Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Kosovalı Bayanlara Tel Kırma Eğitimi

Yayın: 14.09.2015 10:27
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediyesi katkılarıyla Mamuşa ve Prizren’de düzenlenen Tel Kırma Kursu eğitimi tamamlandı ve kursa katılanlara düzenlenen törenlerle sertifikaları verildi.

Bir hafta süren kursta Karabük Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi öğretmenleri Ayşe Şengün ve Emine Kalyoncu Mamuşa ve Prizren’de yaklaşık 40 bayana tel kırma kursu verdi.Bir çok alanda kullanılan ve kadınların ev ekonomilerine katkı sunmasını sağlayan Tel Kırma sanatının temel tekniklerinin öğretildiği kursa büyük ilgi gösteren Kosovalı bayanlar organizasyondan son derece mutlu ayrıldı.

Kosova’nın tek Türk belediyesi olan Mamuşa Belediyesi ve İş Dünyası Dayanışma Derneği işbirliğinde üzenlenen kurslarda sabah saatlerinde Mamuşalı,öğleden sonra ise Prizrenli bayanlara tel kırma kursu verildi.

Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç ve İş Dünyası Dayanışma Derneği Başkanı Feda Derviş amaçlarının el birliği ile yapılan projelerle Kosovalı bayanları değişik alanlarda eğiterek onların ev ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağlamak olduğunu belirtirken;”Sayın Karabük Belediye Başkanımız Rafet Vergili’ye teşekkür ediyoruz,Karabük’ü ziyaretimizde Kosovalı bayanların eğitimi noktasında kendilerinden yardım talep etmiştik,sağolsunlar bizleri kırmadılar,Balkanlar ve Kosova dostu olduklarını gösterdiler ve bizleri desteklediler,değerli hocalarımızı ve kurs için gerekli olan malzemeleri bizlere gönderdiler,gerek Prizren’de,gerekse Mamuşa’da kurslar gerçekten büyük bir ilgi gördü,bundan sonra da bu tür eğitimlerle kadınlarımızın başta aileleri olmak üzere ülke ekonomisine katkı yapmalarını sağlamaya çalışacağız” şeklinde duygularını dile getirdiler.

Karabük belediyesi Sosyal Yaşam Merkezleri öğretmenleri Ayşe Şengün ve Emine Kalyoncu ise;”İlk kez bir yurtdışında böyle bir eğitim verdik,açıkçası giderken şüphelerimiz vardı,ancak orada kendimizi Anadolu’nun bir köşesinde gibi hissettik,ayrıca Kosovalı bayanlar kursa gerçekten büyük bir ilgi gösterdiler ve kısa sürede de el sanatımızı kavradılar,oralarda kalbimizden bir şeyler bırakarak ayrıldık,bizlere bu imkanı sağlayan Sayın Belediye Başkanımıza ve misafirperverliklerinden dolayı başta Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç Beyefendi ve İŞ-DER yönetimi olmak üzere tüm Kosovalı kardeşlerimize teşekkür ederiz” dediler

Kursun ardından Mamuşa ve Prizren’de sertifika töreni düzenlendi ve kursa katılanlara sertifikaları verildi

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)