Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Şikayetler Her Geçen Gün Artıyor

Yayın: 09.04.2015 09:40
Paylaş:
A+ A-

Karabük devlet hastanesi ile 5000 evler çocuk ve doğum hastanesinin kapanmasıyla tek hastane konumunda kalan Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesinde büyük ölçüde yatak sıkıntısı çekildiği haber verilirken,hastane acil servisinin de içler acısı olduğu bildiriliyor.

Özellikle gribal enfeksiyon başta olmak üzere birçok hastalıktan dert yanan vatandaşlar Şirinevlerde bulanan KBÜ hastanesinde yer bulmak için torpil aradıklarını belirterek yaptıkları açıklamada, “bu hastanenin hizmete girmesiyle birlikte Karabük devlet hastanesi ile 5000 evlerde bulunan çocuk ve doğum hastanesinin apar topar kapatılmasına doğrusu o zamanda bir anlam verememiştik şimdide veremiyoruz.Karabük’te yatak sayısı 600-700’lerde iken şu anda bu sayı 300 sayılarına düştü.Yetkililer yeni hastane yapacağız diye bağırırken şu anda bu konuda tık ses yok.Biz küçük çocuğumuzu hastaneye yatırabilmek için torpil arıyoruz.Genel sekreter her gün bilmem cihaz alınmış,bilmem şu ameliyat yapılmış gibi kıytırık demeçler vermekle meşgul.Karabük’ün başlıca sorunu yeni bir devlet hastanesi yapılması sorunudur.Bu konuda siyasilerde sözler veriyorlardı.Ne oldu gerçekten anlamakta zorluk çekiyoruz.Düşünün ki küçük çocuğunuz ateşler içinde yanıyor ve siz çocuğunuzu yatıracak yatak için torpil arıyorsunuz.Lütfen yetkililer buna bir cevap versin.Öyle Karabük’e şunu yapacağız bunu yapacağız demekle olmuyor.Önce insanların sağlık sorunlarını çözün” açıklamalarında bulunuyorlar.

ACİL SERVİS İÇLER ACISI

Diğer yandan, KBÜ hastanesi acil servisinin de ana baba günü olduğunu belirten ilgili vatandaşlar buradan da artık gerekli verimini alınamadığını belirterek,acil serviste doktor açığının giderilememesine bir anlam verilemediğini ve gelen hastaların saatlerce orada beklemek zorunda kaldıkları veya terk edip gittikleri de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

9 kişi görüş bildirdi

 1. Cengiz köse

  Merhabalar istanbulda yüksekten düşerek geçirdiğim iş kazası nedeniyle ziğinsel sıkıntılarda yaşadım.ve 7 ay önce kendi sağlığımı test etmek ve lâzım olduğu düşüncesiyle araç almak istedim bir üçkahıtçı ziğinsel sıkıntılarım olduğunu fark edip beni dolandırdı.piyasa değerinin en az 2 katı fazla paraya bana bir araç sattı.26.04.2018 tarihinde hamile eşimin sancısının tutması sebebiyle gece acile geldik sabaha karşı çocuğum dünyaya geldi ve aynı gece sürekli o beni dolandıran şahsı gördüm.kendisiyle diyolağa girmedim çünki onu görünce heran bir delilik yapmaktan kortum.bahsettiğim şahıs MEHMET COŞKUN hastanede güvenlik görevlisi yine sesimi çıkarmıcaktım ALLAH’A havale etmiştim.kendi yaşadığım sağlıksal sıkıntılarımdan dolayı birçok gece hastaneye acile gittim.sabahladım sabah namazını kılmak için mescide inişlerimdedefalarca o şahsın güvenlikçi masalarında uyuduğunu gördüm eşim doğum yaparkende doğumhanenin oradan otamatik kapının içerden açılmasıya mescide indim zaten şahıs uyuyordu beni görmedi dönüşte kapı şifresini bilmediğim için şahsı güçlükle uyandırdım.başka bir hasta yakınıda şifreyi öğrenmiş güvenlikçiyi herzaman uyandıramazsın lazım olur diyerek şifreyi banada söyledi.sonra düşündümki koskocaman hastanede can güvenliğimiz böyle sahtekarların elindeyken ya bir mazluma bişey olsa öyle bir güvenlikçiye ihtiyaç duysa nasıl olur.bu düşünceyle buraya yazmaya karar verdim.bana inanmayabilirsiniz. Bir gece o şahıs görevdeyken takip edin eminimki her vazife başında uyuyor.çünki gündüzleri yoğun sanayide mobilyacı dükkanı var yalanla dolanla oto alıp satıyo daha yazamadığım neler var.bende 2 sene oldu kaza geçireli yeni yeni düzeliyorum.MEHMET COŞKUN hakkındada gereğini yapacağınızdan eminim.hastanede bir mazlumun canı tehlikeye girmeden umarım gereği yapılır.

