Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Safranbolu’ya Bir Doğa Turizmi Alternatifi Sunmuş Olacağız

Yayın: 24.07.2015 10:24
Paylaş:
A+ A-

Ak Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşer, Devlet Su İşleri Bölge Müdürü Sait Umucu ve teknik heyetle beraber Safranbolu Sarıçiçek Gölet’inde incelemede bulundu.

Gölet arazisi üzerinde yapılan değerlendirme sonucu set kısmı yeniden onarılarak gölet’in su tutması sağlanacak. Sarıçiçek Göletinin yeniden su tutması ile beraber bölgenin değerleri ve doğal hayatı ön plana çıkarılacak.

Göletle ilgili açıklama yapan Ak Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci; “Burada Orman Bölge Müdürlüğümüz ve Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğümüz işbirliği ile Sarıçiçek Gölet’imizin bu yıl içerisinde su tutmasını sağlayarak balıklandıracağız ve turizm şehri Safranbolu’muza bir doğa turizmi alternatifi sunmuş olacağız” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)