DOLAR 15,6018 0.39%
EURO 16,3290 0.25%
ALTIN 913,520,31
BITCOIN 470971-2,65%
Karabük
24°

AÇIK

03:53

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Telden (10.Haziran.2016)

ABONE OL
10 Haziran 2016 08:38
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“SAVUNMA SANAYİ,KENDİSİ FABRİKA/TESİS KURMUYOR.GÖRÜŞLERİ ALINARAK KARABÜKLÜLER FABRİKA/TESİS KURABİLİRLER..”
Dün İstanbul’dan bir Kardeşimiz aradı,daha önce de İSTANBUL/BEŞİKTAŞ Semtindeyim diye aramıştı ve KARDEMİR Yönetimine ilişkin düşüncelerini aktarmıştı..
“SENİN HERTELDEN KÖŞESİNİ OKUYORUM..” dedi ve “KARDEMİR KANGAL FABRİKASI ÜRÜNLERİ İLE SAVUNMA SANAYİ OLAYINA İLİŞKİN DÜŞÜNCELERİMİ SÖYLEMEK İSTERİM..” açıklamasını yaptı.
“SAVUNMA SANAYİ MÜSTEŞARLIĞI KENDİSİ FABRİKA/TESİS KURMUYOR.İHTİYAÇLARINI PİYASALARDAN ALIYOR.O NEDENLE GÖRÜŞ ALINARAK,KARABÜK’E HANGİ FABRİKALAR/TESİSLER KURULARAK O MÜSTEŞARLIĞIN İHTİYAÇLARI TEMİN EDİLEBİLİR.BUNLAR ÖĞRENİLEBİLİR..” dedi.
Daha sonra da “ÇOK SEVDİĞİM BİR DOSTUM,OSB’DEN BİR YER ALDI.TAPU İŞLEMLERİ SÜRÜYOR.ESKİDEN TEKSTİL YAPAN BİR TESİSİ O KARDEŞİM ALDI.KENDİSİ DE SAVUNMA SANAYİ’NE İŞ YAPAN BİR MÜTEŞEBBİS.O YÖNLÜ YATIRIMA YÖNLENDİRİLEBİLİR..” bilgilerini verdi.
Bu nokta da bir fikir geliştirdi ve “KARDEMİR ÇALIŞANLAR VAKFI,ELİNDE Kİ HİSSE SENETLERİNİN BİR BÖLÜMÜNÜ NAKDE ÇEVİREREK ,BU YÖNLÜ BİR YATIRIM YAPABİLİR Mİ,VAKIF ANA SENEDİ BUNA UYGUN MU BİLMİYORUM.EĞER UYGUNSA BU YOLA GİTSİNLER..” dedi.
O Kardeşimiz ısrarla “SAVUNMA SANAYİ MÜSTEŞARLIĞI KENDİSİ YATARIM YAPMIYOR..” diyerek “KARABÜK BU MÜSTEŞARLIĞI İŞ YAPAN,ONLARIN İHTİYAÇLARINI TEMİN EDEN TESİSLERİ KENDİSİ KURABİLİR..” fikrini dile getirdi.
BU GÖRÜŞÜNÜ ISRARLA DİLE GETİRDİ..
“KARABÜKLÜ YATIRIMCI KENDİSİ BU YOLA GİTMELİ..” dedi.

MÜSİAD KARABÜK ŞUBE BAŞKANI SAYIN AHMET NUR “SAVUNMA SANAYİ MÜSTEŞARLIĞI İLE GÖRÜŞMELERİMİZ SÜRÜYOR..”
Geçtiğimiz akşam KARDEMİR’İN iftarı vardı ve gerek nicelik,gerekse nitelik olarak ciddi bir katılımla gerçekleşen İFTAR YEMEĞİ ardında çok verimli görüşler,düşünceler,ilişkiler bıraktı demek mümkün.
KARDEMİR İFTAR YEMEĞİ ÖNCESİNDE,MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Sayın AHMET NUR ile kısa bir görüşmemiz oldu ve “SAVUNMA SANAYİ MÜSTEŞARLIĞI İLE GÖRÜŞMELERİMİZ SÜRÜYOR..” dedi.
“ÖNÜMÜZDE Kİ HAFTA YENİDEN GÖRÜŞECEĞİZ.HATTA,MÜSTEŞAR BEYİ ve İLGİLİLERİ, KARABÜK’E DAVET ETMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ..” yolunda bilgiler verdi.
MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Sayın AHMET NUR,KARDEMİR KANGAL HADDANESİ’NDE seri üretimine başlanacak olan ÜRÜNLERİN Savunma Sanayi’nin ihtiyaçlarında kullanılabileceği üzerinde bilgiler verdi..
İlk temaslarını gerçekleştirmişler ve “BU TEMASLARI Karabük Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ve Sayın BURHANETTİN UYSAL ÖNCÜLÜĞÜNDE GERÇEKLEŞTİRDİK..” yolunda görüşler dile getirdi..
KARABÜK MİLLETVEKİLLERİ MÜTHİŞ DESTEK VERİYORLARMIŞ..
“ZATEN BİR BAŞARI GELECEKSE,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ile Sayın BURHANETTİN UYSAL SAYESİNDE GELECEK.KONU İLE ÇOK YAKIN İLGİLENİYORLAR..” dedi.
ÖNÜMÜZDE Kİ HAFTA ÖNEMLİ ZİYARETLER YAPILACAKMIŞ.

