DOLAR 18,8124 0.09%
EURO 20,4024 0.04%
ALTIN 1.157,73-0,26
BITCOIN 429097-3,84%
Karabük

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her Telden (15.Aralık.2015)

ABONE OL
15 Aralık 2015 09:49
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TÜM DÜNYADA Kİ ÇELİK ÜRETİMİNİN,YARISINI ÇİN HALK CUMHURİYETİ TEK BAŞINA GERÇEKLEŞTİRİYOR VEEE..
Tüm Dünya Ülkeleri 1 milyar 700 milyon ton civarında yıllık çelik üretimi yapıyorlarmış ve bunun 800-850 milyon tonluk bölümünü ÇİN HALK CUMHURİYETİ tek başına gerçekleştiriyormuş.
ÇİN HALK CUMHURİYETİ ürettiği çeliği İÇ PİYASALARINDA tüketemeyince,DÜNYA PİYASALARINA açılmış ve önemli çelik üreticisi olan ABD,Almanya gibi Ülkeler dahil,bütün Ülkelerin piyasalarını darmadağın etmiş.
TÜRKİYE DÜNYA ÇELİK ÜRİTİMİ SIRALAMASINDA 8.DURUMDA..
ÇİN HALK CUMHURİYETİ bu anlamda Ülkemizi de çok önemli ölçü de etkilemiş bulunuyor ve birçok ÜRETİCİ FİRMA ya üretimini azalttı veya tamamen durdurdu..
ÇELİK PİYASALARINDA ADETA BİR KAOS YAŞANIYOR.!!
Örneğin YILLIK ÜRETİMİNİ 2 milyon tona çıkartan KARDEMİR ciddi bir sıkıntılı süreçten geçiyor,KARDEMİR’İN 2015 yılını büyük çaplı bir zarar ile geçeceği bekleniyor..
ÖTE YANDAN DÖVİZ CİNSİNDEN BORÇ ÖDEME SÜRECİ GELDİ..
Haydi,bu süreci BORÇLANMA TAHVİLİ çıkartarak ve bunun satışından elde edilen gelir ile kapattılar kabul edelim,ama,bu defa tahvillerin TAHVİL ALANLARA geri ödeme süreci başlayacak..
Çok önemli bir KARDEMİR yetkilisinin dediği “BORCU BORÇLA KAPATMAK..” süreci ne kadar devam edecek ve bunun için gerekli olan PİYASALARIN DÜZELMESİ/AÇILMASI ne zaman başlayacak..?
ÇİN,PİYASALARI DARMADAĞIN ETTİ ADETA..!!

ÇİN HALK CUMHURİYETİ,ÖNCE “UCUZ KÜTÜK SATARAK ENTEGRE TESİSLERİ..”,SONRA,MAMUL ÜRÜN İLE HADDELERİ
ÇİN HALK CUMHURİYETİ piyasalar “BİR BİÇİMDE UCUZ KÜTÜK DEMİR..” veriyor ve HADDANELER bunu kullanarak piyasalara ucuz mamul ürün verme imkanı bulabiliyorlar..!!
Bu durum ENTEGRE DEMİR/ÇELİK Tesislerini zorluyor..
Olayın tam bu noktasında,acaba,”ÇİN HALK CUMHURİYETİ,UCUZ KÜTÜK DEMİR SATARAK,ÖNCE ENTEGRE TESİSLERİ BİTİRMEYİ/BATIRMAYI DÜŞÜNÜYOR OLABİLİR Mİ..” şeklinde bir soru gündeme getirilse yanlış olur mu..?
Önce entegre tesisler,ucuz kütük demir verilerek batırılır mı..?
ÇİN HALK CUMHURİYETİ,daha sonra atacağı bir adım ile,Ülkemiz piyasalarına UCUZ MAMUL ÜRÜN SOKMAYA BAŞLAYARAK,bu kez de HADDECİLERİ devre dışı bırakmaya yönelebilir mi..?
İLK BAKIŞTA ÇOK ZOR GİBİ GÖRÜNÜYOR DEĞİL Mİ..?
Evet ÇOK ZOR bir olay,ancak,tamamen İMKANSIZ DEĞİL gibi..
Ama,en azından şu an itibarı ile,Ülkemiz ÇELİK SEKTÖRÜ,ÇİN HALK CUMHURİYETİ’NİN ucuz ürünleri ile ciddi bir sarsıntı geçiriyor ve korumacılık anlamında bir önlem görülmediği,özenle,belirtiliyor..
SEKTÖR KORUMASIZ BIRAKILMIŞ GÖRÜNÜYOR..
Sıkıntıyı İŞİNİ KAYBEDENLER çekiyor.

