DOLAR 19,0924 0.26%
EURO 20,5316 -0.52%
ALTIN 1.224,020,35
BITCOIN 536593-0,70%
Karabük
11°

KAPALI

19:22

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Her Telden (18.Aralık.2015)

ABONE OL
18 Aralık 2015 08:28
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ELEKTRİK KESİNTİLERİ İNSANLARI CANINDAN BEZDİRİR HAL ALDI VE ELEKTRONİK EŞYALAR BOZULUYOR..
Karabük’te ELEKTRİK KESİNTİLERİ oldukça sıklaştı ve insanlar,adeta,bu yüzden canlarından bezdiler,iş yapamaz,iş göremez hale geldiler ,bu cümleye BOZULAN ELEKRONİK EŞYALARI DE eklemek gerek elbet.
Önce ki gün çok sevdiğimiz,en az 45-50 yıllık bir kardeşimiz aradı telefonla,ELEKTRİK KESİNTİSİNDEN yakındı,buzdolabı kesinti nedeni ile ciddi bir arıza yapmış “270 LİRA TAMİRAT PARASI VERDİM.TAMAMEN ELEKTRİK KESİNTİSİNDEN KAYNAKLANMIŞ..” dedi.
Bu yalnızca bize intikal eden bir yakınma.
Böyle yüzlerce sorun yaşayan insan olduğunu biliyoruz.
ELEKTRİK KESİNTİLERİ O KADAR SIK YAŞANIYOR Kİ..!
Biliyorsunuz,AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN geçtiğimiz günlerde KÖY GEZİLERİNİ sürdürürken bu ELEKTRİK KESİNTİLERİNE değinmiş ve DAĞITIM ŞİRKETİNİ uyarmıştı.
DAĞITIM ŞİRKETİ,KÜÇÜK BİR ARIZA EKİBİ İLE ÇALIŞIYOR.
Bu arıza ekibi Köylerde ki arızalar,Şehir Merkezlerinde ki arızalara bakıyor ve ne yazık ki,birazda mevsimsel koşullar nedeni ile arızalar çoğalınca vatandaşın feryadı da artıyor.
İNSANLAR BU ANLAMDA MÜTHİŞ SIKINTI YAŞIYORLAR..
ELEKTRİK KESİNTİLERİ BÜYÜK ZARARLAR VERİYOR.
Bunun bir çaresi olmalı değil mi,bir çözümü olmalı değil mi..?
Böyle sürüp gitmemesi gerek.

YILLARDIR,ÇOK KÜÇÜK VE PEK İŞ ÜRETMEYEN BİR BİRİM OLARAK DURAN,DSİ KARABÜK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ,,
Yıllarca,7-8 kişinin çalıştığı,pek iş üretmeyen,Karabük’e getirdiği hizmetler sınırlı olan DSİ Karabük Şube Müdürlüğü,AK Parti İl ve Merkez İlçe Başkan ve Yönetimlerinde ki değişim ile ÖYLE BİR SİLKİNDİ,ÖYLE BİR ATAĞA KALKTI anlatmak zor.
Sayın TİMURÇİN SAYLAR’IN AK Parti İl Başkanlığı görevine,Sayın TUNCAY ÖZCAN’IN Karabük Merkez İlçe Başkanlığı görevine gelmesi ile birlikte,DSİ Karabük Şube Müdürlüğü’nde de değişimler yaşandı.
Sayın YASİN DEVRİM,DSİ Karabük Şube Müdürlüğü’ne getirildi.
DSİ Sayın YASİN DEVRİM ile birlikte,adeta,atağa kalktı,iş üretmeye,Karabük’e büyük projeler uyulamaya başladı ve sanıyoruz daha önce 7-8 personel ile çalışan DSİ Şube Müdürlüğü’nün eleman sayısı ÇOK/ÇOK ARTTI..
Yıllardır,kendi içine kapanmış olan DSİ Karabük Şube Müdürlüğü,çok büyük projelere imza atar,çok büyük projeler gündeme getirir hale geldi ve yatımı miktarı olarak da 4.5 milyar(eski para ile katrilyonlar) telaffuz edilmeye başlandı.
Sayın YASİN DEVRİM,Karabük için büyük kazanç olan bir bürokrat ve DSİ Karabük Şube Müdürlüğü görevine gelmesi/getirilmesi için çaba gösteren AK Parti Yöneticilerine teşekkür etmek gerek.
Yılların içine kapanık,hareket/hizmet alanı sınırlı DSİ Karabük Şubesi çok ciddi bir atılım sürecine girdi,şimdi ALDEĞİRMEN BARAJI olayına kilitlendi Karabük..
DSİ Karabük’te büyük bir atılımın içinde..