KARDEMİR İFTAR YEMEĞİ ÖNCESİNDE SOHBET ETTİĞİMİZ,KARABÜK’ÜN ÖNDE GELEN BİR SANAYİCİSİ “FON OLAYI FELAKET OLUR..”
KARDEMİR’İN ,önce ki gün verdiği İFTAR YEMEĞİ öncesinde,bir grup davetli oturduk sohbet ediyorduk,o grupta olan hemen herkes “SON GÜNLERDE KARDEMİR HİSSE SENETLERİNİ YABANCI BİR FON ALIRSA OLAYINI YAZIYORSUN.NEDİR BU OLAY..” diye soruyordu.
Kendileri KARDEMİR YÖNETİMİ noktasında ÇOK ÖNEMLİ BİR ismin “ İYİ NİYETLE HİZMET ETMEYE ÇALIŞIYORUZ.BAZI KIFAYETSİZ MUHTERİSLERİN YÜZÜNDEN NEDİR BU ÇEKTİĞİMİZ KAHIR..” dediğini anlattık.
Sonra da “EEE YETTİ ARTIK DİYEREK HİSSELERİ BİR YABANCI FONA DEVRETSEK/SATSAK,KARABÜK NE YAPAR..?” sorusunu gündeme getirdiğini anlattık..
Geçmiş yıllarda KARDEMİR ile pek sıcak ilişkileri olmayan,hatta ciddi sürtüşmeler yaşadığı bilinen,ÖNEMLİ BİR SANAYİCİ’NİN bunlara karşı “GERÇEKTEN İŞİN TADINI KAÇIRDILAR.ARTIK HUZUR DÖNEMİNE GİRİLMELİ..” yolunda ki sözleri dikkatimizi çekti.
Aynı Sanayici “EĞER KARDEMİR HİSSELERİ YABANCI BİR FONA GİDERSE,BU KARABÜK İÇİN,KARDEMİR’DEN MAL ALANLAR İÇİN TAM BİR FELAKET OLUR..” şeklinde değerlendirmeler yaptı..
“YABANCI FON BİR YÖNETİCİ,BİR GENEL MÜDÜR ATAR.BUNLAR KİMSEYİ TANIMAZLAR,BİLDİKLERİNİ OKURLAR VE TAM ANLAMI İLE BİR FELAKET OLUR..” şeklinde hayli uzun değerlendirmeler yaptı.
Hayli kalabalık bir grup insan aynı görüşleri paylaştı..

“DEMİR FİYATLARINDA YAŞANAN DALGALANMA NEREDEN KAYNAKLANIYOR..” SORUSUNA ÇOK İLGİNÇ CEVAPLAR VERİLİYOR..
KARDEMİR’İN iftar yemeği öncesinde BAĞLAR SARAY OTELİ’NİN Bahçesinde bir grup insanla oturduk sohbet ediyorduk,konu birden DEMİR FİYATLARINDA baş gösteren dalgalanmaya geldi.
KARDEMİR Yönetim Kurulu Üyesi Sayın BURAK YOLBULAN “BU OLAYIN ULUSLAR ARASI BOYUTU VAR.BELİRLİ BİR ÇEVRE FİYATLARLA ADETA OYNUYOR..” dedi.
Sonra da “FİYATLAR YÜKSELİYOR DÜŞÜNCESİ İLE BİN TON İHTİYACI OLAN BEŞ BİN TON ALDI.SONRA MADDİ SIKINTILAR BAŞLAYINCA DÜŞÜK FİYATLARLA ELDEN MAL ÇIKARTMALAR BAŞLADI,FİYATLAR ÇOK SERT DÜŞTÜ.ŞİMDİ NORMALE GELİŞ SÜRECİ YAŞANIYOR..” gibi değerlendirdi.
Sayın GÖKALP BÜYÜKBEKTAŞ hemen/hemen aynı görüşleri dile getirdi “FİYATLAR ULUSLAR ARASI BİR GÜÇ TARAFINDAN DALGALI HALE GETİRİLİYOR.ÖRNEĞİN ÇİN PROTOKOL YAPTIĞI MALLARI VERMİYOR,GÜVEN KAYBEDİYOR..” gibi görüşler dile getirdi.
“KARDEMİR’İN EN FAZLA MAL ALAN İLK 5 MÜŞTERİSİNDEN BİRİSİYİM..” diyen Ankara kökenli bir Demir Tüccarı aynı görüşleri paylaştı ve “FİYATLAR NOKTASINDA HİÇBİR TAHMİNDE BULUNMAK MÜMKÜN DEĞİL..” dedi.
FİYATLAR USUL/USUL ARTMAYA BAŞLAMIŞ GALİBA..
Kim arttırıp/kim azaltıyor,kimse doyurucu bir tahmin yapamıyor..

