DOLAR 18,8357 0.03%
EURO 20,1290 -0.42%
ALTIN 1.131,18-0,01
BITCOIN 4318490,59%
Karabük
-1°

HAFİF KAR YAĞIŞLI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Telden (11.Mayıs.2016)

ABONE OL
11 Mayıs 2016 08:32
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KARABÜK “AİLE HEKİMLERİNİN,HASTANELERDE,NÖBETE KALMA SIKINTISINA FORMÜL ARANIYOR..” 80 AİLE HEKİMİ
Karabük’te SAĞLIK SORUNLARI bitip/tükenecek gibi değil,uzunca bir süredir AİLE HEKİMLERİNİN Hastane de NÖBETE KALMASI yolunda bazı uygulamalar var.
AİLE HEKİMLERİ BU UYGULAMAYA MÜTHİŞ TEPKİLİ.
Hastane nöbetini İKİNCİ BİR İŞ olarak görüyorlar.
Zaman/zaman AİLE HEKİMLERİ ile görüşüyoruz ve NÖBET OLAYINDAN anormal derece de yakındıklarına tanık oluyoruz,şimdi belirli bir formül üzerinde çalışmalar var sanıyoruz.
DİLERİZ TARAFLARI MEMNUN EDECEK BİR ORTA YOL BULUNUR ve Karabük’te sağlık sisteminin yüzakı durumunda olan AİLE HEKİMLİĞİ Müessesesi de abuk/subuk bir uygulama ile çökertilmez.
AİLE HEKİMLERİ MÜKEMMEL ÇALIŞIYORLAR..
HASTANE noktasında yaşanan sıkıntılar,Hastane noktasında dile getirilen yakınmalar AİLE HEKİMLİĞİ Müessesesi için dile getirilmiyor ve buradan yola çıkarak “DEMEK İYİ BİR ÇALIŞMA DÜZENİ KURULMUŞ..” gerçeğine ulaşmak mümkün..
Karabük’te 80 civarında AİLE HEKİMİ VAR..
Mükemmel hizmet veriyorlar ve dikkat edin AİLE HEKİMİNE giden insanların ŞİKAYETLERİ/YAKINMALARI ya hiç görülmemektedir veya binde bir bu tür yaklaşımlar gelir.
Demek AİLE HEKİMLERİMİZ iyi çalışıyorlar..
Dileriz abuk/subuk uygulama ile BU DÜZEN BOZULMAZ..

KARABÜK İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRÜ DR.SAYIN SEZGİN TİRYAKİ ; “GENÇLERİMİZİ AKTİF HALE GETİRMELİYİZ..”
Karabük İl Halk Sağlığı Müdürü Dr.Sayın SEZGİN TİRYAKİ günümüzde insanların çok aktif olmadıklarına dikkat çekerek “ÖZELLİKLE GENÇLER ÇOK AKTİF OLMAYAN BİR HAYATIN PENÇESİNDE..” diyor.
BİLGİSAYAR,CEP TELEFONU gibi ileri teknoloji ürünlerinin “ÖZELLİKLE GENÇ KESİMİ,MASA BAŞINA VEYA HAREKETSİZ BİR YAŞAMA SEVK ETTİĞİNE DİKKAT ÇEKİYOR..” Dr.Sayın SEZGİN TİRYAKİ..
Söyledikleri yüzde yüz gerçek.
Sayın TİRYAKİ bu nedenle 400 BİSİKLET DAĞITACAKLARINA işaret ediyor ve gençlerin,en azından bir bölümünü hareketlendirmeye yöneltmeyi umduklarını anlatıyor.
BİR GÖREVLERİ DE OBEZİTE İLE SAVAŞMAK..
Yetişkinler ve gençler HAREKETSİZ BİR YAŞAMI seçimce,hemen beraberinde obezite geliyor,hemen paralelinde beslenme bozukluğu ile birlikte KAYIP GİDEN HAYATLAR geliyor.
Dr.Sayın SEZGİN TİRYAKİ bir olayın altını çizerek “BUNLARA KARŞI İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ BÜNYESİNDE CİDDİ BİR SAVAŞ VERİYORUZ..” diyor.
400 BİSİKLET DAĞITACAKLARINI SÖYLÜYOR..
“İNSANLAR BİRAZ HAREKET ETMEDİ..” diyor..

İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRÜ DR.SAYIN SEZGİN TİRYAKİ ; “BAKANLIĞIMIZIN TEK HEDEFİ İNSAN HAYATINI UZATMAK..”
Geçtiğimiz gün uzunca bir süre sohbet ettiğimiz KARABÜK İL HALK SAĞLIGI MÜDÜRÜ Dr.Sayın SEZGİN TİRYAKİ çok ilginç bilgiler verdi ve Bakanlık hedeflerinden söz etti.
Sayın SEZGİN Ülkemizde yaş ortalamasının 78 civarında olduğuna dikkat çekerek “BAKANLIĞIMIZ ve Sayın BAKANIMIZ YAŞ ORTALAMASINI 85 LERE VEYA DAHA YUKARI ÇIKARTABİLMEK AMACI İLE ÇALIŞIYOR..” şeklinde bilgiler verdi.
ÜLKEMİZDE 78 YAŞ FEİNA DEĞİL GİBİ.
SAĞLIK BAKANLIĞI bu rakamı daha yukarılara çekmek amacı ile çalışmalar yapıyormuş ve “YEREL BİRİMLER OLARAK Sayın BAKAN ve BAKANLIĞIMIZA AYAK UYDURMA KOŞUŞTURMACASI İÇERİSİNDEYİZ..” ifadelerini kullanıyor Sayın SEZGİN.
İnsanların çok durağan bir hayat sürdüğüne işaret ediyor,sonra da “İNSANIMIZI MASA BAŞINDAN,AÇIK ALANLARDA YÜRÜYÜŞ YAPMAYA,BİSİKLETE BİNMEYE YÖNLENDİRMEYE ÇALIŞIYORUZ..” bilgilerini veriyor.
İL HALK SAĞLIĞI bünyesinde ki TOPLUM SAĞLIĞI Merkezi’nin bu amaçlara yönelik “ÖNEMLİ HEDEFLERE..” yöneldiğini anlatıyor Dr.Sayın SEZGİN TİRYAKİ..
“KISA SÜRE İÇİNDE DİYETİSYEN HEKİMİMİZ,PSİKOLOJİ HEKİMİMİZ GELECEK VE ÇALIŞMALARIMIZ DAHA YAYGIN HALE GETİRİLECEK…” bilgilerini veriyor.
Tüm amaç İNSAN HAYATINI UZATMAK..
Ama sağlıklı,dinç,enerji bir biçimde UZUN YAŞAMI sağlamak..
Bakanlık buna yönelmiş

İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ NOKTASINDA ÇIKAN SIKINTI,KOLAYCA AŞILABİLECEK Mİ ACABA..?
AK Parti İktidarının çok önemsediği,ancak,fazla bir mesafe alamadığı İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ Bölgesi noktasında çok önemli HUKUKİ SORUN çıktığına dikkat çekiliyor..
DANIŞTAY ÇOK ÖNEMLİ BİR KARARA İMZA ATMIŞ.
Arazilerin TARIM DIŞI HİZMETLERDE KULLANILMASI noktasında DANIŞTAY tarafından alınan kararın yalnızca İSMET PAŞA Organize Sanayi Bölgesi’ni değil,Ülke genelinde 8-10 Bölgeyi daha ilgilendirdiği anlatılıyor.
SORUN ÇÖZÜLÜR MUTLAKA..
Ancak,en kıymetli şey zaman ve zaman kaybı yaşanacağı kesin,bu zaman kaybı 3-5 ay mı olur,yoksa uzun yıllara mı yayılır bunu şuan itibarı ile söylemek biraz zor görünüyor..
Hoş İSMETPAŞA İhtisas Organize Sanayi Bölgesi,temel olarak FİLYOS LİMANI’NA endeksli düşünülüyordu ve bilindiği gibi FİLYOS Limanı olayında henüz somut bir ilerleme yaşanmadı..
“UZUN SÜREDİR,ÇALIŞMALAR KISA SÜRE İÇİNDE BAŞLIYOR..”yolunda açıklamalar yapılıyor,ancak bir türlü başlamıyor veya bir türlü başlatılamıyor.
O nedenle GECİKME OLSA BİLE PEK ÖNEMLİ DEĞİL..
Mutlaka böyle düşünenler vardır,değil mi..?