AK PARTİ İL BAŞKANI SAYIN TİMURÇİN SAYLAR;“KARABÜK’E YATIRIM/YATIRIMCI ÇEKMEK İÇİN ÇABA HARCIYORUZ”
Geçtiğimiz gün AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR ve İl Başkan Yardımcısı Sayın ALİ ERORHAN ile uzunca süre sohbet ettik ve kendilerinden bilgiler aldık.
Göreve ilk geldiği günlerde,Sayın TİMURÇİN SAYLAR için “YATIRIMI BİLİR,YATIRIMCI İLE İLİŞKİLERİ BİLİR,KARABÜK İÇİN ÇOK YARARLI BİR İL BAŞKANLIĞI DÖNEMİ GEÇİRECEKTİR..” şeklinde değerlendirmeler yaptığımızı çok iyi hatırlıyoruz.
Sayın TİMURÇİN SAYLAR o tespitlerimizi haklı çıkartacak bir İl Başkanlığı sergiliyor ve “KARABÜK’E YATIRIM GETİRMEK İÇİN ÇOK YOĞUN BİR GAYRETİN İÇİNDEYİZ..” diyor.
“YATIRIMCI GELMESİ İÇİN,ALT YAPININ TAMAMLANMASI GEREK.BUNUN BİRİNCİ ŞARTI ELEKTRİK ENERJİSİ OLACAK VE KARABÜK KISA SÜRE İÇİNDE BU NOKTA DA ÇOK ÖNEMLİ POTANSİYELLERİ YAKALAYACAKTIR..” bilgilerini veriyor.
Ankara temasları noktasında Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN kendileri için çok büyük bir şans olduğuna dikkat çeken Sayın TİMURÇİN SAYLAR “HEM Sayın ŞAHİN’DEN,HEM Sayın UYSAL’DAN BÜYÜK DESTEK ALIYORUZ..” diyor..
Bir OTOMOBİL ÜRETİCİSİ Firma ile yakın temaslarının olduğuna işaret eden Sayın SAYLAR “İSMETPAŞA YATIRIMINA BUNUN İÇİN BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ.ORADA Kİ İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BU YÖRENİN ÖNÜNÜ AÇACAKTIR..” iddialarını dile getiriyor.
“YAPMADIĞIM TEK İŞ,EŞİN/DOSTUN ÖZEL İŞLERİNİ TAKİP ETMEK.BUNUN İÇİN KİMSE KUSURUMA BAKMASIN.KİMSE BENDEN ÖZEL İŞİ İÇİN TAVASSUTTA BULUNMASIN..” gibi göndermelerde de bulunuyor Sayın SAYLAR.
“ÇOK BÜYÜK PROJELERİN PEŞİNDE KOŞUYORUZ..” diyor..

