DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4761351,30%
Karabük
19°

AÇIK

20:26

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Her Telden (14.Haziran.2016)

ABONE OL
14 Haziran 2016 08:36
0

BEĞENDİM

ABONE OL

10.NCU KARABÜK VALİSİ SAYIN MEHMET AKTAŞ,DÜN DAİRE MÜDÜRLERİ TARAFINDAN KARŞILANDI VE GÖREVİNE BAŞLADI..
10.ncu Karabük Valisi Sayın MEHMET AKTAŞ,dün Valilik önünde,Daire Müdürleri tarafından karşılanarak makamına oturdu,Vali AKTAŞ’I karşılamaya Sivil Demokratik İnisiyatif Gruplarından ve Siyaset Dünyasından gelen olmadı.
Dün makamına oturan 10.ncu Karabük Valisi Sayın MEHMET AKTAŞ,yaptığı ilk açıklamasında BİRLİK/BERABERLİK mesajları verdikten sonra,MAKAMINDA OTURAN değil,İŞLERİ YERİNDE GÖREN/GÖRMEYE ÇALIŞAN bir Vali olacağını söyledi.
Özellikle DEVLETİN İNŞAATLARINI gezeceğine değinen Vali Sayın MEHMET AKTAŞ,görev sürem içinde,VATANDAŞIMIZLA İÇ/İÇE olmaya gayret edeceğiz yolunda da açıklamalar yaptı.
Bir Basın Mensubu’nun “BİR ÖNCE Kİ VALİ BEYİN TASARRUFLARI HAKKINDA NE DÜŞÜNDÜĞÜNÜ..” sorması üzerine de “GÖREVE HENÜZ BAŞLADIM GELİŞMELERİ BİLMİYORUM.ANCAK ORHAN VALİMİZİN YANLIŞ YAPACAĞINA DA İNANMAM.DURUMU TETKİK ETTİRECEĞİM..” dedi.
Vali Sayın MEHMET AKTAŞ,özellikle,vatandaşla iç/içe olacağım mesajı verirken,esnaflarla,işadamları ile,çalışan kesimle ve kırsal kesimle çok yakın ilişkiler içinde olacağını da ayrıca belirtti.
Vali Sayın MEHMET AKTAŞ’A yeniden başarılar diliyoruz..
Karabük’e kalıcı ve verimli hizmetler vermesini niyaz ediyoruz.
Karabük için de hayırlı bir dönem temennisindeyiz.
Hoş geldiniz Sayın Vali..

YILLARDIR, KATI ATIK BERTARAF TESİSİ’Nİ, YAPTIRIP BECEREMEYEN/BAŞARAMAYAN KARÇEV’İN YENİ BAŞKANI VALİ SAYIN AKTAŞ..
16.08.2006 Tarihinde Resmi Gazete de yayınlanarak Kamu Tüzel kişiliği kazanan ve kısa adı KARÇEV olan KARABÜK İLİ ÇEVRE HİZMETLERİ BİRLİĞİ’NİN Başkanlık görevini O DÖNEMİN KARABÜK VALİSİ yürütüyor.
KARÇEV BAŞKANI DÖNEMİN VALİLERİ OLUYOR..
KARÇEV Kurulduğu günden bugüne kadar KATI ATIK BERTARAF TESİSİ’Nİ yaptıramadı,başaramadı/beceremedi ve şimdi bütün umut KARÇEV’İN yeni Başkanı Vali Sayın MEHMET AKTAŞ’A odaklandı.Bu konu ile ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKAN YARDIMCISI Sayın MEHMET CEYLAN destek veriyor.
Sayın MEHMET CEYLAN “DESTEK VERİRİM..” demişti..
Bu sözünü tutuyor ve “GEREKEN DESTEĞİ VERMEK İÇİN ADETA ÇIRPINIYOR..” Sayın MEHMET CEYLAN,şimdi yeni Karabük Valisi Sayın MEHMET AKTAŞ,bu işe el atarsa,destek noktasında önemli bir avantajı var demektir..
KARABÜK’ÜN ÇÖPÜ,ne yazık ki ASİT KÖYÜ Sakinlerinin tepesine dökülüyor ve Karabük,yine ne yazık ki,yıllardır böyle bir sorunu bitirip hale/yola koyamadı..
UMUDUMUZ Vali Sayın MEHMET AKTAŞ’TA..