MHP TAM ANLAMI İLE BİR “KAOS ORTAMINA SÜRÜKLENDİ VE GÖZLER YARGITAY KARARINA ÇEVRİLDİ..”
Yılların en disiplinli Siyasi Partilerinden birisi olarak görülen,gösterilen MHP tam anlamı ile bir “KAOS ORTAMININ GİRDABINDAN ÇABALAYIP DURUYOR..” ve Partinin sıkıntısı çok büyük.
Genel Başkan ve Genel Merkez Yöneticileri başka telden çalıyorlar,OLAĞAHÜSTÜ KURULTAY talebinde bulunan ve Genel Başkan Adayı olacağını açıklayan isimler için İHRAÇ KARARI verilebileceği üzerinde duruluyor.
MHP İÇİNE TÜM PARTİLER ELLERİNİ ATMIŞLAR SANKİ.
Görülen o ki Sayın MERAL AKŞENER çok ciddi bir çalışmanın içinde ve bu anlamda diğer Genel Başkan Adayı isimlerden BİR TIK ÖNDE ,bu anlamda çok büyük,pahalı organizasyonlara imza atabiliyor..
TÜM TELEVİZYON KANALLARI,ADETA,KENDESİNE AÇIK.
Dikkat ediyoruz Karabük Özelinde de Sayın MERAL AKŞENER’E oldukça büyük destek var,Sayın AKŞENER MHP Karabük tabanında da çok önemli bir yer edinmiş.
YARGITAY KARARINI YAKINDA AÇIKLAYACAK MUTLAKA.

FEVZİ FIRAT CADDESİ ESNAFLARININ KORKTUKLARI BAŞLARINA GELDİ,ANCAK,SU BASKINI HAFİF ATLATILDI..
Geçtiğimiz günlerde FEVZİ FIRAT Caddesi üzerinde işyeri olan kişilerin,ciddi bir tedirginlik yaşadığına işaret eden kısa bir değerlendirmemiz olmuştu.
DÜN YAĞMUR BİRAZ SIKIŞTIRDI.
ESNAFLARIN KORKTUKLARI BAŞYLARINA GELDİ.
Özellikle KARABÜK ECZAHANESİ’NİN biraz alt kısmında yağmur suları GÖL YAPTI ve bazı işyerlerine SULAR GİRDİ.ancak,yine de Allah yüzlerine baktı çok fazla hasar yaşanmadı.
KARABÜK BU SORUNUNA ÇARE BULAMADI.
YILLARDIR AYNI SIKINTI ÇEKİLİP DURUYOR..
Karabük Belediyesi bu soruna çözüm bulabilmek amacı ile FEVZİ FIRAT Caddesi alt yapısını elden geçirmişti,demek giderler yine dar konulmuş ve sıkı bir yağmurda SULAR GÖLET haline geliyor.
DÜN HAYLİ SIKINTILI ANLAR YAŞANDI..
Özellikle bazı araç sahiplerinin,hızlı seyretmeleri ile GÖL HALİNE gelen sular işyerlerine girince,ARAÇ SAHİPLERİ ile İŞYERİ SAHİPLERİ arasında sözlü tartışmalar yaşandı..
KARABÜK BU SORUNUNU ÇÖZEMEDİ..
FEVZİ FIRAT Caddesi üzerinde ki işyeri sahipleri tedirgin.
Adeta YAĞMUR YAĞMASINDAN KORKAR olmuşlar..
Ve ;KARABÜK YILLARDIR BU SORUNU AŞAMADI..
Ne hikmetse aşamadı..