AK PARTİ İL BAŞKANI SAYIN TİMURÇİN SAYLAR “YATIRIMCI UCUZ ARSA-BOL ELEKTRİK ENERJİSİ BULURSA GELİR..”
AK Parti Karabük İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR,oldum/olası rant/çıkar ilişkisi/ihale takibi gibi şaibeli işlerden uzuk bir isim olması ile tanınır,öyle bilinir,gerçekten de öyledir.
Sayın TİMURÇİN SAYLAR pozitif bir insandır ve bu yapısı,beraberinde pozitif,olumlu,birleştirici bir anlayışı getirir,bu tutumu SEÇİMLER sürecinde dargın/küskün,ayrılıp gitmiş/başka partili/ hemen herkesi kucaklaması/kucaklamaya çalışması ile görülmüştür zaten.
Karabük özelinde yüzde 60.5 oy almak kolay değildi elbet..
Sayın TİMURÇİN SAYLAR yatırım/yatırımcı noktasına hayli hassas bir insandır ve “YATIRIMCI UCUZ ARSA,BOL ELEKTRİK ENERJİSİ İSTER.BUNLARIN TEMİN EDİLMESİ GEREK..” görüşünde..
ESKİPAZAR/İsmetpaşa İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile UCUZ ARSA TEMİNİ noktasında büyük bir mesafe alınacağına işaret ediyor Sayın TİMURÇİN SAYLAR..
ELEKTRİK ENERJİSİ noktasına değiniyor ve “400 MW ELEKTRİK ENERJİSİ TEMİN EDİLMEK ÜZERE.BUNUN İÇİN ÇOK CİDDİ BİR DİZİ GELİŞME OLUYOR..” bilgilerini veriyor..
“İŞTE O ZAMAN İSMETPAŞA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NDEN YATIRICIYA UCUZ ARSA VEREBİLECEĞİZ.ELEKTRİK ENERJİSİ TEMİN EDİLMEK ÜZERE.FİLYOS LİMANI DA DEVREYE GİRİNCE,BU YÖRE EKONOMİK OLARAK UÇAR..” diyor..
Sayın SAYLAR bu hedeflere kilitlenmiş görünüyor..

EMEKLİ KESİM İÇİN İLK ETAP 426 KONUT YAPILACAK,DAHA SONRA Kİ YILLARDA,BU RAKAM 3 BİNLERE TIRMANACAK
1 Kasım Erken Genel Seçiminin,Karabük Özelinde,EN BÜYÜK TARTIŞMA KONUSU olan, EMEKLİLERE UCUZ KONUT olayı artık TARTIŞMA noktasından GERÇEKLEŞME aşamasına doğru evriliyor.
İLK ETAP 426 UCUZ KONUT YAPILACAK..
Süreç içinde rakamın 3 BİN CİVARINA kadar çıkabileceği belirtiliyor.
AK Parti içinde Siyaset yapan bir dizi dostumuz,arkadaşımız ETAP/ETAP 3 bin civarında konut yapılacak diyorlar,ayrıca da,konutların ayrı/ayrı MAHALLELERE yapılacağına dikkat çekiyorlar..
^BİR MAHALLEYE YIĞILMA OLMAYACAK..” diyorlar.
Olayın tam bu noktasında ise AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR’IN bir önerisinin TOKİ ÜST DÜZEY Yönetiminde kabul gördüğüne dikkat çekiliyor.
EMEKLİLER için yapılacak SİTELERDE,en azından bir bölümünün HALKA VERİLMESİ fikri ile SİTELERİN YAŞ ORTALAMASININ düşürülmesi fikri,YARDIMLAŞMANIN sağlanması gibi birçok noktadan TOKİ’DE kabul görmüş..
Şu an 426 konut,ancak,süreç içinde 3 bin konuta ulaşacakmış..

ŞU SAATTEN SONRA “İPE/SAPA GELMEZ,İFTİRALARA,DEDİKODULARA CEVAP VERECEK DEĞİLİZ HERHALDE..”
Dün birkaç arkadaşımız aradı ve “SENİNLE İLGİLİ YAZILAR VAR.GAZETEYİ SATMIŞSIN,AMA,YİNE SEN İDARE EDİYOR VE 4 BİN LİRA MAAŞ ALIYORMUŞSUN..” şeklinde.
Ne diyelim..?
Şu saatten sonra “İPE/SAPA GELMEZ..” dedikodulara cevap mı yetiştirelim,cevap mı verelim,Karabük’te insanlar akıllarına geleni yazar /söyler,bunlara cevap yetiştirmeye zaman mı harcayalım yani..?
Önce “KAMİL GÜLEÇ ile MUTULLAH YOLBULAN TETİKÇİLİĞİNDEN..” başlamışlar,sonra,bizimle ilgili kafalarında ki şablonu biraz genişletmişler Gazete sattığımızı iddia etmişler,bu arada kıvrak bir zeka ile “KÜNYE AYNI KALACAK,AMA,AYLIK 4 BİN LİRA MAAŞ ALACAK..” demişler.
Vallaha fena para değil doğrusu..!!
Olmadı AK Parti içinde bir dizi gelişme varmış,biz o gelişme sürecinde Sevgili Hemşehrim ve gerçekten çok ama çok önemsediğim bir isim olan Sayın REMZİ ÖZÇELİK ve yine çok dürüst,işini çok/çok iyi yapan başarılı bir Müteahhit olarak bilip/tanıdığım Sayın CENGİZ ÜNAL’DAN yana tavır alıp,yazılar yazacakmışım.
BUNLARI İDDİA ETMEK GERÇEKTEN BİR ZEKA İŞİ..!!
DİLERİZ BU ZEKAYA NAZAR DEYMEZ..!!
Şimdi bu söylentilere,bu iftiralara,bu ipe/sapa gelmez dedikodulara ne cevap verelim yani,Hazreti Mevlana yıllar önce vermiş cevabı “BİZİ BİLEN BİLİR-BİLMEYEN KENDİ GİBİ BİLİR..”…
HAYIRLISI ALLAHTAN,ZAMAN HERŞEYİN İLACI..
Biz işimize bakıyoruz,yararlı olmaya çalışıyoruz..

