Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Naylon Fatura Olayı Gündemden Düşmüyor

Yayın: 20.08.2015 10:49
Paylaş:
A+ A-

Son ayların en fazla konuşulan “NAYLON FATURA “olayı gündemde ki sıcaklığını korumaya devam ederken,yaşanan bu gelişmelerle ilgili hassasiyetin sürdüğü belirtiliyor.

İskenderun kaynaklı olduğu bildirilirken Karabük’e de sıçradığı haber verilen “NAYLON FATURA” olayı tüm sıcaklığı ile gündemde ki yerini korurken, konuyla ilgili alınan duyumlara göre denetimleri engellenmek için bir dizi girişimlerin olduğuna dikkat çekiliyor.

Bu yönde bir dizi duyumlar aldığını belirterek değerlendirmelerde bulunan konuya yakın kişiler, bu işin sonuna kadar üzerine gidilmesini,ve kim haklı kim haksız kazanç elde ediyor ortaya çıkarılması gerektiğini ifade ediyorlar.

Yıllara dayanan Karabük Demir-Çelik sektöründe yaşanan “NAYLON FATURA”olayı ile ilgili kentin imajının zedelendiğine dikkat çeken ilgili kişiler, “Demir-Çelik sektöründe yıllardır ahlaklı bir ticaret yapıldığı halde son yıllarda yaşanan olaylar bizi yaralıyor.Bu yönde Karabük demir-çelik piyasası ciddi bir prestij kaybetti.Bu prestijin tekrar geriye gelmesi için yapılacak her türlü çalışmayı destekliyoruz.Bu yönde denetmenlerimize sonuna kadar güveniyoruz.Yalnızca bir iki gündür bu denetimlerin durdurulması yönünde bazı girişimler olduğunu duyuyoruz ve buna çok üzülüyoruz.Lütfen hiç kimse bu tür çirkin ilişkilerin içerisine girmesin.Kim ahlaklı ticaret yaparsa hep birlikte o firmaların veya kişilerin yanında olalım.Bu işin etik değerleri var ve kişi,kurum,sivil toplum örgütleri olmak üzere kim olursa bizlere köstek değil destek olsunlar girmesinler” açıklamasını yapıyorlar.

Yorumlar

  1. karabük

    Buradaki yorum neden kaldırıldı Ahmet Bey?

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)