KARABÜK TARIM İL MÜDÜRÜ SAYIN CEMALETTİN ÇATAKLI “30 BİN LİRA HİBE DESTEK ALACAKLARI LİSTELERİ HAZIRLANDI…” DEDİ
Karabük Valiliği görevine atanan Sayın MEHMET AKTAŞ’I karşılama töreninde,ayaküzeri görüştüğümüz,Karabük TARIM İL Müdürü Sayın CEMALETTİN ÇATAKLI “30 BİN LİRA HİBE DESTEK ALMAYA HAK KAZANANLARIN LİSTELERİNİ HAZIRLADIK..” dedi.
LİSTELER İLGİLİ BİRİMLERE GÖNDERİLMİŞ.
Karabük’te 30 Bin lira GENÇ ÇİFTÇİYE HİBE DESTEK..” projesinden destek almaya hak kazanan 128 isim tespit edilmiş,bunların bir bölümü HAYVANCILIK,bir bölümü SERACILIK,bir bölümü KÜLTÜR MANTARI Yetiştiriciliği gibi dallarda iş yapmayı projelendirmiş.
İl Tarım Müdürü Sayın CEMALETTİN ÇATAKLI,30 bin lira karşılıksız hibe desteğinden yararlanacak insanları bu paranın NAKDEN verilmeyeceğini anlattı..
Hayvancılık yapacaklara CANLI HAYVANLAR verilecekmiş,ARICILIK YAPMAK isteyenlere ve diğerlerine KULLANACAKLARI MALZEME veya tohum,ilaç ve benzeri araç/gerekleri verilecekmiş..
Sayın CEMALETTİN ÇATAKLI denetim yapacak birimin KENDİLERİ olduğuna işaret ederek,30 bin lira hibe alanların hayvancılık hariç lazım olan malzemelerini alarak faturalarını kendilerine getireceğini söyleyerek FİRMAYA ÖDEMEYİ BİZ YAPACAĞIZ bilgileri veriyor.
Bir konu üzerine “EFLANİ İLÇEMİZDE 1963/65 Lİ YILLARDA 83 BİN BÜYÜKBAŞ HAYVAN VARLIĞININ OLDUĞUNU SÖYLEDİNİZ ŞİMDİ BU RAKAM,KARABÜK’ÜN TAMAMINDA 42/43 BİN CİVARINDA..” bilgilerini de verdi.
30 BİN LİRA HİBE KREDİ ALACAKLAR BELİRLENMİŞ..

“KARDEMİR İŞYERLERİNDEN ATILANLAR ADINA,KARDEMİR KAPISINA 18 HAZİRAN GÜNÜ SİYAH ÇELENK BIRAKACAĞIZ..” SÖZÜ
Çok önemsediğimiz bir Kardeşimiz “19 HAZİRAN,307 ARKADAŞIMIZIN KARDEMİR İŞYERLERİNDEN ATILDIĞI TARİHİN YILDÖNÜMÜDÜ BİZDE O TARİHTE KARDEMİR KAPASINA SİYAH ÇELENK BIRAKACAĞIZ..” dedi.
BİZİ TELEFONLA ARADI,BU BİLGİLERİ VERDİ..
Baktık ortam birden hareketlendi ve bu konuda bize bilgi soranların yanı/sıra,özellikle KARDEMİR işçilerinden olduğunu sandığımız bir dizi yorum ile 307 işten atılan Kardeşimizden olduğunu sandığımız bir dizi yorum gelmeye başladı.
307 İŞÇİDEN KAÇ TANESİ BU EYLEME GELİR Kİ..?
İş akitleri fesih edilenlerin bir bölümü Karabük dışında iş buldu gitti,şeklinde bilgiler var,bir bölümü kendisine yeni bir hayat çizmiş ve o çizgide yürüyor şeklinde bilgiler var.
O NEDENLE,KATILIM ÇOK/ÇOK AZ OLUR..
Ancak ;BİZE BİLGİ VEREN KARDEŞİMİZ ÖYLE DEMİYOR..
Kalabalık bir katılımla SİYAH ÇELENK koyarız düşüncesinde..
Bakalım sonuç ne olacak..

“ADRESE TESLİM KAMU İHALESİ OLUR MU,BÖYLE BİR TEZGAH HAZIRLANABİLİR Mİ..?” SORUSUNA “OHOOO DİYENLER VAR..”
Dün KAMU KURUM ve KURULŞLARDA yapılan ihalelere değinmiştik ve söylendiği gibi “ADRESE TESLİM İHALE OLUR MU..” olayını irdelemeye çalışmıştık..
MÜTEAHHİTLİK YAPANLAR “OHOOO OLMAZ MI..?” diyorlar.
Hatta “BU KONUDA ELİNDE DİNLEME ÇÖZÜMLERİ OLAN MÜTEAHHİTLER BİLE VARDIR..” diyorlar “NASIL YANİ..” diye soruyoruz “ O DÖNEM DİNLEMEYE TAKILMIŞLARDIR.BİR BAŞKA SORUŞTURMA NEDENİ İLE DİNLEMEYE TAKILMIŞLARDIR.VARDIR BÖYLE ŞEYLER..” diyorlar
BU OLUR MU ALLAHAŞKINA..?
Biz insanların halis düşünceler içinde olacağına inanıyoruz,ancak,işin içine MENFAAT/ÇIKAR girince,ortalıkta hiçbir değerin kalmadığını öne süren “OHOOO SEN HANGİ ÜLKEDE YAŞIYORSUN BE ABİ..” diyenler çıkıyor..
Biz de halen TÜYÜ BİTMEDİK YETİM HAKKI diyoruz iyi mi..?
Ne diyelim ALLAH O NİYETTE OLANLARI ISLAH ETSİN..