1 KASIM ERKEN GENEL SEÇİM SÜRECİNDE,SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN VE “İNCİNSEN BİLE İNCİTME..” ŞEKLİNDE Kİ SÖZ
1 Kasım Erken Genel Seçim sürecinde,AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Adayı Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN öyle bir açıklama yaptı ki “BİR İNSANIN YAŞAMI BOYU HAYAT FELSEFESİ BU OLMALI..”..
“İNCİNSEN BİLE İNCİTME..”
Doğrusunu isterseniz,şahsen bizim hayatımızın en can alıcı noktası da budur ve “ÇOK ÇEŞİTLİ İFTİRALARA MARUZ KALDIK.ASLI ASTARI OLMAYAN BİR YIĞIN SÖYLENTİYE MUHATAP EDİLDİK..” cevap vermedik,dikkate almadık.
“İNCİNDİK,ASLA İNCİTMEYE ÇALIŞMADIK..”
Bırakın yaradılışımızdan gelmesi gereken,bir dizi ruhsal hallerimizi bir kenara,daha sonradan oluşan/oluşması gereken (ALLAH HERKESİ KORUSUN),bazı hastalıklara yakalandığımızı bile iddia edenler oldu..!!
HİÇ BİR CEVABIMIZ OLMADI..
VERİLECEK ÇOK CEVABIMIZ OLMASINA KARŞIN görmezden geldik,toplum hayatında olur böyle şeyler dedik geçtik,tetikçilikle suçlandık,paralar aldığımız gibi iddialar ileri sürüldü,kendimize güven içinde,en ağır sözümüz “ADAM/ADAMLAR SAÇMALAMIŞ..” ŞEKLİNDE OLDU.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN bu sözleri söyledi,Karabük Milletvekili Sayın BURHANETTİN UYSAL ile birlikte “SÖZLERİN GEREĞİNİ YERİNE GETİRDİLER..” iftira nitelikli,saçma/sapan bir dizi iddiayı görmezden gelerek,aslında en ağır cevabı vermiş oldular..
Derler ya “EN AĞIR CEZA İNSANI/İDDİAYI GÖRMEZDEN GELMEKTİR..” diye,susarak EN AĞIR CEZAYI VERDİLER aslında,hiç mi hiç,muhatap almadılar,olmadılar..
Bizde öyle yapmaya gayret ediyoruz.

