DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4759761,15%
Karabük
19°

AÇIK

20:26

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Her Telden (12.Ağustos.2016)

ABONE OL
12 Ağustos 2016 08:50
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KARAR GAZETESİ YAZARI SAYIN MUSTAFA KARAALİOĞLU “FETÖ’LERİ ÜRETEN ZEMİNİ EĞİTİMLE DÜZENLEMEK..” KONULU YAZISI..
KARAR Gazetesi Yazarı Sayın MUSTAFA KARAALİOĞLU’NUN 10 Ağustos günü çıkan bir Köşe Yazısını okudum,müthiş bir yazı ve Ülke geleceğine bakış getiren,derinlik getiren bir yazı.
Sayın KARAALİOĞLU’NUN 10 Ağustos günü KARAR Gazetesinde çıkan yazısının başlığı “FETÖ’LERİ ÜRETEN BU ZEMİNİ EĞİTİMLE TANZİM ETMEKTEN DAHA KIYMETLİ NE OLABİLİR Kİ..” şeklinde.
İçerik olarak “DİNİ DUYGULARI KULLANARAK FETÖ GİBİ,İŞİD GİBİ BİR DİZİ TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ÖNLENMESİNE YÖNELİK..” telkin ve tavsiyeler.
Sanıyoruz DİYANET İŞLERİ Başkanlığı da bu konuda bir çalışma başlatıyormuş ve Sayın KARAALİOĞLU bu çalışmaların hızlandırılması gerektiğini vurguluyor..
OLAY GERÇEKTEN ÇOK/ÇOK ÖNEMLİ.
Bugün FETÖ Terör Örgütü gündem de,yarın,bu veya buna benzer bir dizi TERÖR ÖRGÜTLERİ din motifini öne çıkartarak gündem olmaz mı ve hazır YENİKAPI Toplantı iklimi yakalanmışken,bu konuların üzerine gidilmesi olayını öne çıkartmış Sayın KARAALİOĞLU.
Bunun/bu önlemlerin mutlaka yapılması/alınması gerek.
Hıristiyanlık Dünyasında da birçok cemaatler var,ama Devleti ele geçirmek gibi hiçbir düşünceleri,eylemleri yok,bunu eğitimle halletmişler adamlar.
İSLAM DÜNYASI ve ÜLKEMİZ BUNU NEDEN YAPAMASIN Kİ..?

YAKINDA ÜNİVERSİTE KAYITLARI BAŞLIYOR VE KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ÖNÜNDE AÇILACAK ÖĞRENCİ YURTLARININ STANDLARI..
Yakında KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Kayıt işlemleri başlatılıyor/başlayacak,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NİN önünde açılacak ÖĞRENCİ YURDU VE PANSİYONU Stantlarına dikkat edin.
GEÇMİŞ YILLARDA NELER YAŞANIYORDU..?
ABLALAR/ABİLER ÖĞRENCİLERİ İKNA ETMEYE ÇALIŞIYORLARDI..
Son HAİN DARBE girişimi Ülkemizde büyük bir BİRLİK ŞUURU OLUŞTURDU,bu şuurun DİNİ EĞİTİMİN din eksenli kalması,dini duyarlılıklar kullanılarak DEVLETİN ELE GEÇİRİLMESİ çalışmasına getirilmemesi üzerinde bir duyarlılık,bir hassasiyet yarattı.
DİYANET İŞLERİ BİR DİZİ ÖNLEMLER ÜZERİNDE DURUYOR..
Kesinlikle durmalıdır da..
Size 10 Ağustos günü KARAR Gazetesinde Sayın MUSTAFA KARAALİOĞLU’NUN bir yazısından söz ettik,bu yazı eksenli çalışmalar Ülke açısından müthiş yararlı olacaktır.
ÜNİVERSİTE KAYITLARI SIRASINDA STANTLARI İYİ İZLEYİN..
Bakalım geçen yıllarda olduğu gibi mi olacak…