TCDD ARAZİLERİ,BİR BİÇİMDE,KARABÜK YAŞAYANLARININ KULLANIMINA AÇILMAZSA “ŞEHİRİÇİ TRAFİK YAKINDA KİLİTLENİR..”
Şu an itibarı ile AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Sayın BİNALİ YILDIRIM,ULAŞTIRMA Bakanı olarak Karabük’ü ziyareti sırasında çok önemli bir söz vermişti.
“TCDD ARAZİLERİ KARABÜKLÜLERE VERİLECEK..” demişti.
Yani TCDD Arazilerinin KARABÜK YAŞAYANLARININ KULLANIMINA açılacağı yolunda söz vermişti ve bu nedenle arazilerin KARABÜK BELEDİYESİ’NE devri gerekiyordu.
SANIYORUZ BİR DİZİ TEMASLAR YAPILDI..
Biz o sözlerden sonra MHP KARABÜK Eski Milletvekili Sayın İLHAMİ YILMAZ’IN yıllar önce ki çabalarını anlatmıştık ve O DÖNEMİN Ulaştırma Bakanı Prof.Dr.ENİS ÖKSÜZ’ÜN o arazileri yerinde görüp incelediğine yazmıştık.
O ZAMANLARDA SÖZLER VERİLMİŞTİ..
Dileriz o sözlere dönmez,gibi bir dilekte bulunmuştuk.
Bakın KARABÜK ŞEHİRİÇİ TRAFİK SORUNU GÜN GEÇTİKÇE BÜYÜYOR ve öyle sanıyoruz BİRKAÇ YIL içinde ŞEHİRİÇİ TRAFİK tamamen tıkanır..
O NEDENLE TCDD ARAZİLERİ ÇOK/ÇOK ÖNEMLİ.
KARDEMİR Önünde ki ALT GEÇİT YAPIMI çok önemli..
Dileriz mümkün olan en süratli biçimde bunlar hayata geçer.

“BAKACAĞIN YÜZE TÜKÜRME-TÜKÜRDÜĞÜN YÜZE İSE ASLA BAKMA..” ŞEKLİNDE BİR SÖZ VARDIR,NELERE TANIK OLUYORUZ YARABBİ
“BAKACAĞIN YÜZE TÜKÜRME-TÜKÜRDÜĞÜN YÜZE BAKMA..” şeklinde bir söz vardır,aslında TÜKÜRME sözcüğünün yerine BÜYÜK ABDESTİNİ YAPMI sözleri de kullanılır ya,mübarek günde biz kullanmayalım istedik.
NELERE TANIK OLUYORUZ YARABBİ..
Hele/hele bunların SİYASETEN YAPILDIĞI iddiaları,insanı Siyasetten tiksindirecek noktalara getiriyor iyi mi,SİYASET BU KADAR ÇİRKİN HALE NASIL GELİR,NASIL GETİRİLİR diye düşünüyor insan..
ÜÇ/BEŞ AY ÖNCE NELER SÖYLENİYORDU..?
BUGÜN NELER SÖYLENİYOR YARABBİ..
Buradan yola çıktığınızda,ÜÇ/BEŞ AY SONRASI için “BU İNSAN ESKİ HUYLARINDAN ARINMIŞ,ARTIK BU İNSANA SAMİMİYETİ NEDENİ İLE GÜVENEBİLİRİZ..” diyebilir misiniz..?
Düşünün ki,en ağır sözlerle hücum edilmiş,eleştiri adı altında hakaretler edilmiş,şimdi ise “BENİM FALAN YERE OLAN BAŞKANLIK İŞİM NASIL HALLEDİLİR..” gibi,”BENİM ŞU SORUNUM NASIL ÇÖZÜLÜR..” gibi tavırlar alınıyor.
İYİ DE,O HAKARETLER NASIL UNUTULACAK..?
Eleştiri eyvallah,O HAKARETLERİ NEREYE SIĞDIRACAĞIZ..?
Gerçekten anlamakta zorluk çekiyoruz..!!