KENDİSİNİ İŞ ÜRETMEYE,HİZMET ETMEYE YÖNLENDİRMİŞ BİR BÜROKRATIN FARKI VE DSİ KARABÜK ŞUBE MÜDÜRÜ..
Kendisini iş üretmeye,hizmet etmeye yönlendirmiş bir Bürokrat ile,etliye/sütlüye karışmamaya,verilen bir görev varsa onu yapmaya programlamış bir bürokratın farkı DSİ Karabük Şube Müdürlüğü’nde ki değişim ile net biçimde görülüyor.
Öncelikle BÖLGENİN SESİ Gazetesi’nin bir hakkını teslim edelim.
BÖLGENİN SESİ Gazetesi,DSİ Karabük BAŞMÜHENDİSLİĞİ olarak hizmet vermeye çalıştığı dönemlerde “DSİ KARABÜK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ MUTLAKA KURULMALIDIR..” şeklinde toplumsal bir gündem oluşturmaya gayret eden yayınlar yapan/yapmış bir Gazetedir.
Yani ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ kurulmasında minikte olsa bir payı vardır.
Daha sonra DSİ Karabük ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ kuruldu,ancak,fazla verimli çalışmalar yapılamadı,ne zaman ki Şube Müdürlüğü görevine Sayın YASİN DEVRİM atandı,DSİ Şube Müdürlüğü müthiş işlevsel hale geldi.
Sayın YASİN DEVRİM’İN Karabük Şube Müdürlüğü görevine atanması için çaba gösteren,bunu başaran AK Parti İl Başkanı Sayın TİMURÇİN SAYLAR ile o zaman ki AK Parti Merkez İlçe Başkanı Sayın TUNCAY ÖZCAN gerçekten çok önemli bir işin üstesinden gelmişlerdir.
DSİ Şu an itibarı ile Karabük’ün en çalışkan,Karabük’e en fazla yatırım almayı başaran,Resmi Kurumu halindedir ve bu durum Sayın YASİN DEVRİM’İN Şube Müdürlüğü’ne gelmesi ile başlamıştır..
Örnek çalışmalar yapan bir bürokrat..
Karabük’e müthiş yatırımlar kotarıyor,çok başarılı gidiyor..

KBÜ ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA HASTANESİ’NİN BÜYÜTÜLMESİ,EK BİNA OLAYI VE BUNUN İÇİN ARAZİ TEMİNİ..
KBÜ ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA HASTANESİ’NE 150/200 yatak ilave için EK BİNA yapılması gerekiyor ve bunun için Resmi işlemler hazır galiba.
YER/ARAZİ SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ GEREKİYOR..
EK BİNA olayının,en can alıcı noktası YER TEMİNİ/ARAZİ BULUNMASINDA yatıyor,bunun için ÇAMLIK Bölgesi’nde İMAM/HATİP LİSESİ’NİN bulunduğu alanın boşaltılması gerekiyor.
İMAM/HATİP LİSESİ İÇİN YENİ BİNA YAPILACAK..
Bu bina YENİŞEHİR ÇAMLIK Mevkii’nde,ECNEBİ MEZARLIĞI olarak bilinen,KARABÜK DEMİR/ÇELİK Fabrikaları’nın kurulması sırasında,burada çalışırken vefat edenlerin mezarlarının hemen alt tarafına yapılacak/yapılacaktı.
KARDEMİR BU İŞİ ÜSTLENMİŞ “BİZ YAPARIZ..” demişti..
Bugün yaşanan EKONOMİK DURUMDA KARDEMİR bu işi yapabilir mi..?
Ayrıca KARDEMİR KARABÜKSPOR’UN kullandığı YAŞAR KAPTAN ÇEBİ ve HİKMET FERİDUN TANKUT Tesislerinin de EK BİNA için kullanılması gerekiyor.
O zaman KARDEMİR KARABÜKSPOR’A yer gerekiyor..
KARABÜKSPOR’A YER GEREKİYOR ve arazi sıkıntısı bu aşamada..
Ancak ;HASTANE MUTLAKA BÜYÜTÜLMELİ,bu vazgeçilmez bir şart..
Galiba bu işler biraz zaman alacak.