İL ÖZEL İDARE GENEL SEKRETERLİĞİ BÜNYESİNDE YAPILAN OPERASYONLAR VE “YOĞUN PARA TRAFİĞİNİN KİMLERE GİTTİĞİ..”
Karabük İl Özel İdaresi,DEVLETİN BİRÇOK İHALESİNİ YAPAN bir Kurum ve burada ÇOK YOĞUN BİR PARA TRAFİĞİ var,zaten bu konu İl Genel Meclis Başkanlığı noktasında gündem oldu.
O nedenle İL ÖZEL İDARE GENEL SEKRETERLİĞİ çok güvenilir ellerde olması gereken bir Kurum,şimdi Allah için konuşmak gerekirse,şu ana kadar Kamuoyu’na yansımış herhangi bir olay yok.
Varsa bile KURUM İÇİNDE ÇÖZÜMLENİYOR HERHALDE..
KAMUOYU’NA YANSIMADIĞINA GÖRE..
Genel Sekreter Sayın MEHMET UZUN,parasal konularda kimsenin üzerine toz konduramayacağı dürüstlükte bir Bürokrattır,Alt Kadrolar da mutlaka kendisine ayak uyduruyorlardır.
SON GÜNLERDE İL ÖZEL İDARESİ GÜNDEMDE.

