Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Vakıf İştirak, ESDER ile protokol imzaladı

Yayın: 19.09.2023 00:00
Kaynak: Anadolu Ajansı
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Vakıf İştirak ile Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) ortasında imzalanan protokol kapsamında ESDER’e üye esnaf ve sanatkarlar Vakıf Katılım'ın avantajlı eser ve hizmetlerinden faydalanabilecek, muhtaçlık duydukları finansmana çok daha rahat ulaşabilecek.

Vakıf Katılım'dan yapılan açıklamaya nazaran, iştirak finans kesiminin referans kurumu olma vizyonuyla faaliyet gösteren Vakıf İştirak, esnaf ve sanatkarlara dayanak vermeye devam ediyor.

Bu kapsamda Vakıf İştirak ile ESDER ortasında, ESDER üyelerinin muhtaçlık duydukları finansmana kolaylıkla ulaşabilmelerini sağlayacak bir iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol çerçevesinde üyeler ayrıyeten, teminat mektupları, indirimli kiralık kasa, dijital kanallardan fiyatsız EFT-havale, avantajlı üye iş yeri (POS) oranları, sigorta poliçelerinde rekabetçi prim bedelleri ve dış ticaret süreçlerinde avantajlı kâr ve kurul oranlarından da faydalanabilecekler.

– “Esnaf ve sanatkârlarımızın finansal destekçisi olmaya devam edeceğiz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vakıf İştirak Genel Müdürü İkram Göktaş, şunları kaydetti:

“Esnaf ve sanatkarların sürdürülebilir bir finansal yapıya sahip olmaları, rekabet güçlerini muhafazalarını ve artırmalarını mümkün kılar. Bu bakış açısından hareketle şimdiye kadar ülkemizin dört bir köşesinde üreten, hizmet veren esnaf ve sanatkârlarımızın yanında olduk. Rahat bir nefes almaları için var gücümüzle çalıştık, hala de bu istikamette çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Vakıf Katılım'ın, ESDER ile imzaladığı protokol de bu gayeyle attığımız adımlardan biri oldu. ESDER üyelerine avantajlarla dolu eser ve hizmetlerimizi sunacağımız, finansa erişimlerini daha da kolaylaştıracağımız için memnunuz. Önümüzdeki periyotta esnaf ve sanatkarlarımıza olan takviyemizi sürdürecek, farklı proje ve faaliyetlerle kalkınmalarına dayanak olmaya devam edeceğiz.”

ESDER Genel Lideri Mahmut Çelikus da, “Ekonomi idaresi, gerçek bölüm ve finans bölümü, biz birbirimizi tamamlamak durumundayız. Bu türlü hareket ediyoruz, önümüzdeki süreçte de bu türlü hareket etmeye devam edeceğiz. ESDER olarak finansmana erişim sağlamanın yollarını Üyelerimize sunacağız. Vakıf İştirak ile imzaladığımız protokolle Üyelerimizin büyümelerine imkan sunmayı ve yapacakları ticarette bir adım önde olmalarına imkân sağlamayı amaçlıyoruz.” sözlerini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

CANLI YAYIN-BEŞBİNEVLER KANYON PARK DÜĞÜN SALONU AÇILIŞ TÖRENİ

Yayın: 21.09.2023 17:16
Paylaş:
A+ A-