Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Yol Genişletme Çalışmaları Sürüyor

Yayın: 22.04.2015 09:44
Paylaş:
A+ A-

Merkez İlçe Kahyalar-Sipahiler-Karaağaç-Düzcam –Güneşli grup yolunun Piriçlik Mahallesi mevkiindeki ulaşımda tehlike arz eden Rüzgarlı Kaya patlatılarak yoldaki genişletme çalışmaları sürüyor.

Genel Sekreter Mehmet Uzun beraberinde İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Adakan ve Ramazan Kahrimam, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Serkan İnal, Maden Mühendisi Orhan Nallı Kahyalar, Şenler, Demirciler Köyleri Muhtarları ile birlikte kaya patlatma çalışmaları yerinde izlediler.

Jandarmanın geniş güvenlik önlemi aldığı patlatma esnasında her hangi bir olumsuzluk yaşanmazken yapılan çalışmalarla ilgili bir değerlendirme yapan Genel Sekreter Mehmet Uzun; “Kahyalar-Sipahiler-Karaağaç-Düzcam –Güneşli grup yolunun Pirinçlik Mahallesi Rüzgarlı Kaya mevkiindeki kayalardan yola taşların düştüğü ve tehlike arz ettiği Muhtarlarımız ve köylü vatandaşlarımız tarafından sürekli şikayet konusu oluyordu. Kırıcı ile kırmak mümkün olmadığı için dinamitle patlatmanın daha uygun olacağını planlayarak Jandarmanın da geniş güvenlik önlemleri alması sonucu bugün her hangi bir olumsuzluk yaşanmadan patlatmayı gerçekleştirdik ve kayayı parçaladık. Şimdi iş makinelerimizle süratle temizleme çalışmalarını başlattık en kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayacağız. Vatandaşlarımızın daha güveneli ulaşım yapabilmeleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)