DOLAR 18,8352 0.02%
EURO 20,2826 0.49%
ALTIN 1.139,310,38
BITCOIN 428118-2,01%
Karabük

HAFİF KAR YAĞIŞLI

13:23

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Her Telden (16.Mayıs.2016)

ABONE OL
16 Mayıs 2016 08:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

FUAT AVNİ İSMİ İLE FENOMEN OLAN KİŞİNİN,SAYIN CUMHURBAŞKANI’NIN SAĞLIĞI ÜZERİNDEN YAPTIĞI AYIPLAR..
FUAT AVNİ ismi ile fenomen haline gelen bir kişi,Sosyal Medya da,Cumhurbaşkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN sağlığı ile öylesine ayıplanması gereken haberlere yer veriyor ki,yuh yani.
Sayın Cumhurbaşkanı’nı seversiniz/sevmezsiniz,Ülkeye hizmetini çok görürsünüz/az görürsünüz,ancak,insan sağlığı söz konusu olduğunda insanın kin/intikam/karşıtlık duygularından arınmış olması gerekmez mi..?
SÖZ KONUSU İNSAN SAĞLIĞIDIR..
FUAT AVNİ ismi ile sosyal medyaya bilgiler gönderen şahıs,Sayın Cumhurbaşkanı’nın Sağlığı bozuk gibi bilgiler verirken,neredeyse zil takıp oynayacak,o aşamaya geliyor..
YALNIZ FUAT AVNİ GELMİYOR ELBET.
Bir kesim insanda,hastalık haberlerinden,Sağlığı bozuk haberlerinden mutluluk duyuyor adeta,eğer Sayın Cumhurbaşkanı’na bir karşıtlık varsa,BUNUN SANDIKTA YENEREK GÖSTERMEK gerekmez mi,SAĞLIKLA DEĞİL SANDIKLA mücadele etmek gerekmez mi..?
Efendim sağlığı bozuk,teraneleriyle,bundan sevinç duymak insanlığa yakışır mı,böyle bir sevincin içinde olmak insanlıkla bağdaşır mı Allahaşkına..?
BU NE BASİTLİKTİR,NE İNSANLIK DIŞI BİR TUTUMDUR.
Cumhurbaşkanı’nı ister sevin,ister sevmeyin..
Ancak SAĞLIKLI BİR ÖMÜR DİLEYİN,böylesi daha iyi olur..
SANDIKTA,O insanı yenmeye çalışın,doğru olanı budur..

SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN İLE BELEDİYE BAŞKANI SAYIN RAFET VERGİLİ ARASINDA ESEN ILIMAN RÜZGARLAR..
Son zamanlarda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ile Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ arasında ILIMAN RÜZGARLAR esiyor.
KARABÜK İNSANI BU GELİŞMEDEN MUTLULUK DUYAR..
Olayın bu noktası,keşke 2009 yılından bu yana YAŞANIYOR OLSAYDI,keşke o tarihlerde “KARABÜK İÇİN BİRŞEY GEREKİRSE BİZ HER AN YARDIMCI OLMAYA HAZIRIZ..” denildiğinde “DUANIZDAN BAŞKA BİRŞEY GEREKMEZ..” denilmemiş olsaydı..!!
Bu aşamaya gelmek hayli geç kaldı denilebilir..
Böyle bir aşamaya gelinmesinde Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN çok erdemli bir tutum içinde olması,etkin olmuştur,Sayın ŞAHİN 1 KASIM Genel Seçimleri öncesinde yaşanan Propaganda sürecinde,kendisine bir temel ilke belirlemişti.
“İNCİNSEN BİLE İNCİTME..”
O süreçte de hep buna dikkat etti,hep bu ilke etrafından propaganda süreci yürüttü,şimdi BİRLİKTELİK GÖRÜNTÜLERİNİN mimarı kahramanı olarak Karabük Belediyesi’ne her türlü desteği veriyor.
BU BİRLİKTELİK SÜRECİNDEN KARABÜK KAZANIR..
İşte o nedenle KEŞKE 2009 YILINDAN BU YANA diyoruz..
Kaybedilmiş yıllara üzüldüğümüzü söylüyoruz.