ÇELİK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI SAYIN CENGİZ GÜL “KARDEMİR YÖNETİMİNE GELEN BAĞIMSIZ ÜYELERE BAŞARILAR DİLİYORUZ..”
Dün kendisi ile bir görüşme yaptığımız ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Sayın CENGİZ GÜL “ÇOK ÖNEMLİ SENDİKAL ÇALIŞMALAR NEDENİ İLE KARDEMİR İFTARINA KATILAMADIM..” dedi.
KATILMAYI ÇOK İSTEMESİNE RAĞMEN KATILAMADIĞINI ANLATTI.
“ASLINDA İFTARA KATILARAK,SÜRESİ BİTEN BAĞIMSIZ KARDEMİR YÖNETİM KURULU ÜYELERİ YERİNE, Sayın NECATİ ÖZSOY ile Sayın TALAT YILMAZ’I YÖNETİME SEÇİLDİKLERİ İÇİN KUTLAMAK İSTERDİM..” dedi.
“Sayın NECATİ ÖZSOY ESKİDEN BU YANA YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLARAK GÖREV YAPIYORDU.Sayın TALAT YILMAZ YENİ GİRDİ VE ÇOK OLUMLU KATKILAR VERECEĞİNİ HEM BİLİYORUM,HEM BEKLİYORUM.BAŞARILAR DİLİYORUM KENDİLERİNE..” yolunda dilekler dile getirdi.
Sayın CENGİZ GÜL KARDEMİR Yönetim Kurulu Üyeleri’nin ve Profesyonel Kadronun iyi işler yapması ile İŞÇİNİN YÜZÜNÜN GÜLECEĞİ fikrinde olduğuna işaret etti.
“TESİSLER İYİ YÖNETİLECEK,İYİ PARA KAZANACAK,İŞÇİMİZDE ORADAN HAKKINI ALACAK..” yolunda görüşler dile getirdi ve YENİ YÖNETİM KURULU Üyelerini,kutlayarak başarılar diledi.
ÇELİK-İŞ Genel Başkanı Sayın CENGİZ GÜL,Sendika bünyesinde çok olumlu gelişmeler yaşandığına işaret etti ve “ÇELİK-İŞ BU DÖNEM ÖNEMLİ KAZANIMLARA İMZA ATTI..” yolunda bilgiler verdi..
Sonra da “KARDEMİR ÇALIŞANI İŞÇİ KARDEŞLERİMİN VE YÖRE İNSANIN MÜBAREK RAMAZANLARINI KUTLUYORUM.HUZUR,SAĞLIK VE MUTLULUK DİLİYORUM..”görüşlerini de dile getirdi..
HOŞ BİR SOHBETİMİZ OLDU Sayın GÜL ile.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKAN YARDIMCISI SAYIN MEHMET CEYLAN,ÇOK CİDDİ BİR SİYASİ AĞIRLIK KAZANMIŞ VE GELECEK YILLAR
KARDEMİR tarafından verilen iftar yemeğine katılan ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK Bakan Yardımcısı Sayın MEHMET CEYLAN,çok önemli,çok ciddi bir Siyasi ağırlık kazanmış.
Yemeğe katılanların kendisine karşı olan tutumu,bu Siyasi Ağırlığın bir nişanesi gibi ve Siyasetin gelecek yıllarında Sayın MEHMET CEYLAN çok daha önemli görevler üstlenmeye hazır bir resim veriyor.
İFTAR YEMEĞİNE KATILIM ÜST DÜZEYDEYDİ.
Katılanların SOSYAL DURUMLARI itibarı ile üst düzeydeydi,katılan sayısı itibarı ile üst düzeydeydi ve Sayın MEHMET CEYLAN salona girdiğinde oluşan atmosferi gözlemeye çalıştık.
Salon hemen Sayın MEHMET CEYLAN’A verilen değeri gösterdi.
Büyük bir ilgi,büyük bir sahiplenme duygusu,büyük bir saygı gösterisi oldu ve Sayın MEHMET CEYLAN’DA hiç kimseyi ayırmamaya dikkat ederek,insanlarla selamlaştı,tokalaştı,kısa/kısa hal/hatır sordu.
Sayın CEYLAN Siyasi bir ağırlık kazanmış artık.
Salona girişi,davranışları gördüğü/gösterdiği ilgi bunun nişanesiydi.
Gelecek yıllar kendisine çok daha önemli görevler vermeye aday.
Bu gördük o Salonda.
ÇELİK-İŞ SENDİKASI GENEL BAŞKANI SAYIN CENGİZ GÜL “TESİSLER İYİ YÖNETİLECEK,İŞÇİMİZ HAKKINI ALACAK DERKEN..” MESAJI..
ÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Sayın CENGİZ GÜL ile bir görüşmemiz oldu dün,keyifli bir sohbette bulunduk ve ÇOK ÖNEMLİ BİR SENDİKAL ÇALIŞMA nedeni ile KARDEMİR İFTARINA GELEMEDİĞİNİ söyledi.
YENİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİNE BAŞARILAR DİLEDİ.
Bunu söylerken de “TESİSLER İYİ YÖNETİLECEK,HUZUR İÇİNDE YÖNETİM OLACAK,TESİSLER PARA KAZANACAK,İŞÇİMİZDE ORADAN HAKKINI ALACAK..” şeklinde görüşler dile getirdi.
Sanki YÖNETİMİN-PROFESYONEL KADRONUN huzur içinde olması ÜRETİMİN ARTMASINI,MORALLERİN ÜST DÜZEYDE tutularak,bunun TESİSLERE GETİRECEĞİ faydanın/yararın altını çizdi..
Sanki HUZURUN BOZULMASI,KARDEMİR’İN üretim dışında başka şeylerle ENERJİSİNİ HARCAMAMASI gerektiğinin altını çizer gibi bir hali vardı,biz de öyle bir algı yarattı.
YÖNETİM KADROSU ve PROFESYONEL KADRO enerjilerini ÜRETİME,PARA KAZANMAYA endekslesin,başka konularla HUZURLARI bozulmasın,başka konularla MEŞGUL edilmesinler gibi mesajlar veriyor gibi geldi bize.
İster misiniz İŞÇİLER “BİZİ RAHAT BIRAKIN,BIRAKIN HUZURUMUZU BOZMAYIN..” diye yüksek sesle tepki göstersinler,o zaman çok önemli gelişmeler olur herhalde değil mi..?
Sayın GÜL bu mesajları mı vermek istedi..?
Yoksa bize mi öyle geldi..?

