Safranbolu Konsept Park Açılışları Devam Ediyor

Safranbolu Konsept Park Açılışları Devam Ediyor

Yayın: 27.05.2015 10:31
Paylaş:
A+ A-

Safranbolu Belediyesi Her Mahalleye Bir Park Anlayışı İle Yapımını Tamamladığı Konsept Parkların Açılışlarını sürdürüyor.

Bu kapsamda açılışı yapılan Emek Mahallesi, Yunus Emre Parkı Ak Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Ak parti İlçe Başkanı Ahmet Güneş, İlçe Müftüsü Hasan Güneş, çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.

Açılış konuşmasını yapan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, “Hizmet kervanımızın bir halkasını daha açıyoruz. Yunus Emre Camiinin hemen yanına da çocuklarımız için bir park inşa ettik. Dünkü park açılışında da söylediğimiz gibi parklarımızı camilerin yanına camilerimizin konumuna göre yapıyoruz. Emek Mahallemizin Yunus Emre Camisinin hemen yanında da böyle güzel bir parkımızı hizmete açıyoruz. Amcalarımız, dedelerimiz ninelerimiz torunları ile burada vakit geçirsinler, ezan ile birlikte de torunları ile camiye gitsinler, hiç olmazsa kendileri ile birlikte torunları da o manevi duygudan hissedar olsunlar istiyoruz. Bu vesile ile parklarımızın yapımına ve açılışlarına devam ettirmekteyiz “ dedi.

Parkın, 115 metre kare çocuk oyun alanı, 55 metre kare fitness alanı, 200 metre kare büyüklüğünde bir basketbol sahası ve oturma alanları ile 350 metre kare da yeşil alanı ile inşallah Emek Mahallesi sakinlerinin hizmetine sunulduğunu kaydeden Başkan Aksoy konuşmasına şöyle devam etti; “Parklarımıza basketbol sahalarını yapmaktaki amacımız, çocuklarımızı telefon ve bilgisayar bağımlılığından kurtarmaktır. Ne yazık ki çocuklarımız artık anne ve babaları ile sohbet etmiyorlar. Aile ortamında onlarla birlikte oturmuyorlar. Artık sadece ellerinde telefonlarla ilgililer. Bu oyun ve spor alanlarındaki amacımız budur. İşte bunun önüne geçebilmek için yeşil alanları ve spor alanlarımızı her geçen gün çoğaltıyoruz. Safranbolu’muza kazandırıyoruz. Hizmetlerimizi gerçekleştirirken merkezi hükümetimizin desteklerini hep yanımızda hissediyoruz. Bundan sonrada aynı güç ile çalışmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu noktada değerli Milletvekillerimize ve Sayın Bakan Yardımcılarımıza teşekkür ediyorum. Onların gayretleri ve hükümetimizin destekleri ile Safranbolu’muzda daha pek çok hizmeti gerçekleştireceğiz. Bu vesile ile davetimize icabet eden tüm mahalle sakinlerimize teşekkür ediyor, parkımızın hayırlı uğurlu olmasını Cenabı haktan Niyaz ediyorum”

Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ise; “ Safranbolu Belediyemiz son günlerde gerçekten açılışlarını hızlandırdı. Belediye Başkanımızın hızına yetişmek mümkün değil. Bu gün kısmet oldu ve çok mutlu oldum. Safranbolu bildiğiniz üzere özel bir konumu olan Türkiye ve Dünyada çok iyi tanınan gurur duyduğumuz bir ilçe. Belediye Başkanımız da sağ olsunlar Safranbolu’yu daha da yaşanılabilir bir anlayış ile emin adımlarla ilerletiyor, hizmetlerini teker teker yerine getiriyor. O nedenle Başkanımız ve ekibini kutluyorum. Bu vesile ile Parkımızın tüm Safranbolu’muza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Açılışta son olarak Karabük Milletvekili Osman Kahveci söz aldı.