21.DÖNEM MHP KARABÜK MİLLETVEKİLİ SAYIN İLHAMİ YILMAZ,TCDD ARAZİLERİ,SAYIN ENİS ÖKSÜZ VE GÜNDEM..
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ile Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,geçtiğimiz hafta Ankara’da TCDD Genel Müdürlüğü nezdinde bir dizi temaslarda bulundular.
ULAŞTIRMA/DENİZCİLİK ve HABERLEŞME Bakanı Sayın BİNALİ YILDIRIM geçtiğimiz günlerde Karabük’e gelmiş ve Karabük Belediyesi’ni ziyareti sırasında TCDD ARAZİLERİ için söz vermişti.
Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ile Sayın RAFET VERGİLİ bu sözün peşine düşerek geçtiğimiz hafta bir dizi temaslar yaptılar ve bu ARAZİ konusunu sonuçlandırmak için gayret ettiler.
21.Dönem Karabük MHP Karabük Milletvekili Sayın İLHAMİ YILMAZ’IN DA bu konuda yaptığı girimleri hatırladık,Sayın YILMAZ o dönem ULAŞTIRMA Bakanı olarak Bakanlar Kurulu’nda yer alan Sayın ENİS ÖKSÜZ’Ü Karabük’e getirmiş ve o arazileri yerinde göstermişti.
O DÖNEMDE DE SÖZLER VERİLDİ..
Bunu neden yazıp,hatırlatıyoruz..
TCDD Müthiş bir yapı ile kurulmuştur,örneğin Karayolları için AMERİKANVARI çalışın anında karar üretilir falan denir,TCDD ise daha ziyade FRANSIZ KOMİTACI zihniyeti ile kurulmuştur,oradan iş çıkartmak çok zordur gibi sözler edilir..
O NEDENLE BU İŞ SICAĞI İLE ÇÖZÜLEBİLİRSE OLUR..
SÜREÇ UZARSA,DAHA ÖNCE Kİ SÖZLERE DÖNER..
Karabük’ün bu arazilere müthiş ihtiyacı var..
Hatırlatmak istedik.

ŞU AN İTİBARI İLE KARABÜK’ÜN EN BÜYÜK SORUNU OLARAK “HASTANE OLAYI GÖRÜLÜYOR..” VE İKTİDAR PARTİSİ..
Karabük insanı ÇELEBİ BİR YAPIDADIR ve mevcutla idare etmesini bilir,çok fazlasını talep etmez,o nedenle de,zaman/zaman sıkıntılara düşer,sıkıntılar yaşar.
ÖRNEĞİN HASTANE OLAYI.
KARABÜK’TE “ÜÇ HASTANE YIKILMIŞTIR..”
Yerine BİR HASTANE YAPILMIŞTIR ve bu HASTANE DE insanları tatmin eder bir İŞLETME DÜZEYİNİ halen yakalayamadı şeklinde genel bir yakınma,genel bir rahatsızlık dile getirilmektedir.
ŞİRİNEVLER KBÜ EĞETİM/ARAŞTIRMA HASTANESİ hem DEVLET HASTANESİ olarak,hem TIP FAKÜLTESİ Hastanesi olarak hizmet veriyor,SIKINTININ TEMELİ DE buradan kaynaklanıyor.
O NEDENLE KARABÜK’E BİR DEVLET HASTANESİ ŞART..
Bakın AİLE HEKİMLİĞİ MÜESSESESİ gayet güzel çalışıyor,insanlar buralardan aldıkları hizmetten memnun,gerçi NÖBET/MÖBET muhabbeti burada ki düzenin bozulması da söz konusu,ancak ŞU AN GÜZEL HİZMET VERİYORLAR.
İŞ HASTANEYE GELİNCE ÇATALLAŞIYOR..
Devlet Hastanesi yok,her işi yapıyor bu Hastane..
Ortalıkta karmançorman oluyor..!!