EVET,YİNE YAZIYORUZ,ÇOK ÖNEMLİ BİR BÜROKRAT “BİZİM İNŞAAT İŞİNİ SAYIN CENGİZ ÜNAL ALDI ÇOK RAHATIZ..”
Geçtiğimiz günlerde yazmıştık,aman Allah arkasından neler/neler ürettiler yarabbi,demek bu insanlar “KOMPLO TEORİSİ YERİNE İŞ ÜRETSELER KARABÜK MÜTHİŞ ATILIM YAPAR..” diye düşündük..
ÇOK ÖNEMLİ BİR BÜROKRAT kardeşimiz,bize, “BİZİM İNŞAAT İŞİMİZİN İHALESİ SAYIN CENGİZ ÜNAL İLE YAKINDAN İLGİLİ BİR FİRMADA KALMIŞ.O NEDENLE ÇOK RAHATIZ..” demişti.
Niye diye sorduğumuzda ise..
“ÜNAL MÜHENDİSLİK ALDIĞI İŞİ ZAMANINDA BİTİRİYOR.KUSURSUZ İŞ YAPIYORLAR.KENDİLERİNE ÇOK BÜYÜK GÜVEN VAR.BİZİM İŞİMİZ/BİNAMIZDA ZAMANINDA BİTER TESLİM EDİLİR..” gibi bilgiler vermişti.
Bizde bunu yazdık,nasıl yazmayalım “KARABÜK YILAN HİKAYESİNE DÖNEN,YILLARCA BİTMEYEN,BİTİRİLMEYEN İNŞAAT GÖRMEDİ Mİ..?” teşvik amacı ile,diğerlerine de “SİZDE BÖYLE ÖVÜLECEK İŞ YAPIN..” mesajı bağlamında yazdık elbet..
OLAY AK PARTİ İL YÖNETİMİNDEN SES VERDİ..!!
GAZETE ALIM/SATIMINDAN SES VERDİ..!!
Allah için konuşalım,Sayın CENGİZ ÜNAL,bizim dürüst,çalışkan,işini çok iyi yapan,ciddi bir Firma sahibi olarak bildiğimiz bir insan ve bunu her mekanda/her yerde göğsümüzü gere/gere söyleyeceğimiz bir kardeşimiz/dostumuz.
Bu anlamda herkes işine,kendi değer yargılarına baksın..

KARABÜK İLE KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ARASINDA “RAYLI SİSTEM..” KURULMASI GERÇEKLEŞİR Mİ,ENGEL ÇIKAR MI..?
Karabük merkezi İLE Karabük üniversitesi Kampus Alanı arasında RAYLI SİSTEM taşımacılık yapılabilecek bir HAT DÖŞENECEĞİ şeklinde haberler çıkmıştı.
Bu konu için KARABÜK BELEDİYESİ ve KARABÜK ÜNİVERSİTESİ çok iştahlı bir tutum sergiliyorlardı ve RAYLI SİSTEMİ BİRAN ÖNCE kurabilecek bir dinamizm için görünüyorlardı..
SONRA İŞLER BİRDEN DURULDU..
Galiba KENT MERKEZİNE giriş noktasında sıkıntılar çıkıyordu.
Birden gelişmeler duruldu..
Bakın geçtiğimiz günlerde KARABÜK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ arasında bir BOYKOT EYLEMİ sözü dolaştı ve MİNİBÜS taşımacılığı noktasında böyle bir boykotun yapılacağı olunda bilgiler verildi.
BOYKOT GERÇEKLEŞTİRİLEMEDİ..
Ancak böyle bir sorun var demek,bugün boykot yapılamaması gelecekte de yapılamayacağı veya yapılmayacağı anlamı taşımaz elbet,o nedenle böyle bir sorun olabileceği dikkate alınarak,SEÇENEK BAĞLAMINDA RAYLI SİSTEM mutlaka hayata geçirilmeli..
RAYLI SİSTEM KARABÜK GÜNDEMİNDEN DÜŞTÜ MÜ..?
Bize göre çok CAN ALICI BİR PROJESİYDİ KARABÜK’ÜN..!!

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (10)
 • Kel Vatandaş

  Sayın Malazgirt…. sen çoooook doğru yazmışsın.

 • Kel Vatandaş

  Sayın Tonyukuk… çoooooook doğru yazmışsın.

 • iyi olur

  ahmet abi sen neler olacagını biliyorsun allah büyüktür işten atılan 307 kişinin ahı var o arkadaşlarını satanlar varya onlar bi ekmek almak için dilenir hale gelırler inşallah karabük halkı öyle zaman gelecek keşke ozaman işten atılanlara sahip çıksaydık kardemir yönetimine sahip çıkmasaydık diyecekler ama iş işten geçmiş olacak ybl kagül aileleri kesesini doldurdula bunlar kaçacaklar haberiniz olsun,