EĞER MÜSİAD KARABÜK ŞUBESİ,SAVUNMA SANAYİ MÜSTEŞARLIĞI’NDAN SONUÇ ALABİLİRSE,KARABÜK’E EN BÜYÜK KAZANÇ OLUR..
MÜSİAD Karabük Şubesi,KARDEMİR KANGAL HADDANESİ ürünlerinin değerlendirilmesi,Savunma Sanayi’nde kullanılması için çok önemli bir çabanın içinde görünüyor.
DİLERİZ OLUMLU BİR SONUÇ ALACAKLARDIR..
Bu konuda MÜSİAD Karabük Şube Yönetim Kurulu Üyesi Sayın SEBATİ KESKİN ile Sayın SUAT AKSU detaylı bilgiler vererek “OLAYI ÇOK YAKINDAN İZLİYORUZ..” demişlerdi.
Daha sonra MÜSİAD Şube Başkanı Sayın AHMET NUR ile görüştük ve temaslarının olumlu biçimde yürüdüğüne dikkat çekti,Sayın AHMET NUR bu konuyu uzun zamandır izliyordu zaten.
MÜSİAD bu konuda olumlu sonuç alabilirse mükemmel olacaktır,ancak,SONUÇ NASIL ALINACAK noktası gündeme geliyor ve işte tam burada KARABÜKLÜLERİN BİRARAYA GELEREK YATIRIM yapmaları gerekebilir.
İSTANBUL’DAN bizi telefonla arayan bir SANAYİCİ Kardeşimiz “KARABÜK BU NOKTA DA KENDİ İMKANLARI İLE YATIRIM YAPMALI.SAVUNMA SANAYİ KENDİSİ TESİS YAPMAZ..” demişti.
İŞ O NOKTAYA GELİYOR..
Sayın AHMET NUR,Sayın SUAT AKSU,Sayın SEBATİ KESKİN Savunma Sanayi Müsteşarlığı nezdinde,KARABÜK MİLLETVEKİLLERİNİN DE YÖNLENDİRMESİ ile olumlu noktaya doğru gidiyorlar.
ANCAK ;Karabüklü kendisi yatırım yapar mı..?
Yoksa biriler gelsin YATIRIM YAPSIN diye mi bekler..?
SİZCE NE OLUR..?

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (22)
 • uzunmu-kısamı

  Dinleyici kardeş İsmail aydın Müdür olmadan önce onu her turlu kullanmışlar yanı n e anlarsanız anlayın odacı gıbı oğlan gıbı oda bütün personelden intikam almaya çalışıyor iş kurdan adam alan o değil onu adam alma işine odacı fikri bakıyor odacı fikri kendini özel kalem mudur ü sanıyor hatta kapıya yazdırdı. Kendisi gibi Mehmet uzunda odacı, ikisi aynı! eyer özel idarede 2-3 yalaka hariç itiraz eden olursa ne derseniz deyın neyse lafın kısası uzunu Mehmet ali Şahinde bitiyor ne zaman Mehmet CEYLANDAN KORKMAZSA ODACI KILIKLI Mehmet UZUN’ u görevden alması lazım saygılar arkadaşlar yeter artık özel idare iş yapma zamanı odacılarla zaman kaybedecek vakti, yok!!!!!

 • BU KADAR

  UZUNU KISAYI BİLMEM ÖZELİDARE ZATEN BİTMİŞ VAZİYETTE UZUN,KÖKÇÜ,EROĞLU BUNLARIN HEPSİ İŞTEN ANLAMAYAN İDARECİLER, YENİ MÜDÜRLER DİYE ZIRVALAYANLAR GÖREVDEN ALINAN MÜDÜRLER KAÇ YILLIK MEMURLARMIŞ BİLEN VAR MI 3-5 YILLIK ONLARIN MÜDÜRLÜK KAPASİTELERİ VAR MI YOK AMA YAĞDANLIK VAZİFELERİNİ İYİ YAPIYORLAR.İNŞ.MD. NASIL MÜDÜR OLMUŞ ARAŞTIRIN YAPTIKLARINI ARAŞTIRIN NE BULACAKSINIZ. YOL MÜDÜRÜ NASIL HAVALARDAYDI ORADA ÇALIŞANLARA SORSUNLAR BAKALIM.