KARABÜK-BARTIN KARAYOLU,YORTAN-HASANKADI-KOZCAGIZ GÜZERGAHINDAN AÇILIRKEN,MEVCUT KARAYOLU
KARABÜK-BARTIN arasında ki KARAYOLU bugün kullanılan güzergah terk edilerek,yeniden ele alınacak ve YORTAN-HASANKADI – KOZCAĞIZ üzerinden yeni bir güzergah açılacak.
O NEDENE BÜYÜK BİR KÖPRÜ YAPILDI.
MESAFELER,HER İKİ YÖNDEN DE,3-5 KİLOMETRE FARKLA AYNI sayılabilir,ancak,yeni güzergah RAMPALARDAN kurtarılarak ,üzerinde seyir edenleri daha rahat ettirecek şekildi.
AYRICA BUZLANMA,KAR NEDENİ İLE KAPANMA tehlikesi daha az ve böyle avantajları var,bugün kullanılan BARTIN-KARABÜK Karayolu ise TURİZM YOLU olarak muhafaza edilecek.
Bu karayolu üzerinde,bazı kesimler YOL KENARINDA Kİ AĞAÇLARIN ÜSTTEN BİRLEŞMESİ İLE TÜNEL halini alıyor ve Bölge dışından gelen insanların müthiş ilgisini çekiyor.
TURİZM YOLU olarak kullanılacak mevcut yol.
Bilindiği gibi AK Partisi İktidarının yetkili Siyasetçilere,KARABÜK-BARTIN arasında ki Karayolu için 6 TÜNELLİ YENİ BİR ÇALIŞMA yapılacak falan gibi açıklamalar yapmışlardı.
Şimdi yeni güzergah üzerinde durulduğundan söz ediyorlar..
Yıllar önce biz yazdığımız zaman “YAHU KARDEŞİM BUNU NERDEN ÇIKARTTIN..” diyen AK Parti Milletvekilleri olmuştu ve AK Parti Tüzel kişiliği şimdi,YORTAN-HASANKADI-KOZCAĞIZ güzergahına döndüler.
Demek o zaman BİZİM GÜZERGAHIMIZ doğruymuş..

“KIZILAY KAN MERKEZİ..” KARABÜK’E GETİRİLEBİLİR Mİ,ACİL KAN İHTİYAÇLARI BÖYLECE SÜRATLE KARŞILANIR MI
“KIZILAY KAN MERKEZİ..” Karabük’te çalışmalarını durdurmuş ve komşu İllerden birisine gitmiş/gönderilmiş,Karabük’te bir hastaya acil kan gerektiğinde O İlden KAN İSTENİYOR,GECİKMELİ OLARAK GELİYOR.
SİYASETÇİLERE BU KONU İLETİLDİ Mİ..?
İLETİLDİ ise çözümü noktasında hangi aşamadayız..?
SAĞLIK ile ilgili işlerin bedeli gündeme getirildiğinde,doğrusunu isterseniz KAN BEYNİMİZE SIÇRIYOR,herhalde bu konuda da bir KAR /ZARAR hesabı yapılarak KAN MERKEZİ Karabük dışına gönderilmiştir.
Dileriz KAN YETİŞMEDİ gerekçesi ile insanlar hayatlarını kaybetmezler,o zaman tam anlamı ile skandal yaşanmış olur,tam anlamı ile bir kepazelik yaşanmış olur..
Haydi “ÜÇ HASTANE KAPATILDI/YIKTIRILDI..” ve Karabük yaşayanlarına “İŞTE SİZE HASTANE..” diyerek “YARIM/YAMALAK BİTMİŞ BİR İNŞAATI KABUL EDİP..” sıkıntılar çektiriliyor,bunu içselleştirdik diyelim..
HİÇ DEĞİLSE KAN MERKEZİ KARABÜK’TE OLSUN..
İnsanlar KAN YOLU GÖZETLEMESİN lütfen..

ŞEHİRİÇİ TRAFİK,SİNSİ/SİNSİ KARABÜK’Ü ESİR ALMAYA BAŞLADI BİLE VE ÇÖZÜM GALİBA TCC ARAZİLERİNDE GİZLİ..
Karabük ŞEHİRİÇİ TRAFİĞİ gün geçtikçe uzunlaşan tıkanmalar yaşıyor,özellikle belirli saatlerde bu tıkanmalar kendisini iyiden/iyiye hissettirir halde.
BUGÜN ÇÖZÜM NOKTASINDA FAZLA SEÇENEK YOK.
ŞEHİRİÇİ ana arterleri genişletme imkanı yok,ŞEHİRİÇİ OTO PARK sorunu için çok radikal,çok can yakıcı önlemlerin alınması gerek,bunu da SİYASETİ DÜŞÜNEN insanların yapması hayli zor.
O ZAMAN TEK ÇÖZÜM TCDD ARAZİLERİ SANIYORUZ.
Yeni yolların açılması ile TCDD ARAZİLERİ ile gündeme getirilebilir ve o zaman rahatlama TRAFİK AKIŞINDA HIZLANMA sağlanabilir yoksa bugün ki halde tıkanma sürelerinin artışından başka bir şey yaşanmaz.
ULAŞTIRMA Bakanı bu konuda söz vermişti.
Bilmiyoruz KARABÜK BELEDİYESİ bu işi takip ederek ne zaman sonuçlandırır ve alınacak bu arazilerin düzenlenip,halkın kullanımına ne zaman açar..
DİLERİZ BUNLAR FAZLA GECİKMEZ..
Zira ;ŞEHİRİÇİ TRAFİK gün geçtikçe kendisini hissettiriyor.
Dileriz fazla geciktirilmez.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (5)
 • karabük düşmanı