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (19)
 • Kim ‘e

  Yazım düzgün kardeş, bak sana kadar yanlış anlayıp yorum atan yok, sen düzgün okumadan önyargılı yorum atmışsın, ama bunlar bize müstahak, Hakkımız yendi halla daha yeniyor 2 kişi yan yana gelip hiçbir şey yapmıyoruz biz armut piş ağzıma düş diye daha çok bakarız, Adamların sıkıştığı yerde M.Ali abileri var ve tüm yollarını açtırıyorlar, buralar onlara da kalmaz, bizlere yaptıkları haksızlıkta yanlarına kalmaz gün gelir 7 ceddinden fitil fitil gelir, İnşallah bir an önce yaptıkları yanlıştan dönüp bizlerle helalleşme gereği duyarlar, Ak’la Kara kadar haksızlığın göründüğü ayan beyan ortada iken nasıl oluyorsa admlar malum kişilrce korunuyor, bu kadar açkken mahkmlr ble 6 senedir bitmiyr, Yöre insanının altınını, arabasını, evini satarak Fabrikam çalışsın diye aldığı senetlr üzerindn adamlr f.b sahibi oldu oldurldu, canm yöre insanın ettiği zarar akıllara zarar, ve hala daha sentler kıpırdamıyr, durum böyleykn birileri hallla daha çatı başımıza göçüyordu diyor, Ona kimse birşey demez ama o günkü ana sözlşmeye uygun yönetilmeye devam edilse idi, İşin başında doğru bir iş yapıp ondan sonra yapılan tüm olumsuzlukları görmezden gelmek hakkaniyete asla sığmayacak birşeydir, anlayana….

 • 307 karabük

  Evet malesef 2010 da sendika değiştirdi diye işten atılanlar, teröristen tehlikeli görülmüştür, teröristler bile af edilen bir ülkede bu adamlar af edilmemiş, D.Çeliğe geri mütahitlere bile girmeleri engellenmiştir, sözleşmeli girme talepleri muhatap bulamamış, ne vali ne belediye başkanı ne M.Ali Şahin, ne Burhanettin Uysal ne Timuçin saylar bu işçilerin girişimlerine yardımcı oluverin önerisine kulak asmamıştır, vebugün bu insanlar malesef kaderleri ile başbaşa bırakılmış, memleketinin insanına Karabük’te sahip çıkan olmamıştır, T.Metal sendikası bir sefer kumanya yollamış birde bir miktar para göndermiş söylentisi yayılmasına rağmen kimse 5 kuruş görmemiştir, 3000 kişi işten atılsa bakarım diyen Pevrul Kavlak 3 işçiye bile sahip çıkamayarak Karabükte T.Metalin itibarını tamamen yok etmiştir, Yani Karabükün büyükleri ne ellerindeki f.b. sahip çıkabilmiş ne orda çalışana sahip çıkabilmiş yolszların yolnda onlara katılarak şereflerini 5 paralık etmişlerdir, bundan sonrada kazan kazan taktiği ile devam edileceği görülmektedir, ne zamanki Mevlanın Sopası başlarında patlar belki o zaman akılları başlarına gelir, şimdilik ne desek boş, Hırszıda hırsza sahip çıkan ortaklarınıda YÜCE ALLAHA havale ediyoruz.

 • kim

  yazını yazarken sen düzgün yaz ilk önce 307 tererüs dedigin zaman bizleri tererüs yerine konulmuş gibi kim okursa okusun bu şekilde düşünür bizdense özür dilerim bizler bi mücadele nin kurbanlarıyız tabiki yazın bize degilse özrümüzüde dileriz.

 • Kim e CVP

  Kardeşim mübarek ramazan’da yazıyı güzel oku iyi anla insanı günaha sokma o pis kelimelerinide sana aynen iade ediyorum, sana kötü kelime kullanmıyorum, bende 307 liyim bizim terörist gibi görüldüğümüzü anlattım ve bize karşı haksızlık yapanların malum kişilerce nasıl korunduğunu yazdım, o KÖTÜ KELİMELERİ TEK TEK OKU, Ben pezevenk, değilim, ben o cocuğu, değilim, benim anamda babamda belli, Anladığım kadarı ile anlama sorunun var tüm iyi niyetimle senden özür bekliyorum, Mantıklı düşünebilen bir insan anlayamadığı yazıyı sorar anlar, küfürlerle olaya dalmaz,… Birde Ahmet Gölbek amcam hani siz küfürlü ve argo kelimeler içeren yazıları yayınlamıyordunuz?