 • dinleyici

  mehmet uzun ve yanına aldığı 3-5 kişi bütün özel idareyi yönetiyor. mesela işkurdan özel idareye alınacak personeller mehmet uzun ve personel müdürü ismail aydının akrabaları. özel idarede çalışmak için ismail aydının akrabası olmak lazım.önce işkurdan özel idareye başlatıyor sonrada işkurdan müteahhit personeli olarak özel idareye alıyor akrabalarını. karabük te o kadar işe ihtiyacı olan personel varken bu şahısların yaptıklarına yazıklar olsun. ismail aydın adı personel müdürü,ne personelden haberi var ne işten haberi var.Boşuna 10 yıldır o koltuğu dolduruyor.ama bu şahsa kimse bişey sormuyor çünkü mehmet uzunun 1.numaralı adamı.Mehmet uzuna sormak lazım 10 yıldır ismail aydın 1 tane özel idare için ne yapmış?herşeyini ona yaptırdığı için kimse bu arkadaşa karışmıyor.yazıklar olsun…yazıklar olsun..balık baştan kokar…özel idare ne hallerde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Erdogan eren

  Vay CHP nin haline
  Kimse sokakta chpliyim diye gezmesin.
  Öyle ya CHP’yi Partisi kapanan DYP liler yönetecek CHP liler herzamanki gibi yonetilmeye devam. Bu arada Erdoğan Dinçer Mehmet Durumu neden aday yaptı
  Özelliği ne
  Ortak özellik
  Belediye seçimlerinde
  Araç Kastamonu lu
  Rafet Vergili ye oy vermek mi.
  Malum

 • uzun-mu Kısamı

  evet Topal ördek bey nefis yazmışsınız size katılıyor sadece sana ekleyeceğim Mehmet ceylan Mehmet uzunun akrabası onu görevde o tutuyor Allah tan reva mı, odacılık yapacak kabiliyeti olmayan Mehmet uzun hala genel sekreterlik gibi asil görevde duruyor yazıklar olsun Mehmet ali şahin eyer Mehmet ceylandan korkmasa şimdiye kadar o kişiyi (kısayı) görevden alırdı.

 • tansel

  Özel İdarede yaşananlar bu kadar açıkken mehmet uzun o koltukta nasıl oturuyor hayret!!karabüke hiçbir şey katmayan hiçbir proje üretmeyen koltuğu sallanınca altındaki müdürleri değiştirip bütün kendi suçlarını onların üstüne atan ,durmadan özel idareyi borçlandıran ama özel idareye gelir kaynağı sağlayacak hiçbir proje üretmeyen bir kişi mehmet uzun….yazıktır,günahtır….Özel idarede çalışan kendi personelleri tarafından bile sevilmeyen,hiçbir işi takip etmeyen mehmet uzun en son karabüklü pırıl pırıl çalışkan müdürlerimizi görevden alarak onların yerine karabüklü olmayan,karabükü tanımayan,devlet işlerinde tecrübesi olmayan daha 1 senelik memurluk hayatı olan kişileri birim müdürü yapıyor.1 senelik memur olan karabükü tanımayan işlerde tecrübesi olmayan bir kişii hangi mantıkla niçin müdür yapıyor anlamak mümkün değil!!artık birilerinin bu işe dur demesi lazım.karabük mehmet uzun yüzünden bu hale gelmesine birilerinin dur demesi lazım

 • Vatandaş

  mehmet uzun merkez ilçede eğriova göleti yapılacak demişti, yapmadı.
  kayabaşı okulu kaç senedir boş boş bekliyor, inşaatta bir ilerleme yok, ne zaman biter bilmiyorum.
  Devletin parası kaynakları bu kadar çar çur edilirmi. KEyfi olmaması lazım.
  Sürekli müdür değiştirle olmuyor.

  Hep işlerin yürümemesini, altında çalışan müdürlere yoran ve onları görevden alınca işlerin düzeleceğini iddia ederek hep koltuğunda oturan sözde idareciye mehmet uzun denir 🙂

  Bunu herkes biliyor.

  Vatandaşın dilinde özel idare yerden yere vurulsun, m.uzun a toz kondurmayalım. Bu tartışmaların sebebi m.uzun dur.

  yanlış mıyım acep

 • Doğrucu

  Sayın Gölbek,

  Konu Özel idareden açılmışken bir iki laf da ben etmeden geçemeyeceğim.

  Karabük’ün en büyük merkez köylerinden birisi olan Bulak köyünün yollarına bir bakın Allah aşkına,

  Safranbolu’nun en büyük köyü olan Yazıköy’ün yollarına bir bakın Allah aşkına.

  Bu özel idare ne iş yapar?

  Baştakiler 8-10 haneli kendi köylerinin içini asfaltlayacaklar, büyük köyler yetim kalacak.

  Ben bahsettiğim köylerden birisinde yaşasam o yetkilileri orada adam gibi otutturursam şerefsizim. Sabah akşam kapılarında yatarım illallah dedittiririm. Demekki köylerin de sahibi kalmamış. Ağlamayana meme vermiyorlar maalesef.