  MİLLİ GÖRÜŞ RUMUZLU ARKADAŞIN YAZISININ ALTINA İMZAMI ATARIM , GÖNDEREN RUMUZLU ARKADAŞ ŞERH FALAN HİKAYE.ZAMANIN BÖĞRÜNDE KARDEMİR DERE EVLER MEVKİİSİNDEKİ ŞİMDİ YIKILAN VE YERLERİNE KOCA KOCA BİNALAR YAPILAN ALANI DA ZONGULDAK KARA ELMAS ÜNİVERSİTESİNE KENDİSİ KULLANSIN DİYE VERMİŞTİ AMA KARABÜK ÜNİVERSİTESİ KURULUM AŞAMASINDA İKEN ELİMİZDEN ÇIKACAK MANTIĞI İLE ALELACELE SATTI VE KARDEMİR İN SAYIN YÖNETİCİ VE HİSSEDARLARI HOP ARKADAŞ SEN KİMİN MALINI SATIYORSUN DEMEDİ.AYNISI OLUR ŞU AN Kİ ZİHNİYETE ARSA FALAN TESLİM EDİLMEZ.ALLAH MUHAFAZA KENT MEYDANI DENİLEN GARABET ORTADA.NE OLURDU GİTSEYDİ YEŞİL MAHALLEYE YENİ YAPILAN BELEDİYE BİNASININ YERİNE DE ÇOK KATLI BİR OTOPARK YAPSAYDI, ŞEHİR İÇİNDEKİ ÖNEMLİ, ARTERLERE DE OTOPARKI YASAKLASAYDI.ÖĞRENCİLERE BURS MU VERECEK ÇOK KATLI OTOPARK DAN ELDE EDECEĞİ GELİRDEN VERİRDİ.HEM DE İNSANLARIN GÜCÜNE GİTMEZDİ .
  BELEDİYE BAŞKANI HATA YAPIYOR MALUM FAKAT DİĞER KURUMLAR ÇOK MU MASUM BU KONUDA.İŞ KUR , SSK , MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİ HALA ŞEHİR İÇİNDEKİ SIKIŞIKLIĞA BİNA YAPMA DERDİNDELER.GİDİN KARDEŞİM 5000 EVLER , 100.YIL TARAFINA NE VAR ŞEHİR MERKEZİNDE ÜST ÜSTE BİNALAR.

 • Gönderen

  Kent meydanına uygun giriş çıkışlar yapılarak otoparka dönüştürülse fena olmaz. Tören, miting gibi kitlesel toplantı zamanlarında otopark olarak kullanım askıya alınır….

  İstasyon sahasına beton imalatı yaptırılmasın. TDDY bu alanı belediyeye devrederken tapusuna beton imalatı yapılmamak üzere belediyeye devredilmiştir şerhi koydursun. Böylece belediye yönetimlerinin işi de kolaylaşmış olur. Çünkü onlara baskılar gelir, şu binayı yapalım, bu oteli yapalım, şu kamu kurumunu oraya taşıyalım, avm yapalım diye. Belediye yönetimi baskıdan kabul etse bile devreye ya muhaefet yada sivil toplum kuruluşları girip tapudaki şerhe dayanarak dava açarlar. Böylece oto kontrol sağlanır, belediyeler de baskıdan kurtulmuş olur. Belediye yönetimleri de baskı yapanlara boyunların büküp ellerini açarak ne yapalım elimiz kolumuz bağlı, oraya bina yapamayız derler, topu taça atarlar. Vakıf senedlerinde olduğu gibi bir bakıma. İstaston alanının devir esnasında tapuya böyle bir şerh konulmaz ise o sahadan hayır beklenmesin. Devasa beton yığınları dolar oraya….
  100. yılda bir pazar yeri alanı vardı. Oraya kocaman beton dağ dikildi mesala. 100. yılda öğretmenlere giderken karşı tepeler görülüyordu. Şimdi beton tepe var orada. Nerede bir boşluk var hemen oraya beton dikiliyor…….