AK PARTİ,İL GENEL MECLİS BAŞKANLIĞI NOKTASINDA YAŞANAN “FİİLİ DURUMU KABULLENME AŞAMASINA..” GİRDİ
AK Parti İL GENEL MECLİS Başkanlığı noktasında yaşanan durumu kabullenme aşamasına geldi,yaşanan FİİLİ DURUMA karşı tepkiler ve eleştiriler geliştirildi,şimdi sanki KABULLENME AŞAMASINA girildi galiba.
Sayın AHMEK SÖZEN DİRENÇLİ ÇIKTI,DEVAM EDİYORUM dedi..
Rahmetli TURGUT ÖZAL Cumhurbaşkanı seçildiğinde,bir Subayın kendisine “KABULLENEMİYORUM ŞEKLİNDE..” bir telgraf çektiğini söyleyerek “KABULLENİRLER/KABULLENİRLER..” şeklinde bir cevap vermişti.
OLAY BİR YÖNÜ İLE BİZE BUNU HATIRLATTI..
AK Parti fiili durumu kabulleniyor sanki,olayın bu tarafı İL GENEL MECLİSİ’NDE yaşanan bölüm,birde SAFRANBOLU BELEDİYE ENCÜMEN Seçimi ayağı var,bu gelişmelerin.
O KONUDAN HİÇ SES EDEN,TEPKİLİ OLAN YOK..
Esas GRUP KARARINA UYMAMAK ORADA yaşanmış..
Ancak,hiç mi hiç ses çıkartan yok.

YARGITAY,KAPTAN ÇEBİ GRUBU’NUN AÇTIĞI DAVALARI KABUL EDİYOR VE GENEL KURULDA ALINAN KARARLAR..
YARGITAY,Yaşar Kaptan Çebi Grubu tarafından açılan KARDEMİR GENEL KURUL Kararlarını iptal ederek,Yönetim Kurulu Üyesi durumunda ki şahıs ve Firmaların ŞİRKET ile TİCARET Yapmasına izin vermiyor.
BUNUNLA İLGİLİ KARARLAR,40-45 önce KARABÜK BASININDA yer almış ve Kamuoyu’na,BİR GAZETECİLİK BAŞARISI olarak duyurulmuştu,YARGITAY Kararları aynen o yazılanlar doğrultusunda çıktı/resmiyet kazandı.
PEKİ ŞİMDİ NE OLACAK..?
İşte bu “ŞİMDİ NE OLACAK..” noktasında çok çeşitli ve bir biri ile çelişkili bilgiler veriliyor,kimi çevreler “UYGULAMA ŞANSI YOK HÜKMÜNDE,UYGULAMA ŞANSI OLMAYAN BİR KARAR..” olarak değerlendiriyorlar.
Örnek olarak “DANIŞTAY DA,KARDEMİR ÖZELLEŞTİRMESİNİ İPTAL ETMİŞTİ,BU KARAR UYGULANDI MI..” gibi yaklaşım getiriyorlar..
Kimi çevreler ise “UYGULANACAK VE HAKSIZ KAZANÇLAR İADE EDİLECEK..” gibi bir yaklaşım getiriyorlar,YARGITAY kararları nasıl ve ne zaman uygulanacak,hemen herkes merak ediyor..
Bu arada YARGITAY BÖYLE BİR KARARI NEDEN VERDİ tartışması yapan çevreleri de unutmamak gerekiyor ve ortaya çeşitli seçenek görüşler koyan isimler var.
TAM SAYFA İLANLAR,SÜREKLİ AÇILAN MAHKEMELER bir etki yarattı mı bu konuların oluşmasında merak ediyoruz doğrusu ve bir algı oluştuğu kesin,kesin olmasına kesin de,YARGITAYI Üyelerini etkiler mi sorusu var.
ŞİMDİ NELER OLACAĞINI BİRLİKTE GÖRECEĞİZ..
Hiçbir şey olmaz,bu karar nasıl uygulanır,görüşünde olanlar var..
Çok önemli maddi gelişmeler yaşanacak diyenler var.