15/16 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİ,KARABÜK’ÜN ÇOK ÖNEMLİ TEMEL SORUNLARINI ÖTELEDİ Mİ,ÖRNEĞİN HASTANE SORUNU..!!
15/16 Temmuz HAİN DARBE Girişimi,tüm Ülkeyi haklı olarak bu hadiseye ve bu hadisenin lanetlenmesine kilitledi,artık,usul/usul günlük sorunlara dönüyoruz.
Karabük’te de günlük sorunlardan kopma oldu..
Örneğin ;ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA HASTANESİ’NE 200-250 yatak ilavesi için çalışmalar gündemden kalktı,bu ilave için BİNA YAPILMASI gerekir/gerekiyor.
Hatta,bir adım ileriye atarsak,Karabük’e yeni bir DEVLET HASTANESİ girişimi yapılmalı ve Karabük SAĞLIK ALANINDA rahat bir nefes almalı..
BUNLAR GÜNDEMDEN DÜŞTÜ O MENHUS HADİSE YÜZÜNDEN.
O KAHPE GİRİŞİM YÜZÜNDEN GÜNDEMDEN DÜŞTÜ.
Artık,usul/usul günlük hayatımıza düşüyoruz.
Bunların gündeme gelmesi,bunların tartışılması ve bu konuların çözümü için fikirlerin üretilmesi dönemine girmemiz gerek,Karabük bu anlamda zaman kaybetmemeli..
KARABÜK İNSANI DAHA FAZLA SIKINTI ÇEKMEMELİ.

SAFRANBOLU BELEDİYESİ’NDEN 6,KARABÜK BELEDİYESİ’NDEN 2 İSİM “FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ İLE BAĞLANTILI..” GÖRÜLDÜ…!!
FETÖ Terör Örgütü ile ilgili bir dizi gelişme yaşanıyor,örneğin SAFRANBOLU Belediyesi’nden 6 İSİM GÖZALTINA alındı veya tutuklandı ,ayrıca,KARABÜK Belediyesi’nden 2 İSİM GÖZALTINA alındı veya tutuklandı.
BU KADAR MI..?
Biz diyoruz ki,FETÖ ile ilgili SİLÜETLER üzerine gidiliyor,ABLALAR/ABİLER çuval/çuval HİMMET PARASI yollayanlar oldu mu, olup /olmadığı, iyi sorgulanmalı.
Şimdi olayın içine MASAK girecekmiş sanıyoruz..
Bakın bu iş en güzel tarafı olur..
MASAK işin içine girerse en güzeli bu olur..
İnsanlar DÜNLERİ ile BUGÜNLERİ arasında ki hesabı verirler,birden parlamaların hesabını verirler,kayıtları/kuyutları gözden geçirilir ve böylece TOPLUM VİCDANINI RAHATLATACAK sonuçlar ortaya çıkar.
Her ne hal ise artık,ÜLKE BİR UÇURUMDAN DÖNDÜ..
Bu gerçeğe sevinmemiz,zil takıp oynamamız lazım..

VALİ SAYIN MEHMET AKTAŞ “KENT MEYDANI NÖBETLERİ DAHİL,BU KAOS SÜRECİNİ FEVKALADE İYİ YÖNETTİ..” VE GÜVEN VERDİ..
15/16 Temmuz HAİN DARBE Girişimi gecesinden itibaren Karabük Valisi Sayın MEHMET AKTAŞ,süreci fevkalade iyi yönetti ve Karabük o süreçte çok iyi bir sınav verdi.
Daha sonra KENT MEYDANI toplantıları başladı..
O KENT MEYDANI nöbetleri sürecinde de hiç kimseyi rahatsız eden,hiç kimsenin aşırıya kaçan hareketleri olmadı,olmaması için dik bir duruş sergilendiği için olsa gerektir,kimse böyle bir tasarrufta bulunma cesareti gösteremedi/göstermedi.
ARTIK NORMALLEŞME BAŞLIYOR..
Bu süreçte KARABÜK’ÜN HİZMETE OLAN İHTİYAÇLARI VAR.
Bunların öncelik sırasına göre üzerine gidileceği umudu,tüm toplumda olduğu gibi,bizde de var elbet ki,bakın YILLARIN KATI ATIK BERTARAF Tesisi artık bitmeli,bitirilmeli.,
BU KONU İÇİN TÜM ŞARTLAR MÜSAİT ve Sayın CEYLAN bu işe hazır.

