Değirmenci: “Karabükspor’u Bu Hale Getirenler Utansın”

 • Haberin Tarihi: 6 Aralık 2018
 • Bu haber 420 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Değirmenci: “Karabükspor’u Bu Hale Getirenler Utansın”

Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Spor Toto 1. Lig’de zor günler yaşayan Kardemir Karabükspor’la ilgili olarak, “Kardemir Karabükspor’la ilgili ayıp ettik, kusur işledik, defolu hale geldik” dedi.

Sendikanın efsane başkanlarından Metin Türker’in ölümünün 21. yılında mezarı başında düzenlenen etkinliğe katılan Genel Başkan Değirmenci, kendilerine emanet edilen Karabükspor’un yaşadığı zorluklardan dolayı üzgün olduklarını ifade etti.

Türker’in ölmeden önce 3 vasiyetinden biri olan Karabükspor’a sahip çıkılması isteğinin hatırlatıldığı Genel Başkan Yunus Değirmenci, “Kardemir Karabükspor’la ilgili ayıp ettik, kusur işledik, defolu hale geldik. Herkes bunu böyle bilsin. Karabükspor’u bu hale getirenler utansın. Bu kulübün bulunduğu yere düşmesi, bu kadar sahipsiz bırakılması hepimiz için bir ayıp. Karabük ve Karabük’ten nemalanan herkes için ayıp. Karabük’ün KARDEMİR’i, Safranbolu, STK ve haddecileri var. Belki de çoğu kulüpte imkanlarının bulunamayacağı bir Karabükspor bu hale getirildi. Sendika olarak üzgünüz. Acı çekiyoruz ama tek başımıza yapacağımız hiçbir şey de yok. Süper Lig’e çıkarılmış burada destan yazmış, borçsuz harçsız uzun yıllar varlığını sürdürmüş bir takımın sahipsiz bırakılmıştır. Çeşitli sebeplerle Karabükspor yalnız bırakılmıştır. Karabükspor ile ilgili her yerde çok şey konuşuyorlar ama, kimsenin yaptığı bir şey yok. Konuşmaya gelince hastaya şiir okur gibi konuşuyoruz. Halbuki hastaya aspirin verirsen iyileşir. Halen daha iş işten geçmiş değil. Koca bir yarım bir sezon daha var. Her kes taşın altına elini koyacak ve sıkıntılar tedavi edilecek. Yeni bir başlangıç yaparak birinci ligde kalması sağlanabilir. Üzgünüz ama, tek başımıza yapacağımız bir şeyi de göremiyorum” dedi.

Yüksel: “Tek başıma mücadele veriyorum”

Kardemir Karabükspor Başkanı Mehmet Yüksel ise, “Burada Karabükspor için mücadelesini veriyorum. Tek Karabükspor için başı dik duran benim diye düşünüyorum. Ben elimden gelen mücadeleyi vereceğim. Tahmin ediyorum bundan sonra sendikamız da yanımızda olacak. Desteklerini veriyordu ama bundan sonra daha çok verecek. Herkesten Karabükspor için elinden ne geliyorsa daha fazlasını vermesini diliyorum, rica ediyorum. Kimse ayaklanıp ses çıkarmıyor. İnşallah bu bir kırılma günü olmuştur. Bundan sonra güzel günler gelecektir diye düşünüyorum” diye konuştu.

Anahtar Kelime:

Bu yazıya 4 Yorum Yapıldı.

 • Karabük Spor Şirket halinede tekrar kurulmalı
  7 Aralık 2018 09:22

  Karabük Spor Şirket halinede tekrar kurulmal ki sorumluca yönetilsin, sonra bir kısmı halka arz ederek sermaye edilebilinilir.

 • Allahın akıllısın
  7 Aralık 2018 09:45

  Lan kardeşim şirket mirket borçları sıfırlamıyoki.Hadi dernekten çıktın şirket kurdun 250 milyon lira borç nolacak.O borcu şirkete döndürücen şirket kurulurken 250-300 milyon borçlu olucuk.Feridun efendi yancısı damat Karabüksporu bu hallere düşürmüşler önce onlara bir hesap sorulsunki bundan sonra kurulursa böyle bir kulübe herkes dikkat etsin iyi yönetsin.Borçlar nolacak

 • İş i
  7 Aralık 2018 11:50

  Kardemirde benden işçiden gasp edilen para ne olacak başkan hak hukuk diyor icraat Yok

 • Cetin
  7 Aralık 2018 23:15

  Yunus degirmenci acikca soylesene emek hirsizi kardemirde isciyi birbirine dusuren ve karabuk sporu borc batagina sokan eski sendika baskanim feridun tankut desene korkmadan..

Bir Yorum Yazın