AK PARTİ MENSUBU BİR İŞYERİ SAHİBİ “SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN VE SAYIN VERGİLİ ŞU CADDEYİ BİR GEZSELER..”
AK Parti mensubu olduğunu çok iyi bildiğimiz bir kardeşimiz “ABİ YAŞLI BİR AMCA FEVZİ FIRAT CADDESİ YAYAKALDIRIMINDA YÜRÜRKEN TAKILDI DÜŞTÜ,KOLU CİDDİ BİÇİMDE İNCİNDİ..” dedi..
“BİZ BU CADDE ÜZERİNDE KIRILAN PARMAK GÖRDÜK..” diye cevap verdik ve Iraklı bir bayanın kucağında çocukla düştüğünü ve bu arada parmağı kırılan insanı anlattı.
O AK PARTİLİ KARDEŞİMİZ BİR GÖRÜŞ GETİRDİ..
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ile Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN 1 Kasım Genel Seçim öncesini unuttuklarına işaret etti “ÇOKTA İYİ YAPTILAR..” dedi.
Sonra da “Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN ile Sayın RAFET VERGİLİ,FEVZİ FIRAT CADDESİ’Nİ BİRLİKTE BİR GEZSİNLER VE BU CADDENİN YAYA KALDIRIMLARINI BİR GÖRSÜNLER.EMİNİZ Kİ BİR KARARA VARIRLAR..” gibi konuştu.
Hatta,ULAŞTIRMA/DİNEZCİLİK/HABERLEŞME Bakanı’nı bu Caddeden geçerek İSTASYON Meydanında ki törene katılacağı sanarak bir hayli umutlanmışlar..
YAĞMUR NEDENİ İLE BÖYLE OLMADI görüşündeler..
FEVZİ FIRAT Caddesi ile MENDERES Caddesi sıkı yağmur yağdığında GÖLETE DÖNÜYOR,olayın bu noktasında da ESNAFLAR anormal sıkıntılı..
Biz de DAVA VEKİLİ GİBİ OLDUK doğrusu.
“ABİ NE OLUR YAZ BUNLARI..” diyorlar yazıyoruz işte..
Dikkate alan olur mu/olmaz mı,o muhatapların bileceği iş..!!

KARDEMİR “ÇEVRE YATIRIMLARI NOKTASINDA ÇOK BÜYÜK PARALAR HARCADI/HARCAMAYI PLANLADI..”
Karabük Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü görevinden ayrılarak Ankara’ya giden Sayın MEHMET ALİ TUNÇ veda ziyaretine geldiği zaman çok enteresan bilgiler vermişti.
10 YIL ÖNCE KARABÜK’E GELDİĞİ zaman ile şuan itibarı ile KARABÜK’TE ÇEVRE KİRLİLİĞİ,ÖZELLİKLE HAVA KİRLİLİĞİ çok önemli miktarda azaldı,şeklinde bilgiler vermişti Sayın MEHMET ALİ TUNÇ.
HAVA KİRLİLİĞİ noktasında iyi durumda olduğumuza işaret ederek “KARABÜK KİRLİLİK YÖNÜNDEN ÇOK DAHA İYİ OLACAK BUNA HERKES İNANSIN..” demişti.
Örneğin EN BÜYÜK KİRLETİCİ olarak kabul edilen KARDEMİR son 10 yıl içinde ÇEVRE YATIRIMLARINA 289 Milyon 450 bin lira civarında para harcamış bulunuyor.
KARDEMİR BUNUNLA DA YETİNMİYOR..
100 MİLYON LİRA TUTARINDA İLAVE YATIRIMLAR Planlamış ve bunlarında İKİ YIL İÇİNDE hayata geçirilmesi bekleniyor,buna ilişkin bir PROTOKOL İMZALANMIŞ..
KARABÜK KİRLİLİĞİN PENÇESİNDEN KURTARILIYOR..
Bu anlamda da KARDEMİR ÖNCÜ ROL OYNUYOR..