 2. KEMAL

  Hastane ile ilgili sorunlar görmezden geliniyor. Malesef hastanede kim doktor, kim hemşire, kim güvenlik görevlisi kim sekreter belli değil. Güvenlik görevlilerinin yasal olarak giymesi gereken bir kıyafet yok muydu. Şimdilerde siyah pantolon beyaz gömlek giyiliyor gibi geldi.

 3. Anonim

  Malesef heleki gece vardiyasına döndüğünde sadece yattığı yerden para kazanmak için hastaneyi kullananlar varken öyle bir güvenlikçiye ihtiyaç duyulsa hasta yakınları arasında sert bir münakaşa çıksa ve güvenlikçi uyuduğu için görmese şiddetli münakaşa cinayete dönüşse ALLAH korusun.suçlu kim olmalı?

 4. Gülbahar

  Hastane diye geliyoruz insanlarla ilgilenmek sıfır doktorlar kendi egolarını tatmin etmek için insanlara saygısızca davranmak ayrı bir çabası ve reçete yazıyorlar sözde reçete ama geçersiz reçete yapıyorlar sizler yüzünden mağdur olmakdan gına geldi insan canı emanet ediliyor ama saygınız sıfır..

 5. Esra

  Pansuman odasındaki hanım işini düzgün yapmıyor hasta geliyor ama hemşire yok onun keyfinin gelip işinin başına dönmesini bekliyoruz bir de yetmezmiş gibi pansumanı düzgün yapmıyor kulağım için pansumana geldim kulağımın oynamaması gerekirken birden çekiyo bir de bana pişkin pişkin ne yapayım saçın var diyo sanki pansumana değil ağdaya geldik

 6. Anonim

  Bugun benim esimin diyaliz gunu idi gunlerden pazartesi 2bib yirmi ocak ayl eytim arastlrmaya gitim ilaclmln raporu clkmasl gerekiyordu icerde bir plratisyen doktor varmls adlnl bilmiyorum sadece ona bu raporu kimin yapacaglnl sormak istedim benim soylememe ile flrsat vermeden el kol hareketleri ile ben sizimi caglrdlm diyerek dlsarl clkln diye set bir sekilde dlsarl clklnlz dedi bunu bir doktor yapamaz hastayl iylestirmeden daha fena yaplyorlar sayglslzca

 7. Sermin eken

  Bugun eytim arastlrmaya gitim esim diyaliz hastasl orda olan plratisyen doktor sayglslzca hastalarl odadan clkartl ve bayan bir plratisyendi kilolu ve uzun duz saclarl vardl ve ben biz yapllan bu sayglslzlgl ilgililerein dikate almalarlnl diliyorum bizim hastanemizde boyle doktorlar istemiyoruz bugun gunleden pazartesi. Nofroliji piratisyeni 20 ocak 2020 saygllarlml arz ediyorum