Sayın Bakan Yardımcımızın da dile getirdiği gibi artık hizmetlerin açılışlarına yetişemez olduk. Bu nedenle bende Belediye Başkanımız ve ekibini kutluyorum. Değerli hemşerilerim, yine çok güzel bir parkımızın açılışında yine birlikteyiz. Yeşil alanların mahallelerimize kazandırılması ise bizleri ayrıca mutlu ediyor. Son yıllarda yeşil alanların mahallelerimizi nasıl canlandırdığına şahit oluyoruz. İmar planları yapılan yerlerde kişi başına en az 15 metre kare alanlar ayırmalıyız. Sayın başkanım çok güzel bir tespit yaptı. Artık çocuklarımızı sanal dünyanın esiri olmaktan kurtarmalıyız. Yine görüyorum ki her parkta bir spor alanı var. Bu da çok güzel bir hizmet. Bilindiği üzere ne kadar spor yaparsak o kadar sağlıklı nesiller yetiştirebiliriz. Değerli hemşerilerim ben parkımızın silere ve Safranbolu’muza hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akbank, Euromoney Mükemmellik Ödülleri’nde 3 ödül aldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.07.2024 16:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Akbank, dünyanın önde gelen finans yayın grubu Euromoney Mükemmellik Ödülleri 2024'te üç ödülün sahibi oldu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, “Orta ve Doğu Avrupa'nın En İyi Dijital Bankası” seçilen Akbank, aynı zamanda “Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası” ve “Türkiye'de Çevre, Sosyal, Yönetişim (ÇSY) alanında En İyi Banka” ödüllerine layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı, Akbank'ın dijital bankacılık ve sürdürülebilirlik alanlarındaki yenilikçi yaklaşımlarının, kazandıkları bu önemli uluslararası ödüllerle bir kez daha tescillendiğini belirtti.

Sabancı, “Önümüzdeki dönemde de bu başarılarımızı pekiştirirken, bankacılığın geleceğini şekillendirmeyi sürdüreceğiz. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza, bize güvenen müşterilerimize ve bizi her zaman destekleyen paydaşlarımıza teşekkür ederim.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Dijital aktif müşteri penetrasyonumuz yüzde 85'in üzerinde”

Akbank Genel Müdürü Kaan Gür de Akbank'ın müşterilerin ihtiyaçlarından yola çıkarak onlara yenilikçi, dinamik ve dijital teknolojiler ile desteklenen bütünsel bir deneyim sunduklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Bu süreçte edindiğimiz başarılarla, sınırları aşmaktan gurur duyuyoruz. Euromoney Mükemmellik Ödülleri kapsamında kazandığımız 'Orta ve Doğu Avrupa’nın En İyi Dijital Bankası' ve 'Türkiye'nin En İyi Dijital Bankası' ödülleri, uzun yıllardır yenilikçi iş modellerine yaptığımız yatırımların bir sonucu. Yakın zamanda yapay zeka, nesnelerin interneti gibi alanlarda Türk bankacılık sektörünü ilklerle tanıştırdık. Akıllı saatlerle kolay ödeme deneyimi, Akbank Mobil'de farklı sektörlerdeki akıllı cihazlarla yaptığımız entegrasyonlar, Akbank Asistan'ın sesli iletişim yetkinliği kazanması, ayrıcalıklı bir hizmet olan portföy yönetiminin dijitalleştirilerek geniş müşteri bazımız ile buluşturulması gibi birçok yenilikçi ürün ve hizmeti de yine ilklere imza atarak müşterilerimizle buluşturduğumuz bir sene geçirdik.”

Gür, Akbank LAB çatısı altında 1000'den fazla ekosistem oyuncusuyla temas ederek, finansal teknoloji şirketleriyle ve büyük teknoloji firmalarıyla işbirliği yaparak, müşterilerine hızlı bir şekilde inovatif çözümleri taşımayı ve bu şirketlerle beraber değer üretmeyi uzmanlık alanları haline getirdiklerini bildirdi.

Dijitaldeki yenilikçi çalışmalarıyla birlikte bugün dijital aktif müşteri penetrasyonlarının yüzde 85'in üzerinde olduğunu belirten Gür, “Dijitaldeki müşteri trafiğimiz de tüm zamanların en yüksek seviyelerinde. Bu sayıyı her gün yukarıya taşımak için global düzeyde de gözlerin çevrildiği yeni fikirler üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Akbank'ın, 2030 sürdürülebilir finansman hedefini dört katına çıkararak 800 milyar lira olarak güncellediği bilgisini paylaşan Gür, “Sürdürülebilir mevduat, sürdürülebilir tarım, KOBİ Eko Dönüşüm, yeşil dış ticaret finansmanı gibi yenilikçi ürünlerimiz ve karbon ayak izi hesaplama, sürdürülebilirlik performans ölçümü gibi müşteri odaklı hizmetlerimizle de her zaman müşterilerimizin yanındayız. 2025 yılına kadar kadın KOBİ müşterilerimizin sayısında her yıl yüzde 10'luk büyüme hedefliyoruz. Başarılarımızın bize getirdiği sorumluluğun bilinciyle tüm paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratmayı sürdüreceğiz. Edindiğimiz başarılarla uluslararası platformlarda Türk bankacılık sektörünü temsil etmekten gurur duyuyoruz.” açıklanmasında bulundu