DEMİR PİYASALARINDA TEDİRGİNLİK SÜRÜYOR VE “NAYLON ARAŞTIRMALARI MÜFETTİŞLERCE SÜRDÜRÜLÜYOR..”
Karabük DEMİR PİYASALARINDA belirli bir tedirginlik sürüyor,bilindiği gibi NAYLON FATURA olarak tanımlanan bir olay geçtiğimiz süreçte de söz konusu olmuştu.
BAKANLIK MÜFETTİŞLERİ ARAŞTIRMALARINI SÜRDÜRÜYOR.
Çok yetkili isimler “KARABÜK’TE BU İŞLERİN DÜZENLEYİCİSİ YOK GİBİ GÖRÜNÜYOR.ANCAK,KULLANANLAR FİRMALAR VAR MI/YOK MU ARAŞTIRILIYOR..” şeklinde bilgiler veriyorlar.
ÇOK DETAYLI ARAŞTIRMALAR YAPILIYOR..
Öte yandan,özellikle İSKENDERUN civarında da,bu tür araştırmalar sonucu BÜYÜK PARASAL CEZALARIN kesildiğine yönelik bilgiler veriliyor ve “ESASEN KARABÜK’TE YAŞANANLARDA ÇOĞU İSKENDERUN KÖKENLİ..” gibi bilgiler geliyor.
Olayın parasal cezalar kadar,HÜRRİYETİ BAĞLAYICI cezalar yönü olduğuna da işaret edilerek “SONUÇTA KONU AĞIR CEZALIK BİR POZİSYON ALABİLİR..” iddiaları dile getiriliyor..
DEMİR PİYASALARINDA TEDİRGİNLİK SÜRÜYOR..

2019 YEREL SEÇİMLERİNİ,2019 YEREL SEÇİMİNE GİRECEK BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI MERAK ETMEYE BAŞLADIK
Eğer,Ülkemizde SİYASİ TABLO BU HALİ ile devam ederse veya CHP ile MHP içinde belirli dalgalanmalarla kalırsa,2019 GENEL SEÇİMİ pek fazla çekişmeli/tantanalı olmaz.
AK Parti MEVCUT MİLLETVEKİLLERİ İLE YOLA DEVAM EDER.
Zira ; İKİ MİLLETVEKİLİNİN DE çok önemli,çok ciddi TOPLUMSAL KARŞILIĞI var ve AK Parti bu Milletvekilleri ile yola devam eder,o nedenle fazla ADAY/ADAYI çıkmaz ortaya.
CHP ve MHP BUGÜN Kİ YAPILARI İLE SEÇİMİ ZORLARLAR MI..?
Karabük’te GENEL SEÇİMİ zorlayabilirler mi..?
O nedenle,Parti içi,esas mücadele 2019 YEREL SEÇİMLERİ ve BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIKLARI için yürütülür,öyle görünüyor ki,2019 Yılı Yerel Seçimin de,AK Parti BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIKLARININ belirli bir değişimi beklenmelidir..
Örneğin KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN Adayı kim olabilir,MHP İçinde Sayın RAFET VERGİLİ Belediye Başkan Adayı olmayacağını hemen her yerde ve yüksek sesle dile getiriyor,o nedenle MHP kiminle yola devam edebilir,CHP kimi aday gösterebilir..?
SAFRANBOLU ne olur dersiniz..?
YENİCE Belediye Başkan Adayları kimler olur..?
2019 YEREL SEÇİMLERİ için daha uzun bir süre var,ancak,SÜRE DEDİĞİNİZDEN NE OLUYOR Kİ,göz açıp/kapayıncaya kadar baktınız SEÇİM ZAMANI GELİVERMİŞ..
AK Parti’nin Karabük MERKEZ BELEDİYE BAŞKANI YOK.
Ancak,KARABÜK MERKEZ OYU yüzde 61.7.
SAFRANBOLU yüzde 55.7,YENİCE yüzde 57.5..
Belediyeler OY MU getirmiş,OY MU kaçırmış..!!