İNSAN SAĞLIĞI ÜZERİNDEN SİYASET,İNSAN SAĞLIĞI ÜZERİNDEN CEMİYET,İNSAN SAĞLIĞI ÜZERİNDEN TOPLUMSAL..!!
Geçtiğimiz günlerde Karabük İL HALK SAĞLIĞI Müdürü,başarılı bürokrat Dr.Sayın SEZGİN TİRYAKİ ile sohbet etmiştik,kendisi aslen SAFRANBOLU Doğumlu/kökenli,samimi bir insan.
“BAKANLIĞIMIZ İNSAN HAYATINI UZATMAYA GAYRET EDİYOR..” diyerek çalışmaları hakkında bilgiler vermişti,şimdi Bakanlık insan yaşamını uzatmak için gayret ediyor,bazı insanlar ise SAĞLIĞI BOZULANLARDAN MUTLULUK duyuyor..
İNSAN SAĞLIĞI ÜZERİNDEN SİYASET OLUR MU..?
İNSAN SAĞLIĞI ÜZERİNDEN CEMİYETÇİLİK OLUR MU..?
Böyle saçmalık,böyle aymazlık olur mu Allahaşkına,son günlerde “EFENDİM HASTALIĞI İLERLEDİ,FALAN OLDU..” falan gibi yayınları ve bu yayınlardan mutluluk duyanları okuyoruz,görüyoruz,MİDEMİZ BULANIYOR..
Bir insan hasta ise GEÇMİŞ OLSUN,DİLERİM TEZ ZAMANDA ŞİFA BULURSUN denilir,iyi dilekler iletilir,marazi zihniyette ki insanlar bir BAŞKASINI HASTA GÖSTEREREK kendilerini tatmin yolunu mu seçiyorlar nedir..?
İnsan sağlığı üzerinden Siyaset,insan sağlığı üzerinden cemiyetçilik,insan sağlı üzerinden sosyal kazanç sağlamaya çalışmak,bunlardan medet ummak ne kadar habis,ne kadar aşağılık bir tutum yarabbi..
Allah kimseyi bu aşağılık hallere düşürmesin..
Düşünler ise tez zamanda toparlansın demek gerek..

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (8)
 • hastaneci

  – esasına bakarsak karabükümüze bir hastane yetmez…..halkımızın çoğu emekli ya da dar gelirli…dolmuşa otobüse muhtaç etmemek insanlık gereğidir…bu yüzden 100.yıl mahallesine, 5 bin evlere, Atatürk mah-yenimahalle soğuksu üçgenine , ırmağın öbür yakası olan kayabaşı mah. 1 er, safranbolu eski çarşı ve harmanlara da 2 olmak üzere 6 devlet hastanesi ya da semt hastanesi yapılması lazım…düşünün fatih mahallesinde biri hastalansa ya da 5 bin evlerde ya da safranbolu yukarı tokatlıda hasta olsa yurttaşlarımız işin yoksa hastane ara…halbuki bu sayılan mahallelere de hastane yapılsa 24 saat doktoru hemşiresi hatta uzman doktorları sürekli nöbete kalır…vatandaş rahat eder…..

 • Gönderen

  Düzeltme;
  Bir önceki yorumumda “1000 liralık malı 1100 liraya satılmış mıdır, satılmamış mıdır bilemem.” ve “1000 liralık malı 1100 liraya satmaları ne kadar mümkün? ” diye yazmışım. Hata yapmışım, aslında tersi olacaktı. Yani “”1100 liralık malı 1000 liraya satılmış mıdır, satılmamış mıdır bilemem.” ve “1100 liralık malı 1000 liraya satmaları ne kadar mümkün? ” …….

  Gerçi maksat belli oluyor ama yine de hatayı düzelteyim dedim….
  …..

  Şu anda Kardemir’in web sayfasındaki güncel satış fiyatlarına göre 130X130X6-12 M. S235JR kütük 445 USD. Şimdi büyük ortaklar Kardemir’den mal alamayınca bu kütüğün fiyatı yükselecek mi? Mesala Kardemir bu kütüğü Karabük’te 465 USD’ye satabilecek mi?