  Saygılar

 • Hasan öztürk

  Sayın Gölbek, gördüğünüz gibi Özel idare karışmış durumda, lütfen daha fazla m.uzun’un arkasında durmayın. Özür dileyerek söylüyorum, Başta Masanızda bulunan çiçek olmak üzere desteğinizi kaldırın ki, olaylara daha net bakabilesiniz.
  Özel idare genel müdürü olan kişinin, Eflani ilçesinde bundan belki 10 sene önce Vagon Diril diye bir aleti usulsüz kiraladığından dolayı, dönemin Valisi Mustafa KAPSIZ tarafından soruştırma açıldığı doğrumu değil mi?
  Mustafa KAPSIZ bu soruşturma neticesinde mehmet uzun’a idarecilik yapamaz kararı çıktı mı, çıkmadı mı? Sonuçta m.uzun’un sorusturma gecirmemis biri olmadığı ortada. Sütten çıkmış AK Kaşık deyil 🙂
  Özel idare mensubu ne kadar kendini zorlasa da gerçekler ayen beyan belli, isteyen araştırabilir.
  Ahmet Sözen kimi kurtaracak, nasıl kurtaracak, müphem boş boş yazmış durmuşsun.
  Ayrıca özel idarenin işleri öyle tıkır tıkır yürümüyor. Bir sürü bitmeyen işleri var.
  Eflaniye yapılacak diye söz veridği Ortakçı göletimiz ne oldu?
  Eflani Spor Salonu hala kullanılamıyor, kaç sene geçti, hiç bir çözüm yok.
  Boyna laf, Boyna laf. İcraat yok,
  iş yapacak, işten anlayacak biri lazım.
  Sayın Valim, 10 senedir gitmeyen bu genel sekreteri bir kez daha gözden geçirin lütfen. Eflani hizmeti hak ediyor.
  Mehmet Ceylan akıllı bir bürokrat ve sisayetçi, belki m.uzun u göreve getirdi ama iş yapamadığını görünce o da hala desteklermi bilmem. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.
  Sayın M. A. Şahin defalarca görevden aldı, malesef araya adamlar girdi gene başımıza kaldı.
  Mübarek ayda, güzel gelişmeler olacağına inancım tamdır. Yoksa vebaldir, liyakatli idareciler olmasını istemek çok normal değilmi,
  Bu konuyu açtığınızdan dolayı çok sağolun.
  Toplumun bir sıkıntısı imiş, ama kimse konuşamıyor bunu anladım.

 • TOPAL ÖRDEK

  Sayın Genel Sekreter medyada boy göstermek için yaptığı şovları bıraksında işine baksın.Karabük İl Özel İdare Genel Sekreteri tam bir topal ördektir.3 defa görevden alınıp mahkeme kararı ile görevine geri geldikten sonra eski İl Genel Meclis Başkanının gayretleri ile görevde kalması için Ankara da bir iftar programında Ak Partili İl Genel Meclisi Üyelerini baskı için Ankara ya getirerek Sayın Mehmet Ali Şahin’i ikna ederek yerini sağlama almış ve o gün bugündür İl Özel İdarede AK Partili İl Genel Meclis üyelerinin emir kulu olmuştur.İlçelerdeki iş makinalarının idaresi tamamen AK Partili meclis üyelerinin elindedir
  Köylere Hizmet Götürme Birlikleri ile yapılan ihalelerde de insiyatif meclis üyelerindedir.Mehmet Uzun topal ördek misalidir.Tabi bu arada fırsat buldukça geçmişte kendini desteklemeyen bürokratları tasfiye etmek elinden geleni yapmaktadır.
  Sayın Valimiz lütfen İl Özel İdaredeki bu kokuşmuş Genel Sekreteri derhal görevden alınız.Çünkü Karabük’e vereceği hiç bir birikimi yoktur.Yalnız en önemli özelliği önemli gün ve haftalarda yayınladığı mesajlarıdır .Buradan Sayın Bakan Yardımcımız Mehmet Ceylan’a sesleniyorum Karabük’ü azıcık seviyorsan çekil bu adamın arkasından.
  Son sözümde İl Başkanı ve Sayın Milletvekillerimize Karabük böyle aciz, iş bilmez,emir kulu bürokratları hak etmiyor Bu vebala ortak olmayınız…Görevde kalmak için İl Özel İdare kaynaklarını abuk subuk fikirleri ile çarçur etmektedir.

 • Osman baskan

  Ahmet abi birazda CHP’yi yazsan Pazar günü merkez ilçe Kongresi olacakmış
  Mehmet Durum tek adaymış
  Chp de adam. Kalmamış dogruyolcu Mehmet Durum CHP’ye ilçe başkanı olacakmış
  Il Başkanı Öyle emretmiş
  Erdoğan Dinçer Tüm gücüyle başka aday çıkmasın diye çalışıyormuş
  Birde
  Üniversiteli öğrencisi Gençlik kolları Üyesi kıza mesaj çekenlerden birisinin ilçe yönetimine girmesi için baskı yapıyormuş
  Bu arada diğer mesajcı zaten yönetimler de görevli
  Bir yanda Ensar cı AKP
  Bir yanda Mesaj cı CHP
  Bir yanda kurultay sız MHP
  Umudumuz…………….