2019 YILI “YEREL SEÇİMLERİNDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLMAK İSTEYENLERİN ÇALIŞMALARI..” ŞİMDİDEN Mİ..?
2019 Yılında yapılması beklenen YEREL SEÇİMLER için,Siyasi Partilerde,özellikle AK Parti içinde BELEDİYE BAŞKAN ADAYI olmak isteyenler,çalışmalarına şimdiden başlarlar mı..?
Örneğin diyerek başlayalım yazmaya..!!
KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLUR..?
SAFRANBOLU Belediye Başkanı Sayın NECDET AKSOY,yeniden,AK Parti Adayı gösterilir mi,yoksa “SİZ BİRAZ DİNLENİN Mİ..?” denir Sayın AKSOY’A..
YENİCE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLUR..?
Parti içi gelişmeler ve Karabük ortalamasından daha düşük oy alınmış olmasından dolayı,Sayın ZEKİ ÇAYLI’YA bir fatura çıkartılır mı ve MİLLETVEKİLİ ADAY BELİRLEME süreci dikkate alınır mı..?
OVACIK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLUR..?
ESKİPAZAR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLUR..?
Sayın DURSUN BAŞ yeniden aday gösterilerek yola kendisi ile mi devam edilir,yoksa,yeni bir isim ile devam kararı alınır mı,böyle bir gelişme yaşanır mı..?
EFLANİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLUR..?
Bilindiği gibi AK Parti Karabük özelinde en yüksek oyu EFLANİ’DEN ALMIŞTI ve Sayın İBRAHİM ERTUĞRUL ile yola devam edilmesi kararı en normal durum olsa gerektir.
Yine YORTANPAZARI BELEDİYE BAŞKANLIĞI için Sayın YILMAZ TİRYAKİ AK Parti açısından en olağan gelişme olur demek mümkün..
BİRDE ÖNEMLİ OLAN ÜÇ DÖNEM KURALI VAR..
Bu kural YEREL SEÇİMLER için uygulanır mı acaba..?

SANKİ,ÇİN HALK CUMHURİYETİ’NİN,ÖZELLİKLE DEMİR/ÇELİK PİYASALARINI BERBAT ETTİĞİ BİZ SÖYLÜYORUZ..
Sanki ÇİN HALK CUMHURİYETİNDEN gelen ucuz kütük demirlerinin,anılan,piyasaları berbat ettiğini biz söylüyoruz,bunu söyleyerek KARDEMİR Yönetimine zemin hazırlıyoruz.
NE ALAKASI VAR..?
Bakın google’den TÜRKİYE ÇELİK ÜRETİCİLERİ DERNEĞİ yazıp girin,anılan bu Derneğe TÜM DEMİR/ÇELİK ÜRETİCİLERİ Üye ve orada yazanları bir okuyun lütfen.
Dernek Genel Sekreteri Dr.Sayın VEYSEL YAYAN’IN açıklamalarını okuyun ve ÇİN HALK CUMHURİYETİ noktasında yaptığı açıklamalara göz atın.
ÇİN HALK CUMHURİYETİNDEN getirtilen KÜTÜK DEMİR fiyatı 250 dolar civarında,aynı kütük demir iç piyasalarda 300-305 dolar civarında..
ÜLKEMİZ DEMİR/ÇELİK ÜRETİCİLERİ ÇOK ZOR DURUMDA.
KARDEMİR’DE BUNLARDAN BİRİSİ..
“KARDEMİR NOKTASINDA,ÇİN BASKISI ETKİLİDİR,ANCAK,YÖNETİM VE PROFESYONEL KADRONUN HATALARINI DA GÖRMEZDEN GELMEMEK GEREK..” diyenler çıkabilir.
BUNUN TEKNİK AÇIKLAMALARINI YAPANLAR OLABİLİR.
Görüşlere saygı duyarız elbet,bu nokta da fikir üretenlere elbet saygı duyarız,o görüşleri değerlendirmeye gayret ederiz,ancak,ÇİN HALK CUMHURİYETİ anılan piyasaları darmaduman etti..
BU BİR GERÇEK.
Bu gerçek nasıl aşılabilir,KARDEMİR nasıl düze çıkabilir..
Önemli olan bu noktalarda çözüm üretip,çözüme katkı sağlamak..
Öyle görünüyor ki 2016 yılından bile fazla bir şey beklenmeyecek..
2016 YILI DA PEK FAZLA IŞIK VERMİYOR SANKİ..!!