 • Kötüsünüz

  hiç şiir okumamış gibi kötüsünüz.
  bir köpeğin başını hiç okşamamış,
  hiç bayram şekeri dağıtmamış,
  çocukla çocuk olmamış gibi kötüsünüz!

  sevinince kötüsünüz,
  korkunca kötüsünüz,
  korkunçça ve korkakça kötüsünüz!

  Çukurun efendilerine ve yalakalarına ithaf olunur.

 • kim

  307 tererüs diye yazan pezeven onun bunun çocugu o mücadele sizingibi o çocuklarının şimdi para alsın diye yapılmadı .sen anana bi sor seni nerden peydahlamış bizler terrüs muamelesi yaptıgına göre ananı bacını dagamı kaldırdık .

 • Ali CAN

  Katılımcı ya katılıyorum…
  Her sene her sene birim müdürü değiştirilir mi,
  Bu müdürler madem bu kadar başarısız, liyakatsiz bilmem ne,
  Niye görev verdin, onları oraya uzaydan mı koydular…

  Yeni atananları ne zaman görevden alacaksınız sayın g.sekreter?

  Adam hani pencereden bakıyormuş da, dışarısı hep pusluymuş karaymış kötüymüş ama her gün. Sonradan fark etmişki meğer penceresini hiç silmiyormuş da pislenmiş…

  Beklemekle bir şey değişmiyor,

 • 2010 geri gelse

  2010 geri gelse töbeler olsun ne sendika ne metal derim ben,hayatımız kaydı arkadaş.Eyer bizim sırtımızdan 250 bin lirayı götürmüş olanlar varsa şu mübarek günneler yüzü suyu hörmetine kanından çıksın canandan çıksın.Adam haklı Haddeciler derneyi ticaret odası Ahmet Nur çebi basın toplantısı yapınca hadise patlama raddesine geldiydi .o zaman feridun tankut gine kulüp başkanıydı.Onada çok saldırdılardı adam gine kulüp başkanı bizim arkadaşlarda maça gitmiyolar.2010 yılı geri gelse kıpırdarmıyım yerimden

 • Kapulludan

  Bugün mahkeme mahkeme gezenlerin ağababaları Kardemir Yönetimlerinde bulunduğu zamanları bu Yörede hatırlayanlar vardır.O zaman göreve getirilen Genel müdür sonradan bunların kazanç hırsından dolayı görevinden ayrılmadımı.2010 yılında TSO Başkanı Haddeciler Başkanıyla yapılan basın toplantısını kimse unutmadı.Sendikal mücadeleyi bunlar açtılar sonra birçok insan işindne aşından oldu.Ne oldu bi dönem ramazan kumanyası verdiler hepsi o kadar,birde 250 bin lira bi yere para verildiyi filan söylendi hep hepsi o kadar.307 ler o 250 bin lirayı araştırsınlar bakalım kimin cebinde kalmış

 • katılımcı

  Özel İdarede her yıl değişiklik yapıyor genel sekreter.her yıl birim müdürlerini verim alamadığı için görevden alıyor!!peki niye birşey değişmiyor???o zaman sorun genel sekreterde demektir.aslında yeni valimiz ve siyasetçilerimiz birde genel sekreteri değiştirmeyi düşünürlerse çok iyi olur artık!!belki balık baştan kokuyordur!!!belki sorun genel sekreterdir?genel sekreter artık kendi hakkında bir şeyleri örtmek için insanları kobay olarak kullanıyor.siyasetçilerimizin ve yeni valimizin bunu gözden geçirmesi gerekiyor???artık özel idareye dinamik genç emekliliği dolmamış hareketli bir genel sekreterin gelmesi gerekiyor.

 • 307 terörist

  Kardemrde 2010 da bağımsızlıklarını ilan etmek için büyük bir ayaklanma çıkaran, işverni öldrmye kalkn, fbrikayı yakmaya yıkmaya kalkan, vali, b. baş. taşlyan, esnaf çoluk çocuk demeden gırtlaklyn 307 terörit kendilerini biz sadece sendika değiştirdik diyo, masumuz diyo, aldanma eyyyyy Memeteli bunna masum işçi değil sen işverni korrrruuuu, bunna çalmaz çıırpaz yolna yordmına uydurmz, haksız kaznç sağlmz, haramı helali bilüüü, sen kol kola devam et, kimsenn iki eli iki yakanda olmaz herks sana duacı olur, çoluk çocundan da bişy çıkmz bunnarın beddusı dutmazz, ortaklk iyi şey, ne güzel şey, 307 nin işni çözsn eline ne geçr bole ne iiiiiiiiiii dmiiiiiiiiiiiiii, burhnettn ağa Allah sana da sorar, kimlri korudnuzu, Allah hesap sorrken Memeteli yannda olmycak, hesabnı veremezsinizzzz.