KARABÜK İLİ ÇEVRE HİZMETLERİ BİRLİĞİ (KARÇEV..) 10.KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ BİR KOKTEYL İLE KUTLAYABİLİR Mİ DERSİNİZ..?
Biliyorsunuz KARABÜK KATI ATIK BERTARAF Tesisi kurmak amacı ile 16.08.2006 tarihinde BAKANLAR KURULU KARARI ile KARABÜK İLİ ÇEVRE HİZMETLERİ BİRLİĞİ kurulmuştu.
KATI ATIK BERTARAF TESİSİ KURAMADI BU BİRLİK.
Ama olsun,yine de 10.KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ BİR KOKTEYL ile kutlayabilir,katılanlara ise MAZERET ÜRETME noktasında yakalanan başarılar anlatılabilir..
HATTA GÖRSEL OLARAK GÖSTERİLEBİLİR..!!
Olayın bu noktasında “İYİ AMA MASRAF OLUR..” falan derseniz şayet,ŞİMDİYE KADAR YAPILMIŞ MASRAFLARI gündeme getirir ve “BU KADAR MASRAF YAPILARAK GELİNEN NOKTA NEDİR..?” diye sorabiliriz..
BELEDİYELER BİRLİĞE ÖDEMELERİ GEREKEN PARAYI ÖDÜYORLAR MI acaba,hangi Belediyenin ne kadar BİRLİK BORCU var acaba ve bu BİRLİĞİN Başkanlığını DÖNEMİN KARABÜK VALİSİ YAPIYOR biliyorsunuz.
Vali Sayın MEHMET AKTAŞ,Karabük’e yeni atandı,gelir gelmez Ülke büyük bir FELAKETİN EŞİĞİNDEN/UÇURUMUN KENARINDAN döndü ve bu işlere yeterince ağırlık veremedi..
BİR İNANCIMIZ VAR..
Sayın MEHMET CEYLAN’IN Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcılığı döneminde ve Vali Sayın MEHMET AKTAŞ’IN Valilik döneminde bu iş bitirilecektir artık..
BÖYLE BİR İNANCIMIZ VAR ve dileriz yanılmayız..
KATI ATIK BERTARAF TESİSİ ARTIK BİTİRİLMELİ..

BAKIN ; YİNE YAZIYOR,YİNE UYARIYORUZ,BU YIL KREDİ YURTLAR KURUMU YEMEKHANELERİ VE KANTİNLERİ SORUN ÇIKARTABİLİR..!!
Bakın çok önemli olması açısından yine yazıyor,yine uyarıyoruz KREDİ YURTLAR KURUMU YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİ YURTLARININ yemek ve kantin İŞLETMECİLİ için seçim yapılacak.
İHALE DEĞİL SEÇİM YAPILACAK..
İHALE AŞAMALARINDA NELER YAŞANMIŞTI DEĞİL Mİ..?
Şimdi İHALE DEĞİL,SEÇİM YAPILACAK..
Yani yaşanması olası ABUK/SUBUK işler çok daha kolay yapılabilir ve bu nokta da bir UYARIMIZ VAR,eğer işi bilmeyen/işin üstesinden gelebilecek yetenek/birikim/deneyimi olmayan bir SEÇİM GERÇEKLEŞİRSE Karabük’ün huzuru kaçar.
GEÇEN YILLARDA YAŞANAN OLAYLAR VARDI..
O olaylar fazla dallandırılıp/budaklandırılmadı,küçük bir çevre için bırakılarak olayların geçiştirilmesi yoluna gidildi,ancak,ARTIK ÖYLE OLMAYABİLİR,hatta bir adım ileri giderek,ARTIK KESİNLİKLE ÖYLE OLMAZ demek mümkün.
LİYAKATA DİKKAT,DENEYİME DİKKAT,BECERİYE DİKKAT..
Bu iş Karabük’ün gelecekte yaşayabileceği bir dizi olumsuz hareketin şimdiden önlenmesi için AZAMİ DİKKATİN gösterilmesi gereken bir iş..
DİLERİZ, DİKKAT EDEN/EDENLER ÇIKAR..!!

ÖRNEĞİN ; 15/16 TEMMUZ ALÇAK/HAİN DARBE GİRİŞİMİ,KARABÜKLÜLERE “HAVAALANI OLAYINI UNUTTURDU MU..?” NE DERSİNİZ.
15/16 Temmuz Alçak/Hain DARBE Girişimi Ülkemizin UÇURUMUN KENARINDAN dönmesi,FELAKETİN EŞİĞİNDEN geri çekilmesi ile sonuçlandı,ancak,çok büyük bir travma yarattı.
GÜNLÜK SORUNLARIMIZI UNUTTUK.
Bakın KARABÜK 13/14 Temmuz tarihinde KARABÜK’E HAVAALANI YAPILSIN olayını tartışmıyor muydu,şimdi bu tartışma veya buna benzer gündemler bir anda ortadan kalkıverdi.
KARABÜK’E HAVAALANI YAPILMALI MI..?
Bu soruya,öncelikle İKTİDARDA BULUNAN AK PARTİ cevap verdi ve “EVET YAPILMALI,HATTA YENİDEN İKTİDARA GELDİĞİMİZDE KAZMA VURULACAK,KÜREK SALLANACAK..” gibi açıklamalar yaptılar..
SAHİ,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ SİVİL HAVACILIK YÜKSEKOKULU ne oldu bu aşamada,AÇILIP ÖĞRENCİ ALDI MI,yoksa kağıt üzerinde kaldı mı,AKIBETİ HAKKINDA BİLGİSİ OLAN vardır mutlaka..!!
KARABÜK’E HAVAALANI YAPILMALI MI..?
Ne dersiniz yapılmalı mı..?
YEREL GÜNDEMLERE DÖNSEK Mİ ACABA..?
Mesela HAVAALANI YAPILSIN MI..?