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (6)
 • krdmd

  Kardemir’de o kadar süper bir ticari yöneticilik var ki alırken de satarken de ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar. Ama olsun patronlar çok memnun nedense

 • gönderen

  Kardemir’in hammadde giderleri oldukça yüksek. Oysa cevher fiyatları doların yükselmesinden çok daha fazla düştü. Keza cevher kadar olmasa da kömür fiyatları da dikkat çekici olarak düştü…
  Kardemir bunu avantaj olarak kullanamadı. Bilançoya ve faaliyet raporundaki bilgilere göre ton başı hammadde gideri önceki senelerden daha yüksek. Önceki senelerde dolar düşüktü denilebilir ama cevher fiyatları da 100-130 dolardı. Şimdi 30-40 dolar. Dolardaki yükselişten daha fazla düşüş var. Nihai ürün fiyatlar o kadar düşmedi…
  Siz yetkililerden akdığınız bilgiye göre uzun vadeli hammadde bağlantısı yapıldığından durum böyle demiştiniz. Hadi öyle diyelim. Ereğli de uzun badeli bağlantı yapıyor. Onlar fazla etkilenmediler…
  Hammadde temininde bir takım sıkıntılar olsa gerek….

  İkinci bir husus Kardemir’in tahvil ihraç etmesine gerek var mıydı acaba?
  Kardemir’in stokları kabarıyor. Kardemir nakit darboğazına gireceğini gördüğü takdirde fiyat kırıp stoklarını eritebilirdi. Faiz ile borçlanmanın ne manası vardı? Kardemir fiyat kırdığı takdirde bir iki gün içersinde talep oluşuyor ve satışlarını kapatıyor…
  Tahvil ihracı ile faizli borçlanılıp stoğa çalışılmış gibi bir durum söz konusu. Yanılıyor muyum?
  Dışarıdan olay böyle görünüyor. Detaylı bilgiye sahip olmadığımızdan tespitimiz yanlış olabilir….

 • Karabük ve Çevresi Yerli otomobil üretiminde ham-madde ulaşım ve bilim bakımından bence çok uygun. Şuan uğraşılan İsmetpaşa organize yeri, demir ve çelik ham-madde yakınlığı, ulaşım olarak Karabük- Bartın Karabük Filyos yolu yapılması ile ve limanlara yakınlığı, Üniversite, v.b bir çok altyapı mevcut Tek ihtiyaç “Babayiğit”….

 • AK PARTİ BAŞKAN ADAYI

  AK PARTİ KARABÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞI İÇİN SEÇİLME ŞANSI EN YÜKSEK OLAN BİR İSİM BULUNMALI.BU KİM OLABİLİR.MESELA BENİM AKLIMA AHMET ERORHAN İSMİ GELİYOR VEYA TİMUÇİN SAYLAR ADAY OLABİLİR.TUNCAY ÖZCANINDA NİYETİ OLUR BELKİ AMA HİÇ ŞANSI OLMAZ.AK PARTİ GİNE BÖLÜNEREK BELEDİYE BAŞKANLINI BAŞKA PARTİYE KAPTIRMAMALI.