 • Milli Görüş

  Şehir içi trafiğin bu noktaya gelmesinin yegane sebebi iş bilmeyen ben yaptım oldu zihniyetindeki belediye başkanıdır. Şehrin göbeğine inat uğruna yeni belediye binası yapmak akıl işi mi? Bu şehirde park sorunu var iken buraya belediye binası yapmak akıl işi mi? Battı çıktıdan söz etmeye gerek yok, kendisi bile çıkamadı şehre ne faydası olsun, Yeşil mahalledeki binaya sırf inat olsun diye gitmedi, şimdi hem valilik hem de il özel idarenin buraya geçeceği söyleniyor. Bu şehrin valisi ya da millet vekili olsam sayın başkana mevcut valilik binasının yerini vermem, niye derseniz, kent meydanı ortada, amerikadaki central park gibi şehrin göbeğinde yeşillikler içerisindeki kocca alan beton yığınına döndü, eğer mevcut valilik binasının bulunduğu alanda verilirse rezil kepaze edeceği ortada.

 • Gönderen

  Fevzi Fırat caddesi gider kanalı için herhalde yeterli eğim sıkıntısı var. Fevzi Fırat caddesine yağış durumlarında otomatik olarak çalışacak pompalı tahliye sistemi kurulsa nasıl olur?….

