Bölgenin Sesi Gazetesi
 

TUİK; Hane Halkı İşgücü Araştırması Yapacak

Yayın: 06.04.2016 10:25
Paylaş:
A+ A-

TUİK tarafından yapılan açıklamada,ailelerin ekonomik ve sosyal yapısında ki değişimleri tespit etmek amacıyla belirli periyotlarla hane halkı görüşmeler gerçekleştirileceği bildirildi.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 5429 sayılı düzenlediği araştırmalardan birisi de Hane halkı İşgücü Araştırmasıdır. TÜİK, her ay yaptığı işgücü araştırmaları ile nüfusun işgücü açısından durumunun belirlenebilmesi ile istihdama olanlara ve işsizlere ilişkin ayrıntılı bilgilerin derlenmesini amaçlanmaktadır. Bu araştırma örnekleme yöntemi ile gerçekleştirilen bir çalışmadır. Sizin haneniz de bilimsel yöntemlere uygun şekilde tesadüfi olarak seçilmiştir. Bu kapsamda yaklaşık bir buçuk yıl içerisinde belirli periyotlarla toplam 4 kez haneniz ile görüşme gerçekleştirilecektir.
Bu araştırma için seçilen haneler, ülkemizdeki tüm haneleri temsil etme özelliğine sahip olduğundan, vereceğini bilgiler sadece sizi değil, ülke genelinde binlerce hane halkını temsil edecektir. Bu nedenle, araştırmaya katılımınız ve vereceğiniz cevaplar çalışmanın sonucunu doğrudan etkileyecektir. Sizlerden alınan bilgiler yalnızca istatistiki çalışmalarda kullanılmak amacıyla derlenmektedir. Bu bilgilerin gizliliği, 5429 sayılı Türkiye İstatistik Kurumu ile teminat altına alınmıştır. Kanun uyarınca, bu bilgiler idari, adli ve askeri hiçbir organ, makam, merci veya kişiye verilemez, istatistik amacı dışında kullanılamaz. Ayrıca, TÜİK araştırmalarına katılım yasal bir zorunluluk olup, 5429 sayılı kanunun 54. Maddesi uyarınca araştırmaya katılmayı reddedenlere, araştırma kapsamındaki bilgileri eksik veya hatalı verenlere idari para cezası uygulanmaktadır. İdari Para cezası ve diğer cezaların uygulanması, istatistiki birimin bilgi verme yükümlülüğünü ortadan kaldırmaktadır. Bu kapsamda görevli personelimiz resmi kimlik ve görevlendirme belgesiyle ve tablet bilgisayarıyla hanenizi hafta içi mesai saatleri içerisinde ve sonrasında veya hafta sonu ziyaret edecektir. Bu mektup elinize uşatıktan sonra konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için aşağıda iletişim bilgileri yer alan Bölge Müdürlüğümüz yetkililerine ulaşabilirsiniz. Görevli personelimize, gereken ilgi ve kolaylığı göstereceğinize olan inancımızla teşekkür eder, saygılar sunarız” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”