlerimle, Cumhuriyet Halk Parti’li kardeşlerimle, Saadet Partili kardeşlerimle, Büyük Birlik Partili kardeşlerimle bu sefer olsun Karabük’ün kaderini değiştirmek için beraber olalım. Hepinize teşekkür ederim”.

Vergili, mahalle ile ilgili son olarak; “Mahallemizin 2 ay içinde yol, kanalizasyon, kanal ve içerisindeki çevre düzenlemeleri dahil yaz ayı gelmeden bütün işleri bitecek. Hiçbir eksiği kalmayacak mahallemizin. Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim. Köprümüz hayırlı uğurlu olsun. Hepinize saygılar sunarım” dedi.

Konuşmaların ardından Kartaltepe-Şirinevler arası yaya köprüsünün temel atma töreni gerçekleştirildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sinop’ta 15 Temmuz şehidi Açıkgöz, kabri başında anıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 15.07.2024 20:52
Paylaş:
A+ A-

SİNOP (AA) – FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'da şehit düşen üniversite öğrencisi Ömer Can Açıkgöz, memleketi Sinop'un Ayancık ilçesindeki kabri başında anıldı.

Açıkgöz için ilçeye bağlı Büyükdüz köyündeki kabri başında anma programı düzenlendi.

Programda Açıkgöz'ün öz geçmişi okundu, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için dua edildi.

Daha sonra Sinop Valisi Mustafa Özarslan ile diğer katılımcılar, Açıkgöz'ün kabrine karanfil bıraktı.

Vali Özarslan ve beraberindekiler, buradaki programın ardından Açıkgöz'ün ailesini evinde de ziyaret etti.

Programa Açıkgöz'ün ailesinin yanı sıra Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, Ayancık Kaymakamı Ahmed Çelik ile şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.