Bölgenin Sesi Gazetesi
 

SYM Kursiyerlerine Sertifikaları Verildi

Yayın: 20.05.2015 10:18
Paylaş:
A+ A-

Öğlebeli Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi Kursiyerlerine de sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Sertifika töreninde konuşma yapan belediye başkanı Rafet Vergili “Türkiye’de belediye denilince yapı imar düzenleme işleri gibi görünüyor ama Türkiye’de biz bir ilki gerçekleştirdik.20 tane sosyal yaşam merkezimiz mahallelerimizde hizmet veriyor burada halk eğitim merkezimizle çok iyi bir dayanışma gerçekleştiriyoruz. Bazı mahallelerde il sağlık müdürlüğümüzle beraber iyi bir çalışma sergilemiş oluyoruz.Hiçbir zaman bu çalışma esnasında sen ben kavgaları olmuyor.Buda bizi ziyadesiyle hoşnut ediyor.Çünkü önemli olan bizim vatandaşlara hizmeti sunabilmemizdi. Bu sosyal yaşam merkezindeki en önemli hadiselerden bir tanesi şudur 5 yıldan bu güne kadar 250 tane vatandaşımıza okur yazar diploması verdik.Bizim 20 tane sosyal yaşam merkezinin maliyetini kaldıracak bir olaydır çünkü bir kişinin okur yazar olması bir kişiyi okur yazar yapabilmek bana göre en büyük hedeftir.250 okur yazar diploması verdiğimiz kişilerin ortalama yaş ortası 18-35 yaş arasıdır. Biz bunların mutluluğunu yaşıyoruz okuryazar diploması alırken kendi yazmış oldukları metni bize okuyorlar buda bizi çok mutlu ediyor. Sosyal belediyecilik içerisinde yapmış olduğumuz bu hareket Türkiye’de ve şehrimizde gerçekten tek anlamıyla yerini bulmuştur. Adım adım Karabük iyi bir yerlere taşınmaya başladı iyi bir gidişatımız var.İnşallah bu birliktelimiz ve beraberliğimiz önümüzdeki yıllarda da devam eder beraber müşterek çalışmalarımız devam eder.Biz de sizlere elimizden geldiği kadar hizmet vermeye devam ederiz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından kurslarını başarı ile tamamlayan kursiyerler sertifikalarını Karabük belediye Başkanı Rafet vergili, Karabük belediye başkan yardımcısı Fatma danışman, MHP il başkanı Burhanettin Aslan, öğlebeli muhtarı İsmail Alboğa ve Osman Natıroğlu’ndan aldılar. Ardından ise kursiyerlerin kurs süresi boyunca elde ettikleri el emeği göz nuru ürünleri sergilendi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı

Yayın: 25.09.2023 20:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun'un Bafra ilçesinde tırın çarptığı bisikletin sürücüsü ağır yaralandı.

Mehmet K. yönetimindeki 61 K 5015 plakalı tır, Samsun-Sinop kara yolu Kolay Kavşağında bisikletli Saim Gün'e (78) çarptı.

Çarpmanın etkisiyle tırın altında kalan Saim Gün ağır yaralandı.

İhbar üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

112 Acil Sağlık ekiplerince Bafra Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Gün, müdahalenin ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.