 • güngör t.

  Ahmet bey özel idareyi anlatan yazılarınızda herşey toz penbe görünüyor.çok iyi çalışıyor özel idare ve tabiki mehmet uzun diyorsunuz.ama görünen o değil gibi.sokakta konuşulanlar,basında yazılanlar,özel idarede çalışanların anlattıkları,buraya yazılan yorumlar herşeyin çok farklı olduğunu gösterir gibi?bence özel idare hakkında geniş çaplı bir araştırma yaparak yazmanız gerekli!hep mehmet uzunun anlattıkları yazıyorsunuz birazda özel idare çalışanlarının anlattıklarına kulak vererek yazın.mehmet uzunun özel idareyi ne hale getirdiğini ve ve işleri eline yüzüne bulaştırdığını yazın.

 • yeniceli

  Sayın Ahmet Bey;Gelen yeni valimiz ” Orhan Alimoğlu Valimize de hizmetleri için teşekkür ediyorum ama isabetsiz bir kararı olmuşsa onun değerlendirmesini yaparız.”dediğine göre Özel İdare yapılan giden valimizin yaptığı değişikliklerde bir sıkıntı olduğunu hissediyor.Vali beyde bundan rahatsız olmuşa benziyor.Hala anlaşılamayan nokta vali bey kararnamesi çıkacağı gün gideceği bilerek 2,5 yıl bekleyip son gün son anda böyle bir değişiklik yapması hiç etik değil!Bu değişikliğinde genel sekreter tarafından ısrarla yaptırılmak istenmesi hiç hoş değil!!!!
  kaybeden karabük oldu.kaybeden karabüklü genç evlatlarımız oldu.kaybeden karabük halkı oldu.

 • Tape çözümleri

  Ahmet bey tape çözümlerini görmedinmi okumadınmı.Bunlar insanın ekmeyini elinden alır sonrada namaza durur kul hakkıyla öte dünyaya gidecek hepside .İnsanların elinden ekmeyini al,sonra namaza duruver.Lan bu kadar basitmi kul hakkı yemek.Allah öte dünyaya kul hakkıyla gelmeyin demiyormu.Bunların hepsi kul hakkı yiyenler,tamammı.Tape çözümlerini seninde okudunu tahmin ederim.Siyasi bi değişiklik ne insanların hesap vermesine sebep olmıcakmı

 • fatihh

  arkadaşlar köy hizmetlerine gidin ve orada neler olduğunu görün ve duyun.köy hizmetlerinde çalışanlar çok rahatsız ve tedirgin. yapılan değişiklikleri bütün personeller mehmet uzunun yaptığını söylüyorlar. mehmet uzunun birim müdürlerinden intikam alırcasına görevden aldığını konuşuyorlar.yeni atanan birim müdürlerinden birinin özellikle mehmet uzunun giden vali beyle ısrarla görüşüp giden valinin adamını müdür yaptığını söylüyorlar.mehmet uzunun yardımcılarıyla kavga içinde olduğunu ve onlara yetki vermemek için herşeyi yaptığını söylüyorlar.

 • hayretler içinde

  Özel idare mensubu adıyla yazan akadaş belliki özel idarede çalışıyor yazdıklarına bakılınca?Yazdıkları çok ilginç?yazısında1-Özel idarede yapılan bir haftadır konuşulan değişiklikleri mehmet uzun yapmadı siyasiler yapti diyerek topu başkasına atıyor
  2-mahmemesi olan kim?ve kim genel sekreter olacak?
  3-anlaşılan o ki daire içinde genel sekreter ve başka amirler arasında çekişmeler var?
  NELER OLUYOR ÖZEL İDAREDE BELLİ DEĞİL?AMA MEHMET UZUNUN ORANIN AMİRİ OLARAK ACİL Bİ AÇIKLAMA YAPMASI LAZIM?VALİ BEYİN DURUMU ACİL OLARAK İNCELEMESİ LAZIM

 • yiğit

  ahmet abi nasılsın iyimisin inşallah iyisindir biz iş akti fesihlerin 350 davaları ne aşamada bilgilerinizi bekler saygılarımızı sunarız iş akti fesihler adına .

