Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Yaptığımız İşleri Sağlam ve Güzel Yapalım

Yayın: 28.04.2015 09:53
Paylaş:
A+ A-

Kamu kuruluşlarının yatırımlarının izlenmesi, çalışmalarının koordine edilmesi ve il düzeyindeki yatırımların daha etkin bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla düzenlenen İl Koordinasyon Kurulu 2015 yılının ikinci toplantısı Vali Orhan Alimoğlu Başkanlığında gerçekleştirildi.

Kaymakamlar, Belediye Başkanları, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, yatırımcı daire müdürleri ve yatırımcı bölge müdürlerinin katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Orhan Alimoğlu “Üç ayda bir yaptığımız bu toplantıların gayesi kurumlar arasındaki irtibatı sağlamaktır. Yardımlaşmayı gerektirecek bir durum varsa yardımlaşmaktır, koordinasyon dediğimiz işin özeti bu” dedi.

İlk İl koordinasyon kurulu toplantısının kış ayına denk geldiğini hatırlatan Vali Orhan Alimoğlu; bu dönemde gerekli planlamaların yapıldığını, şimdi ise havaların ısınması ile uygulama, inşaat ve yapım işlerine başlanılacağını söyledi.

Yapılan işlerin güzel değil, sağlam ve yerinde yapılmasının önemine dikkat çeken Vali Orhan Alimoğlu; “Biliyorsunuz önümüzde bir seçim var. Devlet hizmeti, millet hizmeti devam edecek. Bazı zamanlar biraz daha hassas davranmak, dikkati artırmak gerekir. İlimizde önemli işler yapılmaya devam ediyor. Benim istediğim şu, yaptıklarımızı en güzel şekilde yapmaya gayret edelim. Yaptığımız iş sağlam olmalı, sırf sağlam olmak yetmez insan güzel bir şey görse ferahlık duyar, çirkin şey görürse sıkıntı duyar, bir de yaptığımız iş güzel olmalı. Yaptığımızın sağlam ve güzel olmasına dikkat etmeliyiz” dedi.

Vali Orhan Alimoğlu; hizmetlerin aksamadan devam edeceğini ifade ederek, “2015 yılının ikinci koordinasyon kurulu toplantısını yapıyoruz gerçekleşecek olan projelerin ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Vali Orhan Alimoğlu’nun açılış konuşmasının ardından sırasıyla yatırımcı kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile bölge müdürleri söz alarak, kurumlarının 2015 yılı yatırım proje bilgileri hakkında kurula bilgi sunarak kurul üyelerinin sorularına cevap verdiler.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)