Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Memleketler arası Dijital Oyun ve Cümbüş Fuarı sona erdi

Yayın: 19.09.2023 00:12
Kaynak: Anadolu Ajansı
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin (EEMEA) en kıymetli oyun fuarı olarak görülen Milletlerarası Dijital Oyun ve Cümbüş Fuarı GameX 2023, bu yıl İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Papara'dan yapılan açıklamaya nazaran, oyun severlere özel tahliller sunan ve espor konusundaki yatırımlarıyla gündeme gelen finansal teknoloji şirketi Papara, dört gün boyunca yaklaşık 150 bin kişinin ziyaret ettiği fuara “Oyun varsa, Papara” sloganıyla, özel bir stantla katıldı.

Fuara uygun bir konseptle hazırlanan Papara standında, sahne ve seyirci alanlarının yanı sıra fuar iştirakçilerinin diledikleri üzere oyun oynayabileceği bilgisayar ve PlayStation setlerine yer verildi. Türkiye'nin ünlü yayıncılarının canlı Twitch yayınları gerçekleştirdiği camekan bir odanın yanı sıra Papara'nın Batman ve Joker Card isimli Koleksiyon Kart eserlerinin tanıtıldığı temalı Koleksiyon Odası’nı içeren stantta ikram çekilişleri, ödüllü bilgi ve Cosplay müsabakaları ağır ilgi gördü.

– Papara, 75 bin ziyaretçi ağırladı

Türkiye’nin önde gelen espor kulüplerinden Papara SuperMassive’in de söyleşilerle yer aldığı stantta, Hellian, Jrokez ve Lynxcerezlol üzere, oyun ve Twitch dünyasının yakından tanıdığı yayıncılar ve Papara SuperMassive atletleri da ağırlandı.

Fuar iştirakçileri, Papara standında sevdikleri ve yakından takip ettikleri esporcularla tanışabilme fırsatı buldu. Aktiflik boyunca esporcular, “speed gaming” ismi verilen bir konseptle, üç farklı oyunda espor müsabakaları gerçekleştirdi. 75 bini aşkın oyun sever, Papara’nın standına uğrayarak aktiflikleri takip etti.

Z nesline finansı sevdiren ve klasik süreçlere teknolojinin gücüyle yenilikçi tahliller üreten Papara, geçen aylarda Twitch yayıncılarının milyonlarca Paparalıdan kolay kolay takviye ve bağış alabileceği, Papara kullanıcılarının da favori yayıncılarını destekleyebileceği Yayıncı Hesabı eserini duyurmuştu.

Fuara “Oyun varsa, Papara” mottosuyla katılan şirket, aktiflik boyunca bu eserinin yanı sıra oyunseverlerin onlarca oyunda kullanabilecekleri dijital kod ve e-pinleri satın alabilecekleri Oyun & Dijital Kod menüsü, Koleksiyon Kart eserleri ve oyun servislerinde geçerli Cashback tahlillerini tanıttı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

CANLI YAYIN-BEŞBİNEVLER KANYON PARK DÜĞÜN SALONU AÇILIŞ TÖRENİ

Yayın: 21.09.2023 17:16
Paylaş:
A+ A-