 • malazgirt

  lafın tamamı ahmağa söylenir. Ahmet Bey işareti verdi, onun kulağına üflediler; oda sinyali verdi. bakın 1,5 milyon ton üretim yapan Nursan üretimi durdurdu.1.000 kişiyi evine gönderdi.Tekrar ne zaman faaliyete geçeceği belirsiz. kardemir çalışanı dikkatli olsun; fiyatlar dipte,stoklar şişti,borçlar çok fazla,ödemeler başlıyor,yatırımlar gecikti,verimler kötü. Yok iki milyon tona çıktık, yok kalite yolculuğumuz devam ediyor,yok şöyle iyiyiz-böyle iyiyiz.Beyler demir-çelik sektörü büyük bir badireden geçiyor, buna da maalesef kardemir çok kötü yakalandı. Göz göre göre yakalandı, bir önceki genel müdüre verilen sınırsız yetkiler,onun denetimsiz bırakılması yüzünden yakalandı, erdemirin artıklarına fazla güvenmesinden yakalandı. Şu an kardemirde başmüdür pozisyonundaki adam 20 milyar maaş alırken iş arıyorsa gerisini siz düşünün. Sıkıntı büyük. Ama bakıyoruz; köy yanarken, birileri !! saçını tarıyor hesabı; bol keseden müdürlük açılıyor, yanlış işler yapılıyor. nasıl olsa bedelini işçi öder,bu güne kadar onlar ödedi yine öder düşüncesindeler.

 • İşçi

  Ahmet bey açık açık söyleyin Kardemir de hesap kesimlerimi olacak ücretsiz izinlermi başlayacak dilinizin altındaki baklayı çıkartın yine ne olursa en alt tabaka gariban işçiye olur kimseye bir şey olmaz

 • Karabük

  Ahmet Bey Mutullah Yolbulan Kamil Güleç tetikçiliğinizi bilmem ama ne zaman Kardemir’de çok yetkili isim şunları şunları söyledi diye bir yazı yazsanız korkuyoruz. Çünkü onlar bazı olumsuz durumlarda kamuoyunu önceden olaya ısındırmak için söylüyorlar. Son zamanlarda Çin işi diye söyleyip duruyorlar siz de gündeme taşıyorsunuz ya korkuyorum ki kötü bir şey çıkacak. Ya zarar artacak ya başka bir şey. İnsanlar beklentilerini ona göre tutsun diye bir öncü sarsıntı gibi geliyor.

 • tonyukuk

  Yazık ettiniz koskoca şirkete.yazık ettiniz yoktan var ettiğimiz şirkete.Bu nasıl bir güç zehirlenmesi ki 2008 yılından itibaren büyük tehdit oluşturmaya başlayan ve piyasaları allak bullak edeceği aşikar olan kontrolsüz güç Çin’i dikkate almayarak ne kadar cahil,öngörüsüz,bilinçsiz olduğunuzu cümle aleme gösterdiniz.Hele bir de üzerine bir önceki genel müdürü getirerek tüy diktiniz.Bu adamın içerde fütursuzca güçlenmesine göz yumdunuz.Sayıları 100 leri bulan ve sırtını bu adama dayayan arsız,batak müteahhitleri kardemire doldurdunuz. erdemirden çeşitli sebeplerle kovulan adamları getirip el üstünde tuttunuz.iş barışını,aidiyet duygusunu bitirdiniz. Aidiyet genel müdürlüğün kapısına “kardemir bir ailedir” yazmakla olmuyor.Vefakar insanları küstürdünüz. yalakalık,ispiyon,dedikodu kültürünü kardemire soktunuz.çalışma şevkini kırdınız,”geliver-gidiver aman etliye sütlüye karışma başın belaya girer,bunların dediğine ses çıkarma” tarzı aşağılık bir düşünceyi insanlara aşıladınız. Bunlara karşı çıkan, yanlışlara,hatalara, sahtekarlıklara dur diyenleri bertaraf ettiniz.TCDD ihtiyacının 50 katı kapasiteli tren tekerleği gibi gereksiz bir yatırımı birilerinin egosu,şovu yüzünden kabul ettiniz.Bu adam yüzünden belediyeyle ters düştünüz,bu sefer yanlış ata oynadınız hükümetle ters düştünüz.Sahi siz ne iş yaparsınız. hani siz büyük sanayici,büyük tüccar,paranın erbabı idiniz.Bize yanlış mı anlattılar sizi,yoksa işler iyi giderken hatalarınız fazla gün yüzüne çıkmadımı. osman kılavuz nerenize battı da gönderildi. kardemirin 1 kuruşunu hesap etmesi mi zorunuza gitti. Yoksa atılacak 400-500 kişiyi ona attıramadığınız için mi gönderdiniz. ha özel sektörsünüz tabiki eleman çıkaracaksınız; ama şirketin kapısını kıran adamı formen yapıp hala çalıştırıyorsunuz,ama işinde gücünde olan adamları bazı sendikacı eskilerinin küçük kağıtlara yazıp eski genel müdüre vermesiyle kapı dışarı ettiniz.O zaman nerde sizin kurumsallığınız,personel politikanız.Neresine dokunsak lime lime elimizde kalıyor. Bu mu dünya şirketi,mehmet ağanın bakkal dükkanı bile belirli prensipler çerçevesinde yönetilir. hani sizin prensipleriniz.Nedir bu şirketin belirleyici,olmazsa olmaz politikaları,kırmızı çizgileri.Yoksa günlük politikalarla,rüzgarın şiddeti ve yönüne göre mi hareket tarzı belirliyorsunuz.saçma sapan demeçlerle çalışana,yatırımcıya moral vermeye çalışıyor yeni genel müdürünüz ama söyleyin komik oluyor,biraz sussa daha iyi olacak gibi.Maalesef deniz bitti,GAME OVER.

