Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Trafik Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor

Yayın: 05.05.2015 10:59
Paylaş:
A+ A-

Karabük Emniyet Müdürlüğünce Trafik Haftası dolayısıyla yürüyüş ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Kemal Güneş caddesinden başlayıp kent meydanında biten yürüyüşe Karabük Vali Yardımcısı Erkan Çapar ve il protokolü ile öğrenciler katıldı.

Meydan da düzenlenen törende konuşan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Mehmet Akif Acar, tüm dünyada trafik güvenliğinin sağlanması ve devamının sağlanması için Mayıs ayı içerisinde çeşitli etkinliklerin düzenlendiğini söyledi.

Düzenlenen etkinlikler ile her yaşta çocuğun dikkatini trafik ve trafik güvenliğine dikkatini çekmek oluğunu ifade eden Acar, “Trafik dünyada olduğu gibi Türkiye’de de giderek büyüyen bir sorun haline gelmiştir. Bu konu da duyarlı bir toplum oluşturmalıyız. Trafikte en önemli unsur olarak ‘insan’ ön plana çıkmaktadır. İnsan, trafikte belirleyicidir İlimizde kayıtlı 39 bin 650 aracın bulunduğunu ve Karabük – Ankara, Karabük – Kastamonu ve Safranbolu ilçemiz güzergahında günlük ortalama 50 bin aracın trafikte seyir halinde olduğunu gerçeği de trafik konusunda daha duyarlı ve dikkatli olmaya sevk etmektedir” dedi.

Törende, çeşitli etkinlikler düzenlenerek, trafik bilinci ile ilgili katılımcılara bilgiler verildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Salıpazarı’nda engellilere yönelik eğitim düzenlendi

Yayın: 28.09.2023 08:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Salıpazarı ilçesinde Yerel Eylem Grubu Derneği tarafından engellilere yönelik “Turizme Yönelik Ahşap Hediyelik Eşya Üretimi Önemi ve Pazarlanması” ile ilgili seminer düzenlendi.

Salıpazarı Engelliler Derneği'nde düzenlenen eğitim seminerine konuşmacı olarak katılan Sezgin Duman, kırsal turizmde turistik ürün olarak hediyelik eşyaların değerlendirilmesine katkıda bulunmak, katılımcıların kişisel birikimlerini yükseltmek, mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek, gelir elde etmelerine katkıda bulunmak, istihdam edilebilirliklerini artırmak amaçlarıyla engelli bireylere bilgi verdi.

Eğitim sonunda eğitmen Sezgin Duman'a, Salıpazarı Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı İbrahim Arslan tarafından teşekkür belgesi verildi.

Eğitime, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Salıpazarı YEG Başkanı Hakan Şahin, Belediye Meclis Üyesi Yücel Kaya ve Salıpazarı Engelliler Derneği üyeleri katıldı.