 • Gönderen

  Sn. Hissedar;
  Eğer ki büyük ortaklar Kardemir’den ucuz mal alarak haksız kar sağladılar ise, aynı dönemde aynı fiyattan mal alan diğer müşteriler de haksız kazanç elde etmişlerdir. Ortada haksız kazan var deniliyorsa, bu durum aynı fiyattan mal alan bütün müşteriler için geçerli olmalıdır…

  1000 liralık malı 1100 liraya satılmış mıdır, satılmamış mıdır bilemem. Benim anlayabildiğim kadarı ile İstanbul fiyatları ile Karabük’teki fiyatlar arasında nakliyeden dolayı bir fark oluşuyor. Kardemir malını fabrika sahasında teslim ediyor. Bu durumda Karabük’teki haddeci Kardemir’den mal alırsa 20-30 dolarlık bir nakliyeden kurtuluyor. Bundan dolayı İstanbul’dan mal almak zorunda kalan haddecilerin ton başına 20-30 dolar dezavantajı oluyor. Bundan dolayı da haksız rekabet var deniliyor. Benim anlayabildiğim bu….
  1000 liralık malı 1100 liraya satmaları ne kadar mümkün? Güncel satış fiyatları Kardemir’in web sayfasında açıklanıyor….
  Mesala Ø 12 mm. çapındaki demirin güncel fiyatı şu anda Kardemir sayfasındaki listeye göre 1423 Tl. Bu liste ortada iken göz göre göre demiri 1300 liraya satmaları mümkün mü? Liste fiyatları, faturalar ve banka dekontları ortada iken nasıl olabilir bu?

  Büyük ortaklar Kardemir’den yüklü mal alıyordu. Şimdi onlar mal alamayınca Karabük’teki diğer haddeciler bu malın hepsini alabilecekler mi? Almayacaklarsa Karademir malını İstanbul’a mı taşıyacak?

  Mahkeme ne dediyse o uygulanacak muhakkak. Bakalım ne olacak?

 • Hissedar

  Sn Gönderen ,

  Aynı fiyattan mal alan diğer müşteriler Kardemir yönetiminde mi? Mal alan diğer müşterilerin değil Yönetim Kurulu Üyelerinin ticaret yapma izni red edildi.
  İkinci konu ise; mesele İstanbul piyasası Karabük piyasası nakliye fiyatı falan filan değildir. Mesele , yönetim kurulunda bulunmaları nedeniyle ve ticaret yapma müsaadelerini kullanarak kardemirin etmesi gereken karı kendilerinin etmesinden kaynaklıdır. Neden kardemirden bugün 1000 e alıp(misal) aynı malı daha depoya koymadan kaynağında 1100 liraya satmıştır. 1100 liraya niye kardemir değil de bu büyük ortaklar satmıştır? Yatırımcı neden bu kardan mahrum olmuştur? Belli miktar hisse sahibi olmaları nedeniyle
  Kaldı ki nakliye hizmetleri , akaryakıt alımları vs nedeniyle alımlarda da ticaret yaptılar. Üstüne üstlük gazetelerden okuduk yöneticilere baskı yapıp haksız rekabetle yaptılar bu işleri .

 • Gönderen

  Bir soru daha çıkıyor ortaya;
  Mahkeme kararı nasıl bilmiyoruz ama, yazılanlara çizilenlere göre karar geriye dönük olduğu için büyük ortaklar Kardemir’e geri ödeme yapmak zorunda kalacaklarmış. Eğer bu doğru ise Kardemir’den aynı fiyatlardan mal alan diğer müşterilerin de geri ödeme yapması gerekmez mi? Kardemir’den sadece büyük ortaklar mı mal alıyor? Diğer müşterilere satılan mallardan dolayı oluşan farklar nasıl tahsil edilecek?

 • TAYYİP FANATİĞİ

  SAYIN GÖLBEK,BUGÜN Kİ YAZINIZ İÇİN SİZİ TEBRİK EDİYORUM.BİR KİŞİNİN SAĞLIĞINDA MEDET UMMAK NE SİYASETÇİLERE NE İNSANLIĞA YAKIŞIR.VALLAHİ BİLLAHİ ÇOK YERİNDE YAZMIŞSINIZ.BU NE KİN YAHU BU NE HASET YAHU.SONUÇTA BİR İNSANIN SAĞLIĞI MEVZUU BAHİS VE TAYYİP BEYİN SAĞLIĞI BOZUK DİYE NERDEYSE ZİL ÇALIP OYNAYACAKLAR.TEŞEKKÜRLER SAYIN GÖLBEK