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (7)
 • KİMİ TEMİZLİCEN YAHU

  GEÇMİŞTE AK PARTİ İL BAŞKAN YARDIMCILIGI YAPAN İRFAN TOPÇU ARKADAŞIMIZ FACEBOOKTA BİR AÇIKLAMA YAYINLAMIŞ MEHMET ALİ ŞAHİN BEYİN BİR KONUŞMASINI YAYINLAMIŞ.AK PARTİ FETÖCÜLERDEN TEMİZLENECEKMİŞ GENEL MERKEZ ÖYLE DEMİŞ O KONUŞMAYI OKUYUN BAKIN TEMİZLİK NASIL OLUYOMUŞ GÖRÜN,

 • FETÖ SAVAR

  15 TEMMUZ DARBESİNDEN SONRA HALA İŞİNİN BAŞINA DÖNEMEYEN FETÖCÜLER BOY BOY SELFİ ÇEKİP YAYINLIYOR KORKUDAN KARABÜKE GELEMİYORLAR ARAŞTIRI BAKIN KİMLER BUNLAR.

 • AKP VE FETÖCÜLER

  AKP YÖNETİMLERİNDE FETÖCÜLER VARMIYMIŞ GENEL MERKEZ VARSA TEMİZLEYİN DEMİŞ AMMA ŞU ANA KADAR BİR SES ÇIKMADI NİYE ÇIKMADI YA HEPSİ FETÖYE BULAŞMIŞ YADA HİÇ FETÖCÜ HAREKETE BULAŞMAMIŞLAR.SİZCE BUNUN HANGİSİ DOĞRU ACABA.YUKARIDA ALLAH VAR SİZCE BUNUN HANGİSİ DOĞRU ALLAH İÇİN SÖYLEYİN.

 • ahmet

  pelsinvanyaya giden iş adamlarının listesini çıkarmak lazım. oraya gittikten sonra mal varlıklarını kaça katlamışlar bakmak lazım . o zaman bunların para kaynakları kesilir

 • Yorumcu

  Ben bile pensilvanyaya el öpmeye gitmiş denen kişileri bilirken bu kişiler hala büyük şirketlerin yönetimindeyken devlet bunları bilmiyor mu? Bilir bilir de vardır bir hikmet. Zamanı vardır .

 • FETÖ SAVAR

  Sayın Gölbek FETÖ terör örgütüne üye olmak yardım yataklık suçlarından Karabük te yüzlerce kişi gözaltına alındı lakin bakıyorum alınanların çoğu piyon asıl bu işin kaymağını yiyenler pensilvanyada el etek öpenler meydanlarda selfi yarışında bu durum milletin vicdanında derin yaralar açıyor inş devletimiz ve siyasi lerimiz bir an önce bu konuda adım atarlar size sorarım Karabük gücük yer 17 ve 25 aralık operasyonlarını bir milat olarak kabul etsek bu gün belediyelerden atılanlar kurumlardan atılanlar 15 temmuz gecesi mi ifşa oldu bunları sokaktaki çocuk ta biliyordu bunları himayesine alanlar biz kardeşiz diyenlerin hiçmi suçu yok

 • Yine kitabın ortasından

  Ahmet abi yine kitabın ortasından yazmışsın.Dediyin doğru silüetlerle zaman kaybediliyor.Kimler himmet parası vermiş,kimler pensilvanyaya gitmiş kimler FETÖ’YÜ yere göge sığdırmamışta şimdi FETÖYE sövüp duruyor.Bunların tek tek bulunması ortaya çıkartılması ve Türkiyenin arındırılması lazım.Kitabın ortasından ortasından devam et Allahaşkına.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  38 +33 81
 2. Fenerbahçe

  38 +35 73
 3. Konyaspor

  38 +21 68
 4. Başakşehir

  38 +20 65
 5. Alanyaspor

  38 +9 64
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  38 +8 59
 8. Antalyaspor

  38 +7 59
 9. Karagümrük

  38 -5 57
 10. Sivasspor

  38 +2 54
 11. Kasımpaşa

  38 +10 53
 12. Adana Demir

  37 +6 52
 13. Galatasaray

  38 -2 52
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  38 -7 47
 16. Gaziantep FK

  38 -8 46
 17. Giresunspor

  37 -3 45
 18. Ç. Rizespor

  38 -27 36
 19. Altay

  38 -18 34
 20. Göztepe

  37 -30 28
 21. Yeni Malatya

  38 -44 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.