 • Yorumcu

  2010 yılındaki olaylarla bugünü karıştırmayın. O dönem yaptıkları çok yanlış bir stratejiydi. Bir çok insanı mağdur ettiler. Ama şimdi haklılar. Sözüm meclisten dışarı dinsizin hakkından imansız gelir diye bir laf var.

 • yorumcu

  sayın AHMET BEY Özel İdarede Kamuoyuna yansımış bir olay yok diyorsunuz.Şimdi Bu Nasıl oluyor anlamıyorum.Özel İdare Gündemden Hiç Düşmüyor ki.???Özellikle bu hafta karabükte bütün insanlar Özel İdare yi konuşuyor.Görevden Alınan karabükün pırıl pırıl çocukları,yerine gelenler daha devletde tecrübesi olmayan ve karabüklü olmayanlar birim müdürleri!!!!!Yeni Vali göreve başladığında bu işe bir nokta koymalı bu Özel İdareye Acil el atmalı.BİRDE GENEL SEKRETERİN ÖZEL İDARENİN İÇİNDEKİ PARELEL YAPILANMAYA ÇANAK TUTMAMALI.ÖZELLİKLE İNSANLAR ÖZEL İDAREDE GENEL SEKRETERİN YANINDAKİ İNSANLARIN PARELEL YAPI İÇİN PARA TOPLADIKLARINI,DEVLETİN ARAÇLARINI PARELEL YAPI İÇİN KULLANDIKLARINI,İSTEDİKLERİ ZAMAN İŞE GELDİKLERİNİ,FAZLA MESAİ ALDIKLARINI SÖYLÜYORLAR VE EN KÖTÜSÜ GENEL SEKRETERİN YILLARDIR BU İNSANLARA ÇANAK TUTTUĞU SÖYLENİYOR.İL GENEL MECLİSİN VE YENİ VALİNİN BU DURUMA ACİL EL ATMASI GEREKİYOR.İŞİN EN GARİBİ ÖZEL İDAREDEKİ BU PARELEL YAPILANMANIN İÇİNDEKİ İSİMLERİ SOKAKTA HERKES KONUŞURKEN SEKRETER MEHMET BEYİN BU OLAYI NEDEN KAPATTIĞI MEREK KONUSU??????YENİ VALİMİZ İŞE BAŞLADIĞINDA ONA ÇOK İŞ DÜŞÜYOR!

 • haberci

  1994 yılın da devlet 3 yıllık madden ve demir stok u verdi ayrıca dünya kadar para da bıraktı 1997 kadar o para ve stoklar nereye gitti

 • 2010 yılı Milattır

  2010 yılında bugün mahkeme mahkeme gezenlerin basın toplantısı sendika mücadelesinin ateşleyicisi olmuştu iyi hatırlayın bunları.İşçi kardeşler o insanların dolduruşuyla harekete geçtiler sonunda işten atılanlar oldu aile dramları yaşandı,intihar edenler oldu.Aynı insanlar şimdide mahkeme mahkeme geziyolar.

 • haberci

  sayın yönetim haksız kazancına arın teri döken işçi yi allet etmesinler 1994 yılındada işçi yi kullanmışlardı 1997 kadar kardemirin içini boşaltıp 2001 yılına kadar kardemire demir satışını yaptırmayıp zor duruma düşürdüler herkes herşeyi biliyor

 • YIL İKİ BİN ON

  2010 YILINDAKİ O SENDİKAL MÜCADELE YAŞANMASAYDI ŞU AN İYİ PARALAR ALAMIYACAKTINIZ EY İŞÇİLER YÜZDE ON BİLE VERMEM DİYEN TANKUT DEĞİLMİYDİ EEE O ZAMAN O SENDİKAL MÜCADELE SAYESİNDE ŞU AN İYİ PARALAR ALDIĞINIZI UNUTMAYIN EY İŞÇİLER UNUTMAYIN VEFASIZLIK YAPIYOSUNUZ O MÜCADELE YAŞANMASAYDI ALÇAKTAN SÜRÜNMEYE DEVAM EDİYORDUNUZ BEEEE O DÜŞMAN GÖRDÜĞÜNÜZ İNSANLAR KARDEMİRİ VE YÖRE HALKINI SANAYİCİSİNİ HERKESTEN DAHA İYİ DÜŞÜNÜYORLAR YAPILANLAR KARABÜKÜN HAYRI İÇİN YAPILIYOR BİDE BUNLARI UNUTMAYIN…

 • Gönderen

  Sayın yazar Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın kendisinin tesis kurmadığını söylüyorsunuz ama, Kamu İktisadi Teşekkülü olan ve Savunma sanayisine hizmet veren Makina Kimya Endüstrisi Kurumu atlıyorsunuz.