 • karabuklu

  ahmet bey zaten 2015 bitmeden çok buyuk zararlar yazacağını daha önceden 1, çeyrek 2, çeyrek 3, çeyrek te demişti.içeriden haberler eli yo demekki

 • Anonim

  Ahmet bey, zannımca Kardemir’in içindeki dolandırıcıları da Çin Halk Cumhuriyeti tayin etmiş… Gerçek zarar gözükenin çok üzerinde olmasına rağmen kağıtlarda gözükeni baz alırsak bu zararın yarıdan fazlası yapılan hayali ödemelerden ibarettir. Çin Halk Cumhuriyetini alt etmek bir kenarda dursun içeride üç kuruş etmez dolandırıcıların önüne geçemeyen yönetim kendine sesli bir bahane makinesi bulmuş bunun adı ÇİN HALK CUMHURİYETİ…. Bu durumdaki gerçeklik payının arkasına sığınırken aynı zamanda pisliklerin önüne geçmeyi başarsalar eyvallah diyeceğiz. Senin içerideki adamların hiç acımadan tomarla paranı çalarken sen bu adamlara ne yapıyorsun kimin malını çalıyorsun? diyemezken devletten yana yakıla Çin’in önüne geçmesini mi istiyorsun? Şu yazdıklarınızı okudukça sadece tebessüm eden bazı çevreler olduğunu bilmenizi isterim. Bugün Çin yarın başkası sen önce elindeki ekmeği koynunda beslediğin kediye kaptırma ki büyük aslanlarla mücadele edecek gücün olsun…. Bu söylenenler halk arasında alay konusu olmaktan öteye geçemiyor…

 • Adnan

  Sn. Gölbek Karabük’te minübüslerle ilgili en önemli boykot siz de hatırlarsınız. Beşbinevler Kooperatifinde çalışan işçilerin fiat artırımına karşı boykotu idi.İki üç gün işçiler minibüslere binmeyerek topluca Beşbinevlerden Karabük’e yürümeyi seçmişlerdi.O yılların en anlamlı boykotu idi.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  20 +28 48
 2. Fenerbahçe

  20 +28 44
 3. Başakşehir

  20 +12 40
 4. Beşiktaş

  19 +16 38
 5. Adana Demir

  20 +18 37
 6. Genişlet
 7. Trabzonspor

  20 +4 35
 8. Kayserispor

  20 +3 29
 9. Konyaspor

  20 +3 27
 10. Alanyaspor

  20 -4 25
 11. Karagümrük

  19 +1 22
 12. Gaziantep FK

  20 -1 22
 13. MKE Ankaragücü

  20 -7 22
 14. Antalyaspor

  19 -7 21
 15. Giresunspor

  20 -14 21
 16. Hatayspor

  19 -17 20
 17. Kasımpaşa

  20 -17 19
 18. Sivasspor

  20 -9 18
 19. İstanbulspor

  20 -24 15
 20. Ümraniyespor

  20 -13 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.