Raylı Sistem Taşımacılığa Ne Oldu?

Raylı Sistem Taşımacılığa Ne Oldu?

Yayın: 25.06.2015 08:48
Paylaş:
A+ A-

Karabük Üniversitesi eski rektörü Prof.Dr.Burhanettin Uysal’ın 2014 Eylül ayında basınla paylaştığı ve gerçekleşmesine kesin gözüyle bakılan raylı sistem taşımacılığına ne oldu?
Unutuldu mu?…
Karabük gibi taşımacılık sektöründe geri kalmış,hizmet üretmede aksaklıklar yaşayan bir kentte raylı sistem taşımacılığı asla gündemden düşürülmemeli…!
Karabük’te özellikle kış aylarında yaşanan sıkıntı ve üniversite öğrencilerinin yaşadığı çile göz önünde tutulduğunda böyle bir reforma/yeniliğe ihtiyaç duyduğumuz bir gerçektir.
Bu mesele öncelik açısından Keltepe Kayak Merkezi yapımından daha önemlidir.
Araç Çayı’nın rehabilite edilmesi ve kayık sefalarına konu edinilmesi düşüncesinden daha büyük bir öneme sahiptir.
Karabük’teki trafik çilesini de göz önünde tutulduğunda konunun ciddiyeti daha da büyük bir önem kazanmaktadır.
Karabük Üniversitesi eski rektörü Sayın Burhanettin Uysal basına verdiği demeçte projemiz son aşamaya gelmiş durumdadır demişti.
Hatta kendisi projenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür bile etmişti.
Bunlar kim ya da hangi kurulaş derseniz isterseniz buradan isimleri birkez daha zikredeyim:
Başta Karabük Üniversitesi olmak üzere rayları verme sözünü veren Kardemir AŞ,bağlantıyı gerçekleştirecek olan DDY elamanları ve Zonguldak,Irmak,Ankara demiryolunda yenileme çalışmaları yapan şirket çalışanları,bununla ilgili kamulaştırma çalışmalarını yapan Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili…
Şimdi…
Un var,su var,şeker var…
O halde helva yapılacak duruma gelmiş .
Öyle görünüyor.
Bize işin bitmesi ve sürüncemede kalmaması için dua etmek kalıyor.
Neden mi?
Çünkü işlerimiz hep dua ile yürüyor.
Karabük’te gerçekleştirilmesi ı gereken bir iş hasıl olduğunda fiiliyata geçebilmek için buna gereksinim var.
Duamız kabul olmasa 10-15 yıl beklemek zorunda kalıyoruz.
Karabük’ün kaderinde maalesef böyle bir üzüntü veren bir süreç var.
Birisi çıkar çok önemli bir işin yapılmasından bahseder.
Gerisi bir türlü gelmez.
Gerçekten de öyle…
Bu konuda en son açıklamayı 7 Haziran 2015 genel seçimleri öncesinde Karabük Belediye Başkanı Sayın Rafet Vergili yaptı…
Biz şaşırdık…
Sayın Vergili bu projenin gerçekleşmesi engelleniyor dedi.
Karabük’te ileriyi kucaklayan projelerin hemen hepsinin bu şekilde sonuçlanması kimin kabahati acaba?
Bunu herkes düşünsün ve kendine göre bir yanıtını bulsun.
Bulmasa bu kentin başı daha çok ağrır.
Bizden söylemesi….!

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akbank, Euromoney Mükemmellik Ödülleri’nde 3 ödül aldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.07.2024 16:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Akbank, dünyanın önde gelen finans yayın grubu Euromoney Mükemmellik Ödülleri 2024'te üç ödülün sahibi oldu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, “Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Dijital Bankası” seçilen Akbank, aynı zamanda “Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası” ve “Türkiye'de Çevre, Sosyal, Yönetişim (ÇSY) alanında En İyi Banka” ödüllerine layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı, Akbank'ın dijital bankacılık ve sürdürülebilirlik alanlarındaki yenilikçi yaklaşımlarının, kazandıkları bu önemli uluslararası ödüllerle bir kez daha tescillendiğini belirtti.

Sabancı, “Önümüzdeki dönemde de bu başarılarımızı pekiştirirken, bankacılığın geleceğini şekillendirmeyi sürdüreceğiz. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza, bize güvenen müşterilerimize ve bizi her zaman destekleyen paydaşlarımıza teşekkür ederim.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Dijital aktif müşteri penetrasyonumuz yüzde 85'in üzerinde”

Akbank Genel Müdürü Kaan Gür de Akbank'ın müşterilerin ihtiyaçlarından yola çıkarak onlara yenilikçi, dinamik ve dijital teknolojiler ile desteklenen bütünsel bir deneyim sunduklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Bu süreçte edindiğimiz başarılarla, sınırları aşmaktan gurur duyuyoruz. Euromoney Mükemmellik Ödülleri kapsamında kazandığımız 'Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası' ve 'Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası' ödülleri, uzun yıllardır yenilikçi iş modellerine yaptığımız yatırımların bir sonucu. Yakın zamanda yapay zeka, nesnelerin interneti gibi alanlarda Türk bankacılık sektörünü ilklerle tanıştırdık. Akıllı saatlerle kolay ödeme deneyimi, Akbank Mobil'de farklı sektörlerdeki akıllı cihazlarla yaptığımız entegrasyonlar, Akbank Asistan'ın sesli iletişim yetkinliği kazanması, ayrıcalıklı bir hizmet olan portföy yönetiminin dijitalleştirilerek geniş müşteri bazımız ile buluşturulması gibi birçok yenilikçi ürün ve hizmeti de yine ilklere imza atarak müşterilerimizle buluşturduğumuz bir sene geçirdik.”

Gür, Akbank LAB çatısı altında 1000'den fazla ekosistem oyuncusuyla temas ederek, finansal teknoloji şirketleriyle ve büyük teknoloji firmalarıyla işbirliği yaparak, müşterilerine hızlı bir şekilde inovatif çözümleri taşımayı ve bu şirketlerle beraber değer üretmeyi uzmanlık alanları haline getirdiklerini bildirdi.

Dijitaldeki yenilikçi çalışmalarıyla birlikte bugün dijital aktif müşteri penetrasyonlarının yüzde 85'in üzerinde olduğunu belirten Gür, “Dijitaldeki müşteri trafiğimiz de tüm zamanların en yüksek seviyelerinde. Bu sayıyı her gün yukarıya taşımak için global düzeyde de gözlerin çevrildiği yeni fikirler üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Akbank'ın, 2030 sürdürülebilir finansman hedefini dört katına çıkararak 800 milyar lira olarak güncellediği bilgisini paylaşan Gür, “Sürdürülebilir mevduat, sürdürülebilir tarım, KOBİ Eko Dönüşüm, yeşil dış ticaret finansmanı gibi yenilikçi ürünlerimiz ve karbon ayak izi hesaplama, sürdürülebilirlik performans ölçümü gibi müşteri odaklı hizmetlerimizle de her zaman müşterilerimizin yanındayız. 2025 yılına kadar kadın KOBİ müşterilerimizin sayısında her yıl yüzde 10'luk büyüme hedefliyoruz. Başarılarımızın bize getirdiği sorumluluğun bilinciyle tüm paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratmayı sürdüreceğiz. Edindiğimiz başarılarla uluslararası platformlarda Türk bankacılık sektörünü temsil etmekten gurur duyuyoruz.” açıklanmasında bulundu