 • Karabük

  Ahmet Bey Çin Halk Cumhuriyetinin ölümüne rekabet ettiği bir gerçektir DE biz genelde ülke olarak Kardemir de özelde şirket olarak ithalatın engellenmesi talebimizden başka ne yapıyoruz bu krizi atlatabilmek için , hangi stratejilerimiz var? Kardemir içeride hangi önlemleri alıyor hangi yanlışları engelliyor bu krizi nasıl yönetiyor yoksa battı balık yan gider deyip kesenin ağzını iyice açıp 20 30 müdürlük açıp nasıl olsa suçlu da bulundu ortada çin gibi bir bahanemiz var deyip çinin arkasına mı sığınıyor? Eleştirdiğimiz nokta budur. Yıllardır yapılan yanlışların hala üzeri örtülüyor. Kaptırılanlar zaten elde olsaydı böyle bir krizde düze çıkılırdı. Çin faktörü varsa önleminizi alırsınız, kriz yönetimine geçersiniz, stratejilerinizi gözden geçirirsiniz, satış politikalarınızı değiştirirsiniz(ki Kardemir yönetimi aynı olduğu sürece mümkün olmadığını düşünüyorum), belki küçülürsünüz . O zaman da belki hala zarar edersiniz bu piyasada ama krizi atlatıp toparlanabilecek ölçüde zarar edersiniz. Bir de genel müdür çıkıp çocuk kandırır gibi açıklamalarda bulunmasa çok iyi olacak. Acaip itici oluyor. Profesyonel yöneticilerden beklenen bu açıklamalar değil gerçekçi , Kardemir tüzel kişiliği , yatırımcıları ve Kardemir çalışanları lehine (Yönetim Kurulu üyelerinin lehine ve dolayısıyla pozisyonlarını koruyabilmek adına kendi lehlerine değil ) iyi niyetli ve profesyonel icraatlerdir. Kardemir bu ülkenin milli servetidir. Kimsenin Kardemir üzerinden oyun oynamaya nemalanmaya birilerine menfaat sağlamaya hakkı yoktur. Bunları yapanların geleceği durumu ise zaman inşallah gösterecektir.

 • KARABUKLU

  rdemir Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır, şirketin işleyişine ilişkin bilgiler paylaştı

  Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır şirketle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
  Pandır, şirketin varolan temettü politikasının devam edeceğini belirtti.

  Pandır şunları söyledi:

  Demir cevheri fiyatlarının bu seviyelerde kalacağı tahmin ediliyor. Dünyada Çin’e karşı korumacılık yapmayan ülke yok. Kapasite kullanım oranımız yüzde 90’ın üzerinde.
  Türkiye’de çelik tüketimi yüzde 12-13 arttı, ham çelik üretimi yüzde 3-4 geriledi. Türkiye’nin ham çelik ithalat oranı yüzde 40 arttı. İkinci seçim belirsizliği nedeniyle orta ve küçük ölçekli müşterilerin siparişleri düşmüştü.
  Ancak seçim bittikten sonra sipariş alımı ve sevkiyat normalleşti. Satma konusunda bir sorunumuz yok, sorun fiyatlar ve marjlar. Karlılığımız düşmesine rağmen halen makul seviyelerde. Yüzde 15-18 arası bir FAVÖK marjına oturduk. 1.2 milyar dolar nakdimiz var, borcumuz sıfıra indi. Sektörün güçlenmesi için gümrük vergisi bir miktar artırılabilir.
  Üretimimiz yüzde 4-5 civarında arttı. ahmet abi buda kardemir yöneticileeri Ali beyden bir ÖNERİ DUNYA ŞİRKETİ BÖYLE CEO LARLA OLUR İŞTE 2016 için şimdiden umudu kestirip milleti illalah dedirtip kaçırtmakmı sayın GÖLBEK EREGLİNİN CEO SU HİÇ ÖYLE DEMİYOR AMA KAR EDİLİYOR KAR MARJLARI DÜSÜK SATIŞLAR İYİ DİYOR.EMTİA FİYATLARIDA DİP YAPTI ŞU KUR FARKINI KİM CEBİNDEN ÖDEMELİ KARDEMİRMİ YOKSA HALKMI YOKSA


HIZLI YORUM YAP

PUAN DURUMU

O G P
 1. Galatasaray

  25 +33 60
 2. Fenerbahçe

  24 +35 54
 3. Beşiktaş

  25 +20 49
 4. Adana Demir

  25 +20 45
 5. Trabzonspor

  25 +10 44
 6. Genişlet
 7. Başakşehir

  24 +8 41
 8. Kayserispor

  25 +3 38
 9. Konyaspor

  25 +2 34
 10. Karagümrük

  24 +4 31
 11. Antalyaspor

  25 -8 28
 12. Alanyaspor

  25 -11 28
 13. Sivasspor

  25 -7 27
 14. Kasımpaşa

  25 -13 26
 15. Gaziantep FK

  25 -8 25
 16. MKE Ankaragücü

  24 -10 25
 17. İstanbulspor

  24 -21 24
 18. Giresunspor

  24 -19 23
 19. Hatayspor

  24 -28 23
 20. Ümraniyespor

  25 -10 22
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.