 • Gönderen

  Karabük MÜSŞAD madem savunma sanayi ile işbirliğini araştırıyor; o zaman yeni çıkacak teşvik paketini de dikkatle izlesinler…

  Devlet “benim şu malzemelere şhtiyacım var diyecekmiş. O malzemeleri üretmek için ortaya çıkacak yatırımcıya üreteceğin malları şu zamana kadar almayı garanti ediyorum, fabrika için arsa vereceğim, sermayen yoksa şirkete %50 ortak olacağım ama şirketi sen yöneteceksin ve şu zaman sonra da şirketi sana devredeceğim.
  Stratejik ürünlerde mühendisler için destek vereceğim, ilelebet vergi teşviği vereceğim” diyecekmiş…
  Belli başlı firmalara da “gel sen şu malzemeyi üret” diye teklif edilecekmiş. Buradan Kardemir de bir pay kapması lazım. Mesala Altay tankının bazı parçalarını dökebilir mesala. Veya top namlularını dövebilir, delebilir. Nükleer santrallerin tanklarını kıvırabilir, kaynatabilir vs.

  Bugün yarın bu teşvik paketi açıklanacakmış. Karabük olarak şimdiden hazırlık yapılması lazım.

  Bundan güzel teşvik mi olur? Nerde ise bedava yatırım yapma şansı doğuyor. Müşteri de garanti….

  Filyos limanı başlayacaktı. N’oldu?
  Birkaç defa burada yazdım; “Başladı, başlıyor demeye bakmayın, 2016 yılı bütçesinde Filyos limanı için kaç lira ödenek ayrılmış onu araştırın” demiştim…

 • Bilhassa

  Bakıcan yüze tükürme (s.çma) derler ya,bırak o yüze bakmayı yalayanları görmek mümkün.Bunnarın anasının adı döndü,kendileride fırıldak nokta kadar menfate virgül kadar eyilirler.Cemiyet bunnarın yüzünden böyle kalitesiz hale geldi zatten

 • DEYMEZ

  CEVAP VERMEYE BİLE DEYMEZ.SEN NERDE YAŞIYON BİLADER.AK PARTİ MEHMET UZUN MÜLKİ İDARE ANLAŞMASIYLA YAPILAN OPERASYONLARADAN HABERİNMİ YOK YALANDAN YERE HABERİN YOKMU GİBİ DAVRANIYON.HATTA BİRKAÇ KÜÇÜK PARÇANIN KALDINIDA PARTİLİLER SÖYLÜYOLAR MIIŞŞŞŞ.

 • Ali CAN

  Peki “Mehmet Uzun” denilen kişi ne iş yapar? Sorumluluğu ne?

  Özel idarenin müdürlerini Ak Partimi atıyor? M.Uzun Ak Partinin atamalarınımı yapıyor?

  Ben anlamadım, özel idare mensubu lütfen Cevap,

 • ÖZEL İDARE MENSUBU

  YENİ VALİMİZ ÖZEL İDAREDE YAPILAN ATAMALAR İÇİN ORHAN VALİ YANLIŞA İMZA ATMAZ DİYEREK ÇOK DOGRU TESPİT YAPMIŞ.YANLIŞ OLAN O OPERASYONLAR DEYİLDİ.YANLIŞ OLAN O OPERASYONLARA KARŞI ÇIKANLAR.BU MESELEYİ MEHMET UZUN BEYE YIKMAYADA UGRAŞMAYIN BU MESELENİN ARDINDA AK PARTİ İL TEŞKİLATI OLMADAN OLURMU.NE YANİ MEHMET UZUNU YIPRATARAK HALEN MAHKEMESİ DEVAM EDENLERİDEN GENEL SEKRETERMİ YAPTIRICANIZ.OLACAK İŞMİ BU EYER AK PARTİ İKTİDARDAN DÜŞSÜN O MAHKEMELER HAPİS CEZALARIYLA BİTER TAMAMMI.ONLARI AHMET SÖZENDE KURTARAMAZ O ZAMAN


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Trabzonspor

  38 +33 81
 2. Fenerbahçe

  38 +35 73
 3. Konyaspor

  38 +21 68
 4. Başakşehir

  38 +20 65
 5. Alanyaspor

  38 +9 64
 6. Genişlet
 7. Beşiktaş

  38 +8 59
 8. Antalyaspor

  38 +7 59
 9. Karagümrük

  38 -5 57
 10. Sivasspor

  38 +2 54
 11. Kasımpaşa

  38 +10 53
 12. Adana Demir

  37 +6 52
 13. Galatasaray

  38 -2 52
 14. Hatayspor

  37 -7 50
 15. Kayserispor

  38 -7 47
 16. Gaziantep FK

  38 -8 46
 17. Giresunspor

  37 -3 45
 18. Ç. Rizespor

  38 -27 36
 19. Altay

  38 -18 34
 20. Göztepe

  37 -30 28
 21. Yeni Malatya

  38 -44 20
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.