 • karabük düşmanı

  YAKLAŞIK BİR HAFTADIR YORUM YAPMIYORDUM FAKAT SAYIN GÖLBEK İN ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİ İLE İLGİLİ YAZDIKLARINI OKUYUNCA DAYANAMADIM.SAYIN GÖLBEK TRAFİK SIKIŞIKLIĞINA NEDEN OLAN ÜÇ NEDEN VAR KARABÜK DE. BİRİNCİSİ EV KUR BİNASI , İKİNCİSİ GÜYA TRAFİĞİ RAHATLATSIN DİYE YAPILAN AMA HARCANAN ONCA PARAYA RAĞMEN İŞE YARAMAYAN BATTI ÇIKAMADI , ÜÇÜNCÜSÜ DE ŞEHİR İÇİNDEKİ YOLLARDA İZİN VERİLEN OTOPARK SORUNU.HADİ EV KUR İLE BATTI ÇIKAMADI HEMEN HALLEDİLEBİLECEK SORUN DEĞİL AMA EN AZINDAN BALIK PAZARINDAN PTT YE ORADAN GÜVEN KAVŞAĞINA VE TEKRAR BALIK PAZARINA KADAR OLAN BÖLGE DE ARAÇLARIN PARK ETMESİNE İZİN VERİLMEZSE TRAFİK RAHATLAR.HA BİR DE ZONGULDAK CADDESİ VAR ŞEHİRLER ARASI YOL OLMASINA RAĞMEN İKİ TARAFA DA ARAÇ PARK EDİLİYOR, ÖZELLİKLE MİNİBÜS DURAKLARININ ÇIKIŞ VE BATTI ÇIKAMADI DAN ÇIKIŞ BÖLGESİ ÇOK SIKINTILI . BAHSETTİĞİM BÖLGELERE PARK YASAĞI GELİRSE TRAFİK RAHATLAR.YOKSA BU ZİHNİYETE DEMİR YOLLARI ARAZİSİNİ DE TESLİM EDERLERSE EMİN OLUN ORASI DA İLERDE DÜZELTİLEMEYECEK ŞEKİLDE MAHVEDİLİR.HATIRLAYIN BU ZİHNİYET YEŞİL MAHALLEYE GİTMEDİ BİRİLERİ RANT ELDE ETSİN DİYE TUTTU ŞEHİR İÇİNİ DAHA DA SIKIŞTIRMAK PAHASINA YENİ BELEDİYE BİNASI YAPTI.YAĞMA HASANIN BÖREĞİ NE DE OLSA HESAP SORAN YOK NE BELEDİYE MECLİSİNDE NE DE SAYIŞTAY DA.ARKADAŞ YAZIK DEĞİL Mİ YEŞİL MAHALLE DE Kİ BİNA KAÇ PARAYA YAPILDI ONCA ZAMAN ATIL BEKLETTİN BABANDAN MİRAS MI KALDI NASIL GİTMEZSİN ORAYA DİYEN BİR ALLAH IN KULU YETKİLİ ÇIKMADI.YA DA BİNAYI ORAYA YAPANA NE GEREĞİ VARDI O KADAR PARA HARCAMAYA DİYEN.ÖYLE DEĞİL Mİ YA YAPAN HATALI YA DA TAŞINMAYAN . AMA GÖRÜYORUZ Kİ İKİSİ DE RAHAT RAHAT DOLAŞIYOR.HALBUKİ İKİSİNDEN BİRİ DEVLETİ ZARARA UĞRATTI.BİR GARİBAN ÇOCUK NEFSİNE YENİK DÜŞÜP BİR SİMİT ÇALSA KARNINI DOYURMAK İÇİN POLİSİMİZ DE, HAKİMİMİZ DE SAVCIMIZ DA CEVVAL KESİLİR ALİMALLAH.YAPIŞTIRIRLAR BİLMEM KAÇ YIL CEZAYI.
  YAZMAYA BAŞLAMIŞKEN KARES VE ON EL DIŞINDAKİ ALIŞVERİŞ MERKEZLERİNDE VE KAHVEHANE TÜRÜNDEKİ EĞLENCE YERLERİNDE SİGARA İÇME YASAĞINA UYULMADIĞINDAN DA BAHSEDELİM.BEDESTEN , FATİH ÇARŞISI , ALTINKEPÇE ,TÜCCARLAR KOOP. GİBİ YERLERDE ESNAF ALENEN SİGARA İÇİYOR.BİRKAÇ KEZ POLİSİ ARAYIP BİLDİRDİM POLİS MEMURU ARKADAŞ ZABITAYI ARAYIN DEDİ ZABITAYI ARADIM POLİSİ ARAYIN DEDİ. DEVLETİMİZİN ÜST KADEMESİ BU KONUDA HAYLİ TİTİZKEN ALT KADEMELERDE AYNI HASSASİYET MAALESEF YOK.KARABÜKSPOR MAÇINDA BİLE 11 YAŞINDAKİ OĞLUM SİGARADAN RAHATSIZ OL DU .DAHA NE DİYEYİM.
  BİR DE ŞEHİR İÇİNDEKİ OTOPARK BEDELİNİ ÖDEMEZSEM KANUNİ BİR YAPTIRIMI VAR MI DİYE SORMUŞTUM HİÇ BİR ARKADAŞ VE SAYFANIN SAHİBİ SAYIN GÖLBEK DEN CEVAP GELMEDİ.BEN İŞİN MALİYE TARAFINI ARAŞTIRDIM ONLARIN ÖYLE BİR YAPTIRIMI YOKMUŞ.YANİ ZORLA BAĞIŞ OLMAZMIŞ ARKADAŞLAR.BAĞIŞ DEDİĞİN GÖNÜLLÜ OLUR VE HADİ ALDIN BARİ İNSAFLI OL .SAYGILARIMLA……


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  22 +30 54
 2. Fenerbahçe

  21 +28 45
 3. Başakşehir

  21 +11 40
 4. Beşiktaş

  21 +15 39
 5. Adana Demir

  21 +18 38
 6. Genişlet
 7. Trabzonspor

  22 +5 38
 8. Kayserispor

  21 +4 32
 9. Konyaspor

  21 +2 27
 10. Karagümrük

  21 +3 26
 11. Gaziantep FK

  22 +1 25
 12. Alanyaspor

  22 -8 25
 13. Sivasspor

  22 -5 24
 14. Antalyaspor

  21 -8 24
 15. Hatayspor

  21 -19 23
 16. MKE Ankaragücü

  21 -9 22
 17. Kasımpaşa

  22 -14 22
 18. Giresunspor

  21 -18 21
 19. İstanbulspor

  22 -22 21
 20. Ümraniyespor

  21 -14 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.