Bölgenin Sesi Gazetesi
 

KBÜ Akademi ve İdari Personeli İftarda Buluştu

Yayın: 26.06.2015 10:52
Paylaş:
A+ A-

Karabük Üniversitesi Akademik ve İdari Personeli, Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ın ev sahipliğini yaptığı iftar yemeğinde bir araya geldi.

Sosyal Tesis ve Öğrenci Yaşam Merkezinde düzenlenen iftar yemeğine; Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş, Kurucu Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Dekanlar, Müdürler, Akademik ve İdari Personel katıldı.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat, iftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmada, “8 yıl önce başlayan ‘Biz Karabük Üniversiteliler’ ruhuyla bu günde yolumuza devam etmekteyiz. Çalışanlarımızı bu manevi atmosferde bir arada toplamak istedik. Bu Sosyal Tesis ve Öğrenci Yaşam Merkezimizin kazanılmasında emeği geçen Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a teşekkür ediyorum” dedi.

Kurucu Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal ise, “Tutmuş olduğunuz oruçları, yapmış olduğunuz ibadetlerin kabul olmasını niyaz ediyorum. Sizleri bugün bu modern tesislerde bir arada mutlu bir şekilde görmek gerçekten beni ziyadesi ile memnun etti. Bu mutluluğumuzun daim olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)