 • Gönderen

  Büyük ortaklar Kardemir’den hayli mal alıyorlardı. Şimdi mahkeme kararı ile büyük ortaklar Kardemir’den mal alamayınca, o mallar ne olacak? Davayı açanlar o malı İstanbul piyasası fiyatlarından alacaklar mı? (Kardemir’in zarara uğratılmaması için İstanbul fiyatlarından satılması lazım). Almazlarsa Kardemir o malları İstanbul’da satmak için taşımak zorunda mı kalacak?…

 • Hissedar

  Karabükspor’u tebrik ederiz. 1. Ligde başarılar dileriz.
  Yargıtay’ın Kaptan Çebi’nin açtığı davaları ile ilgili olarak ise;
  1. Yargıtay gazete ilanına , onun bunun dedikodusuna göre karar almaz,
  2. Yerel mahkemeyi etki altına alabildiğini düşünenler, hatta yargıtaydaki dayılar yeğenler falanlar filanlarına güvenip aynı bir önceki acaip mahkeme kararlarını çıkarttırdıkları gibi bu kararları da lehlerine çıkarttıracağını düşünenler Yargıtayı etki altına almanın o kadar da kolay olmadığını gördüler.
  3. Şimdiiiii bu ticaret yapma müsaadeleri geçmişe yönelik iptal edildi. Eeeee ama o yıllarda yapmışlardı. Herkesin kafası karıştı. Ne olacak şimdi? Devlet bunun hesabını er ya da geç mutlaka yapacaktır kimsenin şüphesi olmasın. Ammaaaaaa günümüz itibariyle bu kararlara rağmen hala ticarete devam eden yönetim kurulu üyelerine müsaade eden icra ekibi , Genel Müdür , bu işlerden sorumlu Genel Müdür yardımcıları okkanın altına gidecektir haberleri ola. Şu an itibariyle icracıların görevleri, Yargıtay kararları nedeniyle , Kardemir’in ve yatırımcıların menfaatleri gereği , ticaret yapan hissedarları durdurmak , geçmişe dönük hesaplamaların yapılması için ilgili kurumlara talepte bulunmak ve Kardemir’in haklarını istemektir. Nerde o babayiğit genel müdür diyeceksiniz şimdi. Ama , Bu YK üyeleri yeri gelir genel müdürlere dava bile açar bilirsiniz. Yarın bir gün bu profesyonel yöneticilere bizden haklarını istemediler, siparişlerimizi kabul ettiler, ne yapalım derlerse hatta hatta bir de şirketi zarara uğrattılar diye dava açarlarsa hiiiiiç şaşırmayın . Bu yöneticiler mahkemelerde biz satışa karışmayız genel müdürle satış müdürü yapar her şeyi diyen şahsiyetler. Hiç aklınızdan çıkarmayın bunları. Yerinizde olmak istemezdik ey profesyonel yöneticiler. Aşşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık. O çok pervane hukukçu geçinenlere ve sizi yanıltanlara da güvenmeyin bizden söylemesi . Yaş tahtaya basmayın. Gidin kendinize bağımsız (ama gerçekten bağımsız) hukukçular bulup danışın.


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  22 +30 54
 2. Fenerbahçe

  21 +28 45
 3. Başakşehir

  21 +11 40
 4. Beşiktaş

  21 +15 39
 5. Adana Demir

  21 +18 38
 6. Genişlet
 7. Trabzonspor

  22 +5 38
 8. Kayserispor

  21 +4 32
 9. Konyaspor

  21 +2 27
 10. Karagümrük

  21 +3 26
 11. Gaziantep FK

  22 +1 25
 12. Alanyaspor

  22 -8 25
 13. Sivasspor

  22 -5 24
 14. Antalyaspor

  21 -8 24
 15. Hatayspor

  21 -19 23
 16. MKE Ankaragücü

  21 -9 22
 17. Kasımpaşa

  22 -14 22
 18. Giresunspor

  21 -18 21
 19. İstanbulspor

  22 -22 21
 20. Ümraniyespor

  21 -14 14
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.