 8. Anonim

  Boyle sayglslz doktorlarl hastanemizde istemiyoruz lutfen tespit edelim ilgillre sesleniyorum onlar doktor deyiler hastanln pisikolejisini bozuyorlar ditsinler istemiyoruz

 9. eğitim şart

  hem karabük özelinde hem de ülke genelinde doktor sıkıntısı olduğu,doktorların ne şartlarda çalıştığı malum.Özellikle de karabükte doktor durmuyor.Buradan klavye delikanlılığı yapıp,eğitimliye okumuşa düşman siyasetçilerin de gazıyla yok doktor şöyle dedi,yok saygısızlık yaptı bilmem ne deyip de elinizdeki doktorları da kaçırmamanızı tavsiye ederim.hastaneye bir gidin bakalım, en ufak bir rahatsızlığı olan ailecek orada, pislikten kokudan gürültüden geçilmiyor.Doktorların,sağlık çalışanlarının da bir sabrı var,bu adamlar çile çekmek için okumadı.Önce senin doktora saygın olacak.İki kelimeyi biraraya getiremeyen,yazdığı yorum imla hatalarıyla dolu vatandaş onlarca sene dirsek çürütmüş,beyin yakmış,birçok şeyden fedakarlık etmiş doktoru deşifre ediyor aklınca.Sizin çapınız nedir de doktor gitsin,doktor kalsın deme cüretini gösteriyorsunuz.Doktor gider,hem de bu karabükten kaçarcasına gider, daha iyi şartlarda iş bulur sıkıntı olmaz.olan size olur hastane kapılarında sürünmeye,küçük dünyanızda yaşamaya devam edersiniz.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

19 Mayıs’ta kahverengi kokarca böceği zararlısı ile ilgili bilgilendirme toplantısı

Yayın: 07.12.2023 04:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – 19 Mayıs ilçesinde kahverengi kokarca böceğinin zararları ve alınacak önlemlerle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Demet Aynan Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli ziraat mühendisi Dilber Sağlam, kahverengi kokarca böceğinin bitkilere verdiği zarar ve alınabilecek önlemler ile ilgili sunum yaptı.

19 Mayıs Kaymakamı İbrahim Civelek, zararlı böcekle mücadele konusunda ilçede yapılan geniş çaplı bilgilendirme toplantıları ve ilaçlama çalışmaları sayesinde zararın en aza indiğini, mücadeleye devam edileceğini belirtti.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Galip Baykal da kahverengi kokarca zararlısına karşı yürütülen çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

19 Mayıs Ziraat Odası Başkanı Bayram Konuş ise İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile koordineli şekilde zararlı ile mücadele ettiklerini, üreticilere destek olduklarını anlattı.

Sağlam da kahverengi kokarcanın bitkilere sokucu emici ağız yapısıyla zarar verdiğine işaret ederek, “Bu zarar, meyvelerde ve yapraklarda sarı lekeler, meyvelerde çukurlaşma, yaprakların kıvrılması ve dökülmesine neden olabilir. Özellikle meyvelerin olgunlaşma dönemindeki zararı daha fazladır. Bu dönemde meyvelerde kedi yüzüne benzer, meyvenin içine doğru genişleyen zedelenme çürük benzeri doku kayıpları oluşur. Kahverengi kokarcanın zararları sadece bitkisel üretime değil, nadir de olsa insan sağlığına da zarar verebilir. Yaz mevsimi sonunda kışlamak için ev, depo gibi korunaklı alanlara girerler. Bu alanlara girerken üzerlerinde hastalık ve zararlıları taşıyabilirler. Ayrıca kışlama sırasında salgıladıkları kimyasallar, alerjik reaksiyonlara neden olabilir.” ifadelerini kullandı.

Toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Serkan Kalınbacak, 19 Mayıs Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mahmut Bilgen, 19 Mayıs Muhtarlar Derneği Başkanı Salih Karakartal ile üreticiler katıldı.