  Savunma sanayisine hizmet eden bu devlet kurumunun faaliyet alanı, Her türlü silah, mühimmat ve patlayıcı madde, makine, malzeme, tesisat, motorlu ve motorsuz araç ve gereç, alet ve yedeklerini ve benzerlerini imal etmek veya ettirmek, tadil ve tamir etmektir….
  Bunları yapmak kurumun görevidir. Yani ticari faaliyetten ziyade bir görevdir….

  Bu kamu kurumunun da son zamanlarda Kardemir’in yaptığı yatırımlara benzer yatırımları vardır. Şimdilerde devam eden çelikhane yatırımında Kardemir gibi kalite çeliği üretecekler. Ve ilginç ki, faaliyet alanı içersinde olmamasına rağmen tren tekerleği üretimi de yapacak tesis kuruyorlar….
  Üretittikleri kalite çelikleri ile ilk önce savunma sanayisinin ihtiyacını karşılayacaklarmış, artan kısmını da Türk imalat sanayisine vermeyi amaçlıyorlarmış. Onların nihai ürünleri haddehane üretimi değil döküm ve dövme çelik olacakmış. Namlu yapımlarında falan kullanılacak galiba…

  Asıl ilginç olan ise görev sahasında olmayan tren tekerleği üretimi yatırımı var. Haberde monoblok tren tekerleği üretecekleri yazılmış. Eğer ki Kardemir gibi demir tekerleği üreteceklerse çok yanlış yatırım.
  Haber pek açık değil. Acaba tren tekerleklerinin monte edileceği kaideyi çelik dökümle mi imal edecekler? Bahsettikleri olay bu mu? O zaman tren tekerleğini Kardemir’den yada yurtdışından alacaklar demektir.
  Tekerlerin monte edileceği ana gövdeyi döküp, dışarıdan alacakları tekerleri monte ederek nihai ürün monoblok tren tekerleği seti olarak TCDD’ye satacaklar demektir. Böyle olursa iyi. Muhtemelen de öyle. Çünkü tren tekerleği yatırımı için Kardemir’e on milyonlarca lira teşvik verilirken aynı iş için kamu kuruluşuna yatırım izni verilmesi saçma olurdu. MKEK genel müdürü de yakın zamanda Kardemir’e gelip tren tekerleği yatırımını incelemişti. Göz göre göre aynı yatırımı yapmazlar herhalde. Kardemir Türkiye’nin ihtiyacının oldukça üstünde kapasiteye sahip tesis yapıyor çünkü…
  Gerçi monoblok gövdeyi de Kardemir dökebilirdi….

  İlgili haber:
  http://www.ilgazetesi.com.tr/haber/2692/monoblok-tekerlek-uretilecek.html

 • İşçiler izliyorlar

  Ahmet abi Cengiz başkanım çok doğru mesajlar vermiş huzurumuzu kaçıranlar var.Devamlı mahkeme devamlı dava nedir bu ya bıraksınlar rahat çalışalım.Adamları bıktırıp yabancılar gelirse ne işçi tanırlar ne bölge insanını tanırlar işin tadı kaçmaya başladı artık biz burdan ekmek yiyen insanlarız huzurumuzu bozmasınlar 2010 yılında onlar deyilmiydi sendikal mücadeleyi başlatıp tetikleyen yaptıkları basın toplantılarını unuttukmu sanıyolar şimdide işi başka yönlere götürüyolar.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  37 +35 81
 2. Fenerbahçe

  37 +30 70
 3. Konyaspor

  37 +21 67
 4. Başakşehir

  37 +18 62
 5. Alanyaspor

  37 +8 61
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  37 +8 58
 8. Antalyaspor

  37 +7 58
 9. Karagümrük

  37 -4 57
 10. Adana Demir

  37 +6 52
 11. Sivasspor

  37 +1 51
 12. Galatasaray

  37 -2 51
 13. Kasımpaşa

  37 +8 50
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  37 -6 47
 16. Giresunspor

  37 -3 45
 17. Gaziantep FK

  37 -10 43
 18. Ç. Rizespor

  37 -25 36
 19. Altay

  37 -16 34
 20. Göztepe

  37 -30 28
 21. Yeni Malatya

  37 -39 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.